Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 129

Hübriidvaade

  1. #1
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 425

    Re: *** AMETLIK: Netipokkeri Eesti Meistrivõistlused 2013 (OPEM) ***

    Panen siis natuke pikemalt kirja.

    See on igati tore, et Imre ja Maheaatom (edaspidi Hannes) vaevuvad vastama, aga parakua laupäeva kesköised postitused ei ole eriti veenvad ja need ei saa olla ETPF-i juhatuse ega ka liimeskonna ühine arvamus, vaid pigem enda arvamuse avaldamine.

    Oma postituses tahtsin juhtida tähelepanu, et NLHE on hetkel kõige populaarsem mäng. Mitte sellele, et Omaha on igati nõme mäng. Mängul on oma koht ja kindel sihtgrupp täiesti olemas.

    Siit jõuamegi järgmise punktini. ETPF-i eesmärk on saada turniiridel võimalikult suur osalejate arv (ma eeldan). Seega paraku tuleb kava koostada selle järgi, et võimalikult palju inimesi osaleks ehk valida need mängud, mis on hetkel kõige populaarsemad.

    Oleks ju jabur koostada kava FL Holdem, PLO H/L, HORSE, 8-GAME ja siis vahele toppida miski NLHE. Paraku see ei töötaks. Imre välja toodud osalejate arvud on subjektiivsed ja neid ei tohiks tõepähe võtta.

    Kui Eestis oleks ainult kümme pokkerimängijat, kes kõik on elukutselised, siis mis sa arvad, mitu inimest oleks neil turniiridel? Ükskõik, mis mäng ka ei oleks. Igal turniiril oleks enam-vähem sama arv mängijaid. Kui mängijate arv tõuseb NLHE turniiril, siis sinna on tulnud neid, kes seda mängu naudivad: NLHE prod, hobimängurid jne. Seega suhe jääb NLHE kasuks 100 vs 57 (PLO 6-M) ja 100 vs 38/34 (HORSE, PLO H/L).

    Kui nüüd tõstame mängijate arvu tuhandeni. Siis PLO-d ei mängiks 57% NLHE mängijatest ega 38/34% Holdem mängijatest vaid suhe kukuks tõenäoliselt 30% PLO-sse ning 15-20% HORSE/Omaha H/L ning 10 000 mängija juures see protsent jääks, mis ma enne välja tõin 80:20. Seega statistikaga manipuleerimine ei ole hea tava, eriti juhatuse liikme poolt. Eeldasin objektiivsemat lähenemist. See viibki järgmise probleemini.

    Kas ETPF on kuulaja või vaidleja rollis? See tehke omale kohe selgeks. Mina näen, et ETPF peaks olema organisatsioon, kes esindab pokkerimängijate enamust, aga ei pööra selga täielikult vähemusele. Hetkel kahjuks nii ei ole. See ongi liidu mõte. Hetkel on pigem erakond, kes esindab ühe kindla grupi huve (all kordan veel sama mõtet)

    Hannese 50 000 harrastajat on natuke liialdatud. Number on korrektne, aga paljud on neist siiski pühapäeva mängijad, kes toksivad Delfi pokkerit või saavad teinekord tasuta €5 Triobeti pokkerituppa.

    Reaalsem number on 5000 - 10 000. See on arv eestlasi, kes mingil ajahetkel tegeles pokkeriga natuke tõsisemalt. Deponeeris raha, mängis erinevaid mänge, võib-olla luges foorumeid, uuris rakebacki, vaatas videosid jne.

    See number peaks olema ETPF-i siht. Võtame veel potentsiaalsema sihi. Kui tipptunnil on Prodes 100 inimest, PN-is 50. Osad kattuvad aga võib öelda, et pm. 120 inimest tipptunnil on foorumites ja selle võiks vabalt võtta ka «keskmiseks». Ehk 100-150 inimest mängib igal ajahetkel Eesti pokkerit või tegeleb pokkeriga (foorumid jne).

    Iga inimene tegeleb keskmiselt 3h päevas, siis saame tulemuseks, et keskmiselt 1200 inimest on 24h jooksul pokkeriga «sina» peal. See on nüüd see number, mis on koheselt ETPF-i ja OPEM-i «kliendid», kui neid hästi ära rääkida.

    Isegi kui ETPF suudab neist «kinni püüda» kolmandik on populaarsema turniiril 360 inimest. See number kattub väga hästi rahvaturniiriga, kus oli üle 500 inimese. Arvestada tuleb seda, et reklaam oli minimaalne. Isegi siin foorumis ei teadnud kasutajad (ei tea kas mõned, paljud, üksikud vms. puudub info), et selline event on toimumas. Rääkimata potentsiaalselt 10 000 inimesest.

    Turniiride lagi on hetkel nõks üle 100 mängija ehk kinni on püütud kõigest 10% inimesi ja seda kõige populaarsemas mängus ning muudes mängudes lagi kukub kõigest 3%-endini. Täis potentsiaalist numbrid vastavat 1-2% ja 0.03-0.06%.

    Nimekirjades domineerivad tuntud nimed. Siinkohal ETPF peaks endale selgeks tegema, et mis on nende eesmärk. Nimekirjades on esindatud tuntud nimed, kes on Eesti parimad. See nagu täidaks eesmärki, et parimatest-parimad on jõudnud kohale. Aga kui soovitakse osalejate arvu, siis paraku on see väga suur läbi kukkumine.

    Üleüldse ETPF on minu arvates suur läbikukkumine. 3-aastase tegevuse juures liikmeskond ei ole kasvanud. Siin lõigus võin täiega võssa sõita, sest kuskilt jäänud meelde, et liikmeid on kahesaja ringis, mis on üüratult väikene arv.

    Samuti võib esitada omale küsimuse, et mida on ETPF siis pokkerile head teinud ja mida ma olen saanud? Well... Nothing. Pigem on tekitanud mõttetuid pingeid kuna ETPF soovib olla vaidleja mitte kuulaja rollis ning lõhendab pokkerit. On tekkinud koalitsioon ja opositsioon. Seda mitte ainult kommuunide siseselt vaid ka kohati pokkeritubade vahel. Sellist ühingut ei saa kutsuda liiduks, vaid pigem erakonnaks, kes tahab läbi suruda oma ideid ning iga postitus ETPF teemal saab koheselt «ümber lükatud».

    Miks ei tunnista juhtkond, et tõesti ei ole asjad läinud nii nagu algul plaaniti ning kui ühel hetkel ka pokkeritubadele jõuab kohale, et antud organisatsiooni ei ole mõtet toetada, siis paraku toimub kollaps ja seda ei ole mitte kellegile vaja, sest hiljem mainet taastada on tunduvalt hullem.

    EMV Live on väga hästi toimuv üritus, aga online mitte, sest nagu öeldud esindatakse online poole pealt vähemust. Kõige enne ootaks ETPF-i vastust, kas OPEM-i eesmärk on saada võimalikult suur osalejate arv või ainult paremik. Kui saan sellele vastuse, siis vastan ka Hannese 2014. aasta kavale.

  2. #2
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: *** AMETLIK: Netipokkeri Eesti Meistrivõistlused 2013 (OPEM) ***

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Siit jõuamegi järgmise punktini. ETPF-i eesmärk on saada turniiridel võimalikult suur osalejate arv (ma eeldan). Seega paraku tuleb kava koostada selle järgi, et võimalikult palju inimesi osaleks ehk valida need mängud, mis on hetkel kõige populaarsemad.
    Ma väga loodan, et mitte. Mida väiksem buy-in = seda suurem osalejate arv. Praegu mõnus chill, tunneb ikka palju kasutajaid ära kellega mängib ja suht solid šanšš heal mängijal mõni turna kotti panna, mitte ei toimu 1,000 random inimesega rat race.

    Kui sul pole maailma mastaabis low stakes turniiri sisseostu raha siis polegi sul asja Meistrivõistlustele imo.

  3. #3
    Grand Prix Pokkeritoa Esindaja
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    99

    Re: *** AMETLIK: Netipokkeri Eesti Meistrivõistlused 2013 (OPEM) ***

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Kõige enne ootaks ETPF-i vastust, kas OPEM-i eesmärk on saada võimalikult suur osalejate arv või ainult paremik. Kui saan sellele vastuse, siis vastan ka Hannese 2014. aasta kavale.
    Ma ei ole siin pühapäeval terve juhtkonnaga aru pidanud, aga minu äranägemise järgi on ETPF-i eesmärk leida kuldne kesktee osalemisaktiivsuse ja sarja meisrivõistluste "väärilisuse" vahel. NLH freerollidega saaks kindlasti väga suure massi mängijaid, aga ma ei usu, et sellist sarja keegi kuigivõrd kõrgelt hindaks. Võib-olla on €55/110 pisut kõrge, mõne arvates jällegi pigem madal, aga kuhugi tuleb see joon siiski sikutada ja meile tundus 1/3 live-EMV sisseostust piisavalt prestiižikas ning samas siiski ka suhteliselt kättesaadav.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES