Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 98, kokku 127 EsimeneEsimene ... 488896979899100108 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 941 kuni 1 960, kokku 2535
  1. #1941
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Minu valgupomm: 4-6 praetud muna täissuitsuvorstiga, kaks klaasi piima ja 300g kodujuustu :D

  2. #1942

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    mingi vana v2itis et yle 2 muna ei tohi p2evas syya :D

  3. #1943
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas leits Vaata postitust
    mingi vana v2itis et yle 2 muna ei tohi p2evas syya :D
    Väga aegunud väide on see.

  4. #1944

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Minu valgupomm: 4-6 praetud muna täissuitsuvorstiga, kaks klaasi piima ja 300g kodujuustu :D
    Pärast käid ja peeretad?

    Keha ei omanda sul ühe toidukorraga nii palju valke, kodujuustust peaks juba piisama. Koormad neere muidu liialt.

  5. #1945
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Pärast kõva trenni kodujuustust väheks ei jää ? Aga võtan arvesse igal juhul.

  6. #1946

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Pärast kõva trenni kodujuustust väheks ei jää ? Aga võtan arvesse igal juhul.
    Nope. Umbes sellised arvud peaksid olema (ei viitsi kontrollida) - kodujuustus ca 15g/100g, munas ca 5g/tk, piimas 3g/100g .
    Ehk sina tarbid korraga 80g+ valku, mis on ca 2x soovitatust rohkem. Gaasid on tavaline nähtus üleliigse tarbimise puhul aga pikajalaisel tarvitamisel võid neerudele korralikku põntsu panna.

  7. #1947

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas pikk28 Vaata postitust
    tundub hää
    btw mida targemad toiduspetsid siin foorumis sellisest härrast nagu Adik Levin arvavad?
    http://est-toit.role.ee/Lisainfoprog...0/Default.aspx and this?
    Lasin kuu aega tagasi teha 90 toiduainest koosneva paneeli. Tänu sellele sain teada ka, et mul oli piimatoodete vastu allergia. Lisaks sellele on ka muidugi päris mitmeid asju, mille söömise olen ka lõpetanud. Ütleme nii, et kui teed selle programmi, siis peab kardinaalselt oma toitumisharjumusi muutma. Üks asi on see, mida tohid süüa ja mida mitte. Teine asi see, mida sa sööd millega koos ja mida ei ole koos soovitatav süüa. Kuidas üldse toitu teha ja vedeliku tarbimisest jne.

  8. #1948
    Pokkerihai Kasutaja kuco avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    MTTSNG
    Postitusi
    1 910

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas leits Vaata postitust
    äratame teema ellu:D
    Tulin 10 päevaselt reisilt Barcelonast ja San Sebastianist.

    Stiilinäide:
    ( Click to show/hide )

  9. #1949

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    ( Click to show/hide )


    Vaatasin praegu, et sul see söögi värk jube sarnane mulle antud menüüga. Tahtsin küsida, et siis kui sa veel nii tervislikult ei toitunud, kas oli raske üle minna taolisele kavale? Endal praegu ikka jube raske harjuda igasuguste suvikõrvitsate baklazaanide ja muu taolisega. Ei viitsi eelnevatelt lehtedelt otsida, aga mingi selline sait oli ka kuskil, kus te neid pilte toppisite ja muud toidujutud olid. Viitsid selle ka uuesti visata?

  10. #1950
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
    Lasin kuu aega tagasi teha 90 toiduainest koosneva paneeli. Tänu sellele sain teada ka, et mul oli piimatoodete vastu allergia. Lisaks sellele on ka muidugi päris mitmeid asju, mille söömise olen ka lõpetanud. Ütleme nii, et kui teed selle programmi, siis peab kardinaalselt oma toitumisharjumusi muutma. Üks asi on see, mida tohid süüa ja mida mitte. Teine asi see, mida sa sööd millega koos ja mida ei ole koos soovitatav süüa. Kuidas üldse toitu teha ja vedeliku tarbimisest jne.
    No räägi siis, mis adiku poiss välja pakkus. Või andsid allkirja, et ei avalda kolmandatele osapooltele? Ma ei pea silmas isiklikke teemasid, vaid kõike muud, mis kõikidele räägitakse.

  11. #1951

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas BuildUp Vaata postitust

    Vaatasin praegu, et sul see söögi värk jube sarnane mulle antud menüüga. Tahtsin küsida, et siis kui sa veel nii tervislikult ei toitunud, kas oli raske üle minna taolisele kavale? Endal praegu ikka jube raske harjuda igasuguste suvikõrvitsate baklazaanide ja muu taolisega. Ei viitsi eelnevatelt lehtedelt otsida, aga mingi selline sait oli ka kuskil, kus te neid pilte toppisite ja muud toidujutud olid. Viitsid selle ka uuesti visata?
    Vaat nüüd, olen teid siin toitumise alal tasuta harinud ja nüüd tuleb üks juudist arst-ärimees, kes pakub sarnaseid teadmisi mingite peenete paneelide või mis iganes abil ja mitte väikse raha eest

    Tegelikult polegi eriti paha valik :) Sest Levin on tõesti haruldane nähtus siinmail, kes pole vägisi kinni mingites stagnaaegsetes teadmistes ja ei põlga ära uuemaid teadustulemusi toitumise alal, ta on ka väheseid arste, kes on julgenud avalikult võtta sõna piimatoodete kahjulikkuse teemal:
    http://www.opleht.ee/?archive_mode=a...&articleid=523
    (Teine on Oliver Frey: http://www.delfi.ee/news/paevauudise...hp?id=13203579 )

    Samas see individuaalse lähenemise teema on tal selgelt üle paisutatud, et selle abil programm müüks, see on siiski suht marginaalse tähtsusega, enamik toiduaineid mõjuvad erinevatele inimestele üsna ühtmoodi ehk mis on kasulik ühele, on kasulik ka teisele ja vastupidi. Muidugi mängu tulevad mõningad isiklikud allergiad ja nende teadasaamiseks tasub isegi teaduslikult testida, saab tulemused korraga kätte. Samas neid allergiateste saab teha ka tavakliinikutes märksa odavamalt kui Levini juures (öelge oma perearstile, et soovite teha allergiatesti ja eks suunatakse). Ma olen kindel, et tegelikult need Role "individuaalsed" programmid on vähemalt 90% ulatuses sarnased kõigile inimestele. Põhimõtteliselt on loomsed valgud ja rasvad (nii piima kui liha kujul) ühtmoodi hävitava mõjuga igaühele, sõltumata sellest, kui suur on kellegi laktoosi- või kaseiinitalumatus. Samuti on valgest nisujahust tooted kahjulikud kõigile, sõltumata sellest, kas esineb gluteenitalumatus või mitte.

    NB! Kindlasti on sel Role mudelil suur efekt kaalu langetamisel, samas ei pruugi see tagada suurt tervislikkust, kui liha endiselt igapäevaseks toiduks jääb. Aga see vist ongi selle mudeli põhiline müügiedu tagatis: inimesed ei pea loobuma neile armsast lihast, vaid seda tärkliserikastest toitudest eraldi süües ei kogune enam lisakilod, abiks seegi.

    Minu toitumisteooria on superlihtne: kui loobute täielikult kõigist loomsetest toitudest, siis pole eriti üldse põhjust muretseda, mis kujul erinevaid toiduaineid koos süüa, probleemi pole isegi valgu- ja tärkliserikaste toitude segamisega, sest probleemid tekivad üksnes loomset päritolu valkude segamisel tärklisega, taimsete puhul mitte. Üksnes puuvilju ei tohi süüa vahetult pärast suuremaid eineid, kuna puuviljad seeduvad kiiremini ja tekitavad sel juhul käärimist.

    Mina ei teinud mingit järsku muutust oma toitumises, vaid see toimus umbes aasta-pooleteise jooksul, kui järk-järgult loobusin kõigest loomsest. Tol ajal (12 a tagasi) polnud ka saadaval kõiki neid asendustooteid (kõikvõimalikud sojatooted, kaerapiimad jne) nagu praegu ja siis oli see ka seetõttu ehk raskem, samas kõik sõltub tahtmisest. Peab lihtsalt hakkama proovima erinevate köögiviljadega, mis kujul ja mis kombinatsioonides sobivad. Soovitan kartulite, riisi, tatra, läätsede, pasta/nuudlite juurde proovida erinevaid stir-fry’sid, wokkida või kergelt praadida köögivilju: sibul, porru, suvikõrvits, baklažaan, paprika, šampinjonid – need põhilised asjad, ei pea kõiki korraga, vaid võib proovida, mis toiduga mingid asjad meeldivad. Muidugi on saadaval igasuguseid külmutatud segusid, aga need pole pooltki nii head, kui värskest kraamist ise teha. Liha asendusena siis sojapallid, sojakotletid, sojaviinerid, tofu, tofukroketid, köögiviljaburgerid, falafelid jne.

    Samuti katsetada erinevate maitseainetega, maitsetaimedega, leida endale sobivad (nt rukkola jm lehtsalatid, basiilik jne). Proovida igasuguseid tomatikastmeid, baklažaanipüreesid jne.

    Hm, ma ei tea, mis saiti mõtled, aga eelpool vist mainisin, et olen teinud neid toidupilte peaasjalikult veg.ee foorumi "Mida viimati sõite?" teemasse (selle nägemiseks peab olema sealse foorumi liige) postitamiseks ja samas pannud ka siia.
    Viimati muudetud erplander poolt : 16.05.11 at 04:13

  12. #1952
    Klubi Liige Kasutaja inward avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Postitusi
    6 275

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Puhtalt huvi pärast küsin, olen ise põline liha ja piimasöödik. Peale piimatoodetelt saadavatele valkudele(v.a muna) , milliseid alternatiivvalke pakud inimesele, kes käib näiteks jõusaalis lihaseid treenimas.

  13. #1953

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas inward Vaata postitust
    Puhtalt huvi pärast küsin, olen ise põline liha ja piimasöödik. Peale piimatoodetelt saadavatele valkudele(v.a muna) , milliseid alternatiivvalke pakud inimesele, kes käib näiteks jõusaalis lihaseid treenimas.
    Kõik taimsed allikad on suurepärased valguallikad, eriti aga kaunviljad ja köögiviljad, nt brokkoli, spinat, lillkapsas, lehtsalat, kapsas jne, mis sisaldavad 20%-50% valku. Kõik teraviljad, seemned, pähklid, kartul, jahutooted sisaldavad 10%-20% valku, puuviljad ja marjad 3%-10%.

    http://www.healthalternatives2000.co...ion-chart.html
    http://michaelbluejay.com/veg/protein.html
    http://www.raw-food-health.net/VegetableProtein.html
    http://www.diseaseproof.com/archives...nutrients.html

  14. #1954
    Vana Tegija
    Liitus
    Jan 2010
    Postitusi
    1 310

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Kõik taimsed allikad on suurepärased valguallikad, eriti aga kaunviljad ja köögiviljad, nt brokkoli, spinat, lillkapsas, lehtsalat, kapsas jne, mis sisaldavad 20%-50% valku. Kõik teraviljad, seemned, pähklid, kartul, jahutooted sisaldavad 10%-20% valku, puuviljad ja marjad 3%-10%.
    jehh, see kõik on tore küll, aga taimseid valke ei omasta nii hästi kui loomseid. Inimene ei ole veis. Küsimus oli jõutrenni dieedis. Ei ole kuulnud, et mõni raskejõustiklane oleks taimetoidu peal.

  15. #1955
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ma ka ei söö ühtegi lihatoodet aga olen suht erplanderi vastand, et sojaga ei tee peaaegu midagi (seda pole isegi kodus olemas :) ) aga piimatooteid tarbin kõvasti, kohupiim, kodujuust, keefir, hapukoor jne, nendest saan loomsed valgud kätte ja võin jõutrenni ka teha ei ole mingit probleemi.

    On olemas ka kulturiste, sportlasi, kes liha ei söö võid ise uurida googlest, ma pole väga uurija vend, et mida nad täpselt söövad ja kas tarbivad ka mingeid lisandeid :)

  16. #1956

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Kõik taimsed allikad on suurepärased valguallikad, eriti aga kaunviljad ja köögiviljad, nt brokkoli, spinat, lillkapsas, lehtsalat, kapsas jne, mis sisaldavad 20%-50% valku. Kõik teraviljad, seemned, pähklid, kartul, jahutooted sisaldavad 10%-20% valku, puuviljad ja marjad 3%-10%.

    http://www.healthalternatives2000.co...ion-chart.html
    http://michaelbluejay.com/veg/protein.html
    http://www.raw-food-health.net/VegetableProtein.html
    http://www.diseaseproof.com/archives...nutrients.html
    Need sinu poolt antud numbreid ma viidatud lehtede viidetest küll ei leidnud. Näiteks 2. lingil 4. viite juurde kirjutatud (lehekülje autori sõnul toitainete sisalduse piibel):
    "4 USDA National Nutrient Database for Standard Reference (accessed August to December 2009)
    FRUIT: Average of Apples, Pears, Grapes, Bananas, Plums, Oranges, Grapefruit, Watermelon, Strawberries, Peaches, Nectarines, Cantaloupe.
    VEGETABLES: Average of Broccoli 27.2%, Carrots 8.7%, Celery 17.3%, Corn 13.4%, Cucumber 17.3%, Green Beans 21.6%, Lettuce icberg 25.7%, Mushrooms white 31%, Onions 12.4%, Peas 28.8%, Potato 10.8%, Spinach 49.7%, Tomato 19.6% (accessed December 2009)"
    link: http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/

    Ei suuda mina antud lingi otsingut kasutades selliseid numbreid leida. Küll aga leidsin sealt sama asutuse dokumendi (http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles...t/sr23a203.pdf), kus sinu poolt nimetatud toiduainete valgusisaldused protsjonite kaupa ära toodud. Kui sinu poolt viidatud lehekülg on kasutanud seda dokumenti - Standard reference - siis mina küll sellest matemaatikast aru ei saa. Vaatasin huvi pärast järgi sellest dokumendist mõnede sinu poolt suure valgusisaldusega toiduaineteks nimetatud taimesaadusi: brokkolis u. 3%, kapsas kuni 2%, spinat 3-7,9%, koorega keedetud kartul 1,9%, sojauba 12,4-16,6%. Nagu näha, siis need numbrid ei ole ligilähedasedki sinu poolt antud 20-50% (v.a. soja). Juhul, kui sinu poolt öeldud arvud on taimede kuivkaalu kohta (kaldun seda arvama), siis tuleks seda ka nii öelda.

  17. #1957
    Klubi Liige Kasutaja emmimees avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Confirmed busto
    Postitusi
    2 722

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust

    Keha ei omanda sul ühe toidukorraga nii palju valke, kodujuustust peaks juba piisama. Koormad neere muidu liialt.
    +1, liiale ei tasu ka valguga minna, 30-40gr on küll peale trenni tavatoiduna, süsivesikuid ka kindlasti, mitte ainult valke!

  18. #1958

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    taimetoidust küll mingeid valke ei saa, kui selle abil lihast kasvatada, tuleks süüa nagu lehm aga meil ei ole nelja magu. Ma olen praegu tõsiselt hämmingus, kas taimetoitlased niimoodi räägivad ja usuvadki, marjades 10% valku jne. Hernes ja uba natuke annavad, aga enne peeretad surnuks ennast, kui vajaliku valgukoguse kätte saab.

  19. #1959
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Eks tuleb enne vesi välja pressida, kui sööma hakkad:)

    ( Click to show/hide )

  20. #1960

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas ceni Vaata postitust
    Need sinu poolt antud numbreid ma viidatud lehtede viidetest küll ei leidnud.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 7 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 7 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES