Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 164 1231151101 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 3263

Teema: Sportsbetting

  1. #1

    Sportsbetting

    Nagu ma õieti aru saan, siis on see samuti midagi sellist, millega targemad inimesed oskavad raha teenida.
    Ning hetkel on siis lähenemas F1 hooaeg, mis on üx minu kirgedest ning tean selle ala kohta väga palju ja simracerina mõistan ka veel natuke nende inimeste maailma, kes seal cockpittides istuvad :)
    Ehk mõned tegelejad seletavad natuke lahti, mis põhimõtte järgi targalt bettimine käib, mitte, et ühe tüübi peale laguda hullem summa ja palvetada.
    Enne Austraalia GP'd on veel nüüd selline huvitav teema, et hetkel Triobetis qualy võitjaks on kõige väixemad oddsid Jenson Buttonil, kes pole vist kunagi ühtegi qualit võitnudki ja üldse see Brawn GP praegu üx suur must lammas. Ning tegelikult võita võib suht paljusi erinevaid sõitjad ja oddsid algasid vist 4.75:1'le.
    Vägev, kui saab F1'le lisada veel põnevust sportsbettingu näol 8)

  2. #2
    Klubi Liige Kasutaja farik666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    farik666.blogspot.com
    Postitusi
    834

    Re: Sportsbetting

    Isegi olen selle peale vahest mõelnus, aga kätte pole viitsind võtta/ligemalt uurida... jalka koha pealt on küll võimas kui paned mingi sita tiimi peale 100 eeku ja kindal tulemuse peale, ning hiljem avastad et 100st on saanud 31000.- :)

  3. #3
    Vana Tegija
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 458

    Re: Sportsbetting

    pokkeriprod gabledavad jah suht-koht aga see ikka gämbeldamine rohkem, mitte oskus

  4. #4
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: Sportsbetting

    Tõsi, see on gämbelmine, aga sporti või siis mingit spordiala väga hästi tundes on gämblemise osakaal ikka natuke väiksem. Mul üks sõber vahepeal päris edukalt bettis näiteks NBA-d. Kuna ta oli asjaga päris hästi kursis, teadis rääkida, et kohati on oodsid ikka väga head. (vahepeal ei arvestata näiteks erinevaid vigastusi jms.)
    Tehnikasporti bettida on vist vähe suurem gämblemine.

  5. #5
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: Sportsbetting

    Tsitaat Algselt postitas marguzz22
    pokkeriprod gabledavad jah suht-koht aga see ikka gämbeldamine rohkem, mitte oskus
    kuna ma olen ise selle asja sees töötanud, siis oskan öelda, et sportsbetting on samasugune teadmisi nõudev gamblemisviis nagu pokker, kus vaid mõned protsendid inimestestest on nö võitvad. töötades sai jälgitud ja statistikat tehtud mõningate tegelaste bettide kohta, kellele meie sportsbettingu osakonnast aastas mill euri välja viia polnud probleem. obv olid panustatud summad ka suht suured, jäädes kolme ja kümne kilo euri vahele.

    Sitta kanti on foorumeid pühendatud vaid sportsbettingule, kus tegelased avalikustavad oma panused koos põhjendustega, miks just antud võistkonnale panustada. 2+2 foorumis on ka oma teema sportsbettingul, kuid seal keskendutakse peamiselt NBA-la ja niipalju kui ma jälginud olen, ei ole seal ühtegi väga pädevat tegelast.

  6. #6

    Re: Sportsbetting

    Vaatasin mingit videot, kus näidati pokkeri mängijate kodusi ning selle aasta WSOP ME final table shortstacker Kelly Kimi kodus oli kontor, kus nad tegelesid vist mingite ennustustega nagu proffessionaalselt. Eks see suht suure õnne osakaaluga asi ole, aga kindlasti teadjamal mehel on suvalise lohhi ees eelis. Aga jah, seda ei tea, kas see siis tähendab, et teadja suudab vähem kaotada või suudab rohkem võita :D

  7. #7
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Sportsbetting

    minu elukogemus näitab seda.. et kui sa tahad milleski hea olla.. siis sa pead ainult sellele ühele asjale pühenduma... kõik asjad vajavad täielikku õppimist ja pühendumist.. ja poole kohaga sa tippu ei jõua...

  8. #8

    Re: Sportsbetting

    Sportsbettingus pidi vist nii olema, et üks matat jagav tüüp otsib üles ühe osava spordifänni, kes oskab ennustada tulemusi nt 60% tõenäosusega. Aga bettimiskokontor ennustab tulemusi nt 56% tõenäosusega. Pikas perspektiivis see 4% on kasum. Ok, vbla ajasin täiesti suvalist juttu, sest sellele asjale pole eriti keskendunud.

    Aga kui mu arusaam õige on, siis peaks sellel alal variatsioon veelgi räigem olema kui pokkeris ja ennustuste arv ka ikka räige, et plussi jääda. Mitte ei saa 2 oudiselt vastu k*rba nagu pokkeris, vaid pmst sul ongi 2 oudine edge preflop ja iga kord preflop AI.

    Edit: Ja et maja ees eelis oleks peaks see spordifänn olema tõsiselt hea, nt eks proffisportlane, kes igat uudist jälgib ja matatüüp peaks olema suht geeniuse tasemel (IQ 130 või rohkem), sest bettimiskontoris arvutavad koefitsente välja tüübid, kes ülikoolis mata lõpetanud vähemalt magistri tasemel ja ka neil on väga häid spordiasjatundjaid. Siin peaks olema edge väga väikesel osal panustajatest, arvatavasti kusagil 1% juures või alla. Alla täiskohaga tööna ei ole mõtet üritadagi raha teenida.

  9. #9
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Sportsbetting

    high-stakes sports bettingud on ROI-d kõrgemad kui näiteks high-stakes STT-des, seega on variatsioon väiksem.

  10. #10
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 829

    Re: Sportsbetting

    Kunagi ma tegin siia sellise teema, siis võeti külmalt vastu:

    Tsitaat Algselt postitas Lutzky
    Selline teema siis. Endal kogemus peaasjalikult profipoksiga, kus üsna aktiivselt panustan. Miks? Eelkõige seetõttu, et ise alaga tegelen (nii harrastajana kui ka treenerina) + jälgin igapäevaselt välismaiseid arvamusartikleid + vaatan fighte + analüüsin fighte ka sellises foorumis nagu paranoid.pri.ee (vt eelvaade, spoilerid NB! Tegemist ei ole reklaamiga!).

    Ise olen praegu panustanud peamiselt Unibetis (nt Bodogist üldjuhul paremad koefitsendid) ja siis trennikaaslasega saab ka vahest mõni bet tehtud. Praegu peaksin olema natsa plussis. Enda tugevuseks on pigem underdogide võidpotentsiaali hindamine, täpse tulemuse (st kas fight lõppeb KO või otsusega) ennustamine ning üleüldise fighti gameplani kujunemise prognoosimine.

    Aga - Teie kogemus, millist saiti soovitate (sh ka nt profipoksi jaoks) ja üldised mõtted antud teemal.

    Tänud ja edu,
    L.

  11. #11

    Re: Sportsbetting

    ma ei suuda praegu aru saada, kuidas on võimalik kõrget ROI'd hoida ja vähest variatsiooni hoida sel alal. Sest alati on kõige tähtsam see, kelle vastu sa mängid. Kui pokkeris on see fishid, tugevamad ja nõrgemad regularid, siis siin ei ole vastaspool kindlasti nõrgem üle keskmisest mängijast ja edge peaks olema olematu pea kõigil juhtudel (sul vastas ikkagi kõigi võimalustega ehk suure rahakotiga ja tõenäoliselt parimate teadmistega profid). Mängijal saab olla edge ainult siis, kui kontor seda tulude tõstmise nimel kasulikumaks peab. Mis on ka täiesti tõenäoline variant.

  12. #12
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Sportsbetting

    muruntau ütles põmst kõik mis vaja... matemaatika ja vastava spordiala tundmine peab olema kõva..

  13. #13
    Õpihimuline Mängur Kasutaja rainer avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    383

    Re: Sportsbetting

    Pole isiklikult tegelenud sellega (va mõned korrad kui on saanud lambist triobetis mingit NBA mängu ennustatud). Minu meelest teenitakse kasumeid arbitraaži kaudu.

    ------------------------

    Mis on spordiennustuse arbitraaž?

    Spordiennustuste arbitraaž tähendab sama mängu tulemusele erinevate koefitsentide pakkumise ära kasutamist (erinevad spordiennustuskohad arvutavad koefitsente erinevate valemite ja andmetega, sellest ka erinevused). Mängija garanteerib omale kasumi, kui ta saab konkreetse mängu igale võimalikule tulemusele panustada nii, et iga lõpptulemuse korral on ta saanud kasumi. Arbitraažiga tegelejad garanteerivad oma kasumid, otsides erinevaid spordiennustuskohtasid võrrelde kõige kõrgemad koefitsendid iga tulemuse jaoks. Kui erinevate ennustuskohtade koefitsendid on piisavalt kõrged ja piisavalt erinevad, ongi võimalik omale kasum kindlustamata, mis ei olene mängu tulemusest.

    Näide spordiennustuse arbitraaži võimalusest

    Tegemist on reaalsete koefitsentidega ühe toimunud NFL (ameerika jalgpall) mängu kohta:

    Valik 1: Philadelphia Eagles võidule koefitsendiga 2.375 Pinnacle Sports spordiennustuses
    Valik 2: Arizona Cardinals võidule koefitsendiga 1.80 Stan James spordiennustuses
    Kasum: 2.395%

    Kuidas arbitraažist kasum saadakse?

    Investeering 1000 krooni sellese mängu toob igal juhul tulu üle 23 krooni. Samas võib selliseid tehinguid päevas teha sadu ja tegemist on siiski kindla kasumiga.Panus tuleb alati panna proportsioonis koefitsentidega.Ehk ülemise näite puhul, tuleb panustada 431 krooni Philadelphia Eagles’i peale (võidu korral 431 x 2,375 = 1023,63 krooni) ja 569 krooni Arizona Cardinals’i peale (võidu korral 569 x 1,8 = 1024.20 krooni). Nii et panustades 1000 krooni saad igal juhul tagasi ~23 krooni. Ilmselt märkasid, et kasumid ei ole täpselt ühesuurused. See tuleb sellest, et et panuste suurused on ümardatud täiskroonidesse.
    --------------------------

    Selle teksti leidsin NetiRaha.ee leheküljelt. minu arvamus: Kui see nii peaks toimima, siis paistab see kyll eriti ränk tegevus olevat, sest kujutan ette kui raske on leida erinevaid spordiennustusportaale, kes teevad niivõrd erinevaid pakkumisi, et sellest tulu saada. Isiklikult minul kyll sellesse usku ei ole.

  14. #14

    Re: Sportsbetting

    No ma ikka teen neid bette ja olen ka päris kindlasti nendega plussis. Kas gämblen täiega väheste summadega või panen täiesti kindlate asjade peale suurte summadega (n. SPA-EST vutt, Eesti kõrbemine Eurovisioonil vms. - see aasta panen ka vähemalt tonn euri et nad ei saa finaali; teatud talispordi panused) jms. Minu arust palju kindlam viis teenimiseks, kui n. mingis lambi firmas 20% eest hoiustada.
    Mängukohaks ikka Betfair, sest seal on kindla peale kõige paremad koefid. Mõningaid eestikeskseid asju olen Trios ka pannud (kui neid Betfairis pole), igasugustest spordiennustus.ee jms. soovitan küll väga kaugele hoida

  15. #15

    Re: Sportsbetting

    arbitraaž peaks jah kindel raha teenimise viis olema, see variant ei tulnud meeldegi. Raha viiel kuni kümnel erineva regionaalsel ennustussaidil, kui tuleb nt Meistrite liiga Real Madridi ja Liverpooli vuti mäng, hispaanlased ja inglased paratamatult panustavad erinevalt, koefitsendi seega erinevad, tekib arbitraaži võimalus. Ei usu, et see näite 2,3% on tehingu kohta reaalne pikas perspektiivis, sest bettimisbürood on kõikjal netis ja arbitraaži võimalus kõigile kätte saadav. Samuti ei tohiks neid võimalusi nii palju küll esile kerkida, vähemalt mitte sadu päevas, sest nt kõik jalkaliiga mängud on samal kellaajal ja nii ei ole võimalik kõigiga teenida x% et teenistus oleks n*x%*x%...*x% vaid pigem paljude väikeste panustena (midagi sellist nagu n/y*x%+n/y*x%...+n/y*x%). Seda ka seetõttu, et muidu saab ühel arvel olev raha otsa või jääb liiga väikeseks, et järgmist panust kasumlikult teha ja tuleb teha ülekanne, mis võtab x aega ja maksab y, vbla konverteerimine ja veel mitu asja, mis võivad kõik teenustasu võtta, mis söövad kasumit. Seega saaks ühe tehingu alla panna väga väikse osa enda portfellist või BR'ist või kuidas seda nimetadagi, nt 2-5% kokku mõlemale poole, mis tähendab, et reaalse teenistuse saamiseks, et teenustasud kasumit ära ei sööks peaks BR olema ikka massiivne 10 K$ võib jääda pokkeri mõistes umbes NL10ks.

    High stakes värk, BR nii 1 M$, kus kambas nt viis tüüpi, kellest neli otsivad igasuguseid võimalusi ja viies tegeleb kõige muuga võib aga enda raha mitmekordistada küll aastas. Mitte küll paraku lõputult, sest mingi hetk hakatakse ka ise koefitsente mõjutama ja teenistus enam ei tõuse, aga paar milli taala aastas kamba peale peaks ikka kindel olema.

    See Netiraha tekst tundub kuidagi müügimehe jutuna lihtsameelsetele.

    Seega ROI väike ja variatsioon saab olla ainult enda praak.


    Maheaatom, see suur panus kindlale asjale on kindel kuni esimese suckoudini...

  16. #16
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 829

    Re: Sportsbetting

    Keegi võiks arusaadavalt need line'd ka ära seletada. Mis tähendab nt -250 ja +400 ning millal tasub bettida...

  17. #17
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: Sportsbetting

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom
    Eesti kõrbemine Eurovisioonil vms. - see aasta panen ka vähemalt tonn euri et nad ei saa finaali;
    Kui muidu sportsbettingute keskkondade kasutamine on selline suht loogiline asi, siis BEtfairi puhul mul küll küsimusi (pole sellega enne teinud).

    Kas seal BETfairil see spread läheb kitsamaks ka sündmuse lähenedes või paned ise sinna vahele oma noteeringu? Kas pärast saad maha ka võtta, kui teisi sinust paremaid üles pannakse või lihtsalt huvi kaob?
    Praegu spread ju suht lai, lisaks betfairi puhul see, et pole kindel, et bet ära matchitakse (va kui ise sealt ääre pealt valid ja ära matchid).

    Kas Betfair maja ise paneb ka oma noteeringu üles või ainult teiste inimeste vastu käib.


  18. #18
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: Sportsbetting

    Tsitaat Algselt postitas Lutzky
    Keegi võiks arusaadavalt need line'd ka ära seletada. Mis tähendab nt -250 ja +400 ning millal tasub bettida...
    http://en.wikipedia.org/wiki/Sports_betting

    Odds

    Odds for different outcomes in a single bet are presented either in European format (decimal odds), UK format (fractional odds), or American format (moneyline odds). European format (decimal odds) are favoured in continental Europe, Canada, and Australia. They are the ratio of the full payout to the stake, in a decimal format. Decimal odds of 2.00 are an even bet. UK format (fractional odds) are favoured by British bookmakers. They are the ratio of the amount won to the stake. Fractional odds of 1/1 are an even bet. Moneyline odds are favoured in the United States. They are the amount won on a 100 stake when positive and the stake needed to win 100 when negative. Moneyline odds of 100 are an even bet.
    Decimal Fractional Moneyline
    1.50 1/2 -200
    2.00 1/1 +100
    2.50 3/2 +150
    3.00 2/1 +200

  19. #19

    Re: Sportsbetting

    Tsitaat Algselt postitas kilu6
    Kui muidu sportsbettingute keskkondade kasutamine on selline suht loogiline asi, siis BEtfairi puhul mul küll küsimusi (pole sellega enne teinud).

    Kas seal BETfairil see spread läheb kitsamaks ka sündmuse lähenedes või paned ise sinna vahele oma noteeringu? Kas pärast saad maha ka võtta, kui teisi sinust paremaid üles pannakse või lihtsalt huvi kaob?
    Praegu spread ju suht lai, lisaks betfairi puhul see, et pole kindel, et bet ära matchitakse (va kui ise sealt ääre pealt valid ja ära matchid).

    Kas Betfair maja ise paneb ka oma noteeringu üles või ainult teiste inimeste vastu käib.

    No Betfair on üsna keeruline jah, samas ta on kõige põhjalikum ja kindlalt parimate koefidega. Ma ei häbene tunnistamast, et ei saa ise ka mitmest asjast täpselt aru, aga õnneks on mul head sõbrad, kes seal aastaid tegelenud ja kel nendega ka mingid ametlikud suhted olemas. Käive on seal ikka üsna metsik, mis tähendab et et pea alati leiab "vastaseid". Minu loogika põhinebki teiste inimeste vastu mängimisel. Alti on fänne, kes usuvad ei tea millesse. No näiteks eestlasest eurofänn panustab ju ikka 10 taala, et äkki seekord veab ja neid ei ole mitte üks. Vutiga sama lugu ja paljude teiste spordialadega.
    See 1.79 peaks näitama koefi, millega saad mängida Eesti vastu ehk not to qualify. Minu arust täiesti ok. koef, 1000 paned ja 1790 saad tagasi, sest hui Eesti edasi saab (tõenäosus on kindlasti alla 30%). Samas alati ei pruugi olla sinu vastu mängijaid ning panuseid ei matchita. See ongi konks, mis tähendab et alati ei saa kindla hinnaga piiramatus koguses panustada.

  20. #20

    Re: Sportsbetting

    Ma arvan, et Eesti saab see aasta finaali küll. Teised laulud on lihtsalt erakordselt kehvad see aasta :D

Lehekülg 1, kokku 164 1231151101 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES