Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 50, kokku 53 EsimeneEsimene ... 404849505152 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 981 kuni 1 000, kokku 1041
  1. #981
    Lendur Sass
    Liitus
    Sep 2011
    Postitusi
    1 039

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    lol wat, pole enne näinud et siin sjuke teema ka on.. ja 50 faking lehte ? seriously wtf.. ja mingi legaliseerimise teema käib... mis teil viga on...wtf teema sellises foorumis- fakt on see et legaalne v mitte, kes tahab teha, leiab selleks ka mooduse, legaalne või mitte... case closed, võib teema ära kustutada...

  2. #982

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust

    ..nt päris perses on iga kuu mingi 750 € sotsiaalmaksu maksta, et potsataja saaks korra aastas viinaravil käia rahva raha eest ja siis abirahade eest lastele playstationeid ning arvutiekraane osta...
    Päris perses on hijuti kooli lõpetanud psühholoogile sellist palka maksta, millest isegi enamus arste und näeb. Erasektoris on see põhimõtteliselt võimatu, aga avalikus sektoris on kõik võimalik. Samas maksurahast palka saavate inimeste puhul on bragimine makstud maksude teemal lausa naeruväärne.

    Viinaravil pole ma kunagi käinud ja minu abirahadeks on töövõimetuspension 245,45 eurot ja puudetoetus 24,29 eurot. Tõesti, mõned kuud (võib-olla kokku isegi aasta erivatel talvedel) minevikus oleme ka toimetulekutoetust saanud max. 30 eurot pereliikme kohta kütteperioodi tipus.

    Lastele millegi ostmine on kindlasti parem tegevus, kui alko kõrist alla kallamine ja raha ringiga riigikassase tagasi saatmine. Viin ise ei maksa ju näiteks mahlast eriti rohkem, kõik ülejäänud on maksud.

    Fakt on see, et sinu postitus ajas mind niivõrd tilti, et nüüd tuleb välja möelda, kust viinara saada. See kuu sai ühele poisile voodi ostetud ja teisele arvuti monitoriga, Seega rahaliselt on täiega krõska.

  3. #983

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Päris perses on hijuti kooli lõpetanud psühholoogile sellist palka maksta, millest isegi enamus arste und näeb. Erasektoris on see põhimõtteliselt võimatu, aga avalikus sektoris on kõik võimalik. Samas maksurahast palka saavate inimeste puhul on bragimine makstud maksude teemal lausa naeruväärne.

    Viinaravil pole ma kunagi käinud ja minu abirahadeks on töövõimetuspension 245,45 eurot ja puudetoetus 24,29 eurot. Tõesti, mõned kuud (võib-olla kokku isegi aasta erivatel talvedel) minevikus oleme ka toimetulekutoetust saanud max. 30 eurot pereliikme kohta kütteperioodi tipus.

    Lastele millegi ostmine on kindlasti parem tegevus, kui alko kõrist alla kallamine ja raha ringiga riigikassase tagasi saatmine. Viin ise ei maksa ju näiteks mahlast eriti rohkem, kõik ülejäänud on maksud.

    Fakt on see, et sinu postitus ajas mind niivõrd tilti, et nüüd tuleb välja möelda, kust viinara saada. See kuu sai ühele poisile voodi ostetud ja teisele arvuti monitoriga, Seega rahaliselt on täiega krõska.
    ca 9 paiku lahkun kodust, ca 10-11 jõuan õhtul koju. seda iga päev ilma liialdamata. Vahepeal muidugi pausid sees (nt praegu) Töötan kahes kohas ca 1,5 koormusega, nii era kui ka avalikus sektoris. Tahaks (kasvõi eneseõigustuseks, et õhtul parem uinuda oleks), et ehk sai mõni õige otsus ka tehtud.

    Mis puudutab arstide palku, siis eksid kahjuks andmetega, täpsustama ei hakka.

    Laste asi oli minus inetu jah, vabandanu su ees.

    p.s. ei tööta samal alal, mida õppisin nii et ei ole mõtet võrrelda.
    Viimati muudetud karupoeg poolt : 20.11.14 at 16:10

  4. #984

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Investeeringu puhasväärtus 4237.15 EUR
    66296.99 EEK
    Saldo väärtus rahvapensioni määras 28.44


    See toimus siis 2003-2008 lõpp, siis veel 9 kuud töötuskindlustust ja paar kuud ooteajal rahvaloendaja palka. Seega päris abirahadest pole ma ka elanud. Lisaks veel must töö eelmisel aastal, mis süvendas veelgi kusagil pinna alla kellapommina tiksuvat ärevushäiret ja sotsiaalfoobiat. Põhimõtteliselt võiks ma oma olemasolevale töövõimetusele lisaks saada ka selle psühhiaatrilt ning nina-kõrva-kurgu arstilt. Nüüdseks olen omadega nii tuksis, et isegi ei usu enam võimalusse tööle asuda. Kaks töövestlust selle aasta kevadel ajas asja veel hullemaks, kõik tundus nii ok minema, lihi 1h konstuktiivset vestlust aga ikka EI! Eks CV-sd olen ikka aeg-ajalt saatnud, aga hea seegi kui eitav vastus tuleb. Samas on ka üsna loomulik, et kui mu maksehäireid vaadata, siis kaob tööandja huvi päris kiirelt. Viimane psühhiaater ütles, et ma peaks kordi rohkem katki olema, kui olen ja ikkakirjutas mule mingi jama välja. Üks AD mõjus mõnda aega, aga teine ajas asja kori hullemaks.

    http://tervis.postimees.ee/782328/ps...rbivad-on-ohus

    See tädi oli omal ajal päris asjalik, kuigi minu näol kohtas ta vist esimest korda sõltlast, kes otse kasiinost tema visiidile tuli.

    Igatahes minu arust oleks kanep vaja legeliseerida just minusuguste pärast.

  5. #985

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Potsataja, kuskilt meelde jäänud, et sa "kuldsete kätega" mees. Kas tõesti ei ole ehitustel n.ö. "projektipõhist" tööd saada? Nii palju kui mina tuttavate ehitusfirmade omanike - projektijuhtide käest kuulnud, siis meestest on ikka puudus ning palk... Tartus ikka seal 1200 ja ülesse neto meestel, kes asja jagavad...

    Ei ole nüüd nii tohutult sotsiaalne surve tekitaja ka võrreldes a la mingi müügitööga.

    Ja maksehäired selles valdkonnas ei koti ka kedagi, pigem on see juba standard, et ehitaja tahab ise mustalt, sest muidu võetakse käest ära.

  6. #986

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    See on sul küll valesti meeles. Mul oli põhikooli lõpus kolm kolme ja nendeks olid töö-, kunsti-, ja muusikaõpetus. Gümnaasiumis õnnestus muusikaõpetus viis saada, kuna laulmisega polnud seal enam mingit pistmist ja isegi joonestamise riverdasin kuidagi viieks ära.

    Müügitööd ja kliendihaldust tegin ma siiski üheksa aastat ja kindla klientuuri puhul saaks nüüdki algus kõvasti pingutades hakkama. Mingi Lindstömi, Luxi, Viasati jt. sarnaste ettevõtete puhul kindlasti mitte. Hetkel on kuradi kahju, et ma kahest viimasest suhteliselt heast töökohast põhimõtteliselt mängimise pärast ilma jäin. Kasvavad võlad ja pidev rahapuudus mõjutavad paratamatult töötulemust ja üldist töösse suhtumist. Hetkel näen aeg-ajalt ikka unes, kuidas ma ühte või teise töökohta tagasi tööle olen saanud.

    Kunagi Kaupmehe ajal olin päris hea komplekteerija, 1,5 keskmist palka tuli ikka ära. Nüüd on tervise tõttu raske füüsiline töö vastunäidustatud. Nii või naa on põhiprobleemiks elamine pommiaugus ja see neetud depressioon. Muidugi on ka paremaid päevi, aga vahel ei taha teki alt väljagi tulla. Tõenäoliselt oleks abiks paremas kohas elamine, kus on rohkem töökohti, mitu poodi, perearst ja bussiühendus linnaga iga tund maksab 15k kanti, aga kes kingiks sellise raha?

    Ilma liialdamata, ma mängisin maha ümmarguselt 100 000 € ja arvestades üleval olevate võlgade suurust 12 000 € kanti on mul omamoodi isegi hästi läinud. Samas lootusetus ja meeleheide ainult süveneb ja alko võib ju õhtud paremaks muuta, kuid lõpuks tuleb bumerangiga ikka tagasi. Peaaegu iga päev surmast mõtlemine pole ka üldiselt just eriti tervislik mõtteviis.

  7. #987

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Ma olen uurinud natuke seda teemat ja suutnud leida ühe olukorra, kus inimene on suht põhjas olnud ja suutnud ennast u40 aastasena kätte võtta ja väga edukaks saada. Suht põhjas alkohoolik oli, nüüd on farmer. Joomise jättis muidugi maha.
    Ülejäänud inimesed, keda tunnen, panevad terve elu suht sama energiaga või siis stabiilselt mandudes. Kui DNB räägib siin late bloomeritest, siis sorry, selliseid ma ei tea.
    Ma ei räägi rahanumbritest, vaid sellisest sisemisest teotahtest. Vabalt või kuni 30 aastateni oma sisemist tuld pidutsemiste, naiste ja reisimiste peale panna ja siis ülejäänud elu töö ja perekonna peale. Kokkuvõttes on ta koguaeg edukas olnud. Aga kui inimene lükkab 20 aastaselt kõike edasi, ei suuda planeerida oma aega jne, on kindel, et sama teeb ta ka 40 ja 60 aastaselt.

    Kui keegi teab teistsuguseid näiteid, on hea, kindlasti selliseid on.

    Aga ma ei taha selle jutuga su masendust suurendada, potsataja, selle mis sa noorena olid, selle leveli saaksid ikka kätte. Aga tee sinnani on hoopis teistsugune, kui tavaliselt arvatakse. Sul ei pea joppama mingite lotovõitude või hea töökohaga, see ei lahenda su muresid. Sul on depressioon, niiet sellest tuleb lahti saada. Selleks tuleb uni korda saada ja tabladest lahti saada. Selleks on vaja füüsilist koormust. Selleks omakorda on vaja vähendada alkoholi, parandada toitumist jne. Keeruline värk, mitte nii nagu või ütleb, et "võta ennast kokku" või "mine ehitusele tööle".

    Aga narkoteemasse kah, kas keegi tegelikult teab kah selliseid keskealisi inimesi, kes saavad teha aegajalt mingid triibud või jointid ja üejäänud ajal on stabiilse närvikavaga, head pereinimesed ja hea tervise juures? Ise olen juba tavalise alkoga valiku ees, et kas juua koguaeg või üldse mitte, sest vahepealne variant ei toimi nagu kuidagi.

  8. #988
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Igatahes minu arust oleks kanep vaja legeliseerida just minusuguste pärast.
    Aga milleks seda legaliseerida on vaja? Saad ju praegu ka osta kui huvi suur, veidi ebamugavam ainult.

  9. #989

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Minu rahaliste võimaluste juures? Ma olen ennem ka öelnud, et ma ei näe põhjust, miks peaks kanep tubakast märkimisväärselt kallim olema. Koos aktsiisiga maksab 20 grammi odavamat tubakat 2.20 eurot.

    http://arileht.delfi.ee/news/uudised....d?id=70121373

    Käibemaksu ja aktsiiside osakaal Eestis müüdud toote lõpphinnast (ümardatud täisprotsendini)

    Raamatud, ajakirjad, ravimid, majutusteenus – 8%
    Kõik muud „tavalised“ kaubad ja teenused – 17%
    Elektrienergia – 20%
    Maagaas – 22%
    Vein – 25%
    Õlu – 33%
    Bensiin – 47%
    Viin – 67%
    Sigaretid – 82%
    Viimati muudetud Potsataja poolt : 21.11.14 at 01:28 Põhjus: link artiklile

  10. #990
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Minu rahaliste võimaluste juures? Ma olen ennem ka öelnud, et ma ei näe põhjust, miks peaks kanep tubakast märkimisväärselt kallim olema. Koos aktsiisiga maksab 20 grammi odavamat tubakat 2.20 eurot.

    http://arileht.delfi.ee/news/uudised....d?id=70121373

    Käibemaksu ja aktsiiside osakaal Eestis müüdud toote lõpphinnast (ümardatud täisprotsendini)

    Raamatud, ajakirjad, ravimid, majutusteenus – 8%
    Kõik muud „tavalised“ kaubad ja teenused – 17%
    Elektrienergia – 20%
    Maagaas – 22%
    Vein – 25%
    Õlu – 33%
    Bensiin – 47%
    Viin – 67%
    Sigaretid – 82%
    Kohe ta never ei maksaks tubakaga sama hinda. Nt Colorados maksab 3.5g (1/8 oz) keskmiselt $47: https://www.coloradopotguide.com/col...l-2014-update/

    See teeb siis grammi hinnaks ~ $13.50 / €10 ehk 2x odavam ainult kui meil mustal turul. Kvaliteedivahet ei tea, loogiline tundub, et legaalsel turul parem kuigi weedi anyway mingi pasaga vist eriti ei segata.

  11. #991

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Kasumi ja aktsiisi otsa laiatamine on üks asi, aga keegi siin foorumis peaks ometi teadma, kuivõrd kulukam on kanepi kasvatamine tubakaga võrreldes, kui selleks on olemas kõik legaalsed võimalused.

    Vandalar, sa tubaka kasvatamise peale pole mõelnud? Teoreetiliselt võib seda vist isegi oma tarbeks kasvatada, ilma kriminaalsüüdistust kaela saamata.

  12. #992
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    462

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    segi oled peast?

  13. #993
    Pokkerihai Kasutaja Dnbftw avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Postitusi
    1 808

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    10€ on täiesti fine hind grammi eest. Farmer saab tulu, diileri võtame vahelt ära obv, poemüüja saab tulu, riik saab aktsiisi ja tarbija saab endale mõistliku hinnaga kontrollitud ja kvaliteetset rohtu, mis reaalselt kasvab ka täiesti edukalt umbrohuna looduses(vastuseks Potsataja küsimusele, et kui kallis on toota).

  14. #994
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    ...............................

    Aga narkoteemasse kah, kas keegi tegelikult teab kah selliseid keskealisi inimesi, kes saavad teha aegajalt mingid triibud või jointid ja üejäänud ajal on stabiilse närvikavaga, head pereinimesed ja hea tervise juures? Ise olen juba tavalise alkoga valiku ees, et kas juua koguaeg või üldse mitte, sest vahepealne variant ei toimi nagu kuidagi.
    Triipu ja jointi võrrelda cmon, mees. Jointi tegemine obv võtab aega, eriti kui tegu on nö. kivi effektiga- lõdvestumine ja puhkus võtavadki aega. See "tavaline alko" on ikka väga naljakas väljend, sest alko on ikka meeletult mürgisem ja ohtlikum aine, kui kanep nt.
    To Potsataja: Kahjuks ma ei leia seda Vice'i jutusaadet üles, kus rääkis legaliseerimise potentsiaalsetest kasudest/kahjudest ja mõjudest, kuid sealt tuli midagi sellist välja, et kui kanep oleks igal pool legaliseeritud, siis kanepi hinda saaks praegusega samal tasemel hoida ainult kunstlikult. Tegelik kanepi omahind langeks lõpuks väga madalale- mõned sendid ainult jointi eest. See tähendaks konkreetselt seda, et tavalise nö. rekreatiivkanepi müügi pealt enam mingeid hiigeltulusid ei oleks loota v.a vbl siis, kui sa oled mingi suur kompanii nagu tubakatootjad praegu. Kõrgem hind oleks siis ainult sellistel sortidel, mis vajavad väga spetsiifilist hoolt, aretamist jne, mingid spetsiaalselt med tarbeks aretatud sordid vbl.
    Viimati muudetud Vandalar poolt : 21.11.14 at 13:15

  15. #995

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Eile oli ringvaates intervjuu ühe kanepisõltlasega.Hakkas väga noorelt tegema.Kuna pidevalt õnnelik olles ei viitsinud tööd teha ja raha oli vaja,siis hakkas edasimüüjaks.Nüüd 27aasaselt on 6 aastat kinni istunud.Enam ta kanepit igatahes ei propageerinud ja soovitas kõigil sellest eemale hoida.Aga eks see on kindlasti riigi "propaganda" Vandalari arvates.

  16. #996
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 307

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas viki Vaata postitust
    Eile oli ringvaates intervjuu ühe kanepisõltlasega.Hakkas väga noorelt tegema.Kuna pidevalt õnnelik olles ei viitsinud tööd teha ja raha oli vaja,siis hakkas edasimüüjaks.Nüüd 27aasaselt on 6 aastat kinni istunud.Enam ta kanepit igatahes ei propageerinud ja soovitas kõigil sellest eemale hoida.Aga eks see on kindlasti riigi "propaganda" Vandalari arvates.
    Kas sa arvad, et normaalselt eluga hakkama saav aeg-ajalt suitsetav kanepitarvitaja on huvitav telematerjal, mida näidata ?

  17. #997

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Loomulikult ei saa igast tarbijast sõltlane.Kehtib nii alkoholi,narko kui kasiino puhul.Ometi on nende kõikide puhul sõltlasi rohkem kui me arvata oskame.

  18. #998
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas viki Vaata postitust
    Loomulikult ei saa igast tarbijast sõltlane.Kehtib nii alkoholi,narko kui kasiino puhul.Ometi on nende kõikide puhul sõltlasi rohkem kui me arvata oskame.
    Ei eitagi seda, kuid ma leian, et keeluseadus ei ole kõige tõhusam lahendus ja keskkond sõltuvuse probleemide lahendamiseks ja et teaduspõhise lähenemise puhul, õigemini ja õiglasemalt reguleerides annab paremaid tulemusi saavutada + ära hoida meeletul hulga sotsiaalset ebaõiglust jms.

  19. #999

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tsitaat Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
    10€ on täiesti fine hind grammi eest. Farmer saab tulu, diileri võtame vahelt ära obv, poemüüja saab tulu, riik saab aktsiisi ja tarbija saab endale mõistliku hinnaga kontrollitud ja kvaliteetset rohtu, mis reaalselt kasvab ka täiesti edukalt umbrohuna looduses(vastuseks Potsataja küsimusele, et kui kallis on toota).
    Miks peaks üks gramm kanepit maksma rohkem, kui pakk suitsu? 5€/g on meie mõistes siinkohal juba liialdus. Omal ajal töötasin suitsufirmas ja siis oli kõvasti üle 100 tubakavariatsiooni ja sigarid ning sigarillod ei läinud arvesse. Üksteise üle ostmised, kõva lobitöö ja miks mitte ka altkäemaksud jms. olid selle äri vaieldamatu osa. Seda muidugi mitte meil, kuid ühtteist imelikku siiski toimus.
    Viimati muudetud Potsataja poolt : 21.11.14 at 23:57

  20. #1000

    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Kas kanepit on võimalik ka natuke teha, võrdluseks pudel õlut lõunaajal? Et kui oleks legaane näiteks, siis läheks koosoleku vahepeal ja tõmbaks vähe pingeid maha, pärast peaks loengut edasi?

Lehekülg 50, kokku 53 EsimeneEsimene ... 404849505152 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES