Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 9 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 170
  1. #1
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    *Ametlik taksoteema*

    Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

    Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

    Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.
    Viimati muudetud eddi poolt : 04.09.12 at 16:15

  2. #2
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).
    Taksoturg on tootlik? Ehk seletaksid lähemalt? Olen aru saanud, et suht kiratsev äri

  3. #3
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas eddi Vaata postitust
    Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

    Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

    Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.
    Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.

  4. #4

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Kas sa eddi ei ajanud mitte koos madis veryga takso bisnessit, mis kõrbema läks?

  5. #5
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas eddi Vaata postitust
    Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

    Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

    Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.
    Üks natuke OFT küsimus, kas sa tegid Madis Veryga koostööd kui ta ka mingit taksobissnesit ajas?

  6. #6
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.
    Korralik taksist küll vaene ei ole. Need on ühed haigemad orgunnijad ju :D. Sõltub jälle, millises taksos töötad. Eks need taksojuhid, kes sandikopikate eest sõidavad (Inter, IR jms) kindlasti eriti palju ei teeni. Peamine klientide osakaal ongi kodumaalt pärit ning jootraha ka eriti ei jäta + nö muid teenuseid vaevalt tarbivad :D.

    Seevastu Tulika, Tallink nt. kirves hind + lepingud, et saavad seista magusamates kesklinna kohtades (hotellid, sadam, lennujaam, raudteejaam jne). Hoopis teine kliendi kontingent. Turistid, kellel on pappi, mida kulutada.
    Viimati muudetud inward poolt : 04.09.12 at 16:31

  7. #7
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.

  8. #8
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.
    Taksojuhid ei ole üldse vaesed. Kui oled kogemustega taksojuht (ehk tunned tänavaid), töötad vähemalt keskmise liiklusega taksofirmas, siis 1k eur kätte saada ei ole mingi probleem. Kui sul enda auto olemas ehk rendimaksu ei pea maksa, küündib see summa veel suuremaks.

    Tallink Takso teenib väga väga palju (aga mitte kõige rohkem taksofirmadest). Selle ta nii pallju seda raha ka põletab, kuna tuleb palju sisse :D.

    Taksondus on hea äri, kui sa suudad firma käima lükata. Kui tutvusi pole, siis raske, kuna turule sisenemisbarjäär on suur. 100% kindel, et teised taksofirmad üritavad reeglina uued tulijad välja pressida (ja hiljem näiteks need ise välja osta).

    Tulususe kohta, taksofirma saab tulu kolmest suunast:
    1) Kuurent - iga taksojuht maksab firmale 100-150eur kuumaksu
    2) Dispetseri tasu - iga taksojuht maksab dispetserile 0,2-0,5eur iga tellimuse pealt (ja tellimusi on kuus väga väga palju), siit ka see kõige magusam osa, taksojuhid maksavad dispetserite palgakulu täielikult ise kinni.
    3) Kui juhil pole autot (enamus juhtudest), siis maksab ta ka autorendi eest ja seda väga palju. Oleneb, mis diiliga saadud, kuni 400eur kuus.

    Toon ekstreemse näite - Euro ja IR Takso (üks omanik), neil kokku 250autot, neil on kõige suurem tükk turust. Tehke nüüd oma arvutused, siis saate teada, kui palju omanik teenib igakuiselt puhat tulu. Ainukesed kulud, mis tal on, on hoone, tehnika (suhteliselt ühekordne kulu), paar üksikut kulu veel ja kõik.
    Viimati muudetud eddi poolt : 04.09.12 at 16:36

  9. #9
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Sa jätsid adresseerimata küsimuse, miks Tallink Takso nii palju raha põletab. S.t. nad on alates firma asutamisest olnud suures kahjumis ja omanikud on järjest raha juurde pidanud panema. What's the catch?

  10. #10
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.
    Huvitav. Eks ajad vb kehvemaks ka muutunud, mingid kraanid on kinni jne. Mingi aeg tagasi sai Tulika omadega tihedalt suheldud, siis tundus üsna korralikult neil minevat keskmise inimese mõistes. Samas nad ajavad seda sitta ka nii palju ja imo koguaeg kurdavad millegi üle.

  11. #11
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Sa jätsid adresseerimata küsimuse, miks Tallink Takso nii palju raha põletab. S.t. nad on alates firma asutamisest olnud suures kahjumis ja omanikud on järjest raha juurde pidanud panema. What's the catch?
    Sorry, pika teksti kirjutamisega ununes ära. Tallink Takso juhatuste tegemistega ma kursis ei ole. Ma garanteerin sulle, et praktikas kahjumis nad kindasti ei ole. Eks neil omad põhjused arvatavasti, miks nad näitavad kahjumit.
    Põhjus, miks nad 100% kindlat teenivad kasumit on juba see, et neil on väga palju autojuhte palgaliselt tööl (reeglina FIE ja taksojuht saab kogu kassa endale jätta pmst). Aga kui oled palgaline, siis saad sa meibi 30% kogu kassast ja ülejäänud läheb taksofirmale.

    Üdsiselt olen aru saanud, et Tallinki korporatsioon üldiselt oskab väga hästi enda kasumeid ära peita.

    Üks suur kulu, mis neil on, on nende GPS ja Eesti turul võib öelda, et tipptasemel tehnoloogia taksojuhi ja dispetseri vaheliseks suhtluseks (sama ka tulikal), see võib mingi aeg kahjumisse viia, aga see ühekordne kulu ja aja küsimus, kuna august välja tullakse ja kasumis jälle.
    Viimati muudetud eddi poolt : 04.09.12 at 17:00

  12. #12
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.
    Interi omad võivad tõesti õnnetud olla. IR juhid kindlasti mitte. Neil voolab tellimusi nagu muda ja hind ka nende jaoks OK.

    Tsitaat Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
    Kas sa eddi ei ajanud mitte koos madis veryga takso bisnessit, mis kõrbema läks?
    Yep. Aga meil polnud endal autosi, strateegia oli natuke teine ja ärimudel täiesti erinev tavapärasest taksofirmast. Vahendasime tellimusi. Vahepeal nädalavahetustel saatsime mõne enda poolt auto välja, aga muidu mitte.
    Nagu näha, jäi meie koostöö Madisega üpriski lühikeseks.
    Viimati muudetud eddi poolt : 04.09.12 at 17:03

  13. #13

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Kohtulahendi leidsin vähemalt üles.

    Eddi aga kas nüüd on siis tõesti nii kindel bisness, et võid hea tootlikusega investeerimist soovitada?

  14. #14
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Kohtulahendi leidsin vähemalt üles.

    Eddi aga kas nüüd on siis tõesti nii kindel bisness, et võid hea tootlikusega investeerimist soovitada?
    Mhm. Mitte ainult nüüd, vaid varem oli ka. See, mida me ennem tegime, ei olnud taksofirma (plaan oli küll selleni välja areneda). Risk on kindasti, kuid kui sisened turule heade teadmistega, tutvustega ja korraiku strateegiaga siis on risk väga väike.
    Kõik taksofirma omanikud elavad väga hästi. Euro&IR, Reval (kolm omanikku, kõik saavad toidetud), Saksa, isegi Eestimaa Takso juhatajad elavad hästi enda ettevõtmisega. "Isegi" sellepärast, kuna Eestimaa Takso on kergelt öeldes väga jube ja kvaliteedist ei saa üldse rääkida.

    See Taksoabi, mis me härra Madisega tegima, ütlen ausalt, idee ja strateegia oli hea, aga lõppkokkuvõttes varises antud ettevõte täie pasaga vastu maad, tehes kahju paljudele inimestele, kes olid sellega seotud. Siiamaani tegelen selle ettevõtte "koristamisega"

    Lisan ka juurde, miks antud turul tegutsemine hea on, kuna tulu on suhteliselt passiivne. Et kasumit teenida, sa ei pea midagi tootma vms. Pead muretsema kahe asja pärast - et inimesed helistaksid sinu numbrile (arvestades keskmise hinnaga taksofirmade kvaliteeti, siis see ei ole raske) ning teiseks, et sul oleks autojuhte.

    Lisaks väga suur riskimaandaja on see, et seitsmest päevast 3 päeva nädalas on garanteeritud väga tihe liiklus (reede/laupäev), nüüd pead muretsema lihtsalt selle üle, kuidas ülejäänud 4 päeva telllimusi saada.

    Üritage nädala lõpus taksot saada, ei ole väga lihtne. Turul on ruumi küll

    Lisaks: kui saab alustada nii, et juba tegutsev taksofirma võtab sind enda katuse alla, on risk peaaegu olematu läbikukkumiseks, kui vähegi mingid ressursid taga on.
    Viimati muudetud eddi poolt : 04.09.12 at 17:46

  15. #15

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    päris hea ja osav müügijutt tundub ( No offence)

    ütled "Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur)" ja üleüldine jutt on ka selline ,et sky is the limit (jällegi no offence :)).

    Kuna räägid investeerimisvõimaluste kohal siiski üsnagi suurest summast (10-100k), siis tekkis paar küsimust.

    1)kuna tahad kuni 100k, siis arvatavasti on plaan panna üles oma bisnis (sest käimasoleva asja püsikulud olid sinu hinnangul käivet võrreldes minimaalsed)?
    sellest tulenevalt ka teine küsimus:
    2) Pank pakub hea äriplaani puhul 100% parema intressiga laenu kui eraisik (madise äriga tehtud diilid eraisikutega teil vaevalt enam õnnestuksid), seega miks küsida eraisiku käest?
    Põhjus miks ma seda küsin on see, et kui ma era - või juriidilise isikuna annaksin laenu, siis küsiks a) kas väga kasumliku intressiga või b) osalusega firmast (nagu reaalselt pigem ka tehakse). Seega ülihea tootlikkusega ja kasumlikkusega äris, miks on vaja võtta enda jaoks mitterentaabel laenu kui pangast saaksid parema diili.

  16. #16
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    ( Click to show/hide )
    No offence - Non taken.
    Müügijutu kohta, kui räägid turust, milles ise tegeled, siis automaatselt tuleb kirjutades "müügijutt" välja :-) ei ole tahtlik ega plaani midagi müüa. Ei lootnud nii suurt arutelu antud teemal.

    Panga kohta - uus ettevõte neile ei kõlba ja vaevalt, et sellele laenu annavad. Teiseks, pangad tahavad tihtipeale tagatist.

    Laenu ma ei sooviks võtta, juhul, kui panen ise midagi veerema (kuid ei ole välistatud). Pigem, kui kedagi võtta, siis reaalset partnerit, kes omab osalusi antud ettevõttes.
    See, et ma ise plaanin teha - mingi idee mul pikka aega olnud. Aga kuna hetkel lõpetan ülikooli, siis on jäänud lihtsalt ideeks, kus hoian silmad lahti igasugustele võimalustele ja vajadusel üritada startida. Hetkel prioriteet ülikool ära lõpetada.

    Ning investeerimise kohta ma tegelikult ei mõelnudki otseselt just taksofirma avamist. Saab investeerida ka olemasolevatesse taksofirmadesse (autode näol)
    Viimati muudetud eddi poolt : 04.09.12 at 18:17

  17. #17
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Taksod koos juhtidega. Mõte liikus selle peale, et kui suur on risk, et juht paneb osa raha mustalt kõrvale-firmale näitab teist numbrit
    Kui palju on taksonduses nn katusepakkumist St peab mingi autoriteedi Vasja nõusolek olema. Või need ajad juba ammu läinud?

  18. #18
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Taksod koos juhtidega. Mõte liikus selle peale, et kui suur on risk, et juht paneb osa raha mustalt kõrvale-firmale näitab teist numbrit
    Kui palju on taksonduses nn katusepakkumist St peab mingi autoriteedi Vasja nõusolek olema. Või need ajad juba ammu läinud?
    Risk, et juht paneb osa raha mustalt kõrvale - 0. Põhjus: tal pole seda mõtet teha, kuna ta saab nii või naa kogu summa edale (kui ta on FIEna tööl, nagu enamus). Taksojuht peab maksma lihtsalt kindla kuutasu firmale, olenemata sellest, kui palju ta töötab. Mida ta peab tellimuste pealt maksma on dispetseritasu, aga see on kõik kirjas, kuna tellimine käib läbi keskuse.

    Siis võib ta hakata mustalt kõrvale panema, kui ta on töölepinguga tööl. Aga sellisel juhul on autodes tehnoloogia, mis salvestab täpselt, kui palju on sõidetud. Muidugu saab ta siis kliendiga kokku leppida, et taksomeetrit tööle ei pane ja lepivad ise hinna kokku, aga see pole ka väga kasulik, kuna kui klient küsib tsekki taksojuhi käest, siis taksojuht seda ei saa anda (kui sõitis mustalt) ja kui taksojuht ei saa tsekki anda, ei ole klient kohustatud taksojuhile maksma.

    Sellest Vasja katusepakkumist enam väga ei eksisteeri jah. Kuid kogemuste järgi võin öelda, et taksofirmade omanikud on väga konkreetsed ja kavalad ja kui nad näevad sinus konkurentsi, siis nad teevad kõik, mis neil võimuses, et uuel firmal oleks võimalikult raske.

    Eksisteeriva firma katuse alla minemise all mõtlesin seda, et sul olemas siis autoriteet. Jällegi nagu ma mainisin, siis taksofirmade omanikud on vägagi konkreetset ja kui mingi juht või keegi väline isik hakkab sulle käru keerama, siis on lihtsam probleeme lahendada pluss saab siis kasutada ka olemasoleva taksofirma ressursse (näiteks dispetserikeskust, ei pea ise palkama töötajaid telefoni taha)

  19. #19

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Kuidas see asukohtade jagamine käib? Näiteks viru hessi juures kõik ainult tulika ja tallink. Hollyka juures ka lambimaid taksosid, aga tundub, et sinna ka igaüks niisama lihtsalt ei saa. Eile käisin korra linnas, siis holly juures seisis 7nda seeria buumer, kes seisab seal pidevalt. See tundub olevat küll vähe autoriteetsem vend. Huvi pärast vaatasin hinda - sisse istumine 6.50 ja km 3.50.

  20. #20
    Vana Tegija Kasutaja eddi avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 200

    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Tsitaat Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
    Kuidas see asukohtade jagamine käib? Näiteks viru hessi juures kõik ainult tulika ja tallink. Hollyka juures ka lambimaid taksosid, aga tundub, et sinna ka igaüks niisama lihtsalt ei saa. Eile käisin korra linnas, siis holly juures seisis 7nda seeria buumer, kes seisab seal pidevalt. See tundub olevat küll vähe autoriteetsem vend. Huvi pärast vaatasin hinda - sisse istumine 6.50 ja km 3.50.
    Tallinkil ja Tulikal on lepingud antud kohtadega. Hollywood on balla-balla rajoon, kus käivad taksojuhid, kellega sõidad sealt viimsisse mingi 40-50 euriga (ja ürita ainult maksmata jätta). Põhjus, miks nad seal on - kõige rohkem mälus tüüpe.

    Väike soovitus ka, kui soovite reede-laupäeva öösel taksot saada, siis ärge taco ega hollywoodi ette tellige. Dispetserid kipuvad kohati valima kliente ja sealt tulevad kõige problemaatilised kliendid. Kõige suurem win on siis, kui tundud kaine telefonis ja kuskile restorani juurde (kui oled vanalinnas).

Lehekülg 1, kokku 9 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES