Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 18, kokku 18
  1. #1
    RSS Uudistevoo postitaja Kasutaja PokkeriProde Nuhk avatar
    Liitus
    Sep 2011
    Postitusi
    542

    lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on kodus

    Kui ma esmakordselt Pinnacles nägin Sotši olümpiale koefitsiente, mis seostuvad spetsiifiliste riikide kuldmedalite saamisega, siis arvasin, et see vajab sügavamat uurimist.

    Loe edasi ›››

  2. #2

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Väga kõva postitus. Austus!

  3. #3
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    kuldne post. Arvan, et olümpiamängudel on palju dead money. Samas ikkagi kui nn panused avanevad ja isegi pinnacles on max bet 50 v 200 euri siis ajab see pisara silma küll

  4. #4
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Tsitaat Algselt postitas taipupole Vaata postitust
    Väga kõva postitus. Austus!
    +1
    Palju kokku panuseid tegid Olümpiale? Ja ma ei tea kuidas sõnastada, aga mis eeldatav protsentuaalne kogukasum panuste pealt (ehk ala 100 panid ja loodad 180 tagasi saada)?

  5. #5
    Klubi Liige
    Liitus
    Apr 2009
    Postitusi
    5 462

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Milles need Leedukas kullalootusi omavad?

  6. #6
    Pokkeritark Kasutaja timz0333 avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    Refreshing PP.com
    Postitusi
    6 323

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Tsitaat Algselt postitas vapsik Vaata postitust
    Milles need Leedukas kullalootusi omavad?
    Pole spets aga pakun kelgutajad.

  7. #7

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Parim post so far minumeelest. :)

  8. #8
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Tore, et meeldib.

    Tsitaat Algselt postitas -andres- Vaata postitust
    +1
    Palju kokku panuseid tegid Olümpiale? Ja ma ei tea kuidas sõnastada, aga mis eeldatav protsentuaalne kogukasum panuste pealt (ehk ala 100 panid ja loodad 180 tagasi saada)?
    80% oleks vapustav, aga paraku eeldan mina kokku 20% returni(mis on sports bettingus tegelikult üsna massiivne number).

    edit: ütlen niipalju, et panuseid on mul 11 erineva riigi peal
    Tsitaat Algselt postitas vapsik Vaata postitust
    Milles need Leedukas kullalootusi omavad?
    Leedu on mul märgitud LTU ja nad on liiga kehvad, et sinna pildidle pääseda. Tegu on Liechtensteiniga, kellel enamus equityt tuleb Tina Weiratherilt naiste Super-Gs.

  9. #9
    Klubi Liige
    Liitus
    Apr 2009
    Postitusi
    5 462

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Tore, seda ma ei oleks üle elanud, et Leedu ja Läti saavad mõlemad taliolümpia medali ning me saame heal juhul ehk esikümnesse.

  10. #10
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Artiklis ei olnud küll täpset matemaatikat välja toodud kuidas tõenäosused arvutasid, aga kas võtsid arvesse ka iga maa koondiseliikmete individuaalset statistikat? Küsimus seetõttu, et ajaloolised tulemused võivad mingi üldise pildi anda, aga kuna koondiseliikmed vahetuvad ja sellest tulenevalt muutub ju ka koondise eeldatav võimekus.

  11. #11
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Tsitaat Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
    Artiklis ei olnud küll täpset matemaatikat välja toodud kuidas tõenäosused arvutasid, aga kas võtsid arvesse ka iga maa koondiseliikmete individuaalset statistikat? Küsimus seetõttu, et ajaloolised tulemused võivad mingi üldise pildi anda, aga kuna koondiseliikmed vahetuvad ja sellest tulenevalt muutub ju ka koondise eeldatav võimekus.
    Sellest sa said valesti aru - see osa protsessist oli äärmiselt lihtne. Tõenäosused olid otseselt deriveeritud üksikalade oma koefitsientidest. Arvestades, et random lühirajauisutamise maxid on pinnys juba 2x kõrgemad, kui "minu" kullabetid, siis võib väita, et üksikalade koefitsiendid on suht close reaalsusele, aga kuldadebeti koefitsiendid on mingi random jorsi suvaline estimation.

    Kõige keerulisem mathi osa oli jaotuse loomine - vähemalt minu jaoks oli korraks peavalu küll, kui oli vaja luua jaotused ~50 erineva tõenäosusega. End result on:

    input:


    output:


    ehk siis antud tõenäosustega 0 kulda - 53.49%; 1 kuld - 42.12%; 2 kulda - 4.4%; 3 kulda - 0.04%

  12. #12
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Aga statistika ju hõllmab ainult mineviku sündmusi. Aga kui oled tõsine bettor, kas poleks mõtet nn siseinfot sisse osta, mis laiale turule pole teada? A la Northug on kõhugripis v Serena Williamsil on mingi vigastus mida laiale ilmale ei pasundata
    V näiteks välised sündmused- Laskesuustamises on lumetorm, mis tähendab seda et see teeb võistluse lotoks ja saab bettida liidrite vastu. V Aussie openil on tennises -oli 40C+ ja liidrid ei võida matche kerge jalutuskäiguga 6-0 6-1

    Minu arust see info on palju väärtuslikum. Kindlasti saab ka statistika alusel bette teha, aga see ikkagi taandub lõpuks väiksele roile. Ja kui tahad midagi teenida siis peavad ka massiivsed betid olema-mis su töö ja aega väärtustakisd!
    Viimati muudetud privador poolt : 30.01.14 at 15:12

  13. #13
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Hea postitus. Üldiselt neid researche tehakse rohkem suvemängudele, kuna sample suurem, huvi suurem jne. Nt. PwC väidab endal olevat üle 95% täpsuse puhtalt statistika pealt, mis sisaldab eelnevaid medaleid, GDP kasvu, absoluutset elatustaset, home advantage jms.

    Üldiselt ma arvan, et sa natuke alahindad home advantage osakaalu. Näiteks: Vancouveris sai Kanada 14 kulda, seni oli best ever 7. Hiina sai Pekingis 51 kulda, seni best-ever oli 32. USSR sai Moskvas 80 kulda, seni best-ever 50 (USA ei osalenud samas). Ma pakun, et host nation equity on historical x 1.5-2.0 umbes. Ma oleks ettevaatlikum Venemaa ebaedule ja Kanada (eelmine host) ebaedule panustades.

  14. #14
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Üldiselt ma arvan, et sa natuke alahindad home advantage osakaalu. Näiteks: Vancouveris sai Kanada 14 kulda, seni oli best ever 7. Hiina sai Pekingis 51 kulda, seni best-ever oli 32. USSR sai Moskvas 80 kulda, seni best-ever 50 (USA ei osalenud samas). Ma pakun, et host nation equity on historical x 1.5-2.0 umbes. Ma oleks ettevaatlikum Venemaa ebaedule ja Kanada (eelmine host) ebaedule panustades.
    Olen nõus, et korraldajamaal on obvious koduväljakueelis. Sinu valitud Olümpiad tunduvad aga cherrypickitud - vaadates Kanadat '10 ja Hiinat '08, siis medalitejaotuses(14-7-5 ja 51-21-28) peegeldub kuldmedalitele selge rungood, mida teised Olümpiad ei toeta.

    Jällegi, ma tuletasin oma tõenäosused üksikalade koefitsientidest. Enamasti ma vaatasin üsna hoolikalt, et need võimalikult pädevad oleksid(näiteks kui max koef nt capitud 51 juures on, siis see skewib datat andes underdogidele liigse protsendi). Ei ole mingit alust arvata, et seal on see koduväljakueelis kuidagi sisse arvestamata jäetud.

    Lisaks veel need korraldajate medalid ei tule lihtsalt sellepärast, et tuntakse radu ja publik elab sulle kaasa. Riigid maksavad Olümpiate korraldamiseks ikka korralikult peale - eeldan, et kasvatatakse ka erinevate alaliitude eelarveid. See siis päädib sellega, et olümpiahooajal ollakse ka maailmakarikavõistlustel juba tipus(mul ei ole mingitele allikatele viidata, aga tundub loogiline), seda ei ole aga see hooaeg juhtunud.

    Ma ei ole sugugi ainuke, kes projectioneid on teinud:

    AP=Associated Press(predictionid). Sügavalt kahtlen, kas nende estimationis mingit sügavat analüüsi kasutatud on. Ühe kulla olid nad andnud Vene sportlasele, kelle peale sai 31 koefitsiendiga panustada.

    http://vmt.infostradasports.com/. Nemad lähtuvad objektiivselt statistikast. Pange tähele, et nemad ennustavad Venemaale veel vähem kuldasid kui mina. Küll aga usun ikkagi enda numbreid rohkem, nt Prantsusmaa 6 kulda on päris wtf, arvestades, et Fourcade on sisuliselt flip Svendseniga ja igal üksikalal on tal koefitsient suurem kui 3.

    http://www.sportsmyriad.com/medal-pr...s-medal-count/ Siin on ka veel mingi, need on kõige lähemal minu enda ennustusega.



    Lisasin enda numbrid ka tuimalt ümardades(selle ja random üllatuste alla kadus 2 kulda). All on näha, mis minu tootlus tuleks nende stsenaariumitega(enda rida jällegi worthless, sest ma näiteks ennustan Saksamaale 10 kulda, aga panustan o10.5, sest koef on 3.2).




    Kui nüüd tagasi Venemaa juurde tulla, siis neile tehakse koguaeg vaikselt üks-null. Nimelt on sellel olümpial juba 20 ala jaotunud vigursuusatamise ja lumelaua peale, kuigi venelastel on seal ainult shot või kaks, suurfavoriidid on enamjaolt just ameeriklased ja kanadalased. Need alad, kust venelastel neid kuldasid hädasti vaja on, on suures mahus ära jaotatud - Northug+Björgen murdmaas, teadetes on shot ja maybe Legkov 50km-s. Laskesuusatamises jällegi Norra koondised+Fourcade,Svendsen,Berger,Domracheva,Mäk äräinen. Kaks kulda selle fieldi pealt võtta oleks hämmastav.

  15. #15
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    LenC väike update kuidas asjad tunduvad? Mulle tundub Olümpiat vaadates küll, et päris palju on läinud asju vastu ootusi.

  16. #16
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    On läinud vastu ootusi tõepoolest, aga ma usun, et keegi ei osanud seda Šveitsi, Valgevene, Poola edu ja favoriitide(eesotsas Norra) totaalset kõrbemist ette näha. Kui võrdled mu ennustusi teistega, mis postitasin, siis on ikka trend see, et ma olen kõige lähemal. Olen tempos, et 8 betti 13st ära tuleb, mis tähendaks 20% ROI-d, mis oligi oodatud. Peale sakslaste põrumist kahevõistlusel on praeguse seisuga 2 täielikku flippi ja mõlemad suured betid - Saksamaa o10.5 ja Hiina u3.5, kui need põruvad, siis tuleb minimaalne miinus(-5%), kui mõlemad hitivad, siis +35% ROI.

    Üritan homseks artikli ka valmis saada, seal siis mõtted vähe detailsemalt.

  17. #17
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    cool, edu.

  18. #18

    Re: lenCi Õhtulehe Kihlveoblogi | Kihlveoblogi: kellele panustada ja kas Venemaa on k

    kuidas need panused siis jäid?

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES