Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 78, kokku 127 EsimeneEsimene ... 2868767778798088 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 541 kuni 1 560, kokku 2535
  1. #1541

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Muuseas, südamerabanduse, südamereuma, ajurabanduse ja mitmete teiste haigustega oli selle sama Hiina uuringu andmetel üks tugevamaid seoseid nisul. Need seosed olid tunduvalt tugevamad kui loomse toidu ja haiguste vahel, mis olid sisuliselt olematud. Lihtsalt teadmiseks neile, kes loevad läbi raamatu The China study, hakkavad taimetoitlaseks selle nn tervislikkuse pärast, aga söövad hoolega makarone ja pastat.

    Lisaks veel soja kohta mõned hirmuäratavad faktid ja uuringud:

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1868922

    Uuringus anti katsealustele 3 kuud 30 g sojaube päevas. Pooltel 3 kuud sojaube saanutel oli tulemuseks häired kilpnäärme töös.

    http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/60/3/333

    Selles uuringus anti naistele 60 g sojavalku päevas 1 kuu jooksul. Tekkisid häired menstruatsioonitsüklis (viivitatud menstruatsioon) ja muud hormonaalhäired.

  2. #1542

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas MissLiz Vaata postitust
    Ei, söön peaaegu kõike, kuid jälgin lihtsalt, kustkohast läheb piir :)
    Sööme ju selleks et elada, mitte vastupidi
    Mis elu see ilma söömise/joomiseta ka oleks

  3. #1543

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas samedumpster Vaata postitust
    Muuseas, südamerabanduse, südamereuma, ajurabanduse ja mitmete teiste haigustega oli selle sama Hiina uuringu andmetel üks tugevamaid seoseid nisul. Need seosed olid tunduvalt tugevamad kui loomse toidu ja haiguste vahel, mis olid sisuliselt olematud. Lihtsalt teadmiseks neile, kes loevad läbi raamatu The China study, hakkavad taimetoitlaseks selle nn tervislikkuse pärast, aga söövad hoolega makarone ja pastat.

    Lisaks veel soja kohta mõned hirmuäratavad faktid ja uuringud:
    T2istera pasta ftw :) kuigi seal ka mingi kogus nisujahu

  4. #1544
    Jube Noob Kasutaja MissLiz avatar
    Liitus
    Jul 2009
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    112

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Mis elu see ilma söömise/joomiseta ka oleks
    Hehe, mina isiklikult mitte ei näljuta ennast, vaid uurisin järgi, kui palju peaksin päevas sööma et kaalu hoida, ning mitte juurde koguda keharaskust.

    Ja kui ma peaksin valima, kummast loobun täielikult (kas rasvane ent maitsev söök või kena figuur) siis kindlasti loobuksin söögist, sest mis elu see on, kui igal sammul peab muretsema oma kehakaalu pärast.

  5. #1545
    Grinder Kasutaja soouni avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    771

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Oeh trenn on küll elustiiliks ja see on hea mis mulle meeldib endal, aga probleemiks on see, et kõhupeal pekki palju ja see on kõige raskem koht üldse kust seda eemaldada. Muidu on kõik okei. Käisin hiljuti ka spordiarsti juures kus tehti igast mõõtmisi ja protseduure siis. Siis arstitädi ütles, et mul on 8% rohkem rasva kehal kui võiks olla. Kõik pmst ongi kõhupeal ehk õllekas siis. Tean, et jooksu ja kõhulihaste treenimisega pidavat kõige paremini põletada seda aga no kuidagi ei taha kaduda. Kõige hullem ikka on see, et rasvud vähehaaval ja siis oled 25-ja rohkem siis juba mõnus rasvakiht ümber mida sel ajal juba palju raskem ümber ära saada. Seega mida rohkem tuleks noorena ehk 20 ja nii kandis trenni teha minu arvamus.

    Ma ei tea kas OT aga ma ei tea lihtsalt kirjutasin.

  6. #1546

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Kõhtu treenitakse köögis.

  7. #1547

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas soouni Vaata postitust
    Kõik pmst ongi kõhupeal ehk õllekas siis. Tean, et jooksu ja kõhulihaste treenimisega pidavat kõige paremini põletada seda aga no kuidagi ei taha kaduda.
    Kõhulihaste treenimine ei vähenda kõhu pealt rasvu, see on müüt.

    Kõhulihaste treenimine tugevdab lihaseid. Rasvu põletatakse muud moodi.

  8. #1548
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Korralik aeroobne trenn ~4 korda nädalas ja õhtul ei näksi ning küll ta kaduma hakkab.

  9. #1549
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Kõhulihaste treenimine ei vähenda kõhu pealt rasvu, see on müüt.

    Kõhulihaste treenimine tugevdab lihaseid. Rasvu põletatakse muud moodi.
    See väga levinud müüt. Rasva ei saa põletada kindlalt kehapiirkonnalt vaid rasv põleb kogu kehalt korraga.

    Ma ei tea kas see on ka müüt aga olen kuulnud jutte, et kui oled õllekõhuga ning teed kõhulihaseid siis kõht ei muutu väiksemaks vaid vastupidi rohkem suuremaks kuna suure pekikorra alla tekivad nüüd ka lihased.

  10. #1550
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tund-paar enne magamaminekut süüa kodujuustu/kohupiima/tuunikala(mitte liiga tihti, sisaldab palju metalle). Igaljuhul ei tohi nälgida peale kella 18't, kui just kell 20 magama ei lähe. Viimaseks suuremaks toidukorraks värske salat + liha või hautatud juurviljad+liha, aga mitte kartul ja riis jms. Kartul ja riis on üldse halvad kaalu alandades, tatar on hea näiteks. Kindlasti korralik hommikusöök(munad+puder või omlett nt.), mitte nälgida õhtuni ja siis õgida meeletult vales koostises toitu. Vältida ei tohi ka (heade) rasvade söömist; munad, hapukoor, juust, pähklid(parima rasvaprofiiliga peaks olema kookos, sarapuu ja mandel), avokaado, erinevad kalad(eriti lõhe) ja erinevad õlid(kookos-, oliivi-, viinamarja-, linaseemne-, kalamaksa-). Ja muidugi päevas peaks ära sööma kuni 1kg juurvilju, tundub küll palju, aga kui iga eine kõrvale kasvõi 200g tomatit/kurki/peedisalatit vms. lisada, siis jaguneb asi päris kenasti ära. Kindlasti on kõigil omad lemmikud, mida suudavad sisse ajada endale. Puuviljad on head, aga nendega ei tohiks samuti liialdada(tõstavad veresuhkrut, mis omakorda soodustab rasvade ladestumist).
    Süüa tuleks iga 3-4h tagant, liiga pikk paus paneb õgima suurest näljast. Süüa/mäluda tuleb aeglaselt, ajusse jõuab signaal kõhu täitumisest 20 minutiga, seega enne seda on ennast alati võimalik üle süüa.
    Kuskilt jäi meelde, et rasva kaotamisel on osakaal 70% toitumisel ja 30% trennil. Trenni tehes ja halvasti toitudes rasva eriti ei kaota, trenni mitte tehes, aga õigesti toitudes kaotab küll.

    Sai veits vales järjekorras kõik kirja pandud, aga ei viitsi praegu ümber ka tõsta.
    Viimati muudetud Spewmonkey poolt : 13.08.10 at 17:59

  11. #1551
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 252

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
    Paar tundi enne magamaminekut süüa kodujuustu/kohupiima/tuunikala(mitte liiga tihti, sisaldab palju metalle). Igaljuhul ei tohi nälgida peale kella 18't, kui just kell 20 magama ei lähe. Ja viimaseks suuremaks toidukorraks värske salat + liha või hautatud juurviljad+liha, aga mitte kartul ja riis jms. Kartul ja riis on üldse suhteliselt halvad kaalu alandades, tatar on hea näiteks. Kindlasti korralik hommikusöök(munad+puder või omlett nt.), mitte nälgida õhtuni ja siis õgida meeletult vales koostises toitu. Vältida ei tohi ka (heade) rasvade söömist; munad, hapukoor, juust, pähklid, avokaado, erinevad kalad ja erinevad õlid(kookos-, oliivi-, viinamarja-, linaseemne-, kalamaksa-).
    Kuskilt jäi meelde, et rasva kaotamisel on osakaal 70% toitumisel ja 30% trennil. Trenni tehes ja halvasti toitudes rasva eriti ei kaota, trenni mitte tehes, aga õigesti toitudes kaotab küll.
    +1 respekt sulle

  12. #1552

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    See väga levinud müüt. Rasva ei saa põletada kindlalt kehapiirkonnalt vaid rasv põleb kogu kehalt korraga.

    Ma ei tea kas see on ka müüt aga olen kuulnud jutte, et kui oled õllekõhuga ning teed kõhulihaseid siis kõht ei muutu väiksemaks vaid vastupidi rohkem suuremaks kuna suure pekikorra alla tekivad nüüd ka lihased.
    Kõht otseselt suuremaks ei lähe, vähemalt märgatavalt, kuna lihas hoiab/stabiliseerib torsot.

    Küll on oht alaseljale liiga teha, kui keskendutakse ainult kõhu treenimisele ja alaselg jääb unarusse.

    Spewmonkey poolt kirjutatu on õige.


    Aga toidu poole pealt. Poest võtsin just lõhe, porrut, tsillit, shampinjone, sinihallitusjuustu, sibulat. Läheb kokkamiseks.

    edit:typo
    Viimati muudetud Godspeed_EJ poolt : 13.08.10 at 16:16

  13. #1553

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    tra see lõhe filee on valusa hinnaga, mingi nõks alla 200 eek/kg .. aga obv nuts ka

  14. #1554
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas soouni Vaata postitust
    Oeh trenn on küll elustiiliks ja see on hea mis mulle meeldib endal, aga probleemiks on see, et kõhupeal pekki palju ja see on kõige raskem koht üldse kust seda eemaldada. Muidu on kõik okei. Käisin hiljuti ka spordiarsti juures kus tehti igast mõõtmisi ja protseduure siis. Siis arstitädi ütles, et mul on 8% rohkem rasva kehal kui võiks olla. Kõik pmst ongi kõhupeal ehk õllekas siis. Tean, et jooksu ja kõhulihaste treenimisega pidavat kõige paremini põletada seda aga no kuidagi ei taha kaduda. Kõige hullem ikka on see, et rasvud vähehaaval ja siis oled 25-ja rohkem siis juba mõnus rasvakiht ümber mida sel ajal juba palju raskem ümber ära saada. Seega mida rohkem tuleks noorena ehk 20 ja nii kandis trenni teha minu arvamus.

    Ma ei tea kas OT aga ma ei tea lihtsalt kirjutasin.
    Söö ainult taimsest+piimatooteid ja pekk kaob ise poole aasta või paariga, sõltub kui paks oled Ei pea mingeid kalureid kuskilt pakilt jälgima või mingeid ime trenne tegema.

    Naistest ei saa üldse aru, kes kaalujälgmist teevad rofl, taimsest toitudes ei anna rasva minna lihtsalt + igasugused tselluliidid ja muud liidid lihtsalt kaovad ära, söö kasvõi iga 2h tagant ja palju jõuad. Aga las söövad igas saasta, siis saavad miljonid ärikad pappi kokku ajada alates mingitest tablettidest, mis kõhnaks teevad, mingitest ulme kallitest dieet toitudest ja lõpetades mingi kaaljujälgija.ee lehekülgedega

    Nagu ennem ütlesin, olin ise pea 100 kg nüüd olen 75kg vist umbes ja ei teinud mingit ime trenne. Muidugi jalutamine oleks vahva ja venitused võiks olla aga muidu söö ennast pooleks ja pekk kaob ajaga.

  15. #1555
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ma ei tee su toitumisviisi maha, aga su laiskuse propageerimine on halb. Kui inimene võtab suhtumise "söön, mida tahan, peaasi, et on taimne", siis tal võib jääda olulisi mineraale/vitamiine puudu, aga ta ei saa sellest ise arugi. Natuke peab ikkagi vaeva nägema, et asju järgi uurida. Taimetoitlaste puhul ongi imo see hea, et nad on viitsinud vaeva näha ja tudeerida ning puhtalt sellepärast on nad keskmisest laisast inimesest oluliselt parema toitumisega. Ma ei tea küll täpselt, mida sa taimse toidu all mõtled, aga kui päevläbi riisi, kartulit ja saia endale iga 2h tagant piimaga sisse ajada, siis saab väga edukalt paks edasi olla. Ja kehakaal ei ole muidugi veel mingi püha tõde. Kehakoostis on hoopis olulisem.
    Ulme kallid dieet toidud ja tabletid soosivadki just seda laiskust, et "siis ei pea kalureid lugema, ega midagi". Hea soovitus oleks spetsialisti käest toitumiskava tellida, mis maksab 400-500 krooni ja on ülimalt kasulik investeering imo, aga samas siis ei pruugi inimene ise jälle üldse vaeva näha, sööb ainult nii nagu paberil kirjas. Samas jääb midagi kasulikku külge kindlasti. Kuna see tegelikult üsna väike raha on, siis kasvõi proovi mõttes tasub kindlasti seda kaaluda. Spetsialistid oskavad inimeste soovidega arvestada ja selle põhjal koostada, mitte ei saa lihtsalt mingit tuima copy/paste menüüd. Võib ka seda muidugi juhtuda, aga kõigepealt tuleb uurida, kes sobiv inimene võiks olla. Kui asi huvitama hakkab, siis vastavad nad meeleldi tekkinud küsimustele.(Ei räägi küll isiklikust kogemusest, aga selline mulje on mulle jäänud)
    Seega minu esmane soovitus oleks lugeda artikleid ja küsida inimeste käest, kes tunduvad asjaga kursis olevat ja samas hakata kaloreid lugema, sest see harjutab iseseisvalt mõtlema. Lisaks on kalorite lugemine minimaalne vaev, sest ükskõik kui loll või halva mäluga sa oled, siis mingi aja möödudes jääb midagi ikka meelde ja oskad asju juba automaatselt tunde järgi hinnata. Enda tervisesse tasub investeerida ja see ajakulu/vaev ei ole sugugi mitte suur. Kui peale seda leiad, et sul pole mingit vajadust süüa loomse päritoluga tooteid ja saad edukalt kõik vajaliku taimsest toidust kätte, siis jumala eest, miks mitte.
    Viimati muudetud Spewmonkey poolt : 13.08.10 at 18:07

  16. #1556

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
    Söö ainult taimsest+piimatooteid ja pekk kaob ise poole aasta või paariga, sõltub kui paks oled Ei pea mingeid kalureid kuskilt pakilt jälgima või mingeid ime trenne tegema.
    olla aga muidu söö ennast pooleks ja pekk kaob ajaga.
    Edasi ei viitsinud lugeda. Kui sa tarbid rohkem kaloreid, kui ära kulutad, siis sa paraku lähed paksuks. Vahet pole, kas saad oma üleliigsed kalorid lihast, või banaanist

  17. #1557

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ainevahetuse kiirus tuleb ka siinkohal mängu, mis on igal inimesel kahjuks erinev

  18. #1558

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas g00000se Vaata postitust
    Edasi ei viitsinud lugeda. Kui sa tarbid rohkem kaloreid, kui ära kulutad, siis sa paraku lähed paksuks. Vahet pole, kas saad oma üleliigsed kalorid lihast, või banaanist
    Kahjuks ei tea keegi täpselt, palju ta kaloreid kulutab, ning pealegi ei ole see konstantne suurus, vaid sõltub sajast asjast (kaasa arvatud toidust, mida me tarbime). Lisaks, alla võib võtta nii vee arvelt (lühiajaliselt) rasva arvelt kui ka lihaste arvelt. See viimane juhtubki siis, kui süüa vähem kui kulutad, pööramata mingit tähelepanu toidu kvaliteedile. Nii et see lähenemine ei ole üldse mitte õige.

  19. #1559
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas g00000se Vaata postitust
    Edasi ei viitsinud lugeda. Kui sa tarbid rohkem kaloreid, kui ära kulutad, siis sa paraku lähed paksuks. Vahet pole, kas saad oma üleliigsed kalorid lihast, või banaanist
    Ma tahaks näha, kes sööb seda silo niipalu, et enamus kaloreid ei jõua ära kulutada.

  20. #1560
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas sm112 Vaata postitust
    Kahjuks ei tea keegi täpselt, palju ta kaloreid kulutab, ning pealegi ei ole see konstantne suurus, vaid sõltub sajast asjast (kaasa arvatud toidust, mida me tarbime). Lisaks, alla võib võtta nii vee arvelt (lühiajaliselt) rasva arvelt kui ka lihaste arvelt. See viimane juhtubki siis, kui süüa vähem kui kulutad, pööramata mingit tähelepanu toidu kvaliteedile. Nii et see lähenemine ei ole üldse mitte õige.
    Jutt ei olnud alla võtmisest, jutt oli sellest, et kui sööd üle oma kaloraaži, siis lähed paksuks olenemata sellest, kas toit on taimne või loomne. Alla võtmise kohapealt Tigrano eksib seetõttu jah.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 3 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 3 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES