Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 5 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 84
  1. #1
    Pokkerihai Kasutaja antnx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 102

    ACI - Air Crash Investigation

    Mind on kummalisel kombel alati "paelunud" lennuõnnetused ning ma üritan ise võimalikult palju ja detailselt põhjustest aru saada( meedia vahendusel ). Ka olen vaadanud enamus ACI osasid (youtubes) ning ka telekast. Ka praegune õnnetus tundub sellinne "müstiline" nagu ka Indonesia Adam Air 574 (youtube, google). Mis teie nendest üldse arvate, kas meedias tekkinud kära on summutanud teie "lennuisu" või jääte arvamusele, et autoga on isegi ohtlikum liigelda? Võiks teha väikese spekulatsiooni nurgakese ja oma versioone välja genereerida ning ka vanu õnnetuste üle arutada.

    Praegune õnnetus (Air France 447) tundub mulle olevat kombinatsioon

    1) Helios Airways Flight 522 - Ghost Plane ( http://www.youtube.com/watch?v=Z1-ZGXq4biI )
    2) Adam Air 574 - The Plane That Vanished ( http://www.youtube.com/watch?v=oo4heTtX7sY )

  2. #2
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Tsitaat Algselt postitas antnx
    kas meedias tekkinud kära on summutanud teie "lennuisu"
    kindlasti mitte

  3. #3
    Klubi Liige Kasutaja Rage avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tallinn, Estonia, Estonia
    Postitusi
    6 854

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    statistika näitab, et lennukiga reisimine on suhtkoht kõige ohutum transpordivorm üldse.. ainuke asi mida lennukiga lennates olen mõeld, et kui peaks midgai juhtuma.. Fight Club nimelise filmi näitel.. et lasku nood hapnikumaskid ainult võimalikult kiiresti alla.. tõmbaks pilve ja naudiks veel enne lõppu korralikku karusselli

  4. #4

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    ma pole eriti selle viimase lennuki kadumisega kursis aga suht müstika, kuidas saab lennuk praegusel ajastul jäljetult kaduda.

    lennuisu pole eriti ära võtnud, kuna pole seda eriti kunagi väga olnudki. aga olen lennanud ikka väga palju(töö ja puhkus)
    mulle ei meeldi eriti lennata, sest:
    1. tihti kipub tekkima kerge peavalu
    2. lennukis on reeglina suht ebamugav olla(vähe ruumi)
    3. mõned korrad on päris ebameeldivaid olukordi olnud.
    näiteks tuleb meelde tagasilend Pariisist maandumisega Riias. Talv, nii paks udu et mitte midagi ei näe.
    Piloot on vist suht noor ja kogenematu. proovib maanduda Riias, juba oleme tükk aega maandumismanöövrit teinud ja tundub nagu kohe-kohe peaks rattad maad puudutama. istun anka ääres, maad ei näe sest udu nii paks. ootusärevus millal maa paistab, aga järsku piloot vist kangestub, laseb hirmust kõhutuult ja tirib rooli püstloodis ülesse. täie kiirendusega taevasse tagasi. nice. tiirutame 10 min lennujaama kohal udus ja läheme teisele katsele. juba jälle jeeli jeeli rattad maas, kui piloot uuesti taevasse kangutab. siis antakse teada, et udu nii paks, et ei saa maanduda. suundume Vilniuse lennuväljale, mis on nn varulennuväli. teen obv stjuardessile ettepaneku tallinna poole suund võtta, lähemal ju. aga ei lähe läbi. salongi küte keeratakse kinni/maha, kuna kütust on selle trikitamisega väheks jäänud. Leedus maandume, mitu tundi jebimist, siis otsustatakse meid bussi panna ja Riia poole saata. oleme bussis juba kui miski asjapulk sisse lendab, et tavai lennukisse tagasi, maanume Riias. ok. sanga pannakse mingi 2 maailmasõjas karastunud hunt vist(vana ja kogenud tundus) eelmise piloodi asemel.
    udu on Riias ikka nii paks et kottigi ei näe. kogenud hunt paneb lennuki puhta skilli pealt maha, nii et esimest korda näen maad siis, kui juba raja peal sõidame....
    veel on päris "fun" olnud taisse sõit, kus seal pakistani kandis on sellised õhuaugud, et kukkumised on päris suured(võin eksida aga 100m kukkumised ikka on) ja raputab nii, et olen pea une pealt väga valusalt ära löönud.
    aga mul suht pohh, kui tuleb minna, siis tuleb minna.
    aga reeglina on kõik väga turvaline ja muud moodi paljudesse kohtadesse ei saagi.

  5. #5

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Ma selle "lennuk on ohutum kui auto" kohta lugesin kunagi, et selle teooria pooldajad võtavad alati aluseks läbitud kilomeetrid, mitte sõiduaja. Kuna aga lennuk lendab vähemalt 10 korda kiiremini, siis ei ole see päris õige arvestus. Kui võrrelda ajaliselt, siis ei pidanud see tulemus enam nii roosiline olema.

  6. #6

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Kõik, kes on kursis tänapäeva maailmaga, siis teavad, et kõige OHUTUM on liikuda lennukiga. Kindlasti kõige ohtlikum on liigelda autoga, sest tänapäeva statistika on selline.

    Olgem ausad, see mis Atlandi ookeanis juhtus Airbussiga, see on ikka ulme. Päevast päeva erinevad uudised...
    Olen elus vähe lennukiga lennanud, aga need mälestused on olnud parimad...see kiirendus jne kõik muu (Y), nuts.

    Ise arvan, et lennuk lendas kapitaalselt otse ookeanisse, aga huvitav on see, et kus on rusud?
    Samas loodan, et Airbuss võttis teise kursi ja pani kuhugi X saare poole ajama, või kasvõi Aafrika, maanduses kuskil maximaalselt X kõrbes.

  7. #7
    Pokkerihai Kasutaja antnx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 102

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Soovitan neid linke vaadata. See Adam Air 574 on täpselt sarnaste asjaoludega.

    Ja vsiu sa sattusid microbursti kui kukkusid 100m

  8. #8

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    ainuke sitt asi lendamise juures on see, et kõrvad lhäevad lukku.
    ma tean et peab mingit lutsukat imema või niisama neelama ( ;D ;D ;D ;D), aga no ma failisin :S :D

  9. #9

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Ma olen ka nende Air Crash Investigationi saadete suur fänn. Vaatasin neid pidevalt National Geographicu pealt vanas kohas, siin enam seda kanalit pole!

    Aga muidu ei meeldi ka lennata eriti. Lihtsalt ei meeldi see asi, et kui tõesti peaks midagi juhtuma, siis pole endal MITTE HALLIGI teha enam.

    Auto roolis on juhtsangad mu enda käes, võib küll juhtuda, et mingi unreal ootamatu kiirusega lendab keegi sisse, kuid ex paljudel juhtudel on juhil siiski võimalik õnnetus ära hoida või juhtida autot nii, et lõpptulemus parem oleks :)

    Lennanud olen kah juba suht palju, aga need 3 tunnised lennud juba ikka päris ropud, see Eesti - Taani 1.5h kannatab ära.
    Tavaliselt siis kui lennuk juba pöörded maha võtab ning laskuma hakkab, siis on mul tavaliselt pingelangus millegipärast ;D

  10. #10
    Vana Tegija
    Liitus
    Mar 2009
    Postitusi
    1 078

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Pole endal olnud veel juhust kunagi olnud lennukiga sõita, ja ausalt öeldes olen sellesse üldse üsna kartlikult suhtunud. Aga arvestades seda praegust juhtumit ja ka vsiu kommentaare, siis lennuisu see küll kusagilt otsast ei suurenda ;D

    Edit: Täpselt selle asja pärast, mis Turbogi mainis, et siis pole enam MITTE HALLIGI teha, autoga saad veel manööverdada (või saad kiiresti surma) laeva pealt ka võimalik veel kuhugi minema ujuda, aga lennuki peal lihtsalt oota millal see surm nüüd tuleb.

  11. #11
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Tsitaat Algselt postitas Kris
    ma ei ole teadlik kas mingi GPS seal musta kasti sees on mis aitab asukohta leida või midagi...
    peaks olema ju... ei teagi miks nad siis seda boxi ülesse ei leia

  12. #12

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Tsitaat Algselt postitas janek174
    Pole endal olnud veel juhust kunagi olnud lennukiga sõita, ja ausalt öeldes olen sellesse üldse üsna kartlikult suhtunud. Aga arvestades seda praegust juhtumit ja ka vsiu kommentaare, siis lennuisu see küll kusagilt otsast ei suurenda ;D
    Ma vist enamvähem olen lugenud ka oma lennukordi, aga praeguseks juba meelest läinud, kuid olen vist umbes 20 korda lennanud ;D
    Mul selliseid vsiu suguseid asju pole juhtunud, kõige hullem on olnud, kui Küproselt tagasitulles oli Eestis külgtuulega maandumine, lennuk ikka käis päris tugevate jõnksutega küljelt küljele ning pärast maandumist tehti lennukis aplaus :P

    AGA VOT SELLINE MAANDUMISKATSE VÕIS KÜLL MÕNUSALT JUNNI JAHEDAKS TÕMMATA ;D ;D
    http://www.youtube.com/watch?v=b43lAoovqd8

    Ning huvitav, mis tunne sellel piloodil oli? Mingi 10x mehisem tunne, kui autoga kuskil ilusast driftist auto sirgeks tõmmata? :)

  13. #13
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Tsitaat Algselt postitas RudiTurbo
    Ma vist enamvähem olen lugenud ka oma lennukordi, aga praeguseks juba meelest läinud, kuid olen vist umbes 20 korda lennanud ;D
    Mul selliseid vsiu suguseid asju pole juhtunud, kõige hullem on olnud, kui Küproselt tagasitulles oli Eestis külgtuulega maandumine, lennuk ikka käis päris tugevate jõnksutega küljelt küljele ning pärast maandumist tehti lennukis aplaus :P

    AGA VOT SELLINE MAANDUMISKATSE VÕIS KÜLL MÕNUSALT JUNNI JAHEDAKS TÕMMATA ;D ;D
    http://www.youtube.com/watch?v=b43lAoovqd8

    Ning huvitav, mis tunne sellel piloodil oli? Mingi 10x mehisem tunne, kui autoga kuskil ilusast driftist auto sirgeks tõmmata? :)
    ma olen ikka vahest ise alustanud plakustamisega ükskõik kuidas lennuk maadub.

  14. #14
    Pokkerihai Kasutaja antnx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 102

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Usasse jõudes euroopast plaksutasime ka kõvasti.

  15. #15

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Mu lennukogemuseks on päris ilus number 1 :D Aga miskit hirmu küll ei tunne lendamise ees. Kui kukub siis vast piinlema ei pea ja asi käib kähku. Aplaus oli ka minu lennul ja see minumeelest alati kui maandutakse, või mitte?

  16. #16

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Tsitaat Algselt postitas Oliverk
    Mu lennukogemuseks on päris ilus number 1 :D Aga miskit hirmu küll ei tunne lendamise ees. Kui kukub siis vast piinlema ei pea ja asi käib kähku. Aplaus oli ka minu lennul ja see minumeelest alati kui maandutakse, või mitte?
    Dno, mul küll vist rohkem kordi pole olnud :P

  17. #17

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Ma olen vana lennunduspede - virnade viisi raamatuid lugenud ning ainsaks arvutimänguks, mida ikka aegajalt mängin, on MS Flight Simulator. Noh viimases ei ole normaalse ilma ning abiseadmetega (GPS, autopiloot) lendamine (sh. tõus ja maandumine) eriline kunsttükk ka suurte reisilennukitega (n. Boeing 747-400) aga kui neid ei oleks ning ilm kehv (küljetuul, pilved madalal, kõva turbulents, udu jne.), siis on lood muidugi hoopis teised ning nagu ma kuulnud olen, polegi paljudel noortel pilootidel selliseks puhuks pardaseadmete rikke korral piisavat pädevust. "Vana kooli" pilootidele, kes tüürisid omal ajal mingeid Moskva-Vladivostoki lende minimaalsete abivahenditega sisuliselt igasuguse ilmaga, on see muidugi naljategemine.

    Mõningaid salvestusi lennukimeeskondade "viimastest sõnadest":
    1970 Kanada - lennuk DC-8
    Esimene ohvitser – Pete, sorry
    Kapten – meil toimus plahvatus...ooh, meil kadus juhitavus
    Esimene ohvitser...kurat, me kaotasime tiiva...
    Hukkusid kõik 108 pardal viibinut.

    1977 Las Palmas – maailma suurim lennuõnnetus (2 Boeing 747t põrkusid maandumisrajal kokku)
    KLM kapten: Seal ta on raisk ! See kuradi litapoeg tuleb ! Jumal küll, kao siit...kao siit !!!

    1989 Surinam, DC 8
    Esimene ohvitser: Nüüd on kõik, ma olen surnud !
    Kokkupõrge väiksema lennukiga, suurel said 176 187-st surma...

    1997 Indoneesia, Airbus 300
    Kapten: aaaaa...Allahu-akbar !
    Kõik 234 pardal viibinut said surma.

    2001 Venemaa, Tupolev-154
    Tundmatu meeskonna liige: Эх, все, пиздец!
    Lennuk kukkus alla vahetult enne maandumist Irkutskis. Hukkusid kõik 136 reisijat ning 9 meeskonnaliiget

    Mitmed Aerofloti lennuõnnetused kuulusid lausa musta huumori valdkonda: 1994. aastal kukkus alla venelaste Airbus 310, mille roolis olid kapteni 10-14 aastased lapsed, 1985. aastal "unustasid" (purjus) lumekoristajad end koos autoga lennurajale, 1975. aastal "paigutati" 28-kohalisse Jak-40 väikelennukisse 82 inimest (selles õnnetuses jäid isegi mõned inimesed ellu). Ning ärgem unustagem, et lennukatastroofid on tabanud ka Eesti NSV-d: http://et.wikipedia.org/wiki/Lend_CCCP-65856

  18. #18

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom
    2001 Venemaa, Tupolev-154
    Tundmatu meeskonna liige: Эх, все, пиздец!
    Lennuk kukkus alla vahetult enne maandumist Irkutskis. Hukkusid kõik 136 reisijat ning 9 meeskonnaliiget
    Selle tundmatu meeskonnaliikme ütlus läheb minu jaoks ka täiega nö. musta huumori alla.

  19. #19

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Üks sitt lennukogemus on minulgi: 2004. aastal tulime Egiptusest (esimene ja viimane kord, mil Aafrika lennufirmadega lendan) ning kuskil Valgevene kohal hakkas lennuk järsult kõrgust kaotama. Oli tunda, et vähemalt üks mootor töötab väga ebaühtlaselt, rihmad peale, laskusime umbes 2-3 km. kõrgusele, selge pilt et üsna kindel hädamaandumine; lõpuks saadi siiski asi kontrolli alla ja umbes pooleteist tunni pärast maandusime õnnelikult Tallinnas. Ega ta hea tunne ei olnud, sest meenus kohe alles juhtunud õnnetus: http://aviation-safety.net/database/...?id=20040103-0 ning oli teada, et lennuohutus on üks viimaseid asju, mille peale egiptlased mõtlevad.

    Pärast selgus, et kütusepumba rike ning sama lennuk enam uue satsiga Sharmi tagasi ei lennanud. See "juhtum" õnnestus reisikorraldajal Eesti meedias küll maha vaikida (mina kuulsin sellest paari päeva pärast ühelt lennunduses töötavalt sõbralt), kuigi varsti oli neid jamasid juba nii palju, et need jõudsid kiiresti ka meie ajalahetede esikaantele ning sellest ajast on Egiptuse charterite turg läinud peamiselt EA ning leedukate kätte.

  20. #20
    Pokkerihai Kasutaja andu_andu avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    training brain muscles
    Postitusi
    4 054

    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Lennukiga on lahe sõita, eriti meeldib õhku tõusmine.

Lehekülg 1, kokku 5 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES