Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 44, kokku 81 EsimeneEsimene ... 34424344454654 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 861 kuni 880, kokku 1609
  1. #861
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Aug 2010
    Postitusi
    452

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Aga ei maksustata Eestis ju hasartmängudelt saadavat tulu. Või olen ma valesti aru saanud? Lihtsalt äärmiselt kummaline on situatsioon, kus legaalseid tube ei maksustata, aga keelatud tube maksustatakse. Oskab keegi nimetada mõnda illegaalset tegevust, mille pealt peab makse maksma?

  2. #862
    Pokkerihai Kasutaja reggie avatar
    Liitus
    Jun 2009
    Postitusi
    1 705

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Sest legaalne tuba maksab sinu pealt maksud juba ära.

  3. #863

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas Fuzzy Vaata postitust
    Aga ei maksustata Eestis ju hasartmängudelt saadavat tulu. Või olen ma valesti aru saanud? Lihtsalt äärmiselt kummaline on situatsioon, kus legaalseid tube ei maksustata, aga keelatud tube maksustatakse. Oskab keegi nimetada mõnda illegaalset tegevust, mille pealt peab makse maksma?
    Kust sa üldse võtad, et sa pead keelatud tubade pealt mingeid makse maksma? See on nonsense ju.

    Legaalsed toad maksavad oma makse nii, et sina sellest arugi ei saa. Nagu ma korra juba ütlesin, siis mängijalt mingeid makse ei küsita.

  4. #864
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Aug 2010
    Postitusi
    452

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    @ Firzen:

    :D sry, lugesin su postitust valesti, vaatasin, et kirjutasid: "Ei tea kust sa seda kuulsid või võtad, et võite ei saa maksustada"

    @ Reggie:

    No ja registreerimata toad maksavad sinna riiki oma maksud, kus nad registreeritud on. Ma ei saa ju neilt palka, vaid kasutan nende teenust.

  5. #865
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas Firzen Vaata postitust
    Kust sa üldse võtad, et sa pead keelatud tubade pealt mingeid makse maksma? See on nonsense ju.

    Legaalsed toad maksavad oma makse nii, et sina sellest arugi ei saa. Nagu ma korra juba ütlesin, siis mängijalt mingeid makse ei küsita.
    Kui ma õigesti mäletan siis ETPF arvab, et tuleks litsentsita tubade võitude pealt makse maksta. Mis sellest arvad?

  6. #866
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Aug 2010
    Postitusi
    452

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Võibolla legaalsete tubade esindajad andsid neile juriidilist nõu

    Enivei, kena oleks, kui keegi asja õigusliku poolega kursis olev isik lööks faktid lauale ja paneks asja lukku. Mina näiteks tunnistan, et minu mõistus jääb lühikeseks selles osas. Loogika ütleb, et illegaalse tegevuse, nt varastamise, röövimise, narkootikumide jaemüügi jms maksustamiseks õiguslik pretsedent puudub, aga... Ootaks spetsialisti kommentaari.

  7. #867

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Kui ma õigesti mäletan siis ETPF arvab, et tuleks litsentsita tubade võitude pealt makse maksta. Mis sellest arvad?
    Nad võivad arvata, mis nad tahavad, aga selle teostamine on ilmselgelt võimatu. Selle jaoks peaks Eesti riik tegema ka mingid vastavad lepingud/kokkulepped kõikide maailma e-walletitega, krediitkaardi firmadega jnejne.

  8. #868

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Palun saage aru kahest asjast:
    - EV-s tuleb saadud tulu pealt tasuda tulumaksu. Ei ole vahet, kas see on teenitud palgatöö või pokkerimänguga.
    - Seaduses on sätestatud teatud tululiigid, millele kehtib maksuvabastus. Üheks neist on hasartmängutulu litsentseeritud mängukohtades. Kui mängukorraldajal puudub litsents, siis eri kehti võitudele ka tulumaksuvabastus.

    Selline on mõistagi asja teoreetline (juriidiline) pool. Praktikas ma ühtegi sellesisulist kohtulahendit küll (veel) ei tea. Kuid väita, et "EU-s on võidud maksuvabad", on puhas jama.

  9. #869

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Seni kuni EV peab pokkerit hasart- või õnnemänguks ei saa pidada seda tulu maksustatavaks isegi, kui tegemist on ebaseaduslikus kaughasartmängu kohas saadud tuluga, sest EV seaduse järgi ei maksusta riik mängja saadud tulu hasartmängust vaid kaughasartmängu korraldajat.

    Hasartmängumaksu seadus

    § 1. Hasartmängu objekt
    5) õnnemängu ja osavusmängu kaughasartmänguna korraldamisel tehtud panustest laekunud summa, millest on maha arvatud võidud;
    § 2. Hasartmängumaksu maksja
    Hasartmängumaksu maksab hasartmängukorraldaja.

    See pole isiklik väljamõeldis, selline on seadus.
    Viimati muudetud Firzen poolt : 26.10.11 at 21:07

  10. #870
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    2 534

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    § 12. Residendist füüsilise isiku tulu

    (1) Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku poolt maksustamisperioodil Eestis ja väljaspool Eestit kõikidest tuluallikatest saadud tulu, sealhulgas:

    7) pensionid, stipendiumid, toetused, preemiad ja hasartmänguvõidud (§ 19);

    § 19.
    Tulumaksuga ei maksustata:
    7) korraldusloa või registreeringu alusel läbiviidud hasartmängu võite;

    See pole isiklik väljamõeldis, selline on seadus.

  11. #871

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
    § 12. Residendist füüsilise isiku tulu

    (1) Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku poolt maksustamisperioodil Eestis ja väljaspool Eestit kõikidest tuluallikatest saadud tulu, sealhulgas:

    7) pensionid, stipendiumid, toetused, preemiad ja hasartmänguvõidud (§ 19);

    § 19.
    Tulumaksuga ei maksustata:
    7) korraldusloa või registreeringu alusel läbiviidud hasartmängu võite;

    See pole isiklik väljamõeldis, selline on seadus.
    Aiaiai. Siis on jah nii, et kui suudetakse ära tõestada, et sa said ebaseaduslikult kaughasartmängu operaatorilt tulu pead riigile maksma.

    Aga näiteks, kui sa käid Lätis ja võidad turniiri, pead Eestis makse maksma?

  12. #872
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Aug 2010
    Postitusi
    452

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    No sellisel juhul tundub, et lood on sitad. Peab Parex panka konto tegema.

  13. #873

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas Fuzzy Vaata postitust
    No sellisel juhul tundub, et lood on sitad. Peab Parex panka konto tegema.
    Sellisel juhul oled sa ilmselt ainus Eestlane, kes taolist varianti hakkaks kasutama.

  14. #874
    Grinder Kasutaja TaistoJ avatar
    Liitus
    Aug 2010
    Asukoht
    Võru
    Postitusi
    788

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
    Oleneb mis päeval teha, aga reaalselt on +2-4 päeva.
    Mina teen näiteks cashoute alati pühapäeviti ning viimased 3x4päevaga hakkama saanud.

  15. #875
    Grinder
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Värske kala turg
    Postitusi
    898

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Mind huvitav kuidas defineeritakse tulu? Pokkerimängijal võib pangas päris suur käive olla ja kui keegi tuleks tulumaksu nõudma oleks ilmselt suur segadus.

  16. #876
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Aug 2010
    Postitusi
    452

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Njah, võib ju maksuametile öelda, et väljavõetud raha kasutasin live-karjääri edendamiseks Riia kasiinodes (kuna Eestis käib vist ID-kaardiga see asi), aga tabas swong ja nüüd on RIP bankroll.

  17. #877
    Seina Augustaja
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    2 293

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas Fuzzy Vaata postitust
    Njah, võib ju maksuametile öelda, et väljavõetud raha kasutasin live-karjääri edendamiseks Riia kasiinodes (kuna Eestis käib vist ID-kaardiga see asi), aga tabas swong ja nüüd on RIP bankroll.
    Kui ehitaja ümbrikupalga automaatidesse jätab, siis kaob kohustus makse maksta ära?

  18. #878

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Aga kuidas on lood topeltmaksutamise kohta? Kui ytleme mingil 888 voi bodogil on litsents UKs vms .. mis siis saab?

  19. #879
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
    Mind huvitav kuidas defineeritakse tulu? Pokkerimängijal võib pangas päris suur käive olla ja kui keegi tuleks tulumaksu nõudma oleks ilmselt suur segadus.
    Kuskilt käis läbi, et kui on kahtlus pannakse su konto lukku ja sinu asi on tõestada kust raha pärit on mitte nende asi.

  20. #880
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Aug 2010
    Postitusi
    452

    Re: 888Poker - probleemid ja küsimused

    Tsitaat Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
    Kui ehitaja ümbrikupalga automaatidesse jätab, siis kaob kohustus makse maksta ära?
    See on nüüd natukene imelik võrdlus. Pokkerimängija võidab ja kaotab ju jooksvalt raha ning kasutab oma bankrolli oma töös kapitalina. Kas see, kui võtad raha välja, et sellega live pokkerit mängida teeb sellest koheselt tulu, mida maksustada? Analoogselt võiks küsida, mis hetkel tekib live mängijal see maksustatav tulu - kas kasiino uksest välja astumisel? Või lauast püsti tõusmisel?

Lehekülg 44, kokku 81 EsimeneEsimene ... 34424344454654 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 25 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 25 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES