Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 37, kokku 127 EsimeneEsimene ... 2735363738394787 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 721 kuni 740, kokku 2535
  1. #721
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    mina ei tea teid tervise inimesi, kuid ei saa öelda et ma just ülekaaluline oleks, kes on mind näinud ja ilma burksita 1 nädal ikka normaalne ei ole, veel vähem päev

  2. #722
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 292

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Aastal 2015 oled pekine siga ja tuhlad siin teemas kui tuhkur ning kirud hessburgerit.

  3. #723

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas ESTPatrick Vaata postitust
    mina ei tea teid tervise inimesi, kuid ei saa öelda et ma just ülekaaluline oleks, kes on mind näinud ja ilma burksita 1 nädal ikka normaalne ei ole, veel vähem päev
    thank god theres alcoholism

  4. #724
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    jumalaeest ei. Hapukoores olev rasv ei kujuta inimesele mingit ohtu ja kehakaalu tõus ei ole seotud rasvaste toitude söömisega
    Hmmm... rasvased toidud ja kehakaalu tõus pole omavahel seotud... Ma parem ei küsi edasi.

    Patrick, inimesed ja nende ainevahetus on väga erinevad. Mõni võibki 30 aastat soolast, rasvast ja magusat sisse kütta, aga on ikka nagu hambaork, teine võib meeleheitlikult kaloreid lugeda ja trenni kütta, aga ikka on pontsakas. That's life.

  5. #725
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
    Hmmm... rasvased toidud ja kehakaalu tõus pole omavahel seotud... Ma parem ei küsi edasi.

    Patrick, inimesed ja nende ainevahetus on väga erinevad. Mõni võibki 30 aastat soolast, rasvast ja magusat sisse kütta, aga on ikka nagu hambaork, teine võib meeleheitlikult kaloreid lugeda ja trenni kütta, aga ikka on pontsakas. That's life.
    jah, hea life

  6. #726
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas masterpuppet Vaata postitust
    Ostke oskari e-vaba lihaviinerit. Esimene viiner eestis, kus on sees ainult liha, sool ja pipar.
    Mulle vanasti viinerid meeldisid enne kui mul polnud aimugi tervislikust toitumisest, E-ainetest ning sellest sodist, mida võib viinerite sisse panna. Nüüd ei ole juba ammu söönud neid.

    Peab seda oskari lihaviinerit siis ostma kui tõesti see nii on!

    Tsitaat Algselt postitas mkva Vaata postitust
    Natuke juttu

    1 kg lihast saab 10 kg viinerit.
    -Väldi pooltooteid (poolfabrikaate), kuna need sisaldavad palju süsivesikuid ja nende toiteväärtus on väike (näiteks vorstid ja sardellid);
    -vorst, viiner või sardell liha ei asenda.
    -vorstitooted (sh.viinerid ja sardellid)sisaldavad nitriteid ja nitraate, mis on kantserogeensed.
    vorst koosneb tihtipeale suures osas loomanahast, rasvast/ peidetud rasvast, sojajahust ja lisa-ainetest, ning selle igapäevane tarbimine ei ole tervislik.
    -viinerites sisalduvatest ainetest on lõhna- ja maitsetugevdaja E621 (naatriumglutamaat) ja säilitusaine E250 (nitrit) kantud kõige ohtlikumate E-ainete nimekirja. Otsige veidi lisainfot, ja saate teada, mida põnevat need kõik põhjustada võivad!
    Rääkides lihast endast,(viineritest (sardellid on palju palju hullemad)) siis on pakendil märgitud, et sealiha on 30% ja veiseliha 21%. Kokku seega 51% liha! Mis see ülejäänud 49% siis on? Ilmselt on see kõik lihtsalt üks sodi, millele on vaja tervelt seitsme tööstusliku ainega mingi kaubanduslik väljanägemine anda.

    - Eksperiment: võtta harilik sitajunn ja rakendada selle peal kõiki toiduainetööstuse nippe ja vahendeid. Kas saab tulemuseks ilusa roosa ja isuäratava batoonikese? Ma olen täitsa kindel, et saab. Äkki saab lausa sellesama viineri? ;D

    Niipalju, kui ise tean siis sardelle valmistatakse tõesti igast sodiks sh, rasv,kondid jne, mis siis purustatakse ja töödeldakse ja lisatakse siis lihamassi : ) Nämma!

    Rohkem ei viitsi ..
    Viitsi ikka!! Mul samad mõtted selle eksperimendi osas juba tekkinud mõned ajad tagasi. Mis kõige hullem on see, et enamus lihatooteid on täis E621 maitsetugevdajat :( Nagu nahui vaja? Näiteks pelmeene on üsna raske leida ilma selleta. Samas see mul üks lemmiktoite :D Pole küll kõige tervislikum aga ise pelmeene valmistada on ka veidi tülikas eksole. Samuti mis häirib tohutult on see, et osad tootjad peidavad mingeid aineid ära. Näiteks E-sid minu teada saab ka lahti kirjutada. Inimene viskab kiire pilgu peale, hohoo, E-vaba ja kui siis hiljem täpsemalt uurida koostiosasid tuleb välja, et oled rämedalt vastu pükse saanud. Samuti saab igast sodi vist panna nn. maitseainete alla. Mis need nn. "maitseained" on see jääbki tootja saladuseks. Muidu vorsti on täitsa võimalik leida enam-vähem normaalset ka. Rimis näiteks üks kõige kallim delikatess põdravorst oli ainult ühe E-ga ja muid lisaaineid ka pole :) Enamus on täis tuubitud ja nii ära tuunitud, et ilmselt kui seda sama toodet ilma nende aineteta süüa siis hakkaks koheselt oksele?

    Kui hommikusöögist rääkida siis üks kõige tervislikumaid ja paremaid hommikusööke on ikkagi ise tehtud täistera kaerahelbe puder marjade ja puuviljadega. Pudru tegemisel võib lisada ka nisukliisid, Alma rasvatut piima, pan soola ja Risenta toorroo pruuni suhkrut. Lisandiks siis maasikad, vaarikad, astelpajumarjad, mustikad jne võib ka külmutatud kujul kuna marjade külmutamine ei vii neist vitamiine välja ning ülessulatamisel on maitse enamvähem sama. Samuti on puder hea pirnide, banaanide, kiivide jne puuviljadega. Törts võisilma võib ka endale lubada ning ise eelistan võileivaks juurde olenevalt päevast kas küüslaugu võileiba või näiteks hoopis tursamaksa leiba või lõhesaia. Kahjuks saiade valik võrreldes leibade valikuga on Eestis ka halb. Peab hakkama ka pilte üles panema :)

    Tsitaat Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
    Mulle meeldib kanamaks viimasel ajal, kahjuks on see enamasti külmutatuna. Jube tüütu on suur karp üles sulatada, kui korraga niipalju ei kasuta.
    Sama siin. Kanamaksa kaste ajab keele alla. Kuskil nägin seda lihaletis ka st. on võimalik vist isegi leida mitte külmutatud kujul.
    Viimati muudetud Keiss poolt : 15.04.10 at 02:46

  7. #727

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    jumalaeest ei. Hapukoores olev rasv ei kujuta inimesele mingit ohtu ja kehakaalu tõus ei ole seotud rasvaste toitude söömisega. Hapukoor on väga kasulik ja seda millegagi asendada pole vaja. Maitsestamata jogurt on kah hea muidugi.
    Hapukoor on üks rasvasemaid lehmapiimatooteid. Eestis valitsev lehmapiimatoodete kultus on põhjus nr 1 miks eestlased on maailma üks haigemaid ja sisuliselt Euroopa madalaima elueaga rahvas. Põhjus nr 2 on rasvase sealiha kultus. Põhjus nr 3 praetud toidu osakaal, kasutades halvakvaliteedilisi õlisid ja searasva. Mina julgen väita, et need on vaieldamatult peamised põhjused, miks eestlased on maailmas tipus südame-veresoonkonnahaiguste, vähijuhtumite, diabeedi, osteoporoosi, liigesehaiguste osas. Kõik muud põhjused (suitsetamine, alkohol, ebapiisav liikumine) on märgatavalt vähemtähtsad, sest need on võrreldaval tasemel muude Euroopa rahvastega.

  8. #728

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Hapukoor on üks rasvasemaid lehmapiimatooteid. Eestis valitsev lehmapiimatoodete kultus on põhjus nr 1 miks eestlased on maailma üks haigemaid ja sisuliselt Euroopa madalaima elueaga rahvas. Põhjus nr 2 on rasvase sealiha kultus. Põhjus nr 3 praetud toidu osakaal, kasutades halvakvaliteedilisi õlisid ja searasva. Mina julgen väita, et need on vaieldamatult peamised põhjused, miks eestlased on maailmas tipus südame-veresoonkonnahaiguste, vähijuhtumite, diabeedi, osteoporoosi, liigesehaiguste osas. Kõik muud põhjused (suitsetamine, alkohol, ebapiisav liikumine) on märgatavalt vähemtähtsad, sest need on võrreldaval tasemel muude Euroopa rahvastega.
    Palun too välja uurimused, mis neid väiteid tõestavad. Eriti huvitab just piima osa

  9. #729

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Palun too välja uurimused, mis neid väiteid tõestavad. Eriti huvitab just piima osa
    Eks neid ole siin juba ka välja toodud, aga pole kahju veelkord tuua :)
    Puhtalt piimatoodete osas soovitan lugeda mahukat teaduslikku ülevaadet "White Lies":
    http://www.vegetarian.org.uk/campaig...ies/index.html

    Siin see kokkuvõtlikult FAQ vormis:
    http://www.vegetarian.org.uk/campaig...elies/faq.html

    Piimatarbimise statistika maailmas ja Eestis:
    http://www.foodsci.uoguelph.ca/dairyedu/intro.html
    http://www.ki.ee/publikatsioonid/val...kkuvote%29.pdf
    http://www.euroqualityfiles.net/Agri...icy%20D2-1.pdf

    Samas see statistika on suht teisejärguline, kui maailmas oled ringi käinud, siis näed niisamagi, kuipalju inimesed kuskil piimatooteid tarbivad ja Eestis tarbitakse ikka kordades enam kui mujal (Skandinaavias ka peaaegu samas mahus, samas on Skandinaavia riigid ka osteoporoosi osas tipus).

    Piima kohta veel linke ja viiteid:
    http://forte.delfi.ee/news/teadus/ar...com=1&s=1&no=0

  10. #730
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Taimetoidu küsimus? Kas õiged taimetoitlased üldse saavad süüa hapukoort, juustu jne sest seal enamustel mingid loomsed ained sees?

  11. #731
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    ei

  12. #732

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
    Taimetoidu küsimus? Kas õiged taimetoitlased üldse saavad süüa hapukoort, juustu jne sest seal enamustel mingid loomsed ained sees?
    Kui jutt on täistaimetoitlastest ehk veganitest (nagu mina), siis muidugi mitte.

    Samas on olemas taimset päritolu majoneesid, juustud, jäätised, vorstid, singid, kotletid jne. Eestis jah, paraku kõike seda veel ei leidu, aga UK-s oli hea elu ses osas, et valik oli piiramatu taimetoitlastel :)

  13. #733

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    http://milk.procon.org/view.answers....stionID=001317
    igaühe oma valik, ma kaldun arvama ikkagi et liialdused on kahjulikud, mitte mõõdukas tarbimine.

  14. #734
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 853

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    mis vorstidesse ja võileivakatetesse puutub, siis söön ainult sinki või kanasinki.. enamikes keeduvorstides jms on rasva sisaldus 14%+ kanatoodetes on 1-2% loomalihasinkides kuskil 2-4%

  15. #735
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Kui jutt on täistaimetoitlastest ehk veganitest (nagu mina), siis muidugi mitte.

    Samas on olemas taimset päritolu majoneesid, juustud, jäätised, vorstid, singid, kotletid jne. Eestis jah, paraku kõike seda veel ei leidu, aga UK-s oli hea elu ses osas, et valik oli piiramatu taimetoitlastel :)
    Ega midagi üle ei jäe, peab ise tegema

  16. #736
    Klubi Liige Kasutaja rohelinekonn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 808

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas ESTPatrick Vaata postitust
    mina ei tea teid tervise inimesi, kuid ei saa öelda et ma just ülekaaluline oleks, kes on mind näinud ja ilma burksita 1 nädal ikka normaalne ei ole, veel vähem päev
    kurat sa siis oled ju pekki õgiv tuhkur

    eraplander mis sa taimetoitlane oled?

  17. #737

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ma pole kindel kas ma mitte pole sellest siin juba kirjutanud

    Aga enivei, umbes tosin aastat tagasi hakkas huvitama see teema tõsisemalt, eriti pärast ühe Gunnar Aarma raamatu lugemist, kus ta päris loogiliselt selgitas ära selle liha- ja taimetoitude teema, rohkete näidete varal. Ma tean, et paljud peavad teda mingiks umbluu-meheks, aga selles raamatus kasutas ta rohkelt ka teaduslikke viiteid ja veidi hiljem sattus TÜ raamatukogus kätte veel üks raamat pealkirjaga "Teaduslik taimetoitlus", mis andis täiendava kinnituse, et inimorganism absoluutselt millestki ilma ei jää, kui täistaimetoitlane olla, seega hakkasin järk-järgult loobuma kõigest loomsest ja kuna tundsin end üha paremini, siis polnud põhjust kahetseda. Muidugi hakkasin järjest lisainfot ka netist otsima, kui see üha kättesaadavamaks muutus. Kõige selle põhjal olen täiesti veendunud, et liha- ja piimatooted, nende igapäevane ülemäärane tarbimine on peamised haiguste põhjustajad.

    Tervis on muidugi ainult üks paljudest põhjustest, lisaks absurdsed tingimused, milles neid pudulojuseid tänapäeva üliefektiviseeritud põllumajandustingimustes kasvatakse. Ökoloogilised ja ökonoomilised põhjused.

  18. #738

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Hapukoor on üks rasvasemaid lehmapiimatooteid. Eestis valitsev lehmapiimatoodete kultus on põhjus nr 1 miks eestlased on maailma üks haigemaid ja sisuliselt Euroopa madalaima elueaga rahvas. Põhjus nr 2 on rasvase sealiha kultus. Põhjus nr 3 praetud toidu osakaal, kasutades halvakvaliteedilisi õlisid ja searasva. Mina julgen väita, et need on vaieldamatult peamised põhjused, miks eestlased on maailmas tipus südame-veresoonkonnahaiguste, vähijuhtumite, diabeedi, osteoporoosi, liigesehaiguste osas. Kõik muud põhjused (suitsetamine, alkohol, ebapiisav liikumine) on märgatavalt vähemtähtsad, sest need on võrreldaval tasemel muude Euroopa rahvastega.
    Olen nõus põhjusega nr 3, väljaarvatud searasva kahjulikkusega. Mina julgen väita, et eelpoolnimetatud haiguste põhilised põhjused on suur teraviljatoodete ja suhkru tarbimine. Läänemaailma kiire rasvumine on tingitudki sellest suurest rasvahirmust, margariinide võidukäigust või asemel, rapsiõlist searasva asemel, jogurtitest kohitsetakse rasv välja ja pannakse suhkur asemele, et vähegi söödav ja müüdav oleks, piim ei ole enam piim, vaid mingi pastöriseeritud lurr. eestis on 140 000 eeldiabeedi diagnoosiga inimest, diabeet ehk suhkruhaigus on ainevahetushäire, kus insuliinitootmise protsess inimorganismis on häiritud. Miks ta on viimasel ajal nii palju häiritud nii paljudel inimestel? See on tohutust kiirete süsivesikute (suhkrute) söömisest, mis tõstab organismis veresuhkru taset liiga kiiresti ja selle tagajärjel suureneb insuliinieritus. Looduslik toit, mida inimesed on aastatuhandeid söönud (kaasaarvatud taimetoitlaste põhimõtted) on inimorganismile tuntud ja harjumuspärane ja seega kasulik.

  19. #739
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Samas on olemas taimset päritolu juustud, jäätised...
    Kas sa pead hüdrogeenitud ehk tahkestatud taimerasva organismile piimarasvast kasulikumaks (vähem kahjulikumaks)?

  20. #740

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    just vaatasin järgi, üks 1L joogijogurt sisaldab 140g suhkrut, see on jämedalt 30 teelusikatäit. Võrdub umbes sellega, kui hommikukohvi sisse paneks 7 lusikatäit suhkrut. Ma ei nimetaks seda küll piimatooteks.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 9 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 9 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES