Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 8, kokku 62 EsimeneEsimene ... 6789101858 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 141 kuni 160, kokku 1224
  1. #141

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Reeglina on see neetud nõiaring ja raske on määrata, kellest see kunagi algas ja kellega kunagi lõppeb. Surmanuhtlus lõikab obv nõiaringi jätkumise kahtluseraasutagi läbi aga vähemalt teoreetiselt on see ka muidu võimalik. Isegi mõelnud selle vanemate karistamise teema peale aga ka nende puhul on ju süütuid?

  2. #142
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas evari1 Vaata postitust
    Kui kunagi tekib suurem huvi, siis ehk uurin.
    Aga nagu ma aru saan, siis põhiline probleem on see, et ehk läheb süütu inimene kinni. Breiviku või selle "Batmani filmi" mehe puhul, peaks süü 100% kindel olema, 1 saab ilmselt eluaegse, teine istub luksuslikus vanglas 20 aastat. Siinkohal ma arvan, et turvatunne pigem kahaneb, kui kasvab.
    Mis sellesse poissi puutub, siis ma ei oskagi midagi kommenteerida, talle oleks pigem psühhiaatrilist abi vaja, kui vanglat. Nimetähed ja asjad...katus peab ikka väga ära sõitnud olema.
    Breivikile lisatakse hiljem nö otsa, et ta istub eluaegselt ära siiski. See, kas süütu inimene läheb kinni või mitte on protseduuriline probleem. Teine nagu Alaska mainis, karmid karistused ei pruugi vähendada kuritegevust, vaid võivad suurendada seda. Ehk et põhiprobleem, mis vajab lahendamist, et kuidas vähendada kuritegevust (märksõna: keskkond). Ennetamise mõjusus vs karistamine. Tervise puhul ju samamoodi ennetamine on efektiivsem kui ravimine.

  3. #143
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Kuidas karmid karistused kuritegevust suurendavad?

  4. #144

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Vanglakool, kuid surmanuhtluse/ eluaegse vangistuse puhul ei ole sellel tähtsust.

    E: http://www.postimees.ee/1004254/uldi...d-on-sagenenud

    Meil siis hoopis selline seis leebete karistuste tõttu?
    Viimati muudetud Potsataja poolt : 12.10.12 at 13:27

  5. #145
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Kuidas karmid karistused kuritegevust suurendavad?
    Ega see nii must ja valge ei olegi. Üldiselt kuritegevuse tõkestamisel karistuse karmus avaldab vähe olulist mõju. Kuritegevuse ulatusel mängivad mitmed erinevad faktorid rolli (keskkond, kultuur, riik, sotsiaalsed ja majanduslikud tegurid jne).

  6. #146
    Vana Tegija Kasutaja EestiAA avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 132

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    http://www.tinyvital.com/blog/2003/7...n-crime-rates/

    hmm päris huvitav olin suht kindel ,et usas on asjad hullemad kui euroopas.

    Hence the trend in the US is towards a lower crime rate, while the trend in Europe (except Germany) is towards an increasing crime rate.
    It is true that we (USA) have a high murder rate, mostly of criminals killing criminals, but a distressingly large number of people killing their spouses in anger, and the rate of “stranger killings” is rising.
    However, the homicide rates have been dropping dramatically as we have been increasing penalties:
    Homicide Rate/100,000 by Date in US:
    1980 – 10.2
    2000 – 5.5

  7. #147

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Seega karistuste suurendamine vähendas vägagi märkimisväärselt tapmiste arvu USA-s ja karistuste leebus on tõstnud vägivaldsete kuritegude arvu Eestis?!

  8. #148
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    "Homicide Offender Rate/100,000 by Race in US (2000):
    3.4 – White
    25.8 – Black
    3.2 – Other"

    rofl

  9. #149
    Vana Tegija Kasutaja EestiAA avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 132

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Nu vot ega ma ei ütle ,et ma teaks mingit lahendust vms.

    Aga kui mingi popsu kasvataja saab 13 aastat ja keskmine mõrvar 8-10 (tihti peale saavad 6-7aastaga välja ) pole ka just õige.

    Ise oleks rahul kui tahtliku mõrva eest oleks 15 aastat oleks min karistus.

  10. #150
    Vana Tegija Kasutaja EestiAA avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 132

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    http://io9.com/5933173/three-strange...rate-is-so-low


    Päris haige graafika ...Eu kuritegevus ronib lakke ja Usa oma langeb.

  11. #151

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
    "Homicide Offender Rate/100,000 by Race in US (2000):
    3.4 – White
    25.8 – Black
    3.2 – Other"

    rofl
    Mind muidugi huvitab eelkõige see white vs. other suhe aga aga USA-s peaksid sa oma rofl-iga väga ettevaatlik olema, kui tahad tulevikus ka USA-s käia.

    Teatud Euroopa riikides võidakse sind ka 2012 vangi panna, kui sa kahtled selles, kas 6 000 000 holokaustisurma oli ikka realistlik.

  12. #152
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Mis see holokaust siia puutub.

  13. #153

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Mul on lihtsalt selline ajuvaba loogika.

  14. #154

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Kuidas karmid karistused kuritegevust suurendavad?
    Vägivald sünnitab vägivalda:-)

    Aga ise lugesin kunagi mingit statistikat, seal tuli nii välja (just jõhkrate kuritegude arv on suurem). Aga eks statistikaga on nagu on, Breivik lõi nüüd oma riigi statistika täiesti vildakile, igast lolle statistilisi järeldusi võib sealt tegema hakata.

  15. #155

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Hmm, päris hea oleks näha kasvõi ainult kogu Skandinaavia avaliku arvamust Breiviki osas 100% tõesena. Mina olen igatahes 99% veendunud, et minu arvamus temast oleks negatiivsem, kui enamuse oma. Tra, kui sul on midagi "öelda", siis jäta lapsed ja naised rahule ning "ütle" seda meestele!

  16. #156
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
    http://www.tinyvital.com/blog/2003/7...n-crime-rates/

    hmm päris huvitav olin suht kindel ,et usas on asjad hullemad kui euroopas.

    Hence the trend in the US is towards a lower crime rate, while the trend in Europe (except Germany) is towards an increasing crime rate.
    It is true that we (USA) have a high murder rate, mostly of criminals killing criminals, but a distressingly large number of people killing their spouses in anger, and the rate of “stranger killings” is rising.
    However, the homicide rates have been dropping dramatically as we have been increasing penalties:
    Homicide Rate/100,000 by Date in US:
    1980 – 10.2
    2000 – 5.5
    Selle artikli põhjal sellist järeldust teha ei saa. Huvitav, siin muidugi väidetakse ka, et karmid karistused on üheks põhjuseks. Samas teaduslikud artiklid väidavad, et sellel meetmel on vähe mõju kui üldse. Olulisemad on teised tegurid, mõned, mis ka meedia väljaandes välja toodud on.
    Viimati muudetud inward poolt : 12.10.12 at 16:10

  17. #157
    Vana Tegija Kasutaja EestiAA avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 132

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Ei vaidle vastu.
    Lihtsalt mõtlen Eestis tuleks mõrvade eest karistust karmistada hoolimatta sellest kas tõmbab isegi mõrva numbrid alla poole.
    See lihtsalt pole õiglane kui mõrvarid keskelt läbi nii vähe saavad.

  18. #158
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas evari1 Vaata postitust
    Surmanuhtlus võiks olla lubatud, ma ei mõista tegelikult miks seda eriti ei praktiseerita. Inimõiguslased ütlevad, et see inimõiguste rikkumine, aga kui sa lööd maha juba mitu inimest, mis asi see sis on? Eluks ajaks vangi maksumaksja rahade eest saada on kah keeruline. Euroopas vist pole väga riike, kus "eluaegne" kestaks terve elu?
    Üks põhjus võiks olla see, et me ei saa tihtipeale olla surmkindlad süüdistatava tegelikus süüs ning ka surmanuhtlusele eelneb minu teada üsna pikk periood vangistust, et ikka kindlad olla. Mõtle, mis saab, kui selgub, et hukati vale inimene? http://www.ted.com/talks/scott_frase...testimony.html
    Lisaks veel, et tapmine on siiski väga labane viis midagi "lahendada", mida rumalamad oleme, seda lihtsamat teed pidi tahame minna. Mitte midagi isiklikku. Aga IMO tuleks läheneda kuritegevusele ja kurjategijatele mõistuse, mitte jõuga. Kui sul pole piisavalt ajusid, et tülinorija kuskil klubis maha rahustada, et kaklust vältida, siis mille poolest oled sa parem kui suvaline tülinorija?

  19. #159
    Pokkerihai Kasutaja fyte avatar
    Liitus
    Jun 2010
    Postitusi
    3 380

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Tsitaat Algselt postitas evari1 Vaata postitust
    Surmanuhtlus võiks olla lubatud, ma ei mõista tegelikult miks seda eriti ei praktiseerita. Inimõiguslased ütlevad, et see inimõiguste rikkumine, aga kui sa lööd maha juba mitu inimest, mis asi see sis on?
    +1, jõhkratele roimaritele/sarimõrtsukatele peaks pikemalt mõtlemata sellise variandi käiku laskma. Seda mõistagi juhul, kui inimene on 100% süüdi.

  20. #160
    Lingiparandaja
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Palmi talu
    Postitusi
    3 275

    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Ei saa suhelda inimesega kui te ei räägi sama keelt.
    Kui mõrvar/kriminaal ei taha rääkida inimeste keelt, siis tuleb rääkida temaga teises keeles.
    Liiga palju nämmutamist on. Liiga suur aur läheb ära mingitele protseduurireeglitele jms.
    Breiviku keiss on kuldne näide kuidas kurjategijad lasevad kõrge kaarega inimeste peale, kes on nõus normaalselt elama. Mingi krdi tsirkus ja formaalsus ainult käib tänapäeva arenenud ühiskonnas.
    Ma ei pea õigeks ka islamiäärmuslaste viise karistamaks näiteks vargaid või abielurikkujaid, aga meie õiguskultuuris on imo way too much BS'i.
    Aga kahjuks/õnneks pole ma kaugeltki piisavalt pädev andma hinnangut sellistele asjadele. Lihtsalt random average joe arvamus.

Lehekülg 8, kokku 62 EsimeneEsimene ... 6789101858 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 4 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 4 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES