Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 54, kokku 127 EsimeneEsimene ... 444525354555664104 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 061 kuni 1 080, kokku 2535
  1. #1061
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas nomerlot Vaata postitust
    siin ei ole küsimus selles, kui ignorantne ma olen (mis on täiesti võimalik), vaid selles, et ma pole sellise ülima tõe jutlustamise fänn. Taimetoitlusel on kindlasti palju häid külgi, on ka ohte ning sellest kõigest tuleb rahulikult rääkida, kui huvi on. Erplander on väga veendunud pooldaja, aga tal on kodutöö tublisti tehtud ja suudab väga hästi ja emotsioonivabalt argumenteerida, seega ilmselt on suutnud mitmeid inimesi veenda. Mul pole sellega mingit probleemi.

    Aga öelda, et nii on ja nii peab, sest tuhandeid aastaid tagasi osad inimesed nii kirjutasid (sest kogu lugupidamisega, igasugune maa peal eksisteeriv jumalasõna on tegelikult ikkagi inimeste välja mõeldud ja kirja pandud) ja sellepärast, et superstaarid ja "maailma arukaimad inimesed" nii teevad.... needsamad staarid on fännanud ka Atkinsi dieeti, saientoloogiat, ilukirurgiat ja nii edasi, mitte just ülima kirkuse märk.

    Tõesti, see pole enam diskussioon, see on ukselt-uksele Vahitorni jagamine. Kes lihtsalt sellise jutluse peale taimetoitlaseks hakkab, ostab ka ilmselt 20K tolmuimejaid, herbalife toidulisandeid ja loodab Nigeeriast meili kaudu miljoneid saada. Ehk siis veidi naiivsed ja kergestimõjutatavad.
    Irw, ära pane pahaks, sest ma tegin ka täiest emotsioonivabalt ning kodutöö on samuti tehtud, sest olen juba pikemat aega uurinud Veda kirjandust ja filosoofiat ning tõin ka lihtsalt näite sealsetest tarkustest, mis väga ei ole euroopas ja usas levinud, sest kogu teos on sanskriti keeles ja selle läbitöötamine ei oleks isegi mitme elu jooksul mõeldav, siis rääkimata nii nimetatud osade inimeste poolt kirjutamisest :) Lihtsalt see on üks põhjusi miks enamus rahvastikust on Indias taimetoitlased ja kindlast läks teemasse.

    Ning staaride ilukirurgia, narko jne on teine teema ja samuti Veda kirjanduse tõdede võrdlemine ei ole kuidagi võrreldav mingi vahitorniga, igasuguste kirikute teemadega, mis on inimeste poolt välja mõeldud, sest sealsed põhimõtted on täielik vastand meie ühiskonna arusaamadele ja ei ole üldse seotud Nigeeriast meili kaudu miljonite saamise ja muu stuffi soetamisega.

    Aga see selleks jutt oli ikkagi toitumisest ja ma parem rohkem ei räägi

  2. #1062

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Siin on arusaamades väga suur lõhe 20 aastaste ja 30 aastaste inimeste vahel. 20 aastane võib endale ükskõik mida sisse ajada, kui ta aktiivselt trenni teeb ja liigub, on tal enesetunne ikkagi hea, pohmakas kestab pool päeva olenemata ärajoodud kogusest, kui pekk ka vöökohale tuleb, kaob see kiiresti, kui rohkem liigutada. Mingi 20ndate lõpus hakkab elu mugavamaks minema, tekivad pered ja õhtused telekaees passimised, trennikaart tolmab kapipeal, jalgratas seisab nurgas. Siis hakkab inimene tundma, mida üks või teine toit teeb, kuidas mõni asi mõjub halvasti tervisele. Pohmakas kestab kolm päeva ja lisaks 3 päeva kassi, kuigi joodud sai 6 õlut ja veits kangemat. paari kuuga on võimalik 20 kilo juurde võtta, alla ei lähe midagi kusagilt. Teatud söögi järel (paljukiidetud grillliha ja vorstikesed ja õlu) on selline tunne, nagu oleks ajuloputus tehtud, mõte ei liigu, mälu ei toimi.
    Siis hakkadki otsima erinevaid võimalusi, jätad ära piimad, teraviljatooted, suhkru, mõne päeva pärast oled täiesti uus inimene, energiat on tohutult, varsti muidugi mõtled, et mis see väike grillvorst ikka teeb, ja nii see nõiaring käib. Mõni valetab endale eluaeg, et mul on jumala hea olla, ega see kõht mind ei häiri, samas ei jõua lapsega mängida, naine läheb minema ja midagi tehtud ei jõua. Mõnel käib mingil hetkel klõps ära ja muudab oma harjumusi. Oh pikaks läks.

  3. #1063
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Miks on vaja uurida Veda kirjandust, kui ma olen erinevaid toitumisi proovinud enese peal juba viimased 9-10 aaastat ja tean väga hästi, milline toitumine mulle sobib?

    Mina tahan väita, et ei ole olemas absoluutset tõde toitumise seisukohast. Mul ei ole taimetoitlaste vastu mitte midagi - õde on mul ka taimetoitlane ja igati tore inimene.
    Mis aga häirib siin, on pidev äärmustesse laskumine a'la piimatooted on saatanast ja neid ei tohiks tarbida. Sama teema lihaga.

    Okei. Mõni 60kg kaaluv õbluke meesterahvas võib-olla tõesti suudab toituda vaid taimedest, kui ta füüsiliselt eriti aktiivne ei ole.
    Ma kunagi proovisin lihast loobuda, aga paraku tõi see kaasa kõike muud peale parema tervise. Trenni ei jõudnud enam teha sama intensiivselt kui varem ja üldiselt olin ka uimasem.
    Nagu ütlesin, igaüks peabki sööma seda, mis talle meeldib ja keegi ei pea ega tohi kellegile midagi peale sundida Korra veel nimetan Veda kirjandust, sest seal on piimatooted jälle väga tähtsad sellepärast ka Indias on lehm pühaloom irw. Söövad seal taimetoitu ja piimatooteid.

    Üks video on youtubes, kus mingi taimetoitlasest kulturist mässab http://www.youtube.com/watch?v=YvEH7W_w1NA

  4. #1064

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ei läinud pikaks, ilus jutt :)

    Ma olen sellega enam-vähem ka nõus. Loomulikult, mida vanemaks saame, seda kauem taastub keha igasugustest ületarbimistest ja traumadest.
    Aga on suur erinevus, kas sa sööd grillvorste ja rasvast sealiha või kvalitseetset loomaliha ja kanafileed.

  5. #1065

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    ma voiks taimetoitlust proovida kui kuskilt saaks oste neid sööke valmis kujul ja mis on söödavad ka .. ala grillitud tofu on imo jube bro .. kuigi olin ennem ka arusaamal, et see tofu on ikka paras sitt

    oskaks neid asju kõiki ise kodus teha (viidsiks) oleks elu bro ilmselt .. koige hullem ongi see viidsimine .. ostad mingid pihvid ja friikad saad 10 minutiga toiudu valmis .. easy ju .. aga kui hakka mingite taimedega mässama jne .. tra teed seda sööki tund aega ..

    saaks kuskilt neid valnis kujul kohe söömiseks teeks ma kyll proovi, et mis tunne on

  6. #1066

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas kilu6 Vaata postitust
    Siinkohal küsiks su arvamust Soomes tuntud dietoloogi, arsti ja mitmete raamatute autori Antti Heikkilä ideoloogia kohta, kelle üks põhiteese on:

    *** Piira otsustavalt süsivesikute tarbimist, söö selle asemel kvaliteetset looma-või linnuliha, köögivilju ja kala.

    http://www.anttiheikkila.com/
    Järjekordne Atkins, ei midagi uut, seda me teame, millesse Atkins suri.

    Süsivesikud on oluline toitainete grupp, mida ei peaks sugugi vältima, vaid vastupidi, süsivesikute piiramisega tehakse endale märksa enam kahju kui valkude või rasvade piiramisega. Peamine asi, mida siin peaks tähele panema, et tarbitaks kvaliteetseid ja tervislikke süsivesikuid. (Vt seesama Tigrano postitatud video vahemikus 1:20-1:40 http://www.youtube.com/watch?v=YvEH7W_w1NA .) Ja nendeks on eranditult taimset päritolu süsivesikud, võimalikult vähetöödeldud/väherafineeritud kujul. Valge nisujahu ja ülipleegitatud riis pole eriti hea valik. Veelgi halvem valik on aga liha, ükskõik missugusest loomsest allikast. Liha on taimse toiduga võrreldes äärmiselt vitamiinivaene, kiudainetevaene jne. Samas sisaldab lademes kõikvõimalikke toksiine, kusihapet, lojustele sissesöödetud kasvuhormoone, antibiootikume jm keemiat.

    Edit: Ja ennetamaks nüüd mõnda tegelast väitmast, et aga ka taimi pritsitakse igasuguse keemiaga, siis nii see on, ent mürkainete kogused pole mingil moel võrreldavad ja sisuliselt väljutatakse ikkagi taimse toidu abil organismist lihaga sissesöödud toksiinid.
    Viimati muudetud erplander poolt : 09.07.10 at 00:26

  7. #1067

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas kilu6 Vaata postitust
    Heikkilä ütleb, et ärge sööge üldse viljatooteid, sest see on paha paha. Samas veggie erp sööb kuskusi (nisutoode, enamikus süsivesikud) ja ütleb, et see on hea.

    St et siin on ideoloogiate erinevus.

    Ja ma ei tahagi öelda, kellel õigus on, lihtsalt päris huvitav, et eri koolkonnad.
    Kuskus pole ka kindlasti parim valik, aga näed, ei viitsi ka iga päev tatart süüa või köögiviljasuppi lürpida. Ei ole mingi hull tervisefriik. Kuigi vahepeal olin pool aastat ka toortaimetoitlane, lihtsalt sai see asi ära proovitud ja kindlasti võib seda ka teistele soovitada, selle aja jooksul organism lihtsalt puhastub täielikult kõigist mürkidest ja pärast seda võib jälle mõnevõrra vähemtervislikku kraami lubada.

  8. #1068

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Veelgi halvem valik on aga liha, ükskõik missugusest loomsest allikast. Liha on taimse toiduga võrreldes äärmiselt vitamiinivaene, kiudainetevaene jne. Samas sisaldab lademes kõikvõimalikke toksiine, kusihapet, lojustele sissesöödetud kasvuhormoone, antibiootikume jm keemiat.

    Edit: Ja ennetamaks nüüd mõnda tegelast väitmast, et aga ka taimi pritsitakse igasuguse keemiaga, siis nii see on, ent mürkainete kogused pole mingil moel võrreldavad ja sisuliselt väljutatakse ikkagi taimse toidu abil organismist lihaga sissesöödud toksiinid.
    Sa ühesõnaga väidad, et kuna kodanik X sööb liha ja kodanik Y ei söö, siis kodanik Y on palju parema tervise juures?

  9. #1069
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Selle jutu peale tahaks öelda, et hessi niivõrd kuivõrd uus toode kebab on nuts

  10. #1070

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas kvaliteet Vaata postitust
    Ja seda oled sa siin vist kolm korda raiunud sama pimesi, et Zilmer ja Kokassaar on oma stagnaaegsetes teadmistes kinni. Oled sa nendega isiklikult diskuteerinud? Miks sa arvad, et oma igapäevases töös ei tutvu nad uute teadustööde ja uuringutega ja ei suuda analüüsida?
    Need tüübid on lihtsalt nii valusad tondid, totaalsed ignorandid kõige selle põhjal, mis nad meedias rääkinud ja avaldanud on. Kusjuures Zilmeril on veel eriline komme kõiki ja kõike automaatselt naeruvääristama hakata, mis tema kivinenud ja kõigutamatute seisukohtadega kokku ei lähe. Seega võtan ka mina endale vabaduse teda ja tema seisukohti täpselt samal moel naeruvääristada.

    Ja ma ju näen mis toimub. Kõigi nende paarikümne aasta jooksul pole nad oma arvamusi grammi võrragi muutnud ja lasevad oma vana joru edasi, ülistades nii liha- kui piimatooteid, pidades neid asendamatuteks toiduainteks ning väites, et eestlased toituvad üldiselt väga hästi võrreldes muude rahvastega, samas faktid räägivad absoluutselt vastupidist keelt: eestlased on maailmas tipus kõigi nende haiguste poolest, mis on eriti levinud liha- ja piimatooteid ülemääraselt tarbivate rahvaste juures: südame-veresoonkonnahaigused, erinevad vähi vormid, suhkrutõbi, osteoporoos jne. Eestlased on endiselt üks Euroopa madalaima elueaga rahvaid.

  11. #1071

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Sa ühesõnaga väidad, et kuna kodanik X sööb liha ja kodanik Y ei söö, siis kodanik Y on palju parema tervise juures?
    Ja millest ma siis kogu selle pika teema vältel rääkinud olen? Järjekordne ignorant.

  12. #1072

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Ja millest ma siis kogu selle pika teema vältel rääkinud olen? Järjekordne ignorant.
    I call BS.

    Mina söön liha, sina mitte.

    Väidad, et oled parema tervise juures.

    Kuidas/millega mõõdame?

    Ja kui sa võtad vabaduse mind ignorandiks kutsuda, siis mulle meenutad sa hobust, kel klapid ees.

  13. #1073

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    I call BS.

    Mina söön liha, sina mitte.

    Väidad, et oled parema tervise juures.

    Kuidas/millega mõõdame?

    Ja kui sa võtad vabaduse mind ignorandiks kutsuda, siis mulle meenutad sa hobust, kel klapid ees.
    Söö või sitta (minupoolest kasvõi pullisitta), vaba maa, vaba valik.

  14. #1074
    Klubi Liige Kasutaja low-flow avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    1 209

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    See "tervisliku toitumise" teema on nii sürr. Igaüks paneb omamoodi tarka ja enamus seisukohti on tugevalt vastuolulised teineteisega. Kui mul, toitumisvõhikul, peaks üks hea päev isegi tekkima suur soov hakata paremini ja tervislikult toituma, siis kust fakki ma peaks teadma, kes õiget juttu räägab? See, kes teisi kõvema häälega idikateks kutsub? Selles suhtes, et kui pole aega sadu või isegi tuhandeid tunde pühendada erinevate seisukohtade uurimisele, siis on praktiliselt võimatu ennast veenda, et toitumisharjumused A on märgatavalt paremad kui toitumisharjumused B. Nii lähebki vähemalt 90% inimestest seda teed, et süüakse lihtsalt seda, mida on mugav ja soodne kätte saada. Infosulg missugune.

  15. #1075

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Söö või sitta (minupoolest kasvõi pullisitta), vaba maa, vaba valik.
    Väga hästi argumenteeritud.

    Söö natuke liha, äkki tuled mõistuse juurde tagasi.

  16. #1076

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas low-flow Vaata postitust
    See "tervisliku toitumise" teema on nii sürr. Igaüks paneb omamoodi tarka ja enamus seisukohti on tugevalt vastuolulised teineteisega. Kui mul, toitumisvõhikul, peaks üks hea päev isegi tekkima suur soov hakata paremini ja tervislikult toituma, siis kust fakki ma peaks teadma, kes õiget juttu räägab? See, kes teisi kõvema häälega idikateks kutsub? Selles suhtes, et kui pole aega sadu või isegi tuhandeid tunde pühendada erinevate seisukohtade uurimisele, siis on praktiliselt võimatu ennast veenda, et toitumisharjumused A on märgatavalt paremad kui toitumisharjumused B. Nii lähebki vähemalt 90% inimestest seda teed, et süüakse lihtsalt seda, mida on mugav ja soodne kätte saada. Infosulg missugune.
    On internetiajastu, me ei ela enam NL-is või Põhja-Koreas, pole see teema nii hull ka. Kel vähegi mõtlemisvõimet ja analüüsioskust, see peaks ikkagi suutma olulise info ebaolulisest välja sõeluda. Tuhandeid tunde kindlasti pole vaja. Aga mugavuse mõttes eelistatakse muidugi silmaklappe edasi kanda.

    Ma panen taaskord need 5 kahetunnist videoloengut Amazing Discoveries sarjast, mille läbivaatamise järel peaks nii mõndagi selgemaks saama:

    Life At Its Best: http://video.google.com/videoplay?do...52245997479572

    Your Health Your Choice: http://video.google.com/videoplay?do...74775164673892

    Sitting on a Time Bomb: http://video.google.com/videoplay?do...52245997479572

    Udderly Amazing: http://video.google.com/videoplay?do...52245997479572

    Health and Happiness: http://video.google.com/videoplay?do...52245997479572

    Võib laadida ka audio podcastina: http://itunes.apple.com/us/podcast/l...er/id286058669

  17. #1077

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Veel mõningaid klippe:

    ( Click to show/hide )


    ( Click to show/hide )


    ( Click to show/hide )


    ( Click to show/hide )

  18. #1078
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Sa suudad päris edukalt oma põhimõtteid maha teha. Taimetoitlased vahel jätavadki külahullu mulje, saad andeks, osad ained on ikkagi puudu ajul.
    Toitumisest tulenevad haigused/probleemid on enamus põhjustatud liigsest tärklise- ja jahutoodangute tarbimisest, mitte liigsest lihast ja piimast. Millegagi liialdamine ei ole obv hea. Äkki näed järgmine kord natuke rohkem vaeva ja kontrollid üle, mis põhjustab su väljatoodud haigusi.
    Hetkel oma idiootsete võrdlustega ei jõua sa kuhugi, aegunud toitumispüramiidid on muidugi halvad, aga maailmas on aegunud teadmiste ja taimetoitluse vahel väga palju "tühja" maad. Fakt on see, et põhjamaade inimene ei saa piisavalt D vitamiini toidust kätte, isegi kui ta liha sööb. Kui ta kala/mune ei tarbi, siis ta ei saa seda kuskilt ilma lisandeid söömata. Lisandite söömine kuna sul jäävad toidust ained saamata ei saa ju 100% tervislik ja omg maailma parim olla, võimis?
    Taimetoitlus sobib hästi naistele ja inimestele, kes tahavad kaaluda max 70kg.
    Viimati muudetud Spewmonkey poolt : 09.07.10 at 03:43

  19. #1079

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
    Sa suudad päris edukalt oma põhimõtteid maha teha. Taimetoitlased vahel jätavadki külahullu mulje, saad andeks, osad ained on ikkagi puudu ajul.
    Toitumisest tulenevad haigused/probleemid on enamus põhjustatud liigsest tärklise- ja jahutoodangute tarbimisest, mitte liigsest lihast ja piimast. Millegagi liialdamine ei ole obv hea. Äkki näed järgmine kord natuke rohkem vaeva ja kontrollid üle, mis põhjustab su väljatoodud haigusi.
    Hetkel oma idiootsete võrdlustega ei jõua sa kuhugi, aegunud toitumispüramiidid on muidugi halvad, aga maailmas on aegunud teadmiste ja taimetoitluse vahel väga palju "tühja" maad.
    Auline härra äkki annab teadust, kust ma seda saaks üle kontrollida, mida siin väitsid ("haigused/probleemid on enamus põhjustatud liigsest tärklise- ja jahutoodangute tarbimisest" etc.). Näeks heameelega su rõõmuks seda vaeva ja vaataks, kui tõsise allikaga tegu. Või äkki mõtlesid ise selle välja?

  20. #1080
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Kurat, ma ei tea kuidas mul transrasvad välja jäid sealt loetelust, põhiline kurjajuur siiski. Kõik eelpool nimetatud haigused on hakanud vohama 20. sajandi teisest poolest. Otseselt seotud inimeste rasvumise, kõrge vererõhu ja halva kolesterooliga, mille peamised põhjustajad on liigne halbade süsivesikute ja transrasvade tarbimine, mitte piima- ja lihatooted. Kvaliteetsed süsivesikud kombineeritud lihatoodete ja heade rasvadega ei põhjusta mingeid haigusi.
    Ma ei väida, et taimetoitlus halb on, parem kindlasti kui Zilmer ja muud loomad. Aga võrdlus taimetoitlus vs. Zilmer ja co ning väide, et halbade! süsivesikute vähendamine on automaatselt Atkins on rumal peale surumine, täpselt samasugune, mis Härrale ei meeldinud Zilmeri ja co puhul.
    Viimati muudetud Spewmonkey poolt : 09.07.10 at 04:17

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 2 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 2 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES