Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 93, kokku 127 EsimeneEsimene ... 43839192939495103 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 841 kuni 1 860, kokku 2535
  1. #1841

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    mis ma kui tahaks tartus taimetoitlane olla, peaksin iga nädal korra tallinnas kuskil vegi poes shoppamas k2ind :D? nii palju kui ma olen viitsinud uurida, siis selveris on paar tofu kotleti n thats it .. meil seda värki ei soostita tundub ...

  2. #1842
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas leits Vaata postitust
    mis ma kui tahaks tartus taimetoitlane olla, peaksin iga nädal korra tallinnas kuskil vegi poes shoppamas k2ind :D? nii palju kui ma olen viitsinud uurida, siis selveris on paar tofu kotleti n thats it .. meil seda värki ei soostita tundub ...
    Me perega näiteks ei käigi peaaegu poes, ostsin kõik kuivained jne hulgi ära, ise kasvatasime kõik juurikad jne, leivad saiad teeb ka ise, magustoidud ka enamus, põhimõtteliselt ostab poest veel piima, puuvilju, mingied väismaiseid juurikaid, maitseaineid ehk nipetnäpet.

  3. #1843

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
    ma ei saa aru sellest, miks proovitakse väliselt, väljanägemiselt kopeerida laibatooteid? ja maitselt?
    miks mitte olla just erinev?
    See ei ole otseselt kopeerimine. Väljanägemine on paratamatult sarnane neil toodetel, sest ega vorst või vorstisarnane asendustoode ei saa olla mingis imevormis, vorst toodetakse ja pakendatakse ikka võimalikult efektiivselt ja selline ümar vorm on parim lahendus nii loomse kui taimse vorsti jaoks, liiati kui kasutada juba väljatöötatud seadmeid ja tehnoloogiaid. Ma usun, et poleks mõtet hakata välja töötama mingit 5- või 6-nurkset vormi taimse vorsti jaoks. Samuti konsistents ja muud välised näitajad on enesestmõistetavalt sarnased, lihtsalt toorained on erinevad.

    Ja maitselt ei püüta vägisi kopeerida lihatooteid, vaid lihtsalt taimsete valkude maitsestamiseks kasutatakse sarnaseid inimestele harjumuspäraseid maitseaineid, mis loomsete puhulgi ja tulemuseks ongi suhteliselt sarnane maitse. Või mõni tahab väita, et taimetoitlased ei tohiks ka samu maitseaineid kasutada, mida lihatoodetel, kuigi need on iseenesest taimset päritolu? Miks lihatoodete puhul üldse kasutatakse maitseaineid? Liha ju niigi hea? Või siiski pole? Samahästi võiks ju küsida, et miks lihatootjad püüavad kopeerida taimset vorsti, kasutades üha enam ja enam sojavalku? :)

    lõhna kohta.
    kas sulle on sünnist saati olnud vastuvõetamatu laibatoodete lõhn või hakkas see sulle vastu peale vegeniks hakkamist?


    mulle meeldib näiteks värske saslõki lõhn.....
    Tegelikult on see laibatoodete lõhn, mis on levib poodide liha- ja kalalettides, kogu aeg vastumeelne olnud, aga enne taimetoitlaseks hakkamist pidi seda lihtsalt paratamatult võtma ja kuidagi üle elama. Vastumeelsed olid kogu aeg ka pekine liha ja taises lihas olevad suuremad sooned. Vorst ja viinerid olid talutavamad, kuna neil polnud ka nii tugevat laibalõhna. Samas šašlõkki sai ise ka söödud ja selle lõhn oli tõesti omamoodi meeldiv ja ma kujutan ette, et inimliha lõhn võib samal viisil töödelduna samuti üsna meeldiv olla, see ei tähenda, et seda peaks toiduks kasutama.

  4. #1844

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    pidasin silmas pigem värvust ja selle suitsuvorsti väljanägemist(nn struktuuri), kui kuju. võimalik, et see ongi tema loomulik värvus ja nägu. ma ei tea, selleks küsingi......

  5. #1845

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
    pidasin silmas pigem värvust ja selle suitsuvorsti väljanägemist(nn struktuuri), kui kuju. võimalik, et see ongi tema loomulik värvus ja nägu. ma ei tea, selleks küsingi......
    Ok, kujutan ette, et eks seda on püütud jah teha väliselt võimalikult sarnaseks loomse suitsuvorstiga, et oleks harjumuspärasem ja et võibolla ka omnidele seda müüa tervisliku alternatiivina

  6. #1846

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    huvitav kust metroo seda grillsoja saab .. tra see mis leiva vahele seal panevad .. yber nuts, mulle ilgelt meeldib. sellised v2ikesed kuubikud .. ilmselt lopikavad ise v2ikeseks vms ..

    poes mdavad grilltofud jms on total bs selle korvakl

  7. #1847
    Bännitud Kasutaja Madis Very avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    @Tables
    Postitusi
    2 953

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Lõpuks leidsin asja millega hommikuti müslit/kellgoseid süüa SOJAPIIM !! Miks ma küll varem selle peale ei tulnud :D. Kuid soovitan kõigile, kes tahavad piima tarbimist vähendada.
    Hind pole ka eriti hull mingi 50 eeku vist liiter ja maitse parem kui piimal :)

  8. #1848
    Vana Tegija Kasutaja EGERT avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    ^ with them ladies
    Postitusi
    1 042

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ise jõin mingi aeg vähemalt liitri sojapiima päevas. Mitte et ma mingi degen-vegen oleks, aga mulle lihtsalt maitseb. Lemmiktoit on vaieldamatult kõik, mis kunagi on elanud :)

  9. #1849
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 256

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Madis Very Vaata postitust
    Lõpuks leidsin asja millega hommikuti müslit/kellgoseid süüa SOJAPIIM !! Miks ma küll varem selle peale ei tulnud :D. Kuid soovitan kõigile, kes tahavad piima tarbimist vähendada.
    Hind pole ka eriti hull mingi 50 eeku vist liiter ja maitse parem kui piimal :)
    Pole kunagi maitsnud ja peaks ka proovima. Kust saab?

  10. #1850
    Bännitud Kasutaja Madis Very avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    @Tables
    Postitusi
    2 953

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Peaks olema kõigis suurtes kettides. Kõigil kuskil mingi "bio" nurgake vms.. seal on kohe. Ehk külmletist pole mõtet otsida.

  11. #1851

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Kaerapiim > Soja piim imo. Hind samasse kanti umbes.

  12. #1852
    Purjus foorumlaste kaitseingel :P Kasutaja noname avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 366

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    krt kus on need "hommikul kõhtu veel tühjemaks tegevat " pilti siit teemast kadunud?

  13. #1853

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    See teema maru soiku jäänud siin

    Tegin täna võileiva torti, hetkel külmkapis "tõmbamas", hommikul saab maitsta, kuidas välja tuli.

    Kokku läks: 2 pätsi 500g röstsaia, millel tuli ise kõvad ääred ära lõigata, 2karpi tavalist merevaiku, 2 karpi tuunikala õlis, 1 karp tuunikala tomatis, 3 muna ja kaunistuseks tükeldatud muna, tomat ja värske kurk. Hapukoort ja majoneesi läks nii tuunikala segamiseks, kui ka merevaigu segamiseks.

    tegin ka pildi, a ei leie digika juhet hetkel, välimus on paljulubav vähemalt
    Viimati muudetud wousha poolt : 20.11.10 at 23:23

  14. #1854
    Vana Tegija Kasutaja EGERT avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    ^ with them ladies
    Postitusi
    1 042

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Krt võileiva torti tahaks ikka tajooba. Hommikul esimese asjana selverisse vms :D

  15. #1855

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Selveris müüdavat võileiva torti olen ostnud ühe korra, aga no see küll süüa ei kõlband. Tööjuures on nii mõnedki toonud enda tehtud võileiva tordi, see on ikka hoopis midagi muud kui selveris müügil olev tort.
    Viimati muudetud wousha poolt : 20.11.10 at 23:24

  16. #1856
    Pokkerihai Kasutaja kjmrc avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Tartu, Estonia
    Postitusi
    4 544

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tehke parem ise võileivatorti.. poe asjad on imo halvad.. no on ka erandeid aga enamuses ikka pole sealt midagi head tulnud.

  17. #1857
    Vana Tegija Kasutaja EGERT avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    ^ with them ladies
    Postitusi
    1 042

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Kas keegi teab, kus Eestis (loe:TLN siis ilmselt) Shirataki nuudleid saab osta?

  18. #1858

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas EGERT Vaata postitust
    Kas keegi teab, kus Eestis (loe:TLN siis ilmselt) Shirataki nuudleid saab osta?
    Olmselt stockmani toidupoest :D

    Lõhefilee ahjupannile, valada peale(nii et kala upub :) hapukoort segatud bonjour(porru) kreemiga 3/1 suhtes. Maitsedada veel hea-paremaga. Ahju.
    Valmis on siis, kui muliseb mõnusalt.
    Pannile karul või riis.
    Salatiks midagi head.
    V hea söök, hiljem saab end lolliks õgida pannes lõhet saiale, garneeringuks majonees.
    Enjoy.

  19. #1859
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    ostsin esimest korda elus sojakastet. keegi oskab kõige basic/lihtsamat reptsepti sellega soovitada? :D
    lihtsalt makaronide peale pannes jäi veits kangeks.

  20. #1860

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    porgand, sibul, küüslauk, porru, kapsas kanaliha pannile, soovitavalt vok pann ja kuumutad ära ja paned sojakastet peale.
    Viimati muudetud alaska poolt : 27.01.11 at 19:17 Põhjus: Täna just tegin. Mõnus....

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 3 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 3 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES