Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 10, kokku 43 EsimeneEsimene ... 8910111220 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 181 kuni 200, kokku 855
  1. #181
    Õpihimuline Mängur Kasutaja 0ttt avatar
    Liitus
    May 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    444

    Re: Teeme koos trenni?!

    Süvalihaste nõrkusega pole siin midagi pistmist ning pidevalt ei tasu harjutusi ka vahetada, sest esmalt pead uue liigutuse sooritamisega harjuma ning progress tuleb liigutusvilumuse täiustumise arvelt. Kui liigutus selge siis alles saab öelda, kas toime lihasele on parem kui mõnda muud harjutust sooritades. Aga jah Codecci veendu et sööd korralikult, kui juhuslikult dieedil pole.

  2. #182
    Lendur Sass
    Liitus
    Sep 2011
    Postitusi
    1 039

    Re: Teeme koos trenni?!

    ottt kle, viitsid seletada seda närvisüsteemi kohanemist rohkem, kuidas toimib ja milles avaldub jne?

  3. #183
    määäääää Kasutaja Jeebus avatar
    Liitus
    Jun 2012
    Postitusi
    1 409

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas 0ttt Vaata postitust
    Süvalihaste nõrkusega pole siin midagi pistmist ning pidevalt ei tasu harjutusi ka vahetada, sest esmalt pead uue liigutuse sooritamisega harjuma ning progress tuleb liigutusvilumuse täiustumise arvelt. Kui liigutus selge siis alles saab öelda, kas toime lihasele on parem kui mõnda muud harjutust sooritades. Aga jah Codecci veendu et sööd korralikult, kui juhuslikult dieedil pole.
    millest siis sinu arvates vastupidavus tuleb?
    toitumisel on kidlasti olulisim roll aga imo alternatiivseid harjutusi võiks just palju teha, nii ma olen käitunud + enamik kordadest teen trepina, tõstes raskusi ning tavaliselt kaks viimast seeriat väsimuseni ning loomulikult väga kontrollitud liikumine = mul pole küll probleeme sama raskusega 3x8 väsimuseni teha, minutilise taastumisega

  4. #184
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Junken Vaata postitust
    ottt kle, viitsid seletada seda närvisüsteemi kohanemist rohkem, kuidas toimib ja milles avaldub jne?
    Raskusi tõstes ei tõmbu kõik lihaskiud korraga kokku. Treenimata inimesel umbes 20-25% lihasest, treenitud inimesel kuni 35% lihasest.

    Algajatel kasvavad jõunäitajad alguses meeletu kiirusega, kuid see ei tule mitte lihasmassi kasvust vaid sellest, et närvisüsteem õpib olemasolevat lihast effektiivsemalt kasutama.

  5. #185

    Re: Teeme koos trenni?!

    Närvisüsteemi arendamiseks sobivad intervalltreeningud hästi. Ise käin pühapäeviti sprinte tegemas, 3-4 x mäest üles kopsu täiega kotti.

  6. #186
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Teeme koos trenni?!

    mm.. ok erinevad treeningud vist.. aga mind pani Codecci puhul imestama.. et wat, ei jõua seeriaid lõpuni teha.. ma lihtsalt võtan sellised raskused ja seeriad mida siis jõuan iga ringiga lõpuni teha.. kui mingi nädal hakkan tundma, et jõuaks rohkem, siis panen kas seeriale otsa või kaalule lisakilo.. ma näen päris palju jõusaalis mehi, kes rebivad maksimaalse raskusega mida liigutada jõuavad harjutusi teha paar korda seerias aj neid ka superkiirelt kolksuga lõppu lastes.. imho oleks õigem teha harjutust õige tehnikaga, mitte kiiresti ja asend õige hoida ja never seeria keskel liigeseid lukku lükata või raskust maha lasta ja pigem väiksema raskusega.. ja ma jõuaks rinnalt ka vast maitea mitukendkilo lükata.. aga reaalselt teen ma muude harjutuste käigus rinnalt seeriaid mõne väikese raskusega kangi peal.. aga tehniliselt õigesti ja aeglaste tõugetega ja pikad seeriad.. 12-20x

    p.s. mu treening siis selline ringtreeningu stiilis.. 20min soojenduseks kardiot, siis 7-8 erinevat harjutust 30seciste vahedega, peale ringi 2min puhkust ja järgmine ring, sedasi siis 2-3 ringi ja lõpetuseks 20min kardiot.. keskendub siis pideva koormuse hoidmisele ja pulsi üleval hoidmisele.. kardio peal on pulss seal 140-155 vahel.. seeriaid tehes pole mõõtnud, pole viitsinud pulsikella osta..

  7. #187
    määäääää Kasutaja Jeebus avatar
    Liitus
    Jun 2012
    Postitusi
    1 409

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Rage Vaata postitust
    imho oleks õigem teha harjutust õige tehnikaga, mitte kiiresti ja asend õige hoida ja never seeria keskel liigeseid lukku lükata või raskust maha lasta ja pigem väiksema raskusega..
    täpselt, pead tunnetama, et lihas töötab ning on pingul. kui nii ei tunne, teed valesti.
    varieeri kiiruseid, vahel aeglasemalt vahel kiiremini, kasuta alternatiive = saad ilusti välja arenenud vastupidavad lihased

  8. #188
    Super Moderaator Kasutaja camu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    3 412

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Rage Vaata postitust
    mm.. ok erinevad treeningud vist.. aga mind pani Codecci puhul imestama.. et wat, ei jõua seeriaid lõpuni teha.. ma lihtsalt võtan sellised raskused ja seeriad mida siis jõuan iga ringiga lõpuni teha.. kui mingi nädal hakkan tundma, et jõuaks rohkem, siis panen kas seeriale otsa või kaalule lisakilo.. ma näen päris palju jõusaalis mehi, kes rebivad maksimaalse raskusega mida liigutada jõuavad harjutusi teha paar korda seerias aj neid ka superkiirelt kolksuga lõppu lastes.. imho oleks õigem teha harjutust õige tehnikaga, mitte kiiresti ja asend õige hoida ja never seeria keskel liigeseid lukku lükata või raskust maha lasta ja pigem väiksema raskusega.. ja ma jõuaks rinnalt ka vast maitea mitukendkilo lükata.. aga reaalselt teen ma muude harjutuste käigus rinnalt seeriaid mõne väikese raskusega kangi peal.. aga tehniliselt õigesti ja aeglaste tõugetega ja pikad seeriad.. 12-20x

    p.s. mu treening siis selline ringtreeningu stiilis.. 20min soojenduseks kardiot, siis 7-8 erinevat harjutust 30seciste vahedega, peale ringi 2min puhkust ja järgmine ring, sedasi siis 2-3 ringi ja lõpetuseks 20min kardiot.. keskendub siis pideva koormuse hoidmisele ja pulsi üleval hoidmisele.. kardio peal on pulss seal 140-155 vahel.. seeriaid tehes pole mõõtnud, pole viitsinud pulsikella osta..
    Võibolla peaks siis endale selgeks tegema, mis on erinevate raskuste ja korduste põhimõte ning miks tehakse seeriates 4-6 kordust või 10-12 kordust või mis iganes arv?

  9. #189

    Re: Teeme koos trenni?!

    Raga, sellise trenniga treenid sa südant, kui see on eesmärk, siis teed kõik õigesti. Lihast nii ei kasvata, pekki ei eemalda.

  10. #190
    Õpihimuline Mängur Kasutaja 0ttt avatar
    Liitus
    May 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    444

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Jeebus Vaata postitust
    millest siis sinu arvates vastupidavus tuleb?
    toitumisel on kidlasti olulisim roll aga imo alternatiivseid harjutusi võiks just palju teha, nii ma olen käitunud + enamik kordadest teen trepina, tõstes raskusi ning tavaliselt kaks viimast seeriat väsimuseni ning loomulikult väga kontrollitud liikumine = mul pole küll probleeme sama raskusega 3x8 väsimuseni teha, minutilise taastumisega
    Vastupidavus tuleb vastava eesmärgipäraselt treenides. Vastupidavusel on samuti mitmeid komponente mis enne mainitud. Süvalihesed võivad vastupidavad olla aga kui pindmised lihased mis liigutust sooritavad on nõrgad siis sellest väga asja ei saa. (Sellist situatsiooni päriselus 99% juhul ei esine). Süvalihaste eesmärk muidugi ei olegi maksimaaljõudu taga ajada vaid liigutustegevusel koostöö pindmiste lihastega tagamaks optimaalset liigutust ja tegevust.

    Tsitaat Algselt postitas Junken Vaata postitust
    ottt kle, viitsid seletada seda närvisüsteemi kohanemist rohkem, kuidas toimib ja milles avaldub jne?

    No ehedaim näide on see, et kaalus juurde ei võta ning isegi kui sööd vähem kui kulutad siis jõudu tuleb juurde. Närvisüsteemi osakaal on just tähtsaim maksimaaljõu arendamises. Ega lihased üksi ei tööta vaid vajavad närviimpulssi. Mida kiirem, kompaktsem ning adekvaatsem see on seda kiirem/tugevam on lihasvastust.

  11. #191

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Millest see oleneb?
    Soojenduse teed korraliku? Kui ei, siis võid end kergelt "kinni" tõmmata esimeste seeriatega.

  12. #192
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Raga, sellise trenniga treenid sa südant, kui see on eesmärk, siis teed kõik õigesti. Lihast nii ei kasvata, pekki ei eemalda.
    mulle on neid ringtreeningu kavasid tükki kolm kokku pannud tellitud eratreener... eesmärgiks on olnud jusht rasva põletamine ja võhma kasvatamine... tema väitel on vaja jusht hoida sellist järjest koormust, mitte vahepeal kangi tõsta, siis paar minutit sõbraga juttu lobiseda ja siis jälle kangi tõsta.. samas ma ei tea asju niipalju, ma olen kindel, et lihase kasvatamise puhul räägime tõesti hoopis teistest kavadest..

    Tsitaat Algselt postitas camu Vaata postitust
    Võibolla peaks siis endale selgeks tegema, mis on erinevate raskuste ja korduste põhimõte ning miks tehakse seeriates 4-6 kordust või 10-12 kordust või mis iganes arv?
    oli see nüüd soovitus või küsimus vms?

  13. #193

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Rage Vaata postitust
    mulle on neid ringtreeningu kavasid tükki kolm kokku pannud tellitud eratreener... eesmärgiks on olnud jusht rasva põletamine ja võhma kasvatamine... tema väitel on vaja jusht hoida sellist järjest koormust, mitte vahepeal kangi tõsta, siis paar minutit sõbraga juttu lobiseda ja siis jälle kangi tõsta.. samas ma ei tea asju niipalju, ma olen kindel, et lihase kasvatamise puhul räägime tõesti hoopis teistest kavadest..
    Ja töötab?

  14. #194
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Ja töötab?
    jah.

    parim näide mu enda jaoks on see kuidas ma paar aastat tagasi lumelauaga lauluväljakul ukerdasin ja ei suutnud jusht kuigi palju laskumisi ja uuesti mäkke ronimisi korda saata ilma nö verd köhimata, siis praeguseks olukord on kordades muutunud..

    aga loomulikult ma ei pea ennast asjatundjaks ja olen erinevatele mõtetele avatud..
    Viimati muudetud Rage poolt : 29.11.12 at 15:08

  15. #195
    Õpihimuline Mängur Kasutaja 0ttt avatar
    Liitus
    May 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    444

    Re: Teeme koos trenni?!

    Rasva põletab ikkagist negatiivne kaloraaž mitte spetsiifiline treening. Kaalulangetamise ajal soovitatakse pigem kasutada madalamaid kordusi ja jõukavasid, et säilitada lihasmassi ja jõudu.

  16. #196
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Teeme koos trenni?!

    Kas kellelgi jooksutrenne tehes varem päkad pole valutama hakanud ? Mul ammune probleem oli päkadega, sai ristvõlviga sisetallad ostetud ja lõpuks ka geeltallad. Mõjus küll, vähehaaval valu kadus täielikult. Ainult vasak jalanukk ikka pisut liiga tegi, ent ei seganud trenni tegemist. Paraku viimasel ajal joostes jälle rohkem valu hakkanud tegema ja isegi nukk suuremaks läinud. Tilt peal, standard ortopeedi juurde saab 2 kuu pärast.

  17. #197
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Kas kellelgi jooksutrenne tehes varem päkad pole valutama hakanud ? Mul ammune probleem oli päkadega, sai ristvõlviga sisetallad ostetud ja lõpuks ka geeltallad. Mõjus küll, vähehaaval valu kadus täielikult. Ainult vasak jalanukk ikka pisut liiga tegi, ent ei seganud trenni tegemist. Paraku viimasel ajal joostes jälle rohkem valu hakkanud tegema ja isegi nukk suuremaks läinud. Tilt peal, standard ortopeedi juurde saab 2 kuu pärast.
    mis jalatsiga jooksed?

  18. #198
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
    mis jalatsiga jooksed?
    No putsadega. Aga ega ma nendega pole väga palju jooksmas käinud veel, paar korda. Jalkatrennis ka hakanud tunda andma.

  19. #199
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Teeme koos trenni?!

    obv selles ongi põhjus. korraliku toestusega jooksujalats ja ka seal võib geeltalda kasutada veel lisaks.

  20. #200
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
    obv selles ongi põhjus. korraliku toestusega jooksujalats ja ka seal võib geeltalda kasutada veel lisaks.
    Ma olen vahepeal teinud ~3 jooksutrenni vb. Muidu olen nõus, iga ala jaoks oma varustus. Siiski, jalkatrennides kanname ikkagi putsasid ja liiga ajal 3x nädalas. Eks peab need lähiajal soetama jah, nii ei saa. Lihtsalt see jalanukk niimoodi suuremaks või paiste pole varem läinud, kuigi kergelt tunda on andnud.

Lehekülg 10, kokku 43 EsimeneEsimene ... 8910111220 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 2 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 2 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES