Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 5, kokku 5 EsimeneEsimene ... 345
Näidatakse tulemusi 81 kuni 86, kokku 86
  1. #81

    Re: Juuni OFFTOPIC

    RAUA artikli jätk:

    Üks mu Leedu juhendatav üliõpilane rääkis kord sellise loo: tema isa lahkus juba aastaid tagasi tööle Inglismaale ning ta käis isal seal aeg-ajalt külas. Leedu võõrtöölised elasid Londonis kompaktselt koos, moodustades oma väikese maailma, mis piirnes pakistanlaste rajooniga. Sinna eksimise eest hoiatasid nii isa kui ka tema sõbrad ühel meelel, et need pakistanlased on üks väga kahtlane seltskond, parem hoida eemale, paljugi mis võib juhtuda. Hea tütrena aitas mu juhendatav oma isa ka majapidamises ning viis tema pesu selvepesulasse, mis asus kahe maailma piiril. Ta oli parasjagu masina riideid täis laadinud ja käima pannud, kui tema kõrvale istus üks pakistani tädi oma pesukorviga. Oodata tuli tükk aega ja lõpuks hakkasid nad juttu rääkima. Kui mu juhendatava pesu sai lõpuks pestud, ütles pakistanlane talle hüvastijätuks: „Muide, siinkandis oleks sul mõistlik ettevaatlik olla, siin elavad leedulased on üks väga kahtlane seltskond, paljugi mis võib juhtuda.”


    Võib-olla oleks meil lihtsam aru saada neist inimestest, kui me nad ära kuulaksime.
    Kogu pagulaste debati juures paneb mind kõige rohkem hämmastama üks asi. Nende ridade kirjutamise hetkeks pole mitte ükski eesti väljaanne mulle teadaolevalt andnud sõna ühelegi põgenikule. Ma ei räägi sellest sügavikust, kuhu on laskunud suur osa peavoolumeediat nagu Postimees, mis avaldab väljamõeldud lugejate kirju grupivägistamistest ja nende kinnimätsimisest Rootsis. Ammugi mitte massihüsteeriast sotsiaalmeedias, kus levitatakse Nõmme Raadio avaldatud absurdset rassistlikku võltsingut jaanipäeva pidamise keelanud „Lõuna-Helsingi imaamist” ja muud säärast jama. Ka need väljaanded, mis arutlevad probleemi üle mõistlikult, pole seni leidnud võimalust anda sõna kellelegi, keda on relvastatud fanaatikud oma kodust välja ajanud ja jätnud ilma normaalsest elust.

    Mitte ühelgi poliitilisel jõul ei ole kunagi olnud ega saa olema õigust kõnelda kogu rahva nimel.
    Võib-olla oleks meil lihtsam aru saada neist inimestest, kui me nad ära kuulaksime? Siis saaksime ehk aru, et need inimesed on põgenenud just seesuguste terroristidest mõttekaaslaste tõttu, kellega islamofoobid praegu kergeusklikke kaasmaalasi hirmutavad? Ei tahaks uskuda, et nii suur hulk Eesti inimesi ongi empaatiavõimetud mühakad, kellel on küll käsi pikal, kui väljamaalt on mingit toetust loota, ent kes panevad kohe aknaluugid kinni, kui kuulevad kuskil appihüüdeid.
    Eestlus erastatud?

    Muidugi on praegu päris raske aru saada, kes või mis see eestlane ikkagi on. Pärast riigikogus 7% mandaadi saamist teatas Martin Helme, et „nüüd on riigikogus ka erakond, mis esindab üheselt ja vankumatult eesti rahvast” („Perekond ja traditsioon” nr 3, 2015, lk 14). Eesti rahvas” moodustab selle loogika järgi Eesti Vabariigi kodanikest just 7%, ülejäänud 93% on pankade ja Brüsseli käepikendus, mis vähemust julmalt alla surub. Miskit on sellel pildil väga valesti. Mu meelest on lubamatu, et mingi pooleldi kirjaoskamatu seltskond, kes ei pea paljuks pidada ühe oma kõneisikuna endist Hitleri-imetlejat, pisisuli ja naisteahistajat, võtab suu täis kogu rahva nimel. Rumal on arvata, et parimad eestlased ongi see käputäis, kes kuulab Minu Kampfi ja kirjutab rahvuslikke hüüdlauseid gooti tähtedega. Eesti rahvas on suurem. Tema maailm on avaram. Mitte ühelgi poliitilisel jõul ei ole kunagi olnud ega saa olema õigust kõnelda kogu rahva nimel.

    Võimude senine tegevus pagulaste ja Vao küla elu korraldamisel ei kannata kriitikat.
    Ja see Euroopa-vastasus? Midagi pole teha, minu arvates on hiljemalt alates „Noor-Eestist” võimatu olla eestlane ilma eurooplane olemata. See viimane ei tähenda muidugi jäägitut toetust Euroopa Liidu institutsioonidele, millesse ma isegi suhtun kohati skeptiliselt, ent meie kultuur, vaimne maailm ja ühiskondlik korraldus on oma juurtega nii kindlalt Euroopas, et oleks rumalus end selle poliitilisest vormistusest lahti kiskuda. Seda enam, et väikese riigina triiviksime sel juhul paratamatult mõne teise suure jõu kiiluvette. Aga võib-olla see ongi eesmärk neile, kes juba praegu arvavad, et pigem tulgu siia Putin kui „need kaltsupead”.
    Oma särk lähemal

    Paremini saan aru neist, kes juhivad tähelepanu sellele, et suur osa meie oma rahvast elab toimetuleku piiril või allpool seda, ning küsivad, miks on riigil aega ja tahtmist tegeleda võõrsilt tulnud põgenikega, kuid mitte nende hädadega. Kui küla ainsa arsti juurde tuuakse pättide rünnaku käes noahoopidesse surev haavatu, peaks ju olema arusaadav, et kroonilise kopsupõletikuga patsient ootab, kuni hädaline on esmaabi saanud.

    Tundub, et praegu loetakse probleemid lahendatuks kohe, kui paberid on korras.
    Tõsi, ei saa öelda, et Eesti ametivõimude senine tegevus juba saabunud pagulaste ja neid vastuvõtnud Vao küla elu korraldamisel kannatab kriitikat. Ei ole võimalik tõsta inimesed lihtsalt bussi pealt maha ja öelda, et elage nüüd siin. Ammu oleks tulnud mõelda asjatundjate koolitamise peale, kes võiksid aidata külarahval ja põgenikel omavahelisi suhteid luua, aidata saabunutel uute oludega kohaneda ning üheskoos kohalikega saada üle eelarvamustest, mis suhtlusvõimetu kogukonnaga kokkupuutel paratamatult tekivad. Tundub, et praegu loetakse probleemid lahendatuks kohe, kui paberid on korras.
    Miks sa ise midagi ei tee?

    Selle koha peal ei saa mööda ka pagulasvastaste üleskutsest, et kui ma ikka nii väga tahan neid aidata, miks ma neid oma koju ei majuta. Sellepärast, et kodanikuna pean selle eest vastutavaks riiki, millele oma maksud maksan. Pean väga veidraks, et niisugust lahendust pakuvad needsamad inimesed, kelle meelest riik peab normatiivselt reguleerima ka seda, kuidas tema kodanikud soovivad korraldada oma eraelu. Ning kes üsna tõenäoliselt toetasid neid Lääne sõjalisi avantüüre alates George W. Bushi II Iraagi sõjast, mis on Lähis-Idas praeguse olukorra põhjustanud. Kritiseerisin seda sõda siis, kui see algas, aga pean vastutustundetuks lääneriikide põgenemist kriisipiirkondadest kohe, kui saadakse aru, mis puder on kokku keedetud.

    Euroopa vaim sureb veelgi kindlamalt, kui oma elu elektritaradega kaitsma hakkab.
    Praegu Vahemerel toimuv on suuremahuline humanitaarkatastroof ja ma ei mõista, kuidas Eesti võiks säilitada eneseväärikuse ilma sellega tegelemises osalemata. Selge on ka see, et praegu toimuv on pealispinnaga tegelemine. Probleemid ei kao, kuni pole asutud nende põhjuste juurde ja loodud vähemalt eeldused selleks, et neis piirkondades taastuks toimiv ja võimalikult õiglane ühiskond. Sisepoliitilisest vaatepunktist võiks suurem aktiivsus selles vallas olla Eesti välispoliitika prioriteet. Sellest hoolimata ei saa lasta ka katastroofil omasoodu jätkuda. Sõjapõgenikud ei kao, kui panna silmad kinni. Kui mõne meelest ähvardab pagulaste sissevool Euroopat hukuga, siis minu arvates sureb Euroopa vaim veelgi kindlamalt, kui hakkab oma elu elektritaradega kaitsma. Täpselt nagu ei saa olla eestlane, olemata eurooplane, ei saa olla kumbki neist, olemata ennekõike inimene.
    Viimati muudetud alaska poolt : 02.07.15 at 20:49

  2. #82

    Re: Juuni OFFTOPIC

    http://www.postimees.ee/3247703/pagu...-soimu-ohvriks

    Tule taevas appi, Rein Raud räägib verbaalsest agressiivsusest ja sildistamisest. Enda ego on nii pilvedes, et jätab isegi Jürgen Ligi oma maha. Kusjuures antud artiklis ületab ta just nimelt sildistamisega isegi iseennast.

  3. #83

    Re: Juuni OFFTOPIC

    vvahter..eestlane siis. 60 taalaselt spin.golt 18 000. kolmanda koha eest.kogemata sattusin peale :)

  4. #84
    Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 577

    Re: Juuni OFFTOPIC

    Kade, kade, kade :D

  5. #85
    Vana Tegija Kasutaja LuuK avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    1 138

    Re: Juuni OFFTOPIC

    Tsitaat Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
    oleks minu teha, siis ma teeks Eestile sajandi PR diili - teataks rahvusvaheliselt, et eesti on solidaarsusest ja tänuks NATO toe eest nõus vastu võtma topelt kvoodi (2000) pagulast.
    Vbolla ma alahindan tugevalt Eesti valmisolekut aga kuhu me need 2k pagulast paneks? Vastu võtmiseks kehtivad ju mingid standardid? Näiteks elamispind - ajakirjanduse järgi on see ainuke õnnetu keskus 2-3 korda ülerahvastatud. Võiks ju taasavada Rummu vangla uue sildi all aga see poleks vist päris standarditele vastav?

  6. #86
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Re: Juuni OFFTOPIC

    On juuli seega kobige õigesse teemasse.

Lehekülg 5, kokku 5 EsimeneEsimene ... 345

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES