PDA

View Full Version : HT HU SNG: How to teach a complete newb?



tolmuahv
14.12.11, 11:49
Terv,

Probleem ja setup selline:

Üks mulle väga lähedal seisev inimene soovib pokkerit õppida. Mitte, et talle see mäng väga meeldiks ja ta seda tunneks, vaid sellepärast, et raha teenida. Lihtsalt inimene on olnud aasta aega töötu ja pole midagi mõistlikku leidnud. Tema valdkonnas (töötas varem hotellis adminina) pakuvad Eesti parimad hotellid brutopalgaks €450 (ehk alla €400 kätte). Ma ütlesin talle, et on mõistlik võimalus, et kui ta 1-2 kuud õpib ja harjutab, siis suudab ta kuus teenida vähemalt €500, eeldades, et ta tegeleb asjaga päevas 4-6 tundi. Kui sinna oleks võimalik jõuda, siis see oleks juba rahuldav tulemus.

Järgmine küsimus oli mänguformaadis. Ma ise mängin PLO HU-d. Ilmselgelt ei ole mõtet seda algajale õpetada. Pakkusin formaadiks HT HU SNG. Usun, et olen ise võimeline seda mängu biitima kui algtõed selgeks teha (ilma selleta olen ca. 500 tk mänginud $7 HT-sid positiivse tulemusega). Samas ei tea ma, kust leida algajale sobivat infot, millega oleks võimalik alustada. Üheks oluliseks piiranguks on ka, et tal on probleeme silmadega, mistõttu näiteks mass-multitabling ja/või igasuguse väga peene kirja lugemine on välistatud. Algatuseks lasin õpilasel mängida play-money HU SNG-sid mõnisada tk. Kaartide tugevusest ja kombinatsioonidest saab vist aru juba, aga see on ka kõik. Positsioonist ei tea midagi, effective stackidest ei tea midagi jne. Husng.com videoid soovitasin ka vaadata. Vaatas, aga ei saanud aru eriti, sest sõnavara on võõras ja see teeb asja segaseks.

Küsimus, mille osas ootaksin igasuguseid arvamusi ja soovitusi: Kust alustada, kuidas õpetada algajat ja teha temast võimalikult kiiresti iseseisev õppija? Ta on valmis päevas 4-6 tundi tegelema. Ta õpib võrdlemisi aeglaselt ja kõik pokkeri, equity jms asjadega seotud kontseptsioonid on täiesti võõrad. Matemaatika pole ka kõige tugevam külg, aga ka mitte väga nõrk.

Minu esialgne plaan on:

1. Installida HEM.
2. Õpetada selgeks starting handid (minraiseks) HT HU SNG jaoks (ma ei tea, kust neid leida või mis optimaalne on).
3. Õpetada selgeks kõige elementaarsem post-flop mäng, whatever that means. See võib keerulisem olla kui tundub.
4. Panna paika pf shoving range OOP ja 3bet range OOP.
5. Keskenduda alguses sisult ainult esimesele kolmele levelile, sest HT mängud sealt palju kaugemale ei jõua.
6. Teha deposiit PS-i ja alustada $1.50 HT-dest. Eesmärk ei ole alguses võita, vaid võimalikult vähe kaotada, samas omades HH ja võimalust vigu üle vaadata ja õppida.
7. Vaadata koos mõned videod ja kommenteerida/tõlkida termineid.


Kommentaarid welcome. Kui kelleltki tuleb ebaproportsionaalselt palju inputi ja häid ideid, siis mõnel üritusel kokku sattudes kompenseerin selle etanooliga :)

Seotud artiklid:

HT HUSNG EHK HYPER TURBO HEADS-UP SIT & GO MÄNGUSTRATEEGIA (http://Ahttp://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php/11032-HT-HUSNG-EHK-HYPER-TURBO-HEADS-UP-SIT-amp-GO-M%C3%84NGUSTRATEEGIA)

camu
14.12.11, 12:06
Plaan on ilus! Veidi raske, aga vaakumis ilus. Nash selgeks kindlasti. Post flop mängu kohta ei oskaks ise midagi õpetada (cbet) kuna seal on asi ka väga tunnetuslik ja vastased erinevad jne. Kindlasti peaks vaatama videoid. Kui esimene kord aru ei saa, vaadaku mitu korda. Üritagu tõlkida, üritagu vajadusel küsida. Samuti koos mõni sess ja küsida küsida küsida.
Põhiline asi on siiski mängida ja võimalikult palju, et kogu tunnetus kätte saada.
Miks ütlesin alguses vaakumis? Ära ei tohiks unustada inimese eripärasid. Just mindseti poole pealt. Olen ise ka üritanud umbes aasta-poolteist tagasi ühele inimesele pokkerit veidi selgeks teha. Paari kaotuse järel mindi kõrgemale neid tagasi tegema ning tulemus oli lõpuks ikka üks. Lisaks õppimisvõime ja -tahe.
Ma jään skeptiliseks kogu selle asja suhtes, aga loodan, et kajastad edusamme ning loodan, et inimene saab oma asjad jooksma.

timz0333
14.12.11, 12:10
Hyperid tunduvad väga libe tee. Samas kui sa ei tea kust päris täpselt pihta hakata võta kõigepealt ise coach. Paar tundi rankaga arutada ja pilt on hoopis teine. Raha läheb nikuinii ja parem matta see õppimisse teoorias kui otse auku.

nikitheone
14.12.11, 12:19
alustaks turbo husng, mitte hyperitega.

soovitaks ka need asjad ette võtta:
1. Button range and defending range
2. Cbetting and playing against cbets
3. 3b pots
4. How to use hud stats and what tendencies to note down and pay attention to
5. Reshoving ranges
6. Turn and river play in position

kõige mõistlikum on ta kõrval olla, lasta tal vaadata kuidas sa mängid, siis lasta tal mängida, jne. kui inglise keel on ok, siis võiks lugeda moshmani, see teeb päris hästi asjad selgeks imo

tolmuahv
14.12.11, 12:22
Mis oleks eelis Turbo HU SNG-l võrreldes HT HU SNG-ga? Ma ise valiks HT just seetõttu, et seal on vähem asju vaja õppida alguses. Seal on võimalik väga palju asju tabelisse panna ja pähe õppida. Ja kui näiteks preflop mäng on korras (s.t. peas), siis võib saavutada juba tulemuse, kus $1.50 HU-des eriti raha ei kaota. Või eksin millegiga?

ranka
14.12.11, 12:36
Kirjutan väikese charti, mis peaks $7-stes töötama (vähemalt mul töötas).

15-25BB deep.
OTB:

avagu top60-70% käsi. 22-88, A2-A8 openshove, teised käed openminraise.
SHOVE üle väikse 3beti või calli ta 3beti shove: A9+, 99+ (AA ja KK võib väikse 3beti flatida)
20BB+ ja vastane 3betin 40 to 100 siis flattigu JT, JQ, JK, QK, KT, QT kui vähem kui 20BB+ siis shovegu üle ta 3beti.
kui vastane flatib siis alati poole potine cbet v.a. superdrawy boardid JT9 jne. aga cbet peaks olema 70-90% ajast. ja stäkib end TP+, võib ka MP+GK, bottom paariga ei stäki kunagi. kõik combodrawd (vähemalt ülekaart + 8 oudine draw --> stack off)
MITTE KUNAGI EI BARRELDA AS BLUFF. 8+ oudise drawga POTSIZE CBET/STACK OFF, TP või tugevam käsi poole potine barrel. Ülejäänud käed checkigu järgi.
RIVERIT EI HERO-CALLI ega EI 3BARREL BLUFFI. Checkib alati nõrgema kui TP maha, TP+ panustab all-in kui väehm kui potsize järgi, kui rohkem kui potsize paneb pool potti.


BB:
15-25BB deep

kui vastane limbib siis all-in A8+, 22+, KQs, KJs. Kõik muud broadways raiseb 3-4BB ja foldib shovele.
Kui vastane 20BB+ ja minraiseb siis shovegu A8+, 22+, QKs, KJs. Kui alla selle siis shoveb 22+, AX+, QK, KJ, võib ka KTs.
OOP võib flatida KK+ ja alati check-raisegu flop 3x ta cbet.
flattigu suited ja suuri käsi, mis teevad top paare
kui flatid ja hitid TP+ ning maas on vähemalt kaks drawd (nii flush + võimalik reatõmme) siis check-shove või palju reatõmbeid (näiteks T97, sul 9T) siis ka check-shove. Kui ei ole mastitõmemt + vähe reatõmbeid siis check-raise 2.5 - 3x (näiteks Q9, flop QT2r), check-shove ei ole halb.
12+ oudised (kõik flushdrawd ülekaartidega, OESD + pair või tugevamad) check & shove!
2-nd paarid ja third paarid ainult check-calligu üks street KUI vastane betib 1/2 pot või vähem. Turnil andku alla v.a. minbeti peale. kui turnib TP+ siis check-shovegu. kui läheb check-check siis riveril all-in kui vähem kui potsize bet järgi või kui rohkem siis pool potti (seda TP+)


Stackid: 15BB või väiksem:
1. OTB nashigu kuniks jõuab tagasi 15BB+ peale. Ehk shove or fold. Sama NASH tabeli järgi karistagu ka limpi.
2. 3bet shovegu nashi tabeli järgi, millel nõutakse 13BB+ või sügavamat stäki. Ei flati kunagi.

Selles staadiumis võib tugevaid käsi minraiseda, ert induceda shove. Näiteks AT, AJ, AQ aga algajal ei soovita, kes veel psotfloppi ei oska. KK+ võib ja isegi QQ. OOP flatigu tihti KK+.

Nash on kuldne kesktee ja see peaks tegelt töötama isegi 25BB+, sest $7-stes on ulmefishe koos, kes callivad tohutult lightilt.

NB! MITTE KUNAGI EI ACCEPTI MATCHI, ALATI DECLINEB! SEDA SELLEPÄRAST, ET FISHID REEGLINA EI ACCEPTI, TEISEKS $7-stes FISHE ON ROHKEM KUI SOLID REGULARE. SEETÕTTU UUE MATCHI VÕTTES ON TÕENÄOSUS SAADA FISH SUUREM KUI ACCEPTIDES ERITI KUI TA ISE ALGAJA ON.

Postflop mängu arenedes peavad arenama ka ranged. Üldiselt ei soovita algajale, jätabki pokkerist robotliku mulje, et nüüd table ja crushin. Mingi guideline peaks see olema.

EDIT: ei tea miks 7-stes rääkisin,. see peaks funkama 7-stes, madalamal siis veel paremini

timz0333
14.12.11, 12:37
Ma isegi loe seda praegu aga keegi võiks selle välja printida ja töötukassa seinale kleepida:D

ranka
14.12.11, 12:43
sitaks typosid tuli aga ise peab ka natuke kaasa mõtlema.

EDIT: kui 500 mängu mänginud ja ei graafik ei kuku kui kivi siis hakaku HUSNG.com videosid vaatama ja avagu ranged. siis edasi peaks edu väga kiirelt tulema. seal veel tegelt jube palju asju, et riveril TP on alati check-raise peale fold (olenemata boardist, sest low-stakes reeglina riveril ei bluffi) ja A2 või KK-ga, A73 on parem järgi checkida (saad täpselt sama value aga lisa equitit bluffidelt) kui bettida aga ei hakka nii keeruliseks ajama.

tolmuahv
14.12.11, 12:45
Tänud, Ranka! Selle lasen välja ja palun pähe taguda. Katsun ka edusammudest ja (tõenäolisemalt) tagasilöökidest jooksvalt teada anda.

alaska
14.12.11, 12:45
Ranka Tabel 2.:-)

camu
14.12.11, 12:49
Ranka post on:heart::angel:

Vandalar
14.12.11, 12:52
Ma tean, et paljud vbl ei võta seda tõsiselt, aga mina nt. soovitaksin mälu treenida- las teeb omale selgeks kuidas pakk kaarte meelde jätta ja seda aja peale. Olen veendunud, et taoline asi teeb hilisema õppeprotsessi ja kaartides, boardis ja mängus orienteerumise lihtsamaks, sest erinevad kombod ja mustrid jäävad oluliselt lihtsamini meelde. Võin aidata ka selle tehnika omandamisel.

ranka
14.12.11, 13:03
Panen siia oma statid ja tulemused $7-stes:
http://pokkeriprod.ee/ranka/pildid/muu/$7.jpg

http://pokkeriprod.ee/ranka/pildid/muu/stats.jpg

Nagu näha siis BB-lt olin ekstreemselt tight. 60% ajat fold, 24% ajast 3bet ja 16% ajast ainult call. 15/30 levelil 62% ajast fold, 33% 3bet ja 5% flat (tõenäoliselt suured käed või siis t500 stäkiga misk 9Ts tüüpi käsi).

Steal sucess on esimesel level 42%, teisel 50%. Sample on väike aga sajastes suht sama. See tähendab, et any2 stealida ei saa AGA väga paljud low-stakes mängijad on fit&fold ja cbet sucess on 47%! 1/2 potise cbeti õnnestumise% peab olema vähemalt 33%, et oleks break-even, kuif oldib rohkem on insta profit. Seepärast peab ka cbet sur olema, mul ei olnud tollal.

Check-raise oli 10% ja ei bluffindu kordagi.

Cbetile foldisin 47% ja turnil 39% aga kuna mul on kogemusi ja oskan paremini boarde mõista sain tihti callida kätega ala Q9, J84 laual, kus mul kaks potentsiaalselt ülekaart + gutshot + näiteks backdoor flushdraw aga see vajab kogemusi. Algajal ei soovita.

Drawisin ise ka suht pasiivselt. Mitte kordagi ei 3bet bluffinud.

Näeb väga palju imelikku mängu. Ei möödnud päevagi kui vastane 20-25BB deep limp/callis kätega nagu Q5s, 98o jne. või callis samat tüüpi kätega openshove.

Meenus hetkel, et just esimene käsi calliti väga tihti ja väga lightilt all-in ära. Seepärast AX openshove on väga hea ja kui ta foldib ning juthub, et teine käsi saate ka shovemis käe siis callivad veel tihedamini.

Need olid minu kogemused.

tolmuahv
14.12.11, 13:08
Seoses Ranka postiga otsisin Nashi tabelid välja. Küsin igaks juhuks üle, et ise valesti aru ei saa:

1) Kas see tabel on korrektne: http://www.holdemresources.net/hr/sngs/hune.html

2) Kas tabelis toodud 3 erandit pushing range osas on loogilised ja ma peaksin nende põhjuseid otsima kui end harida tahan?

3) Tabel on "effective stacks" baasil, mitte "pot to stack ratio" baasil, eksole?

4) Kas HEM või mõni muu soft näitab kusagil suurelt numbrit, kui palju on effective stackid mängu ajal? See oleks väga suureks abiks ilmselt algajale.

Tänud.

kjmrc
14.12.11, 13:11
Tyvm Ranka!!!

ranka
14.12.11, 13:23
Seoses Ranka postiga otsisin Nashi tabelid välja. Küsin igaks juhuks üle, et ise valesti aru ei saa:

1) Kas see tabel on korrektne: http://www.holdemresources.net/hr/sngs/hune.html

2) Kas tabelis toodud 3 erandit pushing range osas on loogilised ja ma peaksin nende põhjuseid otsima kui end harida tahan?

3) Tabel on "effective stacks" baasil, mitte "pot to stack ratio" baasil, eksole?

4) Kas HEM või mõni muu soft näitab kusagil suurelt numbrit, kui palju on effective stackid mängu ajal? See oleks väga suureks abiks ilmselt algajale.

Tänud.

1. Tabel on õige. Vaadata ainult ülemist (pushing) tabelit. Calling tabel ei tööta. Sõltub liiga palju vastasest.

2. Jah on küll. Loe: http://forumserver.twoplustwo.com/185/heads-up-sng/finishing-opponent-heads-up-sage-nash-chubukov-560408/

3. effective stacks ehk enne blindide postitamist. Kui sa postitasid SB milleks on 20 ja stäkki järgi 180 siis on su effektiivne stäkk 200 ehk 10BB ja saad shoveda kõikide kätega, millel tabelis on arv 10 või suurem.

4. HEM peaks näitama aga mida vähem robotlikust seda parem. Arvutage ikka peast, pärastk ui näed, et oh 30BB ja 470 stäkk siis 15-16BB vahel ja tuleb insta.

Andsin enne lingi aga see peaks ka selge olema: http://forumserver.twoplustwo.com/185/heads-up-sng/finishing-opponent-heads-up-sage-nash-chubukov-560408/

Siis väike info tulevikuks. Kui mõlemad mängijad kasutavad NASH-i siis on see 0EV. Kui BB mängija ei kasuta NASH-i ja callib sind korrektselt siis BTN-i shoveja muutub -EV-ks kui stäkid on 8BB või sügavamad. Alates 8BB või madalamd on buttoni pealt nash alati +EV aga ei pruugi olla kõige suurema EV-ga.

Kuna inimesed (eriti dongid) ei calli perfektselt ja meie algajal ei ole erilist skilli siis NASH on hea juhtnöör aga võimalikult kiirelt peab sealt tabelist välja tulema ning oskama kasutada õigel ajal NASH-i, chubukovit kui ka enda loogilist mõtlemist. Näiteks AA-ga 8BB deep on mõtkekam minraisega või limpida (unsutasin lisada, et 10BB või shortimalt KK+ limp on mitte adjustiva aka fishi või halba regulari vastu kõige suurema EV-ga mäng) kui openshoveda ja seetõttu NASH ei anna max_ev-d kätte. Kui aga vastane adjustib ja teab, et sa never ei shove AA-d siis su shoving range läheb nõrgemaks ja vastane saab adjustida.

Reaalsuses seda ei juhtu ehk lasku NASH-i järgi aga teadku, et kaotab nii mõnedki suurema EV-ga spotid.

miksnii
15.12.11, 07:38
Kui ikka täiesti algaja siis endale tundub lihtsaim alustamise koht 6-max v 9player sngd, olenevalt siis mängustiilist.
Aga ty Ranka väga hea töö eest, peaks igaühele vajaliku info kätte andma.

tolmuahv
15.12.11, 09:48
Esimene päev selja taga. Tegime:

1. Printisin välja Nashi tabelid ja selgitasin neid. Vist sai enam-vähem aru.
2. Installisime ja regasime HEMi.
3. Printisime ja tõlkisime Ranka teksti ära. Kinnistasime esimesed liigutused, a la "never limp IP" ja "openshove A2-A8".
4. Tegime deposiidi ja mängisime 5 mängu koos. Õpilane mängis hiljem veel 100 mängu eraldi (HT $1.50).

Tulemuseks $-9 umbes. Terake alla EV. Esimese päeva kohta käib küll. Suurt raha ei kaotanud, mingid asjad sai selgeks ja asja käima. Positiivne ka see, et õpilasel on motivatsiooni. Kui ma hommikul kell 9 tööle läksin, siis läks õpilane magama. Lasi terve öö.

nikitheone
15.12.11, 09:57
eile õhtul lugesin ranka juhised läbi ning hakkasin mängima $3.50, 117 mängu roi 6.3% (ev 3.9%). vaatame mis tulemus on 500 mängu pärast

ranka
15.12.11, 10:37
Esimene päev selja taga. Tegime:

1. Printisin välja Nashi tabelid ja selgitasin neid. Vist sai enam-vähem aru.
2. Installisime ja regasime HEMi.
3. Printisime ja tõlkisime Ranka teksti ära. Kinnistasime esimesed liigutused, a la "never limp IP" ja "openshove A2-A8".
4. Tegime deposiidi ja mängisime 5 mängu koos. Õpilane mängis hiljem veel 100 mängu eraldi (HT $1.50).

Tulemuseks $-9 umbes. Terake alla EV. Esimese päeva kohta käib küll. Suurt raha ei kaotanud, mingid asjad sai selgeks ja asja käima. Positiivne ka see, et õpilasel on motivatsiooni. Kui ma hommikul kell 9 tööle läksin, siis läks õpilane magama. Lasi terve öö.

EV HT-des on väga täpne. Muidugi tekib auke, kus ka EV-ga ei saa mängu biitida (jooksed oma top rangega vs vastase top range) aga need augud ei tohiks väga suured olla. Hoia EV-l silm peal, kui see ka pidevalt kukub siis midagi mäda.

Selle strateegiaga NonSD PEAB võitma. Kui ei võida siis ei julge piisavalt shoveda või ikka check-callib kätega, millega ma ei ole soovitanud.

tolmuahv
15.12.11, 13:14
Kena, tänud veelkord. Eks peab silma kindlasti kõvasti peal hoidma jah. Eesmärk on, et nädala pärast enam ei kaotaks ja 2 nädala pärast oleks juba võitev. Kerge ei ole, aga tehtav loodetavasti.

hotcocacola
15.12.11, 17:06
wd ranka

Mr_Kenny
15.12.11, 19:02
1. Tabel on õige. Vaadata ainult ülemist (pushing) tabelit. Calling tabel ei tööta. Sõltub liiga palju vastasest.


Kuidas sa calling range välja mõtled? Kuna enne push fold mängu on vastase range hoopis teine siis mul on veits probleeme calling range peale tulemisega. Tyvm kui viitsid paari näitega vastata.

ranka
16.12.11, 02:26
Kuidas sa calling range välja mõtled? Kuna enne push fold mängu on vastase range hoopis teine siis mul on veits probleeme calling range peale tulemisega. Tyvm kui viitsid paari näitega vastata.

Nash jällegi siin aitab. See on nagu väike teejuht, mis annab ilmakaare kätte aga ei anna täpset kohta. Ise pead edasi tuletama. Standardrangesid on väga raske öelda, sest kõik sõltub tema shovemis protsendist ja stäki sügavusest.

alaska
16.12.11, 16:31
Nüüd on ta ilmunud, kauaoodatud ja kardetud Mersseneary ebook. Tänasest alates võib rahulikult öelda "games are dead" ja hakata tööd otsima.
Igatahes hyperturbod muutusid just väga raskeks:

http://www.pokerahkscripts.com/HUSNG%20Mersenneary%20Ebook.pdf

Tegelt ma ei usu, et see alla 1000$ levelit midagi muudab, fish jääb fishiks ja kui ta enam 78s preflop allinne ei calli, nagu party aegadel, noh, siis callib KTo.

Provoker
20.12.11, 15:55
Kuidas läinud on õpilasel?

ranka
20.12.11, 17:47
Kuidas läinud on õpilasel?

+1

Tahtsin sama asja küsida aga unustasin. Võiksid postitada ka ta graafiku ning statistika.

tolmuahv
20.12.11, 21:48
Panen õhtupoole graafiku ka. Üldiselt:

1) Volüüm on kõva. Üle 100 SNG iga päev seni.
2) Tulemused on halvad. ROI oli ca. -5% üle 700-800 sample. Õnneks tasakaalustab seda natuke ka see, et jooks on pigem halb ja setupid tihti halvad olnud. Vast 1-3% seletab see.
3) Esialgsed põhitõed omandati enam-vähem. A la A2-A8 preflop shove. Edasised asjad on läinud väga visalt. Alguses said mõned asjad valesti selgeks. Näiteks 100-200 SNG-d sai mängitud teadmisega, et igat floppi tuleb välja donkata OOP. Et nagu cbet gone wrong.
4) Kohati kisub mäng monotoonseks volüümi ladumiseks, mille sisse miksitakse totaalseid brain farte. Kohe kui vastane teeb midagi 'off-the-book', kipub kuul kokku jooksma. A la K7 avasime, flop tuleb any3 mööda ja vastane donkab. Õpilase reaktsioon on tihti valik 3 nupu vahel (fold, call, raise). Põhjendust on raske leida sellele.
5) Tiltamisega probleeme ei paista. Mingit sõimu või möla mängu ajal ei tule.

Praegune plaan edasi:
1) Täna teeb pausi ja õpib ainult. Vaatab videoid (samas need ajavad segadusse, sest käsevad teha asju teisiti kui seni räägitud).
2) Uurib Mersi e-booki ja vaatab, mis sealt aru saab.
3) Katsub edasi mängida ainult nii, et 10 mängu korraga, siis review+evaluate enda jaoks. Märkused kirja ja edasi.

Kõik liigutused on võimalik selgeks õpetada, aga kontseptsioonid on väga visad juurduma. A la "positsioon", "equity", "range" on täiesti võõrad veel ja neid on väga raske ka seletada nii, et aru hakkaks saama.

$Lauri$
21.12.11, 02:31
Ma olen ise umbes samas olukorras olnud, kui sinu õpilane tolmuahv. Millegi pärast jätsin nende sngde grindimise pooleli. Graafik ka vaaatamiseks, millega pärast pole information box peale jäänud, aga peaks ka olema 700HUSNG $3.50-7 omad.
http://img694.imageshack.us/img694/2618/htturbos.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/htturbos.jpg/)

[/URL]
Jäin kokku miinusesse, täpselt ei tea, kui palju. PT näitab mul millegi pärast valesti.
Siit tekkis ka küsimus, et kui suur peaks olema sample size, mille järgi saab juba järeldusi teha. Kas EV joon on normaalne või võib pidada seda halvaks jooksuks. Kas sarnase stiiliga on võimalik pikalt üle EV joosta või ainult alla? ja ranka, su $7 graafik on väga inspireeriv.

tolmuahv
21.12.11, 03:15
http://img839.imageshack.us/img839/4739/150husngdec21.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/150husngdec21.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Siin siis graafik ka. Mis statte soovitate esmajärjekorras vaadata? Kasutusel on HEM.

miksnii
21.12.11, 05:41
Ikkagi usun, et päris algaja jaoks sai valitud ikka natukene raske formaat.
Usun, et tavalised sngd on algajale naukene lihtsamad.

nikitheone
21.12.11, 07:37
Ikkagi usun, et päris algaja jaoks sai valitud ikka natukene raske formaat.
Usun, et tavalised sngd on algajale naukene lihtsamad.
nõus. ma arvan, et turbodes/reg saaks ta rohkem ise mõelda, rohkem aega ja ruumi
kui aga tahab ht, siis ma arvan, et üks tunniajane sess kellegiga, kes veits biidib, annab palju juurde.
ise proovisin ka nn ranka tabeli järgi lasta, robotlikult kahe lauga. roi oli 0.2% 200-300 peale. siis nägin pealt kuidas ranka seletas, mingi pool tundi või tund. sain lihtsalt aru, et asjad käivad teisiti ning nüüd on täitsa teine lugu. 1-tablen ja mõtlen kaasa. sample veel väike, aga tunnen ise erinevust

gl anyway

timz0333
21.12.11, 15:57
Ootan ranka komentaari graafiku kohta. Ei tea hyperitest aga 700 mänguga 30 buy ini EV-ga koos otse alla tundub natuke palju.

tolmuahv
21.12.11, 16:33
Obv on seda palju. Rake on 4% ja ROI on -6%. S.t. isegi teistele donkidele on suudetud 2% ära anda. Samas olen eriarvamusel selle osas, et mäng on liiga keeruline. Sai just sellepärast valitud, et muutujaid on kõige vähem ja potentsiaalselt kõige kiiremini omandatav. Eile vaatasin mõned mängud üle õhtul. Täiesti ajuvabad vead on hakanud juurduma, a la call Q4s, K3s vastase shove 15bb+ deep. Ei tea, kust need ideed tulevad, aga ometi on nad kohal. Üritame jõudumööda eemaldada.

ranka
21.12.11, 18:40
Ootan ranka komentaari graafiku kohta. Ei tea hyperitest aga 700 mänguga 30 buy ini EV-ga koos otse alla tundub natuke palju.

Seal ei ole midagi kommenteerida - ei biidi.


Obv on seda palju. Rake on 4% ja ROI on -6%. S.t. isegi teistele donkidele on suudetud 2% ära anda. Samas olen eriarvamusel selle osas, et mäng on liiga keeruline. Sai just sellepärast valitud, et muutujaid on kõige vähem ja potentsiaalselt kõige kiiremini omandatav. Eile vaatasin mõned mängud üle õhtul. Täiesti ajuvabad vead on hakanud juurduma, a la call Q4s, K3s vastase shove 15bb+ deep. Ei tea, kust need ideed tulevad, aga ometi on nad kohal. Üritame jõudumööda eemaldada.

Viska siia statid (samad, mis ma panin oma postitusse).

virukunn
21.12.11, 23:01
Imo liiga palju segadusse ajavat infot annate algajale. 1.5$ HT-de biitimiseks piisaks 5 realisest guidest. Preflop tabel ette ja monitori kõrvale + postflopi jaoks ka mõned õpetussõnad, et alla TP ei stacki vms ja ongi kõik. Postflop mängu üldiselt väga vähe üldse ju, 15bb pealt võib juba push/foldima hakata.

Ja arvan, et ühissess kellegi biitivaga annaks tohutult juurde.
Kas see algaja pesitseb juba siin foorumis ka ? Võiks ju.

E: Peaks ma kedagi algajat õpetama, siis ilmselt soovitaks FR-st alustada. Ranka tabel + paar õpetussõna ja coach, kes iga nädal/päev kaotavad käed üle vaatab ning kaotada pole võimalik. Või arvad, et su sõber on piisavalt hea mindsetiga, et kui 50BI alla ev paneb, siis mänguisu ära ei lähe ?

miksnii
22.12.11, 02:05
Algaja ei sa aru ju mis see ev jms on, ja üle üldse vahitakse liiga palju oma ev joont, ei ole vaja seda nii armunud silmadega vahtida.

camu
22.12.11, 02:19
EV näitab hyperites siiski üsna täpselt, kuhupoole asjad liiguvad. Jah, saab süüdistada ka jooksu ja vahel mõnda setupit, aga kui ev ka langeb, siis paraku on tõsiasi, et mängu ei biidita - ka mitte armunud silmadega.

marcoloco
22.12.11, 03:54
Eile vaatasin mõned mängud üle õhtul. Täiesti ajuvabad vead on hakanud juurduma, a la call Q4s, K3s vastase shove 15bb+ deep.


Mis statte soovitate esmajärjekorras vaadata? Kasutusel on HEM.

kui sellised vead preflop tulevad sisse, siis statsid ei pruugi ka p2ris t2pselt hinnata m2ngu.

Mis ma soovitaks on HEM-ist kiskuda k6ik m2ngitud k2ed Excelisse. Ma ei tea kas HEM-is on see v6imalus exportina olemas, aga kui mitte, siis tuleb natuke SQL kirjutada (see oleks isegi mugavam, kuna nii saab otse excelis andmeid refreshida).

excelisse oleks siis vaja nt:
*) hand date
*) hand id (et p2rast otsida hand historyst t2psemalt k2e kirjeldus)
*) big blind amount
*) effective stacks
*) positsioon
*) Hero reaalne action preflop (fold, call, raise, push, callfold, raisefold, raisepush jne)

Enne seda siis defineeri Excelis mingi tabel, kus vastavalt effective stacks suurusele on igale k2ekombinatsioonile (AA, AKs, AKo jne) defineeritud korrektne preflop tegevus.

Kui nyyd see tabel on defineeritud ja HEM-ist t6mmatud reaalsed actionid, saab Excelis suhteliselt kergelt ehitada lookup-id, mis n2itavad hero reaalsete actionite k6rvelekaldumist defineeritud tabelist.

kui see teha korralikult (k2te t6mbamine HEM-ist l2bi SQL) siis saab v2ga lihtsalt peale igat sessiooni refreshida Excelis tulemused ja koheselt n2ha, kui palju preflop m2ngus vigu tehti (s.t kalduti k6rvale varem paikapandud tabeli reeglitest). Seda peaks siis pidevalt analyysima. Kui see vigade arv p2evast p2eva ei kahane, siis j2rgmine samm on yhendada elektrijuhtmed arvutist hero k2te kylge ja iga vale liigutusega saab elektrilaengu.

Kuna vastav lahendus ei ytle sessiooni ajal mingeid soovitusi kasutajale ja ei automatiseeri m2ngu, siis pole see kindlasti keelatud. V6imalik, et isegi sessiooni ajal v6ib pidevalt Excelil lasta HEM-ist k2si t6mmata ja vigu reportida, kuigi see vajab t2psustamist reeglites.

Kui keegi teeks selle staatilise tabeli valmis (kus siis defineeritud nt effective stacks 8-10 BB, AA push, AK push, 92o fold jne), v6in aidata SQL ja Excel lookupide loomisel. Alla 15 bb saab v6tta aluseks nash tabeli, yle 15 peaks ranka soovitused lihtsalt excelis defineerima.

Antud lahendus oleks kindlasti suureks abiks preflop m2ngu timmimiseks. Kui inimesel v2hegi analyysiv6imet, siis 6pib vigadest suht kiirelt. Lisaks saab panna nt n2dalastatistika kokku, kust v6ib m6ndagi huvitavat leida (nt mingi kindel k2si mida ei suuda kunagi foldida).

Postflop jaoks saab ka teha midagi sarnast, aga see on juba keerulisem.

tolmuahv
22.12.11, 06:31
Marcoloco - Tänud, ma uurin ja mõtlen seda 10h pärast kui välja maganud olen end. Tulin just väljast ja pean vähe vahet pidama.

Camu & Co: Obv on mäng sitt ja pole mitte mingit põhjust ega vajadust seda bad runi vms pasa pähe ilusamaks rääkida. Lihtsalt mainisin ära, et run pole eriti toetanud, s.h. pole ükski TT+ paar kordagi välja makstud ja enda JJ+ saab pf foldi tavaliselt. Aga see ei muuda asja, et mängija on seni väga halba mängu sellele lisaks teinud.

Bottom line: See ei pidanudki kunagi kerge olema. Eesmärk oli, et jaanuari lõpuks hakkaks enam-vähem matsu jagama ja suutma kasvõi marginaalset kasumit näidata 1.50-7.0 HUSNG-s. Esimene nädal on minu arust läinud enam-vähem vastavalt ootustele. Alla oodatu on mängu kvaliteet ja õppimisvõime olnud. Üle oodatu on tilt management ja workethics (i.e. volume). Õpilase suhtumine lubab siiski seni jätkata edulootusega.

PS: Olen sarnast asja ühe korra proovinud. Intelligentset venda (IQ 120+) üritasin mängima õpetada ca. kuu aega. Siis loobus ja läks €600 kuupalgaga tööle. Ehk fail. Mul puudub illusioon, et minule ilmselged asjad on ka teistele ilmselged ja pokker kui mäng on lihtne teistele selgeks õpetada.

pokkerisheriff
22.12.11, 07:31
ei oska nõu anda, aga minu poolt ka +1, et väärt ettevõtmine on see. mulle meeldib idee kui võetakse inimene kes on pokkerikauge ja hetkel töötu ja teadja mängija hakkab teda suunama. ehkki praegu on neid "brainfarte" siis kui inimene pole varem pokkerit mänginud ja on ka natuke aeglase õppimisega, siis on lootust et ühel hetkel lähevab lihtsalt meeled lahti ja hakkab tajuma, et mis käed mis väärtust omavad mis olukordades või midagi. eriti kui tal endal on õpihimu ja tööeetikat ja kui ei suhtu pokkerisse nagu hasartmängu, et "siin ei olnud õnne, lähen kõrgemasse levelisse kaotusi tasa tegema, sest nüüd peab hakkama kaart jooksma kompensatsiooniks". ma arvan et kui jaanuari lõpuks plussi suudab näidata, siis tolhuahv on head tööd teinud ja samuti kõik need kes siin nõu on andnud ja müts maha selle ettevõtmise ees.

P.S. kui jõuluannetus läbi kukkus, siis keegi HU SNG proffidest võiks ju teha isikliku jõulukingituse ja üks päev mõned tunnid ta mängu jälgida ja julgustada ja näpunäiteid jagada.

camu
22.12.11, 14:53
Mu eelmine postitus oli siiski miksnii´le mõeldud, mitte teemaalgatajale.

miksnii
22.12.11, 17:13
Pigem mõtlesin üleüldselt, mitte just antud teemat. Aga ple mõtet offtopicut toota.
Igaljuhul edu projektiga ja loodame et kõik sujub plaanide päraselt.

rrrr
22.12.11, 20:23
Mängisin ka ca 100 mängu $7. Tekkis paar küsimust just varajase staadiumi kohta (blindid kuni 40-50):
- Tüüp A on BB-lt 3-bettija (45%) kuidas adjustime, ootan kätt, et 4bettida?
- Tüüp B mängib kõiki käsi nii BB-lt kui SB-lt. Ikka nii, et IP jätkan sama, OOP aga tightimaks?
- Tüüp C ei foldi cbetile, Riveriks kui mul midagi koos pole, üle 50% olen beat ja ei calli siin poolepotist ka mitte oma A-highga. Kui olen SB siis saan ilmselt juba turnil checkides beri kraesse. Kas cbetin ja kui palju taolise vastu?
- Tüüp D mängib SBlt looselt ja minraisega. Fold to 3beti näib keskmine olevat. Mida sihukesega teha? 3bet ja cbet? Mis rangega?

alaska
22.12.11, 20:42
Hyper turbo?

Aga vastuseks niipalju, et ära ürita mängu lahendada nagu kaarte ei olekski maas. Loomulikult võib mingi equilibriumi välja mõelda, millega kaotad minimaalselt, aga iga vastane ja olukord on ikkagi erinev.

Mr_Kenny
22.12.11, 21:47
40-50 blindid on über endgame juba

muruntau
22.12.11, 21:59
Mängisin ka ca 100 mängu $7. Tekkis paar küsimust just varajase staadiumi kohta (blindid kuni 40-50):
- Tüüp A on BB-lt 3-bettija (45%) kuidas adjustime, ootan kätt, et 4bettida?
- Tüüp B mängib kõiki käsi nii BB-lt kui SB-lt. Ikka nii, et IP jätkan sama, OOP aga tightimaks?
- Tüüp C ei foldi cbetile, Riveriks kui mul midagi koos pole, üle 50% olen beat ja ei calli siin poolepotist ka mitte oma A-highga. Kui olen SB siis saan ilmselt juba turnil checkides beri kraesse. Kas cbetin ja kui palju taolise vastu?
- Tüüp D mängib SBlt looselt ja minraisega. Fold to 3beti näib keskmine olevat. Mida sihukesega teha? 3bet ja cbet? Mis rangega?

Tüüp A: limp pole häbiasi HT'des, tõmba raisemisrange'i koomale, keskpärased suited ja mõned hästi floppavad käed nagu T8, QT jne limp-calli ja laienda foldimisrange'i.
Tüüp B, kui vastane on passiivne station, siis vabalt limbi ka rohkem, tõsta valuerangega. OOP kui vastane avab 100% tõstega, siis laienda enda shovemis ja callimisrange'i
Tüüp C, cbeti harvemini või väiksema suurusega (30-35 ajab tihti asja ära kuivadel, eriti paardunud ja A high floppidel).
Tüüp D, 3beti nonAI rohkem kõrgete hästi floppavate kätega ja laienda ka 3betshove ja callingrange'i.

$Lauri$
23.12.11, 04:27
Proovisin ka veel veits. Karvane tunne, et ma ei hakka neid kunagi biitima.

http://img163.imageshack.us/img163/4578/htturbos2.png (http://imageshack.us/photo/my-images/163/htturbos2.png/)

Nõrganärvilistel palun mitte vaadata.
http://img171.imageshack.us/img171/2714/fuckmylifey.png (http://imageshack.us/photo/my-images/171/fuckmylifey.png/)

muruntau
23.12.11, 10:05
Bitch please, see on standard jooks, mul kümnest päevast üks selline. Ole rõõmus, et sa pole 40 BI miinuses päevaga.

Madis Very
23.12.11, 10:16
[ ] sample
[ ] big swing

ehk dont worry, see on tavaline

ranka
23.12.11, 10:20
Proovisin ka veel veits. Karvane tunne, et ma ei hakka neid kunagi biitima.

http://img163.imageshack.us/img163/4578/htturbos2.png (http://imageshack.us/photo/my-images/163/htturbos2.png/)

Nõrganärvilistel palun mitte vaadata.
http://img171.imageshack.us/img171/2714/fuckmylifey.png (http://imageshack.us/photo/my-images/171/fuckmylifey.png/)

kui sul EV tõuseb siis biidid ju. pigem randid end, ¤"#%&¤%&/%¤We teema on mujal :)

$Lauri$
23.12.11, 12:04
No kui sa ni ütled. PT näitab ikka väga valesti ROI-d. Näiteks winningsi juures näitab 178/160 wins/loses, aga profitit näitab miinuses... ja ROI-d ka. 1st place ja 2nd place ei ühti tournaments played numbriga. Mis võib valesti olla?

tolmuahv
23.12.11, 16:27
Kui tracker poole turna pealt maha jookseb, siis pead lõpptulemuse ise sisestama, vähemalt HEM-s. Kui sa oled teinud 178+160 mängu $1.50, siis igalt mängult maksad $0.06 rake, s.t. kokku veits üle $20. Kui võite on 18 tk rohkem, siis nendelt peaks net result olema 1.44*18 ehk ca $26. Ehk lõpptulemus võiks olla väga kergelt plussis.

rrrr
27.12.11, 08:07
Kirjutan väikese charti, mis peaks $7-stes töötama (vähemalt mul töötas).

15-25BB deep.
OTB:
[LIST]
avagu top60-70% käsi. 22-88, A2-A8 openshove, teised käed openminraise.

Väike segadus:
AT, AJ,99,TT minopenin aga A2 ja 22 kohe AI? Kohe turna algfaasis 25BBdeep?

Mr_Kenny
27.12.11, 13:25
Tõenäoliselt sellep, et need mängivad postflop halvemini.

Mr_Kenny
27.12.11, 13:26
Kui oled vähegi pokkerit mänginud siis mina seda nö ranka tabel kahte ei kasutaks.

ranka
27.12.11, 13:31
Väike segadus:
AT, AJ,99,TT minopenin aga A2 ja 22 kohe AI? Kohe turna algfaasis 25BBdeep?

Nagu Mr_Kenny ütles: ei mängi postflop hästi.

Aga reaalsuses on tegelt minraise 25BB kindlasti suurema EV-ga kui shove. 22 shove on fine aga ma isegi sellega 25BB minraisen, kuna suudan postflop neid paremini mängida tänu kogemustele. Algajatel kogemusi ei ole - nad ei tea täpselt milliseid boarde järgi checkida, milliseid cbettida, barreldada jne. Seepärast loovutagu väike EV punkt. Vastukaaluks mikros callitakse nende openshovesid (just esimene käsi) väga lightilt.

Hiljem üles liikudes tuleb adjustida ja hakata minraisema. Kui mängija tunneb end kindlalt siis avagu obv minraisega.

Provoker
03.01.12, 16:26
on õpilasel võidujoon uue suuna võtnud?

tolmuahv
03.01.12, 16:38
Täna peaks 1500 mängu täis saama. Viimased 500-800 mängu pole enam juurde kaotanud ja on väheke tagasi võitnud. Arvestades, et puudus igasugune pokkerialane kogemus ja teadmised varasemast, siis on see suht OK tulemus minu arust.

Kui 1500 täis on, siis panen graafiku ja katsun HEM-st mingit infot natuke otsida. Kõrvale loeb õpilane Merssenneary e-booki ja katsub jõudumööda muud ka vaadata. Viimati avastasin, et Nashi tabel on täitsa kõrvale jäetud ja sellega seoses tekkinud rängad vead mängu (a la 6bb deep olles raise-folditi KT tüüpi käsi). Tegelt on üsna rõõmustav leida ränku vigu, sest nende eemaldamisel peaks olema progress kergem tulema.

Panen täpsemalt ka üht-teist koos graafikuga, aga eile hakkas HEM-s üks asi silma: Paired boardil on õpilane kaotanud 140 BI jagu chippe, samas 2 paariga SD-i jõudes paired boardil võitnud alla 40 BI. See tundus kõige suurem leak, aga ma pole veel täpselt kindel, mis lahti on. Katsun individuaalseid käsi vaadata ka.

rrrr
20.01.12, 07:36
Proovisin ka 7$ Hüpereid. 700 turniiri on see kuu täis, eelmine kuu umbes sama palju. Graafik ei kuku küll nagu kivi aga... Midagi on valesti kuna pappi ei pritsigi uksest ja aknast sisse nagu andu_andul :)
Kas keegi oskab öelda või anda õpetussõnu kuidas analüüsida tagantjärgi oma mänge (HEMiga) või profileerida mängu esimeste kätega vastaseid ja neid exploitida või kust vastavat kirjandust kokku hankida? Mänguformaat mulle meeldib (paar minutit ja vaba mees ning lauda istumine on hea kiire) tahaks jätkata kui vad pappi ka tuleks.
http://img689.imageshack.us/img689/503/detsc.png (http://imageshack.us/photo/my-images/689/detsc.png/)

Provoker
20.01.12, 08:03
ma see kuu 2x suutnud 10 mängu järjsest kaotada mingi 1200 mänguga, tõmbab moti alla küll ja edasi tuleb kohati sitt mäng seetõttu. Hetkel sellest ka mõniaeg paus kuna volüüm on juba väga korralik minu kohta.

Mr_Kenny
20.01.12, 11:20
To rrr chadders0 pakett HUSNG.comis on üsna normaalne teooria poole pealt, soovitan.

Mr_Kenny
21.01.12, 13:01
ekeegi HT skype gruppi ei taha teha? mina+ 2 sõpra oleks käpp

VisaHing
21.01.12, 16:30
Proovisin ka 7$ Hüpereid. 700 turniiri on see kuu täis, eelmine kuu umbes sama palju. Graafik ei kuku küll nagu kivi aga... Midagi on valesti kuna pappi ei pritsigi uksest ja aknast sisse nagu andu_andul :)
Kas keegi oskab öelda või anda õpetussõnu kuidas analüüsida tagantjärgi oma mänge (HEMiga) või profileerida mängu esimeste kätega vastaseid ja neid exploitida või kust vastavat kirjandust kokku hankida? Mänguformaat mulle meeldib (paar minutit ja vaba mees ning lauda istumine on hea kiire) tahaks jätkata kui vad pappi ka tuleks.
http://img689.imageshack.us/img689/503/detsc.png (http://imageshack.us/photo/my-images/689/detsc.png/)

ee.. tulebki pappi ju ?
Oled kenasti plussis ju. see on väga swingine formaat btw.

Mr_Kenny
22.01.12, 13:13
ekeegi HT skype gruppi ei taha teha? mina+ 2 sõpra oleks käpp

Ei ole keegi interested? Paljud siit foorumist hypereid mängivad üldse?

virukunn
22.01.12, 14:56
Ei ole keegi interested? Paljud siit foorumist hypereid mängivad üldse?

Oleks interested. Paar kuud tagasi tegin ise sellise grupi ja esimesed nädalad toimus midagi, siis vajus ära. Aktiivseid liikmeid oli lihtsalt liiga vähe. Kui vähemalt 10 venda pole väga motiveeritud sellest osa võtma, siis suht kindel, et vajub ära. Aga tundub, et nüüd jällegi neid HT algajaid juurde tulnud, eks sa proovi.

Mr_Kenny
22.01.12, 14:58
PM mulle oma skype, tahaks sinna küll!

Mr_Kenny
22.01.12, 15:43
Sain gruppi, otsime värsket verd sinna kes huvitatud saatke mulle või virukunnile PM.

rrrr
23.01.12, 13:50
Chadders Hyper Turbo Heads Up pakett - kas seda standard 25$ eest vaadata ei saagi?
http://www.husng.com/content/chadders-hyper-turbo-heads-up-video-series-information
on viidatud, et hind on 150

virukunn
23.01.12, 14:20
Chadders Hyper Turbo Heads Up pakett - kas seda standard 25$ eest vaadata ei saagi?
http://www.husng.com/content/chadders-hyper-turbo-heads-up-video-series-information
on viidatud, et hind on 150

Ei saa jah.

tafka31
23.01.12, 15:46
Kuidas õpilasel läheb?

tolmuahv
23.01.12, 16:43
Õpilane on praegu reisil, ei saa täpsemat reporti panna. Muidu vahepeal on volüüm alla läinud vähe, praegu on nats alla 2000 SNG tehtud ja EV ROI on viimased 800 mängu paranenud ja püsinud positiivne. Kokkuvõttes siiski kerge miinus ja kuivõrd peale esimese depo siia projekti raha juurde ei pane, siis üles liikumine toimub vaid võitude arvelt.

All in all, motivatsiooni kipub natuke kaduma, sest volüümi on kõvasti antud ja tulemust on vähevõitu. Kohati tuleb ikka väga suuri brain farte sisse, mis mõjuvad winratele väga halvasti. Ehk eesmärgiks on, et õpilane mõtleks rohkem enda peaga, mitte ei kasutaks enam paberile kirja pandud "tõdesid". Pokkerimängija jaoks on see 'major leap forward' ja peale kuu ajalist õppimist seda oodata oleks optimistlik. Aga ma ootan siiski.

Olen vahelduseks ka ise HU SNG-sid teinud mingi 500+ tk ja asja arutanud ESTPatricku/rankaga vahel. Mind üllatab, et isegi $7 HT SNG tasemel mingid suvalised bronze starid ei ole epic vaalad. Ka nende biitimiseks peab omama reaalselt teadmisi nimetatud mänguformaadist, enam ei piisa üldisest pokkeri tundmisest. S.t. et formaat muutub tõenäoliselt järgmise 12k jooksul kõvasti raskemaks veel ja iga HT reg peab olema valmis kõvasti õppimisse panustama.

Skyline
24.01.12, 13:58
Chadders Hyper Turbo Heads Up pakett - kas seda standard 25$ eest vaadata ei saagi?
http://www.husng.com/content/chadders-hyper-turbo-heads-up-video-series-information
on viidatud, et hind on 150
Selle võiks mitme peale osta, mina+1 sõber huvitatud, saaks paar inimest veel, tuleks hind päris hea. Või äkki kellelgi see olemas ja soovib jagada, obv väikse sulli eest.
EDIT: lahendatud!

vMario
28.03.12, 22:43
Või äkki kellelgi see olemas ja soovib jagada, obv väikse sulli eest.
EDIT: lahendatud!

On. Võid priva saata.

fyte
29.03.12, 06:36
Mis projektist saanud on?

tolmuahv
09.10.12, 12:42
Äratame projekti ellu!

Mis vahepeal juhtunud on?
1) Projekt jäi põhimõtteliselt soiku, sest õpilane leidis normaalse töökoha ja püsisissetuleku. Kuivõrd see tundus rahuldavat, siis kadus ka motivatsioon asjaga piisavalt tõsiselt tegeleda. Kui õpilase motivatsioon kadus, siis ei hakanud ise ka enam pressima.
2) Töökoht kadus nüüd jälle ära. Tuleb projekt uuesti ellu äratada ja õpilase motivatsioon tuli tagasi.

Järgmisest postis pikemalt.

tolmuahv
09.10.12, 12:56
Niisiis, eelmisele jätkuks - Kuivõrd ma eelmisse üritusse panin päris palju enda aega ja vaeva, siis teist korda samasuguse puhtakujulise heategevusena enam ette ei võta. Teen sellest veidi eripärase stake hoopis. Tingituna poolte võimalustest ja vajadustest ei saa väga lihtsa ja lühiajalise stake-projektiga piirduda. Põhimõtteliselt poolte positsioonid on järgmised:

Staketav:
1) Omab kõige algelisemaid teadmisi pokkerist. Flop, turn, river jms on selged. On mänginud mõed tuhanded HT-d, aga on selgelt kaotav mängija ka $1.50 tasemel ja ei oska iseseisvalt edasi minna.
2) Puudub arusaam, mida ja kuidas õppida, et areng oleks pidev ja loogiline.
3) Seni on distsipliini ja motivatsiooniga probleeme olnud.
4) Puudub sissetulek ja võimalused soetada vajalik BR, soft, training sitedele ligipääs jms.
5) Vaja oleks minimaalset sissetulekut põhimõtteliselt kohe.

Stakeja:
1) Omab üldisi teadmisi pokkerist ja teab üldjoontes, kust basic infot hankida.
2) Antud formaadis evib põhitõdesid. Kuni $15 HT-deni väga hea winratega mängija. Samas $30 on alla 2k sample peale break-even.
3) Ajaressurss on piiratud. Enda aeg on ka rahaliselt võrdlemisi kallis.
4) Omab stake raames vaja minevaid materiaalseid ressursse.

Nende baasil mõtlesin välja järgmises postis toodud tingimused (next post, et eraldi oleks).

tolmuahv
09.10.12, 13:20
Diil võiks olla üldjoontes järgmine:

Stakeja:
1) Annab vajaliku BR-i, et alustada $1.50 HT SNG-dega. Kui stakeja tunneb, et oleks mõistlikum kõrgemale liikuda mitte projekti käigus võidetud rahaga, vaid lisanduva stake-rahaga, siis on see stakeja otsus.
2) Annab HEM-i litsentsi või raha selle soetamiseks.
3) Garanteerib staketavale projekti esimese 3 kuu jooksul sissetuleku igapäevaste kulude katmiseks. Tõenäoliselt tuleb see stakeja vahenditest, mitte võidetud rahast. Kui õpilane peaks hakkama kiirelt võitma ja cashout on mõistlik, siis võib see muutuda. Igakuine summa lepitakse staketava ja stakeja vahel kokku, avaldada võib seda soovi korral esimene.
4) Annab staketavale piisavalt juhiseid, kuidas teadmisi pidevalt arendada ja omandatut mängus kasutada.
5) Võtab eesmärgiks mängida nädalas vähemalt 50-100 HT-d koos ühissessioonina.

Staketav:
1) Committib end 3 või 4 kuuks asjaga tegelema. Keskmiselt peab iga päev tegema vähemalt 5h tööd. s.h. mäng + õppimine.
2) Peab järgima saadud juhiseid nii soovitatud materjali, mängulimiidi kui muu osas.
3) Teeb *iga päev* kokkuvõtteid siia foorumisse.
4) Koostab koostöös stakejaga *iga päev* järgmise päeva kava ja postitab selle kirjalikult stakejale ja soovitavalt ka siia foorumisse. Kui stakeja pole aeg-ajalt kättesaadav, siis koostab kava ja kokkuvõtte iseseisvalt ja küsib vajadusel foorumis nõu.
5) Puhkepäevad tulevad vaid selle arvelt, kui eelnevatel/järgnevatel päevadel tehakse rohkem kui 5h tööd. Igasugused erandid lepitakse kahepoolselt kokku eelnevalt. Nädalavahetus on nagu iga teine päev.
6) Teeb kõik cash-outid, limiitides üles liikumised jms kooskõlas stakejaga.

Muud diili põhitingimused:
1) Aktiivne õppeperiood kestab 3 kuud. Kahepoolsel nõusolekul pikendatakse seda 1 kuu võrra vajadusel.
2) Kui staketav saab võitvaks mängijaks, siis kohustub ta edaspidi regulaarsetest võitudest tagastama stakeja otsekulud.
3) Staketava järgmise 12 kuu profitist koos rb, bonuste, WCOOP võitude jms-ga kuulub 30% stakejale.
4) Staketava 13-24 kuu profitist koos kõigega kuulub 20% stakejale.
5) Kui staketav rikub reegleid, võib stakeja projekti ühepoolselt lõpetada. S.h. on üheks põhireegliks 5h igapäevasest keskmisest tööajast kinni pidamine.
6) Kui projekt lõpetatakse staketava süül, siis kohustub ta hüvitama kõik otsekulud ja maksma trahvi, milleks on kahekordne stakeja poolt tehtud otsekulude summa.
7) Kui stake lõpetatakse staketava süül, siis profit sharingu klausel järgmise 2a jooksul jääb sellele vaatmata paika.

See post võib pisut muutuda või täieneda kui pooled mõnes tingimuses teisiti kokku lepivad vahepeal. Kui kellelegi on häid soovitusi või feedbacki antud diili mõistlikkuse ja tasakaalustatuse osas, siis on põhjendatud arvamused väga oodatud.

nikitheone
09.10.12, 13:41
iga päev 5h on veits overkill. nädalas 1-2 vaa päeva võiks ikka olla. tho ei saanudki aru, miks sul see tärnide vahel oli

pokkerisheriff
09.10.12, 13:50
loodan, et projekti saadab edu. mitte mingite megakasumite näol, aga et õpilane saab jalad alla ja solid mängijaks. juba eelmisel korral tundus tänuväärt ettevõtmine ja tore, et keegi midagi sellist teeb.

tolmuahv
09.10.12, 13:53
Kui päevas teha 5h asemel 7, siis saab 2 päeva vabaks võtta. See on endiselt vähem kui tavapärane töökoormus. Korraliku töödistsipliini saavutamine on antud projekti raames oluline.

timz0333
09.10.12, 15:03
Lihtsalt huvi pärast küsin, kui palju staketaval vanust on?

tolmuahv
09.10.12, 15:57
Lihtsalt huvi pärast küsin, kui palju staketaval vanust on?

33.

Fabulous
09.10.12, 18:37
5h päevas hypereid pole väga hull ju tegelikult kui pause sisse teha. 1-tabledes on see umbes 100 mängu.

sm112
09.10.12, 19:31
Kunagi cashi mängides tuli kuus tavaliselt 120-150h, rekord vist 190h. HT HUSNGsid mängides pole veel kordagi suutnud üle 100h kuus mängida. Suur vahe, kas mängid 12-20% käsi ja pool aega kulub foldimisele või pead absoluutselt iga käsi mõtlema, mis liiniga max EV saavutada.

alaska
09.10.12, 19:47
Kunagi cashi mängides tuli kuus tavaliselt 120-150h, rekord vist 190h. HT HUSNGsid mängides pole veel kordagi suutnud üle 100h kuus mängida. Suur vahe, kas mängid 12-20% käsi ja pool aega kulub foldimisele või pead absoluutselt iga käsi mõtlema, mis liiniga max EV saavutada.

this!

4 hem tundi päevas on minu piir, mida koguaeg proovin pikendada, aga ei õnnestu. Otsused muutuvad väga halvaks peale seda. Kui eelmine päev on hilja magama mindud, siis veel hullem. Niisama nuppe klõbistada pole probleemi ka 10h järjest, aga võitev mäng see kindlasti pole olnud.

tolmuahv
09.10.12, 21:58
Eesmärk oli esimene kuu saada 2000 mängu täis. Ülejäänu kulub lugemisele, hand review'dele, videote vaatamisele, foorumis enda harimisele jms. 100 mängu päevas oleks ligi 1.5x daily average. Seda pole ju palju?

kardpleier
09.10.12, 23:14
Eesmärk oli esimene kuu saada 2000 mängu täis. Ülejäänu kulub lugemisele, hand review'dele, videote vaatamisele, foorumis enda harimisele jms. 100 mängu päevas oleks ligi 1.5x daily average. Seda pole ju palju?
väga suur volüüm arvestades staketava kogemust ja oskusi. Väga optimistlikud eesmärgid ja imo väga vale lähenemine kuidas kedagi printima panna. esimestel kuudel madal volüüm ja maksimaalselt oled igal turniiril sees mõtteprotsessil ning seletad kuidas asjad käivad ja miks nad nii käivad , ning kus raha tuleb. hand by hand. Ei usu et õpilane ilma Sinu seletusteta midagi nendest videodest omistab mis ta oskaks praktikas kasutada. 2k mängu esimesel kuul ilmselge overkill ja täiesti pointless isegi kui be või kerge pluss tuleks. profit ei tule sellest limiidist. Edu igaljuhul!

tiigrikutsu
09.10.12, 23:29
Svenza hakkab nüüd ise õppima hoopis? :D

oxymoron
15.10.12, 17:01
Tere kõigile,
mina olen tolmuahvi õpilane, kelle kohta käesolev teema algatati. Seni olen mänginud ca 3000 mängu, võite ja kaotusi on üsna võrdselt, raha kaotasin rake makstes.
Annan ametlikult teada, et eelmainitud stake´i tingimused on sobivad ning leping algab tänasest.

1. nädalaks seatud ülesanded ja eesmärgid on:

1. 500 mängu nädalas, min 50 tk päevas.

2. Iga päev foorumisse update, võidud-kaotused, graafik (päev ja kokku).

3. Õppida ära käte postitamine, iga päev paar kätt.

4. Teha teadlikult 5-10 head bluffi päevas ja näidata ette koos põhjendusega.

5. Iga mängija kohta note valmidus ja harjuda notesid kirjutama.

6. HUD seadistada endale sobivaks ja lisada statte. Õppida kasutama esimesi statte.

7. Lugeda PP foorumist HUSNG teemas iga päev paar lk läbi ja mõelda kaasa.

8. Üritada teha nädala jooksul vähemalt 70 mängu koos.

9. Uurida HUSNG.com videote baase ja otsustada, millal on mõistlik neid vaadata täpsemalt.

10.Teha nädala jooksul vähemalt 100 mängu nii, et pidevalt korrutada eff stacki suurus iga käe alguses endale.

11. Alla 10bb mängida Nashi järgi võimalikult palju, v.a. erandid. Erandid läbi arutada, vajadusel küsida foorumist.

nikitheone
15.10.12, 17:03
wp. mängiks ise nashi kuskil 8bb juures

tolmuahv
15.10.12, 17:26
wp. mängiks ise nashi kuskil 8bb juures

Kui õpilasel on postflop mäng nõrk, siis ma pigem alustaks Nashiga 12bb kui 8bb peal. Seni koos mängides olen just selgitanud, et kui keegi avab 8-9bb peal 2bb, siis callida peaaegu any2, sest $1.50 peal vastased ei oska postflop mängida ja seal on fit-or-fold ka kasumlik juba tõenäoliselt, lisaks igasuguse draw'ga donkshove korral on normaalne fold equity.

Chevy
15.10.12, 17:44
4. Teha teadlikult 5-10 head bluffi päevas ja näidata ette koos põhjendusega.



Sellest eesmärgist ma täpselt aru ei saa, kas ette näitamine tähendab, et ta peab need käed ka kõik foorumisse üles panema? Igatahes mingi X arv bluffe eesmärgiks seada ei tundu kuigi mõistlik, mõni päev ei tee ühte head bluffi ka, kõik on situatsioonipõhine ja readless fishide vastu "heade bluffide" kangutamine võib katastroofiga lõppeda. Pigem lihtsalt raskemaid spotte üles panna ja alati enda põhjendus juurde, et need kes aidata saaks teaks paremini mis võib mõtlemisprotsessis viga olla, saaks efektiivsemalt nõu anda ja ehk mõned väga lihtsalt parandatavad leagid tuleks esile.

E: ühesõnaga palju standardspote, betsizing jms, et suured vead saaks algul parandatud.

oxymoron
16.10.12, 10:57
Eilse päeva kokkuvõte:

mängisin 132 mängu, 10 neist koos õpetajaga; võitude-kaotuste suhe 66/66
otsisin üles Mersenneary e-raamatu ja teen tasapisi selle lugemisega algust
mängu käigus püüdsin pidevalt eff stäki suurust silmas pidada
tegin ka müned bluffid - mõned õnnestunult, mõned mitte

Arvan, et videoid võiks vaadata siis, kui hakkavad selguma olukorrad, kus ma ise midagi tarka peale ei oska hakata, kuid märkan, et just need olukorrad on problemaatilised.

Graafikute ja käte postitust pean veel õppima - esimesed katsetused läksid veidi kehvalt, seega - graafikud ja käed ilmuvad siis veidi hiljem

oxymoron
17.10.12, 14:10
15.10 graafik:
http://www.upload.ee/image/2752814/Results.png

camu
17.10.12, 14:17
Tegin lingi korda.
Kui teine kord pildi paned, kopeeri Pildi BB-Kood ja mitte midagi muutma ei pea.

oxymoron
17.10.12, 14:29
16. okt kokkuvõte:

Mängitud 109 mängu; võite/ kaotusi 45/64
mängu ajal jälgisin pidevalt eff stäki suurust, alates 10 BB-st mängisin peaaegu ainult Nashi järgi.
Alustasin HUSNG foorumi lugemist

16.okt graafik: http://www.upload.ee/files/2752853/Results16.10.png.html
graafik kokku:
http://www.upload.ee/files/2752860/Results15-16.10.png.html

alaska
17.10.12, 14:53
Mis tähendab nashi järgi? Openshoved AA 10bb deep sb pealt? Callid Q7s?

alaska
17.10.12, 14:56
10 bb peab olema kindlalt betfold range, ilma selleta ei usu, et saab võita.

oxymoron
17.10.12, 14:59
Aitäh! Ma olen foorumiasjanduses veel täielik võhik, seega võib aeg-ajalt mõni viga veel sisse sattuda :)

tolmuahv
17.10.12, 15:07
10 bb peab olema kindlalt betfold range, ilma selleta ei usu, et saab võita.

Alaska, mida pakud välja vaakumis oponendi vastu bet-fold rangeks 10-12bb deep? 67, 78, 89, Q2-Q6, K2-K5 tüüpi käed?

oxymoron
17.10.12, 15:14
Mis tähendab nashi järgi? Openshoved AA 10bb deep sb pealt? Callid Q7s?


AA-ga ei shove - kui vastane limbile suure tõstega või shovega vastab, siis limbin, muidu tõstan nagu tavaliselt.
Q7 10BB ei calli. Callin näit. Q9ga 10BB deep, Q7 8 BB ja vähem

neeme
17.10.12, 15:34
AA-ga ei shove - kui vastane limbile suure tõstega või shovega vastab, siis limbin, muidu tõstan nagu tavaliselt.
Q7 10BB ei calli. Callin näit. Q9ga 10BB deep, Q7 8 BB ja vähem

Q9 10BB ja Q7 8BB on liiga light openshove callid.

oxymoron
17.10.12, 15:55
Siin üks bluffikäsi: vastane foldis tõsted kergelt, mina tabasin bottompaari ja leidsin hea võimaluse esindada ässa
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1949377 (http://www.handconverter.com/hands/1949377)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t390 13 BBs
BTN/SB: t610 20.33 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with 3 :spade: 9 :heart:
BTN/SB calls t15, Hero checks

Flop: (t60) 6 :club: 3 :club: A :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t30, Hero raises to t360 all in, BTN/SB folds

Final Pot: t120
Hero wins t120

oxymoron
17.10.12, 16:05
Q9 10BB ja Q7 8BB on liiga light openshove callid.


Nashi järgi on Q9o callingrange 11,7 ja Q7o 8,0 BB ning vastavalt 13,0 ja 10,5 suited

tolmuahv
17.10.12, 16:06
Bluff: Algusest peale valesti aru saadud ja valedel põhjustel otsused tehtud.

1) Kui sul A oleks, siis shoved preflop villaini limpi peale 13bb. Isegi tema teab seda. Seega su "bluffi" põhjus on vale.
2) Kui sa boardi tabad, siis kui pangas on 3bb ja sul on 12bb taga, siis sa ei bluffi, vaid shoved siin parema käe, et seda protectida. Vastase ranges A praktiliselt pole (limpis pre) ja muud tabab ta piisavalt harva. Ta callib siin iga made handi ja flush drawga, vahel K-high. Tema range vastu on check-shove kõige parema valuega liigutus.

Kokkuvõttes: Käsi korrektselt mängitud, aga bluffiga pole midagi pistmist.

isutuba
17.10.12, 16:07
Ei mängi küll sng-sid ,aga see ei tundu mõistlik koht bluffimiseks,pealegi veel see raise-i suurus on liiga palju,miks riskida terve stackiga,kui saab ka odavamalt poti maha või teada ,et oled biit.
Keegi võiks mind parandada, kui mu mõtted on valed.

tolmuahv
17.10.12, 16:08
Kirvereegel: Out of position ära ürita KUNAGI ässa esindada kui sa pole preflop agressor olnud (limpi tõstnud või 3bettinud).

tafka31
17.10.12, 16:09
Nashi callimis tabelit ei soovita nii täpselt järgida. Tabel toimib ainult siis kui shovetakse nashi tabeli järgi aga reeglina nii lightilt ei pushita.

tolmuahv
17.10.12, 16:13
Ei mängi küll sng-sid ,aga see ei tundu mõistlik koht bluffimiseks,pealegi veel see raise-i suurus on liiga palju,miks riskida terve stackiga,kui saab ka odavamalt poti maha või teada ,et oled biit.
Keegi võiks mind parandada, kui mu mõtted on valed.

Postflop on A63 floppi veits tricky mängida. Võib tõsta ka 90 peale, aga seda floatitakse tihti suvalise saastaga (sest herol A ei ole, kõik teavad seda). Kui tõstame 90 peale, on turnil pank 240 ja meil 270 taga. Siis peame juba 4th paariga committima end või alla andma. Kokkuvõttes sõltub veits vastasest, aga pigem hoiaks straightforward ja shoveks flopi. Kui oleme beat, siis on cooler. Aga palju halvem oleks lasta end siit pangast hiljem veel välja tõsta vastase bluffil.

isutuba
17.10.12, 16:15
Bluff: Algusest peale valesti aru saadud ja valedel põhjustel otsused tehtud.

1) Kui sul A oleks, siis shoved preflop villaini limpi peale 13bb. Isegi tema teab seda. Seega su "bluffi" põhjus on vale.
2) Kui sa boardi tabad, siis kui pangas on 3bb ja sul on 12bb taga, siis sa ei bluffi, vaid shoved siin parema käe, et seda protectida. Vastase ranges A praktiliselt pole (limpis pre) ja muud tabab ta piisavalt harva. Ta callib siin iga made handi ja flush drawga, vahel K-high. Tema range vastu on check-shove kõige parema valuega liigutus.

Kokkuvõttes: Käsi korrektselt mängitud, aga bluffiga pole midagi pistmist.

This...Väiksem raise oleks prob sama tulemuse andnud ja ei ole mõtet stacki ns riskida.(Kui otsustad siin bluffida)

nikitheone
17.10.12, 16:23
Siin üks bluffikäsi: vastane foldis tõsted kergelt, mina tabasin bottompaari ja leidsin hea võimaluse esindada ässa
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1949377 (http://www.handconverter.com/hands/1949377)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t390 13 BBs
BTN/SB: t610 20.33 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with 3 :spade: 9 :heart:
BTN/SB calls t15, Hero checks

Flop: (t60) 6 :club: 3 :club: A :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t30, Hero raises to t360 all in, BTN/SB folds

Final Pot: t120
Hero wins t120

donkbet ja give up

oxymoron
17.10.12, 18:38
Käsi 15.10:
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1949528 (http://www.handconverter.com/hands/1949528)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t580 29 BBs
BTN/SB: t420 21 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with T :spade: A :club:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) 2 :spade: 9 :club: K :club: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

Turn: (t80) 4 :club: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t40, Hero raises to t80, BTN/SB calls t40

River: (t240) J :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

Final Pot: t240
Hero shows T :spade: A :club: (high card Ace)
BTN/SB shows K :spade: 9 :heart: (two pair, Kings and Nines)
BTN/SB wins t240


Kas seda kätt oleks pidanud kuidagi teistmoodi mängima?

alaska
17.10.12, 18:54
Shove pre A8+ ja calli ainult väiksemad ässad.

oxymoron
17.10.12, 19:00
Loodan, et see kvalifitseerub bluffina (käsi 16.okt.)

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1949550 (http://www.handconverter.com/hands/1949550)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t445 14.83 BBs
Hero (BTN/SB): t555 18.50 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BTN/SB with J :heart: 8 :heart:
Hero raises to t60, BB calls t30

Flop: (t120) 7 :club: 9 :spade: T :spade: (2 players)
BB checks, Hero checks

Turn: (t120) A :spade: (2 players)
BB checks, Hero checks

River: (t120) T :heart: (2 players)
BB bets t60, Hero raises to t120, BB calls t60

Final Pot: t360
BB mucks 9 :heart: 6 :heart:
Hero shows J :heart: 8 :heart: (a straight, Seven to Jack)
Hero wins t360

timz0333
17.10.12, 19:02
Loodan, et see kvalifitseerub bluffina (käsi 16.okt.)

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1949550 (http://www.handconverter.com/hands/1949550)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t445 14.83 BBs
Hero (BTN/SB): t555 18.50 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BTN/SB with J :heart: 8 :heart:
Hero raises to t60, BB calls t30

Flop: (t120) 7 :club: 9 :spade: T :spade: (2 players)
BB checks, Hero checks

Turn: (t120) A :spade: (2 players)
BB checks, Hero checks

River: (t120) T :heart: (2 players)
BB bets t60, Hero raises to t120, BB calls t60

Final Pot: t360
BB mucks 9 :heart: 6 :heart:
Hero shows J :heart: 8 :heart: (a straight, Seven to Jack)
Hero wins t360


Möhhh, mis bluff?

Bet bet bet bet bet shove saltod, hundirattad collect $$$$

alaska
17.10.12, 19:05
Miks sa floppi ei cbeti selle käega? Sul on ju rida sellisel flopil, mida ta preflop callingrange enamus kordi tabab. Tahad vähe võita või palju kaotada?

Fabulous
17.10.12, 19:06
Jätad palju valuet lauda ja annad vastasele tasuta kaarte - halvasti mängitud käsi.

Flop hitib siin callimisranget äärmiselt hästi ja kuna me siin alati ees oleme, ei näe ma miks bettima ei peaks.

//alaska jõudis ette.

oxymoron
17.10.12, 19:52
Miks sa floppi ei cbeti selle käega? Sul on ju rida sellisel flopil, mida ta preflop callingrange enamus kordi tabab. Tahad vähe võita või palju kaotada?

Ma arvan, et mu mõte oli selline, et kuna mul rida kokku tuli, siis lootsin, et kui c-beti vahele jätan, betib vastane suuremalt (cbeti peale folditakse sageli kohe), ehk püüdsin oma kätt varjata. Riveril väise tõstega betile vastates jälle tõstavad paljud üle või shovevad, ja seda püüdsingi esile kutsuda.
Bluff on see järelikult ses mõttes, et bluffisin enda võimalikust suuremast väärtusest välja (kasutajanime all olev määratlus "räme fish" kehtib kahjuks veel).

alaska
17.10.12, 20:01
See, et "cbeti peale folditakse sageli kohe", ei kehti siin flopil kindlasti mitte, siin ei foldita sul midagi kohe.
K34 flopil võidakse kohe foldida ja võid oma AK cbettimata jätta ja lasta tal järgi jõuda.

sm112
17.10.12, 23:13
Alaska, mida pakud välja vaakumis oponendi vastu bet-fold rangeks 10-12bb deep? 67, 78, 89, Q2-Q6, K2-K5 tüüpi käed?

http://www.upload.ee/image/2754553/rofl.png

oxymoron
18.10.12, 15:40
Kolmapäeva, 17. okt kokkuvõte:

mängitud 145 mängu; võidud/kaotused - 77/68
lugesin foorumit ja sain paar teadmist juurde

Graafikud:

päevagraafik: http://www.upload.ee/thumb/2755512/Results17_10.png (http://www.upload.ee/image/2755512/Results17_10.png)

Kokku: http://www.upload.ee/thumb/2755518/Results_kokku.png (http://www.upload.ee/image/2755518/Results_kokku.png)

Käed:

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1951712 (http://www.handconverter.com/hands/1951712)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t780 39 BBs
Hero (BTN/SB): t220 11 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with J :spade: 6 :diamond:
Hero raises to t40, BB calls t20

Flop: (t80) 7 :club: 8 :diamond: 8 :club: (2 players)
BB checks, Hero bets t40, BB raises to t80, Hero folds

Final Pot: t160
BB wins t160

Kas selliste käte niiviisi mängimine on õige?

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t20/t40 Blinds - 2 players - View hand 1951721 (http://www.handconverter.com/hands/1951721)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t360 9 BBs
BTN/SB: t640 16 BBs

Pre Flop: (t60) Hero is BB with J :club: 6 :spade:
BTN/SB raises to t80, Hero calls t40

Flop: (t160) A :spade: T :heart: 3 :club: (2 players)
Hero bets t280 all in, BTN/SB folds

Final Pot: t160
Hero wins t160


Kas selline on õige bluffimine?

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1951725 (http://www.handconverter.com/hands/1951725)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t220 11 BBs
Hero (BTN/SB): t780 39 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with 8 :club: T :club:
Hero raises to t40, BB calls t20

Flop: (t80) 6 :club: 2 :spade: A :club: (2 players)
BB bets t40, Hero raises to t120, BB folds

Final Pot: t160
Hero wins t160

Kas nii on mõistlik teha?

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1951726 (http://www.handconverter.com/hands/1951726)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t400 13.33 BBs
Hero (BB): t600 20 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with Q :heart: J :spade:
BTN/SB raises to t60, Hero calls t30

Flop: (t120) A :heart: A :spade: 3 :club: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t60, Hero raises to t540 all in, BTN/SB folds

Final Pot: t240
Hero wins t240


Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1951726 (http://www.handconverter.com/hands/1951726)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t400 13.33 BBs
Hero (BB): t600 20 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with Q :heart: J :spade:
BTN/SB raises to t60, Hero calls t30

Flop: (t120) A :heart: A :spade: 3 :club: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t60, Hero raises to t540 all in, BTN/SB folds

Final Pot: t240
Hero wins t240



See vastane tõste callinud ja käe kaotanud, seega arvasin hea olevat olukorda ära kasutada.

tolmuahv
18.10.12, 16:10
Käte kommentaar:
1) Väga halb! Siin käes on kõik täiesti valesti. Kõigepealt: J6o pole isegi 25bb deep vale openfoldida. Kindlasti ei ava sa selle käega 11bb deep. Teiseks: Mis su flopi raise point on? Panna vastane foldima paremat kätt? Kaitsta enda kätt drawimise vastu? On selge, et vastane siin ei foldi ühtegi 7,8,A,K, ilmselt mitte ka Q. Täiesti arulage minraise-fold liin. Kui juba seal tahad bluffida, siis shove kohe. Aga probleem sai alguse, et 11bb deep läksid J6-ga mängu üldse.
2) Suht norm bluff. Tõenäoliselt oleks vastane Ax kohe shovenud, AT3 boardi ta väga ei taba. Abused vastast, kes avas J6-ga minraise olles 9bb deep.
3)Sul on tõenäoliselt parem käsi siin ja kaitsed seda edukalt. Lihtsam on shoveda (sest vastane on nii short), aga re-raise jätab isegi mulje, et sul võib A olla. Kuivõrd vastane on nii short, siis vahet pole, muul juhul on sinu tehtud re-raise isegi parem kui shove. Aga sel juhul turn tuleb igal juhul shoveda, mitte check-foldida kui ei taba.
4) AA3 flopil vastasel A ei ole kui ta pool panka cbetib. Sest ta teab, et sul pole kätt ja sa ei saa callida. Tegelikult tema 50% cbet välistab praktiliselt kõik made handid peale 3x (mis protectib). Seega on sul siin enamasti parim käsi, v.a. juhul kui vastasel on 3x või Kx. Samas on selge, et sul ka A ei ole ja seega paistab sinu käsi vastasele ka kole nõrk (su käsi on "underrepped"). Kui sa siin check-raised, siis ta võib suvalise maltsaga shoveda. Samas shoveb ka Kx. Kui ise shoved, siis saad vahel ka Kx foldima (3x never). Raske ütelda, ma ise re-raisen seda floppi, aga sinu poolt shove pole halb, kuivõrd satud raskustesse kui vastane re-raise peale callib või otsa paneb. Antud juhul paned ta isegi Kx-ga mõtlema, et kas see on hea.

Aga muidu: Eff stack on 13bb, QJ peaks siin preflop 3bet shovema hoopis.

kardpleier
18.10.12, 17:55
Tee investeering ja võta õpilasele coach. Tundub mulle et Sa ei ole ise pädev (Vähemalt sellel tasemel kus saaks hakata kasumit teenima ja cashoutima- mis on Teie projekti eesmärk)
no hard feelings

et siis 9bb flattida BB-l J6o on OK ja 11bb J6o stealida on VÄGA HALB?

+veel palju muid asju. AA3 flopil kindlalt ei cbetita ässaga jms.
olen douche ilmselt, et sedasi ütlen, aga kuna ise seda mängu mängin siis pean vastu vaidlema ja äkki saate asjad õiges suunas liikuma.

neeme
18.10.12, 18:26
1. avang on õige (kui limpe ei attacki ja flopis annab kergemini alla siis limp ka norm)
cbet 30 - fold to raise
2. fold pf, kui postflop skill veel nõrk... aga kui flopi juba näed, siis antud overbet bluff on sitt... riskid paljuga et võita vähe, ch-raise bluffiga võidad rohkem ja foldib täpselt sama range mis praegugi, aga saad rohkem chippe... puhta bluffimise asemel otsi kohti semibluffimiseks, kus sa ei ole täielikult drawing dead...
3. shove flop
4. 3betjam

tolmuahv
19.10.12, 08:43
Tee investeering ja võta õpilasele coach. Tundub mulle et Sa ei ole ise pädev (Vähemalt sellel tasemel kus saaks hakata kasumit teenima ja cashoutima- mis on Teie projekti eesmärk)
no hard feelings

et siis 9bb flattida BB-l J6o on OK ja 11bb J6o stealida on VÄGA HALB?

+veel palju muid asju. AA3 flopil kindlalt ei cbetita ässaga jms.
olen douche ilmselt, et sedasi ütlen, aga kuna ise seda mängu mängin siis pean vastu vaidlema ja äkki saate asjad õiges suunas liikuma.

Ega see kõige konstruktiivsem ei olnud tõesti. Muidu, for the record, minu kõigi HU hyper-turbo mängude lifetime ROI on 3.3%, koos kogu õppimisprotsessi, disasteriks kujunenud multitablingu jms-ga. Kuni $30 on kõik limiidid plussis, üle selle pole käinud mängimas. Seega enda arvates peaksin $1.50 taset beatima. Aga kindlasti pole ma nii hea mängija kui võiks või nii hea kui sina. Kui sul on soovi siia threadi midagi positiivselt panustada, siis võiks mõnd kätt selgitada ja kommenteerida. Või anda nõu, kust võib head harivat infot saada ($1.50, mitte $100 taseme kohta).

Nende J6o käte kohta: Flatin 9bb deep, sest micros saab seda missed boardi puhul edukalt donkshoveda omades head FE-d või boardi tabades check-shoveda. Siinkohal pean silmas, et vastased ei oska boardi lugeda ja ei tee Q-high calle madalal boardil. Samas on õpilase enda postflop mäng nii nõrk, et pole mingit vajadust minna J6o-ga vargile ja siis flopis avastada, et on suures hädas. Paardunud floppi hakkab ka minu arust micros (vähemalt kuni $15-$30) valdav enamus slowplay-ma tripsiga, mõni cbetib hästi väikselt. Väga harva olen näinud tripsiga cbet 50% flop.

alaska
19.10.12, 09:37
Mikrodes mängides tekivad pähe tõesti igasugused haiged skeemid, mis seal toimivad (muidugi mitte max EV-na), aga millega kõrgel pole mittemidagi peale hakata. Parem oleks kohe õigesti mängima õppida, muidu istudki kusagil tuhandeid mänge breakeven, teed movesid kus parem käsi callib ja sitem foldib ja imestad, miks neid käsi võrdselt on.

Suurte bluffide kohta ütles 2+2 üks väga kõrgel mängiv regular hästi:"Honestly I hardly make them at all esp OOP, making a ton of small bluffs is much more important"
Teema siin: http://forumserver.twoplustwo.com/58/heads-up-nl/hu-sng-big-bluffs-712578/

tolmuahv
19.10.12, 09:45
Alaska, tänud lingi eest. Kuidas sa AA3 kätt ise mängiks? Mida rohkem ma ise sellele mõtlen, seda enam tundub, et seal polegi üht head liini, mida ma kindlapeale eelistaks. Flat? Raise?

alaska
19.10.12, 10:02
KUi me pre flatime, siis vastane järelikult avab vähe ja 3bshove pole hea väikese fold equity pärast. Seega ta range ikkagi flopis tugevam, millest ta raise peale ära ei foldiks midagi meist tugevamat. Float kah ei meeldi, kuna Kx ja 88 ei foldi hiljem, random paska vähe ranges ja need barreldaks meid maha ja ta cbettis päris suurelt selle boardi kohta.

Kui ta avab väga palju pre, siis on preflop viga tehtud shovemata jättes.

oxymoron
19.10.12, 17:25
Kokkuvõte 18.okt:

mänge 60: võite/kaotusi 27/33

Graafikud:

18.10:
http://www.upload.ee/thumb/2760601/Results1810.png (http://www.upload.ee/image/2760601/Results1810.png)

Kokku:
http://www.upload.ee/thumb/2760606/Resultskokku-18.png (http://www.upload.ee/image/2760606/Resultskokku-18.png)


Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1953753 (http://www.handconverter.com/hands/1953753)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t440 22 BBs
Hero (BTN/SB): t560 28 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with T :diamond: 7 :diamond:
Hero raises to t40, BB calls t20

Flop: (t80) 3 :diamond: K :diamond: 3 :heart: (2 players)
BB checks, Hero bets t40, BB raises to t100, Hero raises to t520 all in, BB folds

Final Pot: t280
Hero wins t280


Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1953756 (http://www.handconverter.com/hands/1953756)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BTN/SB): t440 22 BBs
BB: t560 28 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with Q :diamond: T :heart:
Hero raises to t40, BB calls t20

Flop: (t80) K :club: J :spade: 7 :club: (2 players)
BB checks, Hero bets t40, BB raises to t100, Hero calls t60

Turn: (t280) 3 :diamond: (2 players)
BB bets t140, Hero folds

Final Pot: t280
BB wins t280


Kas selles käes oli callimine viga?

kardpleier
19.10.12, 18:08
mõlemad käed hästi mängitud. ei ole viga callimine seal ja turni fold on correct

Vibulane
20.10.12, 14:42
Kõik on ilus, ainult üks tõsine probleem, mis garanteeritult välistab projekti õnnestumise.

TOLMUAHV

@ oxymoron: Küll Tolmuahv ka varsti aru saab, et mõned valearvestused tegi. Soovitan silmad lahti hoida ja otsida midagi paremat. Näiteks selline variant (http://www.hokiegreg.com/2012/06/staking-project.html).

Cashmer
20.10.12, 16:57
Vibulane, sa mammuteid ei peaks jahtima, mitte ahve?

oxymoron
20.10.12, 18:37
Projekti esimene eesmärk ei olegi $1,5 mängudes raha teenimine, Tolmuahv teeb just seda sama, mida sinu lingil Hokiegregki - püüab mu motivatsiooni ja mänguoskust parandada. Algajal kulub veidi aega, et mängust üldse mingi õige pilt saada ja mida tunde järgi nuppude vajutamise asemel teatud olukordades teha. Ja seda Tolmuahv oskab. $15 ja kõrgemate mängudega õppimise alustamine oleks liialt kulukas ja mõttetu, sest seal võtaks teised mängijad mult raha lihtsalt enne ära, kui ma arugi saaksin, mis toimub.


Kõik on ilus, ainult üks tõsine probleem, mis garanteeritult välistab projekti õnnestumise.

TOLMUAHV

@ oxymoron: Küll Tolmuahv ka varsti aru saab, et mõned valearvestused tegi. Soovitan silmad lahti hoida ja otsida midagi paremat. Näiteks selline variant (http://www.hokiegreg.com/2012/06/staking-project.html).

Cashmer
20.10.12, 19:12
Tolmuahv teeb just seda sama, mida sinu lingil Hokiegregki

huumor

alaska
20.10.12, 19:23
1. Võtta ette õpilase mõtteprotsess, leida sealt vead ja proovida valed mõtted sealt välja saada.
2. Vaadata uuesti üle, kas sai need valed mõtted minema või ei saanud. Kui ei saanud, juhtida uuesti tähelepanu neile.
3. Siis mingi arvu mängu pärast veelkord vaadata, kas ikka teeb samu lollusi, kui teeb, siis rinse and repeat. Kui enam ei tee, siis:
4. Hakata uusi asju õpetama.

Enamus algajate/breakeven mängijate aju on sellist saasta täis, mis on sinna kogunenud ise olukordi lahendades ja oma kogemustest õppides. See tuleb sealt välja saada, õpilane peab usaldama õpetajat ja jääma uskuma, et tema enda teadmised on jama ja õpetaja omad on kuld. Kuni seda ei juhtu, ei tasu vaeva näha.

Ma ei barreldanud, kuna "nad" callivad igasuguse saastaga
ma ootasin paremat kätt, kuna ta maksab iga hea käe kinni
ma näitasin nõrkust, siis "nad" hakkavad ise bettima
Ma bettisin suurelt, kuna ma ei tahtnud, et midagi kokku tõmmatakse
jne.


Iga õige liini juurde käib suur protsente kaotatud käsi, ainult usk õigesse liini/coachi juttu takistab sind selle liini võtmisest loobuma. Enamus tahab teha igast olukorrast(kaotatud käest) uue järelduse ja siis kätt teistmoodi mängida.

tolmuahv
20.10.12, 19:23
Palun edaspidi siia konstruktiivseid kommentaare mängu, õppimise ja käte kohta. Oma mölalaata võite mujal pidada, selle teema eesmärk oli natuke teine.

Edit: Tänud, alaska. Täpselt seda silmas pidasingi.

Potsataja
20.10.12, 19:26
$15 ja kõrgemate mängudega õppimise alustamine oleks liialt kulukas ja mõttetu, sest seal võtaks teised mängijad mult raha lihtsalt enne ära, kui ma arugi saaksin, mis toimub.

Ma olen päris veendunud, et prode ja muidumeeste suhe on neil kahel tasemel üsnagi sama. Tõsine gämbler ei hakka ennast mingi miinimumi BI peale mõtlemisega vaevamagi, kui just busto läheduses pole.

alaska
20.10.12, 19:28
Iga bi tõusuga lähevad mängud raskemaks. Suur vahe on 30 ja 60 vahel ja väidetavalt 100 ja 200 vahel.

Cashmer
20.10.12, 19:49
Palun edaspidi siia konstruktiivseid kommentaare mängu, õppimise ja käte kohta. Oma mölalaata võite mujal pidada, selle teema eesmärk oli natuke teine.

Edit: Tänud, alaska. Täpselt seda silmas pidasingi.

stiilinäide konstruktiivsest kriitikast???

coachimise koha pealt loe, mida andu_andu mr_kennyle kirjutas:

http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php/3432-***-%C3%9Cldine-Pakun-Otsin-Coachi-Teema-***?p=447024#post447024

oxymoron
20.10.12, 21:55
Kokkuvõte 19.10:

mängitud 59 mängu; võidud/kaotused: 27/32
Graafikud:
Päev:
http://www.upload.ee/thumb/2760886/Results19.png (http://www.upload.ee/image/2760886/Results19.png)
kokku:
http://www.upload.ee/thumb/2760892/Resultskokku19.png (http://www.upload.ee/image/2760892/Resultskokku19.png)

probleemkäed:

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1954569 (http://www.handconverter.com/hands/1954569)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t570 28.50 BBs
Hero (BTN/SB): t430 21.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with Q :heart: 3 :diamond:
Hero raises to t40, BB calls t20

Flop: (t80) 2 :spade: 4 :club: 4 :heart: (2 players)
BB checks, Hero bets t40, BB calls t40

Turn: (t160) 8 :diamond: (2 players)
BB checks, Hero checks

River: (t160) 2 :club: (2 players)
BB checks, Hero bets t60, BB calls t60

Final Pot: t280
BB shows 7 :diamond: A :heart: (two pair, Fours and Deuces - Ace kicker)
Hero shows Q :heart: 3 :diamond: (two pair, Fours and Deuces)
BB wins t280


Kas selline lii´gutus on väga vale?

bluffikatse:
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1954576 (http://www.handconverter.com/hands/1954576)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t560 28 BBs
Hero (BB): t440 22 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with 8 :spade: 5 :spade:
BTN/SB raises to t60, Hero calls t40

Flop: (t120) 3 :spade: A :spade: 7 :heart: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t100, Hero raises to t200, BTN/SB folds

Final Pot: t320
Hero wins t320


Arvasin, et mul on hea võimalus mast kokku saada ja vastane kardab ässa ka.

Kas keegi oskab head nõu anda, millised näitajad peaksid HUDis olema (esialgu ehk vaid kõige peamised, et tekitada harjumus neid jälgida, samas ilma asja esialgu liialt keeruliseks ajamata)?

alaska
20.10.12, 22:57
Q3 sa pead rääkima mingit lugu. cbet standard, paned kogu rangega. Teise barreli paned, kuna vastane callib flopi ülekaartidega, mille pealt saad ta maha barreldada. Kuna sa teist barrelit ei pannud, siis riveris proovid spliti pealt maha saada või Kx foldima. Tema peab uskuma, et sa betid seal Ax, mida ta tõenäoliselt ei usu, aga selline betsize peaks piisavalt tihti töötama. Niiet tundub ok, kui turn checkitud.

teine käsi ära calli 3x raisesid nii looselt ja Axx flopil on tal nii palju Ax ranges peale preflop 3x. Kuna ta foldis checkraise peale siin, siis minu juhe jookseb kokku, peale sellise sizega cbetti ja pre 3x on see lihtasalt nii ajuvaba.

tolmuahv
22.10.12, 09:46
Rääkisin õpilasega nimetatud käed läbi:

1) Q3 käsi: Küsimus õige (kas Q-high bettida 22448 boardil), aga põhjendus vale. Õpilane arvas, et betib selleks, et J-high või halvem calliks. Ja samas lootis ka, et K-high või parem foldiks. Ilmselgelt konfliktsed statementid. Ma ise loodan siin vahel K-high foldi, tihti Q-high foldi (parim põhjus seda boardi bettida, et splitilt maha saada), praktilisekt kunagi ei looda J-high calli.

2) 85s käsi: Küsimus õige jällegi. Liigutus ka õige. Aga edasi läks väga metsa. Küsisin õpilaselt, mida ta teeks, kui vastane flopi 3-beti peale shoveb. Algul pakkus, et siis foldiks. Käisime siis selle pikemalt läbi, s.h. equity arvutamine, pot odds jms. Lõpuks jõudsime selleni, et isegi kui vastane meile A73 boardil A7 ette näitab, siis foldida me enam ei saa. Seega oleme committed ja võiks seda vastasele selgemalt väljendada, kas siis suuremalt raisedes või shovedes. Minraise võivad flattida suva sodiga (KQ vms) ja meie fold equity kaob ära.

tolmuahv
22.10.12, 09:52
Lisaks käisime veel mõned olukorrad läbi. Õpilast vaevasid eelkõige käed, kus ta AA või KK-ga oli kaotanud. Neid sai kohe mitu tk üle vaadatud. Kuigi kõik olid sarnaselt valesti mängitud, siis suures pildis on nende osakaal kaduvväike ja sellele keskenduda pole mõtet. Soovitasin õpilasel mõelda pigem olukordadele, mida esineb tihti ja kus pidev valesti otsustamine võib palju raha välja viia. Kahjuks on sample size veel liiga väike, et HEMi abil neid filtreerida (ja ma ei oska seda fucking HEM2 kasutada ka). Pikemalt peale õpilase postitatavat esimese nädala kokkuvõtet.

oxymoron
22.10.12, 10:37
20. okt - pokkerivaba päev (peaaegu)

21. okt:

mängisin 67 mängu; võidud/kaotused - 33/34

Graafikud:21.10
http://www.upload.ee/thumb/2764399/Results21.png (http://www.upload.ee/image/2764399/Results21.png)
kokku:
http://www.upload.ee/thumb/2764456/Results1.nadal-kokku.png (http://www.upload.ee/image/2764456/Results1.nadal-kokku.png)

Nädal kokku:
Mängitud 572 mängu, võidud/kaotused - 275/297
iga päev lugesin foorumit, postitasin käsi ja kokkuvõtted
õppisin ära graafikute ja käte postitamise
bluffe nii palju ei teinud, kui eesmärgiks oli seatud - tuleb veel õppida
Note-valmidus - valmidus on põhimõtteliselt olemas, üleskirjutamist vajavate olukordade ära tundmine ja kirjutamise harjumus vajavad veel tööd
Eff stäki suuruse arvutamine on selge
alla 10 bb püüdsin võimalikult palju Nashi järgi mängida, mõningate eranditega

Ecuador13
22.10.12, 12:30
Mängitud 5712 mängu

at first i was like

http://media.tumblr.com/tumblr_lws5g1FB2a1qht847.gif

paranda ära and gl

oxymoron
22.10.12, 13:16
Sorry, näpukas sattus sisse


at first i was like

http://media.tumblr.com/tumblr_lws5g1FB2a1qht847.gif

paranda ära and gl

alaska
22.10.12, 13:34
bluffe nii palju ei teinud, kui eesmärgiks oli seatud - tuleb veel õppida


Hea bluffi jaoks peab tekkima sobilik olukord, laud peab aitama jne. Sa ei saa nende olukordade tekkimise tihedust kontrollida.

tolmuahv
22.10.12, 15:40
Minu poolt esimese nädala kokkuvõte:

1) Volüüm: OK igati. Mõnipäev võiks väiksem olla. Eesmärk pole mitte 150 mängu päevas teha, vaid võimalikult palju õppida.
2) Iga päev foorumisse kokkuvõte: OK. Aga eelmise päeva kokkuvõte võiks tulla varem kui järgmise päeva õhtul.
3) Õppida ära käte postitamine: OK.
4) Teha 5-10 bluffi päevas teadlikult: Väheks jäi. Samas ongi hea, sest õpilane ei saa veel aru, mis bluff on üldse.
5) HUD seadistada ja lisada statte: Totaalne fail. Õpilast ei huvita mängu ajal HUD üldse, mingit seadistamist ei ole teinud, HUD-i numbreid ei jälgi ega mõista.
6) Lugeda PP foorumist HUSNG teemat iga päev: Ei oska hinnata. Väidab, et luges, aga mõõdetavaid tulemusi ei ole ja mingeid märkmeid ta enda jaoks ei tee.
7) 70 mängu nädalas koos: So-so. Tegelikult tuli vähem, aga sellevõrra oli selgitamist ja arutelu rohkem. Võiks rohkem olla veel.
8) Uurida HUSNG.com: Fail.
9) Saada selgeks effective stack: Fail. Õpilane ise väidab, et on selge, aga koos mängides suvalisel hetkel küsides hakkab ruttu arvutama ja jooksvalt ei jälgi.
10) Alla 10bb mängida Nashi järgi: So-so. Suuri vigu ei paistnud, aga tegelikult tabel muidugi peas ei ole ja seda polegi võimalik kasutada kui eff stacki pidevalt ei jälgi.

Üldine mulje on, et õpilasel on väga tugev kalduvus vajuda rutiini ja teha mingeid asju, mis on ette nähtud ja/või selged. Aktiivsemat mõttetegevust ja initsiatiivi oleks rohkem vaja. Õpilane ei mõista veel täiel määral, et tema ise ja ainult tema vastutab enda edu eest. Kohati tundub, et mingeid asju teeb õpilane vaid sellepärast, et mina nõuan (nt. note kirjutamise harjumus). Samas on selge, et ilma väga konkreetsete juhisteta õppida ka on raske.

Uuelt nädalalt ootan vähem volüümi, rohkem õppimist, küsimusi, käte postitusi ja kasulike harjumuste kinnistamist. Eelkõige effective stacki silmas pidamine, HUD-i kasutamine, notede kirjutamine, mitte-rutiinsete liigutuste tegemine ja sellega kohandumine. Samuti üritan koos mängides olla ise vait ja lasta õpilasel oma mõttekäiku selgitada. Vast tulevad suuremad vead nii välja. Igapäevane postitus peaks edaspidi sisaldama ka juttu, mida täna õpiti. Muidu on oht, et mitte midagi ei õpitud või läks õpitu juba õppimise käigus meelest. Detailsed nädala eesmärgid mõtleb õpilane ise välja, arutab minuga läbi ja paneb kirja.

oxymoron
23.10.12, 14:01
Siin kahes eilemängitud mängus tehtud vead ja õppetunnid:


Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1958570 (http://www.handconverter.com/hands/1958570)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t500 25 BBs
Hero (BB): t500 25 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with T :club: 9 :spade:
BTN/SB calls t10, Hero checks

Flop: (t40) 3 :spade: T :diamond: 5 :club: (2 players)
Hero bets t40, BTN/SB calls t40

Turn: (t120) 3 :club: (2 players)
Hero bets t80, BTN/SB calls t80

River: (t280) Q :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t80, Hero calls t80

Final Pot: t440
BTN/SB shows 9 :club: 3 :diamond: (three of a kind, Threes)
Hero mucks T :club: 9 :spade:
BTN/SB wins t440

Selles käes läks kõik viltu - alustuseks flopi donkbet - seda poleks pidanud tegema. Oleks tulnud oodata ära vastase käik ja siis tegutseda. Siin on mul veel top-paar ja donkbetiga näitan ilmselt vastasele, et mul pole kätt ja püüan bluffida. Vastane callib selle, ja selle järeldus minu jaoks oleks vist pidanud olema, et tal siiski midagi käes on. Turnil panustan uuesti, ja vastane callib ka selle. Nüüd peaks selge olema, et tal on käsi. Kui vastane nüüd Q lauda tulles riveril panuse teeb, peaksin mina selle käe mängimise katki jätma, selle asemel, et see callida ja vastasele veel veidi oma seni tehtud lollusele peale maksta.


Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1958559 (http://www.handconverter.com/hands/1958559)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t730 36.50 BBs
Hero (BB): t270 13.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with 7 :spade: 8 :heart:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) A :diamond: 2 :spade: A :heart: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t60, Hero raises to t140, BTN/SB folds

Final Pot: t200
Hero wins t200

Siin oleks ilmselt pidanud esindama tugevat kätt, minnes all in, selle asemel, et vastase panus lihtsalt tõsta. Vastasel siin ässa ei ole, aga kõrge kaardiga (K/Q) võib ta siiski jätkata.

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1958565 (http://www.handconverter.com/hands/1958565)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t630 31.50 BBs
Hero (BTN/SB): t370 18.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with 6 :heart: T :diamond:
Hero raises to t40, BB calls t20

Flop: (t80) 6 :club: A :club: 5 :club: (2 players)
BB checks, Hero bets t40, BB calls t40

Turn: (t160) K :spade: (2 players)
BB checks, Hero bets t80, BB raises to t160, Hero raises to t290 all in, BB calls t130

River: (t740) 2 :diamond: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: t740
BB shows T :club: J :club: (a flush, Ace high)
Hero shows 6 :heart: T :diamond: (a pair of Sixes)
BB wins t740


Siin püüdsin esindada ässa, panustades turnil pool panka, nagu tavaliselt. Kui vastane oli selle minraisenud, oleks pidanud aru saama, et tal tõenäoliselt on tugev käsi, ja alla andma, selle asemel, et viimasedki chipid talle ära anda. Minraise näitab tugeust, liialt suur panus või -tõste pigem nõrka kätt või bluffi.

tolmuahv
23.10.12, 14:32
Esimest kätt ära riveril küll foldi enam 80/280 panusele. Kui oled kuidagi niikaugele jõudnud, siis pead ka riveri callima. Donkbet kutsub paljudes mängijates eile tungi bluffida või floatida ja stabida turni/riverit kui nad nõrkust tunnetavad.

oxymoron
23.10.12, 15:04
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1958632 (http://www.handconverter.com/hands/1958632)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t360 18 BBs
Hero (BB): t640 32 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with 3 :club: J :heart:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) 4 :diamond: 8 :club: A :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t60, Hero folds

Final Pot: t80
BTN/SB wins t80

Siin poleks J-3 pidanud üldse avama. 3 on liialt nõrk, et sellega mängida, ja J domineeritud Q-K-A-poolt, pealegi on vähetõenäoline just nimelt J madalal boardil tabada. Ma arvan, et siin on mingi kerge psühholoogile tõrge mängus - ei raatsi kuidagi pildiga kaarti ära visata :)

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1958635 (http://www.handconverter.com/hands/1958635)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t400 20 BBs
Hero (BTN/SB): t600 30 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BTN/SB with 9 :club: 7 :heart:
Hero raises to t60, BB calls t40

Flop: (t120) 8 :diamond: 8 :spade: 8 :heart: (2 players)
BB checks, Hero bets t40, BB calls t40

Turn: (t200) Q :spade: (2 players)
BB bets t100, Hero folds

Final Pot: t200
BB wins t200

Siin oleks 888 flopil panustamise asemel vist ka checkida. Kui vastane turnil Q lauda tulles poole panga suuruse donkbeti tegi, oleksin pidanud aru saama, et tal Q-d ei ole ja ta tahab mind pangast välja peletada (mis ka õnnestus). Emandat ei ole tal seetõttu, et kui see tal oleks, ootaks ta, et mina panka korralikult panustaksin, selle asemel, et mind pangast välja püüda ajada.

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1958643 (http://www.handconverter.com/hands/1958643)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t545 18.17 BBs
Hero (BB): t455 15.17 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with K :club: T :spade:
BTN/SB raises to t60, Hero calls t30

Flop: (t120) K :spade: T :heart: 8 :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

Turn: (t120) 9 :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t90, Hero calls t90

River: (t300) 4 :heart: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

Final Pot: t300
BTN/SB mucks Q :club: Q :diamond:
Hero shows K :club: T :spade: (two pair, Kings and Tens)
Hero wins t300


Siin läks jälle kohe alguses asi viltu. Tabasin flopil 2 top paari, ja ootasin, et vastane betiks. Ta ei teinud seda, ja ma ka mitte. Turnil oleksin pidanud panustama, ei teinud seda aga ikka mitte. Vastane panustas 120-sesse panka 90 - oleksin pidanud seda tõstma, sest ta püüdis ilmselt esindada olematut rida, tehes aga liialt suure panuse selleks, et see usutav tunduks. Ma callisin. Riveril oleksin pidanud panustama, ootasin aga, et vastane seda teeks. Tema aga ei panustanudja nii jäi pank liialt väikseks. Siin oleks QQ-ga vastaselt võinud oluliselt rohkem väärtust välja meelitada.

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1958802 (http://www.handconverter.com/hands/1958802)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t335 11.17 BBs
Hero (BB): t665 22.17 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with K :heart: 3 :spade:
BTN/SB raises to t60, Hero calls t30

Flop: (t120) 5 :heart: 7 :spade: A :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t90, Hero folds

Final Pot: t120
BTN/SB wins t120

Siin käes tegi vastane 5-7-A floipil 120sesse panka 90 panuse, mis ilmselt signaliseerib ässa puudumist tema käes. Seda ma aga tähele ei pannud ja foldisin oma kuninga, selle asemel, et sellega shoveda, pealegi oli vastasel veel vaid 185 chippi alles ja ta oleks seisnud otsusega silmitsi, kas mängida edasi või proovida oma õnne.

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1958804 (http://www.handconverter.com/hands/1958804)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t365 12.17 BBs
Hero (BTN/SB): t635 21.17 BBs
a
Pre Flop: (t45) Hero is BTN/SB with K :club: T :club:
Hero calls t15, BB checks

Flop: (t60) 6 :diamond: 7 :diamond: 3 :club: (2 players)
BB checks, Hero bets t60, BB folds

Final Pot: t60
Hero wins t60

Selles käes tegin kohe alguses meeltesegaduses tõste asemel calli ja püüdsin seda hiljem parandada - panga suuruse panusega, mis oleks pidanud vastasele tegelikult näitama, et mul pole mingit kätt ja püüan teda pangast välja kangutada. Ka vastane polnud just parim mängija ja ta foldis.
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1958806 (http://www.handconverter.com/hands/1958806)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BB: t395 13.17 BBs
Hero (BTN/SB): t605 20.17 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BTN/SB with 8 :club: 5 :club:
Hero raises to t60, BB raises to t120, Hero calls t60

Flop: (t240) 8 :diamond: 2 :spade: A :heart: (2 players)
BB bets t240, Hero raises to t485 all in, BB calls t35 all in

Turn: (t790) 7 :diamond: (2 players - 2 are all in)

River: (t790) 7 :club: (2 players - 2 are all in)

Final Pot: t790
BB shows 3 :spade: 3 :heart: (two pair, Sevens and Threes)
Hero shows 8 :club: 5 :club: (two pair, Eights and Sevens)
Hero wins t790


Siin oli alguses vastase ületõste callimine esimene viga. Ilmselt ma arvasin, et lähen rida ja/või masti püüma ja küll flopil näeb, mis tuleb. Flopp oli 8-2-A ja vastane lükkas kohe panga suuruse panuse sisse. See oleks pidanud mulle näitama, et tal ässa pole, mina olin aga valmis juba foldima, olgugu et mul oli nüüd top paar (kui ässarvestamata jätta). Õnneks oli õpetaja kõrval ja hoolimata plaanist lihtsalt mu mängu jälgida, andis ta sel kohal nõu ning võitis mängu.

nikitheone
23.10.12, 15:21
paned numbrid või mingid asjad ette, et oleks parem kommenteerida. samuti lisa infot, vaakumis on väga raske midagi soovitada. proovin tho:
T9o raise pre. as played on ok, ma paneks turnil chipa vähem
78o peaksid vastase kohta mingit infot andma. vaakumis ma vahel foldin, vahel c/r, aga c/shove on imo halb. raise ajab asja ära
T6o mono boardidel võid panna vähem kui pool - nt 30 chippi. mono boardidel mängitakse suht straight-forward ja säästad sellega 10 chippi. turn on halvasti mängitud. check behind ja vaata riverit või b/f
J3o fold pre obv
97o liiga väike cbet. pane 3/8 sellistele boardidel (nagu ka mono boardidel). check on halb, inimesed foldivad väga palju. open ja cbet on kõige kasulikum asi ever. fold on ok, kuna sul pole mingit sd valuet. ehk ürita bluffida ainult siis, kui sul on vastav read või siis, kui sul on mingid oddsid. nt kasvõi runner-runner flush vms, annab pikas perspektiivis equitit palju juurde. samuti, vähemalt up to $15 on suur lead tavaliselt tugev käsi. seega ära mõtle, fold ja next hand. kui shoved, siis callides oled ilmselt drawing dead või way behind. ei tasu ära
KTo pre mäng sõltub vastase tüübist palju, flat on obv ok. c/r flop peaks olema plaan, kui ta checkib, siis ta repib nõrka kätte seega bet turn ja bet river. pole mõtet trikitama hakata.
11bb deep pole mõtet K3o callida pre. olenevalt vastaest on shove/fold. flopil mõtled üle. kui ta paneb 90/120, siis tal pigem on mingi käsi ja ta ei foldi seda. pole mõtet shoveda!!
KTs õige mõte, limp pre on hea ainult siis, kui vastane karistab palju limpe. muidu b/get it in preflop.
85s call on ok, sest liiga head pot oddsid. flopi mängu kohta ma ei tea, ma pigem foldin, sest A tabab ta range hästi + suur bet. ütleks, et seekord olid lucky

gl ja ära mõtle üle

Fabulous
23.10.12, 15:24
1) Ei foldiks pre, aga flop on standard.
2) Miks pre 3x tõstad? Flopi bet on okei, aga ma betiksin paardunud floppidel 37.5% suurusega (nt. kui pot on t80, betin t30; kui t120, t45). Turni fold on okei, sest nuppude panemisega silmselt vastane siin ilmselt enam ei foldiks ja meie käsi pole kunagi ees.
3)Ultra-passiivselt mängitud käsi. Miks turnis ei check-raise? Ma leadiks ise turni ja riveri välja kui vastane flopi järele checkib.
4)Fold pre.
5)Raise pre.
6)Fold pre to 3bet.

alaska
23.10.12, 15:36
Ma ei loeks nendest suurtest bettidest selliseid reade välja, et ässa ei ole. Viimases käes on näha, et suur bet tehakse ka kolmanda paariga, sellise range vastu Kx shovemine pole hea.
See on readide küsimus, millised betsized mida tähendavad teatud boardidel, isegi vaakumis madalal limiidil ma ei eeldaks, et suurelt bettimine on nõrk ja meil on palju fold equityt.

tolmuahv
23.10.12, 16:04
Ärge oxymoroniga selle suure cbeti peale A82 flopil shove pärast pahandage. See oli minu otsus ja lähtus sellest, et sama vastane oli 2x varem samamoodi A/K-high dry boardil suure cbeti pannud.

Ja ma jään ikkagi enda juurde - kui vastane 3betib AT+ ja saab ülihästi flopile pihta (ja ta peab teadma, et meie tabame A82 floppi väga halvasti), siis ta ei ürita meid siit tugeva käega igal juhul välja ajada pannes potsize. Minu jaoks on siin loud & clear, e tal ei ole A. Vahel harva olen küll näinud 99-KK käsi, aga kogu range vastu oleme väga heas seisus siin 2nd paariga shovedes. Õpilane ei tohiks seda "suur cbet on weak" asja puhta kullana võtta, sest edaspidi ei vasta see tõele. Aga micros paistab see isegi käibetõena peaaegu okei olevat.

oxymoron
23.10.12, 16:18
22.10 kokkuvõte ka:

mänge 71, võite kaotusi 32/39

Graafikud, mille möödunud nädalal postitasin, näitasid olukorda paremana, kui see tegelikult on; statistika juures oleneb kõik sellest, mida vaadata, ja nii ka siin - graafikud näitasid EV-d ja tegelikku tulemust chippide arvestuses. Tegelikus rahas vaadates näeb asinukker välja:

22.10
http://www.upload.ee/thumb/2768384/Results22.png (http://www.upload.ee/image/2768384/Results22.png)

kokku
http://www.upload.ee/thumb/2768391/Resultskokku22.png (http://www.upload.ee/image/2768391/Resultskokku22.png)

Täna mängin veidi vähem mänge aga püüan veidi enam selle juures mõelda.

alaska
23.10.12, 16:24
Ärge oxymoroniga selle suure cbeti peale A82 flopil shove pärast pahandage. See oli minu otsus ja lähtus sellest, et sama vastane oli 2x varem samamoodi A/K-high dry boardil suure cbeti pannud.

Ja ma jään ikkagi enda juurde - kui vastane 3betib AT+ ja saab ülihästi flopile pihta (ja ta peab teadma, et meie tabame A82 floppi väga halvasti), siis ta ei ürita meid siit tugeva käega igal juhul välja ajada pannes potsize. Minu jaoks on siin loud & clear, e tal ei ole A. Vahel harva olen küll näinud 99-KK käsi, aga kogu range vastu oleme väga heas seisus siin 2nd paariga shovedes. Õpilane ei tohiks seda "suur cbet on weak" asja puhta kullana võtta, sest edaspidi ei vasta see tõele. Aga micros paistab see isegi käibetõena peaaegu okei olevat.

Teise paariga shove on standard muidugi, aga K3 shove A57 flopil ei ole. Esialgu näitab suur cbet ikkagi seda, et meil on vähe fold equityt.

oxymoron
24.10.12, 16:16
23.10 kokkuvõte:

mängitud 51 mängu; võidud/kaotused - 24/
päevagraafik
http://www.upload.ee/thumb/2770904/Results23.png (http://www.upload.ee/image/2770904/Results23.png)
graafik kokku
http://www.upload.ee/thumb/2770909/Resultskokku23.png (http://www.upload.ee/image/2770909/Resultskokku23.png)


Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1961320 (http://www.handconverter.com/hands/1961320)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t570 28.50 BBs
BTN/SB: t430 21.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with 6 :diamond: 4 :club:
BTN/SB calls t10, Hero checks

Flop: (t40) 3 :diamond: 7 :spade: 5 :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t40, Hero raises to t80, BTN/SB calls t40

Turn: (t200) 2 :diamond: (2 players)
Hero bets t120, BTN/SB calls t120

River: (t440) J :heart: (2 players)
Hero bets t100, BTN/SB folds

Final Pot: t440
Hero wins t440


Siin sain kohe flopil rea kokku, vastane pani panga suuruse eti. Kuna see vastane oli enne mitmel korral minu tõstele all-in vajutanud, tegin minraise. Turnil panin veidi väiksema, kui pool panka - lootsin jälle, et vastane veidi väiksema panuse peale bluffida üritan, aga ta ei teinud seda. Riveril ei tahtnud teda päris ära hirmutada, aga lootsin siiski veidi veel talt kätte saada. Ei saanud. Kas siin oleks võinud mingit teistsugust lähenemist kasutada?
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1961335 (http://www.handconverter.com/hands/1961335)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t350 11.67 BBs
BTN/SB: t650 21.67 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with Q :club: 9 :club:
BTN/SB calls t15, Hero checks

Flop: (t60) 6 :club: 7 :heart: 7 :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

Turn: (t60) 8 :club: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

River: (t60) 5 :spade: (2 players)
Hero bets t60, BTN/SB raises to t330, Hero calls t260 all in

Final Pot: t700
Hero shows Q :club: 9 :club: (a straight, Five to Nine)
BTN/SB shows 7 :club: 8 :heart: (a full house, Sevens full of Eights)
BTN/SB wins t700


Kas siin callimine oli viga?

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1961346 (http://www.handconverter.com/hands/1961346)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t445 14.83 BBs
BTN/SB: t555 18.50 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with 8 :spade: 7 :spade:
BTN/SB raises to t60, Hero calls t30

Flop: (t120) 3 :spade: 6 :club: T :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t150, Hero raises to t385 all in, BTN/SB calls t235

Turn: (t890) 4 :club: (2 players - 1 is all in)

River: (t890) 8 :club: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: t890
Hero shows 8 :spade: 7 :spade: (a pair of Eights)
BTN/SB shows 3 :club: 9 :diamond: (a pair of Threes)
Hero wins t890

Siin mõtlesin, et pangas on juba palju raha, mul oli rea- ja mastitõmme.

neeme
24.10.12, 16:34
1) Flopi c-r normaalne , ise vast oleks 90 pand. Turnis oleks vähem pannud, ~80 antud poti korral ja ~100 siis kui oleks flopis 90 peale tõstnud, ehk alla poole poti. Sul on kirjas küll, et panid vähem kui pool panka, aga tegelikult oled pannud rohkem. :) River on ez ship, kaotad valuet siin kui ei shipi.
2) Shipi ta limpi peale preflopis.
3) Standard. Ka 3betsh preflop oleks hea, kui vastane just väga vähe ei ava käsi.

tolmuahv
24.10.12, 16:37
1) OK, kommenteerisin kätt ka lives. Flopi minraise pole standard muidu, aga me ei taha teda siin foldima panna.
2) Pre shove, nagu eespool üteldi. Riveril cooler, foldi peale ei tohi mõeldagi.
3) 87s on hea käsi callida ka veidi suurem avang kui postflop hästi mängida. Tabasid enda jaoks pea ideaalse flopi, siin check-shove on standard ja igati hea. Ülekaartide (AK, AQ) vastu oled ees, ülepaari vastu ca. 40-60 taga. Kogu vastase range vastu on sul väga palju equityt ja see on lihtne call.

tolmuahv
24.10.12, 16:42
See esimene käsi on pigem minu mängitud, kõik betsizingud ütlesin ette. Riveril eelistan ise thin valuet shovele, sest annan võimaluse bluffida, A-high või 3rd paariga maha callida, mida tihti kasutatakse. Pole antud juhul relevant, aga kui mind villain siin callib ja nutsi näeb, siis edaspidi on mul väga hea riveril missed draw'sid väikselt bluffida, sest tihtipeale pannakse note kirja ja jälgitakse showdownile läinud käe sizingut jms. Eks see ole rohkem stiili küsimus, õpilane peaks liigsest fancy playst ise hoiduma muidugi.

alaska
24.10.12, 17:27
Kas on ka mõned 3barrel bluffid ette näidata?

tolmuahv
24.10.12, 17:46
Kas on ka mõned 3barrel bluffid ette näidata?

Ei ole sellist asja üldse arsenalis hetkel. Õpilane ei saa piisavalt hästi bluffi olemusest aru. Kui midagi proovida, siis A-high boardil IP lasta 3 barrelit. Kõik muu on praegu liiga vara, enne peab aru saama, mida mõni konkreetne bluff peaks täpselt tegema või mis kätt esindama.

Samamoodi pole donkbetti, overbetti, underbetti üldse arsenalis.

alaska
24.10.12, 18:49
See tundub asjana, mis tuleks esimesena selgeks saada. Madala taseme hyperid on täis vastaseid, kes tahavad kõiki kaarte näha, aga ei calli riveri shovet.

Vibulane
24.10.12, 19:31
Projekti esimene eesmärk ei olegi $1,5 mängudes raha teenimine, Tolmuahv teeb just seda sama, mida sinu lingil Hokiegregki - püüab mu motivatsiooni ja mänguoskust parandada. Algajal kulub veidi aega, et mängust üldse mingi õige pilt saada ja mida tunde järgi nuppude vajutamise asemel teatud olukordades teha. Ja seda Tolmuahv oskab. $15 ja kõrgemate mängudega õppimise alustamine oleks liialt kulukas ja mõttetu, sest seal võtaks teised mängijad mult raha lihtsalt enne ära, kui ma arugi saaksin, mis toimub.

Ma ei tahagi öelda, et peaksid otse 15-stesse minema. Vihjan lihtsalt, et on paremaid võimalusi oma aja sisutamiseks. Projekti esimene eesmärk on see, et sina ka mingit kasu sellest saaksid, areneksid. Arvestades su treeneri võimekust on see aga väga kaheldav. Esiteks ei biidi tolmuahv mitte midagi ega kedagi ja teiseks ei ole tal piisavalt intelligentsust, et õpetamisest kui protsessist aru saada, samuti puuduvad loomupärased eeldused. Kurb on veel ka see, et ega ta ise samuti kogu loost mingit kasu lõika.

Minupoolsed soovitused:
- Postita ikka käsi siia ja kuula paremate mängijate kommentaare.
- Ära usu tolmuahvi õpetusi pimesi, mõtle kaasa, lase tal põhjendada ja küsi foorumis üle kui midagi uduseks jääb.
- Tulevikuks otsi enda jaoks +EV võimalusi.

Chevy
24.10.12, 20:39
Esiteks sinna Hokie projekti oxymoron vaevalt, et kvalifitseerub. Kahtlen, et neil on huvi inimest täiesti muru tasandilt õpetama hakata, sellest pole neile endale erilist kasu. Kindlasti on vaja mingit korralikku ja võitvat samplit vaja ette näidata.

Teiseks on kummaline, et tolmuahv nii palju kriitikat saab tegelikult ülla ettevõtmise eest. Kindlasti on asju mille kallal nokkida ja mõned lähenemise moodused projektile on ka minus küsimusi tekitanud ja alati saaks paremini, aga inimest rünnata ja tema intelligentsuse ja pokkeri biitimise koha pealt niimoodi lahmida on naeruväärne. Kindlasti on oxymoronil temalt ühtteist õppida ning saab vajalikke materjale mille kallal ise pusida. Pimesi ei tasu nagunii kedagi uskuda, see , et igast enda tehtud liigutusest ise aru saada on loomulik, proovi alati endalt küsida MIKS sa mingit liigutust teed. Proovi enda mõtlemisest välja juurida sellised asjad nagu "äkki vastane betib", "loodan, et betib turnis" jne , proovi leida mõistlikku põhjendust ning proovi rohkem vastast käe peale panna ja jäta meelde mida on varem teinud. Vaata alati üle mis vastasel oli kui käsi showdownile läks. Loodan, et sa ikka mängid 1 laud korraga? See on sellisel tasandil õppimiseks hädavajalik ma usun.

Kas sulle oxymoron muidu pokker kui mäng ise huvi pakub ja on paeluv? Kui endal tugevat huvi mängu vastu pole ja ainsaks motivaatoriks on raha, siis ma kardan, et see projekt on juba ette hukule määratud.

Provoker
24.10.12, 20:44
mulle need vinguvad postid tolmuahvi pihta siin üldse ei meeldi. Biidib ju ilusti mitmeid pokkeri vorme ja hetkel on tegemist puhtalt heateoga kellelegi. Nahhui vaja vinguda siin kolmandatel isikutel üldse. See rikub minujaoks selle teema totaalselt ära. Alguses vaatasin siia mitu korda päevas kuna tundus huvitav projekt, sest nii detailset ülevaadet siin foorumis pole veel nähtud protsessist.

Ecuador13
24.10.12, 20:58
+1

tolmuahv
25.10.12, 00:53
Vibulane - Kurb lugu jah. Üks imbetsill õpetab teist ja sinul on kohe valus vaadata? Täname su väärtusliku panuse eest siia teemasse. Ma arvan, et sellega võiksid ka piirduda. Kui tahad mõnd enda poolt biiditavat pokkeriformaati minuga heads-up mängida või IQ testi teha raha peale, siis anna teada PM-i (siia teemasse pole saasta rohkem vaja). Paar tuhat eurot saad mult ikka välja pigistada, ükskõik kummaga.

romario
25.10.12, 01:32
tolmuahv, ära tee debiilikutest välja!

edu nii sulle kui ka õpilasele!

marcoloco
25.10.12, 07:48
mul ei ole kogemusi ei HUSNGs ega coachimises, seega v6in vabalt puusse panna, aga minu arvates tuleks alustada step1 - esimene otsus m2ngus. Keskenduda alguses 100% ainult sellele, sest avangust/callimisest hakkab k6ik pihta. Ja siis hiljem r22kida postflop m2ngust, vastaste profiilimisest, blufist jms.

kuna esialgu vastaste statse ei arvesta, siis esimene k2ik peaks olema ju suht staatiline s6ltuvalt eff stackist ja jagatud kaardist. Pange paika tabelid mis kaartidega millalgi tuleb avada ning sellest kinnipidamise saab kergelt kvantifitseerida - HEM/Pokertrackerist queryga k6ik avangud/callimised excelisse ja seal formulaga valideerimine. Kui p2evast p2eva tehtud vigade arv on lubamatult suur ja kuidagi ei parane, pole m6tet asjaga edasi minna. Kui esimene k2ik on stabiilselt ok, alles siis saab edasi minna postflop m2ngu parandamisele v6i vastaste readimisele ja sellega siis muutub see nn avangu algoritm.

Cashmer
25.10.12, 09:28
Vibulane - Kurb lugu jah. Üks imbetsill õpetab teist ja sinul on kohe valus vaadata? Täname su väärtusliku panuse eest siia teemasse. Ma arvan, et sellega võiksid ka piirduda. Kui tahad mõnd enda poolt biiditavat pokkeriformaati minuga heads-up mängida või IQ testi teha raha peale, siis anna teada PM-i (siia teemasse pole saasta rohkem vaja). Paar tuhat eurot saad mult ikka välja pigistada, ükskõik kummaga.


saa üle oma ebakompetentsuest

p.s. Mõtlesin kaua, kas sulle seda rõõmu pakkuda, aga Vibulane mängis high stakesis, tal üks vingemaid graafikuid, mida ma näinud (EV joont pean silmas)

tolmuahv
25.10.12, 09:46
Cashmer, palun ka sinul siin teemas oma geniaalsust vaka all hoida ja oma hinnanguid kusagil mujal pakkuda. Siia pole neid vaja. Ma olen siin oma ajast ja rahast ebakompetentne, sa katsu palun ka enda asjadega ise hakkama saada.

Cashmer
25.10.12, 10:14
kordamine on tarkuse ema, seega:

loe, mida on siin foorumis coachimise kohta kirjutanud targemad ja kogenumad ning mõtle selle üle,

rohkem siia teemasse ei kirjuta, võid vabalt hingata

oxymoron
25.10.12, 18:56
24. okt lolluvõte:

mängisin vähem, vaid 41 mängu; võite/kaotusi - 29/12

Päev:
http://www.upload.ee/thumb/2773867/Results24.png (http://www.upload.ee/image/2773867/Results24.png)
kokku
http://www.upload.ee/thumb/2773874/Resultskokku24.png (http://www.upload.ee/image/2773874/Resultskokku24.png)

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1963673 (http://www.handconverter.com/hands/1963673)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t394 19.70 BBs
Hero (BB): t606 30.30 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with A :heart: 2 :club:
BTN/SB raises to t46, Hero calls t26

Flop: (t92) K :heart: 4 :club: 6 :heart: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t60, Hero raises to t120, BTN/SB folds

Final Pot: t212
Hero wins t212


Siin tegin flopil ületõste, sest olin sama vastase vastu seda enne ka teinud ja ta andis üpris kergesti alla.

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1963689 (http://www.handconverter.com/hands/1963689)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t520 26 BBs
BTN/SB: t480 24 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with Q :spade: 4 :diamond:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) 4 :spade: T :diamond: J :club: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t40, Hero calls t40

Turn: (t160) T :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

River: (t160) A :club: (2 players)
Hero bets t100, BTN/SB folds

Final Pot: t160
Hero wins t160


Siin panin riveril veidi suurema panuse, sest arvasin, et vastasel midagi kokku ei tulnud, aga ehk ta arvab, et suurem panus peaks ta pangast ära hirmutama ning näit K-kõrgega võiks ta selle ehk callida.

Vaatasin HUSNG.com´ist kolm videot - üks oli minu jaoks täiesti kasutu, kuna seal arutati heade proffide vastu mängimist, kaks teist aga ehk õpetasid veidi väga LAG vastase vastu mängimist.

Mr_Kenny
25.10.12, 20:00
Q4, river liiga thin. Sama tihti või tihemini valueownid ennast. Proovi defaultina ikka lvl 1 mõelda a.la Vastase range on weak, väiksem bet saab tihemini calli.

tolmuahv
25.10.12, 20:03
Käte osas: Kirjuta palun lahti, mis paremate käte pealt lootsid vastase maha saada ja arutle samas kui suure tõenäosusega on vastasel mõni neist kätest. S.t. selgita, mis on sinu arvatest vastase käte range ja kui suure osa moodustab neist see, mille sa loodad bluffides saada foldima.

Videote osas tee palun nii, nagu rääkisime. Pane kirja, mida neist õppisid. Kõige halvem on see, kui vaatad ja teed valesid järeldusi või siis unustad käigult kõik ära. Oleme seda varem proovinud ja umbes nii see on ka läinud, üritaks vähe teisiti.

alaska
25.10.12, 20:27
Q4 tõesti thin. Äkki paneb Jx maha? Mina paneks vist.

tolmuahv
25.10.12, 20:34
Selgitan õhtupoole õpilasele, mis on "liiga thin value bet" ja "valueown".

Iseenesest oleks mul muidugi hea meel, kui õpilane teeks thin value bette, see tähendaks, et ta mõtleb hoolega vastase range peale :)

oxymoron
26.10.12, 17:49
On selge, et vastane ei foldi kuningaid. Tal võib olla 4, 6 või mastitõmme. Kui ta arvab, et mul võiks olla K, foldiks ta 4 ja 6; kui tal on mastitõmme, siis mina seda ei foldiks (või kui, siis ehk väga madalate kaartidega, näit. 2-7). Tõenäosus, et tal on 4 või 6, on ca 13% (kui ma õigesti arvutan).

oxymoron
26.10.12, 17:56
Kokkuvõte 25.10:

mängitud 40 mängu; võite/kaotusi 14/16

päev:
http://www.upload.ee/thumb/2776843/Results25.png (http://www.upload.ee/image/2776843/Results25.png)

kokku
http://www.upload.ee/thumb/2776851/Results25kokku.png (http://www.upload.ee/image/2776851/Results25kokku.png)

Huvitavaid käsi täna ei ole - suht palju halbu calle ja muidu kehv päev.

oxymoron
29.10.12, 17:44
Reede ja laupäev läksid ilma suurema pokkerita mööda; pühapäeva, 28. 10 kokkuvõte:

mängitud 231 mängu, võidud/kaotused 119/112

Päevagraafik:
http://www.upload.ee/thumb/2785090/Resultskokku28.png (http://www.upload.ee/image/2785090/Resultskokku28.png)

kokku:
http://www.upload.ee/thumb/2785098/Resultskokku28.png (http://www.upload.ee/image/2785098/Resultskokku28.png)

1.
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1967201 (http://www.handconverter.com/hands/1967201)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t540 27 BBs
BTN/SB: t460 23 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with 7 :spade: 9 :club:
BTN/SB raises to t60, Hero calls t40

Flop: (t120) 5 :club: 3 :diamond: 4 :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t60, Hero calls t60

Turn: (t240) 9 :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

River: (t240) 8 :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t120, Hero folds

Kas siin foldimine oli õige? Mul oli küll top-paar, aga laual oli 4 ruutut ja mul mitte ühtegi.

2.
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t20/t40 Blinds - 2 players - View hand 1967213 (http://www.handconverter.com/hands/1967213)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t665 16.62 BBs
Hero (BB): t335 8.38 BBs

Pre Flop: (t60) Hero is BB with J :spade: 8 :spade:
BTN/SB calls t20, Hero checks

Flop: (t80) Q :spade: 7 :spade: 3 :club: (2 players)
Hero bets t295 all in, BTN/SB calls t295

Turn: (t670) A :club: (2 players - 1 is all in)

River: (t670) 6 :spade: (2 players - 1 is all in)

Siin otsustasin nii teha, sest vastasel võis olla Q või 7, 3 ka; minul oli mastitõmme.Vastase 3bet % oli ligi 43, seega ei saanud vähem panustada (eesmärk polnud tingimata showdownini jõuda).

nikitheone
29.10.12, 17:46
wtf need käed on. väga valesti mängitud. vaata tolmuahviga basic üle

oxymoron
29.10.12, 17:55
3.
siin üks bluffikatse:
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1967219 (http://www.handconverter.com/hands/1967219)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t470 23.50 BBs
BTN/SB: t530 26.50 BBs
a
Pre Flop: (t30) Hero is BB with 8 :diamond: 9 :diamond:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) K :heart: K :club: Q :club: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t40, Hero raises to t100, BTN/SB folds

qbj0hn
29.10.12, 18:10
Ise pole neid eriti mänginud, aga kas nii madalal on standard siukest metat teha koguaeg?

Poke
29.10.12, 18:12
suht hea board kus bluffida, samas ma ei tea mis ht hu sng rexid sellisel boardil check-raisest arvavad, mulle, kui fishile tundub kergelt kahtlane liin, ei tea miks peaks keegi K-ga seal check-raisema või millega üldse.

neeme
29.10.12, 18:18
Ära mängi käsi üle.
Ära võta endale eesmärke, et on vaja bluffida, sa teed neid enamasti valedes kohtades.
Mängi rohkem positsiooni. Otsi kohti kus on fold equity hea.
Ära tee suuri bete flopis/turnis. Beti alla poole poti tihedamini.

Käte kommentaar ka siis.
1) fold preflop, kui just ta standard avamine ei ole 3x (tavaliselt on 3x tugevam hand kui see pole standard) - kui juba callisin preflop, siis flopis on c/c liin worst ever mis teha saad.
2) ship it preflop
3) see on siuke 50-50 minumeelest... väga ei soovita seda sul, proovi leida bluffimisel endal suurem equity, nt oleks sul käes J9/T9 ärtudest...

tolmuahv
29.10.12, 19:03
1) Holy shit, me ju koguaeg räägime, et 3bb avangut callib tightimalt ja 97o tüüpi käsi on insta fold. Kui juba flopil oled, siis kõik otsused on nii border-line ja kogu liin on paras meta. Ilma backgroundita ei saa seda adekvaatselt kommenteerida ja sa ei õpi sellest midagi.

Kui juba sisse callisid, pole ühtegi kohutavat viga tehtud tundmatu vastase vastu. Turni peab siiski valdava osa ajast panustama, et oma kätt protectida. River on vaakumis raske, aga mina callin.

2) Kui sa sellel boardil donkshoved, siis minu jaoks see screamib, et "mul on flush draw". Sa oled valesti tõlgendanud seda juttu, kui rääkisin committivast betist, et vastane ei arvaks endal FE olevat kui shoveb. Kui sa donkshoved 4x potsize, siis on sellel teistsugune tagajärg. Sind callivad käed, millel on parem equity ja foldivad kõik nõrgemad. Samas check-shove oleks siin igati okei, sest esindab iga made handi, saab vastaselt 2x rohkem chippe kätte foldi korral ja omab igati korralikku equityt ka vastase made handi vastu.

3) Okei bluff minu arust. Kui tahad bluffi proovida, siis täpselt sellistega võidki alustada. See peab õnnestuma 45% kordadest, et kasumlik olla. Ma arvan, et õnnestub rohkem. Peaasi on siia potti mitte enam raha panna kui sind callitakse.

Provoker
29.10.12, 20:23
võtke need tabelid ette mis saatsin.

GL igatahes.

oxymoron
31.10.12, 20:29
Esmaspäeval mängisin vaid mõne mängu, aga vaatasime õpetajaga veidi käsi üle ja sain teada, et üks mu suurtest leakidest on see, et tugevate kätega ei saa raha panks ja nõrkadega maksan vastasele nii palju, kui too võtta suvatseb. Püüan seda edaspidi silmas/meeles pidada ja asja parandada.

Teisipäev:
mänge 17; võidud/kaotused 86/86 (HEM on ühe ära kaotanud)

päev:
http://www.upload.ee/thumb/2791201/Results0.png (http://www.upload.ee/image/2791201/Results0.png)

kokku
http://www.upload.ee/thumb/2791206/Results0kokku.png (http://www.upload.ee/image/2791206/Results0kokku.png)


Paar kätt ka:

1.
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1969250 (http://www.handconverter.com/hands/1969250)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t350 17.50 BBs
Hero (BB): t650 32.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with A :diamond: 4 :heart:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) T :club: A :spade: 7 :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

Turn: (t80) Q :spade: (2 players)
Hero bets t40, BTN/SB calls t40

River: (t160) 2 :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t100, Hero folds

Kas siin ässa foldida on viga või on mu hirm flushi ees põhjendatud?

2.
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1969252 (http://www.handconverter.com/hands/1969252)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t490 24.50 BBs
Hero (BB): t510 25.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with A :spade: 2 :diamond:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) 4 :diamond: J :spade: K :heart: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t60, Hero raises to t120, BTN/SB folds

Siin püüan bluffida, aga ma pole kindel, kas see üldse bluff on, või olen ma ilma selletagi ees...

3.
Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t15/t30 Blinds - 2 players - View hand 1969254 (http://www.handconverter.com/hands/1969254)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

Hero (BB): t640 21.33 BBs
BTN/SB: t360 12 BBs

Pre Flop: (t45) Hero is BB with 9 :diamond: 8 :diamond:
BTN/SB calls t15, Hero checks

Flop: (t60) 5 :spade: 7 :diamond: 2 :diamond: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t60, Hero raises to t150, BTN/SB folds

Siin on mul flushdraw, vastane pani c-beti potsize ja ma arvasin, et ta püüab siin ise flushdrawd vms esindada.

Mr_Kenny
31.10.12, 20:36
1) Wp
2) kui arvad et ta range on air heavym kui ta t60 cbetib siis pole mõtet c/r kuna meil likely best hand ja usun et ta shut downib turni tihti kuna meie percieved range tugevam peale flopi c/c.
3) Jam üle limbi standard ja parem kui check back

tolmuahv
01.11.12, 15:54
Olin vahepeal veits eemal ja pole õpilasega paar päeva rääkinud. Aga postitus teeb rõõmu - esimest korda näen selliseid käsi, kus küsimuse püstitus on õige ja õpilane on mingis olukorras reaalselt ajusid ragistanud.

Kätele feedback sama, mis Kenny ütles, lisaks:
2) Maakeeli Kenny juttu selgitades: Kui sa ta maha callid, siis ta turnil annab halvema käega alla väga tihti, sest meie call paistab talle tugev. Samas pole see c-minraise minuarust halb, sest vastase hand on hästi defineeritult kas väga tugev või väga nõrk. Viimasega peab ta foldima. Mõni optimist võib turni 2nd barrel bluffida ja me peame siis juba ise foldima. Ühesõnaga, nii raise kui call oleks siin mõlemad norm valikud, sinu puhul mulle meeldib pigem raise näha, sest see lõpetab käe kiiremini ja sa ei saa turn+river enam vigu teha.
3) Preflop shove limpi vastu on siin hea, nagu Kenny ütles. Aga kui juba flopile said selle käega, siis well done, raise suurus täpselt õige.

muruntau
02.11.12, 13:37
Deja vu?

aga kas teise käe cr on üldse +EV? Tihti sul õnnestuvad need vs 75% cbet? Kõrgemal, aga mitte eriti kõrgel imo on suurem cbet tihti pigem 4 value. Kahtlustan, et sellest võib saada halb harjumus, mille vastu üleval võidelda. Ise crbluffisin madalal pigem J72 tüüpi boarde ja väiksemalt 40 to 90 vms. Madalal sai ilma bluffimata ka väga ilusti kasumit näidata

Mr_Kenny
02.11.12, 13:47
Sama post mis #191

Mr_Kenny
02.11.12, 13:49
Olen nõus mingi 15-20min video üle vaatama kui viitsid teha.

oxymoron
02.11.12, 15:04
Kolmapäev:

mänge 49; võite/kaotusi 22/27

graafik 31.10
http://www.upload.ee/thumb/2795425/Results31.png (http://www.upload.ee/image/2795425/Results31.png)

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1974492 (http://www.handconverter.com/hands/1974492)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t390 19.50 BBs
Hero (BB): t610 30.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with A :heart: 5 :club:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) 8 :club: 6 :heart: T :heart: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

Turn: (t80) 7 :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB checks

River: (t80) 9 :club: (2 players)
Hero bets t80, BTN/SB raises to t350 all in, Hero folds

Sellel käel tahtsin vastast splitilt välja bluffida, tema vastus oli aga all-in. Kas sellises olukorras oli mõistlik foldida? Tõenäosus, et tal J on, on 9%


Neljapäv, 1. november:

mänge 74; võite/kaotusi 54/40

päev:
http://www.upload.ee/thumb/2795512/Results1.11.png (http://www.upload.ee/image/2795512/Results1.11.png)

kokku:
http://www.upload.ee/thumb/2795521/Results1.11kokku.png (http://www.upload.ee/image/2795521/Results1.11kokku.png)

Poker Stars $1.44+$0.06 No Limit Hold'em Tournament - t10/t20 Blinds - 2 players - View hand 1974503 (http://www.handconverter.com/hands/1974503)
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN/SB: t390 19.50 BBs
Hero (BB): t610 30.50 BBs

Pre Flop: (t30) Hero is BB with 2 :heart: A :heart:
BTN/SB raises to t40, Hero calls t20

Flop: (t80) 6 :diamond: 2 :club: K :spade: (2 players)
Hero checks, BTN/SB bets t20, Hero raises to t80, BTN/SB raises to t350 all in, Hero folds

Siin üks poolbluff, mis korda ei läinud. Mõtlesin, et kuna ta 80sesse panka cbetina ainult 20 pani, siis ehk tal mingit kätt ei ole võ on 2- paar, milles ta veidi suurema ületõste puhul foldib. Kas lasin end siin üle bluffida?

muruntau
02.11.12, 15:16
Esimeses fold hea

Viimases vaevalt hea olid. Imo sellistes situatsioonides on vastaste range suht polariseeritud, kas bluff või hea käsi. Ise panen sellistes kohtades 60 peale nii käe kui käeta. Kaotab vähem ja toimub peaaegu sama hästi.

Mr_Kenny
02.11.12, 15:44
Jam pre mõlemad

alaska
02.11.12, 15:59
20bb ringis võib ka madalad ässad juba shoveda.

tolmuahv
02.11.12, 19:21
Leppisime kokku kunagi, et madal A ei 3bet shove esimesel levelil 20bb+. See teadmine tuli sellest, et esimese 2-3k mänguga tulemusi filtreerides oli see kõige kahjumlikum liigutus. See oli muidugi koos open shovega any A any eff stacks. Õpilane on siin järginud kokku lepitud joont. Aga võime üle vaadata, mis tulemused olid 3b shovedes A2-A8 20bb+, äkki võib 3b shoveda siiski.

virukunn
03.11.12, 18:14
Ma pole teemat läbi lugenud vaid nsm natuke sirvunud ja näen kui valuliselt asi edeneb. Tahaks küsida, et miks valiti formaadiks ht husng-d ? Ma ei usu eluski, et kui oleks sama palju aega ja foorumlaste abi pühendatud nt 6max/fr õppimisele, oleks tulemused sama kehvad. Seal oleks standard ranka tabel ette, paar üldistavat nõuannet/reeglit veel ja print ju.

alaska
03.11.12, 21:42
Ma olen sama juttu hyperite kohta pidevalt lugenud.

oxymoron
05.11.12, 11:44
Reede kokkuvõte:

mänge 62; võite/kaotusi 31/31

päevagraafik:
http://www.upload.ee/thumb/2803695/Results0211.png (http://www.upload.ee/image/2803695/Results0211.png)

Laupäev:
mänge 31; võidud/kaotused 1/20

http://www.upload.ee/thumb/2803709/Results311.png (http://www.upload.ee/image/2803709/Results311.png)

Kokku:
http://www.upload.ee/thumb/2803711/Resultskokku311.png (http://www.upload.ee/image/2803711/Resultskokku311.png)


Viimaste päevade mängude käigus on mulle tunduma hakanud, et mu mäng on võibolla liiga passiivne või kaitsev. Üsna paljud vastased panevad peale c-beti panga suuruse või suurema tõste, ja kui mul kätt ei ole (ja enamasti ei ole) foldin ma selle peale. Positsioonilt väljas olles ei söanda ma ka palja õhuga eriti tõsta või niisama panustada, sest mulle tundub, et enamasti vastased callivad või tõstavad selle peale, ja siis ei tea ma, kas edasi bluffida (ja veel rohkem kaotada) või alla anda.
Kas peaksin midagi oma mängus muutma?

Chevy
05.11.12, 11:58
Tee oma mängust väike video, mr_kenny juba ütles ju, et on nõus üle vaatama. Saab palju selgema pildi kohe mis su mängus valesti on.

timz0333
13.11.12, 20:44
Kuidas kulgeb?

SuurSiim
13.11.12, 21:47
Kuna HTHUSNG olen tarkusi kogunud peamiselt Pokkeriprode foorumist ja päevik on lukus ammusest ajast..siis selle kuu kolisamine 3.5stes, ainult 1table...Eelmine kuu 1.5stes lasin suht BE..rake sõi kõik ära
Jäin natuke selle EV joone pärast muretsema
http://www.upload.ee/image/2826102/some.jpg

Vibulane
14.11.12, 13:58
Vabandan hilinenud vastuse eest ja selle eest, et olin liialt kuri Tolmuahvi vastu. Lihtsalt, ta on mind juba pikka aega oma üleolevajutuga närvi ajanud. Rääkimata sellest inetust juhtumist kus ta Cashmerile peale lendas.

SuurSiim
19.11.12, 16:51
Pärast kokkutulekut sai võetud pohmakaga shot 7sse
http://www.upload.ee/image/2840684/shot_7stes.jpg

Mr_Kenny
19.11.12, 17:55
SuurSiim sa oled oxymoron?

SuurSiim
19.11.12, 17:59
my bad

Mr_Kenny
19.11.12, 20:30
my bad

Mu pärast võid sa siia postitada, küsisin lihtsalt, et mõtlesin et päriselt oledki..

Loksutaja
19.11.12, 20:38
oxy mis värk on

Provoker
02.01.13, 19:11
diil käib veel või läbi juba?

3verest
03.02.13, 13:34
Mõned asjad jäid siin arusaamatuks.


Kirjutan väikese charti, mis peaks $7-stes töötama (vähemalt mul töötas).

15-25BB deep.
OTB:

avagu top60-70% käsi. 22-88, A2-A8 openshove, teised käed openminraise.
Openminraise=minbet ikka? nt big blind on 20, siis betin 40?
SHOVE üle väikse 3beti või calli ta 3beti shove: A9+, 99+ (AA ja KK võib väikse 3beti flatida)
20BB+ ja vastane 3betin 40 to 100 siis flattigu JT, JQ, JK, QK, KT, QT kui vähem kui 20BB+ siis shovegu üle ta 3beti.
kui vastane flatib siis alati poole potine cbet v.a. superdrawy boardid JT9 jne. aga cbet peaks olema 70-90% ajast. ja stäkib end TP+, võib ka MP+GK, bottom paariga ei stäki kunagi. kõik combodrawd (vähemalt ülekaart + 8 oudine draw --> stack off)
Mis on MP+GK?
MITTE KUNAGI EI BARRELDA AS BLUFF. 8+ oudise drawga POTSIZE CBET/STACK OFF, TP või tugevam käsi poole potine barrel. Ülejäänud käed checkigu järgi.
RIVERIT EI HERO-CALLI ega EI 3BARREL BLUFFI. Checkib alati nõrgema kui TP maha, TP+ panustab all-in kui väehm kui potsize järgi, kui rohkem kui potsize paneb pool potti.


BB:
15-25BB deep

kui vastane limbib siis all-in A8+, 22+, KQs, KJs. Kõik muud broadways raiseb 3-4BB ja foldib shovele.
Kui vastane 20BB+ ja minraiseb siis shovegu A8+, 22+, QKs, KJs. Kui alla selle siis shoveb 22+, AX+, QK, KJ, võib ka KTs.
Sama küsimus, mis esimene. See on ju minbet?
OOP võib flatida KK+ ja alati check-raisegu flop 3x ta cbet.
flattigu suited ja suuri käsi, mis teevad top paare
kui flatid ja hitid TP+ ning maas on vähemalt kaks drawd (nii flush + võimalik reatõmme) siis check-shove või palju reatõmbeid (näiteks T97, sul 9T) siis ka check-shove. Kui ei ole mastitõmemt + vähe reatõmbeid siis check-raise 2.5 - 3x (näiteks Q9, flop QT2r), check-shove ei ole halb.
12+ oudised (kõik flushdrawd ülekaartidega, OESD + pair või tugevamad) check & shove!
2-nd paarid ja third paarid ainult check-calligu üks street KUI vastane betib 1/2 pot või vähem. Turnil andku alla v.a. minbeti peale. kui turnib TP+ siis check-shovegu. kui läheb check-check siis riveril all-in kui vähem kui potsize bet järgi või kui rohkem siis pool potti (seda TP+)


Stackid: 15BB või väiksem:
1. OTB nashigu kuniks jõuab tagasi 15BB+ peale. Ehk shove or fold. Sama NASH tabeli järgi karistagu ka limpi.
2. 3bet shovegu nashi tabeli järgi, millel nõutakse 13BB+ või sügavamat stäki. Ei flati kunagi.

Selles staadiumis võib tugevaid käsi minraiseda, ert induceda shove. Näiteks AT, AJ, AQ aga algajal ei soovita, kes veel psotfloppi ei oska. KK+ võib ja isegi QQ. OOP flatigu tihti KK+.

Nash on kuldne kesktee ja see peaks tegelt töötama isegi 25BB+, sest $7-stes on ulmefishe koos, kes callivad tohutult lightilt.

NB! MITTE KUNAGI EI ACCEPTI MATCHI, ALATI DECLINEB! SEDA SELLEPÄRAST, ET FISHID REEGLINA EI ACCEPTI, TEISEKS $7-stes FISHE ON ROHKEM KUI SOLID REGULARE. SEETÕTTU UUE MATCHI VÕTTES ON TÕENÄOSUS SAADA FISH SUUREM KUI ACCEPTIDES ERITI KUI TA ISE ALGAJA ON.

Postflop mängu arenedes peavad arenama ka ranged. Üldiselt ei soovita algajale, jätabki pokkerist robotliku mulje, et nüüd table ja crushin. Mingi guideline peaks see olema.

EDIT: ei tea miks 7-stes rääkisin,. see peaks funkama 7-stes, madalamal siis veel paremini

nikitheone
03.02.13, 13:45
Jah, kui blind 20, avad 40.
MPGK = middle pair + good kicker
minbet on esimene avamine, see on küll tehniliselt minraise, aga kutsutakse minbetiks

andu_andu
03.02.13, 14:13
esimene panus on blindid, teine on raise.

privador
03.02.13, 15:25
Loll küsimus, aga kas tabeli järgi HU-s ca 10bb ei aksepteerita tõesti minraise-fold? Või hakatakse juba 15bb shovema-foldima?
Miks ei võiks nt 15bb minraise-foldida, eriti veel kui vastas vastane, kes arvab, et minraisi puhul tegemist nutsiga ja shovega siis range olulsielt madalam.

gamblingFTW
03.02.13, 15:41
isegi 8bb on vahest mr/fold parem

alaska
03.02.13, 15:43
Muidugi võib minraise foldida. Isegi alla 10bb.

tafka31
03.02.13, 15:43
Aksepteeritakse ikka

gamblingFTW
03.02.13, 15:48
aga ranka strateegia oli suunatud täiesti algajale ja päris safe tundub edasiste muuvide lisamiseks.

privador
03.02.13, 16:55
Huvitav mis see roi(neg roi) võiks olla, kui nt 10bb 100% sb any2 pushin? Teoreetiliselt see ei saaks eriti hull olla?

alaska
03.02.13, 17:36
Ei viitsi küll energiat kulutada, et välja arvutada mingi liigutuse negatiivset ROI-d.

andu_andu
03.02.13, 18:17
Huvitav mis see roi(neg roi) võiks olla, kui nt 10bb 100% sb any2 pushin? Teoreetiliselt see ei saaks eriti hull olla?

-0.134 blindi/käsi kui vastane callib nash`i järgi ehk -13.4bb/100.
Ilma raketa oleks see equitys -1.34% ROI keskeltläbi iga sellise situatsiooniga.

3verest
03.02.13, 19:19
Kuidas PT muidu seda EV arvutab, et kas + või -? Nt juhendis oli A2+ shove, Ma shovesin A4 buttonilt ja vastane callis 1010 ning PT näitas kui -EV liigutust. Kui näiteks A3 oleks vastas olnud, siis oleks +EV olnud?

Ja seda ka, et kui 22 callida shove, siis kas see kahjumlik pole? Üle coinflipi ei saa midagi ja vastas võib olla ka mõni tugevam pocket ju.

virukunn
03.02.13, 19:31
Sa ev-st valesti aru saanud. Pt näitabki A4 vs TT -ev liigutuseks, aga kui filterdad k6ik korrad kui A4-ga shovesid siis kokku on ikka +ev, sest enamus korrad vastased foldisid ja sa said blindid

Ja 22 on küll paar % üle coinflipi ning samuti dead money juba potis. St nt 15/30 blindide juures 300 stackiga pead callima 270 et võita 330 (285 + 15 + 30) ja selle jaoks on sul vaja 100/600x270 = 45% ekuitit tema RANGE vastu.