Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 61, kokku 127 EsimeneEsimene ... 1151596061626371111 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 201 kuni 1 220, kokku 2535
  1. #1201
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 903

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    saan ma õigesti aru, et kõige usaldusväärsem uuring on 89 aastal läbi viidud hiinas 10 000 inimese valimiga?
    :) :)

  2. #1202

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
    Indias ei sööda liha,sest selleks pole raha. Ei midagi rohkemat. Samuti on rahvaarv liiga suur et et üldse liha hulgi pakkuda saaks.
    Ehk targad olid tõesti targad oma soovituste jagamisel.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    lol, ja ise kavatsed siis 150-aastaseks elada, et tulemused ära oodata?

    Ja mis mõttes võrreldamatuid? Oli ju öeldud, et kõik välja toodud rahvad elasid üsna äärmuslikes tingimustes. Et nende eluea pikkuse määras toit, mitte karmid elutingimused.
    Võrrelda saab ikka +/- 20% erineva keskmise õhutemperatuuriga rahvuseid, kes muus osas on üsna sarnased va. see, et ühed on vegenid ja teised omnivoorid. Sinu näites toodud rahvused paneksid eskimode karmides tingimustes elades pillid kotti väga kiiresti, kuid eskimod peaksid kordi kauem vastu.
    Viimati muudetud Potsataja poolt : 26.07.10 at 17:26

  3. #1203
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
    Indias ei sööda liha,sest selleks pole raha. Ei midagi rohkemat. Samuti on rahvaarv liiga suur et et üldse liha hulgi pakkuda saaks.
    Kahjuks vale vastus, sest isegi kui neil oleks liha, siis juba uks ei lubaks süüa

  4. #1204

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
    Kahjuks vale vastus, sest isegi kui neil oleks liha, siis juba uks ei lubaks süüa
    Usk ei luba süüa veiseliha minuteada. Kui ka midagi muud siis siis olen avatud täiendustele.
    Muidugi on Indias ka palju moslemeid, need jälle ei söö sealiha. Sitt usk anyway mis liha süüa ei luba :D
    Viimati muudetud Oliverk poolt : 26.07.10 at 17:27

  5. #1205

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Samas esines maarahvastiku hulgas märksa vähem nn rikka ühiskonna haigusi nagu diabeeti, südamehaigusi, käärsoole-, rinna- ja kopsuvähki. Viimased tulid palju sagedamini esile jõukamates linnaregioonides, kus elustiil võimaldas tarbida enam liha, õli ja loomseid valke.
    Kas palju lihtsam vastus pole keskkond, kus nad elavad (a'la istuv töö, vilets õhk jne...)?
    Viimati muudetud taipupole poolt : 26.07.10 at 17:29

  6. #1206
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 903

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas taipupole Vaata postitust
    Kas palju lihtsam vastus pole keskkond, kus nad elavad?
    mu ettepanek oleks trolli söötmine lõpetada, seinaga ei ole mõtet vaielda ning allikate nagu innoirja.com ja ultravegan.info väidetega vaidlemine on mõttetus kuubis.

  7. #1207

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Minul on ikka küsimus erplanderile, millele pole vastust saanud

    Mina söön liha, sina mitte.

    Väidad, et oled parema tervise juures.

    Kuidas/millega mõõdame?

  8. #1208
    Pokkerihai
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 675

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Samas esines maarahvastiku hulgas märksa vähem nn rikka ühiskonna haigusi nagu diabeeti, südamehaigusi, käärsoole-, rinna- ja kopsuvähki. Viimased tulid palju sagedamini esile jõukamates linnaregioonides, kus elustiil võimaldas tarbida enam liha, õli ja loomseid valke.
    see on küll bs. igasugused südamehaigused on suurema tõenäosusega põhjustatud ikkagi istuvast elustiilist (autoga sõitmine, istuv töö jne), mis maakohtades ei ole väga võimalik, sest muidu ei elatataks endid ära. samuti usun, et kopsuvähki tekitab suurema tõenäosusega siiski suitsetamine, õhusaaste jne, mis jällegi maakohtades on harvemini esinev nähtus.

  9. #1209

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas kardaanirist Vaata postitust
    see on küll bs. igasugused südamehaigused on suurema tõenäosusega põhjustatud ikkagi istuvast elustiilist (autoga sõitmine, istuv töö jne), mis maakohtades ei ole väga võimalik, sest muidu ei elatataks endid ära. samuti usun, et kopsuvähki tekitab suurema tõenäosusega siiski suitsetamine, õhusaaste jne, mis jällegi maakohtades on harvemini esinev nähtus.
    Igaüks usub seda, mida tahab, samas faktid räägivad kõige selgemat keelt.

  10. #1210

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Igaüks usub seda, mida tahab, samas faktid räägivad kõige selgemat keelt.
    Just nimelt, seepärast ei kõlagi kogu sinu jutt eriti usutavalt.

  11. #1211
    Pokkerihai
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 675

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Igaüks usub seda, mida tahab
    ei oleks ise osanud paremini öelda. :)


    ( Click to show/hide )

  12. #1212

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Minul on ikka küsimus erplanderile, millele pole vastust saanud

    Mina söön liha, sina mitte.
    No söö pealegi, igast asju süüakse, Koreas ja Hiinas mitmesuguseid tõuke jne. Ega's mina lihtne inimene saa kätt ette panna.

    Väidad, et oled parema tervise juures.
    Ikka väidan, kuidas muidu.

    Kuidas/millega mõõdame?
    Ei tea, äkki härra mõtleb välja? Kas mõõdame mõõdulindiga või hoopis margapuuga? Ja mida me siis mõõdame, kolesteroolitaset? Kui vana oled, paistad olevat 10-15 aastat noorem, kas need tulemused üldse võrreldavad? Jah, küsimusi on palju.

  13. #1213

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
    mu ettepanek oleks trolli söötmine lõpetada, seinaga ei ole mõtet vaielda ning allikate nagu innoirja.com ja ultravegan.info väidetega vaidlemine on mõttetus kuubis.
    Ise mõtlesid selle ultravegan.info välja? Päris andekas tüüp, ma vaatan.

    Kahjuks millekski enamaks peale trollimise sa tõesti ei küündi.

  14. #1214

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ma ei tea, kas siin kuskil see olnud, kuid kysin ikka. Milleks taimeetoitlased mereandidest loobuvad. Ala kalad, ok lõhedes jms on mingeid rasvu jms aga need on ju kõik kasulikud inimesele (omega jne jamad), siis veel vähid, kalmaarid, krevetid jne jne .. Peaksid nad ju kõik vähe kcal sisaldama ning tervisele head olema?

  15. #1215

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    No söö pealegi, igast asju süüakse, Koreas ja Hiinas mitmesuguseid tõuke jne. Ega's mina lihtne inimene saa kätt ette panna.



    Ikka väidan, kuidas muidu.



    Ei tea, äkki härra mõtleb välja? Kas mõõdame mõõdulindiga või hoopis margapuuga? Ja mida me siis mõõdame, kolesteroolitaset? Kui vana oled, paistad olevat 10-15 aastat noorem, kas need tulemused üldse võrreldavad? Jah, küsimusi on palju.
    Lihtne, tänapäeval saab raha eest kõike ehk kaotaja (viletsamas seisundis olija) maksab mõlema testid kinni. Koormustest+veretest+jne.

  16. #1216

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    See massiline liha- ja piimatoodete kultus on (tänu põllumajanduslikule masstootmisele) üksnes viimase sajandi teema, enne seda tarbiti ka meie aladel loomseid toite vägagi tagasihoidlikus koguses. Samas eluiga on keskmiselt kasvanud kogu aeg, aga mitte tänu loomsete toitude osakaalu kasvule, vaid üldisete elu- ja sanitaartingimuste paranemise tõttu. Inimesed ei pea enam orjama 10-12 tundi tehases või põllul ja ennast tööga tapma.

    Enamik rahvaid on läbi ajaloo olnud taimetoitlased, on seda muide ka tänapäeval. Vastasel juhul ei jätkuks lihtsalt ressursse. Sest kõigele muule lisaks on lihatootmine äärmiselt ressursse (maad, vett, kütust jne) raiskav tööstus. Kordi ja mõningate ressursside puhul kümneid kordi loodusele kahjulikum kui taimsete saaduste tootmine.



    Seda veendumust kinnitavad arvukad uuringud, eelkõige maailma suurim terviseuuring The China Study (Hiina Uuringut/Terviseprojekt), millest nähtub et need rahvagrupid, kes tarbivad enim loomseid tooteid, neil esineb ka enim kõikvõimalikke kroonilisi haigusi (erinevad vähi vormid, südamehaigus, suhkrutõbi, osteoporoos jne).

    Hiina Uuringut peetakse maailmas seni märkimisväärseimaks ja ulatuslikemaks toitumisega seotud uuringuks, mida aitasid korraldada USA ja mitmete Euroopa riikide teadlased 1989. aastal. Hiina sobib ideaalselt kohaks, kus taoline terviseuuring läbi viia, kuna riigi eri piirkondades on levinud väga erinevad toitumistavad. Mõnedes külades valitseb peaaegu täielik taimetoitlus, teisal pannakse aga suurt rõhku lihatoitudele. Uuring hõlmas kokku üle 10 000 inimese, kellest igaühe kohta koguti üle 1000 ühiku kõikmõeldavat infot toitumise, elustiili ja keskkonna kohta. Selle andmeid analüüsitakse veel tänapäevalgi, kuid ühe peamise järeldusena on välja toodud, et hiinlastel, kes söövad vähim loomseid tooteid, on oluliselt madalamad vähi, südameatakkide jt krooniliste haiguste näitajad.

    Avastati, et sarnased haigused esinevad kindlates geograafilistes ja majanduslikes piirkondades. Vähemjõukates maapiirkondades olid levinud haigused, mis arenenud riikides enam probleemiks pole, nagu tuberkuloos jt nakkushaigused. Samas esines maarahvastiku hulgas märksa vähem nn rikka ühiskonna haigusi nagu diabeeti, südamehaigusi, käärsoole-, rinna- ja kopsuvähki. Viimased tulid palju sagedamini esile jõukamates linnaregioonides, kus elustiil võimaldas tarbida enam liha, õli ja loomseid valke. Tuvastati, et kõrge verekolesterooli tase oli tihedalt seotud paljude vähkide – leukeemia, maksa-, käär- ja pärasoole-, kopsu- ja ajuvähi esinemisega. Uuringu tulemused näitasid, et isegi väikeses koguses loomsete toodete tarbimine põhjustab oluliselt haiguste sagenemist.

    Loeng China Study tulemuste kohta:
    [YOUTUBE]yfsT-qYeqGM[/YOUTUBE]

    Siin olen ka kirjutanud:
    http://foorum.pokkeriprod.com/showpo...&postcount=243
    Hetkel ei mõtle nokkida, vaid lihtsalt uurida, kas mul on mõni fakt teadmata. Märgistasin boldiga. Et kuidas saab loomse toidu tarbimisega olla suurem oht haigestuda suhkrutõvesse. Missugune loomne toit tõstab insuliini taset niivõrd palju, et pikapeale tekitada suhkrutõbi? Piimas on süsivesikuid, kuid seal on ka korralik kogus rasva sees, mistõttu insuliin ei tõuse eriti. Liha ei puuduta vapsjee insuliini taset. Et suhkruhaigust saada, peaks olema stabiilselt süsivesikute rohke toit ja kasulikke rasvade vähesus. Kui panna loomse toidu alla "Burks", siis jah, võid saada endale tulevikus suhkruhaiguse, kui seda kogu aeg nosida.

    Anyway, huvitab lihtsalt

  17. #1217

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Ei tea, äkki härra mõtleb välja? Kas mõõdame mõõdulindiga või hoopis margapuuga? Ja mida me siis mõõdame, kolesteroolitaset? Kui vana oled, paistad olevat 10-15 aastat noorem, kas need tulemused üldse võrreldavad? Jah, küsimusi on palju.
    Sa oled üle 40ne? Hakkad juba varajases eas seniilseks muutuma oma silo söömisest?

    Aga trollimine trollimiseks. Kui sa oled mu varasemaid poste lugenud, siis peaksid juba mõsitma, et mul pole taimetoitluse vastu midagi.
    Küll ei mõista ma inimesi, kes klapid peas kuulutavd ühte tõde ja ei suuda asju teise nurga alt vaadata.

    Vastates sinu küsimusele, siis mina olen 27a vana ja usun, et parema tervise juures kui sina. Minu esialgne küsimus oligi sulle, et kuidas seda nö "tervise taset" siis mõõta? Ootaks eelkõige sinu vastust sellele, kuna kuulutad absoluutset tõde.

  18. #1218

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas g00000se Vaata postitust
    Hetkel ei mõtle nokkida, vaid lihtsalt uurida, kas mul on mõni fakt teadmata. Märgistasin boldiga. Et kuidas saab loomse toidu tarbimisega olla suurem oht haigestuda suhkrutõvesse. Missugune loomne toit tõstab insuliini taset niivõrd palju, et pikapeale tekitada suhkrutõbi? Piimas on süsivesikuid, kuid seal on ka korralik kogus rasva sees, mistõttu insuliin ei tõuse eriti. Liha ei puuduta vapsjee insuliini taset. Et suhkruhaigust saada, peaks olema stabiilselt süsivesikute rohke toit ja kasulikke rasvade vähesus. Kui panna loomse toidu alla "Burks", siis jah, võid saada endale tulevikus suhkruhaiguse, kui seda kogu aeg nosida.

    Anyway, huvitab lihtsalt
    Heemne raud ja suhkrutõbi

    Ülemäärane rauavaru võib mõjutada ka organismi võimet reguleerida insuliini tootmist, mis on esmane ohumärk suhkrutõvest. Selline ‘insuliini resistentsus’ võib areneda täieulatuslikuks insuliinist sõltumatuks diabeediks (tüüp II, NIDDM). Nüüdseks on olemas suur hulk tõendeid, mis näitavad, et insuliini resistentsus on otseselt seotud rauavaruga – mida väiksem on varu, seda madalam on risk insuliini resistentsuseks ja seda väiksem võimalus diabeedi tekkeks. On ka selge, et vegetaarlastel ja veganitel on madalam insuliini resistentsus kui lihasööjatel ning väiksem diabeedi oht. Kõrgem suhkrutõve oht lihasööjate puhul tuleneb peamiselt nende toitumisest. Pole üllatav, et vastavate uuringute järeldus on, et märksa vähem II-tüübi suhkruhaiguse tekkejuhtumeid esineks, kui inimesed alandaksid oma rauavaru lõpetades lihasöömise.
    http://veg.ee/artiklid/tervis/taimne-raud

    [YOUTUBE]1nFigsE3Wbk[/YOUTUBE]

    [YOUTUBE]q9UVufDQw-k[/YOUTUBE]

    http://video.google.com/videoplay?do...52245997479572
    diabeedi jutt alates 18:00

    http://www.vegetarian.org.uk/campaig...report11.shtml

    http://www.pcrm.org/health/prevmed/diabetes.html

    http://www.thenazareneway.com/diet/milk.htm
    http://www.time.com/time/magazine/ar...976188,00.html
    http://www.rense.com/general63/ddia.htm
    http://www.naturalnews.com/002695.html
    http://www.diseaseproof.com/archives...-diabetes.html
    Viimati muudetud erplander poolt : 26.07.10 at 19:27

  19. #1219

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    ( Click to show/hide )
    Selle jutu peale jooksis mu juhe lõplikult kokku. Suhkur on küll taimset päritolu aga selle liigtarbimine on kordi ohtlikum, kui loomse toidu liigtarbimine ja ikka eriti madal on seostada diabeet loomse toidu söömisega.

  20. #1220
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Erplander, sa oled 2x osavalt hiilinud kõrvale vastamast GM-sojat puudutavale postitusele. Viskad ehk pilgu peale minu varasemas sissekandes pandud linkide taga peituvatele tekstidele ja räägid midagi asjalikku? Või ei suuda Sa seal toodud väidete ja uuringute tulemuste paikapidavust kuidagi kõigutada?

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 2 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 2 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES