Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 55
  1. #1

    Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Tere kõigile!

    Olen Rauno, pokkeriga tegelenud (semi)professionaalselt nüüdseks veidi üle aasta. Alustasin enda karjääri Müüri tallis, alates 2015. maist olen mänginud omal käel. Mängin põhiliselt low-midstakes MTTsid ja pühapäeviti näpin vahel highstakesi ka. Päevikut ajas pidama see, et pärast suvist ~+12k upswingi ei näinud ma mingit probleemi Winamax seriese ja WCOOPi shottimises (with daily highstakes stuff mixed in) suure osa enda bankrolli ulatuses ja selline degennimine ei tohi tulevikus korduda. Siiamaani olen ma ikka pokkerist vähemal teatud määral ajanud taga kiiresti rikastumist ning seda põnevust, mis tuleb siis, kui vastased on tugevad ja up-top'id suured. Selliselt pokkerile lähenemine on aga väga hobimängijalik ja kuna ma tahaks vähemalt 2-3 aastat sellest mängust põhisissetulekut teenida, siis peaks igasugune glory ja excitement olema mu agenda päris lõpus ning esikohal kindlasti medium- ja long-term profiti maksimeerimine. Selleks pean ma:

    a) Game-selectima ainult lähtuvalt kasumiootustest (pöörates teatud määral tähelepanu ka field sizele ja sellest tulenevale variatsioonile)

    b) Õppima mängima stabiilset B-game'i mängudes, mis ei ole minu jaoks enamasti põnevad, ehk siis lowstakes MTTdes

    Mindset leakide fiximiseks esitan endale siis challenge teha uueks aastaks 1k$ -> 10k$ mängides nn. "igavaid mänge", ehk teenida perioodil 29.09.2015-01.01.2016 9k profitit peamiselt lowstakes MTTdes. Jätsin endale Starsi 1k$ ja alustan grindimist kuskil ABI $7 juurest ja liigun üles / alla vastavalt vajadusele. Prioritiseerin regspeed MTTsid ja väikeseid fielde. Mängin selle challenge raames ainult Starsis, BuckFitchez nime all, enamasti 5 päeva nädalas. Kui peaksin 1k ära bustima, siis ilmselt otsast pihta ei hakka ja naasen oma tavaliste mängude juurde. Eeldatava ~30% ROI juures ABI kõikumisi arvestamata on mul pokerdope.com arvates 2000 mängu mängides ~20% võimalus see challenge edukalt läbida.



    Kuna olen viimasel ajal enda avg tablecounti vähendanud, siis pakuks, et tegelik volüüm tuleb väiksem.

    Väikeseks sweatiks / lisamotsiks tahaks võtta vähemalt 300€ ulatuses lisaactionit (possibly more) @ 1 : 3.33 (minu 100€ vs sinu 333€). Kui keegi huvitatud on siis võib täpsemalt trackimisest / tingimustest / escrowmisest rääkida.

    Plaanin päevikut uuendada keskmiselt vähemalt 2x nädalas - alguses pigem rohkem ja pärast ilmselt vähem, nagu päevikutega ikka kipub minema.

    Challenge lõpuks loodan olemata tulemusest suhtuda edaspidi game-selectionisse professionaalsemalt ja viia oma D-game tase umbes sinna, kus on mu praegune B-game tase, olenemata parajasti mängitava turniiri BI suurusest.

    Thx kes viitsisid lugeda ja GL kõigile at the tables!

  2. #2
    Vana Tegija Kasutaja bi0hazard avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Asukoht
    Valuetown
    Postitusi
    1 339

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    GL sir, j2lgin huviga.

  3. #3

    PokkeriProd Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Esimene päev -240$. Üsna igav sess, mängisin vast B/C-game, kuskil stacke ei buildinud, kokkuvõttes vist 3 mincashi. Homme proovin asja veits nitisemalt võtta ja rohkem vähese informatsiooniga spote vältida tournament life peale. ABI tõmban ka veits alla.

    Pakun endiselt võimalust enda vastu bettida, @ 1:4 nüüd kui bankroll 760$.

    Recordisin ca. 30 min enda mängu ja mölisesin, midagi superhuvitavat ei sattunud sellesse perioodi spottide poolest, aga kui üldiselt sellise asja vastu huvi on, siis andke teada - võin korrata.


  4. #4
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 307

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Edu !

  5. #5
    oih väike puuks! Kasutaja Kakahirmutis avatar
    Liitus
    Oct 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    3 684

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    gl gl :)

  6. #6

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Viimati muudetud Roushie poolt : 01.10.15 at 06:01

  7. #7

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge



    Challenge esimene FT, $750 up top!

  8. #8

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Ladderdasin päris hästi ilma chipupimata, õnneks ICM-awareness pole veel microsse jõudnud.



    Päev breakeven.

  9. #9

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Edu!

  10. #10

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Kolmas päev ~+130$. Päeva tippsaavutuseks jäi see:



    Võtan homse ilmselt vabaks, nädalavahetusel back in action.

  11. #11

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Cbetiks ~15k flopis, as played ise vb peeliks turni raise, aga pole väga kindel selle koha pealt

  12. #12

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Tsitaat Algselt postitas Roushie Vaata postitust
    ?

  13. #13

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    midagi uut ja huvitavat. gl m0n

  14. #14
    Pokkerihai Kasutaja Rigged avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 535

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Tsitaat Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
    ?
    +1

  15. #15
    Vana Tegija Kasutaja bi0hazard avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Asukoht
    Valuetown
    Postitusi
    1 339

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Tsitaat Algselt postitas Rigged Vaata postitust
    +1
    +2.
    Flopi mängiks samamoodi, turni calliks ja riveril otsustaks.

  16. #16

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    anna jh oma mõttekäik, miks foldisid. imo on see viga sest:
    * su käsi on underrep, st vastane valuereiseb halvemaga
    * Kc ja 7c on sellised kaardid, mis võtavad väga(väga!) suure osa vastase pre suited connectorite, capperite flating rangest ära. value range väga kitsas, semiblufi range lai.
    * oled ip ja saad improveda(nutsiks).

  17. #17

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Ma foldisin, sest:

    1. Eeldan, et vastane betib nende non-flush valuecombodega, mida ta peab piisavalt tugevaks, et turnis minu beti peale x/r, ise turni ~100% ajast. 3flush boardid on scary ja mu flop xback ranges on igast one club combosid, mis checkivad kõik selle turni tagasi. Lisaks saab ta mu ilma ristita combodelt (weak Ax) paremini kaks tänavat ise bettides, aga no idea, kas ta mõtleb selle peale.

    2. Madala postflop aggressioniga (seda oleks pidanud algses postis kirjutama) microstakes random blufib niimoodi ~0% ajast. Jällegi, kui ta tahaks bluffida, siis ta betiks ise turni. See konkreetne vastane ma arvan x/calliks enda one-club combod.

    3. Mäletan, et ingame kiired arvutused olid, et mul on vaja seal ~25% ja mul on ~20% ja ma teadsin, et see on close implied oddsidega, aga otsustasin foldida. Nüüd tagantjärgi vaadates with implied odds factored in (foldime alati riveri, kui ei improve) on callimine +3BB, ehk siis foldimine on päris suur viga. Leak on siin imo see, et ma ei oska kiiresti täpselt arvutada (tegelikult on meil natuke rohkem equityt ja vaja natuke vähem; alahindasin implied oddse), ranging assumptionitesse usun ma siiani.

    Note to self: ära pane järgmine kord kätt taglinega "standard?", milles sa ise tegelikult kindel ei olnud.
    Viimati muudetud Roushie poolt : 02.10.15 at 16:39

  18. #18

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Day off = siis 8h HH reviewd.

    Kirjutan õppides romaane, panen ühe siia ka. Suht stream of consciousness stiilis rambling, kriitika äärmiselt teretulnud.

    In-Depth HH Analysis #14: BB defense with Q9o, possible flop ranging error

    Poker Stars $4.00+$0.40 No Limit Hold'em Tournament - t3600/t7200 Blinds + t900 - 6 players - View hand 2794405
    DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

    MP: t587448 M = 36.26
    CO: t203965 M = 12.59
    BTN: t198486 M = 12.25
    SB: t255962 M = 15.80
    Hero (BB): t241253 M = 14.89
    UTG: t126328 M = 7.80

    Pre Flop: (t16200) Hero is BB with 9 Q
    1 fold, MP raises to t14400, 3 folds, Hero calls t7200

    Flop: (t37800) J 8 5 (2 players)
    Hero checks, MP bets t13998, Hero raises to t45999, MP calls t32001

    Turn: (t129798) 9 (2 players)
    Hero checks, MP bets t48199, Hero calls t48199

    River: (t226196) T (2 players)
    Hero checks, MP bets t477950 all in, Hero folds

    Vastane on POCARR talli pigem nõrk reks, kes oli tol hetkel chipleader ning olnud lauas väga aktiivne. Eeldan, et ta avas sel hetkel COlt vähemalt 40%, mis on eeldus, mida ma edaspidi kasutan. CO avamisrange näeb siis välja selline:



    PREFLOP

    Q9oga kasutan ma selles spotis üldiselt mixed strateegiat, ehk siis 3betin x% ajast ja flatin y% ajast; seejuures kindlasti x < y. Foldida 40% opening range vastu kindlasti ei saa. Kuidas me seda teame? Foldimise EV BBlt on -1bb; seega peab callimise või 3bettimise EV olema suurem kui -1, et foldimine poleks õigustatud. Vaatame kõigepealt callimist.

    Preflop on me potoddsid 4.21:1, ehk siis meil on vaja vastase range vastu ära realiseerida 19% equityt, et me call oleks breakeven. Q9o’l on 40% openingrange vastu 42% equityt, millest me realiseerime keskmiselt ära ca. 80% (R=0.8 on pigem konservatiivne, empiiria viitab pigem sellele, et weak regide vastu R>=0.9, aga pigem on mõistlik ehitada pessimistlikke mudeleid), kuna vastane on IP ja tal on tugevam range.

    0.8*0.42=33,6%
    33,6% > 19%
    Seega, EV(call) > 0 > EV (fold)

    Vaatame 3bettimist. Kui me 3betime nt 38k’le, siis me riskime 31800, et võita 61400, ehk siis me bet peab pure bluffina töötama vähemalt 50%, et EV(3bet)>=0. Seega peab vastane defendima vähemalt 50% oma openingrangest (tegelikult rohkem, sest meie bluffidel on equityt), et me ei autoprofitiks. Top 50% 40% openingrangest näeb välja selline:



    Märgin ära, et antud vastasel oli fold to 3bet 88%, mis tähendab, et ta kindlasti overfoldib vs 3bets. Isegi kui ta defendiks kogu seda range, siis oleks siin ATC 3bet bluffimine +EV, sest mõnikord ta defendib peelides ja me floppame bluffidega hästi. Lisaks ei pea EV(3bet) olema > 0, vaid > -1 ehk 3bettimise EV peab olema parem kui foldimise EV. Tegelikkuses defendib antud villain selles spotis imo umbes sellist range:



    Seega me 3betid prindivad $$$.

    Kuidas valida kas 3bettida või flattida? Kuna mõlema play tegelikku EVd on võimatu kvantifitseerida, siis ma lähenen asjale kvalitatiivselt, mis on nagunii ainus ingame rakendatav lähenemine. Suur argument 3bettimise kasuks on meie stacksize: me leverageme suht väikese 3betiga kogu enda stacki, st. villain ei saa 4b/foldida. Flattimise jaoks on meil üsna kehv stack: floppidel x/shovemiseks on veits liiga suur, aga x/r/foldimiseks pigem väike. Combo mõttes on Q9o on 3bettimiseks pigem kehv, sest ta blokker-value on väike, aga playability mõttes mängib ta 3betina paremini, sest me equity on enamasti non-robust ja nendel boardidel (89TJQK) kus meil on palju equityt on vastastel siiski päris suur range advantage ning sellest tulenevalt palju multibarrel bluffe, mistõttu me paratamatult foldime pahatihti parima käe või callime halvemaga. Isegi kui me strateegia on selles spotis selle stacksizega vs population 3bettida väga laialt, siis ma arvan, et Q9od mahub me 3bettingrange pigem väike % ajast kuna meil on tohutult palju paremate blokkeritega käsi, millel on Q9ost halvem postflop playability. Samas 3betiksin ma selle konkreetse vastase vastu eeltoodud põhjustel seda kätt tihedamini kui populationi vastu, vb ca. 33% ajast vs 20% ajast üldiselt. Antud käes otsustasin ma flattida, sest ma olin viimase kahe ringi jooksul vähemalt 4x 3bettinud ning seetõttu oli tõenäosus, et villain defendib, suurem kui tavaliselt.

    POSTFLOP

    Ma arvan, et vs population on sellel boardil gutteritega leadimine for 55% pot awesome exploitative play, sest see board on piisavalt wet, et enamus vastased raiseksid meie leade oma made valuehandidega (ja paremate drawdega). TPGK+, FD, OESD on 40% CO openingrangel siin aga ainult ~30% ajast, mistõttu 70% ajast saame me kas kohe flopis folde või on nende continuingrange piisavalt nõrk, et me saame nad tulevastel streetidel maha barreldada. Kui flop callitakse, siis enamus turnide overbettimine on megahea, nad nii capped ja mitte keegi ei defendi anything close to 1-a.

    Selle konkreetse vastase vastu oli algne plaan x/c , sest ta cbet strateegia on kohutavalt halb (flop cbet 88%, turn ja river aggression väga madal) ja ma saan floatides tema vastu perfektselt mängida. Nii teatud turnide leadimine (4, 5, 6, 7, 8, T) kui ka pmst iga riveri stabimine on sellise vastase vastu head exploitid. Kuna ta mängib later streete nii straightforwardly, siis on floatimise risk/reward väga hea.

    Kuna ta aga cbettis ainult ca. kolmandiku potist, siis otsustasin ma x/r kasuks, sest ma eeldan, et POCARRi tallis õpetatakse, et sellel boardidel pole hea for value (ja ka strong drawdega) 1/3 pot bettida. Seega on ta range eeldatavalt väga air-heavy (no pun intended), kuid ta airil on mu käe vastu palju equityt. Seega, ma raisen (ja teen sizing vea -> peaksin väiksemalt sizema, kuna range, mida ma targetin, on nii nõrk. Praeguse size juures olen ma peaaegu priced in kui ta shoveb. 32k is fine. Lisaks, ma arvan, et enda bluffide 999’ga lõpetamine pole hea, ma tahan, et ta snapfoldiks, mitte ei hakkaks programmeerima, et mida ma „soodukaga“ üritan suggestida) ja ta tank / flatib.

    Siinkohal peaksin ma re-evaluatema enda flopi assumptioneid because of Bayes theorem -> kui mu flopi assumptionid oleksid tõesed, siis oleks ta flat INCREDIBLY RARE EVENT. Seega, tõenäoliselt mu flopi eeldused pole tõesed. Siit punktist edasi siis peame arvestama kahe võimaliku scenarioga:

    1. Ta on siiski capped, kui ta flopil nii sizeb. Sellisel juhul on ta cbet/calling range väga defined, seal on T9, 97s, 67s, weak flushdrawd ja vb K8hh, A8hh.

    2. Ta tegi flopis sizing vea, mitte ei splittinud tahtlikult enda range. Sellisel juhul on ta endiselt mostly capped at ~KJ, sest oma strong value ta ilmselt cbet/GII, mitte ei cbet/c.

    Kuigi vastase range on mõlema stsenaariumi korral ikkagi nõrk ja capped, siis antud turnil on need kaks eelduste universumi diametraalselt erinevad, kuna 1. stsenaariumis ma beatin sellel turnil kogu ta range ja 2. mitte. Mõistlik on siinkohal eeldada, et ta tegelik range on midagi kahe stsenaariumi vahepealset, nt:



    Selle range vastu on turn clear check/fold. 68% ajast olen ma taga ning ma arvan, et enamus käsi, millest ma ees olen, ei keera see villain kunagi bluffiks ja checkib happily showdowni. Ingame tegin ma selle vea, et ma multitabledes discountisin palju rohkem Jx (pmst 100%, me ajud kipuvad ikka tegema binaarseid eeldusi, sest neid on loogiliselt palju lihtsam hallata) kui ma oleks tegelikult pidanud ja mu feel oli, et tal on turnis way rohkem bluffe, kui tal ilmselt tegelikult on – obvious bluffe on tal ainult 5 combot: 34cc, 74cc, Q7cc, K6cc ja K7cc. Ta võib ofc enda 5xcc ja 9xcc flushdrawd ka bluffiks keerata, mis on obv hea play, sest mu perceived range on nii face up T9, Q9, 97, 96 kui ma turni checkin. Üldine takeaway siit on, et:

    1. Handreadides tuleb alati mõelda selle peale, et kas vastase drawd on käe kulgedes pickinud up showdownvaluet ning kuidas see mõjutab seda, kuidas ta neid mängib.

    2. Proovi vältida kategoorilisi assumptioneid ja kui sa neid teed, siis ole väga ettevaatlik tulevastel streetidel, kui vastane teeb midagi, mis eeldustega ei klapi. Väga halb on eeldada, et me eeldused on alati tõesed ja et kui vastane betib spotis, kus ta meie arvates ei repi midagi for value, et siis tal polegi valuehande.

    River on suht huvitav. Eeldame, et vastane checkib enda paardunud flushdrawd järgi (obv not always true, aga vaatame seda stsenaariumit). Sellisel juhul jõuab ta riverisse sellise rangega:



    Sellest rangest oleme me ees ~67% ajast. Ingame olid mu ranging assumptionid hoopis teised (vt. flop sizing discussion) ning nende assumptionitega on see river x/f ilmselt hea, kuna ma eeldan, et vastane ei blufi halvemaga kunagi. Aga mu ingame assumptionid olid halvad, nii et analüüsime kuidas seda spotti tegelikult mängima peaks vs his most likely range. Sellele river spotile käsitsi läheneda on keeruline, sest kuigi meil on enamus ajast parim käsi, siis villainil on 7 combot nutsi, mistõttu saame me ilmselt bluffida vähem, kui klassikalistes polarized range vs bluffcatchers river spotides. Mu intuitsioon ütleb, et me peaksime siin enamus ajast Q9od siiski leadima, sest me tahame oma 96s combosid bluffida, aga I might be wrong. Huvitav on see, et kas me saame siin spotis bluffida kõiki 96 combosid või mitte. Will check in Pio.

    Pio kinnitas eeldusi, river GTO OOP strat on selline:


    See, et me ei saa kogu enda airi bluffida, on ikkagi pisut counterintuitive, aga samas loogiline. Kui vastane keerab rohkem enda 5xcc ja 9xcc käsi turnis bluffiks, siis saame ilmselt siin veel vähem leadida. Villaini GTO response on selline:



    Imo close enough. Ei usu, et ta siin mingi suuri vigu teeb, et me meeletult deviatema peaks.
    Viimati muudetud Roushie poolt : 02.10.15 at 18:36

  19. #19

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    Reviewn paar h käsi ja siis vähemalt 12h sess plaanis. Updaten throughout the day kui kuskil F2T jõuan.

  20. #20
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Sep 2013
    Postitusi
    321

    Re: Uueks aastaks 1k-10k$$$ MTT Challenge

    sick, kõva work ethic. pole midagi öelda, mad respect ja edu pokkeris.

Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES