Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 6, kokku 6
  1. #1
    Grinder Kasutaja Ecuador13 avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Abusing fish
    Postitusi
    574

    Pokkeri andmebaasi cloudi?

    Tere,

    Plaan pokkeri andmebaas cloudi kolida. Äkki kellelgi varem kokkupuudet HEM/PTga ja sarnase teemaga?
    Vaatasin, et mingi HM Cloud on olemas, kuid infot suht vähe selle kohta.

    Probleem: Mängin erinevate seadmetega (macbook/tablet/telefon/PC, pole ühist andmebaasi). Ebamugav backupimajandus. Asukohast sõltuv jms. Aastate jooksul andmebaas hiiglaslikuks muutunud ning võiks kuskile eemale kolida selle protsessimise

    Teoreetiliselt peaks ju lihtsasti tehtav olema andmebaas a'la Amazoni frankfurdi serverisse kolida, mis peaks suht kiire ja odav variant olema.

    Ühesõnaga kui kellelgi infot taolise asja kohta, siis palun sheerige.

  2. #2
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: Pokkeri andmebaasi cloudi?

    ee.. been there done that.. alustame sellest kas sul on HEM1 või HEM2 või PT?

    HEM1 jaoks on mul eraldi kuskil maailmas virtuaalserver renditud CentOSiga, sinna peale PostgreSQL installitud ja oma arvutites HEMis localhost asemel kirjutatud mu virtuaalmasina IP, toimib suht hästi ja laptopides ja lokaalsetes masinates pole Postgresi installitudki, ainult käte full import ja export on aeglased, aga kui ükskord on baas tehtud ja toimib, siis edasi suht lihtne... VMi näitajad on ka suht tavalised, 1 core proset, 1GB mälu ja toimetab ilusti, pole vaja mingit paugupüssi. Ja tõesti mugav, ükskõik kus ma pokkerit mängin, on mul kogu ajalugu saadaval ja kõik uued käed salvestatakse kohe tsentraalsesse kohta, saan rahulikult kodus mängitud käsi järgmine päev töö juures analüüsida jne..

    HEM2'ga on probleemid. Võitlesin nendega supporti foorumis ka, sest alguses ei saanud aru milles kamm on, kui peale käte importimist reports vaated jms mudru puruks olid ja kuidagi andmeid kätte ei saanud HEMist. Nimelt on nad "ruumi kokkuhoiu" põhjustel teinud uue arhitektuuri, käed ja statitsika salvestatakse paralleelselt kahte kohta korraga: postgres andmebaasi ja kettale failisüsteemi väikeste txt failikestena. Kui ükskõik kummas andmed riknevad vi syncist välja lähevad on sul süsteem perses ja andmebaas vaja uuesti luua ja kogu käte history uuesti importida mille käigus ka luuakse uuesti ketta peale txt failid. Minu kui endise adnmebaaside administraatori seisukohast on tegemist eriti jabura lahendusega, sisuliselt ühe point of failure koha asemel on sul kaks kohta mis võivad failida.

    põmst on võimalik vast lahendus kus sa sinna virtuaalserverisse installiksid miski samba sheeri mille sa sümlinkidega oma masinas kabetaksid kasutama lokaalse ketta asemel, aga kuna minu konkreetse teenusepakkuja juures oleval vrtuaalmasinal ei saa sambat kasutada (pordid kinni) siis katsetanud ma seda ei ole (mul siiani HEM1), ma proovisin seda lahendada läbi dropboxi või google drive lahenduse, aga seal tekkis see probleem, et neid txt faile on räigelt palju.. mul 2miljoni käe kohta oli umbes ~700000 txt faili, maht ei ole suur, aga ei dropbox ega google drive ei suutnud isegi enda kõhus indexit valmis joonistada, et millised failid vajavad syncimist ja millised mitte.. põmst lihtsalt jooksid kokku ja omaette teema oli nendest 700000 failist dropboxis lahti saada. Ma pole kindel kas ja kui hea ja kiire samba kettashare on ilgelt suure koguse failide majandamisel masinate vahel. Kuskil siinsamas alamkategoorias ma olen sel teemal pikemalt kirjutanud kuidas ma seda katsetasin ja mis lahendusi kasutasin.

    Symlinkide ja dropboxiga on mul näiteks lahendatud selline kavalus, et pokkeriklientide noted ja settingud on kõkides masinates sheeritud ja samad.
    Viimati muudetud Rage poolt : 26.11.14 at 13:56

  3. #3
    Grinder Kasutaja Ecuador13 avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    Abusing fish
    Postitusi
    574

    Re: Pokkeri andmebaasi cloudi?

    HM2 mul :D

    Väga hea info, tänud. Kus sul see virtuaal asub? Mis teenusepakkuja ja mis riigis? Kui suur sul praegu andmebaas on?
    Viimati muudetud Ecuador13 poolt : 26.11.14 at 14:28

  4. #4
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: Pokkeri andmebaasi cloudi?

    https://secure.leaseweb.nl eeldan, et siis hollandis? ei ole vahet eriti.. maksan serveri eest 11€ kuus on kindlasti soodsamaid pakkumisi laias maailmas..

    kettapinda seal miski 35GB

    -bash-4.1$ df -h
    Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
    /dev/mapper/vg0-root 34G 19G 13G 60% /
    tmpfs 499M 0 499M 0% /dev/shm
    /dev/vda1 194M 45M 140M 25% /boot
    /dev/mapper/vg0-tmp 2.0G 68M 1.9G 4% /tmp


    andmebaasi suurus mis mul oli oma arvutis windowsi all 30GB muutus linuxi all postgresis 9GB suuruseks peale full export/importi.


    postgres=# SELECT pg_database.datname, pg_size_pretty(pg_database_size(pg_database.datnam e)) AS size FROM pg_database;
    datname | size
    ---------------+---------
    template1 | 5408 kB
    template0 | 5408 kB
    postgres | 5510 kB
    RAGE_FULL | 8101 MB
    HEM1 | 1663 MB
    ERMO_HEM_FULL | 5528 MB
    BLUELYTE_HEM1 | 12 MB
    ERMO_HEM2 | 1198 MB
    (8 rows)

    Minu teenusepakkuja puhul on see sitt, et samba pordid on kinni (vist oli 25s port?), loomulikult saad sambaserveri teise pordi peale ka käima panna, aga kole vastik ja ebameeldiv on windowsi masinates selgeks teha, et nad otsiksid samba sheeritud kettaid teistest portidest, siis pead mitte windowsi native samba cliendiga tegelema vaid pead eraldi miski cliendi installima, ma veidi surfasin pakutavate hulgas, ja nood olid üldiselt üsna algelised või muidu ebameeldivad kasutada... loobusin...

    proovi otsida teenusepakkuja kellel samba ei ole keelatud... ja pane sinna kõigepealt sambaserver käima.. mapi see windows client masinates mingiks a la Z:\ kettaks ja kõikides masinates külge.. kontrolli et asi toimib, tee käsistis mõned failid ja vaata kas syncub edasi teistesse masinatesse.. seejärel võta kätte ja symlingi need totakad txt failid mida hem jätab su UserData alla.. ja vaata kas suudab seda pläusti ka seal hoida.. anna muidugi teada kuidas HEM2 paaritamine pilvega õnnestub.. ennustan meeldivat persenussi sellega:)

  5. #5
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: Pokkeri andmebaasi cloudi?

    Sul PokerTracker4 elukäiguga pole kogemusi Rage, pole proovinud?

  6. #6
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: Pokkeri andmebaasi cloudi?

    kahjuks mitte.. kui HEM1 enam starsis ei tööta siis leian piisavalt motivatsiooni, et PT peale paar õhtut raisata

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES