Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 4 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 63
  1. #1

    Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Tere,

    Olen Heikki ja pokkerit mängin nimedega Senecazzzzz ja Aureliuzzzzz. Mul oli aastavahetusel vaidlus Madis Müüriga, kuid siis tundus, et jõudsime asjad privas ära lahendatud. Paraku tema hiljuti kirjutatud abc foorumi päeviku post annab mõista muud ning pean vajalikuks see vaidlus ära lahendada.

    Madis kirjutas enda päevikusse posti milles on kaudselt mainitud minu ja tema suhet tallis oleku ajal. Ma lootsin, et Müür on täiskasvanud inimene ning ei vii enda emotsioonide puhangus antud ähvardusi täide, kuid ta siiski tõi kirve kapist uuesti välja ja ma olen sunnitud selle ebameeldiva intsidenti tagamaid avalikult lahkama. Sellega ühes ma soovin, et Eesti pokkerikommuun annaks omapoolse hinnangu. See teema läheb ka 2p2 foorumisse üles ning kui kommuunide konsensus arvab, et mina käitusin valesti siis ma aumehelikult tunnistan viga ja tagastan Madisele lepingute vaidluses tekitatud vahe.

    Lühidalt: Minu ja Madise vahel tekkis vaidlus kasumijaotuse protsendi üle peale minu suurt võitu. Mina ütlesin, et viimati kokkulepitud diil oli 70/30. Madis ütles, et tema tahab 65/35 jaotust.

    Tutvustus: ma liitusin talliga suve keskel ja alustasin oma rahadega 60/40 diiliga. Suve lõpus ühinesin juhatusega, liikusin limiitides üles ning hakkasin Madise rahadega mängima 65/35 diili alt. Novembris oli meil juhatuse koosolek Tallinnas ning seal sõlmisime suusõnalise lepingu 70/30 jaotuseks. 24ndal detsembril võitsin Winamaxi Main Evendilt 13.9k euri ja Madis ütles, et ta on lahke inimene ning nõustub mulle andma 65/35 jaotust, sest ma polnud foorumis piisavalt päevikut täitnud.

    Minu isiklik nägemus: Täiskasvanute maailmas kehtivad sõlmitud lepingud. Mina sõlmisin Madisega novembris 70/30 kasumijaotusega diili ning peale seda me polnud uusi diile rohkem arutanud. Seega mina pean enda effective lepinguks 70/30 kasumijaotust.

    Madise argumendid 65/35 diili kasuks 27ndal detsembril:

    1. Liiga vähe postitusi päevikus

    2. 1 õpilane

    ( Click to show/hide )


    Selgitus:

    1. Ma olin Madisele etteteatavalt öelnud, et detsember tuleb vaiksem kuu. Aasta lõpp, jõulud tulemas, mul oli downswing ning panustasin rohkem aega õppimisse ja kirjutasin ühe pokkeriraamatu kokkuvõtet.

    2. Mul oli 2 õpilast kuni detsembri teise poolde, ja siis ma andsin ühe õpilase ära ning tegin selle võrra rohkem tööd järelejäänud õpilasega. Lähtusin Madise printsiibist teha +EV asju talli heaks ning mu judgement oli, et sellel ühel mängijal on suur potentsiaal ning ma pushin teda kiiremini edasi.

    Madise argumendid 29ndal detsembril:

    1. Madis ei viitsi päevikus näpuga järge ajada palju keegi väärt on.

    2. Antud case ei ole diili tagantjärgi muutmine, sest tingimustes kirjas, et iga kuu tuleb leping üle vaadata.

    3. Madis kirjutab kõigile korraga Skype Chatis diili tingimuste muutmisest ja see on ühepoolne binding agreement tema poolt. Tsiteerides: „Tõesti ei jõua kõigiga kõike regulaarselt läbi rääkida, selle jaoks ma kirjutangi kõigile korraga“. Siinkohal ta tõenäoliselt viitab enda 18nda detsembri postitusele juhatuse Chatis milles ütleb, et teeb muudatused kasumijaotuse protsentides ja edaspidi on võimalik 70/30 diili saavutada x tingimustel.

    ( Click to show/hide )


    4. Mina näitasin üles tahtmatust talli reegleid järgida.

    ( Click to show/hide )


    Selgitus:

    1. Not much to comment here.

    2. Augustis me läksime madisega üle uuele diilile 65/35 jaotusega, mis hakkas kehtima septembri kuust. Kuigi lepingus on kirjas, et kõik diilid vaadatakse kuu lõpus üle siis talli tavapraktikas tehti seda ainult kasumijaotuse muutmisel. Niisiis septembri kuu lõpus ei toimunud ei minu ega paljude teiste mängijate kasumijaotuste üle vaatamisi. Oktoobri keskel ma hittisin korraliku plussi ning jagasin Madisega kasumit 65/35 jaotuse põhjal, mis meil oli augustis kokku lepitud. Ei oktoobri lõpus ega novembri lõpus ei toimunud lepingute üle vaatamisi mille põhjal ma formuleerisin arvamuse, et niimoodi asjad praktikas töötavadki. Sellepärast mul ei olnud alust arvata, et novembris kokkulepitud jaotus ei peaks jõustuma detsembrist ning mulle tuli suure üllatusena, et Madis hakkas antud lepingu punkti kasutama põhjendusena 65/35 diili kasuks.

    3. Alustame sellest, et kasumijaotuseid muudetakse on a personal case mitte kõigile korraga. Augusti kasumijaotuse muutuse leppisime kokku privas. Novembri muutused leppisime kokku laivis juhatuse koosolekul näost näkku. Kuna kõigil juhatuse liikmetel on väga erinevad diilid sinuga (kes teeb tööd ja saab 80/20 jaotust, kes võtab töö eest palka välja ja on 70/30 jaotusel) siis see, et sa chatis mainid kõigil muutub pole mingi kokkulepe. Teiseks sa ütled, et jaotused muutuvad edaspidi, mis tähendab, et kui sa oleks minuga isiklikult kokkuleppele jõudnud oleks sellise jaotuse kõige varasem jõustumise tähtaeg 01/01/2015. Ning talli praktikas on kõik kokkulepped alati jõustunud uuest kuust (tihtipeale sinu kasuks, kus sa profitis mängijaga sõlmisid uue jaotuse aga peale leppe tegemist lisaks teenitud kasum kuni kuu lõpuni läks jagamisele ikkagi vana jaotuse põhiselt)

    4. Siin ta peab silmas minu vähest õppimise kajastust mida ma eelnevalt juba selgitasin.

    Ma olen nüüdseks seda Chat logi juba mitu korda läbi lugenud ja seal jääb kõlama toon kui paha ja laisk ma olen, õppimist ei kajasta ning olen halvaks eeskujuks teistele. Reaalsus oli see, et mul oli juhatuses kõige rohkem töötunde (peale Madise enda) ja õppisin aktiivselt ning Madis teadis seda.

    Kui kõik eelnev oli selline softcore vaidlus lepingute ja jaotuste üle, siis et oma sõnadele kaalu anda otsustas Madis lõpetuseks minuga bad copi mängida ja strong-armis ähvardusega, et kui ma viimase piirini kavatsen enda õigust taga ajada siis minu tuleviku stakemisel on ta sunnitud investoritega ühendust võtma ning neile seletama „kuidas oled minevikus liiga enda kasuks investori arvelt otsust teinud“.

    ( Click to show/hide )


    Mina arvasin, et ma ei ole enda kasuks investorit pigistanud. Lisaks küsisin paljudelt erinevatelt mängijatelt, et kas nad oleksid selles olukorras jätnud endale 70% kasumist nagu diil oli. Enamus ütlesid jah ning ma otsustasin endale kindlaks jääda ning ei nõustunud 65/35 jaotusega. Selle peale läksid minu ja Müüri teed lahku.

    Peale rahade ülekandmist olin ma valmis tegema avalikku teemat, et välja selgitada kellel õigus on ning vastavalt sellele ka need 500 euri juurde kandma, sest Madise ähvardus hakata mõjutama mu tulevasi investoreid oli suur mure. Ma oleksin tahtnud lasta kommuunil olla kohtuniku rollis ning anda hinnangu kellele need 5% jaotust ikkagi kuuluvad. Ma olen aus inimene ja ei tunne vajadust investoritelt mitut nahka võtta. Aga Madis oli džentelmen ja vabandas ning näitas uuesti täiskasvanulikku suhtumist. Ma pidasin seda piisavaks ning kuna mõlemad osapooled olid vaidlustest väsinud ei näinud mõtet seda intsidenti pikemaks ajada. Me läksime lahku Sina peal ja hiljem Madis isegi pakkus mulle talli Skype Chati Accessi tema õpilaste coachimise eest.

    Happy ending!

    Not so much….

    Hiljuti Madis kirjutas abc foorumi päevikusse ühe posti, kus ta fleimis ühte enda hobust (on ka selle ees juba vabandanud, sest süüdistused olid alusetud ja need põhjendati ühes teises petturite teemas ära) ja kaudselt fleimis ka mind ning vihjamisi tõi päevavalgele vana ähvarduse investoreid mõjutada („ärge häbenege küsida soovitust endise talliliikme kohta“). Post asub siin http://www.upload.ee/image/4527892/myyr.jpg. Ma olen seal loos see korterikaaslane. Kuna Madise toon on uuesti negatiivne ning ta räägib minust asju, mis ei vasta tõele*, siis kutsun teda olema mees ja vabandama fleimimise eest.

    *See üle rolli gämblimise shot oli Winamaxis esimene satikalt saadud pilet. Sel ajal puudus info, et Winas pileteid ei saa rahaks teha ja tuleb vastavat turniiri mängida.

    Lisaks sellele palun kommuunil anda enda arvamus kellele need 5% jaotust ikkagi kuuluvad. Kui konsensus on, et minul ei ole õigus siis ma kannan Madisele tema 5% tagasi ja vabandan. Minu intention ei olnud ahnusest seda tasku pista, ma lähtusin mulle teadaolevast kasumijaotusest.
    Viimati muudetud Maestro poolt : 18.02.15 at 14:57

  2. #2
    Klubi Liige
    Liitus
    Apr 2009
    Postitusi
    5 462

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Mis oli lepingus täpsemalt kirjas päeviku postide ja õpilaste kohta?

  3. #3

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Lepingus endas ei ole midagi kirjas päeviku postide ja õpilaste kohta. Uue jaotuse sõlmimise ajal novembris olid tal üsnagi üldised juhised, et tuleb kajastada õppimist päevikus ja sessida õpilastega.

    konkreetsed reeglid tegi Madis 19ndal detsembril nagu 100 rida kuus päevikusse õppimise kajastamist jne.

  4. #4
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Tsitaat Algselt postitas Maestro Vaata postitust
    Lepingus endas ei ole midagi kirjas päeviku postide ja õpilaste kohta. Uue jaotuse sõlmimise ajal novembris olid tal üsnagi üldised juhised, et tuleb kajastada õppimist päevikus ja sessida õpilastega.

    konkreetsed reeglid tegi Madis 19ndal detsembril nagu 100 rida kuus päevikusse õppimise kajastamist jne.
    Millest Müür siin räägib:
    ( Click to show/hide )

    "Võiks hakata joonega varem kokku lepitud reeglites järge ajama ja siis oleks raske ka 60-40 õigustada"

    Ja kas said staket + coachingut ja diil oli 60-40 kuni 70-30 sinu kasuks?

    Kui ise pakuks sellist diili kellelegi, siis eeldaks ka, et kõikidest punktidest peatakse eeskujulikult kinni, sest sellise kasumijaotusega diil on suht kingitus Müüri poolt kui see sisaldab stakemist + coachimist. Kui midagi rikkunud oled (ükskõik, kas lepingus, suusõnaline vm kujul) või vähe teinud siis ma ei näe küll põhjust miks sa 65-35 üle happy ei peaks olema.

  5. #5

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Kui punkte on rikutud siis see nüüd küll ei anna õigust muuta diili ilma kokkuleppeta. Kui Madis tahtis diili muuta siis oleks ta ikka pidanud ise temaga rääkima ja ära põhjendama mis valesti on. Päris nii ikka ei saa et läheb raha jagamiseks ja siis otsustab muuta kuna pole diilist kinni pidanud . Lihtne näide: Kui sa oled tööl lepinguga kus on määratud kindel palk siis palgapäeval ei saa ülemus tulla ja öelda , et see kuu tegid vähe tööd saad vähem kui lepingus kirjas on .

  6. #6

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Miks ei anna lepingut muuta kui mingit punkti on rikutud. Ja seda saab teha nii koheselt kui ka tagant järgi imo. Kui nt tuleb välja et mängija on paar kuud tagasi täis peaga mänginud nt kasvõi ühe 100$ HUSNG(kui muidu mängib kuni 50$ MTT) mis kohe pole välja tulnud siis on lepingut rikutud ja kokkulepped kehtetud alates selles kui ta seda mängis.

  7. #7

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Oh mis te põete, varsti tuleb Müür (peale maha jahtumist) ja ütleb SRY poisid läks vähe lappama ja enam nii ei tee. Publik on amazing respekt ja elu lill.

  8. #8

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Kas siis ei peaks selline punkt olema ka lepingus ? Kus tuuakse välja mis juhtub kui üks osapooltest peaks rikkuma lepingut ?

  9. #9
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Sellised diilid on minu jaoks keerulised. Ilmsselgelt teeb Madis tööd uute hobustega ja tahab näha tulemusi ja ka kasumit hobustelt...samas hobused panevad tühja raha pole kõht on tühi...
    Ühisosa raske leida

  10. #10

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    mõlemas teemas läbiv joon ju, et reeglid pole korralikult paika pandud ja "lepingud" on auke täis. ja nüüd lihtsalt tõlgendab igaüks asju nii nagu paremaks peab.
    eks müürile järgmiseks korraks õpetuseks et leping peab vettpidav ja üheselt tõlgendatav olema.
    imo võiks sellised asjad ka jätta privaatseks arutamiseks mitte oma musta pesu siin avalikult pesta... täiskasvanud inimesed peaks olema

  11. #11
    Lendur Sass
    Liitus
    Sep 2011
    Postitusi
    1 039

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    " Kui tuleb suur hit siis 100/0 minule kui väiksed hitid siis 60/40 sinule" Umbes sjuke diil tundub olevat :D

  12. #12

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Sa ju oled totaalne manipulaator. Sa räägid kui kindel peaks olema suuline kokkulepe sinu ja madise vahel kasumijaotuses, aga samas ei pea sa lugu suulistest kokkulepetest kajastada oma coachinguid, arenguid ja õpinguid päevikus. Kas siin pole tegemist mitte sinu valikulises mälus ja endale kasumlikumate kokkuleppete esile tõstmises ja mittekasumlike lepete unustamises. Hea et sinusugune "rotikuningas" 50/50 diili ei saanud üldse nagu madis ütles. Mine tööle, ausalt. Hullem kui Faboulous.

  13. #13
    Pokkerihai Kasutaja Fabulous avatar
    Liitus
    Jan 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 674

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Tsitaat Algselt postitas killermartiini Vaata postitust
    Sa ju oled totaalne manipulaator. Sa räägid kui kindel peaks olema suuline kokkulepe sinu ja madise vahel kasumijaotuses, aga samas ei pea sa lugu suulistest kokkulepetest kajastada oma coachinguid, arenguid ja õpinguid päevikus. Kas siin pole tegemist mitte sinu valikulises mälus ja endale kasumlikumate kokkuleppete esile tõstmises ja mittekasumlike lepete unustamises. Hea et sinusugune "rotikuningas" 50/50 diili ei saanud üldse nagu madis ütles. Mine tööle, ausalt. Hullem kui Faboulous.
    Sa oled maailma kõige ilmselgem troll, aga samas ma olen üsna meelitatud, et ma sulle mingil põhjusel hinge olen läinud.

    Üldiselt ma proovin taolistes teemades suu kinni hoida ja mitte pooli hakata võtma, kuid konkreetsel juhul on üsna raske jõuda järeldusele kumb osapooltest kannataja on. Esmaselt tuleks jõuda konsensusele selle suhtes kas mõlemad osapooled on austanud väidetavalt sõlmitud suulist lepingut või mitte. Kui peale väidetava lepingu sõlmimist toimus kasumi jaotus (selle all pean silmas, et stake saaja kandis Muruntaule 30% raha üle) ei ole Muruntaul mitte mingit õiguslikku alust sätestada sanktsioone oma suva järgi. Kui aga kasumi jaotamist ei toimunud, ei saa olla kindel selles, et Muruntau jaoks väidetavalt sõlmitud leping ka kehtis ja sellel juhul pole stake saajal alust 70/30 jaotust nõuda. Samas on ka võimalus, et Muruntau tuleb ja ütleb, et ka tema arvates hakkas 70/30 diil kehtima; sellel juhul pole tal aga õigust hiljem seda tagasi 65/35 peale muuta. Üleüldiselt on suuresti tegemist eetika alase küsimusega ja mingit kindlat vastust on raske anda.
    Muruntaule soovitaks tuleviku tarbeks leida mõni lepinguõigusele spetsialiseeruv jurist, lasta stake-leping üle vaadata ning vajaduse korral seda täiendada. Kindlasti peaks lisaks mõlema poole õigustele ja kohustustele olema sätestatud ka konkreetsed sanktsioonid, mis rakenduvad juhul kui kumbki osapooltest peaks lepingu tingimusi rikkuma. Nagu näha, siis sõnaliste lepingute puhul on võimalik punkte väga erinevalt tõlgendada ning see võib mõlemale osapoolele korralikult peavalu tekitada. Juristile paari tunni eest maksmine tuleb pikas perspektiivis kindlasti raha ning närve säästav kui "põlve peal" kirjutatud lepinguga opereerimine.

  14. #14

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Vastan siinkohal Heikki-Albert Tilki laimamisele.

    Mängijana oli mu soov anda mängijatele võimalikult häid diile ja saigi alguses pakutud utoopiliselt häid võimalusi mängijatele, mida kusagil mujal ei pakuta. Näiteks Pocarris on coaching sees ja neil saab üle 50-50 jaotuse ainult eriteenete eest, kui äkki mängija on tallile mitukümmend tuhat kasumit saanud pikema perioodi peale aegsalt ja ilma probleemideta. Ma tõesti polnud stakemist varem teinud suuremalt ja OP Heikki-Alber Tilk lihtsalt kasutas mu heatahtlikkust ära. Reeglid ei olnud väga täpselt paigas, aga nii palju kui oli ta kohe kindlasti ei täitnud. Paar esimest kuud uuendas korralikult ja täitis tingimusi ja siis eeldas, et ta peaks saama seda jaotust igavesest ajast igavesti. Ta eeldas stakemises kogu tööstusharu parimaid tingimusi olematu panuse eest. Päevikut uuendas minimaalselt ja õpilasi oli ka vähem kui ette nähtud 70-30 jaotuse saamiseks. Samuti oli varasemalt kirjas stake tingimuste muutmise reeglites, et jaotus ei kehti igavesest ajast igavesti ja kuulub igakuiselt ülevaatamisele. Mängija oli kahjumis ka ca $4k jagu ja ei oodanud ka, et oleks plussi lootust jõuda see kuu. See oli mõeldud õpilase enda initsiatiivina, et tingimused üle vaadatakse, õpilane peaks õigustama enda paremat diili, näitama, et tegi seda, seda ja seda hästi, palun preemiat, mitte ma ei peaks lisaks kõigele muule (mida on väga palju) ka igaühelt tema eelmise kuu tegemisi välja kiskuma, sest Heikki seda päevikus ja avalikult kontrollitavalt kajastada ei suvatsenud. (ja paremaid tingimusi sai justnimelt avalikult kontrollitava sisu tootmise eest, mida oli minimaalselt ja kindlasti mitte piisavalt). Päris tuim on mulle heita ette, et ma lisaks õpetamisele, mängijasse investeerimisele (stake saatmisele) ja kõigele muule, mida ma turniiritiimi alla panen, ei jõua ka iga mängija isiklik teener olla.

    Nende tingimuste pakkumisel eeldasin ka naiivselt, et mängijad hakkavad mängima umbes sama tööeetikaga kui mina, ca +1000 mängu kuus, õpivad regulaarselt, vaatavad kuidas riske vähendada ja tulusid suurendada, jaotavad kasumit korrektselt ja kiirelt jnejne. Oi kui naiivne lootus see oli. Tuleb tõesti kõik korralikult kirja panna, sellised tegelased nagu OP Heikki-Albert Tilk tõestavad seda väga hästi.

    Samuti oli isegi selles kehvas lepingus kirjas, et satelliite üle kokku lepitud limiitide mängudele ei mängita ja üle kokkulepitud limiitide ei mängita. Selle €150 sisseostuga mängu mängimisega ta rikkus diili reegleid. Kas diili rikkuv ja minimaalselt toimetav mängija on väärt stakemise parimat diili ehk preemiat on igaühe enda õigustunde küsimus. Minu õiglustunde järgi nii tol hetkel kui ka praegu oleks 60-40 jaotus selle võidu eest väga suur heategu talle. Ometi ma olen alati tahtnud mängijatele parimat ja pakkusin talle 65-35 diili, mis oli kõike arvesse võttes enam kui mõistlik, ta keeldus sellest.

    Veel oli lepingus kirjas ka punkt, et lahkumisel kuulub tallile tasumisele viimase kolme kuu keskmise kuukasumi jagu nö lepingust väljaostuklausel. (Näiteks profispordis on sellised klauslid tihti ka mängija mitme aasta teenistuse suurused.) Vägagi tasuva ameti selgeks õpetamise eest ei ole kuukasum õpetavale asutusele sugugi palju. Ainuüksi selle klausli eest oleks pidanud turniiritiim saama küllaltki olulise osa lisaks sellest hitist. Selle rakendamiseni paraku ei jõudnud, kuna tõesti keerulised ja kiired ajad olid talliga ja ega Heikki-Albert Tilk muidugi seda ei mainiks mingil juhul ka. Minu viga see siiski ja ei heida seda talle ette, et lihtsalt konteksti panna, et mängija sai liiga suure osa tuludest ka kõike kirja pandut arvesse võttes.

    Jah mul ei olnud kõik konkreetselt kirja pandud, mul ei olnud selle jaoks ei teadmisi ega ettenägelikkust, et mõned hakkavad nii julmalt JOKKitama ja õpetajat ja investorit temale kuuluvatest tuludest välja keerama. Olin naiivne ja siis see tänamatu sell veel hakkab mustama ka. Mul lihtsalt ei ole sõnu.

    Võtan ka lõigu Heikki vestlusest 06.01.: " Üldiselt on olukord hetkel selline, et detsembrikuu kasumijaotusest 70/30 ma ei backi. See 5% on significant liferoll minu jaoks ja sa üritasid ikka väga omakasupüüdlikult tagantjärgi hakata otsima põhjendusi miks sulle kuulub sellest suurem osa kui see, mis meil oli kokkulepitud."

    Niimoodi ta kirjutas mulle. Kuna tema jaoks see raha on suur raha, siis ta sellest ei loobu. Mis oleks juhtunud, kui ma peale PCA'd oleks öelnud, "sorry poisid, see $300k investorite osa on minu jaoks suur raha, te ei saa seda?" Aasta või isegi dekaadi skämmer oleksin olnud. Samas Heikki-Albert Tilkile on see igati mõistlik argument. Peale ilmselgelt reeglitevastast hitti ei tahtnud jagada ja siis hakkas mõtlema välja JOKK skeeme kuidas mind välja keerata tulust. Juba mõne soti eest pole tal probleem enda maine potist alla lasta.

    Kutsuks Heikkit siinkohal üles tegema staketeemat mõnele suuremale turniirile, näiteks Sunday Million. Inimene kelle jaoks on argument "see raha on minu jaoks suur raha, seda ma ära ei anna" on igati mõistlik ja piisav, et heauskset usaldust kuritarvitada, võib hittimise korral päris palju nalja teha. Peale Sunday Millioni võitu ütleks stakejale, "sorry poisid, see on mulle suur raha. Reisile, ahoi! Kallekusta pani ka muhedalt siin teemas Müürile ära, tema tuleb ka kaasa!"

    Cliffs:
    - mängija sai way rohkem kui ta üheski teises tallis saaks endapoolse panuse eest
    - argument, et miski raha on tema jaoks suur raha on juba piisav tema jaoks heast tavast ja kokkulepetest taganemiseks. Juba mõnisada euri on piisav.
    - sai rohkem kui väärt oli ja veel mustab tagantjärgi.

    Edit: jäi panemata tähtsaim cliff, ehk et rikkus reegleid üle limiidi mängides ja võit tuli reeglitevastasest mängust.
    Viimati muudetud muruntau poolt : 19.02.15 at 11:06

  15. #15
    Vana Tegija Kasutaja ropka11 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 008

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Juudid rsk

  16. #16
    Räme Fish
    Liitus
    Sep 2011
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    21

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Muruntau, kõik muu on mulle väga arusaadav - saan täiesti aru, et Heiki ei ole Sinu arvates (nii palju kui siin kirjas, minu arvates ka) õigustatud seda 70/30 diili üldse saama, aga mind huvitab, et kas vaatamata sellele (et ta on selline loru) Sa siis ikkagi enne seda hitti andsid suusõnaliselt talle selle 70/30 diili või mitte?

  17. #17

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    70-30 oli mingiks eelnevaks kuuks talle tõesti (tagantjärgi kergekäeliselt) antud, aga seisu pidi üle vaatama igakuiselt. Viimase aja tegemiste järgi ta seda ei väärinud ka tolle hetke lahjade reeglite järgi. Samuti polnud kirjas mida teha lepingu rikkumise korral kui mängija plussis on. OP rikkus lepingut ja sellisele tegevusele ei tohiks ühelgi juhul mingisugust preemiat (ehk 70-30 jaotust) järgneda, enamusel tallidel on ka korralikud leppetrahvid sellisteks puhkudeks ja eriti pahatahtliku käitumise puhul tehakse ka JohnSmithisathief.com tüüpi lehed mängijate nimede ja väärteo kirjeldusega. Muidu lihtsalt võetakse papp ja õpetus vastu ja pistetakse punuma.

  18. #18
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Ei hakka poolt võtma ja ei ole mõtetki, sest ilmselgelt on tegu üksteise valesti mõistmis(t)ega ja kommunikatsiooni probleemid.

    Ühelt poolt saan õpilas(t)est aru, sest eeldati kokulepete püsimist, teiselt poolt saan aru ka Müürist, kes on antud diilis heatahte pool: andnud võimaluse bankrolli ja õpetamise näol ning seda omast vabast ajast ja tahtest, samas soovinud baasreeglite järgimist ning tõenäoliselt eeldanud, et mistahes probleemide tekkel lahendatakse need omavahel ning ka õpilased näitavad üles vastutulelikust ja head tahet.

    Aga kuna aasta ei ole enam 2005, kus stakemise üldine praktika ja staketavate eeldatav käitumine ning teadmised võimalike pudelikaelade kohta puudusid ja rahad on üleüldine tüliallikas, siis antud teemad ja olukorrad ei ole minu jaoks üllatavad. See on teada fakt, et mistahes stakemine või üleüldse rahadega tegelemine mistahes eluvaldkonnas tekitab probleeme, kui ei aeta reeglites näpuga järge. Seda oleks Müür pidanud algusest peale teadma.

    Niipalju tegi, et mängijatele kehtestas baasreeglistiku ja lepingu, aga paraku see ei tähenda, et tulevikus probleeme ei ole. Lepinguga saad takistada ainult otseseid pettureid. Muude kaudsete probleemide vastu see ei aita, eriti kui leping on pinnapealne, kus on väljatoodud 10-20 reeglit. Isegi riikite tasandil, kus on seadused raamatute paksused, ei suudeta läbi käida kõiki tüüpsituatsioone ning lahenduse leidmiseks kasutatakse kohtute abi või leitakse see auk, kust saab kõrvale hiilida.

    On Hiina vanasõna: usalda, aga kontrolli ehk sa võid küll usaldada, aga niikaua kui ei järgita reegleid näpuga ja probleemi tekkimisel koheselt ei tegeleta, siis sellised olukorrad tahest tahtmata tekivad. On mindud väiksemategi summade pärast tülli ja parimatest sõpradest saanud vihavaenlased.

    Nagu ütlesin - kindlat poolt ma ei võtaks, aga praegusel juhul mulle tundub, et õpilastel on siiski suurem õigus ning Müür peaks võtma selle koolitusrahaks ja edaspidi hoolega mängijaid jälgima. Aga nagu ütlesin saan ka Müürist aru ja tõenäoliselt tal ei ole seda aega, et iga päev iga mängijaga eraldi vestelda, ning eeldan, et ta on lootnud mängijate poolt vastutulelikust, eriti kui nad on saanud peaaegu kõik tasuta - alates õppest kuni rollini.

    Aga see usaldamine ja lootmine on tore uskumus ja tahaks ka, et kõikidel inimestel oleks õigustunnetus. Tuleksid vastu ning mäletaksid ka neid aegu, kus neid aidati ja teevad selle teene tagasi. See on printsesside unenägu. Paratamatult meie kapitalistlikus ühiskonnas see nii ei toimi. Heateod ei jää karistuseta ning kui soovid, et Sulle mun** ei panda, siis peab paraku ise ka selline mu** olema, kes ajab näpuga järge. Kui ei viitsi ajada, siis peab alguses sellega leppima, et mingi aeg saad üle. See ei käi ainult stakede kohta - vaid laenud, koosöö jms.

    Pane koolitusrahaks ja kogemuseks ning kui endal aega ei ole, siis äkki võta mõni usaldusväärsem õpilane, kes tulevikus kontrolliks rohkem teisi ja teavitaks Sind/neid probleemidest ja räägid edaspidi koheselt selgeks.

  19. #19
    Pokkerihai Kasutaja Rigged avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 535

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Kui tal polnud õigust nii kõrgel mängida, siis võiks konkreetselt p....i saata ja /thread.

    Mina siin mängijal õigust ei näe.

  20. #20

    Re: Madis Müür muudab hobuse kasumijaotust peale suurt võitu enda kasuks

    Sama mõte, mis rankal. Müür peab tegema korralikud lepingud ja kui endal aega pole, siis palkama inimese, kes neid kontrollib. Keegi lepingut rikub, tallist minema ja leppetrahv peab ka suurema poolsem olema.

Lehekülg 1, kokku 4 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES