Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 6 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 108

Teema: Kontoritoolid

  1. #1

    Kontoritoolid

    Mõtlesin, et teeks sellise teema kust saaks infot erinevate kontoritoolide kohta, sest pokkerimängijatena istume sadu või tuhandeid tunde arvuti taga ja on üsna oluline, mille peal istuda, et pikas perspektiivis selga perse ei keeraks (no pun intended). Postitajad võiksid rääkida enda kogemustest, millised toole kindlasti vältida, millised on head, mugavus, selja asend ja tugi, ehituskvaliteet, hind, kas kuskilt jääb midagi kangeks kui kaua istuda, jms. Kui viitsite, siis ka mingeid linke/pilte. Puhtalt välimuse ja kaheminutilise proovimise põhjal ei saa kindel olla tooli ostes, et tegu on hea tootega, mistõttu ise ostsin ka suht keltsa tooli ja nüüd poole aasta pärast vaatan juba uut, nii et ehk on sellest teemast abi.

    Alustan siis:

    ( Click to show/hide )


    Ostetud kuskilt Teguri mööblikeskusest Tartus 104€ eest, samas nägin hiljem seda tooli poole odavamana ka Jyskis. Pärast paaritunnist istumist mõtlesin, et häid ja odavaid asju ikka on võimalik leida. See kahjuks ei olnud üks nendest. Tooli äässi all olev osa on nii kõva, et sisuliselt oleks võinud suure betoonkamaka endale laua taha tassida - olulist vahet poleks olnud. Pärast paari nädalat tulid põhjas olevad kruvid üsna lahti, nii et neid peab iga natukese aja tagant timmima. Kui selle tooli peal 8 tundi järjest istuda, siis täpselt selline tunne ongi, et sa oled mingi sitase tooli peal 8 tundi järjest istunud, keha on kange, alaselg valutab ja üldse selline vanainimese tunne on. Ühesõnaga, palun ärge ostke seda tooli. Tehke selle rahaga midagi muud, ostke kommi, jooge maha või annetage onu Jürtole Maxima ees, kes saab endale 100 ballooni Walterit osta selle eest.

    EDIT: Kas keegi modedest viitsiks selle teema "üldiselt pokkerist" alafoorumisse visata? Tegin kogemata offtopicusse millegipärast.
    Viimati muudetud simenkon poolt : 20.04.13 at 08:03

  2. #2
    Auk on auk. FAKT! Kasutaja qbj0hn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Temptations
    Postitusi
    7 095

    Re: Kontoritoolid

    Rugi tool mis igal teisel foorumikasutajal on ja olemas.
    /thread

  3. #3

    Re: Kontoritoolid

    Siruta selga vahest.

  4. #4
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    Liitus
    Aug 2012
    Postitusi
    1 229

    Re: Kontoritoolid

    Tsitaat Algselt postitas simenkon Vaata postitust
    ... Kui selle tooli peal 8 tundi järjest istuda...
    There's your problem

  5. #5

    Re: Kontoritoolid

    Mul läks selg väga perse, olid kah erinevad kontoritoolid. Viimase laksu andis enda moditud tool, millel mõnus leboasend ja käe ja hiire tugi ise juurde ehitatud. Siis algul istusin tabureti peal ja sain aru, kui nõrgaks selg oli jäänud, mingi 10 minti suutsin istuda. Aga siis hakkas asi paranema. Nüüd juba üle aasta istun mingi suvalise askeetliku tooli peal. Ma arvan, et toetagu see tool kui palju tahes, kui muud trenni juurde ei tee on selg varsti pidevast istumisest tuksis niikuinii.
    Umbes sellise peal istun:
    ( Click to show/hide )

  6. #6
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: Kontoritoolid

    Just läbisin antud töötooli otsimissaaga. Kui oled 180+ pikk ja istud 8h+ päevas selle peal, siis on mõistlik midagi head hankida.

    A) alaselg toetatud
    B) saad küünarnukke toetada(hämmastav, aga peaaegu kõikidel toolidel see võimalus tööasendis puudub)
    C) Peatugi olemas nii, et ei pea selle kasutamiseks lösutama.

    Otsisin tooli ilma hinnakriteeriumiteta ning selle käigus proovisin 2k+ euri toole ise poes järgi. Leidsin ainult ühe , mis minujaoks "kõlbas": Axia 4 tool taanlastelt. Riidest kattega 1,2k euri. 3 kuud kasutamist hiljem : väga rahul. Nagu eelpool mainitud ainuke tool , mille käetoed käivad nii kõrgele , et saad sirge seljaga istudes rahulikult küünarnukke toetada. Suht üllatav oli see, et saad isegi ettepoole kaldus veidi olla , aga selg on ikka toetatud(ise järele proovides saab sellest aru).

    Miinused: konkreetselt töötool, looteasendisse ennast kerida ja tool kiikeasendis filmi vaadata väga ei anna(seljatugi ei liigu nii palju taha kaldu et poollamaskil seal olla annab, samuti ei "kiigu" käetoed taha). Seljapadi liigub üles ja alla mingi 3cm(kui vaja, mitte et ise koguaeg pendeldab...iseenesest plussiks) , aga ei ole leidnud siiamaani fiksaatorit selle kasutusfunktsioonile.



    http://martela.com/products/seating/task-chairs/axia-4

    Eestis müüja: kohapeal suur valik neid nn. premium toole, et kui on huvi saate neid seal proovida.
    AS Intera
    Pärnu mnt 160 D
    Viimati muudetud Davy poolt : 20.04.13 at 11:51

  7. #7
    Vana Tegija Kasutaja Ints avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 216

    Re: Kontoritoolid

    Mul tekib küsimus selle peatoe kohta.
    Imo kui midagi arvutis teed siis selg pole koguaeg korralikult vastu seljatugegi, rääkimata peatoest.

  8. #8

    Re: Kontoritoolid

    Tsitaat Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
    There's your problem
    No ma teen iga tunni aja tagant 10 min pausi, aga same shit.

  9. #9
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Kontoritoolid

    Mul imo enamusajast ainult ülaselg toetub vastu seljatuge, alaselg ei, siis peaks täiesti tikksirgelt istuma 24h :D

  10. #10
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: Kontoritoolid

    Tsitaat Algselt postitas Ints Vaata postitust
    Mul tekib küsimus selle peatoe kohta.
    Imo kui midagi arvutis teed siis selg pole koguaeg korralikult vastu seljatugegi, rääkimata peatoest.
    Mulle suunatud? Axial hästi reguleeritav peatugi. Saad istuda tikksirgelt ja pea ikka toetatud kuna peatuge annab ettepoole tuua seljatoe teljest. Ampluaa on suurem kui antud pildil, vabalt saab nii alla "murda", et ta ühineb seljatoe teljega . Pluss liigub üles ja alla ka.

    Peatoe vajalikkusest: saab ilma hakkama, aga puudu tunned tast pikkade päevade lõpus. See oli minujaoks väga oluline kriteerium tegelikult, kindlasti ei oleks ühtegi tooli ilma selle võimaluseta hankinud.





    Tsitaat Algselt postitas Ints Vaata postitust
    Mul tekib küsimus selle peatoe kohta.
    Imo kui midagi arvutis teed siis selg pole koguaeg korralikult vastu seljatugegi, rääkimata peatoest.
    Tõenäoliselt sa oled enamasti küünarnukk laua peal ja hiirekäe toetamiseks ka ettepoole kaldu. Selle vastu hea töötool aitabki, sa leiad mugava asendi nii, et ei ole koguaeg ettepoole küürus.
    Viimati muudetud Davy poolt : 20.04.13 at 12:11

  11. #11
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: Kontoritoolid

    Tsitaat Algselt postitas kjmrc Vaata postitust
    Mul imo enamusajast ainult ülaselg toetub vastu seljatuge, alaselg ei, siis peaks täiesti tikksirgelt istuma 24h :D
    Avastasin, et üldjuhul on tegemist tooliveaga. Ennem arvasin ka , et julmalt peab pingutama selle ergonoomilise istumisviisi jaoks. Tuleb välja, et mitte nii väga. Ennem olin 0% ergonoomilises asendis, nüüdseks 50/50(ikka aeg ajalt ükski jalg maad ei puutu).

  12. #12
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: Kontoritoolid

    Krt olen pool elu tabureti peal mänginud. Just nimelt TABURET-4-jalaga nõukaaegne. Selga pole kuskile toetuda

  13. #13

    Re: Kontoritoolid

    Selle teema peale kohe pidi midagi juhtuma. Lõuna ajal eraldusid üksteise embusest tooli ülemine ja alumine pool. Pidi käepäraste vahenditega asja parandama. Seega 70€ on24 tooli ei soovita.

  14. #14
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Kontoritoolid

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Krt olen pool elu tabureti peal mänginud. Just nimelt TABURET-4-jalaga nõukaaegne. Selga pole kuskile toetuda
    Miks?

  15. #15
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: Kontoritoolid

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Krt olen pool elu tabureti peal mänginud. Just nimelt TABURET-4-jalaga nõukaaegne. Selga pole kuskile toetuda
    Piiritusest jääb ka purju. Muru saab ka peale näksida.

  16. #16
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: Kontoritoolid

    Miks?
    Tervislik, selga pole kuskile toetuda ja rüht on sirge

  17. #17

    Re: Kontoritoolid

    peaks olema jep kui hoida selg sirgu muidugi. ringvaates kunagi näidati, et üks parimaid variante seljale pidi üldse see suur võimlemispall vms olema, pidi selja lihaseid treenima ja korras hoidma süsteemi + kõige soodsam

  18. #18
    Vana Tegija Kasutaja jasssass avatar
    Liitus
    Sep 2010
    Asukoht
    tÄRTU
    Postitusi
    1 200

    Re: Kontoritoolid

    Tsitaat Algselt postitas harryahven Vaata postitust
    peaks olema jep kui hoida selg sirgu muidugi. ringvaates kunagi näidati, et üks parimaid variante seljale pidi üldse see suur võimlemispall vms olema, pidi selja lihaseid treenima ja korras hoidma süsteemi + kõige soodsam
    Tegelikult ei kujuta ette 8+ tundi palli peal. See ikka rohkem vabatahtlikele istujatele

  19. #19

    Re: Kontoritoolid

    Endal 2 aastat tagasi ostetud Steelcase Amia tool (http://intera.ee/index.php?page=toot...ilma&toode=450). Maksis ta 40% soodukaga 600 euri. Tegemist ühe parima investeeringuga üldse. Väga mugav tool, ei väsi selg, jalad, kann ära sellel. Puuduseks on peatoe puudumine (peatoe jaoks oleks pidanud ostma Steelcase kallima mudeli). Eelnevalt räägitud Martela toole sai proovitud isegi seal, aga mulle need ei sobinud nii hästi kui Steelcase toolid.

    Muidu on tõepoolest võimlemispall olema üks parimaid asju, millel istuda. Eriti neile, kes siin kurdavad, et selg jääb valusaks istudes :D

  20. #20
    Vana Tegija Kasutaja Davy avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 341

    Re: Kontoritoolid

    Võimlemispalli koha pealt: interneti/massimeedia nonsense filter peaks peas tööle hakkama. Hantel on tore vahend ja kindlasti tervislik, aga seda käes hoides ma hommikul kohvi juua ei soovitaks.

Lehekülg 1, kokku 6 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES