Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 31, kokku 43 EsimeneEsimene ... 21293031323341 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 601 kuni 620, kokku 855
  1. #601
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Mina sinu asemel teeks seljale ainult kahte harjutust. Deadlifti ja lõuatõmbeid. Pole üldse mõtet teiste harjutuste poole vaadatagi enne kui sa ei ole võimeline 4x10 lõuatõmmet tegema. Basics first.

    Kõhulihaseid uuema teaduse põlvkond enam eraldi ei treenigi. Kõhulihased on füsioloogiliselt pisut teistsugused ja üldiselt nad saavad koormust ka peaaegu kõiki muid harjutusi tehes. Suurte raskustega kükid näiteks treenivad samaaegselt kõhulihaseid väga hästi. Välimuse vaatepunktist on 6-pack madala rasvaprotsendi, mitte igapäevaste kõhuharjutuste tulemus.

  2. #602
    Bännitud
    Liitus
    Feb 2013
    Postitusi
    5

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tavaline treenija tõesti ei peaks aega raiskama isoleerivate harjutustega ja lihaste isoleerimisega muude meetmetega, v.a selja lailihas, mis muudmoodi kasvama ei hakka.

    Isoleerivad harjutused on siis sellised, mis püüavad rakendada töösse üksnes konkreetset lihasgruppi. Näiteks biitsepstõste pingil
    ( Click to show/hide )
    Samas tehes näiteks biitsepsile seistes kangiga harjutust saavad ka kõrvalised lihasgrupid(õlg, rind, selg jne) suure koormuse.

    Täiesti välja jätta isoleerivaid harjutusi ka ei pea, kuid eelistada muid.
    Lihtsustatult ja maakeeli - vaba raskus + treenimisel efektiivne kasutatav raskus on suurem, kui muudel sama lihasgruppi jaoks mõeldud harjutustel = harjutus, mis rakendab töösse võimalikult palju lihaseid.
    Kuid rõhk peab olema baasharjutustel - kükil, lamades (ja ka seistes surumisel), jõutõmbel.

    Kuna selja lailihas on suurim lihasgrupp, mille areng ka visuaalse pildi mõttes on väga tähtis, siis:
    Lõuatõmbe puhul kasutada erinevaid haardelaiusi, aga lõuatõmme laia pealt haardega on lausa kohustuslik.
    Kuna selja lailihas on lihasgrupp, mida töösse efektiivselt rakendada on raske, tuleks selja lailihast treenides püüelda lihase isoleerimise suunas. S.t. on vaja leida lailihase tunnetus ja püüelda sooritustel selle poole, et koormus ei langeks kätele, vaid ikka selja lailihasele. Soovitan lisaks
    ( Click to show/hide )

  3. #603

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Selle "riiuli" osas on sul vist õigus. Arutasin seda ühe sõbraga, kelle toitumiskava oli sõna-sõnalt sama, koguseid me peast ei mäletanud kui arutasime. Aga font, lauseehitus jms olid 100% samad. Eks saan isegi aru, et ega seda kullana võtta ei saa. Aga ma pole piisavalt haritud, et teada, millised on isoleerivad harjutused ja millega neid asendada võiks.

    Teine üllatav aspekt selle kava juures oli, et kõhulihastel oli väga vähe rõhku. Kõik kokku ühel päeval neljast ja 3 erinevat harjutust (1 seeria kõiki). Varem olin kuulnud, et kõhtu võib iga trenni lõpus teha. Seni ebaselge, kumb mõistlikum on.
    Isoleerivad on harjutused, mis treenivad ühte lihasgruppi. Näiteks enamus biitsepsi harjutusi on isoleerivad, kuna muud lihasrühmad tööd ei saa. Kõik trossidega tehtavad harjutused on samuti isoleerivad. Need on head harjutused kulturistidele, sest laval hinnatakse lihase detailsust. Lisaks ei soovita kasutada masinaid vaid treenida vabade raskustega. Masinatel on liikumiseks fikseeritud trajektoor, mis tähendab, et keha ei kasuta väikseid lihaseid, mis on mõeldud stabiliseerimiseks. Vabade raskuste puhul annad ka neile lihastele koormust.

    Mina soovitaksin keskenduda harjutustele, mida sooritades kasutad 2 või enamat lihasrühma.

    Kätekõverdused / Rinnalt surumine (rind, triitseps, õlg)
    Lõuatõmbed. (selg, biitseps)
    Jõutõmme (selg, tuharad, jalg)
    Kükk (jalg, tuharad)
    Rööbaspuudel surumine (rind, õlg, triitseps)

    Kui täpsemat ja tõsisemat nõu soovid saada, siis mina julgen soovitada Kristjan Koiki. On väga kompetentne inimene rääkima nii toitumisest, kui funktsionaalsest treenimisest.
    Veel üks kodanik on Fred Antson, kellel väga head teadmised antud valdkonnast.

  4. #604
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
    Mina sinu asemel teeks seljale ainult kahte harjutust. Deadlifti ja lõuatõmbeid. Pole üldse mõtet teiste harjutuste poole vaadatagi enne kui sa ei ole võimeline 4x10 lõuatõmmet tegema. Basics first.

    Kõhulihaseid uuema teaduse põlvkond enam eraldi ei treenigi. Kõhulihased on füsioloogiliselt pisut teistsugused ja üldiselt nad saavad koormust ka peaaegu kõiki muid harjutusi tehes. Suurte raskustega kükid näiteks treenivad samaaegselt kõhulihaseid väga hästi. Välimuse vaatepunktist on 6-pack madala rasvaprotsendi, mitte igapäevaste kõhuharjutuste tulemus.
    Kas lõuatõmme on selja jaoks parim? Ma ise olen eelistanud pigem laia haardega kukla taha tõmmet pingil. Muidu 4x10 lõuga ükskõik mis haardega tuleb suht kergelt vanalt rasvalt. Keskkoolis harjutasin iga päev ja tuli puhtalt max 25 ja nõksuga 60+. Kusjuures nõksuga tõmmates sai just selg koormust. Max numbri kasvatamine jäi selgelt vaid haarde taha juba siis. Ma olen vist mingi küünarlihase-kusik eluaeg olnud.

    Kõhulihaste treenimisega on mul vanast ajast ka pask kogemus. Sai sedagi kunagi liiga palju tehtud. Eesmärgiks oli mingi kooli istesse tõusude rekord üle teha. Jäi vist 30 sec jooksul 48 korda. Korraga järjest võis vabalt teha 1000. Samal ajal selga ei treeninud ja asi lõppes jalgpalli mängides tõsise diskivigastusega, sest lihased olid ebaühtlaselt treenitud. Hea näide, kuidas agar loll võib endale liiga teha.

  5. #605
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: Teeme koos trenni?!

    Alaseljale võib lõuatõmme mõjuda küll enda kogemusest. Ise pean väga hästi kontrollima oma lõuatõmbeid, et ühtegi liigset jõnksu sisse ei tuleks ja mingeid ülikarme ja kiireid liigutusi ei teeks. Siis vast on enamvähem. Näiteks mul lihtsalt kangil selline rippumine kus ma ennast nö. välja venitan ja pikalt ripun- see teeb seljale ära.

  6. #606
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    Alaseljale võib lõuatõmme mõjuda küll enda kogemusest. Ise pean väga hästi kontrollima oma lõuatõmbeid, et ühtegi liigset jõnksu sisse ei tuleks ja mingeid ülikarme ja kiireid liigutusi ei teeks. Siis vast on enamvähem. Näiteks mul lihtsalt kangil selline rippumine kus ma ennast nö. välja venitan ja pikalt ripun- see teeb seljale ära.
    Alaseljale on deadlift.

  7. #607
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kas lõuatõmme on selja jaoks parim? Ma ise olen eelistanud pigem laia haardega kukla taha tõmmet pingil. Muidu 4x10 lõuga ükskõik mis haardega tuleb suht kergelt vanalt rasvalt. Keskkoolis harjutasin iga päev ja tuli puhtalt max 25 ja nõksuga 60+. Kusjuures nõksuga tõmmates sai just selg koormust. Max numbri kasvatamine jäi selgelt vaid haarde taha juba siis. Ma olen vist mingi küünarlihase-kusik eluaeg olnud.

    Kõhulihaste treenimisega on mul vanast ajast ka pask kogemus. Sai sedagi kunagi liiga palju tehtud. Eesmärgiks oli mingi kooli istesse tõusude rekord üle teha. Jäi vist 30 sec jooksul 48 korda. Korraga järjest võis vabalt teha 1000. Samal ajal selga ei treeninud ja asi lõppes jalgpalli mängides tõsise diskivigastusega, sest lihased olid ebaühtlaselt treenitud. Hea näide, kuidas agar loll võib endale liiga teha.
    Igasugused kukla taha tõmbed ja kukla tagant tõukamised lõhuvad õlaliigeseid ja selliseid harjutusi ei soovitaks üldse teha.

  8. #608
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: Teeme koos trenni?!

    Ma pidasin seda silmas, et võib valu alaseljas tekitada mul :D Seega pidasin halba mõju silmas. Tekstist võis selline mulje jääda küll.

  9. #609
    Bännitud
    Liitus
    Feb 2013
    Postitusi
    5

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kas lõuatõmme on selja jaoks parim? Ma ise olen eelistanud pigem laia haardega kukla taha tõmmet pingil. Muidu 4x10 lõuga ükskõik mis haardega tuleb suht kergelt vanalt rasvalt.
    Parim. Kergelt tuleb, kuid oluline on proovida tõmbe puhul rakendada üha rohkem selga ja vähem käsi. Korraliku lailihast kohtab harva just seetõttu, et suur koormus ilma õige tunnetusega läheb kätele. Lailihas on lihasgrupp, mille efektiivne treenimine pole kerge.

  10. #610
    Lendur Sass
    Liitus
    Sep 2011
    Postitusi
    1 039

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kas lõuatõmme on selja jaoks parim? Ma ise olen eelistanud pigem laia haardega kukla taha tõmmet pingil. Muidu 4x10 lõuga ükskõik mis haardega tuleb suht kergelt vanalt rasvalt. Keskkoolis harjutasin iga päev ja tuli puhtalt max 25 ja nõksuga 60+. Kusjuures nõksuga tõmmates sai just selg koormust. Max numbri kasvatamine jäi selgelt vaid haarde taha juba siis. Ma olen vist mingi küünarlihase-kusik eluaeg olnud.

    Kõhulihaste treenimisega on mul vanast ajast ka pask kogemus. Sai sedagi kunagi liiga palju tehtud. Eesmärgiks oli mingi kooli istesse tõusude rekord üle teha. Jäi vist 30 sec jooksul 48 korda. Korraga järjest võis vabalt teha 1000. Samal ajal selga ei treeninud ja asi lõppes jalgpalli mängides tõsise diskivigastusega, sest lihased olid ebaühtlaselt treenitud. Hea näide, kuidas agar loll võib endale liiga teha.
    video or gtfo

  11. #611
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Teeme koos trenni?!

    Ma tatikana vennaga tegin ka, ise vist mingi 300-400 jäi rekord, vend tegi mingi 2x rohkem ja siis edasi ei lubatud teha lihtsalt, läks ulmeks ära :D

    Praegu hea kui 70 ära punnib.

  12. #612

    Re: Teeme koos trenni?!

    30 seciga 48 korda on ikka suht unreal
    ise tegin mingi 34 vb 36 aga ise olen suht pikka kasv olnud kogu aeg ja tegema pidi pmst ikka nii et lasid 6lad vastu maad

  13. #613

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Junken Vaata postitust
    video or gtfo
    Sa tee oma "8 harjutust õlale" trennipäevast video or gtfo. Võid boonusena lisada lõdvarandmega sõudmistrenni ka. Ootan huviga.

    Sinusugune übermensch ei saa ometi kahelda, et 1000 istulitõusu impossibru on

  14. #614
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Junken Vaata postitust
    video or gtfo
    Eriti agressiivne. Aga fine, võime teha ju. Bet €1k-€5k sinu valitud summale, escrow mõnele foorumis tuntud liikmele, erapooletu vahekohtunik ja läheb lahti. Put your money where your mouth is.

  15. #615
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Teeme koos trenni?!

    Nice, action!

  16. #616
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Google ütleb, et 30 minuti world record on 1430. Sama mehe 5 minuti rekord 268.
    Osaleja võib ise puhkepause teha millal tahab, aga aeg seisma ei jää.


  17. #617
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Ülaltoodud videos maailmarekordi omanik teeb minutiga 54.

    Kui keegi väidab, et ta teeb 30 sekundiga 48 (^^), siis see on obv bullshit.

  18. #618
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Teeme koos trenni?!

    Strawberry, kui mul õnnestub seda piisavalt credibly tõestada, siis palju oled nõus bettima selle peale?

  19. #619
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Strawberry, kui mul õnnestub seda piisavalt credibly tõestada, siis palju oled nõus bettima selle peale?
    Kui ma ise olen escrow, siis niipalju kui tahad.

  20. #620
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: Teeme koos trenni?!

    Aga keegi teine peab olema vahekohtunik, kas tõendusmaterjal on piisavalt credible. Ja ma pean v.o. beti tegema 47 peale, sest 48 osas pole 100% kindel.

Lehekülg 31, kokku 43 EsimeneEsimene ... 21293031323341 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 8 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 8 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES