Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 3, kokku 62 EsimeneEsimene 123451353 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 41 kuni 60, kokku 1224
  1. #41
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.


  2. #42

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    Aktsiisi tõstmine ei too kaasa suitsetamise vähenemist. Auk tekiks sellest, et aktsiisi ei tule peale, sest toode on liiga kallis. Ravida tuleb edasi ka tulevikus sellepärast, et haiguse tekitajad (loe: suitsud - alkohol) saadakse althõlma ning raha sellest riigikassasse ei tule. Vot sulle loogikat.
    Ma ei rääkinud aktsiisi tõstmisest, vaid selle (osalisest) kasutamisest tagajärgedega tegelemisel. 2012 on planeeritud tubakaaktsiisi laekumine 169M € ja alkoholiaktsiisi laekumine 192M € ning samas on Haigekassa eelarve 772M €. Hetkel on seega olukord, kus tervislike eluviise harrastavad maksavad kinni ka nö. sõltlaste ravi ja muidugi on seetõttu kogu aeg raha puudu. Samas sõltlased maksavad kinni jälle "hoopis krt teab mille", kuigi nende makstud aktsiisist piisaks täielikult nende sõltuvuse tagajärjel tekkinud ravijuhtude kinni maksmiseks. Minu jaoks on see täielik nonsenss.

  3. #43

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Kogu haigekassa eelarve ei kulu joodikute ja suitsetajate raviks, mida sa muidugi tead aga mida sa tahad öelda? Et kodanike rahustamiseks loodaks komisjon, kes arvutab välja alkoholi ja tubakatoodete tarbimisest tingitud ravikulude numbri ja teeks uudisnupu, kuidas see number kaeti aktsiisist?

  4. #44

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    http://www.ekspress.ee/news/paevauud....d?id=33509089

    Komisjoni ei ole vaja, summad on niigi teada. Tõesti ma tahan, et alkoholi ja tubakatoodete tarbimisest tingitud ravikulud kaetaks aktsiisist ja mitte üldisest ravikindlustuse potist.

  5. #45

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Mis vahet seal on? Riik ei ehita õnneks oma eelarvet üles nii, et inimesed saaksin oma kadedused ja kättemaksuhimud rahuldatud.

  6. #46

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Vahe on suur. Iga suitsetaja ja napsutaja peab liigagi sageli kuulama möla teemal, kuidas "maksumaksja" nende ravi kinni maksab ja nad võiks seda ise teha. Tegelikult nad teevadki seda ise ja jääb ülegi, lihtsalt see raha pannakse lihtlabaselt pänna ja kasutatakse krt teab kus ära.

  7. #47

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Mul kaob järg ära praegu. Mida sa täpselt tahad? Avalikku vabandust suitsetajate solvamise eest? Tsensorit ajakirjandusele? Kogu alkoholi ja tubakaaktsiis Haigekassale? Kogu hasartmängumaks kasiinosõltlaste raviks? Kõigile joodikutele ja suitsetajatele default tervisekindlustus?

  8. #48

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Mismoodi sul järg ära kaob? Ma olen kogu aeg tahtnud ühte asja, et vähemalt osa (min 33%) tubaka- ja alkoholiaktsiisist oleks seal, kus selle koht on ehk Haigekassa eelarves.

  9. #49

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Paradoksaalsel kombel on hoopis tervislike eluviisidega inimestele nende eluajal tervishoiuks kulutatud summa suurem, kuna nad lihtsalt elavad kauem ning igasugu puusaliigeste vahetuse ja muu taolise finantseerimine on kallis. Suitsetaja võtab kopsuvähk aasta-paariga, ülekaaluline inimene sureb südamehaigustesse jne. Suhteliselt tervislike eluviisidega inimene "koormab" seevastu pikemalt nii tervishoiusüsteeme kui ka sotsiaalsfääri (pensionid, hooldamiseks tarvilik infrastruktuur jne).

    vt. ka http://www.forbes.com/sites/timworst...systems-money/

  10. #50
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Miks sa arvad, et tervisliku eluviisiga inimene kunagi üleüldse mingit puusaliigest peab vahetama?

  11. #51
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    kes siis vahetavad neid kui mitte tervislikud kaua elavad inimesed, suitsetajad surevad ju kopsuvähki ja alkohoolikud maksahaigustesse. Hasartmängurid lüüakse männiku karjääri ja imbetsillid sõidavad ennast surnuks. Järgi jäävadki ainult korralikud average joe´d.

  12. #52

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas fyte Vaata postitust
    Miks sa arvad, et tervisliku eluviisiga inimene kunagi üleüldse mingit puusaliigest peab vahetama?
    Ei väidagi, et kõik vanurid peavad puusaliigese ära vaehtama. Lihtsalt summaarselt on kauem elavate inimeste ülalhoiuks kuluv rahasumma suurem võrreldes inimestega, kes elavad vähem. Tervist kahjustavate eluviisidega inimesed elavad keskmiselt vähem.

  13. #53

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas fyte Vaata postitust
    Miks sa arvad, et tervisliku eluviisiga inimene kunagi üleüldse mingit puusaliigest peab vahetama?
    Minu vanaema oli minu mäletamist mööda 100% tervisliku eluviisiga inimene, kes ei joonud ega suitsetanud ja oli sünnist surmani puhas maalaps, paar aastat enne MS pealinnas välja arvatud. Sellest hoolimata vajas ta just puusaliigese vahetust umbes 20 aastat enne surma.

  14. #54
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Eino neid random näiteid võib igaüks ju võtta.
    Maailma vanimaks elanud inimene suitsetas kuni 117 eluaastani ja suri 122slt.

  15. #55

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
    Eino neid random näiteid võib igaüks ju võtta.
    Maailma vanimaks elanud inimene suitsetas kuni 117 eluaastani ja suri 122slt.
    Tõsi, alati leidub ekstreemseid outliereid, kuid ma ei usu, et keegi saab tõestada, et KESKMINE suitsetaja elab kauem/võrdse aja kui keskmine normaalkaalus normaalsete elukoometega mittesuitsetaja.

    edit:typo

  16. #56
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Muidugi, yep.

  17. #57
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas ceni Vaata postitust
    Tõsi, alati leidub ekstreemseid outliereid, kuid ma ei usu, et keegi saab tõestada, et KESKMINE suitsetaja elab kauem/võrdse aja kui keskmine normaalkaalus normaalsete elukoometega mittesuitsetaja.

    edit:typo
    Su väide võib ju paika pidada kulutuste osas (kuigi ma pole ka päris kindel ülaltoodud artikli legitiimsuses), aga terve inimese tootlikkus per lifetime ja väärtus majandusele on palju kõrgem kui suitsetaja oma, kes 55a pillid kotti viskab. Keskmine eluiga tõuseb pidevalt arenenud riikides, mistõttu ka rahvastik vananeb, lapsi ei sünni peale jne. Sellest tingituna, riigid peavad vastavalt oma pensionisüsteeme ka reformima, tõstma pensioniga jne. Erasektor koos tehnoloogia arenemisega peab oma töökeskkonda pidevalt nö ergonoomilisemaks muutma. Ehk et töötajad suudaksid võimalikult kaua tööl käia ja olla produktiivsed ka kõrges eas.

  18. #58
    Vana Tegija Kasutaja jasssass avatar
    Liitus
    Sep 2010
    Asukoht
    tÄRTU
    Postitusi
    1 200

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Elektriautod, tervislikud suitsud, alkoholivaba viin, vanaema rasestub 80. juubelil.

    Sellepärast peabki seda sitta endale sisse ajama, et sellist tulevikku mitte näha

  19. #59
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Minu vanaema oli minu mäletamist mööda 100% tervisliku eluviisiga inimene, kes ei joonud ega suitsetanud ja oli sünnist surmani puhas maalaps, paar aastat enne MS pealinnas välja arvatud. Sellest hoolimata vajas ta just puusaliigese vahetust umbes 20 aastat enne surma.
    Sõja ajal oli standard, et inimesed vaevlesid vitamiinide (kaltsiumi antud juhul nt) puuduses, afaik.

  20. #60
    Õpihimuline Mängur Kasutaja TrvP avatar
    Liitus
    Jan 2012
    Postitusi
    409

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Yolo!

    ( Click to show/hide )

Lehekülg 3, kokku 62 EsimeneEsimene 123451353 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES