Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 54

Hübriidvaade

  1. #1
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Algust on tehtud Pokkeriprod.com poolt läbiviidava intervjuude seeriaga, mis on plaanina olnud valmis juba ammu. Loodame, et tegemist on järjepideva ja jätkuva seeriaga, kus küsitleme mitmeid huvitavaid persoone ning isiksusi. Meie eesmärgiks on teieni tuua Eesti pokkerimaastikul leiduvate inimeste arvamusi ning kirjeldusi pokkeri kohta. Kuidas on pokker nende ellu jõudnud? Kuidas on pokker nende elu mõjutanud? Ning lisaks sellele veel palju küsimusi, mille kauda oskavad nad ehk anda nõu ja soovitusi ka teistele mängijatele Eesti pokkerikommuunis.

    Esimeseks valituks osutus ka Pokkeriprode foorumis tegutsev kasutaja, tuntud nime all Ok2aa. Esitasin talle nii üldiseid küsimusi pokkeriga tutvumise kohta, spetsiifilisemaid küsimusi online's mängimise kohta kui ka fakte meie oma foorumi pihta. Täpsemalt saate lugeda juba alljärgnevast.


    Andres: Kas saaksite rääkida lähemalt oma esimesest kokkupuutest/mälestusest seoses pokkeriga?

    Ok2aa: Pokkerit hakkasin mängima sõpradega homegameõdel. Mängisime kord nädalas Texas Hold'emi ning esimesed paar kuud sain konstantselt tappa. Mingi aeg leidsin netist play money peale mängimise võimaluse ja "harjutasin" sel viisil. Peale paari nädalat play money sit'n'gode mängimist hakkasin ka kodumängudel võitma. Vahepeal olin leidnud Internetist ka 2p2 foorumi (mis oli sel hetkel tõeline kullaauk, praegu on see pigem muutunud rohkem meelelahutusfoorumiks), alles sealt omandasin tegelikult põhitõed. Käisin korra ka Astorias 500.- turniiril, kus "luckboxisin" teisele kohale (võitsin ~2700 krooni). Paar kuud hiljem panin selle raha 50 taala kaupa partypokerisse ning sealt sai alguse minu internetis päris raha peale mängimine.

    A: Kas olete elutkutseline pokkerimängija, kui ei, siis kas olete plaaninud hakata?

    O: Ma ei ole elukutseline pokkerimängija ning ei plaani ka selleks hakata. Arvatavasti põleksin väga kiiresti läbi elukutselisena - mulle meeldib mängida paaritunniseid sessioone ning seejärel mõtted kuhugi mujale viia. Kõlab küll klisheena, aga pokkerimäng ei paku mulle piisavalt rahuldust, et ainult sellega tegeleda. Tavaliste inimeste seas töötamine on uskumatult stressivaba ning võtab swingidest tekkinud pinged ilusti maha.

    A: Perekonna/lähedaste suhtumine pokkerisse?

    O: Vanemate suhtumine on neutraale/pigem positiivne. Elukaaslane saab aru, millega tegemist. Veel mõni aeg tagasi lasin halbadel päevadel ning downswingidel oma igapäevast käitumist mõjutada ning siis oli ka elukaaslane pahane. Nüüd olen selles mõttes kõvasti arenenud – peale halba sessi olen 5-10 minutit veel halvas tujus aga siis suudan mõtted mujale viia ning normaalselt igapäevaseid toimetusi teha.

    A: Kas pokkeri tõttu on jäänud tegemata midagi olulist nn "Päris elus"?

    O: Kindlasti. Mul on siiamaani ülikool lõpetamata, kuna mingisugust motivatsiooni pole olnud. Nüüd olen õnneks asjad nii kaugele saanud, et on ainult lõputöö tegemata. Samuti pole minus tekkinud soovi karjääri teha.
    Samas on tänu pokkerile tekkinud palju rohkem võimalusi. Näiteks sain tänu pokkerist teenitud rahale eelmise aasta alguses oma endise töökohaga lõpparve teha ning minna hoopis teisele erialale tööle, kus ma alustasin praktiliselt nullist. Ma ei pidanud muretsema madala palga pärast ning sain teha tööd, mis mulle meeldis. Tulemusena märkasid mu töötahet ka ülemused ning praegu töötan samas ettevõttes märksa kõrgemal ametikohal.
    Arvan, et asjad, mis on pokkeri pärast tegemata jäänud, ei ole minu jaoks lihtsalt piisavalt tähtsad olnud ning seega ei ole ma kokkuvõttes millestki ilma jäänud.

    A: Kas tunnete, et pokkerimänguga teenitud raha on tulnud "kergelt"?

    O: Nii ja naa. Peale suuremat cashouti tunnen, et raha on lihtsalt tulnud. Samas mõne kuu lõpus oma tulemusi vaadates ning üles-alla kõikuvaid emotsioone meenutades mõtlen tihti: “Oli see raha siis seda väärt??”

    A: Kas pokker on toonud teie ellu lisavõimalusi?

    O: Jah, ühte näidet seoses töökohaga ma juba eespool kirjeldasin. Materjaalselt on ka rohkem võimalusi tekkinud – poes ei pea hindasid vaatama. Samuti pole mul ühtegi laenu ega liisingut aga ostmata pole ka midagi jäänud. Pluss on ka see, et tööjuures ei pea värisema oma töökoha pärast, kuna plaan B on alati olemas.


    Järgnevalt küsimused juba eelkõige online pokkeri kohta:

    A: Kas mängite pigem rahamängu või turniire?

    O: Mängin enamasti rahamänge, kuna turniirid on liiga aeganõudvad. Kui cash ära tüütab siis teen heads up sit and go’sid.

    A: Kui palju kulutate nädalas aega pokkerile?

    O: Pole kunagi mõõtnud aga pakun, et kuskil 10-14 tundi nädalas.

    A: Mis mängus end kõige paremini tunned, FR, 6max, HU. Hold'em, Omaha ... ?

    O: Põhiliselt No-Limit hold’em 6-max ja HU. Omahat oskan ka, suudan ehk pl100 taset võita, kuid väga kindlalt end seal ei tunne.

    A: Mis limiite regulaarselt mängite?

    O: Enamjaolt nl200 kuni nl600. Tase sõltub sellest, kus on parajasti kõige paremad mängud.

    A: Kui kaua kestab keskmine sessioon?

    O: Umbkaudu poolteist tundi. Peale seda väsin ära ja tulevad vead sisse.

    A: Tingimused/soovitused mängimiseks?

    O: Tuleb mängida rahulikus keskkonnas, puhanud peaga ning kainena. Igasugune alkoholikogus mõjutab kindlasti mängutaset ning ka peale paari õlle ma enam laudadesse ei istu. Pohmell ja väsimus on samuti minu jaoks suured segavad faktorid. Mängides kasutan alati mürasummutavaid kõrvaklappe, mis aitavad paremini keskenduda (muusika samal ajal mängib). See aitab ümbritsevad kõrvalmõjud neutraliseerida ning paremini keskenuda.

    A: Kus kohast pärineb teie "lauanimi" ok2aa?

    O: Täiesti lambist.

    A: Mis on teie arvates teie, kui pokkerimängija edu saladus?

    O: Ma ei teagi, äkki empaatiavõime? Pean tunnistama, et mängu analüüsimisele ma aega eriti ei kuluta. Proovin mängides alati vastase mõttekäiku ette aimata ning vastavalt tegutseda. Vastase kohta kogun informatsiooni igasugu pisiasjadest – showdown läinud kätest, betsizingust, screennamest jne. Kui nendele asjadele pidevalt tähelepanu pöörata, siis saab sealt väga palju kasulikku informatsiooni, mida enda jaoks ära kasutada.
    Iga võitva pokkerimängija edu saladus peitub tegelikult selles, et 95% ajast tehakse sirgjoonelist ABC mängu. Mõnikord tuleb teha herocalle ja suuri bluffe, kuid see on väga väike osa mängust. Enamus ajast peab mängima igavat, standard pokkerit ning 5% ajast tegema midagi teistmoodi (5% on isegi palju öeldud).

    A: Kui palju aega kulutate mängimise kõrvalt pokkerialaste oskuste parandamiseks/õppimiseks?

    O: Väga vähe. Mõnikord vaatan HEMis suuremad võidetud/kaotatud käed üle, kuid mängu analüüsi a’la ranka ma ei viitsi teha. Eks ma potil istudes või koeraga jalutades mõtlen erinevatele situatsioonidele, kuid HEMi ja excelit kasutan väga vähe.

    A: Soovitusi algajatele/uustulnukatele?

    O: Nagu eelmises vastuses mainisin – tuleb selgeks õppida pokkeri ABC ja seda ka praktikas kasutada. Praegu peaks olema algajatele väga palju materjali internetis – tuleb see kõik läbi lugeda ja praktikas läbi proovida. Kui on mõni tuttav pokkerimängija, siis tuleb tema käest nõu küsida.


    Lõpetuseks mõned küsimused faktipõhised küsimused Eesti pokkeri kui ka Pokkeriprode foorumi kohta:

    A: Eesti pokkerimaastikul meeldejäävaim persoon?

    O: Peab ütlema, et meeldejäävaid persoone on päris palju. Privador, Ranka, Naxer – kõik on omamoodi staarid Eesti väikeses pokkerikommuunis.

    A: Eesti parim mängija online pokkeris?

    O: Pakun, et parim/kõrgeimatel limiitidel mängiv inimene ei postita Eesti foorumites ning seega ei oska kedagi välja tuua. Eesti mängijatega mul väga kokkupuuteid pole ning ei oska ka kedagi esile tõsta.

    A: Pokkeriprod.com foorumi parim postitaja?

    O: Privador

    A: Pokkeriprod.com foorumi abivalmim kasutaja?

    O: Ranka, Tigrano, ESTPatrick.




    Tänaksin siinkohal isiklikult tänada ok2aa'd korralike ning sisukate vastuste eest ning loodan, et ka järgmine väljavalitu/intervjueeritav leiab endas motivatsiooni vastata sama hästi ja põhjalikult.
    Samuti mainiksin, et tegemist on minu poolt esimese taolise asja läbi viimisega, seega võib esineda mõningaid kohmekus vigu ja ebaprofessionaalsust, kuid arvan, et asi ei ole hull ja kannatab kriitikat.

  2. #2
    Klubi Liige Kasutaja rohelinekonn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 808

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Päris muhe lugemine jaksu edaspidiseks jään ootama.

  3. #3

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Tõsine plagiaat. Oleks siis võinud ka ikka viidata küsimuste tõelisele autorile. ;D

  4. #4
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 080

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Ka mina lugesin seda intervjuud praegu esimest korda ja ma ütleks sellise sõna:

    == N U T S ==

  5. #5
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Jah, paar küsimust on tõesti ka masterpuppet välja mõelnud. Tänu ja kiitus tallegi.

  6. #6

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Päris nurmaalne lugemine

  7. #7
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Hea lugemine

    Väga meeldis see tööl käimise point, sest paljud ei saa aru, et miks peaks töö käimal, kui pokkeriga saab oskaja mängija ka väga head raha teenida.

    Hea töö Andres ja tublid vastused Ok2aa.

  8. #8

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Väga mõnus lugemine. :)

    Oleks võinud veel pikemat teksti lugeda, aga ega vist midagi täpsemalt ise ka küsida ei oskaks.

  9. #9

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Väga kena!
    Jätkake samas vaimus.

  10. #10

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    wp nh

  11. #11
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Meeldib, et ok2aa teeb erialast tööd madalama palgaga, mis talle korda läheb. Endal on töökoht, kus makstakse poole kohaga käimise eest täiskoha palka, aga töö on nii mõttetu, et tunnen kuidas lasen koolis raske vaevaga saadud erialased teadmised raisku.

  12. #12
    Klubi Liige Kasutaja pikk28 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Viimsi
    Postitusi
    6 695

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    väga cool lugemine!

  13. #13
    Õpihimuline Mängur Kasutaja Foux avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    486

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Very good

  14. #14
    Vana Tegija
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 402

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Super, ootan põnevusega juba järgmist :)

  15. #15

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Väga kena!
    Selliseid asju ootan ja ootavad teised ka tõenäoliselt. :)

  16. #16

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Tõesti lahe lugemine, samas tekib sellise intervjuu lugemisega küsimusi, mida tahaks veel lisaks teada.

  17. #17

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    väga huvitav.
    ootan järge.

  18. #18

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    great

  19. #19
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 903

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Tsitaat Algselt postitas virx747
    Tõesti lahe lugemine, samas tekib sellise intervjuu lugemisega küsimusi, mida tahaks veel lisaks teada.
    tänud andresele ja foorumile positiivse tagasiside eest. ma arvan, et kellelgi ei ole midagi selle vastu kui siin threadis küsimusi esitate ja ma proovin vastata jõudumööda.

  20. #20

    Re: Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.

    Kui kaua läks aega kui said aru, et ei taha elukutseliseks hakata? või oli kohe algusest peale selge, et mängid vaid lisasissetuleku ja entertainment value peale?

Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES