Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 64, kokku 75 EsimeneEsimene ... 1454626364656674 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 261 kuni 1 280, kokku 1481
  1. #1261
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Väga newbie küsimus vb, aga miks siin 22 on call ja PCA-l QQ fold?

    Mulle 22 call ja põhjendused meeldivad, aga samade põhjendustega ütleb mu talupojamõistus, et QQ peaks ka call olema. Turnaelu ohtu blah-blah-blah, aga keegi plusspooli välja ei toonud - võidu korral oled MASSIVE chipleader ja sa flippad (noh, semi-flip, 40% on kui Timexi range AA, KK, AK) laua parima või 2nd parima mängija vastu olles ise prolly halvim mängija lauas. Ehk siis võidu korral elimineerime väga suure ohu lauast Timexi näol.

    Muruntau, lenC, rasmer või keegi asjalik postitaja - kuidas see ICM sellest QQ käest foldi teeb?

  2. #1262

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Player 1 Mike McDonald
    Player 2 Madis Muur


    * Players, pool $, total chips, prize distribution ja chips vastavalt PokerNews'i blogile ja minu kalkulatsioonidele.

    6,035,000 žetooniga Madis Müür eeldab võita keskmiselt $903,600.829.

    Juhul, kui Timexi range on KK+, AKs, AKo, siis equity vastavalt 60.14% ja QQ 39.86%. Vaevalt, et Timexi range looseim on, sest Müür ei 5-beti lightilt.



    ITEM I: Juhul, kui me callime ja võidame, stackiks 14,170,000 chipi, siis —



    14,170,000 chipiga $1,327,966.835 equity.

    ITEM II: Juhul, kui me callime ja kaotame, stackiks 0 chipi, siis $0 equity.

    ITEM III: Juhul, kui me foldime (5-betisime 1,275,000, mille me kaotame), siis $814,746.527 equity.

    Callime (total prize-pool equity) e. (0.4 * 1327966) + (0.6 * 0) = $531,186.4
    Foldime (ITEM III) = $814,746.527

    See tähendab seda, et foldimine on keskmiselt $283,560.127 pikas perspektiivis kasumlikum variant, seda juhul, kui me eeldame, et Timexi range on KK+, AKs, AKo.

    Tagantjärele kontrollides ma ei saanud 100% täpseid chip counte ja see keskmiselt kasumlikum arv oleks väiksem, aga see kõikumine ei oleks piisavalt suur, et QQ selles spotis KK+, AKs, AKo range vastu callimise pikas perspektiivis kasumlikuks teeks. Kõik oleneb sellest, mis range'i me arvame, et Timex sellises situatsioonis mängib ja mida me arvame sellest, mida Timex arvab meie range kohta.

    Juhul, kui keegi viitsib pikemalt-laiemalt seletada, mida kumbki mängija vastase range'i kohta arvas, mis range'i ise nii mängib ja nii edasi, siis oleksin väga tänulik.

    Streami vaadates ma arvasin, et ta tegi valesti, et emandad foldis, kuna ma nägin Timexi AKo'd ja AKo vastu ma QQ calliksin, aga ma ei ole süviti analüüsinud, et kas 5-bet-fold oli õige või oleks pidanud 4-betile foldima või kui 5-betime, siis peame kindlasti callima. Juhul, kui ma oleksin nii mänginud nagu Müür, siis oleksin foldinud nagu temagi, aga ma arvan, et ma ise ei oleks üleüldse 5-betinud selles situatsioonis. Muidugi, ma ei questioni Müüri mängu, ta on kindlasti palju parem pokkerimängija kui mina.

    Pikk jutt. Keegi targem võiks mõttekäiku kontrollida, sest ma ei ole kindel, kas ma ligilähedalegi tõele sain, aga ma andsin endast parima.

    Härra Müürile palju õnne ja edu tulevikus!

  3. #1263

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Väga newbie küsimus vb, aga miks siin 22 on call ja PCA-l QQ fold?

    Mulle 22 call ja põhjendused meeldivad, aga samade põhjendustega ütleb mu talupojamõistus, et QQ peaks ka call olema. Turnaelu ohtu blah-blah-blah, aga keegi plusspooli välja ei toonud - võidu korral oled MASSIVE chipleader ja sa flippad (noh, semi-flip, 40% on kui Timexi range AA, KK, AK) laua parima või 2nd parima mängija vastu olles ise prolly halvim mängija lauas. Ehk siis võidu korral elimineerime väga suure ohu lauast Timexi näol.

    Muruntau, lenC, rasmer või keegi asjalik postitaja - kuidas see ICM sellest QQ käest foldi teeb?
    LenC postitas kuskil täpse ICM matemaatika selle käe kohta.

  4. #1264

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas RudiTurbo Vaata postitust
    LenC postitas kuskil täpse ICM matemaatika selle käe kohta.
    Suured tänud mainimast. Link siis http://foorum.pokkeriprod.com/showth...917#post572917

  5. #1265
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Veidi eksib lenC (või kirjutab mitte kõige olulisemast) kui ma õigesti aru saan - gain ja loss tuleks võtta:
    Kui muru stackist anda 1,275,000 chippi Timexile, siis jaotuvad equityd:
    $874,826.38
    $1,025,776.41
    $800,823.74
    $708,792.11
    $672,312.97
    $645,466.75
    $565,681.64
    Sellest numbrist kui me räägime konkreetselt, et oleme antud olukorras kus shove vastas. See teeb siis gainiks $433K ja lossiks $611K, ikka rämedalt -EV.

    Pmst mõne aasta tagune hittlause "mängin võidu peale" on siis müüt ja rahades tuleks ülinitilt-safelt mängida, sest iga mängija kes välja kukub tõstab su equityt sitaks, saan ma õigesti aru?

    Või kehtib see "kaotatud chipid on vähem väärt kui võidetud chipid" teooria kogu turniiri, vahet pole kas rahades või mitte? Kas see siis tähendab, et 22 call oli halb?

  6. #1266
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Veel üks huvitav lõik lenC 'i mathipostist:
    Et saada käega nulli, siis ta peab 66.3% kordadest võitma.
    Et saada x>=-$81,957.71 (mis ta kaotab foldimisega), siis ta peab ~58% kordadest võitma.
    KK equity QQ+, AK range vastu on 57%. Seega korrektne oleks antud olukorras KK foldida. Seriously?
    Kui see kõik paika peab siis prolly on olemas ka olukordi kus AA tuleks foldida, tavalistel turniiridel, mitte satikatel.


  7. #1267

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    lenCi kui ka minu numbrites on viga.
    1) 1032 mängijat*30,000 chips=30,960,000 total. lenC kasutas 30,765,000 ja ma kasutasin 30,520,000.
    2) stackid pre-hand. PokerStars.TV striim näitab, et Timexil on 6,7 miljonit ja Müüril 7,3 miljonit. lenC kasutas Madis Müür 6,980,000 ja Mike McDonald 6,880,000 ning ma kasutasin käejärgseid stacke, mis PokerNewsi blogis olid.

    Total prize-pool oli sama ja distribution protsendid ma kontrollisin üle.

    Põhimõtteliselt me ei saa kindlaid arvutusi teha, kui meil ei ole stacke, aga teoreetiliselt peaks tulemus endiselt sama olema, et fold > call, kuid kas selline teooria on võimalik, et 5-betiga me loome olukorra, kus fold kallineb, ent stackid ei muutu, s.t calli puhul võidetav summa on sama. 5-bet-foldi asemel on võimalik mängida näiteks 3-bet-call(4-bet), 3-bet-fold(4-bet), 5-bet-shove(Timex ei saa 6-bet-shoveda). Teoorias on kõikidel liinidel erinevad fold ja call equityd. 5-bet-fold oli õige arvestades ICM'i, aga sellegipoolest me kaotasime 1/5 stackist. Ma arvan, et on selline võimalus, et mõni teine liin oleks kas a) calli teinud kasumlikuks, sest fold ei ole nii kallis b) foldiga vähem kaotanud. Muidugi Timexi 4-beti flat-callides me mängime QQ'ga OOP. Meil ei ole informatsiooni vastase käe kohta kuni ta 4-betib. Ma ei tea, kuidas Timex KK ja AA oleks mänginud, aga ta 4-bet annab meile aimu ta rangeist, mille ma oleksin QQ+, AKs, AKo peale pannud ja arvestades, et meil oli QQ, siis teine QQ on väga vähetõenäoline, pigem KK+, AKs, AKo või juhul, kui me arvame, et ta on loosem, siis TT+/JJ+, AKs, AKo, kuid ma ei näe põhjust, miks ta peaks TT, JJ riskima chip leaderi vastu. Isegi AKo oli parimal juhul flip, kui vaadata, et Müür 5-betis, mida ta ei tee lightilt. Vaevalt, et kumbki mängija blufib sellises olukorras. Minu arust ei ole küsimus selles, kas 5-bet-fold/call, vaid kas ja kuidas oleks võimalik olnud teisiti mängida, sest ICM'i järgi on 5-bet-fold > -call.

    My two cents. Võimalik jällegi, et panin täiesti puusse, seega tagasiside on väga teretulnud ja vabandan Müüri ees, kui tahtmatult ta päevikusse midagi sellist kirjutan, mis ei ole teretulnud.

  8. #1268
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 307

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Ma arvan küll, et Timexi 4bet range on seal way laiem kui QQ+.

  9. #1269
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 307

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Pmst mõne aasta tagune hittlause "mängin võidu peale" on siis müüt ja rahades tuleks ülinitilt-safelt mängida, sest iga mängija kes välja kukub tõstab su equityt sitaks, saan ma õigesti aru?
    Kindlasti ei saa üldistades öelda, et tuleb ülinitilt mängida. Igas FT või bubble olukorras hindad ka ICM-i mõju, aga konkreetne mängudünaamika oleneb ikka paljudest asjadest kokku, mida ei saa siin lihtsalt vastata, et kuidas turniiridel võita kas TAG, LAG vms.
    Viimati muudetud rasmer poolt : 29.01.14 at 05:26

  10. #1270
    Grinder Kasutaja Ecuador13 avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Abusing fish
    Postitusi
    574

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas rasmer Vaata postitust
    Ma arvan küll, et Timexi 4bet range on seal way laiem kui QQ+.
    +1, way-way laiem

  11. #1271
    Pokkerihai
    Liitus
    Sep 2010
    Postitusi
    1 617

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Veel üks huvitav lõik lenC 'i mathipostist:


    KK equity QQ+, AK range vastu on 57%. Seega korrektne oleks antud olukorras KK foldida. Seriously?
    Kui see kõik paika peab siis prolly on olemas ka olukordi kus AA tuleks foldida, tavalistel turniiridel, mitte satikatel.

    lol dinkaments

  12. #1272

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Täna siis viimane päev ja põhilised turniirid. Seni osakudiili raames cashinud ei ole, ainult ühe $77 bounty olen saanud ja üks $100 bullet jäi $109 rebuy'l kasutamata. Pakuks välja sellise variandi, et teen selle raha eest $109 Sunday kickoffi ja $75 hotteri. Mõlemal esikoht +20k. Muidu teeks need oma raha eest, aga kuna seni normaalset cashi pole saanud, tahaks ikkagi investoritele anda võimaluse korralikum hitt saada. Mis arvate?

  13. #1273
    Klubi Liige Kasutaja rahvavaenlane avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    LOOMA EKSPONEERIOTAKSE!!!
    Postitusi
    3 044

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    ässad tasku!

  14. #1274
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Muru relax, igakord ka ei saa hittida :)

  15. #1275

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Esimesest väljas, enamus läks nii: http://www.boomplayer.com/en/poker-h...133_6B382ABDA2

  16. #1276

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Mis sa siin käes mõtlesid?

    Poker Stars €1.50+€0.15 No Limit Hold'em Tournament - t10000/t20000 Blinds + t2000 - 7 players - View hand 2418834
    DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

    ghwpgg (CO): t19400 M = 0.44
    beed2 (BTN): t158800 M = 3.61
    cockey chris (SB): t95630 M = 2.17
    muruntau (BB): t93800 M = 2.13
    Forest_PL (UTG): t76950 M = 1.75
    kokosz86 (UTG+1): t137200 M = 3.12
    BossOfPros (MP): t173950 M = 3.95

    Pre Flop: (t44000)
    Forest_PL raises to t60000, 5 folds, muruntau raises to t91800 all in, Forest_PL calls t14950 all in

    Flop: (t173900) 5 A K (2 players - 2 are all in)

    Turn: (t173900) A (2 players - 2 are all in)

    River: (t173900) 5 (2 players - 2 are all in)

    Final Pot: t173900
    muruntau shows J 2 (two pair, Aces and Fives)
    Forest_PL shows A 5 (a full house, Aces full of Fives)
    Forest_PL wins t173900

  17. #1277

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Vastasel 3,8bb ja range küllaltki lai enne blinde, ei ole nagu väga midagi mõelda.

  18. #1278

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Vastasel 3,8bb ja range küllaltki lai enne blinde, ei ole nagu väga midagi mõelda.
    3,8bb küll, aga siiski UTG reise, ning sul 4.5bb alles ja käest kõigest J2. J2 ei ole nagu millestki eest ja flopppab üli sitalt, sellepärast ka selline küsimus.

  19. #1279

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas supernova66666 Vaata postitust
    3,8bb küll, aga siiski UTG reise, ning sul 4.5bb alles ja käest kõigest J2. J2 ei ole nagu millestki eest ja flopppab üli sitalt, sellepärast ka selline küsimus.
    Miks peab millestki ees olema, kui herol on 30% vaja, 20 alles ja mõistlikku auhinnaraha saab top 3?

  20. #1280
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Tsitaat Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Mis arvate?
    vabalt

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES