Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 855

Hübriidvaade

  1. #1

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Hea teema. Võikski esialgse teema (OP) unustada ja hakata edasi arendama omavahel, infot vahetama jne.

    FC PP oleks endiselt tänulik võhmatrenni kava järele, et kes meist võistkonnast huvitatud on, siis saaksid efektiivselt võhma ehitada ja sprindikiirust arendada algavaks hooajaks. Ise momendil teen meie 2-le ametlikule trennile juurde veel ühe jooksutrenni. Ootaks kriitikat ja/või ettepanekuid.

    Kogu kestvus: 45-50 minutit

    1x soojendusring 250m + 5 min soojendus (standard, selline väikeste lõikude kaupa erinevad lihasharjutused nagu me trenni alguses teeme, põlve, sääretõste, ristijooksud jne)

    6x ringi (250m) kiire tempoga.
    Kerge paus ja venitus.
    6x ringi (250m) kiire tempoga uuesti.

    Venitus ja hakkan lõike jooksma, sprintides (60m)
    10-16x kiirendused, sörgiga tagasi, natukene puhkust ja kohe uus lõik. Eelmine hooaeg jõudsin rohkem tegin 16+ isegi, praegu on 10 lõigu peal pääris keeruline juba ja kiirus pole ka veel päris see. Vorm ikka tagasi andnud.
    Ära seda 100% kullana võta aga ma soovitaks võhma arendamisel teha just pikemaid madala intensiivsusega treeningud. Näiteks 60min jooksu pulsiga kuni 140 bpm.
    Sprindi treening peaks ikka eelkõige kiirust ja plahvatuslikkust arendama, mida on ka jalgapallis kahtlemata vaja.
    Kuldne kesktee võib-olla siis sinu jaoks üks nädal teha sprinte/intervalle ja teine nädal madala intensiivsusega pikem jooks.

    Ma ise treenin hetkel elu esimeseks maratoniks ja olen kava jaotanud selliselt, et teen mäkketõuse, intervalle, madala pulsiga pikkasi jookse ja keskmise tempoga jookse. Esialgu on nii kiirus kui võhm saanud korraliku arengu.

  2. #2
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Ära seda 100% kullana võta aga ma soovitaks võhma arendamisel teha just pikemaid madala intensiivsusega treeningud. Näiteks 60min jooksu pulsiga kuni 140 bpm.
    Sprindi treening peaks ikka eelkõige kiirust ja plahvatuslikkust arendama, mida on ka jalgapallis kahtlemata vaja.
    Kuldne kesktee võib-olla siis sinu jaoks üks nädal teha sprinte/intervalle ja teine nädal madala intensiivsusega pikem jooks.

    Ma ise treenin hetkel elu esimeseks maratoniks ja olen kava jaotanud selliselt, et teen mäkketõuse, intervalle, madala pulsiga pikkasi jookse ja keskmise tempoga jookse. Esialgu on nii kiirus kui võhm saanud korraliku arengu.
    Midagi sarnast olen mõelnud ka jah. Tuleks selline 4 päevane cardio treening nädala peale. Üks anaeroobsem, arendaks sprinti ja plahvatust, teine aeroobsem, arendaks võhma + pallitrennid. Peab selle pulsikella ära ostma, üsna kirved on ainult.
    Viimati muudetud inward poolt : 27.11.12 at 21:29

  3. #3
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Midagi sarnast olen mõelnud ka jah. Tuleks selline 4 päevane cardio treening nädala peale. Üks anaeroobsem, arendaks sprinti ja plahvatust, teine aeroobsem, arendaks võhma + pallitrennid. Peab selle pulsikella ära ostma, üsna kirved on ainult.
    Aeroobset ja anaeroobset korraga treenida ei soovita, sest nende kasvumehanismid on üksteisele vastukäivad. Miks täpselt nii on liiga peen science siinse foorumi jaoks.

  4. #4
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
    Aeroobset ja anaeroobset korraga treenida ei soovita, sest nende kasvumehanismid on üksteisele vastukäivad. Miks täpselt nii on liiga peen science siinse foorumi jaoks.
    Sprintimine, lõikude jooksmine on ju siis anaeroobne. No teoreetiliselt me jalkatrennis teeme ka kiirendusi ja mängu ajal samamoodi teed kiireid lühisprinte. Mis see kuldne kesktee siin oleks ? Ainult sellise madala intensiivsusega treening, just mängu iseloomu tõttu pole ka kõige parem, imo.
    Viimati muudetud inward poolt : 27.11.12 at 21:40

  5. #5
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Sprintimine, lõikude jooksmine on ju siis anaeroobne. No teoreetiliselt me jalkatrennis teeme ka kiirendusi ja mängu ajal samamoodi teed kiireid lühisprinte. Mis see kuldne kesktee siin oleks ? Ainult sellise madala intensiivsusega treening, just mängu iseloomu tõttu pole ka kõige parem, imo.
    Kui palju jalgpalli on plaanis mängida, siis mina teeks eraldi trennis ainult sprinte.

    Kui jalgpalli ei mängi (ala offseason vms), siis teeks ainult rahulikku pikamaajooksu.

  6. #6
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas kardaanirist Vaata postitust
    3750 FPP. : D
    :D. Fail, FTp-st sain 3k punkte üle kanda.

    Tsitaat Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
    Kui palju jalgpalli on plaanis mängida, siis mina teeks eraldi trennis ainult sprinte.

    Kui jalgpalli ei mängi (ala offseason vms), siis teeks ainult rahulikku pikamaajooksu.
    Selge.

  7. #7
    Vana Tegija
    Liitus
    Jun 2011
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    1 182

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Sprintimine, lõikude jooksmine on ju siis anaeroobne. No teoreetiliselt me jalkatrennis teeme ka kiirendusi ja mängu ajal samamoodi teed kiireid lühisprinte. Mis see kuldne kesktee siin oleks ? Ainult sellise madala intensiivsusega treening, just mängu iseloomu tõttu pole ka kõige parem, imo.
    Ei ole küll mingi ekspert, aga vb arvestades eesmärke ja sporti peaksid Tabata protocoli kasutama oma treeningutes.

    @ Strawberry

    Jõudu on mitmeid erinevaid tüüpe.

  8. #8

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
    Aeroobset ja anaeroobset korraga treenida ei soovita, sest nende kasvumehanismid on üksteisele vastukäivad. Miks täpselt nii on liiga peen science siinse foorumi jaoks.
    Palun seleta see liiga peen science lahti siiski. Ma saan aru, et PP liikmena olen natuke rumal, aga tahaks hirmsasti õppida.

    Tänud!

  9. #9
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Palun seleta see liiga peen science lahti siiski. Ma saan aru, et PP liikmena olen natuke rumal, aga tahaks hirmsasti õppida.

    Tänud!
    Aeroobne ja anaeroobne lihastegevus ammendavad energiat erinevatest allikatest. Mõlemad tekitavad ka neile iseloomuliku hormoonvastuse. Kui suure hurraaga mõlemat korraga teha, siis lõpptulemuseks on lihaste lõhustamine (e. lihasmass langeb peale trenni, mitte ei kasva).

  10. #10

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
    Aeroobne ja anaeroobne lihastegevus ammendavad energiat erinevatest allikatest. Mõlemad tekitavad ka neile iseloomuliku hormoonvastuse. Kui suure hurraaga mõlemat korraga teha, siis lõpptulemuseks on lihaste lõhustamine (e. lihasmass langeb peale trenni, mitte ei kasva).
    Minu teada on korraga aeroobset ja anaeroobset üldse võimatu treenida, kuna tegemist täiesti erinevate pulsisagedustega. Küll saab aga edukalt teha nädalas näiteks kaks aeroobset ja kaks anaeroobset treeningut.
    Aeroobse treeningu eesmärk polegi lihast kasvatada vaid võhma ja vastupidavust arendada.

  11. #11
    Pokkerihai
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 675

    Re: Teeme koos trenni?!

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Peab selle pulsikella ära ostma, üsna kirved on ainult.
    3750 FPP. : D

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES