Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 14, kokku 14
  1. #1

    [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Alustuseks pisut endast ja seotusest pokkeriga.

    Olen pokkeriga tegelenud umbes kolm-neli aastat, kuid on olnud pause ja rohkem toksinud niisama enda lõbuks õhtuti. Pokkeriprode foorumit olen sirvinud enamvähem sama kaua, kui olen ka pokkeriga tegelenud, kuid ei ole olnud kasutaja antud foorumis. Praeguse plaani järgi kavatsen mängida täpselt nii kaua igapäev kuni tunnen ennast värskena ja ei ole ühtegi segavat faktorit.
    Bankrolliks valisin 225USD ehk 150BI, peamiselt tänu sellele, et olen erinevates foorumites näinud kuidas ka head mängijad jooksevad päris pikalt halvasti.

    Julgen öelda, et mu mängus on tohutult vigu ja probleeme ning see on ka peamine põhjus miks tegin selle päeviku. Päeviku eesmärgiks on postitada siia käsi(mida tugevamad mängijad saaksid lahti seletada), jälgida oma arengut ja miks mitte ühel heal päeval lugeda oma päevik algusest lõpuni läbi ja vaadata kuidas ja mis muutunud on.

    Mängimiseks olen valinud $1.5 Hyper-Turbo HUSNG-d Pokerstarsis. Mänginud olen ma neid 60tk~.
    Graafikuid hakkan postitama iga mängupäeva lõpus ja ilmselt nopin ka igapäev kõige "raskema" käe välja, et saada sellele situatsioonile lahend.
    Eesmärgiks oleks peamiselt ennast ja enda mängu arendada ja sellega kaasneks loodetavasti ka bankrolli kasv ja limiidis liikumine.
    Kindlasti märgiks veel ära, et päevikut pean pigem enda jaoks ja kui kellegile ei sobi mida või kuidas ma postitan, siis te ei pea siin viibima. Kõik soovitused loomulikult oodatud.

    Graafik: esimesed päevad - 18.september
    ( Click to show/hide )


    Kuna olen alles uus, siis oleks ka mõned küsimused postitamise kohta:
    1) Mis andmeid graafikule peaks kandma, kui postitan oma igapäevast graafikut?
    2) Kuidas kõige mõistlikum pilti laadida üles ja spoilerdada/thumbnailida, et oleks teil hea vaadata?
    3) Kas tasuks muuta Pokertracker HUD-i ja mida tasuks sinna panna? On kellegil ehk mõni valmis set-up? Praegu kasutan tavalisele HU-le mõeldud set-upi, mis näitab ilmselt liiga palju mitte tähtsaid asju.

  2. #2

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    225 daalaga lase 3.5seid parem, 1.5stes on suur rake %.

  3. #3

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Tsitaat Algselt postitas estkriz Vaata postitust
    225 daalaga lase 3.5seid parem, 1.5stes on suur rake %.
    +1
    Ja julgen öelda, et tase ei erine ka mitte üldse

    Gl, lauas näeb

  4. #4
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    gl, tore näha et hyperi fänne tuleb juurde.
    lase 3,5 jah
    1) ei ole mõtet igapäevastel graafikutel, eriti stattidel. see pigem niisama.
    2) pohh, pane kuhugi üles lihtsalt
    3) coffehud

  5. #5

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Selge, tänud soovituste eest, kuid ma arvan ,et alguses lasen mingi aja 1.5seid, tunnetuse saamiseks ja võib-olla keegi viitsib mõned vead/leakid ära parandada ja siis liiguksin edasi limiidis.

  6. #6
    Pokkerihai Kasutaja reggie avatar
    Liitus
    Jun 2009
    Postitusi
    1 705

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Piltide jaoks soovitan SEDA.

  7. #7
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    1) Ainult EV joon
    2) imgur.com ja pilt spoilerisse.
    3) Minu arvates kui mängida alla $15 limiidi pole üldse mõtet HUD-i kasutada. Kuna enamike vastastega mängid vaid ühe mängu, siis võib olla numbrite vaatamisest mängu käigus rohkem kahju kui kasu ja adjustid üle (märksõna: bayesian inference).

    Kolmandale punktile lisaks veel, et mikros pole väga mõtet keskenduda vastastele adjustimisele (ilmselgeid leake tuleb ikka ära kasutada) vaid peaks keskenduma sellele, et teha selgeks korralik readless strategy ning mängida pigem population tendency-te vastu. Lisaks soovitaks mängida sellise rolliga $3.5 levelit sest a) rake on palju väiksem b) $1.5 on kohati raskem mängu õppida sest vastased teevad väga paljud selliseid random liigutusi mida ei oska iial ette näha; üks level kõrgemal on asjad veidi inimlikumad.

    Edu!

  8. #8
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Eelmisele postitusele lisaksin veel, et kui käte puhul nõu küsid või ise analüüsid siis soovitaks keskenduda pre-flop või äärmisel juhul flopi olukordadele kui selles ise väga adekvaatne veel pole. Loomulikult on äge panna foorumisse käsi kus riveris mingi herocalli tegid, aga kui reaalsuses tekib sama situatsiooni kord 5k käe jooksul, pole saadavast nõust eriti kasu. Pigem õppida olukordi mida näeb väga tihti ja kuigi erinevate tegevuste EV erinevused on väga väiksed, siis pikas perspektiivis teenib nende pealt korralikult. Hüpoteetiline näide: SB range on jagatud kaheks - raising range (top 75%) ja folding/limping range (bottom 25%). Arvestatava samplega andmebaasi uurides avastad, et folding vs limping EV on -0.5bb/hand vs -0.4bb/hand. See 0.1bb võit võib tunduda täiesti tühisena, aga kui kuu jooksul mängida läbi (eeldan, et keskmine mäng kestab 15 kätt) 3000 mängu, siis seda olukorda tuleb keskmiselt ette (3000*15)*0.25=11250 korda ja võit oleks (0.5*11250)-(0.4*11250)=1125bb. See number pole üldse ju enam väike.

  9. #9

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Tänud nõuannete eest, täna olen teinud 44 turniiri $3.5 omasi, neist 21 võitu ja 23 kaotust, EV püsis alguses enamvähem nulli peal, + - 500 chippi, kuid sessi lõpupoole ehk 150 viimast kätt, suutis langed 500 pealt 3500 peale. Kuigi enda arust mängisin sama range-iga ja callisin/pushisin sarnaste kaartidega.
    Kas see EV joone kukkumine näitab, et ma mängisin ise halvasti või võib-olla see tingitud ka sellest, et sain A9s vs AJ ja muid sarnaseid all-inne preflopist?
    Sooviks ka lahendust situatsioonile: Ma SB A6s - AJs, Min raise to 40 , vastane paneb 85-115. Vastaseks keskmisest halvem mängija, kes üpris tihti pushib ja betib lambi kohtadel?

  10. #10
    Grinder Kasutaja rrrr avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Dorpat
    Postitusi
    904

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Tsitaat Algselt postitas Carvix Vaata postitust
    Tänud nõuannete eest, täna olen teinud 44 turniiri $3.5 omasi, neist 21 võitu ja 23 kaotust, EV püsis alguses enamvähem nulli peal, + - 500 chippi, kuid sessi lõpupoole ehk 150 viimast kätt, suutis langed 500 pealt 3500 peale. Kuigi enda arust mängisin sama range-iga ja callisin/pushisin sarnaste kaartidega.
    Kas see EV joone kukkumine näitab, et ma mängisin ise halvasti või võib-olla see tingitud ka sellest, et sain A9s vs AJ ja muid sarnaseid all-inne preflopist?
    Sooviks ka lahendust situatsioonile: Ma SB A6s - AJs, Min raise to 40 , vastane paneb 85-115. Vastaseks keskmisest halvem mängija, kes üpris tihti pushib ja betib lambi kohtadel?
    Miks sa A6s minraised? Standard on AI kütta. A9-st alates on minraise õigustatud - floppad tihti 9-ga parema kickeriga top paari. Postflop mängib A6 käsi halvasti. Minraiseks peab hea põhjus olema.

    Aga antud olukorras arvestades, et sinu 4.bet ei oma fold equityt, siis isegi 25BB eff stackide juures ma ei näe siin foldi A6s-ga. Jah, seda NAI 3betti harrastatakse tugevate kätega 99+,AT+, mis domineerivad sind aga KT+, millest sa ees oled ning pisemad Ax-d + näpuotsatäis random junk ning mõni üksik fold (kui stackid on sügavad). Piiripealne situatsioon. Mul on võimalus kiirelt vaadata mängija kohta millal ja millega ta NAI 3beti teeb ja otsustada selle põhjal. Või siis 3beti% põhjal.
    Viimati muudetud rrrr poolt : 19.09.14 at 11:54

  11. #11
    Grinder Kasutaja rrrr avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Dorpat
    Postitusi
    904

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Kui tahad range arvutada, siis sinu SB minraise 3betitakse vastavalt stacki sügavusele järgmiselt($3,5-$15):
    1 0%
    2 9%
    3 77%
    4 68%
    5 58%
    6 54%
    7 50%
    8 47%
    9 45%
    10 44%
    11 42%
    12 41%
    13 41%
    14 40%
    15 39%
    16 38%
    17 39%
    18 40%
    19 38%
    20 37%
    21 37%
    22 36%
    23 35%
    24 35%
    25 34%

  12. #12

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Tänud pika ja hea vastuse eest, mõned mõtted jälle kõrva taha pandud ja mängu lisatud.
    Varasemad formaadid, mida mänginud olen, on üpris telefoni/Pad-i vaesed olnud ning kogemus nende vastu mängimisega puudub. Praeguse hetkeni vähemalt tundub, et 90% nutiseadmetega mängijatest on taseme poolest nõrgemad või mäng on väga loose/iga käsi all-in. Kindlasti annab oma panuse see, et limiit mida mängin on nii madal, et mõni NL25+ regu tuleb niisama donkama, kui ootab kuskil.

  13. #13

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Tsitaat Algselt postitas rrrr Vaata postitust
    Miks sa A6s minraised? Standard on AI kütta. A9-st alates on minraise õigustatud - floppad tihti 9-ga parema kickeriga top paari. Postflop mängib A6 käsi halvasti. Minraiseks peab hea põhjus olema.
    Vahepeal on midagi muutundud või, aasta tagasi küll A6s openshove ei olnud.

  14. #14
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: [$1.5 HT HUSNG] Carvix-i päevik

    Tsitaat Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Vahepeal on midagi muutundud või, aasta tagasi küll A6s openshove ei olnud.
    OP näide on suhteliselt segane ja pole üleüldse välja toodud kõige tähtsamat muutujat - effective stacki. Igatahes oletades, et oleme 25bb deep, siis võib nii shoveda kui min-raiseida sest mõlemad on +EV. Esimest soovitaks kasutada ainult siis kui arvad, et ei oska antud kätt post-flop mängida, min-raise on pokkerioskuste arenedes aga palju parem liigutus sest suudab keskmiselt palju rohkem valuet võtta.

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES