Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 7 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 133
    mees nagu orkester Kasutaja VisaHing avatar
    Liitus
    Dec 2009

Movember -.- [NOVEMBRI OFFTOPIC]

Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008

Re: Movember -.- [NOVEMBRI OFFTOPIC]

Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Vene tähestikuga klaviatuur + google translator, miks mitte? Krt selle peale mõtlengi, et tegelt peaks ise ka sama asja ära tegema. Algul läheb küll 5 minutit isegi lühikese posti tegemisega, aga samas see ikka sitaks arendav, inglise keel ju nii selgeks õpiti pmst :)
    Ei ole vaja mitte mingit klaviatuuri. Kasutan ise vene keelt suht igapäevaselt. Telefonis on olemas installitud vene klaver ning arvuti taga kasutan nii Ladina tähestikku ja kui soovid õppida venekeelset klaviatuuri või vaja pidevalt vahetada (näiteks ühes aknas vaja kirjutada vene keelt ja teises ladina tähestikku), siis on väga hea sait: http://russian.typeit.org/

Ladina tähestikku kasutades, siis oleks hea teada venelaste «kohandusi», nagu näiteks täht ei ole c ega z vaid asendetakse numbriga 4 Näitena kirjutatakse 4ego.

FK, foorumis ei ole vene tähestiku tuge ning asendab venekeelsed tähed märkidega ???. Seega panin piltidega. Ei viitsi tähestikkue parandama hakata, sellega alati rohkem nu**i kui väärt on.

Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008

Täisversiooni saaks keegi pakkuda?
    ( Click to show/hide )

Tsitaat Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    Täisversiooni saaks keegi pakkuda?
    ( Click to show/hide )
    ( Click to show/hide )

Milles sind süüdistati?
    Kasvatasin kanepit. Esimene kord sain tingimisi karistada 2000. aastal, teist korda 2007. Ja nüüd, kolmandal korral, aastal 2014 pandi vangi.

Esimesel korral süüdistati mind kanepitaimede pärast, mis leiti kõrvalkrundilt. Minu kuurist pühkisid nad kokku mingisugust puru, mis kohtu labori hinnangul võis „arvatavasti“ olla kanep.

Omavahel öeldes – need ju ikka olid sinu taimed?
    See polnud üldse kanepikasvatus, vaid nad lihtsalt kasvasid seal umbrohu sees.

Kuidas sa vahele jäid?
    Naabrid kaebasid. Ma ei lubanud neil sõita raskete veoautodega läbi oma hoovi. Ümbersõit oleks teinud kahekilomeetrise ringi. See on tavaline eesti rahva viis asju lahendada. Olin kevadel linna ära läinud, mul polnud selle kohaga enam mingit pistmist, lihtsalt eelmise aasta saagist olid taimed prügihunnikus kasvama läinud. Korraga oli 20 kuulivestides inimest õue peal.

Kas sa müüsid ka?
    Ei, see polnud mõeldud müügiks. Tollal oli mul tõsine plaan hakata tööstuslikku kanepit kasvatama. Käisin Hollandis kanepifestivalil ja kuulasin maad. Tundus, et oleks lihtne kasutada maisi tootmiseks mõeldud tehnikat. Kiukanep oli eesmärk, aga loomulikult kasvatasin ma ka suitsetamiseks. Vaata, sündinud aednikul on selline refleks nagu mustlasel hobust nähes – kui mulda näen, tahan taimi istutada.

Ja sinu kirg oli kanepit kasvatada?
    Ei, taimi kui selliseid. Tomatit, kurki, tšillit – ükskõik, peaasi, et saaks kasvatada! Ma olen sündinud mullas ja mullaks ma saan.

JALAVÕRU: Kindel kaaslane pooleks aastaks.Foto: Vallo Kruuser
    Sa kasvatasid, ei müünud, aga su sõbrad teadsid, et sinu käest saab.
    Kui sa kasvatad, siis jagamine on selle protsessi paratamatu osa. Keegi ikka ütleb: kuule, anna mulle, kui saak valmis saab, annan tagasi. Ken-Martti Vaher ütles hiljuti Delfi debatis, et suitsetamise eest ei panda kedagi vangi. Milline silmakirjalikkus: sa pead seda ju kuskilt hankima, et suitsetada. Sa pead minema Tammsaare pargist ostma – või ise kasvatama. Aga selle eest pannakse vangi.

Mis su esimene karistus oli? Ja kas see pani sind mõtlema, et enam ei tee?
    Kaks aastat tingimisi. Ma tegin selle otsuse juba varem. Augustis oli kohus. Kevadel olin tegevuse ära lõpetanud. Kui ma sain teada, et seadus karmistus, sõitsin maale ja likvideerisin ära need mõned taimed, mis mul seal olid. See oli lihtsalt loll juhus, et eelmise aasta jäänukid seal vedelesid. Olin politseile kerge saak.

Ega sa eriti ei varjanud, et sul kanep seal teiste põllukultuuride keskel kasvab.
    Ma kasvatasin põhiliselt ikka tulpe, aga muidugi ei varjanud ka.

Nõuka-ajal meil polnud narkoprobleeme, ei ole teada, et kanepi tarvitamise eest kuigi paljusid karistatud oleks. Probleem tekkis juulis 2000, kui võeti vastu seadus, mis kriminaliseeris kanepi. Sinnamaani on ette nähtud trahv kasvatamise eest 2400 krooni. See raha oli mul kogu aeg varuks olemas: kui pahandust teed ja vahele jääd, siis klaarid ära.

KAUGEMALE EI SAA: koduarestis olles saab Raoul vaid aknast välja kiigata.Foto: Vallo Kruuser
    Kui vahele jäid, kas lõpetasid kasvatamise ära?
    Siis lõpetasin ära. Elasin linnas. 2007. aastal tundsin, et ei taha enam linnas olla, näpud sügelesid mulla järele – olen ju aiandis sündinud. Läksin maale tagasi, hakkasin toiduks taimi kasvatama, mõtlesin, et teen restorani, kus pakun omakasvatatud toitu. Siis... panin paar kanepitaime ka kasvama.

2007. sai ostetud pangalaenuga „veski vete peal“ – ja mitte eesmärgiga seal kanepit kasvatada. Ma panin palju asju maha: tomatid, maasikad-vaarikad... ja muu hulgas ka kanepit.

Mul oli kodus 200 seemnepakki – kõikvõimalikke söögikultuure.

Olin tellinud postiga Hollandist ka kanepiseemneid. Posti hoiti kinni põhjendamatult kaua, tavaliselt tulevad Euroopast pakid nädalaga. See aga ei tulnud ega tulnud, Siis sain paki kätte, aga jätsin seemned maha panemata. Maikuus tulid kahe narkokoeraga kümme kuulivestides meest ja hakkasid maja läbi puistama. Nad leidsid kamina pealt ühe nutsaka...Seemnete omamise eest karistada ei saa, sest need ei sisalda THCd, aga nutsakas oli mu enda eelmise eesta kanep, mida ise tõmbasin. Selle eest sain kolm aastat tingimisi. 2008. aastal oli kohus. Pärast kohut olin jälle korralik. Ja siis 2013 – lehed kirjutasid, kuidas kanep on miljardibisnis. Ameerika, kelle mõjutusel kogu maailm keelustas 1961. aastal kanepi, lasi ohjad lõdvemaks. Inimesed ostavad ja suitsetavad. Mis see kolm taime on, mul polnud üldse hirmugi! Panin kolm taime maha. Kõigepealt aknalaulauale, suvel istutasin ümber suuretesse, 30liitristesse sangadega kanistritesse ja tassisin neid edasi tagasi nagu lits lapsi. Päeval päikese kätte, õhtul pimedassse keldrisse, sügisel tõin lambi alla. Kolm taime olid suured nagu kuused! Sügisel korjasin saagi ära: õied jätsin endale, aga hästi palju tekkis rohelist puru. Kui Hollandi kanepilehtedes on kuni 25% THCd, siis minu omades oli 2%. Kümme korda vähem.

Tegid nii korralikud testid?
    Riik mõõtis minu eest ära, prokurör tellis ekspertiisi.

Kas sa ilma kanepita poleks hakkama saanud?
    Mul oli pangalaen kukil, jäin maal nii hätta oma elektri ja telefoni maksimistega, asi hakkas kokku kukkuma. 1. oktoobril oli mul infarkt, kolmas järjekorras. Tekkis selline masendus, et enamiku ajast olin voodis pikali. Et kuidagi elus püsida, siis ainuke rõõm, mis mul oli – tegin kanepit. Ma pole loll ega laisk, aga kui maal ikka tööd ei ole, siis pole midagi teha.

LOODAB TEISTELE: Sõbrad toovad süüa, ise Raoul poes käia ei tohi.Foto: Vallo Kruuser
    Mis restorani ideest sai?
    Jäin lõksu: ei saanud linnas oma asju maha müüdud ja seetõttu ei saanud ka restoranisse investeerida. Mul oli üks töömees abiks, kes aitas majapidamises pisiasju toimetada, kitsi toita jne. Ta elas talus... temaga popsisime siis. Kasvatajad ikka jagavad... Aga see inimene, kellele ma andsin seda odavat lahjat puru – seda keegi ei osta, see on nii lahja, see leidis ka kohtus kinnitust – , jäi mingite muude jamadega vahele, tema telefoni kuulati pealt. Kui ta selle puruga linna tagasi läks, võeti ta naksti kinni. Kümme päeva hiljem tuldi mulle järgi. Ühel päeval, kui hakkasin kodust välja sõitma, oodati mind metsavahetee otsas, auto otsiti läbi (aga kanepisuitsetajal ikka autos kanepit on), maja otsiti läbi – viidi Pärnu arestimajja. Järgnes Tallinna eeluurimisvangla, kus ootasin kohtu järjekorras aasta aega. Siis istusin Tallinna vanglas ja pool aastat Harku vanglas, kuni nüüd kuu aega tagasi lasti jalavõruga koju. Mul pole midagi ette heita – seadus näeb ette 3-10 aastat korduva kuriteo eest, sisuliselt sain miinimumkaristuse.

Palju sa said ta käest?
    Müüsin talle 70 grammi – 280 euro eest sain oma elektriarve makstud.

KASSIL ON ROHKEM VABADUST: Kui Mustu peaks paotatud korteriukse vahelt trepikotta lipsama, siis Raoul talle järele minna ei tohi – jalavõru annaks otsekohe häiret.Foto: Vallo Kruuser
    Ise hakkasid kanepit tegema, sest see mõjus su tervisele hästi?
    Jaa. See arutelu, mis kanepi ümber käib, puudutab ainult 10% populatsioonist – on tõestatud, et umbes nii paljudel esineb kehaomaste kannabinoidide puudujääk. Enamik inimesi saab hakkama ilma kanepita, sest nende kehad toodavad kannabinoide piisavalt. Seega ei peaks see üldse olema üldrahvaliku arutelu teema, sest puudutab ainult neid, kes vajavad kanepit, et organismis oleks normaalne kannabinoidi-tase.

Millistes tunnetes see puudus väljendub?
    Masendus, depressioon.

Kuidas sa ise ennast tunned?
    Muidugi on see rõõmuhetk, kui tõmbad selle popsu ära – elu läheb ilusaks. Aga see kestab tund-kaks. Ma ei teinud popsu päeval, vaid enne magamaminekut. See aitas magama jääda.

Jube raske on seda kuritarvitada, sest see pole meeldiv tegevus: köhid ja läkastad ja tõmbad pigi kopsu. Mina kasutasin kanepit suitsetamise mahajätmiseks, see aitas võõrutusnähtudest hoiduda.

Lootsid sa kanepi müügist rikastuda?
    Absoluutselt mitte. Rikastumise eesmärgil tehakse seda hoopis teistmoodi. Ja rikkus paistab välja. Ma pole kunagi saanud endale lubada asju, mida saavad lubade endale narkootikumidega kaubitsejad.

Praegu saab kanepi kasvataja suurema karistuse kui diiler, sest kohtunik ütles, et kui poleks kasvatajaid, poleks ka midagi müüa. Kuigi kohtus ei leidnud kinnitust, et minu kasvatatud kanep oleks jõudnud tänavatele. Põhisüüdistus oli kasvatamine. See, et ma kaks korda olin edasi andnud – üks kord viis ja teine kord seitsekümmend grammi – ei olnud nii suur süüdistus.

VANGLAELU: Raouli sõnul jäi vanglas üle vaid pikutada ja loota, et lamatisi ei tuleks.Foto: Vallo Kruuser
    Kuidas sa vanglas hakkama said?
    Ma pole kunagi elus tundud sellist vabadust nagu vanglas. Ainuke kohustus on kaks korda päevas oma nime öelda. Sa ei pea sööma, kui ei taha, ei pea hambaid pesema, jalutama. Viis inimest ühes ruumis, tund aega päevas saad jalutamas käia. Selline vabadus... See on muidugi naljaga öeldud, mõtlevale lugejale.

Korralikke inimesi on vanglas piisavalt. Istutakse asja eest, mida nad teinud pole. On korralikke inimesi, kes tapmise pärast istuvad. Kui sa oled 24/7 inimesega koos „kupeevagunis“, kuuled selja tagant, mis nägu tal ees on, seal ei saa valetada. Seda paragrahvi 184 nimetatakse rahvaparagrahviks. Keegi statistikat ei tea, aga jutu järgi tundub, nagu pooled istuksid narkokuritegude eest.

Seal ikka oli oma ala spetsialiste koos: kuidas amfetamiini valmistada, kuidas Hispaaniast tuua sadades kilodes kanepit. See on nii suur bisnis, kui kuulen inimeste käest, kes Hispaaniaga seotud. Üks poiss, kes kodus oma tarbeks kasvatas, jäi vahele elektrirežiimiga. Tüüpiline „kanepikurjategija“ on pikajuukseline kunstnikutüüp, kes ise tõmbab, kellele sõber ütleb, et „kuule, kui võtad, võta mulle ka“ – kui võtad suuremas koguses, saad natuke odavamalt.

Mis sa tegid seal terved päevad?
    Pikutasin, ainsaks sooviks, et lamatisi ei tuleks. Ainult üksikud saavad tööd teha. Töökohti on vanglas väga vähe, tööletahtjaid palju rohkem .

Kuidas sulle mõjus vanglas olemise aeg?
    Tundsin ennast hästi, teatud mõttes, mul polnud seal raske. Sain tegeleda iseendaga, oma mõtete korrastamisega. Sain kombata inimpsüühika piire – kui pead kuu aega olema olukorras, kus väljast mingit infot ei tule, siis avastad endast reserve.

Mida sa enda kohta teada said?
    Avastasin, et saan hakkama. Kui peaksin näiteks kuuks ajaks Haitil katakombidesse lõksu jääma, siis mul katus ei sõida. Mul on, mida mõelda.

Mis sa endast leidsid?
    Ega ma endast midagi suurt ei leidnud, eks areng on varem ära toimunud. Aga ma võtsin läbi kogu elu – sellises võtmes, et kui mul oleks võimalus ajas tagasi minna, siis millisesse eluetappi ma praeguste teadmistega oleksin nõus minema. Ja siis teen seal vastavad muutused ära. See on väga põnev mäng. Selle käigus hakkas meenuma väga ilusaid mälestusi.

Võib siis sinu näite puhul öelda, et vangla ongi ümberkasvamise koht?
    Jube raske on kanepit kuritarvitada, sest selle suitsetamine pole meeldiv tegevus: köhid ja läkastad ja tõmbad pigi kopsu.
    No mismoodi ma siis kasvasin? Pigem on see reset. Juhtme väljatõmbamisest üksi ei piisa, peab veel kümme sekundit ootama, et täielikus steriilsuses kondensaatorid tühjaks laaduksid.

Siis saadeti sind õigesse kohta järele mõtlema?
    Selleks ei pea isegi väga suur mõtleja olema. Vaatasin eluheidikuid, kelle eluiga tänu vanglale pikeneb. Vanglas on neil normaalne keskkond, normaalne söök, nad ei saa oma tervist kahjustada, neil on pealesunnitud korralikud elukombed – ja nad muutuvad seal täiesti normaalseteks inimesteks. Minu ajal oli üks mees viis päeva väljas. Kõik tema otsused vabaduses olid sundkäigud: ta pidi suhtlema, st pidi jooma, siis oli vaja viina varastama minna. Ja oligi tagasi.

Mida sa nüüd edasi teed?
    Istun pool aastat jalavõruga kodus. Poes käia abieluinimestel ei lubata, öeldakse, et las naine käib ja hooldab. Ja tuleb loota, et sõbrad toovad süüa. Ainus erinevus on see, et mul on kodus arvuti, saan oma asju teha. Kui mul olnuks arvuti vanglas, siis ma vaevalt oleks varem välja tahtnud. Hakkasin programmeerimist õppima. Mul oli veinitööstus, juustutööstus, põllumajandustehnika, ma ei tea, kus mu asjad on, sest maale, kus mu päriskodu on, mind ei lubatud jalavõruga elama.

Miks?
    Meil kehtib endiselt põhimõte, et vangid peavad olema pidevalt tigedad ja raevus – eeldades, et siis nad ei taha vanglasse tagasi sattuda.
    Maakodus on mul kuivkäimla üle õue, see on liiga kaugel, elektrooniline jälgimisseade ei ulatu sinnani. Palusin luba, kas ma saaksin maale talveriideid tooma, peaksin ka kasvuhoonekile maha võtma. Pean politseile avalduse kirjutama, mis majapidamisest varastatud on, nii kolm tundi oleks vaja seal toimetada. Vastus oli – ei, sest ma olen koduaresti määratud. Kui lähen kriminaalhooldajale ennast näitama, aga jään bussist maha, on kohe vanglasse tagasi minek. Minuti pealt on välja mõõdetud, kaua mul aega kulub, et iga esmaspäev politseimajas Tondil allkirja andmas käima. Bussi väljumisajad on netis üleval, ma ei tohi vahepeal Järve keskuse juures maha hüpata, et poes käia. Kolmel ametnikul on ülesanne mind kontrollida.

Mida sa veel vanglas teada said?
    Et meil on riiklik programm vangide kiusamise kohta. Meil kehtib endiseselt põhimõte, et vang peab olema pidevalt tige ja raevus. Et neil oleks seal paha olla, eeldades, et siis nad ei taha sinna tagasi sattuda. Ja selle nimel nähakse vaeva, et neil oleks iga päev paha olla.

Kuidas?
    Pisiasjad: näiteks tohid sa vangla poest osta maitseaineid, soola-pipart-ketšupit. Aga sa ei tohi neid sööklasse kaasa võtta! Kui leitakse, pannakse 15 päevaks kartserisse. Peitsin kord soki sisse ühe küüslauguküüne ja grammi soola, see leiti üles ja ma sain 15 päeva. Sa võid neid süüa kambris. Olgu, seadus on loll, aga miks sunnitakse selle täitmise nimel vanu mehi pükse maha ajama ja kükke tegema? Viimane söögikord on pool viis õhtul. Kutid teevad nii, et võtavad supi seest liha ära ja panevad kahe saiaviilu vahele, et kambris õhtul süüa – otsitakse läbi ja visatakse ära. Mehed teevad avalduse, et vaadata jalgpalli – rahvusvaheline tähtis mäng algab näiteks pool kümme. Vastus tuleb: vaadake. Õhtul kell 10 aga tõmmatakse poole mängu pealt juhe seinast välja. Või näiteks kambri seinad on täis soditud. Vangid ostavad oma raha eest paki valget paberit, katavad seina ära. Nädal-kaks lastakse olla, siis tuleb vangivalvur ja tõmbab raks seina narmendama. Meisterdasime nurka väikse maitseainete riiuli – see kisti maha. Naise-laste pilte ei tohi olla – kistakse maha. Ilusti väljendudes: on vangivalvureid, kes naudivad oma tööd. Süsteem on selline, et vangi tuleb kiusata. Siis tulevadki kurjad mehed välja ja sooritavad uue kuriteo. See väline muutus, et Viru ja Tartu vanglad on ilusad, ei maksa midagi, kui sisu ei muutu. Vaimne vägivald kui kättemaks kestab kuni vabanemiseni.
    Viimati muudetud VisaHing poolt : 11.11.15 at 20:12 Põhjus: Kasutame spoilereid :)

Pokkerihai Kasutaja Vandalar avatar
    Liitus
    Oct 2008

Tänud @ karupoeg

oih väike puuks! Kasutaja Kakahirmutis avatar
    Liitus
    Oct 2010

Paneks äkki spoileri alla :D

Tsitaat Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
    Paneks äkki spoileri alla :D
    ei :D

Liitus
    Oct 2010

Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    ei :D
    ( Click to show/hide )

JAN OLI LOHAKAS POISS. OMA ASJU EI HOIDNUD TA SUGUGI HÄSTI. KLOTSID JA AUTOD VEDELESID PÕRANDAL LAIALI, MÄNGUKARU RIPPUS PAELAPIDI UKSELINGI KÜLJES, PILDIRAAMATUTE NURGAD OLID RULLIS. EMA MANITSES JANI KOGU AEG:
    “KUIDAS SA KÜLL NII LOHAKAS OLED! HEAD LAPSED KORISTAVAD ALATI PEALE MÄNGIMIST OMA ASJAD KOKKU.”
    MÕNIKORD JAN PÜÜDISKI HEA LAPS OLLA JA ASJAD KOKKU KORJATA, AGA JUBA JÄRGMISEL PÄEVAL UNUSTAS JÄLLE KÕIK LAIALI.
    ÜHEL ÕHTUL, KUI JAN JUBA VOODIS OLI, VAATAS TA RIIDEKAPI UKSEL MUSTRIT JA HAKKAS IGASUGU ASJU ETTE KUJUTAMA. TALLE NÄIS, ET ÜKS PIKK SINKA-VONKALINE TRIIP ON JÕGI JA TUMEDAMAD LAIGUD SELLE KÕRVAL ON PÕÕSAD. KUI TA VEEL NATUKE AEGA VAATAS, KUJUTAS TA ETTE JUBA KAUGUSES AIMATAVAID MÄGESID JA MINGISUGUST IMELIKKU LINNA. SEE OLI ROHKEM NAGU KOOBASTE LINN. JAN MUUDKUI VAATAS JA VAATAS JA LÕPUKS JUHTUS MIDAGI VÄGA VEIDRAT. ÜHES KOOBASTEST OLEKS JUSTKUI KEEGI LIIGUTANUD. JAN PINGUTAS SILMI JA TÕEPOOLEST – KA TEISTES KOOBASTES LIIKUSID RINGI PIKAD VARJUD. JAN HAKKAS KARTMA JA TÕMBAS TEKI ÜLE PEA. KUI TA TEKI ALT JÄLLE VÄLJA PIILUS, OLI KOOBASTES VAIKUS. JAN IKKA VAATAS JA VAATAS JA KORRAGA TEKKISID KOOBASTESSE JÄLLE PIKAD LIIKUVAD VARJUD. VARJUD OLID SUURTE KOLLIDE MOODI, KES PIDEVALT ÜKSTEISEGA KOKKU PÕRGATES EDASI-TAGASI SEBISID. LÕPUKS TUNDUS JANILE, NAGU OLEKSID KOLLID VÕTNUD SUUNA TEMA POOLE. NAD KASVASID JA KASVASID JA JAN KOOS VOODIGA TAGANES NEIST KAUGEMALE. TUBA VENIS HÄSTI-HÄSTI SUUREKS. NII SUUREKS, ET AKEN, MILLEST TÄNAVALATERN SISSE PAISTIS, KAHANES HOOPIS VÄIKESEKS TÄPIKS KAUGUSES.
    JANIL HAKKAS HIRM. VOODI, MILLES TA LAMAS, MUUTUS VANKRIKS JA KIIKHOBU, MIS MUIDU OLI NURGAS KÜLILI LEBANUD, OLI NÜÜD RAKENDATUD JANI VOODI ETTE JA ISE TA OLI PÄRIS HOBUSE SUURUNE. KOLLID KAPIUKSELT OLID NÜÜD NII SUUREKS KASVANUD, ET RONISID KAPIUKSELT MAHA. NAD TRAMPISID KAPJADEGA JA VIBUTASID OMA PIKKI KOLME SÕRMEGA KÄSI JANI SUUNAS.
    “NÕÕ!” HÜÜDIS JAN KIIKHOBUSELE JA SEE PISTIS TUHATNELJA KAPPAMA. KUSAGIL KAUGEL SILMAPIIRIL PAISTIS TOA VASTASSEIN JA SINNAPOOLE LÄKS NENDE SÕIT.
    “MIDA MA NÜÜD KÜLL PEALE HAKKAN?” MÕTLES JAN. KAUGUSEST OLI KOSTA KOLLIDE KABJAPLAGINAT JA NEIL KÄIS JÄREL ÜLESKEERUTATUD TOLMUPILV. ÜKS ERITI SUUR KOLL PURSKAS NINASÕÕRMETEST TULD VÄLJA JA MÖIRGAS HIRMSA HÄÄLEGA.
    “MUL ON ABI VAJA!” MÕTLES JAN. “KUS ON MU TANKID JA TINASÕDURID? KUS ON MU KLOTSID, ET EHITADA KINDLUST?”
    KIIKHOBU OLI JÕUDMAS UKSENI, MIS VIIS KORIDORI. UKS OLI NII SUUR JA KÕRGE, ET JAN PIDI PEA KUKLASSE AJAMA, ET LÕPPU NÄHA. SEAL ÜLEVAL RIPPUS JANI MÄNGUKARU LINGI OTSAS. KARU OLI SAMUTI KÕVASTI KASVANUD JA OLI NÜÜD JANIST MITU KORDA SUUREM.
    “BRRRRRRR!” TEGI JAN JA KIIKHOBU PEATUS. “ME PEAME TA SIIT ALLA AITAMA! TEMA KAITSEKS MEID KOLLIDE EEST!”
    “TA ON NII KÕRGEL!” HÜÜDIS KIIKHOBU. “TULETÕRJEAUTO REDELIT OLEKS VAJA!”
    “MEIL EI OLE AEGA!” ARVAS JAN JA VAATAS KOLLIDE POOLE. NEED AGA MUUDKUI LÄHENESID JA LÄHENESID KOOS ÜLESKEERUTATUD TOLMUPILVEGA.
    “OTSIME SÕDURID ÜLES!” HÕIKAS JAN HOBUSELE JA NENDE SÕIT LÄKS EDASI MÖÖDA SEINAÄÄRT. MÕNE MINUTI PÄRAST MÄRKASID NAD TINASÕDURIT, KES ISTUS SELG VASTU SEINA MAAS JA TÕMBAS PIIPU.
    “HÄDA ON TULEMAS!” KARJUS JAN JUBA EEMALT. “SUURED KOLLID! PALJU KOLLE!”
    TINASÕDUR AJAS ENNAST PÜSTI JA VAATAS SILMAPIIRI POOLE. SEALT PAISTIS AINULT TOLMUPILV, MIDA KOLLID ÜLES KEERUTASID.
    “KUS ÜLEJÄÄNUD SÕDURID ON?” KÜSIS JAN.
    “KUHU SA NAD JÄTSID?” KÜSIS TINASÕDUR VASTU. NÜÜD OLI JAN ENDA PEALE PAHANE.
    “TUGITOOL!” TURGATAS TALLE PÄHE. “VIIMATI LÜKKASIN NAD TUGITOOLI ALLA EEST ÄRA, ET EMA EI NÄEKS JA MA EI PEAKS KORISTAMA.
    TINASÕDUR HÜPPAS VANKRILE JA NAD SUUNDUSID GALOPPI LASTES KAUGUSES KÕRGUVA TUGITOOLI POOLE. KUI NAD KOHALE JÕUDSID, NÄGID NAD KAHTEKÜMMET TINASÕDURIT RAHULIKULT MAAS PÕÕNUTAMAS. MÕNI NORSKAS NII KÕVASTI, ET VAIBA KARVAD ÕÕTSUSID.
    “HÄDA!” KARJUS JAN. “SUUR HÄDA!”
    ÜKS OHVITSER AJAS ENNAST ISTUKILE JA VAATAS UNESEGASENA JANILE OTSA. “ISE SA MEID SIIA PIKALI JÄTSID!”
    “PALUN VABANDUST!” POMISES JAN JA PUNASTAS.
    “ÄRATUS!” KARJUS OHVITSER JA SÕDURID HÜPPASID ÜKSTEISE JÄREL PÜSTI. KUI VIIMANE SÕDUR OLI PÜSTI, KAMANDAS OHVITSER:
    “JOONDU! VALVEL!”
    JAN TÕUSIS PÜSTI JA SELETAS SÕJAMEESTELE:
    “KAPIUKSE KOLLID TULID OMA KOOBASTEST VÄLJA JA TAHAVAD NÜÜD VALLUTADA MEIE TUBA. ME PEAME NAD TAGASI LÖÖMA!” SÕDURID VAATASID KAUGUSES KASVAVAT TOLMUPILVE JA KÕIGE VANEM NEIST VÕTTIS SÕNA:
    “SIIN OLEKS VAJA KARUMÕMMI ABI JA TANKE JA KINDLUST.”
    “KARUMÕMM RIPUB UKSELINGI KÜLJES ...” LÕI JAN SILMAD MAHA.
    “NII,” VÕTTIS OHVITSER JUHTIMISE ENDA PEALE. “KIIKHOBU JA TINASÕDUR NUMBER 4! TEIE TEETE MEELITATE KOLLID KORIDORIUKSEST EEMALE. MEIE SIIN VÕTAME SIDET TULETÕRJEAUTOGA JA PÜÜAME KARUMÕMMI LINGI OTSAST ALLA SAADA.”
    KIIKHOBU JA TINASÕDUR NUMBER 4 KAPPASID MINEMA – OTS KOLLIDE SUUNAS, ET NEID SIIS VALELE POOLE MEELITADA.
    “TINASÕDURID NUMBER 1, 2, 3 JA 5, 6, 7! TEIE VÕTATE KALLURI, MIS ON KIRJUTUSLAUA JALA KÕRVAL JA OTSITE KOKKU NIIPALJU KLOTSE KUI VÕIMALIK. SIIS SÕIDUTATE NAD SIIA JA ME EHITAME ENDALE KINDLUSE. ON ARUSAADAV?”
    SÕDURID TÕSTSID KÄE MÜTSI JUURDE, ÜTLESID NAGU ÜHEST SUUST “JUST NII!” JA PISTSID KIRJUTUSLAUA POOLE JOOKSU. ÜLEJÄÄNUD TINASÕDURID PIDID OTSIMA ÜLES TULETÕRJEAUTO, TOOMA DIIVANI ALT ÄRA NELI TANKI JA KAKS SOOMUSAUTOT.
    ESIMESTENA JÕUDSID TAGASI SÕDURID KALLURIGA. NAD TÕID KOHALE KASTITÄIE KLOTSE JA HAKKASID KOHE KINDLUST EHITAMA. JAN AITAS NEID PÜÜDLIKULT.
    PEAGI KOSTIS TEISELT POOLT MÜRINAT JA KOHALE SÕITIS TULETÕRJEAUTO.
    “AITAME KARUMÕMMI LINGI OTSAST ALLA!” HÕIKAS JAN JA HÜPPAS AUTO ASTMELAUALE. NAD SÕITSID UKSENI JA KERISID REDELI ÜLES. KARUMÕMM SAI JALA ÜLEMISE PULGA PEALE TOETADA JA TÕMBAS PAELA LINGI KÜLJEST LAHTI. KÕVA MÜTSUGA HÜPPAS TA VAIBALE JA VAATAS JANI ÜLEVALT ALLA.
    “OLGU PEALEGI!” PANI TA OMA RASKE KÄPA POISI ÕLALE JA LISAS:
    “PRAEGU POLE AEG SELETADA, KUI PAHA ON LINGI OTSAS RIPPUDA. PRAEGU ON VAJA KAPIUKSE KOLLID TAGASI KOOBASTESSE AJADA.”
    VARSTI JÕUDSID VALJU MÜRINA SAATEL KOHALE KA SÕJAMASINAD – NELI TANKI JA KAKS SOOMUSAUTOT. NAD RIVISTUSID ÄSJAVALMINUD KINDLUSE ETTE JA JÄID VAENLAST OOTAMA.
    TINASÕDUR NUMBER 4 TIIRUTAS JUBA KOLMANDAT RINGI TOA TEISES KÜLJES JA KOLLID OLID MARUVIHASED, ET EI JÕUDNUD KIIKHOBUSEGA SAMMU PIDADA. JÄRSKU JÄI KÕIGE SUUREM KOLL SEISMA JA ÜTLES JÄMEDA MÖRISEVA HÄÄLEGA:
    “MA ARVAN, ET NAD PÜÜAVAD MEID NINAPIDI VEDADA. ME OLEME JUBA KOLMAS KORD PEEGLIKAPI JUUREST MÖÖDA KIHUTANUD. NAD VÕIVAD ISE HOOPIS TOA TEISES KÜLJES OLLA. SUUNDUME SINNA JA TEEME NEILE UUT JA VANA!” KÕIK KOLLID PISTSID HIRMSASTI MÖIRGAMA JA VÕTSID SUUNA TOA VASTASSEINA POOLE.
    “NAD TULEVAD!” HINGELDAS TINASÕDUR NUMBER 4, KUI OLI TEISTE JUURDE JÕUDNUD. “NAD SAID ARU, ET ME NEID PETAME!”
    “POLE MIDAGI!” ÜTLES JAN. “MEIL ON KÕIK ETTEVALMISTUSED TEHTUD – KLOTSIDEST EHITASIME KINDLUSE, KARUMÕMMI PÄÄSTSIME TULETÕRJEAUTO ABIGA LINGI KÜLJEST LAHTI JA SÕJAMASINAD TÕIME KA KOHALE. ME EI KARDA KOLLE, KUI ME KÕIK KOOS OLEME!”
    JUBA LÄHENESKI TOLMUPILV JA KÕIGE EES KAPPAS KÕIGE SUUREM KOLL. JÄLLE PURSKAS TA SUUST VÄLJA TULD JA JÄLLE MÖIRGAS TA ÕUDSE HÄÄLEGA.
    “VALMIS OLLA!” KARJUS OHVITSER JA TINASÕDURID TÕSTSID PÜSSID PALGE. SÕJAMASINAD KÄIVITASID MOOTORID JA KARUMÕMM SEISIS KÄED PUUSAS KINDLUSE KÕRVALE. KUI KOLLID OLID JÕUDNUD PIISAVALT LÄHEDALE, KAMANDAS OHVITSER:
    “TULD!” KÕLAS VÕIMAS KOGUPAUK JA KOLLID MATTUSID ÜLENI TOLMUPILVE. UUESTI NÄHTAVALE ILMUSID NEIST VAEVALT POOLED. ÜLEJÄÄNUD OLID HAAVATUD JA PIKALI. NÜÜD ASTUS ETTE KARUMÕMM KOGU OMA SUURUSES JA SAMMUS OTSUSTAVALT KOLLIDE PAELIKULE VASTU. SÕDURID JOOKSID TALLE JÄRELE. VARSTI SEISID KAKS VAENUPOOLT VASTAMISI JA VAATASID VIHASELT TÕTT.
    “MINGE TAGASI, KUST TULITE!” ÜTLES KARUMÕMM KURJA HÄÄLEGA. “MEID ON NÜÜD ROHKEM JA ME SAAME TEIST NAGUNII JAGU!” KOLLIDE PEALIK MÖRISES VIHASELT JA PÖÖRITAS SILMI. “IGA PÄEV OLETE TE MÖÖDA TUBA LAIALI, KUIDAS TE NÜÜD KÕIK KOKKU SAITE?” KÜSIS TA PILKAVA TOONIGA JA VAATAS KORRALIKULT RIVISTATUD SÕDUREID, ILUSTI LAOTUD KINDLUSEMÜÜRI JA ÄHVARDAVAID TANKITORUSID.
    “JAN KORJAS MEID KOKKU,” ÜTLES KARUMÕMM JA ASTUS ÄHVARDAVA SAMMU ETTEPOOLE. KOLLIDE PEALIK TAGANES TEMA EES JA PEAGI PISTSID ÜLEJÄÄNUD KOLLID KAPI POOLE JOOKSU. NENDE HIRMUÄRATAV PEALIK LONKIS NEIL VASTUMEELSELT KANNUL JA VARSTI OLID NAD SILMIST KADUNUD.
    SÕDURID, JAN, KARUMÕMM JA ISEGI KIIKHOBU TÕSTSID VÕIDUKISA JA TRAMPISID RINGIS KOOS JALGU. KUI NAD VÄSISID, ÜTLES JAN:
    “NII. NÜÜD LÄHEME KÕIK KOOS KOJU – MÄNGUASJADE KASTI. MEIL ON AEG PUHATA. NÕUS?”
    “JAA!” HÕIKASID KÕIK LÄBISEGI JA JAN RONIS VANKRISSE KIIKHOBUSE TAGA, MIS TEGELIKULT OLI JU TEMA VOODI. MÄNGUASJADE KASTI JUURES LEHVITAS JAN KÕIGILE JA SOOVIS HEAD ÖÖD. KARUMÕMM PANI VIIMAST KORDA KÄPA JANI ÕLALE JA LAUSUS:
    “HEAD ÖÖD, JAN-POISS! SA OLID TUBLI!”
    KUI KÕIK OLID LÄINUD, HEITIS JAN VANKRISSE PIKALI JA SEE MUUTUS JÄLLEGI VOODIKS. TUBA TEMA ÜMBER TÕMBUS KOKKU JA KIIKHOBUNE SEISIS TRUULT TEMA JALUTSIS, ILMA ET OLEKS ÜHTEGI SÕNA ÖELNUD. JAN VAATAS KAPIUST JA EI NÄINUD ENAM KOOBASTES MINGISUGUST LIIKUMIST.
    JÄRGMISEL PÄEVAL, KUI NAD PEREGA LAUA ÜMBER ISTUSID JA SÕID, ÜTLES EMA KAVALA NÄOGA ISALE:
    “HUVITAV, KUI MA HOMMIKUL JANI TUPPA LÄKSIN, EI ASTUNUD MA ENAM ÜHELEGI MÄNGUASJALE OTSA. KES NEED KÜLL NII KENASTI KOKKU KORJAS?”
    JAN SONKIS KAHVLIGA MUNAROOGA JA EI OSANUD MIDAGI ÖELDA. NAGUNII POLEKS KEEGI USKUNUD. AGA SELLEST AJAST ALATES ON NÜÜD JANI MÄNGUASJAD PEALE MÄNGIMIST ILUSASTI KOOS.

Viimati muudetud VisaHing poolt : 11.11.15 at 20:13 Põhjus: Kasutame spoilereid :)

Pokkerihai
    Liitus
    Sep 2010

cool story bro

Liitus
    Sep 2008

Caps Lock, bro.

Vana Tegija
    Liitus
    Jun 2011

Ei lugenud caps locki pärast - kirjanduslik meel ei lubanud, kuigi sisetunne ütles, et sisu on Dostojevslik.

Tsitaat Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    ( Click to show/hide )

Milles sind süüdistati?
    Kasvatasin kanepit. Esimene kord sain tingimisi karistada 2000. aastal, teist korda 2007. Ja nüüd, kolmandal korral, aastal 2014 pandi vangi.

Esimesel korral süüdistati mind kanepitaimede pärast, mis leiti kõrvalkrundilt. Minu kuurist pühkisid nad kokku mingisugust puru, mis kohtu labori hinnangul võis „arvatavasti“ olla kanep.

Omavahel öeldes – need ju ikka olid sinu taimed?
    See polnud üldse kanepikasvatus, vaid nad lihtsalt kasvasid seal umbrohu sees.

Kuidas sa vahele jäid?
    Naabrid kaebasid. Ma ei lubanud neil sõita raskete veoautodega läbi oma hoovi. Ümbersõit oleks teinud kahekilomeetrise ringi. See on tavaline eesti rahva viis asju lahendada. Olin kevadel linna ära läinud, mul polnud selle kohaga enam mingit pistmist, lihtsalt eelmise aasta saagist olid taimed prügihunnikus kasvama läinud. Korraga oli 20 kuulivestides inimest õue peal.

Kas sa müüsid ka?
    Ei, see polnud mõeldud müügiks. Tollal oli mul tõsine plaan hakata tööstuslikku kanepit kasvatama. Käisin Hollandis kanepifestivalil ja kuulasin maad. Tundus, et oleks lihtne kasutada maisi tootmiseks mõeldud tehnikat. Kiukanep oli eesmärk, aga loomulikult kasvatasin ma ka suitsetamiseks. Vaata, sündinud aednikul on selline refleks nagu mustlasel hobust nähes – kui mulda näen, tahan taimi istutada.

Ja sinu kirg oli kanepit kasvatada?
    Ei, taimi kui selliseid. Tomatit, kurki, tšillit – ükskõik, peaasi, et saaks kasvatada! Ma olen sündinud mullas ja mullaks ma saan.

JALAVÕRU: Kindel kaaslane pooleks aastaks.Foto: Vallo Kruuser
    Sa kasvatasid, ei müünud, aga su sõbrad teadsid, et sinu käest saab.
    Kui sa kasvatad, siis jagamine on selle protsessi paratamatu osa. Keegi ikka ütleb: kuule, anna mulle, kui saak valmis saab, annan tagasi. Ken-Martti Vaher ütles hiljuti Delfi debatis, et suitsetamise eest ei panda kedagi vangi. Milline silmakirjalikkus: sa pead seda ju kuskilt hankima, et suitsetada. Sa pead minema Tammsaare pargist ostma – või ise kasvatama. Aga selle eest pannakse vangi.

Mis su esimene karistus oli? Ja kas see pani sind mõtlema, et enam ei tee?
    Kaks aastat tingimisi. Ma tegin selle otsuse juba varem. Augustis oli kohus. Kevadel olin tegevuse ära lõpetanud. Kui ma sain teada, et seadus karmistus, sõitsin maale ja likvideerisin ära need mõned taimed, mis mul seal olid. See oli lihtsalt loll juhus, et eelmise aasta jäänukid seal vedelesid. Olin politseile kerge saak.

Ega sa eriti ei varjanud, et sul kanep seal teiste põllukultuuride keskel kasvab.
    Ma kasvatasin põhiliselt ikka tulpe, aga muidugi ei varjanud ka.

Nõuka-ajal meil polnud narkoprobleeme, ei ole teada, et kanepi tarvitamise eest kuigi paljusid karistatud oleks. Probleem tekkis juulis 2000, kui võeti vastu seadus, mis kriminaliseeris kanepi. Sinnamaani on ette nähtud trahv kasvatamise eest 2400 krooni. See raha oli mul kogu aeg varuks olemas: kui pahandust teed ja vahele jääd, siis klaarid ära.

KAUGEMALE EI SAA: koduarestis olles saab Raoul vaid aknast välja kiigata.Foto: Vallo Kruuser
    Kui vahele jäid, kas lõpetasid kasvatamise ära?
    Siis lõpetasin ära. Elasin linnas. 2007. aastal tundsin, et ei taha enam linnas olla, näpud sügelesid mulla järele – olen ju aiandis sündinud. Läksin maale tagasi, hakkasin toiduks taimi kasvatama, mõtlesin, et teen restorani, kus pakun omakasvatatud toitu. Siis... panin paar kanepitaime ka kasvama.

2007. sai ostetud pangalaenuga „veski vete peal“ – ja mitte eesmärgiga seal kanepit kasvatada. Ma panin palju asju maha: tomatid, maasikad-vaarikad... ja muu hulgas ka kanepit.

Mul oli kodus 200 seemnepakki – kõikvõimalikke söögikultuure.

Olin tellinud postiga Hollandist ka kanepiseemneid. Posti hoiti kinni põhjendamatult kaua, tavaliselt tulevad Euroopast pakid nädalaga. See aga ei tulnud ega tulnud, Siis sain paki kätte, aga jätsin seemned maha panemata. Maikuus tulid kahe narkokoeraga kümme kuulivestides meest ja hakkasid maja läbi puistama. Nad leidsid kamina pealt ühe nutsaka...Seemnete omamise eest karistada ei saa, sest need ei sisalda THCd, aga nutsakas oli mu enda eelmise eesta kanep, mida ise tõmbasin. Selle eest sain kolm aastat tingimisi. 2008. aastal oli kohus. Pärast kohut olin jälle korralik. Ja siis 2013 – lehed kirjutasid, kuidas kanep on miljardibisnis. Ameerika, kelle mõjutusel kogu maailm keelustas 1961. aastal kanepi, lasi ohjad lõdvemaks. Inimesed ostavad ja suitsetavad. Mis see kolm taime on, mul polnud üldse hirmugi! Panin kolm taime maha. Kõigepealt aknalaulauale, suvel istutasin ümber suuretesse, 30liitristesse sangadega kanistritesse ja tassisin neid edasi tagasi nagu lits lapsi. Päeval päikese kätte, õhtul pimedassse keldrisse, sügisel tõin lambi alla. Kolm taime olid suured nagu kuused! Sügisel korjasin saagi ära: õied jätsin endale, aga hästi palju tekkis rohelist puru. Kui Hollandi kanepilehtedes on kuni 25% THCd, siis minu omades oli 2%. Kümme korda vähem.

Tegid nii korralikud testid?
    Riik mõõtis minu eest ära, prokurör tellis ekspertiisi.

Kas sa ilma kanepita poleks hakkama saanud?
    Mul oli pangalaen kukil, jäin maal nii hätta oma elektri ja telefoni maksimistega, asi hakkas kokku kukkuma. 1. oktoobril oli mul infarkt, kolmas järjekorras. Tekkis selline masendus, et enamiku ajast olin voodis pikali. Et kuidagi elus püsida, siis ainuke rõõm, mis mul oli – tegin kanepit. Ma pole loll ega laisk, aga kui maal ikka tööd ei ole, siis pole midagi teha.

LOODAB TEISTELE: Sõbrad toovad süüa, ise Raoul poes käia ei tohi.Foto: Vallo Kruuser
    Mis restorani ideest sai?
    Jäin lõksu: ei saanud linnas oma asju maha müüdud ja seetõttu ei saanud ka restoranisse investeerida. Mul oli üks töömees abiks, kes aitas majapidamises pisiasju toimetada, kitsi toita jne. Ta elas talus... temaga popsisime siis. Kasvatajad ikka jagavad... Aga see inimene, kellele ma andsin seda odavat lahjat puru – seda keegi ei osta, see on nii lahja, see leidis ka kohtus kinnitust – , jäi mingite muude jamadega vahele, tema telefoni kuulati pealt. Kui ta selle puruga linna tagasi läks, võeti ta naksti kinni. Kümme päeva hiljem tuldi mulle järgi. Ühel päeval, kui hakkasin kodust välja sõitma, oodati mind metsavahetee otsas, auto otsiti läbi (aga kanepisuitsetajal ikka autos kanepit on), maja otsiti läbi – viidi Pärnu arestimajja. Järgnes Tallinna eeluurimisvangla, kus ootasin kohtu järjekorras aasta aega. Siis istusin Tallinna vanglas ja pool aastat Harku vanglas, kuni nüüd kuu aega tagasi lasti jalavõruga koju. Mul pole midagi ette heita – seadus näeb ette 3-10 aastat korduva kuriteo eest, sisuliselt sain miinimumkaristuse.

Palju sa said ta käest?
    Müüsin talle 70 grammi – 280 euro eest sain oma elektriarve makstud.

KASSIL ON ROHKEM VABADUST: Kui Mustu peaks paotatud korteriukse vahelt trepikotta lipsama, siis Raoul talle järele minna ei tohi – jalavõru annaks otsekohe häiret.Foto: Vallo Kruuser
    Ise hakkasid kanepit tegema, sest see mõjus su tervisele hästi?
    Jaa. See arutelu, mis kanepi ümber käib, puudutab ainult 10% populatsioonist – on tõestatud, et umbes nii paljudel esineb kehaomaste kannabinoidide puudujääk. Enamik inimesi saab hakkama ilma kanepita, sest nende kehad toodavad kannabinoide piisavalt. Seega ei peaks see üldse olema üldrahvaliku arutelu teema, sest puudutab ainult neid, kes vajavad kanepit, et organismis oleks normaalne kannabinoidi-tase.

Millistes tunnetes see puudus väljendub?
    Masendus, depressioon.

Kuidas sa ise ennast tunned?
    Muidugi on see rõõmuhetk, kui tõmbad selle popsu ära – elu läheb ilusaks. Aga see kestab tund-kaks. Ma ei teinud popsu päeval, vaid enne magamaminekut. See aitas magama jääda.

Jube raske on seda kuritarvitada, sest see pole meeldiv tegevus: köhid ja läkastad ja tõmbad pigi kopsu. Mina kasutasin kanepit suitsetamise mahajätmiseks, see aitas võõrutusnähtudest hoiduda.

Lootsid sa kanepi müügist rikastuda?
    Absoluutselt mitte. Rikastumise eesmärgil tehakse seda hoopis teistmoodi. Ja rikkus paistab välja. Ma pole kunagi saanud endale lubada asju, mida saavad lubade endale narkootikumidega kaubitsejad.

Praegu saab kanepi kasvataja suurema karistuse kui diiler, sest kohtunik ütles, et kui poleks kasvatajaid, poleks ka midagi müüa. Kuigi kohtus ei leidnud kinnitust, et minu kasvatatud kanep oleks jõudnud tänavatele. Põhisüüdistus oli kasvatamine. See, et ma kaks korda olin edasi andnud – üks kord viis ja teine kord seitsekümmend grammi – ei olnud nii suur süüdistus.

VANGLAELU: Raouli sõnul jäi vanglas üle vaid pikutada ja loota, et lamatisi ei tuleks.Foto: Vallo Kruuser
    Kuidas sa vanglas hakkama said?
    Ma pole kunagi elus tundud sellist vabadust nagu vanglas. Ainuke kohustus on kaks korda päevas oma nime öelda. Sa ei pea sööma, kui ei taha, ei pea hambaid pesema, jalutama. Viis inimest ühes ruumis, tund aega päevas saad jalutamas käia. Selline vabadus... See on muidugi naljaga öeldud, mõtlevale lugejale.

Korralikke inimesi on vanglas piisavalt. Istutakse asja eest, mida nad teinud pole. On korralikke inimesi, kes tapmise pärast istuvad. Kui sa oled 24/7 inimesega koos „kupeevagunis“, kuuled selja tagant, mis nägu tal ees on, seal ei saa valetada. Seda paragrahvi 184 nimetatakse rahvaparagrahviks. Keegi statistikat ei tea, aga jutu järgi tundub, nagu pooled istuksid narkokuritegude eest.

Seal ikka oli oma ala spetsialiste koos: kuidas Hispaaniast tuua sadades kilodes kanepit. See on nii suur bisnis, kui kuulen inimeste käest, kes Hispaaniaga seotud. Üks poiss, kes kodus oma tarbeks kasvatas, jäi vahele elektrirežiimiga. Tüüpiline „kanepikurjategija“ on pikajuukseline kunstnikutüüp, kes ise tõmbab, kellele sõber ütleb, et „kuule, kui võtad, võta mulle ka“ – kui võtad suuremas koguses, saad natuke odavamalt.

Mis sa tegid seal terved päevad?
    Pikutasin, ainsaks sooviks, et lamatisi ei tuleks. Ainult üksikud saavad tööd teha. Töökohti on vanglas väga vähe, tööletahtjaid palju rohkem .

Kuidas sulle mõjus vanglas olemise aeg?
    Tundsin ennast hästi, teatud mõttes, mul polnud seal raske. Sain tegeleda iseendaga, oma mõtete korrastamisega. Sain kombata inimpsüühika piire – kui pead kuu aega olema olukorras, kus väljast mingit infot ei tule, siis avastad endast reserve.

Mida sa enda kohta teada said?
    Avastasin, et saan hakkama. Kui peaksin näiteks kuuks ajaks Haitil katakombidesse lõksu jääma, siis mul katus ei sõida. Mul on, mida mõelda.

Mis sa endast leidsid?
    Ega ma endast midagi suurt ei leidnud, eks areng on varem ära toimunud. Aga ma võtsin läbi kogu elu – sellises võtmes, et kui mul oleks võimalus ajas tagasi minna, siis millisesse eluetappi ma praeguste teadmistega oleksin nõus minema. Ja siis teen seal vastavad muutused ära. See on väga põnev mäng. Selle käigus hakkas meenuma väga ilusaid mälestusi.

Võib siis sinu näite puhul öelda, et vangla ongi ümberkasvamise koht?
    Jube raske on kanepit kuritarvitada, sest selle suitsetamine pole meeldiv tegevus: köhid ja läkastad ja tõmbad pigi kopsu.
    No mismoodi ma siis kasvasin? Pigem on see reset. Juhtme väljatõmbamisest üksi ei piisa, peab veel kümme sekundit ootama, et täielikus steriilsuses kondensaatorid tühjaks laaduksid.

Siis saadeti sind õigesse kohta järele mõtlema?
    Selleks ei pea isegi väga suur mõtleja olema. Vaatasin eluheidikuid, kelle eluiga tänu vanglale pikeneb. Vanglas on neil normaalne keskkond, normaalne söök, nad ei saa oma tervist kahjustada, neil on pealesunnitud korralikud elukombed – ja nad muutuvad seal täiesti normaalseteks inimesteks. Minu ajal oli üks mees viis päeva väljas. Kõik tema otsused vabaduses olid sundkäigud: ta pidi suhtlema, st pidi jooma, siis oli vaja viina varastama minna. Ja oligi tagasi.

Mida sa nüüd edasi teed?
    Istun pool aastat jalavõruga kodus. Poes käia abieluinimestel ei lubata, öeldakse, et las naine käib ja hooldab. Ja tuleb loota, et sõbrad toovad süüa. Ainus erinevus on see, et mul on kodus arvuti, saan oma asju teha. Kui mul olnuks arvuti vanglas, siis ma vaevalt oleks varem välja tahtnud. Hakkasin programmeerimist õppima. Mul oli veinitööstus, juustutööstus, põllumajandustehnika, ma ei tea, kus mu asjad on, sest maale, kus mu päriskodu on, mind ei lubatud jalavõruga elama.

Miks?
    Meil kehtib endiselt põhimõte, et vangid peavad olema pidevalt tigedad ja raevus – eeldades, et siis nad ei taha vanglasse tagasi sattuda.
    Maakodus on mul kuivkäimla üle õue, see on liiga kaugel, elektrooniline jälgimisseade ei ulatu sinnani. Palusin luba, kas ma saaksin maale talveriideid tooma, peaksin ka kasvuhoonekile maha võtma. Pean politseile avalduse kirjutama, mis majapidamisest varastatud on, nii kolm tundi oleks vaja seal toimetada. Vastus oli – ei, sest ma olen koduaresti määratud. Kui lähen kriminaalhooldajale ennast näitama, aga jään bussist maha, on kohe vanglasse tagasi minek. Minuti pealt on välja mõõdetud, kaua mul aega kulub, et iga esmaspäev politseimajas Tondil allkirja andmas käima. Bussi väljumisajad on netis üleval, ma ei tohi vahepeal Järve keskuse juures maha hüpata, et poes käia. Kolmel ametnikul on ülesanne mind kontrollida.

Mida sa veel vanglas teada said?
    Et meil on riiklik programm vangide kiusamise kohta. Meil kehtib endiseselt põhimõte, et vang peab olema pidevalt tige ja raevus. Et neil oleks seal paha olla, eeldades, et siis nad ei taha sinna tagasi sattuda. Ja selle nimel nähakse vaeva, et neil oleks iga päev paha olla.

Kuidas?
    Pisiasjad: näiteks tohid sa vangla poest osta maitseaineid, soola-pipart-ketšupit. Aga sa ei tohi neid sööklasse kaasa võtta! Kui leitakse, pannakse 15 päevaks kartserisse. Peitsin kord soki sisse ühe küüslauguküüne ja grammi soola, see leiti üles ja ma sain 15 päeva. Sa võid neid süüa kambris. Olgu, seadus on loll, aga miks sunnitakse selle täitmise nimel vanu mehi pükse maha ajama ja kükke tegema? Viimane söögikord on pool viis õhtul. Kutid teevad nii, et võtavad supi seest liha ära ja panevad kahe saiaviilu vahele, et kambris õhtul süüa – otsitakse läbi ja visatakse ära. Mehed teevad avalduse, et vaadata jalgpalli – rahvusvaheline tähtis mäng algab näiteks pool kümme. Vastus tuleb: vaadake. Õhtul kell 10 aga tõmmatakse poole mängu pealt juhe seinast välja. Või näiteks kambri seinad on täis soditud. Vangid ostavad oma raha eest paki valget paberit, katavad seina ära. Nädal-kaks lastakse olla, siis tuleb vangivalvur ja tõmbab raks seina narmendama. Meisterdasime nurka väikse maitseainete riiuli – see kisti maha. Naise-laste pilte ei tohi olla – kistakse maha. Ilusti väljendudes: on vangivalvureid, kes naudivad oma tööd. Süsteem on selline, et vangi tuleb kiusata. Siis tulevadki kurjad mehed välja ja sooritavad uue kuriteo. See väline muutus, et Viru ja Tartu vanglad on ilusad, ei maksa midagi, kui sisu ei muutu. Vaimne vägivald kui kättemaks kestab kuni vabanemiseni.
    "Seal ikka oli oma ala spetsialiste koos: kuidas Hispaaniast tuua sadades kilodes kanepit." Väga vist ikka ei ole spetsialistid kui kinni istuvad. Spetsialistid on väljas.

Lisaks üldse see jutt on umbes selline, et peaks kaasa tundma mehele, et põhimõtteliselt aednik on vangi pandud. Aga no ei tunne, mõtlev inimene peaks ikka oma vigadest õppima.

Liitus
    Sep 2008

Pastilaa soovib kõigile head nädalavahetust: http://nutscapes.tumblr.com/

Liitus
    Oct 2010

Parem hobi kui pokker

Kõik kes 888s mängivad tasub vaadata Cash Game Festival online 888s. Promo suunatud neil skandidele ja sealt peaks enamus mängijaid tulema, et siis lauad võiks tulla head.

Eelmine festival oli 2/2-s küll täielik regfest. 5/5 ja telelauad olid valuega, aga see enamikele juba liiga kõrge mängimiseks.

No offence aga lives pole siuekst asja olemas nagu regfest on vaid seljuhul vähene skill :D Või siis vähene run. Pigem oli paar 5/5 lauda sellist lambikamat. Aga imo igas 2/2s paar väljamaalast jõi ja spewis lisaks muidugi kohalikud donkregid jms.

Tsitaat Algselt postitas vonkartoffel Vaata postitust
    No offence aga lives pole siuekst asja olemas nagu regfest on vaid seljuhul vähene skill :D Või siis vähene run. Pigem oli paar 5/5 lauda sellist lambikamat. Aga imo igas 2/2s paar väljamaalast jõi ja spewis lisaks muidugi kohalikud donkregid jms.
    Okei, väljendasin end valesti. Tavapärased 2/2 lauad on paremad kui cash festivali 2/2 lauad. Ja see pole ainult minu arvamus Arvatavasti sellel cash festivalil ei osale, pole üldse kasinnis vist 4 kuud juba käinud ja aktiivselt pokkerit mänginud. On asju, mis long-run lihtsalt kõvasti potensiaalikamad kui pokkerimängimine. Nagu sa kunagi ütlesid, siis mingi hetk muutub see ikka üpris masendavaks keskkonnaks kah ja segab regular life-i. Aga loodan, et tuleb edukas cashfest eestlastele. GL

Juhtus selline halb ootamatus, et kommentaator kes oli palgatud festivaliks ütles eile ära isiklikel põhjustel ja meil on vaja leida kedagi uut. Töö ise on lõbus, plaanis on kasutada kahte kommentaatorit ja palju külalisi, päevad on keskmiselt u8h pikad ja 5 päeva siis 25-29 november. Motivatsioonipakett on 10€ tund + vähe jooki sööki tasuta, huvitav töö ja hea seltskond. Palk pole küll kõige suurem võibolla aga asi on ise väga huvitav ja Eesti keskmist peaks biitima kah. Kui arvad ise olevat sobilik või tead kedagi kes võiks siis anna märku siin või postkasti.

visahing?

Lehekülg 1, kokku 7 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES