PDA

View Full Version : Postflop mäng AA ja KK



pere25
09.03.09, 02:42
AA ja KK

Kuidas võiks mängida flop-il



Me peame alati meeles pidama seda, et flop-i mäng on praktiliselt kõige tähtsam Olenemata sellest milline meie käsi on, flop koht kus teeme oma kõige olulisemad otsused. See on võtme koht käes. Siin paneme me teised mängiad kätele (otsustame mis neil tõenäoliselt on). Loomulikult paneme me mängiaid käele enne flop-i ka aga flop-il oleme me palju paremas seisus määramaks mis neil tõenäoliselt on.



Kui me ei saanud flop-ist abi


Kolme masti või rea kaardiga flop



Eriti ettevaatlikud peaksime me olema sellisel flop-il kui meiega koos on flopis veel kaks või enam mängiat. Mängiatel kes callivad peale meid võib olla juba meist parem käsi või pole neil midagi ja me võidame väikse poti kui me bet-ime. Nii siis varajases positsioonis, kui flop on kolme masti või rea kaardiga võiks see olla hoiatustuli meenutamaks meile mitte betida. Järelikult me koheselt hakkame mängima seda kätt rahulikult ja tavaliselt lihtsalt check-ime esimestel positsoonidel.

Kui me oleme hilisel positsioonil ja keegi on ennast sisse imenud varajases positsioonis võiks me teha bet-i. Kui meid call-itakse tuleks kohe maha rahuneda tegemist on ikkagi flopi-ga kus on kolm masti või rea kaarti. Memängime seda kätt äärmiselt ettevaatlikult.

Kui flop on 9-8-7, 10-9-8 või J-10-9 ja meiega on koos pot-is veel kaks inimest oleme jamas sest peaaegu iga kaks kaarti mida nad mängivad sobivad nendesse flop-idesse kuidagi. Mõlemal võib olla käsi mis meid juba võidab või on neil tugev tõmme. Mõlemal juhul meie panus tavaliselt call-itakse.

Näide

Kui flop on 10-9-8 ja ühel neist on Q-J siis tal on juba rida. Kui J-10 siis tal on paar koos open-end rea tõmmega ta võib pihta saada seitsmele kümmnele poisile ja emandale iga selline kaat, ja tal on parem käsi kui meil. Kokku on tal 13 kaaarti pakis mis toob talle võidu ja meil on vaja üle elada veel kaks tänavat. See teeb tema käe sama tugevaks kui meie oma . Me ei taha panna ennast ohtu ja olla olukorras kus ma võin kõik kaotada.

Aalati aga ma ei anna alla kui tekib selline olukord. Ma mängin lihtsalt väga ettevaatlikult. Vahel ma püüan pot-i võita siin samas. Esimene asi mida ma teen vaatan kas minu kaardid sobivad nendega mis on flop-is kui tuleb kolm ärtut ja mul on punane äss siis on see suur käsi. Mängin seda nagu nuts masti tõmmet aga ilma ärtu ässata mängin seda kätt pisut rohkem kõhklevalt.


Kahe masti või rea kaardiga flop


Ütleme et flop on J-10-2. Nüüd tuleb oma AA KK mängida julgelt sest iga suure kaardi kombinatsioon annab meie vastasele mingisuguse käe KQ annab talle open-end rea tõmbe AK Annab üle kaardid ja rea tõmme. AJ KJ QJ annab top paari AT QT KT annab keskmise paari, Kui tal on TT või JJ siis hea küll las olla. See on olukord kus me võime kaotada suure pot-i

Näiteks kui keegi panustab siis lükan ma sisse suure hulga oma rahast.Sest ma võin võita pot-i siin samas. Kui ma olen esimene kes peab oma liigutuse tegema siis ma checkin lootes et keegi peale mind panustab. (see on üks väheseid kordi kus ma chek- raisin) Kui min callitakse siis panen ma oma vastase tõenäoliselt masti või rea tõmbele. Ja muidugi kui turn on mõttetu kaart siis ma panustan kohe uuesti.Kui aga juhtub vastasel olema käsi mis on minu omast parem (JT) siis ma selle pärast ei muretse ja maksan selle olukorra talle kinni.




Paari ja räbalaga flop

Kui laual on paar ja räbal siis panustame varajasest positsoonist, kui meid callitakse siis edasi tegutseme ettevaatlikult( tal on midagi mis talle meeldib).

Näiteks kui flop on 6-6-2 ja ma panustan varjaselt positsioonilt ning vastane callib ( ta ütleb mulle, et tal on mingi käsi). Tõe näoliselt on tal väike paar (77-TT) või on tal 6 või 22. Kui minu ees on mõni mängija kes sai kolmiku siis ilmselt ta checkib seda (enamus teevad nii).

Kui meieni on checkitud ja laual ei ole rea tõmmet (näiteks flopp on 7-7-2) võiks selle checkida ja anda tasuta kaart. Seda kahel põhjusel

(1) kui tal ei ole kätt siis me tahame teda nii plaju tema käes aidata te ta saaks edasi mängida.

(2) Check võimaldab meil kaotada vähem raha kui tal on 7.

Flop 6-6-5 on palju erinev (sest siin on rea tõmme ja me panustame ) kui 6-6-K. Kui meil on AA viimasel flopil ja meieni on checkitud siis tõenäoliselt võiks ka chekida sest kui tal on kuningas siis ta mängib seda tõenäoliselt turnil,( me panime ta mõtlema et tal on parem käsi), plus kui tal on kuus siis võime me vähem kaotada.
Aga kui flop on 6-6-2 siis tuleks meil panustada sest ma ei taha et kolm neli või viis tuleks ja annaks kellegile rea.




Kolmikuga flopp


Teine kord mängin ma AA KK aeglaselt kolmikuga flopidel. Näiteks kolm seitset, kolm poissi jne. Kuid see kord teen ma seda mõnevõrra erinevatel põhjustel. Nüüd ma tahan et keegi kes on minuga potis parandaks oma kätt. Nii siis ma checkin ainult ühe korra. Ma tahan anda tasuta kaarti ( see annab neile võimaluse saada paar või mind bluffida) Sellises olu korras on raske võita midagi juhul kui kellegil pole juhuslikult tasku paari. Muidugi siin on väke võimalus et me oleme neliku vastu mängimas. Aga iga üks kes sellise käe sai(annab meile sellest teada) pannes kõik oma raha mängu.


Räbalatega flop

Kui flopis on ainult räbalad siis panustame igast positsioonist ja ei muretse selle pärast et vastasel
võib olla kolmik või kaks paari . Kui see nii on siis me peame sellest lihtsalt üle olema.



Kui me saime flopis abi

Kolmik

Kui me saame flopil kolmiku siis me kunagi ei tohiks seda slow playda. Peaaegu alati panustame
ja me ei tee lihtsalt tavalist panust.Me võiks teha extra suure panuse sest ainuke võimalus võita
suurt poti on siis kui kelegil teisel on ka midagi või paneb ta meid bluffile

Kui sul on AA KK ja üksik A või K tuleb flopil ja annab sulle kolmiku siis on alati võimalus,
et järgmine kaart annab vastasele rea.
Kui flopis on A ja viis või väiksem kaart siis on alati laual väikse rea tõmme
Kui flopis on äss koos kümmne või kõrgema kaardiga siis on laual alati suure rea tõmme
Kui flopis on ässaga 7-9 või 8-6 siis on võimalikud seitse erinevat rea tõmmet.
Nii siis kui meil on flopis kolmik ässade või kuningatega siis me panustame koheselt ja suurelt
välistades et keegi saaks tõmmata odavalt rida (hea mängia saab aru millal on kasulik rida tõmmata).

Sellegi poolest kui me saame flopis kuninga kolmiku ja flop on K-8-2 (K-7-2)
(kus ei ole masti tõmmet) me anda vastasele tasuta kaardi kuna meil on hetkel nuts ja ainult kolm kaarti võib vastasele anda meist parema käe (äss,kaks ja kaheksa) .Äss võib anda kelegile kolmiku, kaks või kaheksa neliku. Kuna neliku võimalus on väga väike siis me teglikult tahame, et maha tuleks kaks või kaheksa.


Nelik


Siis kui meil endil juhtub olema nelik siis peaks seda mängima väga rahulikult ja varjama seda.
See on käsi millega me üldjuhul ei võida suurt midagi. Riveril panustame selle käega alati
olenemata positsioonist.


Täismaja

Juhul kui meil on kõrgeim võimalik maja siis võiks me chekida kuna see käsi on nii tugev ja on
üsna ebatõenäoline, et kellegil on meist tugevam käsi. Checkime flopil ja mängime seda kätt
rahulikult kahel põhjusel. Me tahame anda vastastele võimaluse bluff-ida ja kätt parandada.

pere25
09.03.09, 02:45
Hiljem lisan turni ja riveri mängu soovitused ka.

ment52
13.03.09, 05:30
Hiljem lisan turni ja riveri mängu soovitused ka.

Ootan kannatamatult :)

pendula
13.03.09, 10:43
Sain siit mitmeid ideid, et oma mängu loovamaks muuta.
Tänud!

ranka
13.03.09, 11:15
Artikkel on hea ja kindlasti on nähtud sellega vaeva aga mulle tundub, et tegu on liiga otsetõlkega :(

kxrvits
13.03.09, 11:16
Nelik


Siis kui meil endil juhtub olema nelik siis peaks seda mängima väga rahulikult ja varjama seda.
See on käsi millega me üldjuhul ei võida suurt midagi. Riveril panustame selle käega alati
olenemata positsioonist.


Täismaja

Juhul kui meil on kõrgeim võimalik maja siis võiks me chekida kuna see käsi on nii tugev ja on
üsna ebatõenäoline, et kellegil on meist tugevam käsi. Checkime flopil ja mängime seda kätt
rahulikult kahel põhjusel. Me tahame anda vastastele võimaluse bluff-ida ja kätt parandada.



http://www.pokerhand.org/?3972777

Siis sai vist seda kätte enamvähem õieti mängitud?

pere25
13.03.09, 15:16
Artikkel on hea ja kindlasti on nähtud sellega vaeva aga mulle tundub, et tegu on liiga otsetõlkega :(




Ootan soovitusi kuidas ja mida paremini teha.

pere25
13.03.09, 16:56
[quote=kxrvits
http://www.pokerhand.org/?3972777

Siis sai vist seda kätte enamvähem õieti mängitud?
[/quote]


Preflop oleks ma antud olukorras mänginud teisiti. Turni panuse oleks teinud suurema või cekinud (oleneb vastasest). Riveri re-raise on liiga suur,pane ennast vastase olukorda ja mõtle millise käega sa AI calliks.

kxrvits
13.03.09, 18:03
Tänud. Aga järgmine käsi ta hakkas juba mind hirmus raisema ja ma lükkasin KK nupud sisse ja ta callis mind J kõrgega nii läinud ta oligi.
Mis preflop teinud oleksid?

ranka
13.03.09, 18:09
Ootan soovitusi kuidas ja mida paremini teha.


Võib-olla olen liiga "jäme", sest ma ei tea Teie rahvust ja võib-olla ei ole Eesti keel Teie emakeel aga kogu artikkel on liialt robotlik. Et väga palju lihtlauseid ja nii ei ole sorav teksti lugeda.

Samuti on osad kohad natuke halvasti tõlgitud, näiteks: "Paari ja räbalaga flop

Kui laual on paar ja räbal siis panustame varajasest positsoonist, kui meid callitakse siis edasi tegutseme ettevaatlikult( tal on midagi mis talle meeldib)."

Mis asi on "räbal"? Mina saan aru, et räbal tuleneb inglise keelsest sõnast "rag" ja kasutatakse Ace-Rag ehk äss väikese kickeriga. Seega järeldan, et rag-paired flop on madal paardunud flop ja nii tulekski seda selgitada.

Pokah'i alafoorumi eesmärk on edasi võimalikult palju kvaliteetset infot, mis on kirjutatud südamest ja kogemuste põhjal. Kahjuks või õnneks on säärased otsetõlke artiklid (vabandan, kui tegu ei ole otsetõlkega)
väga väikese kvaliteedi ning samuti ei loo usaldust artiklisse ja autori vastu.

Rage
17.03.09, 13:29
ranka, sa oled liiga idealist ;)

ranka
17.03.09, 14:21
ranka, sa oled liiga idealist ;)


Võib-olla küll aga ma leian, et parem üks hea anekdoot, kui 15 halba vana nalja. See hea anekdoot teeb seltskonnal meele rõõmsaks tundideks, halvad naljad võivad hoopis vastupidi mõjuda.

nalg
25.02.10, 23:40
See artikkel pärineb Doyle's Super Systemist?