Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 70, kokku 75 EsimeneEsimene ... 20606869707172 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 381 kuni 1 400, kokku 1481
  1. #1381

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
    ca 15 aastat tagasi tartus üliõpilane, isegi kui jäi samasse korterisse, suvekuude eest ei maksnud

    üpraegust seisu ei tea, kas makstakse?
    pole suht variantigi, et ei maksa, või no ilmselt otsid sügisest uut elukohta siis

    ehk mõne tuttavaga läheb läbi, turusituatsioonis kindlasti mitte

  2. #1382

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Pakuti tuttavale mingi 2a tagasi varianti, et suvel ei maksa, kui sügisel edasi üürib.
    Eks suviti Tartus nii, et korterid jooksevad tühjaks.
    Lisaks tuleb arvestada ka sellega, et kui korter peaks tühi olema siis pead tasuma ka kommukad enda taskust, mis viib jälle tootluse alla.

  3. #1383

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Minu teemas investeerimisest rääkimine ei ole offtopic, tore, et sain arutelu esile kutsuda.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Muruntau, kas sa seda ei arva, et 5-10a pärast millegi muu kui pokkeriga tegeled elukutselt?
    Mingi aeg tagasi arvasin küll, et kuigi pikalt pokkeriga ei tegutse, õpin uue ala ära. Varem ka kannapöördeid teinud, ei oleks ju nii raske. Samas nüüd mõistan, et ma ei saaks enam enda vanuses ühelgi muul alal nii heaks kui pokkeris olen, teenistuselt ei saaks lähedalegi, oleks mõistlik ka edaspidi pokkerile keskenduda ja püüda €'d kokku lükata seni kuni hästi panen. Hetkel näen endal veel omajagu arengut ees. Samas mingist vanusest hakkab õppimisvõime vähenema, muutud inertsemaks, suured pöörded raskemaks, hetkel olen skeptilisem uuele alale ülemineku suhtes kui mõni aasta tagasi.

    Tsitaat Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
    Igati nõus kõigega, alustasin ise täiesti nullist umbes aasta tagasi ja olen hetkel isegi short-term plussis. Aga mis on juhtunud lisandväärtusega riigile teemaga, mida mõni aasta tagasi üsna suurte sõnadega propageerisid?
    Sa vist pead silmas seda, et olen öelnud, et oleks õiglane, et pokkerimängijad ka makse maksaks. Seda lisandväärtuseks siiski ei nimetaks, riigisektor ei majanda rahadega kuigi hästi :D

    Igatahes olen ka praegu sel seisukohal. Ainus reaalne vastuargument sellele on see, et Pokerstars ja teised reguleeritud toad juba maksavad meie eest. Võtame näiteks kaubanduskeskuse, sealse €500 neto saava töötaja pealt saab riik kordades rohkem käibemaksu, maamaksu, igasuguseid muid kaudseid makse kokku; lisaks veel mõjutab kaubanduskeskus kaudselt ka muud majandust, kogu tootmist ja tarnimist kuni poodi jõudmiseni. Võib julgelt öelda, et €100 palgatöö teenistuse kohta on selliseid semikaudseid makse kordades, isegi tõenäoliselt kümnetes kordades rohkem, kui nt minu teenistuse pealt riik saab. See on selle €500 neto saaja suhtes päris kuradi ebaaus, et meie enda oluliselt suurema teenistuse juures maksame makse tõenäoliselt kordades vähem kui tema. Meie vanavanemad saavad pensionit, mida me peaks sotsmaksuga kinni maksma, aga seda ei tee, tarbitud hariduse eest ei maksa midagi ja üldse kõikvõimalike riigi poolt pakutud teenuste eest me ei maksa (või maksame oluliselt vähem suhtena teenistusse).

    Nüüd tekib küsimus, kas peaks selles suhtes midagi ette võtma. Mina ei võta, seda kahel põhjusel. Esiteks lihtne omakasupüüdlikkus, miks peaks vabatahtlikult ära andma seda, mida küsida ei viitsitagi. Teiseks on riigile (mitte riigisektorile, riigile tervikuna) kasulikum, kui raha kasutatakse targasti. Ma usun, et ma suudan enda rahale paremat tootlust anda, kui riik seda teeks, nt seesama pensionisamba süsteem paneb lihtsalt 6-9% inimese palgast auku igale osapoolele kahjulike tingimustega, see ei ole mõistlik rahakasutus. Lisaks hoitaks sellest rahast ülevalt tervet karja bürokraate, kelle produktiivses panuses ühiskonda võib pehmelt öeldes kahelda, niisama pannakse raha kõrvale jnejne. Veel antakse inimestele maksumaksja raha eest haridust, millel pole reaalse tööjõuturuga mitte midagi pistmist, mille eest noored ei saa palju rohkemat kui põhjendamatult kõrge enesehinnangu ja palgaootuse. Seda nimekirja võiks jätkata pikalt, igatahes ma ei usu riigi võimesse raha mõistlikult kasutada, pigem nad raiskavad seda.

  4. #1384
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    ei viitsi konkreetset posti üles otsima hakata aga minu mäletamist mööda ütlesid, et kõik kes välismaale tööle lähevad on douchebagid(not in those words obv:D). Sinu viimasele postitusele lisaksin omalt poolt +1000. Aga minu arvates on pokkerimängimine ja sellega seoses "maksudest kõrvalehoidmine" suurem süsteemi abusemine kui see kui mördinäpud 2 nädalat kuus üle lahe Tamperes müüri laovad ja sealsele riigile makse maksavad ja ülejäänu siin maha joovad ja lastele riideid ostavad.

    edit: pluss bürokraatia teema, väga paljud asjad on eestis korraldatud nõnda, et väga hullemini ei saakski. Kujutan ette, et paljud ei taha juba selle pärast siin riigi kukrut täiendada.
    Viimati muudetud atsetoon poolt : 28.02.14 at 14:42

  5. #1385

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas neeme Vaata postitust
    Pakuti tuttavale mingi 2a tagasi varianti, et suvel ei maksa, kui sügisel edasi üürib.
    Eks suviti Tartus nii, et korterid jooksevad tühjaks.
    Lisaks tuleb arvestada ka sellega, et kui korter peaks tühi olema siis pead tasuma ka kommukad enda taskust, mis viib jälle tootluse alla.

    Pigem on nii, et suvel on korterit kergem saada, kui muidu, AGA jutt a.la korterid seisavad tühjalt jms on jama.
    Ning ma ei tea, see tuttav pidi siis üürnikuga väga lähedane olema või väga super hinda selle korteri eest taguma, sest üldiselt mittekeegi ei tee sinuga sellist diili.
    Korterid on nii kuum kaup ja keegi ei taha lampi korteerat suveperioodiks seisma jätta.

  6. #1386
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Jätsin ühe asja rääkimata, miks korterit makstakse tagasi 10 aastaga. Inflatsioon. Inflatsioon on nn väljaüürija kasuks
    Kinnisvara ja üürihinnad ikka vaikselt üldjuhul kerkivad ülesse. Kui sul on võetud laen selle kv peale, siis laenu maksad ikka fikseerituna. Nt need kes 96 aasta laenu võtsid võib korteri kuumakse olla 10 euri!
    Pank küll kindlustab ennast euriboriga-aga targemad tegelased räägivad, et reaalne inflatsioon edestab alati euribori. St kv hinnad tõusevad enne kui euribor järgi jõuab.

  7. #1387
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    "Ostan-üürin" kontseptsioonist:

    - Realistlik dividenditootlus täna on ca. 5% kui osta korter oma vahenditest välja.
    - Esimese eluaseme saab tavaline tööl käiv inimene 80-20 finantseeringuga pangast, intress ca. 3%. Koos põhiosa maksetega võib jääda marginaalselt plussi või nulli.
    - Selle vastukaaluks on kinni €100k korteri all €20k enda raha.
    - Riskiks on ka intressimäärade tõus (2008 aastal oli euribor tänase 0.4% asemel 5.5%), kinnisvara hinnalangus, üürniku risk jne. See pole mingi nobrainer investeering.
    - Üüritulult tuleb maksta tulumaksu. Või kui ettevõttena teha, siis tuleb arvele lisada KM, lisaks hiljem maksta ettevõtte jaotatud kasumilt tulumaks 21/79 netosummalt.
    - Investeeringuks korteri ostnud inimesel puudub tihti võimalus teine korter enda tarbeks osta pangalaenuga, sest pank ei anna teise korteri ostmiseks laenu. Panka ei huvita, et eelmise korteri maksed teenindab ära üürnik.

    Tuues näiteid, siis 2007 aastal pakkusin tuttavatele, et oodaku kinnisvara ostuga aasta. Kui hind tõuseb, maksan vahe 100% kinni. Kui langeb, tahan pool kasumist ainult. Keegi ei kuulanud. Parim näide oli tütarlaps, kes ostis 42k/m2 korteri Parki kõrval korermajja. Kriisi ajal müüdi seal kortereid 15k/m2. Selle korteri omanik on siiani "võlavangis", sest korteri müügil saadav raha ei kata pangalaenu jääki tänagi ära.

    Ise müüsin Tartus asuvad 2 korterit ära 2013 aastal. Sest tudengite arv Eestis langeb ca. 50% mõne aastaga (sündimuse vahe 1988-1993 oli ligi kahekordne) ja Tartu peaks sellest kõige enam pihta saama. Tartu üüriturg on ebanormaalne, aga see peaks end varsti korrigeerima.

    Kui ma ise soovin kinnisvarariski võtta, siis olen investeerinud arendusse. Tallinna kesklinna, Kadrioru, Kalamaja väiksemad arendused lubavad suht mõistlike eeldustega 2-aastaga teenida 30-100% tootlust, sõltuvalt kas hinnad tõusevad edasi. Eks seal ole ka riskid suuremad, aga kui sektor ja majandus üldiselt ei crashi, siis mõistliku arendusega raha kaotada pole ka tõenäoline.

  8. #1388

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
    ei viitsi konkreetset posti üles otsima hakata aga minu mäletamist mööda ütlesid, et kõik kes välismaale tööle lähevad on douchebagid(not in those words obv:D). Sinu viimasele postitusele lisaksin omalt poolt +1000. Aga minu arvates on pokkerimängimine ja sellega seoses "maksudest kõrvalehoidmine" suurem süsteemi abusemine kui see kui mördinäpud 2 nädalat kuus üle lahe Tamperes müüri laovad ja sealsele riigile makse maksavad ja ülejäänu siin maha joovad ja lastele riideid ostavad.

    edit: pluss bürokraatia teema, väga paljud asjad on eestis korraldatud nõnda, et väga hullemini ei saakski. Kujutan ette, et paljud ei taha juba selle pärast siin riigi kukrut täiendada.
    Välismaale kõrgema palga peale minek on kindlasti lihtsama vastupanu teed minek, kui ise püüda siin ennast üles töötada. On neid, kellel pole suurt võimalust end üles töötada, nagu nt üksikvanemad, väikestes kohtades on kindlasti valikuvariante vähem jne, aga niimoodi Eesti ei edenegi, kui keegi ei pingutaks. Tööd tuleb teha targalt, mitte lihtsalt tundide arvu tõsta. Tuleb tõsta enda taset, tasuta koolitus seda tõenäoliselt eriti ei tee, samuti nagu ei anna pokkerimängijale eriti juurde mitme aasta taguse video vaatamine või Ace on the River tüüpi juturaamatu lugemine. Õppimisel ja õppimisel on vahe. Elatustaseme tõusuks on vaja produktiivsemaid töötajaid, kraavikaevamine labidaga peab asenduma kopamehega, Kreenholmi õmblustsehhi töötaja Haute couture'i valmistajaga, Elcoteqi kokkupanija nendega, kes sarnases ettevõttes kõrgetel kohtadel on, pokkeri mikromees peaks püüdlema mid-stakesi poole. Alltöövõtuga rikkaks ei saa, tuleb lisandväärtust rohkem luua. Paari soti eest kuus alkoaktsiisi maksmine ei vii meid samuti jõukuse poole.

    Sellega nõus, et pokkerimängija küllaltki julmalt kasutab maksuauku ära, ei püüagi õigustada.

  9. #1389

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tolmuahv, 93-94 sündinud peaksid juba ülikoolis olema, need mõjud peaks juba kohal olema või ei? See trend peaks mõjutama küll.
    Minu jaoks uudne ja huvitav point see kalamaja-kesklinna arendused. Ty, uurin ka asja.

  10. #1390
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Välismaale kõrgema palga peale minek on kindlasti lihtsama vastupanu teed minek, kui ise püüda siin ennast üles töötada. On neid, kellel pole suurt võimalust end üles töötada, nagu nt üksikvanemad, väikestes kohtades on kindlasti valikuvariante vähem jne, aga niimoodi Eesti ei edenegi, kui keegi ei pingutaks. Tööd tuleb teha targalt, mitte lihtsalt tundide arvu tõsta. Tuleb tõsta enda taset, tasuta koolitus seda tõenäoliselt eriti ei tee, samuti nagu ei anna pokkerimängijale eriti juurde mitme aasta taguse video vaatamine või Ace on the River tüüpi juturaamatu lugemine. Õppimisel ja õppimisel on vahe. Elatustaseme tõusuks on vaja produktiivsemaid töötajaid, kraavikaevamine labidaga peab asenduma kopamehega, Kreenholmi õmblustsehhi töötaja Haute couture'i valmistajaga, Elcoteqi kokkupanija nendega, kes sarnases ettevõttes kõrgetel kohtadel on, pokkeri mikromees peaks püüdlema mid-stakesi poole. Alltöövõtuga rikkaks ei saa, tuleb lisandväärtust rohkem luua. Paari soti eest kuus alkoaktsiisi maksmine ei vii meid samuti jõukuse poole.

    Sellega nõus, et pokkerimängija küllaltki julmalt kasutab maksuauku ära, ei püüagi õigustada.
    täpselt samamoodi on pokker lihtsamat teed minemine, dont u think? lisaks veel võõrtööline ei freerolli siin ala õiguskaitseorganite jms peal.
    Kõik ei saagi alkeemikud olla ja peavadki lihttööd tegema, siis 200 eurot alkoaktsiisi>200 eurot käibemaksu, onju?
    Viimati muudetud atsetoon poolt : 28.02.14 at 16:22

  11. #1391

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Atsetoon, las see vaidlus jääb siiakohta, niikuinii sellega teist poolt ümber ei veena ja võime saavutada ainult negatiivseid emotsioone. Seda on siin eri teemades ka juba korduvalt vaieldud. Nädalavahetus tulemas ja meil on FC Pokkeriprode õigusjärglase FC Flora TLÜ II'ga saunaõhtu. Kena õhtut sullegi!

  12. #1392

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Tolmuahv, 93-94 sündinud peaksid juba ülikoolis olema, need mõjud peaks juba kohal olema või ei? See trend peaks mõjutama küll.
    Minu jaoks uudne ja huvitav point see kalamaja-kesklinna arendused. Ty, uurin ka asja.
    on küll ülikooli need aastakäigud jõudnud, aga sa ei arvesta praegu sellega, et 87-88-89-90 pole veel koole lõpetanud või alles alustavad tööturul ja pole võimelised veel ostma, see ärakukkumine võib aga suht kiirelt tulla, Tartu suhtes siis just

  13. #1393

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    "Ostan-üürin" kontseptsioonist:
    majanduspoolega sulle vast raske vastu vaielda nii et lepime kokku, et sul on õigus:).

    Aga üliõpilaste arvu mõjutused ning "tartu peaks sellest kõige rohkem pihta saama" on natuke mööda arvamus. Kõrghariduses on praegu üheks suuremaks eesmärgiks dubleerimise vähendamine. Usu mind, TÜ on viimane koht, mis selle arvelt kannatab. Esimene aga TLÜ. Dubleeritavaid erialasid tõmmatakse koomale seal, kus on selle õpetamiseks kehvemad võimalused.

    Eesti sündimuste arv aastates: 1988 - 25060; 1989 - 24318 ... 1992 - 18038 ... 1995 - 13509 (2014 ülikooli minejad).

    TÜ õpilaste arv 2008 - 16944, järgnes tõus kuni 2011 (ca 18 047) ning 1k langus 2012. aastal.

    Seega on püsinud selles kontekstis praktiliselt muutumata. Loomulikult mõjutab seda suures osas kõrghariduse omandajate % üldisest rahvastikust, kuid mõjutab ta seda kindlasti ka edaspidi (kuniks kutseharidust väärtustama hakatakse).

    Võin võtta beti vastu, et sellises ulatuses Tartu tudengite arv lähema 5 aasta jooksul ei kannata, et sa oma korterit oleks pidanud müüma hakkama :).

  14. #1394

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas Pythagoras Vaata postitust
    on küll ülikooli need aastakäigud jõudnud, aga sa ei arvesta praegu sellega, et 87-88-89-90 pole veel koole lõpetanud või alles alustavad tööturul ja pole võimelised veel ostma, see ärakukkumine võib aga suht kiirelt tulla, Tartu suhtes siis just
    äkää

  15. #1395
    Joomas õlut Atsetooniga Kasutaja atsetoon avatar
    Liitus
    May 2009
    Postitusi
    1 105

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Atsetoon, las see vaidlus jääb siiakohta, niikuinii sellega teist poolt ümber ei veena ja võime saavutada ainult negatiivseid emotsioone. Seda on siin eri teemades ka juba korduvalt vaieldud. Nädalavahetus tulemas ja meil on FC Pokkeriprode õigusjärglase FC Flora TLÜ II'ga saunaõhtu. Kena õhtut sullegi!
    Herr Ranka just saabus! Edu EMV-l!

  16. #1396
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Ma ei usu, et üürihinnad alla tulevad v kv hinnad, pigem jäävad seisakusse.
    TTÜ küll järjest suureneb ja mustamäe korterid võivad sealkandis hinda minna

    kesklinn ja kalamaja...hmmmz nad on siiani rm poolest hinnaliidirid. Kas tõesti tolmuahv arvad, et seal on veel tõusu?
    Ma eeldan, et sa ostad arendusi paberi peal ja müüd valmis saades ja paned vaheraha tasku nagu 2007?

    Samas Tln-s võib toimuda mingit sorti üüripindade buum, kui ostetakse juba 10-eid kortereid puhtalt väljaüürimise eesmärgil(sees ei elata). Mis toimub hindades, kui turul on nn liiga palju tyhje kortereid?
    Viimati muudetud privador poolt : 28.02.14 at 18:04

  17. #1397
    Pokkerihai Kasutaja reggie avatar
    Liitus
    Jun 2009
    Postitusi
    1 705

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Päris kindlasti ei lange Tartu Ülikooli sisseastujate arv drastiliselt. Pisut võib pikemas perspektiivis mõjutada plaan kolida ülikool suures osas Ravila piirkonda ja arendada seal välja kampus, sotsiaal ja humanitaaralad jäävad ikka kesklinna. Mitmed suured kortermajad ülejõel jne. on ehitatud 60ndate lõpus, 70 alguses ja on sisuliselt juba vananenud varsti ohtliku piirini. Üürikorteri turg ei kao Tartus kuhugi ja ruumi uutele arendustele ennekõikke kesklinna mõjupiirkonnas on küll ja veel.

  18. #1398
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Ma ei väida, et TÜ on suur kannataja ja jookseb inimestest tühjaks. Ma ei tea, ei oska analüüsida ka, kes võidab või kaotab. Aga tean, et "turule" tuleb ca. 50% vähem uusi tudengeid kui seni. Minu jaoks on see piisav, et võtta negatiivne vaade Tartu üürikinnisvara osas, mida suuresti mõjutavad just tudengid.

    Numbritest: Üteldakse, et Tallinna turg võtab aastas vastu 1000-1500 uut korterit. Tartu oma siis ilmselt ca. 5x vähem. Tartus oli vist ca. 12,000 tudengit kokku (keegi väitis, pole ise kontrollinud). Kui neist ca. 60-70% vajavad üüripinda, siis seda on 7-8000 inimest. Elavad keskmiselt 2-3 kaupa korteris, s.t. 2000-3000 korterit minimaalselt. Kui sellest nõudlusest ka 1000 tk maha võtta, on see tavamõistes ligi 5 aasta "normaalnõudlus" Tartu kohta. Mulle täitsa piisab, et seda negatiivseks pidada üürituru osas. Põhjalikumat analüüsi ei viitsi ega oska teha kohe, müüsin selle info pealt ära oma träna ja pidasin saadud hinda õiglaseks.

  19. #1399

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Väga asjalik tekst. Üks tegur on veel see, et üüriturg on täis pakkujaid, kes üldiselt ei ole majandusharidusega, ei tegele erinevate analüüsidega, vaid on tavalised inimesed oma väikese kõrvaläriga. Tavalistel inimestel on äris liiga palju emotsionaalseid otsuseid, sinna juurde käib ka liigne optimism tuleviku suhtes ja samuti ei taheta näha negatiivseid arenguid. Nägin seda masule eelnenud ajal, kui kõik märgid näitasid, et asi läheb hapuks, aga paljud eitasid seda. Just sellised, kes kogu oma rikkuse olid saanud buumi ajal, alustades oma korteri müümisest.

    Minuarust on ka see Isepankur ja Omaraha täis sellist olukorda, kus äri on täis tavalisi inimesi, kes tõenäoliselt promovad üritust positiivselt ka siis, kui asi on hapuks minemas mingi välise suure muutuse tõttu. Negatiivse tunnistamine tähendaks ühtlasi reaalsuse aktsepteerimist e. oma rahast ilmajäämist, mida tavainimene ei taha teha. See teebki kõik püramiidskeemid võimalikuks. Samuti pole ma täpselt aru saanud vahendaja vastutusest.

    Aga võibolla ma olen tõesti sellest kogu värgist valesti aru saanud, nagu korduvalt öeldi, kas sa Toilmuahv paneksid oma arvamuse Isepankurisse investeerimise kohta kirja?

  20. #1400
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Minuarust on ka see Isepankur ja Omaraha täis sellist olukorda, kus äri on täis tavalisi inimesi, kes tõenäoliselt promovad üritust positiivselt ka siis, kui asi on hapuks minemas mingi välise suure muutuse tõttu. Negatiivse tunnistamine tähendaks ühtlasi reaalsuse aktsepteerimist e. oma rahast ilmajäämist, mida tavainimene ei taha teha. See teebki kõik püramiidskeemid võimalikuks. Samuti pole ma täpselt aru saanud vahendaja vastutusest.
    Mida sa hapuksminemise all mõtled? Et omanikud panevad raha tasku?masu tekitab järsku tohutuid võlgalasi?

Lehekülg 70, kokku 75 EsimeneEsimene ... 20606869707172 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES