No elame, näeme; ega jah ei saa eitada, et need koefitsendid on ka minusuguse skeptiku kergelt ära hirmutanud ;D ja väga suurt rõhku omab võistluste uus reglement (vanaga oleks šansid jätkuvalt väga väikesed). Aga ma olen kindel, et 4,0 koefiga Eesti vastu bettimine on väga heade oddsidega panus suurema võidu saamiseks aga 1,25 Eesti poolt panustamine arutult suur risk kopikate võitmiseks. Eestile on alati kõrgeid kohti pakutud, va. tõesti viimane aasta kui ka meie endi tulihingelised fännid ise said aru, et Leto Svet oli saast mis saast. Vaatame siis, mis on reaalsuses juhtunud:
2008 Leto Svet - Üsna nadi positsioon ka kihlveokontorites, hinnang kesine, tulemus pf. 18/19
2007 Gerli Padar - kihlveokontrites kõva keskmine, eestlaste väitel kindel finaalilugu, tegelikult oli pf. 22/28. Minu arust oli väga hea lugu ja hea esitaja, ei julgenudki tema vastu panustada; ennastki üllatas nii kindel põrumine.
2006 mingi Rootsi beib - pidi olema kindel finaalilugu; ka kihlveokontorite väitel, tulemuseks pf. 18/23. Tegu oli saastaga imo.
2005 Suntribe - samuti figureeris ennustustes esikümnes, tulemuseks pf. 20/25. Vanilla Ninja hale vari.
2004 Tii - pf. 12/22. Kindel finalist, mitmed riigid pakkusid võitjaks. Mind üllatas pigem see, et nii vähe põruti; tegemist oli totaalse jamaga.
2003 Ruffus - surmkindel esikümnelugu, kihlveokontorites pakuti esimese viie sekka, eestlaste arust kindel TOP3. Tulemus f. 21/26, sealt see allakäik algas. Mulle lugu meeldis aga oli arvata, et see eurovisioonile ei sobi.

Ja kordan vana tõde - see, mis meeldib meile, ei pruugi meeldida teistele. Rahvad on väga erinevad, erinevad on traditsioonid ja täiesti erinev on muusikaline maitse. Eestlased on enda ja lähiregiooni muusikaga harjunud, arvavad alati, et "näe meil hea lugu, lätlastel hea lugu ja soomlastel hea lugu (rootslastest rääkimata, kelle muusikat kummardatakse siiamaani nagu mingit püha lehma) ja on väga pettunud, kui midagi välja ei tule ja süüdistavad jugoslaavlasi kokumängus. Täpselt samamoodi on aga mingi albaanlase jaoks meie jaoks mõttetu Bulgaaria tümps tegija, kuid Eesti muusikast ei saa nad kuidagi aru.

Millised Eesti popmuusika artistid on eestlaste loodud muusikaga saavutanud maailmakuulsuse? Õige vastus - mitte keegi! Soome muusikat oleme küll kõvad kiruma ja selle põhjal nalja viskama, kuid vaadake, kes neil olemas on: HIM, Nightwish, Apocalyptica, Bomfunk MC's, Darude jne. - kõik bändid olnud paljudes riikide edabelite numero ykkoset, kui Eesti uhkeldab Kerli Kõivu USA 126. positsiooni ja mõne Vanilla Ninja sähvatusega. Btw mis sai sellest bängist pärast sakslasest laulukirjutaja p...e saatmist? Õige vastus - mitte midag!

Ja ma ei väsi lisamast, et olen ise suur Eesti muusika austaja ja mul on virnade viisi meie muusikute plaate olemas. See on väga hea muusika, Eestis on suurepäraseid lauljaid ning olnud palju andekaid heliloojaid. Aga ma annan endale aru, et serbohorvaat või ameeriklane mõtleb teisiti.