Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 21
  1. #1

    Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Üldisest mölanurgast leidsin paar posti ja olen ka enne kuulnud kedagi samal teemal rääkimas, samuti olen samasugusest murest näinud inimesi kurtmas teistes välismaistes foorumites. Mõtlesin, et panen paar mõtet kirja, aga tuli terve jutt, nii et tegin eraldi teema.
    Tahaks õelda veel seda, et tean, et paljude jaoks pole see probleem ja nad isegi ei saa aru, millest ja milleks see jutt. Samahästi tean aga ka seda, et paljude jaoks see teema suureks probleemiks, mis võib viia terviseprobleemideni ja läbipõlemiseni. Nii et võtke vabalt ja loodan, et kellel vaja paneb mõne mõtte liikuma.

    Tsitaat Algselt postitas peokuningas
    Kas see on normaalne, et suurt poti mängides tõmbab pulsi lakke?
    Scared money tunnet nagu pole ja enne pole sellist asja täheldanud, aga täna kui olin ühes suures potis nuppe sisse saamas hakkas süda räigelt peksma. :-\
    Tsitaat Algselt postitas antnx
    Peokuningas - endal sama lugu. Vahel ajab see tunne väga närvi. Suured potid panevad südame puperadama niiet vähe pole. Ei oskagi öelda kuidas sellest päris lahti saab. Ilmselt kui ühel limiidil piisavalt kaua mängida peaks see asi kaduma. Mul oli sama tunne nl25 mängides.
    Sellest võiks tegelikult päris oma teema teha, aga panen mõned mõtted siia kirja. (Tegingi uue teema :) ) Kõigepealt oleks hea aru saada, mis meie kehas toimub sellisel hetkel. Oleme evolutsiooni käigus arenenud mõtlevaks olevuseks, aga meie kehadesse on jäänud ürginimese instinktid. See oli aeg, kus meie ellujäämise määras otsus kas põgeneda või rünnata. Nüüd, kui satume olukorda, kus vaja teha analoogne otsus, siis võtab meie keha nö juhtimise üle, teadvustamata, et tegelikult pole meil tegemist füüsilise pingutusega. Meie ajus paikneb primitiivne ajuosa mandelkeha, mis salvestab meie emotsionaalsed mälestused ja mis tegutseb meie ratsionaalsest mõtlemisest sõltumatult. Setti hittides käivitub hirmualarm (kirjutan sellest veidi hiljem) ja mandelkeha saadab pakilise teate igasse tähtsamasse ajuossa, meie keha häälestatakse rünnakuks, võitluseks. See omakorda vallandab vajalikud hormoonid (adrenaliin näiteks), mobiliseerib liikumiskeskused (lihased, käte värin live lauas on tingitud liigsest lihaspingest) ja aktiviseerib kardiovaskulaarse süsteemi (ehk südame löögisageduse kiirenemine, vererõhu tõus). Samaaegselt käiakse läbi ajukoore mälusüsteemid, leidmaks mingitki teavet kriisiolukorra kohta, sõites sellega teistest mõttearendustest lihtsalt üle (niimoodi tehakse näiteks kiremõrvasid ja valesid otsuseid pokkeri lauas, hea näide on see Jenniferi full house video).

    Lühidalt, meie keha viiakse stressi olukorda. Kui laseme emotsioonidel ennast juhtida ja sellisel seisundil olla pikema aja vältel, tunde ja päevi ja kuid, siis hakkavad meil ilmnema stressi sümptonid, mis võivad esile kutsuda juba kõrvalekaldeid tervises jne viia meid läbipõlemiseni. Aga see on juba omaette teema ja sellest on jahutud palju igal pool.

    Lühiajaline mõõdukas stress on hea ja positiivne ja see aitab meil tegelikult ennast mobiliseerida ja saavutada rohkem.

    Hea on teada, et kiired südamelöögid ja südamepekslemine võivad olla hirmutavad, kuid need ei ole ohtlikud. Süda koosneb väga tugevatest ja tihketest lihaskiududest ja suudab vastu pidada enamale, kui me arvata võiksime. Spetsialistide sõnul võib terve süda lüüa päevade kaupa, isegi nädalate kaupa 200 lööki minutis, ilma et südamele sellest kahju tekiks. Nii et kui süda hakkab kloppima, siis laske sel lihtsalt kloppida, teades, et sellest ei sünni kahju ja lõpuks ta rahuneb nagunii maha.

    Nüüd aga mõned minu tuletised selle teemaga seoses. Enamus meist ei tea, et emotsioonid mõtlevad liiga tihti meie eest. Aga me peaksime õppima ise enda eest mõtlema. Meid juhivad siin maailmas kaks põhilist emotsiooni: hirm ja armastus. Hirmust omakorda tulevad sellised emotsioonid nagu iha ja viha. Iha on see, mis paneb meid tahtma üha uusi ja uusi asju ehk rohkem pappi, ehk rohkem sette ja rohkem AA-sid. Hirmust tulevad nad sellepärast, et kui meil pole raha siis me kardame, et ei saa hakkama ja sellest kasvab omakorda välja iha (ja ka ahnus) saada rohkem pappi, mis pakuks meile rohkem "rõõmu" ja naudingut. See on nõiaring. Siia on segatud ka sotsiaalne aspekt, mis läbi meie ühiskonna paneb meile peale hirmu olla mitte edukas, see on hirm kaotuse ja läbipõrumise ees.

    Mis oleks siis lahendus. Kõigepealt peaks kogu sellest süsteemist kui tervikust aru saama, vaatama sellele nö ülevalt alla. Ja kaaluma varianti, kas mitte ei saaks sama asja teha läbi armastuse prisma. Kunagi saunas ütles judokas Indrek Pertelson sellise mõtte: "Sa võid minna matile täpselt kahe erineva tundega: kas hirmuga või armastusega." Siis ma ei saanud sellest aru, aga nüüd juba hakkab midagi koitma. Teha asju naudinguga, tunda oma emotsioone, saada neist ja nende põhjustest aru, võtta vastu kõik mis tuleb ja jääda iseendaks. Järgmine kord kui kasvatad hititud setiga potti, võiks võtta seda naudinguga, mõnusa põnevusega ja vaadata asja veidi kõrvalt. Ma olen kindel, et see on treenitav, peab lihtsalt asjaga tegelema.

    Jooga on väga hea harrastus oma emotsioonide ja keha lahus hoidmiseks, minu arust sobib see väga hästi pokkeri mängimisega kokku.

    Soovitan kirjandust:
    Daniel Goleman "Emotsionaalne intelligentsus"
    Robert T. Kiyosaki "Rikas isa, vaene isa"
    Paulo Coelho "Palverännak: Maagi päevik", "Alkeemik"

    Veidi liiga erialane, aga väga hea raamat neile, kes viitsivad üldiselt endas rohkem tuhnida:
    Edmund J. Bourne "Ärevushäirete ja foobiate käsiraamat"

  2. #2
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 903

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    mkay, normaalne jutt aga kuidas "rikas isa ..." ja coelho teemasse lähevad?

  3. #3

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    See rikas isa on tõeliselt bs raamat, tõsiselt. Et jah, kuidas see teemasse läheb? :D

  4. #4
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    "Ärevushäirete ja foobiate käsiraamat" on hea eneseabiraamat probleemi käes vaevlejatele.

  5. #5

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Rikas isa seletab pikalt, kuidas inimesed käivad tööl ja teenivad raha sellepärast, et neil on hirm selle ees, et neil pole raha ja et nad ei saa elus hakkama ja et jõukad tunnevad üha suuremat hirmu, mida rikkamaks nad saavad. Ehk inimesed lasevad hirmul oma elu juhtida. Lk. 54 "Ühe elu suurima lõksu vältimine".

    Coelho on üle haibitud "blondiinide" kirjandus, nagu mõned ütlevad. Aga Coelho räägib sellest olemisest ja kulgemisest, mitte mõõga tagaajamisest (Palverännakus). Ehk siis mitte teha asju tulemuse nimel, vaid nautida kulgemist, protsessi. Siis on tegelikult ka tulemused kõige paremad. Kui keskenduda ainult tulemusele, siis kannatab selle all protsess ise. Hea näide on see kui oleme endale võtnud eesmärgiks teha päevas x dollarit ja veidi enne ülesande täitumist saabub downswing. Võin kihla vedada, et kõik on oma mängustiili siis mingil määral muutnud.

  6. #6

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Tsitaat Algselt postitas Pahvak
    "Ärevushäirete ja foobiate käsiraamat" on hea eneseabiraamat probleemi käes vaevlejatele.
    Mitte ainult. Seal on väga palju näpunäiteid kõigile, kuidas oma elu korraldada. Kahjuks jah väga erialase temaatika vahel.

  7. #7
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Tsitaat Algselt postitas masterpuppet
    See rikas isa on tõeliselt bs raamat, tõsiselt. Et jah, kuidas see teemasse läheb? :D
    Maiilma üks hinnatuimaid motivatsiooni raamatuid. Äriinimestele sama kohustuslik lugemine, kui Kalevipoeg koolilapsele.

  8. #8
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 903

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Tsitaat Algselt postitas Davy
    Maiilma üks hinnatuimaid motivatsiooni raamatuid. Äriinimestele sama kohustuslik lugemine, kui Kalevipoeg koolilapsele.
    see raamat oleks nagu kirjatatud retardidele. proovisin ka lugeda, esimesel 20 leheküljel korrutati ühte ja sama asja kuskil 100 korda - viskas üle ja rohkem lugeda ei suutnud.

    coelho asemel soovitaks lugeda hesset (mitte, et coelhol midagi viga oleks, aga hesse on ikka tunduvalt parem).

  9. #9

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Tsitaat Algselt postitas ok2aa
    see raamat oleks nagu kirjatatud retardidele. proovisin ka lugeda, esimesel 20 leheküljel korrutati ühte ja sama asja kuskil 100 korda - viskas üle ja rohkem lugeda ei suutnud.

    Aga kas sa ei tea siis, et asjade ilu peitubki lihtsuses. Miks peab kõike seletama nii keeruliselt? Võib-olla tõesti kui sa oled juba kõva staaziga ärimees ning sa tead kõike sellest maailmast, siis tundub see raamat tõesti mõttetuna. Aga näiteks mina tänu sellele raamatule(kui ma juhuslikult sattusin seda lugema 17.aastaselt) leidsingi selle oma asja, mida ma teha tahan. Ehk teisisõnu ma tahan kuuluda Investor/Firma omaniku alla, mitte olla alluv/FIE.

    Eks muidugi arvamusi ole palju selle raamatu kohta. Paljud ütlevad, et see raamat on bs, aga on ka neid kes ütlevad, et see raamat on definitely essential. Näiteks sellise võimsa kaliibriga ärimees nagu Margus Reinsalugi väitis seda Pealtnägijas, kus räägiti Robert T. Kiyosaki mängust "Cashflow".

  10. #10
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Kõige kõvemad raamtud, samuti rikkuse mängureeglid on kõva sõna.

    Kõike tulebki korrutada ja korrutada, siis on asjal efekti ja mida lihtsamalt seletaud seda vingem.

    Pokkeris vaja ka lihtsalt asju mõelda ja mitte üle mõelda ning kõike keeruliseks ajada ;D

  11. #11

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Kõik need ärevustunded ja scared money tunded kaovad siis kui tekib kogemus ja kindlus. Lihtne näide, et liigud limiidist üles, pabistad, kas saad hakkama, aga nt peale 50k kätt oled plussis, siis ei ole enam mingit pabinat ja kõik on nii nagu enne.

  12. #12

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Kyosaki võib olla normaalne raamat neile, kelle lugemus väike on. Ta ei ole kindlasti üle keskpärase taseme mingisugusel enda mindseti korda saamise teemal. Samuti ei tea ühtegi majandusinimest (siinkohal peaks silmas neid, kes teooriat ikka hästi jagavad, mitte neid, kes on tegudega alustanud) kes Kyosakist midagi positiivset arvavad. Kyosaki ei ole ka tüüp, kes aitaks firmabossiks/investoriks, selleks tuleks ikka rämedalt ja veits kõvemaid raamatuid lugeda.

    Hesse mulle endale ka meeldis, aga see pigem sinna keskkooli lõpu ülikooli alguse vanusesse jäävatele inimestele. Enam niiväga ei tõmba ja uuesti ei loeks. Välja arvatud "Hommikumaa ränd" ehk. Coelho'st pean ka paremaks. Üldiselt aga soovitaks lugeda selliseid raamatuid nagu nt Laozi "Sõja saladused," "Daodejing," B. Russeli arutlusi, neist vist ainult üks raamat eesti keelde tõlgitud, Voltaire't jnejne. Ok, neid on liiga palju, et siin mingit nimekirja teha.

    Paneks lõppu ka ühe anektoodi eneseabi jne teemade kohta.
    Ramakrishna oli tark mees Indias. Aga ühel tema õpilasel ei olnud mingisugust usku tema õpetustesse ja nii ta läks üksinda metsa mediteerima. 15 aastat hiljem läks ta Ramakrishna juurde ja ütles: "Ma olen leidnud Tee, tule ma näitan sulle." Nad läksid jõe äärde ja õpilane kõndis mitu korda edasi-tagasi üle jõe, vee peal. Ramakrishna ütles selle peale: "Tolvan, ma olen elu aeg ühe ruupia eest siit paadiga üle saanud"

  13. #13

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Tsitaat Algselt postitas muruntau
    Kyosaki võib olla normaalne raamat neile, kelle lugemus väike on. Ta ei ole kindlasti üle keskpärase taseme mingisugusel enda mindseti korda saamise teemal. Samuti ei tea ühtegi majandusinimest (siinkohal peaks silmas neid, kes teooriat ikka hästi jagavad, mitte neid, kes on tegudega alustanud) kes Kyosakist midagi positiivset arvavad. Kyosaki ei ole ka tüüp, kes aitaks firmabossiks/investoriks, selleks tuleks ikka rämedalt ja veits kõvemaid raamatuid lugeda.
    Sellest ma räägingi, et ta paneb sind mõtlema, et kuhu gruppi sa kuuluda tahaksid. Aga see kui sa ta raamatu läbi loed, muidugi sind firmajuhiks/investoriks ei tee.

  14. #14
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    mulle meeldis "Rikas isa, vaene isa"
    ainuke raamat peale pokkeriraamatute mille ma vabatahtlikult läbi olen lugenud

  15. #15
    Jube Noob Kasutaja markosa avatar
    Liitus
    Feb 2009
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    186

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Olen ise ka ''Rikas isa, vaene isa'' läbi lugenud. Kellegile, kes investeerimisega absoluutselt kokku puutunud pole, võib see raamat tõesti päris kasulik olla. Kes aga investeerimisest ning aktsiaturgudest tõsiselt huvitunud on, soovitaksin "The Warren Buffett Way" by R. G. Hagstrom .....klassika.

  16. #16
    Õpihimuline Mängur Kasutaja zyxxx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    PS & FT NL25
    Postitusi
    453

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Väga hea lugemine! Kusjuures olen isegi selle asja üle palju juurelnud, sest need ärevust tekitavad hetked on üsna häirivad ja teinekord kui on pikem downswing, siis ei saa häirivatest mõtetest lahti isegi peale laudadest lahkumist. See on päris piinav ja võib tekitada pikemas perspektiivis päris palju kahju tervisele.

    Ise olen suutnud ennast nii kaugele arendada, et kui on tegu lihtsa beadi või cooleriga, siis teen külma rahuga reloadi ja suudan edasi mängida, ilma pulsi muutusteta. Samas kui on tegemist juba pikema jadaga ja beate aina sajab, siis on enesekontroll ka kergem kaduma. Ehk siis sõltub sellest kui loogiline see minu mõistusele tundub. Ilmselt see sõltub omakorda kogemuste pagasist ehk mida rohkem kogemusi, seda enam oled kursis pokkeri "rigged" poolega ja suudad seda võtta rahulikumalt.

    Samuti on "ma sain seti!" südamepekslemine paljuski seotud sellega, kuidas oled üldiselt meelestatud ja milline on sinu aju seisund. Seega on siin mängus pokkerivälised faktorid nagu pereelu, töö, äri jne... Minul on situatsioone äärest ääreni, vahel suudan jääda täiesti rahulikus ja teinekord tahab süda särgi alt otsustaval hetkel välja hüpata.

    PS. "Rikas isa vaene isa" on väga hea raamat lugemiseks igale ühele kui inimene just majandusteadlane ei ole ja isegi neile kulub vahel abc juurde tagaspöördumine marjaks ära.

  17. #17

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Pean ka ära mainima, et pole veel nii lihtsas keeles majandusalast raamatut näinud kui "rikas isa ja vaene isa" kindlasti soovitan kõigile. Kindlasti on see väga väärtuslik lugemine, inimene kes mõtleb kiyosakiga kaasa ja suudab tema mõttest aru saada siis on lugemine läinud asjaette, pahatihti inimesed ei mõista või ei taha mõista majanduse olemust.... vpt nii arvan mina

  18. #18

  19. #19

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Väga kuldne postitus. :)

  20. #20
    Vana Tegija Kasutaja EGERT avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    ^ with them ladies
    Postitusi
    1 042

    Re: Pokkerist, hirmust ja armastusest

    Kyosaki (vms) raamat on tüüpiline daydreamerite maiuspala, kes millegagi väga hakkama pole saanud, aga seda lugedes end veenavad, et eks see töö ikka päris valge inimese asi ei ole. Loomulikult ei kiru neid mõtteid seal maapõhja, aga nokamoon, kui inimene ISE sellest aru ei saa, mis seal raamatus kirjutatakse (iseseisvalt täitsa, ilma paberita!), siis ei tee see raamat ka kedagi paremaks. Mõtled veidi teistmoodi - käitud samamoodi.

    Veidike taustauuringut tehes võib leida nii mõningaidki huvitavaid ja kahtlaseid fakte selle mehe tegemiste kohta...

Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES