Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 4 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 65
  1. #1
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Lightbulb Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tänases intervjuuude seerias «Tunne kaaslast» on vastamas foorumi kasutaja «whippit». Erinevalt eelnevatest intervjueeritavatest on whippit'il väga vähe seost pokkeriga küll aga on ta väga tugev spordiennustuses. Siinkohal huvitabki meid, kuidas, miks ja mida ta täpselt teeb.

    Tervist whippit! Kuna paljud pokkerimängijad ei pruugi olla spordiennustusega kursis, siis äkki räägiksid natuke lähemalt kuidas on üleüldse võimalik spordiennustusega pikemas perspektiivis raha teenida. Tegu on arbitraažiga? Kui jah, kuidas see töötab, selgitaksid ehk pikemalt ja tooksid mõned illustratiivsed näited?

    Spordiennustusega on võimalik mitut moodi raha teenida. Paljud üritavad klassikalisel viisil turgu beatida, kas teadmiste või mõne muu edge kaudu. Teadmiste alla lähevad siis kõiksugu lihtsamad ja keerukamad «süsteemid» või siis kasvõi see, et nägid poolt ühte Eesti meistriliiga jalgpallimeeskonda reede öösel kell 3 Nimeta baaris ja oskad sellest asjakohaseid järeldusi teha nende järgmise päeva mänguvormi kohta.

    Samuti on võimalik raha teha kihlveokontorite vigadest, clocki beatimisest livebettingus või sellest, et kellegi bot on Betfairis hulluks läinud, või kasvõi vana hea bonus huntingu abil.

    Üks võimalus teenida on kahtlemata ka arbitraaž, millega ise olen viimased 6 aastat tegelenud ja millest seetõttu ehk ka kõige paremini rääkida oskan, kuigi olen ka teiste kihlvedudest teenimise distsipliinidega kokku puutunud. Ise alustasin sellega 2006. aasta juulis.

    Kuidas avastasid spordiennustuse ja arbitraaži?

    Kõik algas sellest, et oli buumiaeg ja iga kuradi keskharidusega sekretär, rääkimata mulla*töölistest ehitusel ja kusiganes teenis rohkem raha, kui mina valge inimese tööd tehes. See läks mulle mingi hetk nii hinge, et otsustasin uue töökoha asemel otsida endale mingi tulusa hobi.

    Nagu väga paljud inimesed, hakkasin pihta hasartmängudest, mõeldes naiivselt, et küll ma mingi niši leian, millega süsteemi beatida. Kokkupuuteid mul hasartmängudega varem ei olnud, kui mitte arvestada paari korda, kui sai Rootsi laeval kangi tõmmatud.

    Kõigepealt viis rahajanu mu online kasiinode juurde, mille puhul avastasin Internetiavarustes ringi surfates, et kasiinod pakuvad sageli mitmesuguseid boonuseid a’la pane 100 dollarit sisse, anname sulle 100 dollarit omalt poolt juurde. Kahjuks olin kasiinoboonuste abusemisel paar kolm aastat hiljaks jäänud ning seetõttu pidin hakkama boonuste läbimängimiseks kümneid tuhandeid käsi blackjacki mängima. Kuigi sain blackjacki basic strateegia kiiresti selgeks, siis 12 tunnised klikimaratonid, mille tulemuseks oli heal juhul 70-80 dollarit, mulle eriti mõistliku tegevusena ei tundunud.

    Seejärel hakkasin uurima, kuidas see spordiennustus käib. Kuna olin pool elu jalgpalliga tegelenud, siis vutiennustamine mulle põhimõtteliselt eriti võõras ei olnud. Lugesin foorumeid ja leidsin sealt paar teemat, kus paar tüüpi rääkisid boonuste välja mängimisest spordiennustuses. See tundus mulle palju lihtsam, kui öö läbi klikke teha, seega läksin süvitsi teemasse. Kuna boonuste välja mängimiseks kasutatakse sama mehhanismi mis arbitraažis, siis olin üsna pea arbimise juures. Bankrolli kasvatamiseks kogusin boonuseid ja samal ajal tegelesin ka arbitraažiga.

    Läheme nüüd konkreetsemate numbrite juurde. Me ei soovi Sinu keskmist tunnitasu ega ka tundide arvu aga ütleme sellises laias laastus - kui palju on sellega võimalik teenida? Ma saan aru, et see sõltub bankrollist ja sajast muust asjast aga ütleme pokkerimängija, kellel on väga palju aega ja on $10 000 bankroll, kas siis iga kuu stabiilselt $3000 on tehtav? Või anna ise mõningaid näiteid, et saada mingisugunegi ettekujutus teenistusest.

    Minu puhul tuleb arvestada, et olen alati olnud part-timer, ehk olen kõik need aastad käinud tööl. Vahepeal on elus olnud sellised nähtused ka nagu tüdruksõbrad ja teadupärast tahavad need ka aega ja tähelepanu. Seega olen olnud selline nädalavahetuse ja õhtune arbija.

    Arbitraaži pealt raha teenimise puhul tuleb arvestada, et mida rohkem kapitali suudad rakendada, seda rohkem teenid. Selleks, et kapitali rakendada, pead tegema panuseid. Selleks, et teha panuseid, selleks peab sul olema aega turgu jälgida. Full-timerite puhul räägitakse 5-15 protsendist kuus, mida peetakse mõistlikuks oma bankrollist kuus teenida. Minu puhul jäi see tavaliselt nii 7-8% juurde, kuid oli ka kuid, kus teenisin üle 10 protsendi.

    Tulles tagasi küsimuses toodud näite juurde, sis ma arvan, et 10k pealt 3k kuus teenida ei ole väga heale full-timerile võimatu, kuid selle näite juures hakkavad rolli mängima mitte arbija oskused ja panustatav aeg, vaid asjaolu, et arbitraaži puhul ei saa rahavooge juhtida. Selle all pean silmas asjaolu, et suutmaks 10k kasumlikult utiliseerida, peab bankroll olema jaotatud mõistlikult erinevate bookiede vahel. Sellisest bankrollist on vähe kasu, kus 9500 on ühe bookie juures ja ülejäänud 500 kümne bookie juures, kuna siis ei saa seda utiliseerida. Seega, ükskõik, kui hea sa arbitraažis oled, mingi hetk ei suuda sa raha välja võtmata enam seda 10k-d utiliseerida, mille tõttu osa su bankrollist enam ei teeni. Raha väljavõtmine isegi Moneybookersisse võtab spordiennustuses sageli päris mitu päeva, mis tähendab, et sageli on sul hetki, kus su kasutuses olev bankroll on selgelt vähem, kui 10k.

    Kui nüüd mingeid numbreid välja käia, siis suure bankrolliga full-timerid räägivad kasumitest 10-20k kuus, kuid eeldan, et nende bankrollid on mitmesaja tuhande juures. Oskuslikule part-timerile pean teostatavaks 5-8% kasumit kuus, kui üksi seda teha, siis oleks hea bankroll 40-50k euri. Raha teenimise mõttes võib mõistlikum olla arbida mitmekesi, kuna võimaldab bankrolli efektiivsemalt kasutada.

    Kuna tegu on arbitraažiga siis alati võidad ning downswinge ei ole. On mul õigus?

    Kuna arbitraaž elimineerib riski, siis pole ka klassikalises mõttes downswinge. Loomulikult tuleb mõnikord ette kahjumlikke tehinguid. Need võivad tekkida näiteks panustaja poolt võetavast teadlikust riskist, valele objektile panustamisest, kihlveoobjekti sulgemisest või näiteks mängu lõppemata jäämisest ja seetõttu erinevatest panuse tühistamise reeglitest. Tavaliselt on vea tekkimise põhjus siiski klaviatuuri ja tooli vahel ning seetõttu on arbitraažis risk enda poolt juhitav.

    On spordiennustus ka hooajaline? Näiteks pokkeris on madalseisud tihti teisipäev-kolmapäev, nädalavahetuseti aga kõrgseisud ning suvel langeb pokkeri aktiivsus. Kas mingit analoogset tendentsi saab täheldada ka arbitraažis?

    Arbitraaži aktiivseimad hetked sõltuvad sellest, millisele spordile või üritusele arbija panustab. Samas üldine reegel on, et liikumised koefitsientides toimuvad esmalt siis, kui kihlveokontorid oma esimeste koefitsientidega välja tulevad ning siis, kui ilmuvad näiteks võistkondade koosseisud või tulevad muud asjakohased uudised. Kuna mina keskendusin arbimisele jalgpallis, oli aktiivseim aeg mängupäev, ehk liigajalgpallis laupäev ja pühapäev. Kogemuse põhjal hakkas kõige rajum andmine pihta ca 1300-1400 ajal ning lõppes koos viimaste liigamängudega nii 2100 või 2200, sõltuvalt liigakalendrist. Jalgpallile keskendumine võimaldas mul ka suvel arbitraažist puhkust võtta.

    Läheme nüüd mustemate küsimuste juurde. Kuidas bookied suhtuvad Sinu tegevusse? Milliseid samme nad kasutavad su tegevuse takistamiseks ja kuidas see mõjutab tulevikus võitmist? Kui konto kinni pannakse siis selge on ju see, et sa sama kontoga enam samas kohas panustada ei saa.

    Bookiede kõige tavalisem samm on kõigi nende, kelle betting pattern neile ei meeldi, konto limiitida nende jaoks mugavamale maksimaalsele panusele või konto sulgeda. Olen kohanud mitmesuguseid lahendusi ning erilist seaduspära ei suuda näha, et millal limiiditakse ja millal suletakse.

    Aga õnneks on kihlveokontoreid palju ning paljudel on mitmeid skinne, kus saab eraldi registreerida. Mõned kihlveokontorid küll piiravad panuseid, kuid seavad piirangu sellisele tasemele, kus tema juures on veel mõistlik arbitraažiga tegeleda.

    Soovitaksid arbitraaži kui elukutset või parem on sellega tegeleda hobikorras?

    Sõltub inimese iseloomust ja asjast, mida ta saab sellele pühendada. Sobib ilmselt kõige paremini isikule, kellel ei ole peret ega muid 9-5 kohustusi.

    Oskad sa välja tuua veel mõningaid viise peale arbitraazi kuidas spordiennustuses pikemas perspektiivis võita?

    Arbitraaž pole tegelikult võitmine spordiennistuses, kuna võitmine eeldab vähemalt minu mõttemaailmas riskimist. Kuna arbimises riski pole, siis pole seal ka võitmist, on ainult kasum. Ma ei hakka siinkohal klassikalistest viisidest spordiennustuses võita rääkima, kuid üks võimalus on näiteks panustada turu keskmisest oluliselt kõrgematele koefitsientidele. Enda statistika põhjal nähtub, et see kui ma oleks vastupanuse tegemisest loobunud, oleksid ma ka bettorina long run küllaltki suures plussis.

    Loomulikult on ka vähem tuntud meetodeid, näiteks kihlveobörsidel livebettingus panusta*mine omades teistest mängijatest kiirema telepildi eelist või olles võistlusel ise kohal

    Nüüd ka natuke üldisemad küsimused. Kui tihti mängid pokkerit ja mida mängid?

    Texas Hold’em ca kord kuus, kodumäng.

    Kust on pärit Sinu fooruminimi whippit?

    Whippit is a small canister (usually 8 or 16g) of nitrous oxide gas (N2O). Used officially in making whipped cream, but more often used recreationally to for its dissociative effects.

    Ja nagu ikka, küsime oma "ohvritelt" traditsioonilise küsimuse: kui sa saaksid aega tagasi kerida ja midagi muuta või olematuks teha seoses sporsbettinguga siis mida sa teeksid või ei muudaks midagi?

    Oleks tahtnud alustada varem kui 2006, kuna siis vedeles raha maas. Ja kui seda ei saa, siis tahaks oma tänaste teadmistega minna aastasse 2006 tagasi ja arbima hakata.

  2. #2

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    huvitav jutt. kui suur/konkurentsitihe on see arbimise turg? kui suht nishitegevus, siis peaks ju iga juurdetulev arbija sinu kasumit vähendama (napsatakse mingid "õige" koefiga su nina eest ära jms)?

  3. #3

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Huvitavam oleks lugeda, kui teaks, misasi see arbimine on.

  4. #4
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 116

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Huvitavam oleks lugeda, kui teaks, misasi see arbimine on.
    Sure bettimine. A'la paned $50 Triobetis ja $50 Pinnacles sama mängu peale aga erinevad pooled. Näiteks Pinnacles paned A peale ja võidu korral tuleb $105, kaotuse korral kaotad $50. Triobetis B võidu korral tuleb $120 ja kaotuse korral kaotad $50.

    Total loss $100, total win $105 või $120 ehk $5 või $20 profitit.

    Panustades ühes kontoris on alati total loss. Viga tuleb sisse, kuna väiksemad bookiede koefid on ebatäpsemad ja nad ei jõua turule nii kiirelt reageerida.

    Variance free money. Näide on illustratiivne ja tegelikult on selle jaoks valem.

  5. #5
    Grinder Kasutaja isutuba avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    ▂▃▅▆▇●̲̅̅▇▆▅▃▂
    Postitusi
    633

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    1. Kui arbimise tagajärjel pannakse konto kinni kas siis rahad saab ikka kätte mis kontol on?
    2. Kui sure bet teha kas siis on mõistlik panna kogu br(või siis max bet) ühe panuse peale ,et saada max profitit.Viimase näite põhjal siis 5k triosse ja 5k pinnacles,ehk siis total loss 10000$,total win 10500$ või siis 12000$, põhimõtteliselt siis sure bettide puhul on mõistlik koguaeg teha max panus?

  6. #6

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Selge. Saab veel küsida?
    Kas ei oleks mõtekas mingi gambleri bette vahendada ja kas selline asi vähendaks enda bettingpatternite silmahakkamist bookidele?

  7. #7
    Õpihimuline Mängur Kasutaja Cheating avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Home
    Postitusi
    447

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Kas kasutad mingit sport arbitrage software, mis sulle need koefid välja otsib?

  8. #8

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Sure bettimine. A'la paned $50 Triobetis ja $50 Pinnacles sama mängu peale aga erinevad pooled. Näiteks Pinnacles paned A peale ja võidu korral tuleb $105, kaotuse korral kaotad $50. Triobetis B võidu korral tuleb $120 ja kaotuse korral kaotad $50.

    Total loss $100, total win $105 või $120 ehk $5 või $20 profitit.

    Panustades ühes kontoris on alati total loss. Viga tuleb sisse, kuna väiksemad bookiede koefid on ebatäpsemad ja nad ei jõua turule nii kiirelt reageerida.

    Variance free money. Näide on illustratiivne ja tegelikult on selle jaoks valem.
    Aga viik?

  9. #9
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Ärge ajage peeneks, mõte oli ju arusaadav. Või kujutlege, et tegu oli tennisemänguga, kus viiki ei jää mäng.

  10. #10
    Grinder Kasutaja isutuba avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    ▂▃▅▆▇●̲̅̅▇▆▅▃▂
    Postitusi
    633

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Pmeliselt sama küsimus vist nagu alaskal ,aga kas ei oleks mõttekas oma teadmisi jagada ja selle pealt raha teenida,võtad omale nt staketava kellel on oma br või annad ise ja jagad temaga oma teadmisi,nagu mis, kus ja kui palju bettida,teeb täpselt samad bettid nagu sinagi ja teenite samapalju profitit,kuu lõppus maksab siis staketav kasumist mingi % nt 50 sinule,võtad omale 10 töölist ja teenid kuus 5x rohkem ...

  11. #11

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas pokkerisheriff Vaata postitust
    huvitav jutt. kui suur/konkurentsitihe on see arbimise turg? kui suht nishitegevus, siis peaks ju iga juurdetulev arbija sinu kasumit vähendama (napsatakse mingid "õige" koefiga su nina eest ära jms)?
    Kuna kuskil täpselt arvet ei peeta, palju arbimisega inimesi tegeleb, siis on raske konkurentsitihedust mõõta. Ise arvan, et isegi Eestis on neid inimesi kümneid, kui mitte sadu. Otseselt iga juurdetulev isik minu kasumit ei ohusta, kuna eeldan, et nad ei ole vähemalt alguses piisavalt head, et suurt midagi nina eest napsata :)

  12. #12

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas isutuba Vaata postitust
    1. Kui arbimise tagajärjel pannakse konto kinni kas siis rahad saab ikka kätte mis kontol on?
    2. Kui sure bet teha kas siis on mõistlik panna kogu br(või siis max bet) ühe panuse peale ,et saada max profitit.Viimase näite põhjal siis 5k triosse ja 5k pinnacles,ehk siis total loss 10000$,total win 10500$ või siis 12000$, põhimõtteliselt siis sure bettide puhul on mõistlik koguaeg teha max panus?
    Olen ise alati rahad kätte saanud. Alati on mõistlik max profiti peale välja minna, kuid kogu bankrolli ühe beti peale ei paneks, kuna selle tagajärjel kiigub kogu bankroll ühe bookie juurde ning teist korda sa ei saa ilma raha liigutamata oma bankrolli kasutada. Ise üritan teha kas koguaeg max panuse või siis panuse, mis arvestab mu bankrolli suurust ja võimaldab mõistlikku kasumit, näiteks standard on 500 ja sellele vastav panus teisele poole.

  13. #13
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Whippit,

    Esmapilgul tundub see üsna staightforward ratede võrdlemine olevat. Milles seisneb arberi oskus/kogemus? Teab, kust mida ja millal otsida? Teab, millest hoiduda, et jama ei tuleks? Omab IT-platvormi, mis sourceb koefe ja flashib arbitraazhivõimalust kui seda näeb?

  14. #14

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Selge. Saab veel küsida?
    Kas ei oleks mõtekas mingi gambleri bette vahendada ja kas selline asi vähendaks enda bettingpatternite silmahakkamist bookidele?
    Põhimõtteliselt on see võimalik, kuid sellisel juhul ei tohiks gambleri betid ja "sinu" betid olla sedavõrd erinevad, et nad ülemäära silma paistaks. Näiteks, kui gamberi betting pattern on alati 10 euri Barca võidu peale ja sinu bet oleks 500 euri Ukraina naistekandmise meistrivõistustele, siis ilmselt see ei töötaks. Aga kui patternid on piisavalt sarnased, siis võib töötada.

  15. #15

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas Cheating Vaata postitust
    Kas kasutad mingit sport arbitrage software, mis sulle need koefid välja otsib?
    Olen kasutanud nii vastavat softi, kui ka lasknud endale vastava softi teha. Mõnikord olen kasutanud mitut softi korraga, kui nad suudavad erinevaid asju leida.

  16. #16

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
    Aga viik?
    Nagu tolmuahv ütles. Samas, viiki saab elimineerida näiteks Betfairi lay funktsiooni või asian handicappe kasutades. Mulle endale isegi meeldib jalgpallis ka viigile panust teha, kuna kui viigikoefitsient on turu keskmisest suurem, siis võimaldab see ka suuremat kasumit.

  17. #17

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas isutuba Vaata postitust
    Pmeliselt sama küsimus vist nagu alaskal ,aga kas ei oleks mõttekas oma teadmisi jagada ja selle pealt raha teenida,võtad omale nt staketava kellel on oma br või annad ise ja jagad temaga oma teadmisi,nagu mis, kus ja kui palju bettida,teeb täpselt samad bettid nagu sinagi ja teenite samapalju profitit,kuu lõppus maksab siis staketav kasumist mingi % nt 50 sinule,võtad omale 10 töölist ja teenid kuus 5x rohkem ...
    Eks see ole usalduse küsimus. Samas, kui teha kellegi teisega koguaeg täpselt ühesuguseid bette, täpselt samal ajal, siis võib bookie hakata kahtlustama syndicate plays, mis on paljude bookiede t&c järgi keelatud.

  18. #18

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Whippit,

    Esmapilgul tundub see üsna staightforward ratede võrdlemine olevat. Milles seisneb arberi oskus/kogemus? Teab, kust mida ja millal otsida? Teab, millest hoiduda, et jama ei tuleks? Omab IT-platvormi, mis sourceb koefe ja flashib arbitraazhivõimalust kui seda näeb?
    Jah, osaliselt on ta ka ratede võrdlemine, kuna see on kõige lihtsam. Oskus ja kogemus seisneb selles, et kui kiiresti suudad panused peale saada ning tõepoolest teadmine kust ja mida otsida. Algaja üldjuhul keerulisemaid arbitraaži valemeid ei tea, seega piiruvad tema panused bookie juures backimise ja Betfairis lay-ga, mis tähendab, et tema kasum jääb küllaltki tagasihoidlikuks. Soft on ka väga tähtis, kuigi oskajad leiavad sageli väga häid arbitraaži võimalusi just kohtadest, mida soft ei skänni ja mis on seetõttu sageli ka tulusamad.

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Aasta oli vist 2002 kui mulle rootsi spetsialistid spordiennustuse köögipoolt tutvustasid. Siis oli nende andmetel igapäevaselt mitte väga raske leida ~10 mängu, millega sai teenida 4% puhast. Palju tänasel päeval "väga hea %" mille sa ühe mänguga teenid ?

  20. #20

    Re: Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas whippit

    Tsitaat Algselt postitas vennike Vaata postitust
    Aasta oli vist 2002 kui mulle rootsi spetsialistid spordiennustuse köögipoolt tutvustasid. Siis oli nende andmetel igapäevaselt mitte väga raske leida ~10 mängu, millega sai teenida 4% puhast. Palju tänasel päeval "väga hea %" mille sa ühe mänguga teenid ?
    Valin nende hulgast, mille tootlikkus on üle ühe protsendi. Tavaliselt jääbki ühe tehingu tootlikkus kuhugi 1.5% peale, kuigi eraldi statistikat selle kohta pole teinud.

Lehekülg 1, kokku 4 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES