Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 27, kokku 127 EsimeneEsimene ... 1725262728293777 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 521 kuni 540, kokku 2535
  1. #521
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas variatsioon
    missugune juust sobiks kõige paremini pasta bolognesele?
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ngcYF83Nz64&feature=player_embedded[/youtube]

  2. #522

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.


    tervislikust eluviisist rääkides siis kindlasti tasuks suppidele rõhuda. hea ja lihtne on ntx tomatisupp kus laias laastus on vaja:
    0,5-0,7 kg tomateid (praegu maitsevad poe konservtomatid v omatehtud purgitomatid paremini kui hollandi plastmasstomatid)
    tiba vett, ca klaasitäis v nats rohkem.
    üks sibul
    2-3 küüslauguküünt ja natuke rasvainet (soovitan 50g taluvõid) pruunistamiseks
    basiilikut/punet

    pmts sellega asi piirdub aga improviseerida tasub vastavalt maitseeelistusele (chilli ftw ), sorts äädikat, tiba jahu/kastmepaksendajat.

    sibul küüslauk hakkida ja pruunistada potis klaasjaks, lisada tomatid (kui eriti pirts olla siis võib tomatil nahk eemaldada), lasta keema, saumikserdada kõik püreeks, lisada kõik muu nodi ja lasta minimaalselt 20min keeda madalal tulel, soovitatavalt 30 min

    serveerides riivida peale pehmet juustu (võib ofc ka parmesani)

  3. #523
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.


  4. #524
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    mina arvan, et taimetoitlus on rohkem mindset kui tervise küsimus. St kui sa pekki sisse ei küta, vaid eelistad rohkem taist, lindu, kala ja köögivilja osakaal on arvestatav, siis vaevalt et mingit märgatavat vahet on.

    Kui lihasöömine on ebaloomulik, siis andke andeks, regulaarselt tablettide söömine taimetoidu kõrvale on seda rohkem.

    (whoohoo, flamele hoogu juurde)

  5. #525

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas muicelago
    Taimetoitluse juures on põhiküsimus ju tervises, kuid ma pole veel kuulnud, et taimetoitlus keskmisele elueale midagi juurde annaks.
    Siis oled halvasti kuulnud. Loe ja hari ennast veidi, internetis on materjali küllaga, nt: http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html

  6. #526

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas nomerlot
    mina arvan, et taimetoitlus on rohkem mindset kui tervise küsimus. St kui sa pekki sisse ei küta, vaid eelistad rohkem taist, lindu, kala ja köögivilja osakaal on arvestatav, siis vaevalt et mingit märgatavat vahet on.

    Kui lihasöömine on ebaloomulik, siis andke andeks, regulaarselt tablettide söömine taimetoidu kõrvale on seda rohkem.

    (whoohoo, flamele hoogu juurde)
    Tablettide söömine on omaette tänapäeva veidrus, ei leia et see vajalik või normaalne oleks. Taimetoitlus ei ole üksnes tänapäeva mood, ajaloos on enamus rahvaid olnud kas täiesti või valdavalt taimetoitlased ja ei tarbinud nad mingeid tablette. Pole ka ise tarbinud 10 aasta jooksul mitte ÜHTKI tabletti ega kustlikult/sünteetiliselt toodetud vitamiini ega muud sellist.

  7. #527
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas erplander
    Siis oled halvasti kuulnud. Loe ja hari ennast veidi, internetis on materjali küllaga, nt: http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html
    btw kas sa arvad et kord kuus kana/kala söömine on tervisele pigem kahjulik?

  8. #528

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.


  9. #529
    Klubi Liige Kasutaja hoss23 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 551

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Totaalne nuts. Strandi päevakas(paneeritud karbonaad+ahjukartulid+salat). Võtsin täna kohe kaks portsu. Pluss karastav õll kõrvale.



  10. #530

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas variatsioon
    btw kas sa arvad et kord kuus kana/kala söömine on tervisele pigem kahjulik?
    Noh, sama hästi võiks küsida, kas kord kuus suitsetamine on tervisele kahjulik.
    Mingil määral ta ikkagi on, aga kui muul ajal toitud võimalikult tervislikult, siis on organismil ka lihtsam lihaga sisse söödud toksiine kehast väljutada ja pole nii kahjulik kui igapäevane liha tarbimine.
    Mida aga ei teata, et tegelikult on paljud piimatooted, eriti aga juust palju kahjulikumad kui ükskõik milline liha. Ma tean, et see on eriti valus teema, eriti sellises piimatoodete kultusega riigis kui Eesti, aga Eesti on ka sisuliselt maailmas esikohal või tipus paljude haiguste (südame-veresoonkonnahaigused, erinevad vähi vormid, suhkrutõbi, osteoporoos jne) esinemissageduse poolest. Mina väidan, et selle põhjus number üks on meil valitsev sõge piimatoodete tarbimise hullus. Põhjus number kaks on rasvane sealiha. Alles seejärel tulevad muud tegurid nagu üldine oma tervise eest mittehoolimine, suitsetamine, vähene liikumine jne.

  11. #531
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ma olen 26 päeva järjest spagette söönud. Ei saa öelda, et see väga tervislik oleks, aga koos majoneesiga teen neid 2x päevas ...mmm. need ikka tõsiselt hea.

    mmm.. ma ausalt lähen tegema praegu.

  12. #532

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    ära aja isu peale ,tahaks ka kohe neid spagette :D

  13. #533
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tule taevas appi! Kui sa 26 päeva spagette sööd 2xpäevas, siis õpi vähemalt mõned lihtsamad retseptid ära. Pasta söömise taga terve kultuur, ära teota neid majoneesiga :)

    Carbonara (muna, peekon, parmesan)
    Tomati-hakklihakaste (sisuliselt Bolognese tublisti lihtsustatud versioon)
    Aglio e Olio (küüslauk ja õli)
    Pesto pasta jne

    Kui tahad, võin mõne retsepti lahti kirjutada või lingi juurde otsida.

    Aga tõsiselt, basic söögitegemise oskus on täiesti elementaarne, nagu kingapaelte sidumine.

    Juba Robert Rodriquez on öelnud, "if you don’t know how to cook, you don’t know how to fuck” :D

  14. #534

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    pasta on ka minu üks lemmiktoite... eriti penne alla rabbiata. Ise seda küll teha ei oska (ei ole veel viitsinud jne, teen tavaliselt midagi bolognese sarnast) aga tartus, itaalia restoranis söön pms alati seda, sest seal on see täiesti nuts:)

  15. #535
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas mihkel88
    pasta on ka minu üks lemmiktoite... eriti penne alla rabbiata. Ise seda küll teha ei oska (ei ole veel viitsinud jne, teen tavaliselt midagi bolognese sarnast) aga tartus, itaalia restoranis söön pms alati seda, sest seal on see täiesti nuts:)
    Sa mõtled penne alla arrabiata? See alla rabbiata nimetus on millegipärast mitmes meie restos levinud, aga noh, kokad pole kunagi õigekirjast suurt pidanud:)

    Arrabiata on sisuliselt tomatikaste tšilli ja küüslauguga. Üks lihtsamaid, igaüks õpib selle selgeks. Vapianos on see väga hea (Vapiano on aus koht pastasöömiseks, mis siis et suur kett)

    Videoõpetus:
    http://www.videojug.com/film/how-to-...rrabiata-sauce

    Eestis vist harrastatakse osades restodes sinna peekoni panemist ka. Siis hakid toorsuitsupeekoni ära ja küülauguga koos pannile, muidu sama. Tšilli võib ka värske olla, mitte tšillihelbed, siis see hakituna samuti koos küüslauguga pannile

  16. #536

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    sama jah :) tänud hea videolingi eest, proovin kunagi kindlasti ise teha seda!

  17. #537
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Eem kahjuks ma muna ei söö :/

    Aga ilmselgelt teen vahelduseks erinevat moodi. Vorstidega ja küüslauaguga etc.

    Uus lemmiks mis avastasin on vermicelli makarodin, mis on siis 1cm pikad tikupaksused. (Tais tänaval väga pop) Igatahes kõigepealt keedan, siis viskan pannile praen. Praadimise käigus lisan juurde küüsaauku ja vahest ka vortsi.. suht nämmat tulevad.

  18. #538
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Tsitaat Algselt postitas mkva
    Eem kahjuks ma muna ei söö :/

    Aga ilmselgelt teen vahelduseks erinevat moodi. Vorstidega ja küüslauaguga etc.

    Uus lemmiks mis avastasin on vermicelli makarodin, mis on siis 1cm pikad tikupaksused. (Tais tänaval väga pop) Igatahes kõigepealt keedan, siis viskan pannile praen. Praadimise käigus lisan juurde küüsaauku ja vahest ka vortsi.. suht nämmat tulevad.
    noh, pelgalt spagettide ja majoneesi söömine kuu aega jutt oligi liiga hirmutav ettekujutus:)

    Aga mõte on sama: kui sa juba pastat nii palju sööd, siis tasub mõned retseptiklassikud selgeks teha. See rikastab maitseelamust ning annab põhja, et ise varieerida ja täiendada. Klassikalised retseptid on põhjusega kuulsad - neid on põlvkondade kaupa lihvitud, et muuta lihtne asi võimalikult heaks.

    Sööma pead nagunii iga päev, samahästi võid sa siis juba hästi süüa.

  19. #539
    Pokkerihai Kasutaja mkva avatar
    Liitus
    Nov 2009
    Asukoht
    underthesun
    Postitusi
    1 972

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    tnx dude!

    Praegu küll mul on nii tühi küht, et ma teen oma standardit :P Aga hiljem uurin retsepte ja valmistamisviise ja teen järgmine kord teen juba midagi uut. Siis annan teada ka ehk :)

  20. #540

    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    saaan pokkeri biidi, alati suht maci minek

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 3 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 3 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES