Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 5 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 83

Hübriidvaade

  1. #1
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    @ Emma-s house
    Postitusi
    6 723

    Septemberikuus kõik on uus

    Peace out.

  2. #2

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Septembris ei joo?

  3. #3

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Septembris ütlen alkoholile kindlalt EI, võibolla.

  4. #4

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Septembris hakkan kindlalt crushima, võibolla.

  5. #5
    Grinder Kasutaja widescreen avatar
    Liitus
    Dec 2010
    Asukoht
    est
    Postitusi
    579

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2...viimane-tehing
    Kas kellegil on võimalik see siia copy-da?

  6. #6

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Tsitaat Algselt postitas widescreen Vaata postitust
    http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2...viimane-tehing
    Kas kellegil on võimalik see siia copy-da?
    Börsivõlur: oled sama hea kui su viimane tehing!1
    03. september 2015, 12:45
    Marat Kasparov
    Foto: Andres Haabu
    Elu on viimased kuus aastat päevakauplejana USA börsidel edukalt raha pööranud Marat Kasparovile (28) õpetanud, et mineviku võitudega pole finantsturgudel midagi peale hakata, sest iga päev algab uuelt leheküljelt.

    Krahhides karastunud kauplejana vilistab ta õpikutarkustele ja kuivadele makronumbritele. „Tööd on vaja teha, muud midagi!“ õpetab ta. „Suure tööga tuleb suur edu. Kui surnud kaamel vedeleb maas, siis sa sööd ta aju ka ära, kui sa oled näljane.“

    Viimastel nädalatel on tulnud uudiseid, et pensionifondid kukuvad ja pikaajalised investorid on raha kaotanud. Päevakauplejatel peaks nüüd olema head ajad…

    Ei pruugi. Volatiilsus on muidugi hea võiduvõimalus kõigile, nii päevakauplejatele kui investeerijatele. Miks mitte osta asju põhjast, kui sealt peaks midagi põrkama. Ei saa päris öelda, et kerge oli – sihukest asja esmaspäeval (24. augustil – toim) ei oodanud keegi. Volatiilsus muidugi tähendaks suuremat sissetulekut kõigile teoorias, välja arvatud pensionifondidele. See muidugi ei tähenda, et kõigil õnnestus sellest õigesti aru saada. Kõige tähtsam on teha raskes olukorras raskeid otsuseid. Kellel lööb põhja alt ära ja kellel mitte. Kui sa raskel ajal tegid raske otsuse õigesti, siis on väga hästi ja vastupidi – kui tegid raskel ajal vale otsuse, siis ei pruugi nii hästi olla.

    Mis otsuseid sina tegid – läks hästi või halvasti?
    Marat Kasparov
    Sündinud Aserbaidžaanis
    Rahvuselt armeenlane
    Kolis perega Eestisse 1988. aastal
    Lõpetanud Järveotsa Gümnaasiumi
    Õppis Tallinna Tehnikaülikoolis ärindust, kuid ei lõpetanud
    Enne päevakauplejaks hakkamist töötas kaks aastat börsimaaklerina
    Alguses läks halvasti, aga lõppes kõik enamvähem hästi. Sellist lööki ka mina ei oodanud turgudelt. See tundus mulle juba palju.

    Nii Peeter Koppel kui Kristjan Lepik on leidnud, et ühel hetkel võib tulla suurem turgude kokkuvarisemine. Oled sa nendega nõus?

    Ma ei usu. USA majandus on nii tugev praegu. Viimase 10-20 aasta jooksul kõige tugevam. Kui jüaan või Hiina börs kukub kokku, miks mitte, aga kui rääkida USA börsist, siis mina sellesse ei usu. Võib-olla kuni 10%, aga rohkem seda kukkumist mina ei näe võtta. Mille arvelt? Inimesed lähevad iga kriisiga targemaks. Võib-olla suurt kriisi ei pruugigi tulla, sest tänapäeval on nii, et kui kriis tuleb, siis kõik ostavad. Teadlikkus aina tõuseb, info aina levib ja aina raskemaks läheb teisi võita. Sama ka börsil. Kui mõni pank kokku variseb, äkki tuleb midagi. Ausalt öeldes mul pole ööd ega mütsi, kas tuleb. Mulle isegi meeldiks kui tuleks, lihtsalt ma ei näe seda.

    Milline praegu sinu tööpäev välja näeb?

    Lähed tööle, analüüsid, otsid ja kaupled. Nagu iga investeerija ja ka pensionifondi inimeste päev, lihtsalt tihedamas mastaabis. Muud midagi väga ei erinegi.

    Aja jooksul on lähenemine turgudele muutunud…

    Kindlasti. Inimesed peavad muutuma koos turuga. See, mis töötas viis aastat tagasi, see praegu enam ei tööta. Teadlikkus tõuseb, inimesed saavad targemaks. Pead neist ees olema. Kui sa ei muutu, jääd toppama, stagnatsiooni. See tähendab, et varsti tuleb lõpp peale.

    On sul välja kujunenud lemmikaktsiad?

    Ei ole. Kindlasti ajapikku sul jääbki kuskil 50 aktsiat, kus sa põhiliselt ainult kaupled. See on paratamatus. Lihtsalt, kus on rohkem sündmusi. Facebooki aktsias on rohkem sündmusi kui mingis mittetuntud Hiina farmas (biotehnoloogia aktsias – toim).

    Kui palju tehinguid sa päevas teed?

    Oleneb. Üks kuni kuus. Kauple vähe, ole täpsem, distsiplineeritum. Milles ma ise kõige kindlam olen, seda üritan ka kaubelda.

    Miks sa oled just USA aktsiatele kindlaks jäänud?

    Sest USAs on hästi palju likviidsust ja samas ka volatiilsust. Kuskil mujal nii palju sündmusi ei toimu. USA on finantsi mõttes teistest ikkagi kuradi 10 peajagu eespool. Seal on rohkem actionit ja tegevust. Arvan, et enamus eesti investeerijatest on ilmselt USA aktsiates. Eesti on ka USA sõbralik riik.

    Tallinna börsil on meeletult head dividendid ja see on kindlasti väärt börs, kus istuda, lihtsalt minu mõttemaailmaga see ei sobi kokku.

    On neid, kes kauplevad sirkli ja malliga. Sina kaupled pigem sündmusi.
    Kommentaar
    Nelli Janson: Maratil on loomupärane anne
    LHV vanemmaakler
    Marati puhul on tegemist kahtlemata väga värvika tegelasega, kellel muude toredate omaduste kõrval on minu arvates ka kauplejana loomupärane anne, mistõttu on tal keskmisest oluliselt parem turutunnetus ja vaist. Muidugi on edu taga ka palju tööd ja vaatamata mu isiklikule veendumusele, et kauplejaks ei sünnita, vaid õpitakse, siis too salapärane x-faktor on ikkagi see, mis teeb heast kauplejast väga hea kaupleja ja viimane Marat ka kahtlemata on.
    Marati nõuandeid kauplemise vallas tasub algajatel börsihuvilistel kindlasti tähele panna ja meelde jätta, kuid arvestada tuleb ka sellega, et targemate soovituste najal jõuab kauplemises ainult teatud tasemele ja sealt edasi tuleb ise edasi kasvada. Konkreetne aktsiasoovitus on alati kahe teraga mõõk, sest soovituse tausta ja ajendit teab ainult soovitaja ise ja ega selles äris väga soovitusi ei raatsita jagada ka, nii et kuulda tasub alati võtta, aga lõpliku otsuse peab iga kaupleja ikka ise tegema.
    Kuna Eestis on kauplemisega igapäevast leiba teeniv seltskond üpris väike, siis on Marat seal ka hästi teada-tuntud. Laiema publiku hulgas on ta kindlasti kuulsust kogunud läbi Börsihai aktsiamängu, kus Marat tuli võitjaks kaks aastat järjest. Aga inimesena on Maratist jäänud mulje kui lustakast, sõbralikust, lõbusat elustiili nautivast noorest mehest, kes enda töid ja tegemisi üleliia tõsiselt ei võta.
    Ega pensioni- ja investeerimisfondidel põhineb kõik ka sündmuse peal. Kui sündmust pole, siis midagi ei juhtu. Siin esmaspäeval oli sündmus. Minu lemmikkohad on suhteliselt volatiilsed, kus sa pead teadma ka, mis sa teed. Kui sa ei tea, mis sa teed, siis sinna ei soovita minna. Aga jällegi: ma enda arust tean, mis ma teen.

    Hiljuti tulid vennad Talpsepad välja investeerimisfirmaga Etalon Varahaldus, mis paljuski kasutab optsioonistrateegiaid. Sina hoiad optsioonidest eemale?

    Ma olen paari tehingut vaadanud Talpsepal, ta vist hajutab ennast optsioonidega, kui ma ei eksi. Tema strateegiaks on osta mingi langev nuga ja siis see ära hajutada. Mul tekib jälle küsimus: milleks? Kui sa oled milleski kindel, siis milleks hajutada? Üldiselt ma olen kõigi hajutamiste vastu. Kui ma olen endas kindel ja millessegi usun, siis pole mõtet hajutada. Vastasel juhul pole sa ise ju kindel. Siis tuleb vastus: selleks, et vähem kaotada ja vähem riskida. Okei, mul pole riski vastu midagi, ma olen teist sorti inimene. Kaalutud risk on minu arust parim asi maailmas, aga peab olema õigesti kaalutletud.

    Seega õpikutarkus: et investorid hajutage…

    See ei ole üldse vale, vaid see on igale iseloomule vastav. Inimesi on erinevaid. Kui tahad kaubelda ja investeerida, tuleb aru saada, mida sa ise suudad kannatada. Kas sa suudad suuri miinuseid või plusse kannatada? Kui ahne sa oled? See on võitlus iseendaga. Nagu iga töö puhul, esialgu pead selgeks tegema, kes sa ise oled iseloomult. Mina oskan kaotada ja samas ma tean, kus ma olen. Ma tean, et kui ma lähen kusagile volatiilsusse, siis ma võin palju kaotada ja see on mulle okei. Kõige suuremad küsimused enda jaoks on: kes sa oled ja kui palju sa oled valmis kaotama?

    Ja sina oled nõus kaotama…

    Keegi pole nõus kaotama, aga ma pean sellega arvestama, et ma võin kaotada. Õige asja eest ma olen nõus riskima, kui ma olen endas kindel.

    Tegeled sa pikaajalise investeerimisega ka?

    Ei, igapäevaselt mitte. Enda jaoks, aga väga harva. Mulle ei meeldi need viieprotsendilised tootlused, ma ei suuda viis aastat ühes positsioonis olla, see pole minu iseloom. Siis ma suren ära. See pole lihtsalt mina. Igaüks käitub vastavalt oma iseloomule. Ma tahan kiirelt sisse ja välja, et midagi toimuks. Ma ei suuda osta Eesti aktsiaid ja istuda seal neli-viis aastat.

    Investor Toomase lähenemist sa pooldad?

    Kindlasti. Investor Toomas on väga kärbes vend ja teda väga pooldan. Toomas leidis oma niši ja kaupleb vastavalt oma iseloomule. Ta ei lähe proovima farmasid ja õnnerattaid. Ta proovib seda, mida ta enda arust jagab ja see tuleb hästi välja, sest ta tõesti jagab sellest. Ta ei pane kuskile muldmetalli või laenudesse. See on kogu Toomase saladus.

    Iseloomuga klappimine on oluline…
    See on number üks asi. See on kõige tähtsam. Pane kirja: kõige tähtsam, et sa endale ei valeta. Muidu elus ka: kui sa endale ei valeta, siis sa oled edukas.

    Üks päevakaupleja võrdles seda tööd olukorraga, kui koju naastes leiad maja leekides ja auto on varastatud. Sama tragöödia korduvat iga päev.

    Muidugi, see on selline üpriski hasartne töö. Sõna otseses mõttes hasartne – iga päev on uus lehekülg. Kindlasti ajab see vere käima. See on pigem elustiil – kõik see muretsemine ja kaasaelamine. Paljudele see kindlasti ei sobi. Kellele meeldib teadmatuses elada? Päevakauplemine ongi teadmatuses elamine. Sa oled sama hea kui su viimane tehing. Sa võid kuu aega järjest võita, aga siis üks päev – põmm – kõik on läinud!

    Kunagi sa ütlesid, et börsikaupleja võiks eraelu ära unustada.

    Nii ongi. Kui sa argipäeviti õhtuni oled tööl, ega sa midagi väga palju ei jõua. Hommikul lähed tööle, õhtul lõpetad. Mis sul on õhtul kell 12 lahti? Ilmselt öölokaalid on lahti, see ongi su ainus alternatiiv argipäeviti. Kõige tähtsam on, et pead fanatt olema, asi pole rahas. See on edu võti: pead suur fanatt olema ja kui sind ei huvita miski muu, siis on juba pool võitu.

    Kas börsil kauplemine on meeskonna- või individuaalsport?

    Ühelgi individuaalalal üksi sa ei saavuta midagi. Igal sportlasel on oma treener, massöör jne. Ükski vibulaskja, poksija või iluuisutaja ei saa üksi hakkama. Ka börsil – kindlasti peab olema meeskond, kindlasti peab olema nõustaja või abi. See käib asja juurde.

    Sina kaupled kollektiivis?

    Kõik kauplevad kollektiivis, üksi on seda võimatu teha.

    Oled öelnud, et mentorita on võimatu edukaks saada või vähemalt on see väga raske.

    Üksi on väga raske alustada. Sa valid endale tee ise kindlasti, aga õige suund peab olema. Keegi peab sulle ette näitama. Üksi seda teha kodus, külmkapi juures, diivani peal – see on sama hästi kui kaotatud raha. Nagu tööleminek, kodus diivanil istudes sa ainult kaotad.

    Jutud, et kusagil keldris on keegi börsigeenius…

    Kust tead, et on keldris, äkki on pööningul või soklikorrusel? See on bullshit. Ma ei usu sellesse. Näidake! Enne, kui ma oma silmaga ei näe, ma ei usu.

    Kui palju sinu juurde mentorisooviga tuldud on?

    No on ikka tuldud.

    Oled võtnud mõne?

    Ei, hetkel ei ole.

    Kuhu soovitaksid sina paigutada 1000 eurot, mis on õnnestunud ajapikku säästa?

    1000 eurtsi paigutada? Kurat, seda on natuke raske paigutada. Küsin jällegi, mis on inimese eesmärk ja kui palju ta on nõus kaotama? Ma võin soovitada talle, kus võib kaotada kõik, võita kõik. Börsil on igasuguseid instrumente. Tahab kõik kaotada, võib farmasse panna, samas võib ka duublisse lükata. Ei taha kaotada, tahab kindla peale minna: ostku telekome – viis protsenti tootlust, kui ma ei eksi.

    Et ka mõnesaja euroga on võimalusi…

    Mina seda mõndasadat väga ei soovitaks kuskile panna. Esiteks teenustasud söövad ära. On muid alternatiive: ostad fondiosakuid, seda võib teha. Ise ostes on üks tehing juba 25 dollarit. Tuhandel eurol 2,5% ühte otsa, 2,5% teise otsa – 5% juba läinud! Pigem siis osta mingeid fondiosakuid, millesse usud. Kindlasti on mõtet iga raha investeerida ja kõrvale panna. Asi pole summas, vaid asi on õiges lähenemises.

    Sa oled kaks aastat võitnud Börsihai, kuid eelmine aasta võitjaks ei tulnud. Kas sel aastal oled võidusumma taas reisikuludesse arvestanud?

    Ei, see aasta ei ole enam. Eelmine aasta arvestasin. Mees sõnast, härga sarvist – ei pidanud lubadusest kinni. Nüüd noored tulevad peale vaikselt, mis sa ikka teed. Enam ei arvesta, peab ise oma kulul reisil käima.

    Näed sa ennast pikalt kauplejana?
    Hea teada
    Marat Kasparovi börsimõtted
    Esiteks küsi enda käest alati, kas sa tead, mida teed.
    Peab olema adekvaatne ja ei tohi endale kunagi valetada.
    Küsi endalt: miks peaks keegi tegema nii nagu sina arvad? Kui sina oleksid pikaajaline investor, kas sa ostaksid juurde või müüksid?
    Tee endale selgeks, kes sa oled ja mis on sinu jaoks õige.
    Kõik on nõus võitma, sina pead teadma, mida oled nõus kaotama.
    Tööd on vaja teha, tasuta ei saa midagi.
    Lähima viie aasta jooksul ma mujal ei näe, sest ma midagi muud paremini teha ei oska. Ostan iga nädal Eurojackpotti, aga pole veel võitnud. Kui selle kinni panen, siis ma lõpetan. Teistele soovitan teha seda, milles olete parimad, ärge üritage kusagil mujal sektorites. Tehke seda, milles tunnete ennast kõige paremini.

    Mis sind turgude juures hoiab?

    Mulle meeldib see hasart. Ma olen hästi hasartne, elav inimene. Igaühel oma iseloom. Mulle väga meeldib, kui suur elu käib, see hoiab. See elustiil mulle meeldib.

    Sa oled ka pokkerit mänginud ja kasiinodes käinud.

    Ma olen päris palju kaotanud seal, kui aus olla. Vahel ikka satun, aga ma nüüd pole tükk aega käinud. Enam see nii suurt huvi ei paku, kui omal ajal.

    Paistab, et investeerimine on popiks läinud: Naisinvestorite klubi, Investeerimisklubi, finantsblogid. Mis pilguga seda kõike vaatad?

    Paraku on praegused investeerimisklubid natukene naljakohad, selle eestvedajad on igapäevaselt muul erialal leiba teenivad inimesed. Kus see loogika on, kui traktorist õpetab lendama? Mulle väga meeldib, et kõik on investeerimisest huvitatud, kõik on tore, aga tekib illusioon. Eelkõige tehke seda, mida te kõige paremini oskate teha ja ärge minge kuskile investeerima. Pärast, kui te olete oma elus midagi kihvti saavutanud, siis võib vaadata investeerimist. Fokusseerida tuleb ainult ainsale asjale, mida sa oskad kõige paremini teha.

    Investeerimisklubid ja kõik see buum, mis praegu toimub, see ei ole tegelikult nii lihtne. Sealt tekib illusioon, et pane sinna muldmetallidesse, pane laenudesse – täielik bullshit! Asjad ei toimi nii. Paberi peal on see tore: seitse protsenti pane muldmetallidesse, kümme protsenti kulda, seitse protsenti panin laenudesse… Läksid hapuks? Po**ui!

    Siis 30% dividendiaktsiad, et oleks kindla peale. Ma ei tea, kas keegi teab kõigist sektoritest midagi. Mina küll ei tea. Väga kihvt, et kõik tunnevad huvi selle vastu, aga mulle üldse ei meeldi, kuidas seda esitatakse.

    Mis selle põhjus on, kas turg on liiga kõrgel?
    Ilmselt on mingi buum tekkinud. Nagu oli start-up buum, mis on täiesti alusetu Eesti mõistes. Kõik mõtlevad, et nii kihvt – start-up. Enamus raha põleb seal ja võidab üks tuhandest. Arvatakse, et kõik on nii kerge, aga tegelikult ei ole. Ma tegelen sellega 12 tundi päevas ja mulle väga meeldib, kui huviline vaataks kaks tundi ja tuleks börsile. Ma hea meelega tervitan selliseid inimesi, mulle on see kasulik. Ma tegelen sellega kuus korda rohkem, loomulikult ma olen sinust rohkem teadlik ja ma teoorias ainult loodan selliste inimeste peale. Tegelikult ma kellelgi ei soovita uisapäisa midagi teha. Kui on mingi visioon, siis kindlasti ostke aktsiaid kaheks-kolmeks aastaks, aga niimoodi tulla, et panna sinna ja tänna nagu kõik investeerimisklubid soovitavad, see on täiesti väär, asjad ei toimi nii. Turg on praegu lihtsalt hea.

    Soovitan inimestel mitte uskuda, mida neile räägitakse. Üldse kõik need ühisrahastused – kohe kui kriis tuleb, on nägemist! Ma suhtun neisse skeptiliselt. Tasuta raha pole kuskil olemas. Miks peaks keegi sulle midagi tasuta andma? Mille eest? Isegi juust ei ole hiirelõksus tasuta – läbi suure valu saad selle kätte.

    See on kihvt, et kõik tunnevad huvi ja see on Eestile väga kasulik. Usun, et vähestes riikides kogub see nii palju populaarsust. Paraku 95% põleb sellel alal. Ei ole nii, et käid konverentsil ja kuulad kaks tundi, lähed koju, registreerid endale konto ja põmm-põmm hakkad juba laksima – annan sellele lätlasele laenu, seal sellelt slovakilt võtan ise laenu ja juba siit protsent tuleb!

    Küsi enda käest alati, et kui sina nüüd tegid kaks tundi tööd, siis miks sa arvad, et need poisid, kes teevad juba 10 aastat iga päev 12 tundi, miks sa peaksid neist parem olema? Need investeerimisklubi jutupaunikud küsigu, miks te arvate, et olete teistest targemad? Tööd on vaja teha, muud midagi! Suure tööga tuleb suur edu. Kui surnud kaamel vedeleb maas, siis sa sööd selle aju ka ära, kui sa oled näljane.

    Sinu enda jaoks tuleb börsidel raha lihtsalt?

    Ei, midagi ei tule lihtsalt.

    Kui kaua sinul kulus, et hakata kasumlikult kauplema?

    Kolm kuud.

    Praegu kaupled igakuiselt kasumis?

    Päevad pole vennad, aga üldiselt küll. Tootlus on bullshit. Tootlusprotsent pole oluline, on oluline, palju sa teenisid ja mis summa pealt. Lahti seletades: 100 rublast on palju kergem teha 200 rubla – tootlus 100%, aga katsu 1 miljonist rublast teha 2 miljonit… Tootlus on eksitav, detailid loevad.

    Tallinna linnapeast teenid sa rohkem?

    Kindlasti ükski meist ei teeni Tallinna linnapeast rohkem. Te lihtsalt ei tea seda.

    *Marat Kasparov palus loo lõppu lisada: Tervitan oma vanaema, kes eesti keelt ei oska ja tervitan kõiki oma Järveotsa Gümnaasiumi õpetajaid.

  7. #7

    Re: Septemberikuus kõik on uus


  8. #8
    oih väike puuks! Kasutaja Kakahirmutis avatar
    Liitus
    Oct 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    3 670

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Luban et septembris kooli ei lähe

  9. #9
    Grinder
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    PS
    Postitusi
    854

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Kontaveit-Brengle stream´i linki äkki keegi?

  10. #10
    Grinder
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    PS
    Postitusi
    854

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    nvm leidsin juba

  11. #11
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    kontaveit

  12. #12
    Õpihimuline Mängur Kasutaja Xavi avatar
    Liitus
    Apr 2012
    Asukoht
    Pärnu, Estonia
    Postitusi
    346

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Tsitaat Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
    kontaveit
    +1

  13. #13
    Klubi Liige Kasutaja rahvavaenlane avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    LOOMA EKSPONEERIOTAKSE!!!
    Postitusi
    3 044

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    tere

  14. #14
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    sattusin toimuva discgolfi turniiri lineupi nägema - korralik PP foorumi kokkutulek :)

  15. #15
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Peaks foorumi nime muutma? discgolfiprod.com? :D

  16. #16

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Ehk on siin peenelektroonika asjatundjaid või niisama kogemustega. Mul hetkel on Nokia N9 vms. Sel oli algul ekraanil selline defekt, et ca 15% suurune ala sellest oli roosakas (selline ring nagu, keskel oli pruunikamat tooni). Paari nädalaga on see "roosa" kuskil kolmandikule ekraanist kolinud. See on märk, et displei läheb ruttu pekki jah? Või pole vaja muretseda. Tõtt öelda nagu ei häiri väga, pigem, et kas pean kiiremas korras uue klotsi vaatama?

  17. #17

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    No kui asi ikka progresseeruvalt edasi areneb, siis kaine mõistus peaks ütlema, et ega pikka pidu ei pruugi olla. N9 vahetaks välja juba selle pärast, et ta on Nokia N9.

  18. #18

    Re: Septemberikuus kõik on uus


  19. #19
    Grinder Kasutaja Skyline avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    510

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    tuleb ulmefilm.ee/ kohe meelde


    Täpselt : D

  20. #20
    Grinder Kasutaja ivar866 avatar
    Liitus
    Oct 2012
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    776

    Re: Septemberikuus kõik on uus

    +1

Lehekülg 1, kokku 5 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES