Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 53
  1. #1

    Kalorite ja MTT grind.

    Kuna päeviku pidamine on taas moodi minemas, hakkan ka mina halama pigem siin ja mitte spämmima teiste päevikuid nii palju.

    Astusin täna kaalule, et näha siis oma aastatepikkuse hävitustöö tulemusi ja esimene šokk oli käes, kui kaal kirjutas ette Err§§*. Õnneks oli tegemist päriselt tehnilise erroriga ja pärast väikest loksutamist andis vastuseks tagasihoidlikud 122,9kg.

    Ei taha introt kahe A4 peale lirtsuda- lühidalt hakkan kajastama seda õudset kaalulangetusteekonda, natukese pokkerit ja ka nikotiini võõrutusnähtusid. Mida aeg edasi, seda rohkem loodetavasti saan minna ainult pokkeri ning reformierakonna kirumise peale üle.

    Kaalugrindi osas lühidalt-täiesti puccis kui palju on infot netis, mis veel omakorda vastandub omavahel, ehk siis otsustasin ,et alustan preflop lihtsalt ja lõpetan selle lõppematuna näiva ettevalmistuse (olen netis lugenud, podcaste kuulanud mitmeid kuid juba-hakka või uskuma, et oma aju üritab mind eemale hoida sellest teekonnast). Preflop siis näeb välja nii, et tõmbasin mingi kalorilugemise äppi(myfitness pal, mida naine ka siin selgitanud mulle ) , baas on 2300 kalorit päevas ja eks jooksvalt hakkan ka adjustima kui winrate ei parane. Baasi osas veel nii palju, et "tühjad kalorid " jätan ka (ei tea selle mõiste tegelikku sisu:aga õlled ja magus kraam) ja parem panen nende asemel väikse šašliku naha vahele.

    Edit: kui vaid **#¤%%&&>/# saaks estpatrickule ja kakahirmutisele oma kaalu jagada, kes seda päriselt vajavad ma snapiks selle võimaluse.

  2. #2
    Oih, väike OlyBuux 💨🦨 #OlyMoments Kasutaja Kakahirmutis avatar
    Liitus
    Oct 2010
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    4 837

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Mis siis muud kui edu! Jõutrenn aitab palju, eriti kui veel tekib välja veninud nahka alla võtmisel.

  3. #3
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Üldse ei meeldi kaalus soovitusi anda, sest nagu ise kirjutasid, siis vastuolulist infot on palju. Sisuliselt iga li*s kiidab oma vi**u, kuid algtõed on vähemalt kõigil (üldijuhul) sama ja ka sul - füüsika või keemia. Tarbida tuleb vähem, kui kulutada ja nii lihtne see ongi - isegi kui tarbid "tühjasid" kaloreid, kuid kulutad rohkem, kaal langeb.

    Kuid siiski annan soovitused:
    👉 1. kui sittagi ei tea, siis kõige lihtsam: https://krfitness.ee/
    Ainuüksi need menüüd seal väga head. Kui ei viitsi kaaluda ega lugeda, kuid kasutad neid koostisosi "enam-vähem" on väga hea stardipakk;
    👉 2. ära karda süsivesikuid. võid vältida, aga ära karda. süsivesikud pole halvad, sest taaskord kõik taandub
    👉 3. kui ei viitsi midagi teha, siis näita ülaltoodule keskmist 🖕🖕 sõrme ja tee asi veel lihtsamaks

    👉 a) loobu kõikidest jookidest ja alles jäävad ainult kolm jooki - maitseta vesi, tee ja kohvi - teele võid lisada mett, kohvile piima - kõik ainult need kolm jooki, ilma eranditeta;
    👉 b) ära lisa toitudele ühtegi grammi soola ega suhkrut - null tolerants - ühtegi grammi - suhkruasendajat võib. Soolasid saab edukalt asendada kõikide ürtidega;
    👉 c) ära tarbi ühtegi "lisandkastet" - majonees, ketšup, sinep, bbq kasnmed jms. erandid on hapukoor (10%), Felxzi suhkruta ketšup (see on nuts!) ja Hellmansi Light than Light majonees (mitte segi ajada Hellmans Lightiga);
    👉 d) ära hakka lehmaks ega kannata tühja kõhtu s.t. tarbi võimalikult palju valgulisi tooteid - kõik lihad, kodujuust, hapukoor, kakao, munad, kõik köögiviljad (s.h. kartul) ja süües peab kõhu saama korralikult täis;
    👉 e) ära alatarbi toitu - kui kõht on tühi, siis söö ja tee toitu ette. tee suur hunnik snitšelid, kanakoibi vms. ja söö, et kõht oleks täis. Proovi mitte unustada kõrvale miskit taimset - kasvõi hapukurk, mõned tomatid, porgand vms. aitab seedimise ja kõhukinnisuse vastu.

    Ja ongi kõik. Kui ei viitsi seda kolmandat punkti, et nii räigelt "ühekülgselt" süüa, siis võta Kristo Arro kava. Seal on võikudest kuni pizzani, burgerist kuni omletii, pastast kuni kartulisalatini. Ei midagi keerulist.

    Kokkuvõttes. Ca. kuuga on keha kohanenud ja enam midagi muud süüa ei tahagi. Pläustid pigem hakkavad vastu.

    PS! Ja kui jooks, siis õlled unusta. Viin mullivee ja sidruniga või Rumm coca-zero, jää ja laimiga. Miskit taolist, aga kindlasti mitte mõttetuid õllesid v.a. juhul,. kui otsustad süssareid piirata (sisuliselt kolmas punkt) ja tunned, et süsikate isu. Siis ka alkovaba õlle on päris hea vaheldus kolmele "igapäevasele" joogile.

  4. #4

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tsitaat Algselt postitas Kakahirmutis Vaata postitust
    Mis siis muud kui edu! Jõutrenn aitab palju, eriti kui veel tekib välja veninud nahka alla võtmisel.
    Jõutrenn tuleb ka alates 26ndast,kui kodu lähedal avatakse jõusaal ja ületee naaber hea tuttav,kes juhuslikult ka treener( luckbox vähemalt põhjas )- lubas koos hakata külastama seda ,et aidata mu puudulikke teadmisi jõusaalis. Siis peab jälle hakkama adjustima kaloreid ja kujutan ette esimesed kuud võib olla peavalu kuni asjad hakkavad juba harjumuseks muutuma.

  5. #5
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tsitaat Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
    Jõutrenn tuleb ka alates 26ndast,kui kodu lähedal avatakse jõusaal ja ületee naaber hea tuttav,kes juhuslikult ka treener( luckbox vähemalt põhjas )- lubas koos hakata külastama seda ,et aidata mu puudulikke teadmisi jõusaalis. Siis peab jälle hakkama adjustima kaloreid ja kujutan ette esimesed kuud võib olla peavalu kuni asjad hakkavad juba harjumuseks muutuma.
    Mul enda jõusaal ja all, aga ei viitsi absoluutselt minna :D Ma päris tahaks näah, et "jõutrenn tuleb alates 26-ndast". Selle jaoks peab küll iseloomu olema - mul seda ei ole, kuid samas jõutrenn ei sobigi kõigi jaoks.

  6. #6

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Üldse ei meeldi kaalus soovitusi anda, sest nagu ise kirjutasid, siis vastuolulist infot on palju. Sisuliselt iga li*s kiidab oma vi**u, kuid algtõed on vähemalt kõigil (üldijuhul) sama ja ka sul - füüsika või keemia. Tarbida tuleb vähem, kui kulutada ja nii lihtne see ongi - isegi kui tarbid "tühjasid" kaloreid, kuid kulutad rohkem, kaal langeb.

    Kuid siiski annan soovitused:
    👉 1. kui sittagi ei tea, siis kõige lihtsam: https://krfitness.ee/
    Ainuüksi need menüüd seal väga head. Kui ei viitsi kaaluda ega lugeda, kuid kasutad neid koostisosi "enam-vähem" on väga hea stardipakk;
    👉 2. ära karda süsivesikuid. võid vältida, aga ära karda. süsivesikud pole halvad, sest taaskord kõik taandub
    👉 3. kui ei viitsi midagi teha, siis näita ülaltoodule keskmist 🖕🖕 sõrme ja tee asi veel lihtsamaks

    👉 a) loobu kõikidest jookidest ja alles jäävad ainult kolm jooki - maitseta vesi, tee ja kohvi - teele võid lisada mett, kohvile piima - kõik ainult need kolm jooki, ilma eranditeta;
    👉 b) ära lisa toitudele ühtegi grammi soola ega suhkrut - null tolerants - ühtegi grammi - suhkruasendajat võib. Soolasid saab edukalt asendada kõikide ürtidega;
    👉 c) ära tarbi ühtegi "lisandkastet" - majonees, ketšup, sinep, bbq kasnmed jms. erandid on hapukoor (10%), Felxzi suhkruta ketšup (see on nuts!) ja Hellmansi Light than Light majonees (mitte segi ajada Hellmans Lightiga);
    👉 d) ära hakka lehmaks ega kannata tühja kõhtu s.t. tarbi võimalikult palju valgulisi tooteid - kõik lihad, kodujuust, hapukoor, kakao, munad, kõik köögiviljad (s.h. kartul) ja süües peab kõhu saama korralikult täis;
    👉 e) ära alatarbi toitu - kui kõht on tühi, siis söö ja tee toitu ette. tee suur hunnik snitšelid, kanakoibi vms. ja söö, et kõht oleks täis. Proovi mitte unustada kõrvale miskit taimset - kasvõi hapukurk, mõned tomatid, porgand vms. aitab seedimise ja kõhukinnisuse vastu.

    Ja ongi kõik. Kui ei viitsi seda kolmandat punkti, et nii räigelt "ühekülgselt" süüa, siis võta Kristo Arro kava. Seal on võikudest kuni pizzani, burgerist kuni omletii, pastast kuni kartulisalatini. Ei midagi keerulist.

    Kokkuvõttes. Ca. kuuga on keha kohanenud ja enam midagi muud süüa ei tahagi. Pläustid pigem hakkavad vastu.

    PS! Ja kui jooks, siis õlled unusta. Viin mullivee ja sidruniga või Rumm coca-zero, jää ja laimiga. Miskit taolist, aga kindlasti mitte mõttetuid õllesid v.a. juhul,. kui otsustad süssareid piirata (sisuliselt kolmas punkt) ja tunned, et süsikate isu. Siis ka alkovaba õlle on päris hea vaheldus kolmele "igapäevasele" joogile.
    Sihuke rankatabel-food edition peaks olema esimene google otsingus,mitte need absurdsed eeposed-kui kõike netis usuks k.a kui vastandub,siis iga viimse kui toiduga sul 10a pärast vähk ja oled maha koolenud ja üldse midagi süüa ei tohi.

  7. #7

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Mul enda jõusaal ja all, aga ei viitsi absoluutselt minna :D Ma päris tahaks näah, et "jõutrenn tuleb alates 26-ndast". Selle jaoks peab küll iseloomu olema - mul seda ei ole, kuid samas jõutrenn ei sobigi kõigi jaoks.
    Üksinda mulle see ma arvan ei sobikski ,aga kaalu väline määraja ka see ,et ka olen ääretult nõrgaks muutunud ekraani taga elades- ei ole normaalne,et 32 aastasena mul juba 10 minutit last süles hoides hakkab iga kehaosa teada andma,et palun aitab ja pane see laps nüüd maha-nagu kui see pole tõuge mingeid muutusi teha,siis ma ma läbi kukkunud elus enda silmis.

  8. #8
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tsitaat Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
    Sihuke rankatabel-food edition peaks olema esimene google otsingus,mitte need absurdsed eeposed-kui kõike netis usuks k.a kui vastandub,siis iga viimse kui toiduga sul 10a pärast vähk ja oled maha koolenud ja üldse midagi süüa ei tohi.
    See Google ongi üks hirmus asi. Kui googeldada ja erinevates fitness foorumites sobrada, siis leiad need "vindi ülekeerajad", kes räägivadki, et loomset valku tarbides on sult varsti elu nii perses, et neerud läbi ja sada muud asja. Muuseas. Ära imesta, kui keegi tulebki ka siia foorumisse oma neerujutuga ja tsiteerib mu posti, et "kuula jah teda, varsti sul neerud perses".

    Igatahes. Oletame, et jätkadki googeldamisega, "neerujutud" omale selgeks teinud ja seetõttu jõudnud järeldusele, et see valk on üks paha asi, et varsti enam neerusid ei ole. Googeldad edasi. Siis satud juba järgmiste postide peale (tavaliselt samade isikute poolt), kes räägivad, et need taimsed toidud on üldjuhul ikka pasad, sest "marjad on kui kommid ja süsvesikupommid" ja "kartul on ka süsivesik" ning kui neid süüa, siis tarbid üleliia süsivesikuid ja hoopis lähed paksuks! Lisaks lihas kaob ära!

    Ja siis googeldad edasi ja loed ning lõpuks jõuadki järeldusele, et kaalulangetamine on üks jõhker trenn, päevad läbi sparglinärimine ja miskite lahjade puljongite lürpimine. Kell 18:00 ei tohi enam midagi süüa ja kõik tuleb kirja panna.

    Siis vaene inimene seda kõike usubki ja proovib kõigest väest, kuid ei saa üle sellest pisikesest mäest. Seda seepärast, et talle on räigelt valetatud või valeinfot levitatud. Tunneb, et on lihtsam alla anda ja loobuda, sest seatud eesmärki on võimatu täita.

    Ja paraku ongi seda eesmärki võimatu saavutada, kui sellist utoopilist jama levitatakse.

    Pokkeris on teinekrod samasse auku, nagu näiteks netipokker on rigged, botte ja regulare täis, võita ei saa ja vaja on 252 erinevat coachi, GTO peab olema peas, veel vaja 10 programmi, arvutit, tabelit, mindset coachi, Ants Rootslase süsteemteraapiat, tsakrate avamist ja sada muud asja.

    Mu tekst on utreeritud, kuid paraku siiski sinna auku ülevõlli juttu on ka siit foorumist aetud ja loetud (näiteks tupik), kus lihtsad asjad on aetud keeruliseks. Tegelikult on ju kõik lihtne ja elementaarne - pokkeris võitmisel tuleb lihtsalt teha vähem vigu, kui su vastased ja kaalu langemitamisel tarbida vähem, kui kulutada.

    Võimalusi mõlemal on mitmeid. Pokkeris võib ju ise saada kõikidest paremaks (väga raske) või siis otsida vastased, kellest oled parem (kõige lihtsam) ja kaalu langetamisel on sama - kas siis võttagi asju räigelt tõsiselt, et igat grammi kaaluda, iga päev 2 tundi trenni, igat suutäit lugeda (väga raske) või lihtsustada menüüd ja lihtalt valida, mida sa suhu topid (kergem).

    Eesmärk peaks olema paigas. Kui tõesti soovitakse festivalidel super high rolleris munni mõõta, siis bumhunt pole kõige parem valik; kui aga võita või lihtsalt hobikorras mängides mitte raha kaotada, on kergemate mängude otsimine ehk õigem valik.

    Sama kaaluga. Kui eesmärgiks pole, et iga veresoon on kui terminaatori voolik, mis peab välja paistma ja 6-packil iga kuubik reljeefselt näha, siis võib ju igat suutäit lugeda; kui aga stabiiselt ja sujuvalt kaalu kaotada, siis saab asju võtta lihtsalt ja rahlikult, alustades pisikorrektuuridest igapäeva tarbimises.

  9. #9
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tegelt siia teemadesse võiks veel müüte kirjutada. Just kartul, rasvad jne., aga ei viitsi solkida.

    Toon miski praktilise näite ka. Ühepajatoit. Ma kujutan ette, kuidas inimesed teeksid silmad suureks, et sellist "jama" süües oled varsti suuremas kaalus, kuid tegelikkuses on tegu vägagi täisväärtusliku toiduga. Midagi sarnast võiks olla ka seapraad kartuliga või kapsahautis.

    Aga võtame ühepajatoidu, mis on väga ideaalne näiteks. Efektiivsuse suurendamiseks suurendada lihaosakaalu ja valida võib-olla natuke vähem rasvast liha või kasutada näiteks veisehakkliha. Aga see pole mu arvates nii oluline, lihtsalt efektiivsuse mõttes.

    Antud toidus on olemas kõik kenalt - rasvad ja valgud ning ka süsivesikud. Süsivesikud pole nii olulised, kuid kuna kõik taimsed toidud sisaldavad kiudaineid ja ühtlasi ka süsivesikuid, siis pole erilist vahet.

    Ja kokkuvõttes selline toit, kus on liha ja köögviljad on IDEAALNE. Juba ka seepärast, et seda saab korduvalt ülessoojendada ja koostisosi saab vastavalt oma maitsele muuta. Näiteks, kui ei taha progandit või tahab just rohkem või kartul jne. Täpselt sama ka kapsahautisega.

    Ja nende toitude nimekiri on lõpmatu. Võtame näiteks pasta bolognese või suvalised makaronid hakklihaga. Täpselt samamoodi saab seal muuta koositosi ja tegu on ka vägagi ideaalsete kaalulangetamise toitutega. Tõsi. Nende puhul peab natuke järgima siiski pasta / makaronide kogust, kuid rusikareeglina on jälle tõsta valkude kogust, siis neid makarone niipalju ka sisse ei mahu.

    Ja lõpetuseks kogu selle jutu pointiks. Kui toit on täisväärtuslik, siis ülesöömine ei ole probleemiks, seda seetõttu, et see muutub pöördvõrdeliseks. Kui sööd liiga palju, siis lihtsalt selle arvelt on kõht pikemalt ja isegi väga pikalt täis, et järgmine toidukord iseeneseselikult liigub edasi.

    Siit tuleb ka kavade erinevus. Kristo Arro kavas tuleb süüa järjekindlalt - neli korda päevas ja pigem selle põhjuseks ongi see, et tekiks elustiil ja seetõttu mina ka tema kava soovitan. Ainuüksi retseptivalik on seda väärt ja maitsed on suurepärased.

    E: Rohke mei kirjuta, sattusin hoogu rsk :D

  10. #10
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 606

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Ma siin üritan ka alla saada. Ja olen aru saanud ühest asjast. Minul ei lähe kokku tähtpäevad ja dieet. Kui lähen ikka kellegi sünnale tahan süüa-juua, mitte nittida seal.Ja suvel on asi perses. Käid ju palju väljas ja ikka tuttavaga ei joo ju klaas vett.
    Sügisel kergem sulged 4 seina vahele ja pole "ahvatlusi"
    Nii et loeks siin huviga, mis siin toimib ja mitte.
    Ja 6-packiga on see teema, et keegi rääkis, et jõusaali-dieeti võid ju teha, aga keha võtab pekki igalt poolt mujalt kui kõhult. Seda võtab ta kõige VIIMASENA, kui kuskilt enam ei ole võtta.

  11. #11

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Mis ma selle 2 kuu eeltööga õppisingi on see ,et tasub lihtsalt pea ees vette hüpata ja mitte lasta endale ligi seda keeruliseks ajamist,mis hirmutaks iga normaalse inimese sellest elustiilist kaugemale. On mingi baas Xkalorid mille puhul kaal püsib-sööd rohkem võtad juurde ,sööd vähem võtad alla,suht lihtne gto. Samuti pole mingitki plaani kiirelt alla võtta ,siis ongi 2 kuu pärast tupiktee ja viskad kõik prükkarisse + tahaks ilma südamearsti vastuvõtuta hakkama saada (mis suur risk,kui võtta väga kiirelt alla olles rasvunud juba)

  12. #12
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tsitaat Algselt postitas privador Vaata postitust
    Ma siin üritan ka alla saada. Ja olen aru saanud ühest asjast. Minul ei lähe kokku tähtpäevad ja dieet. Kui lähen ikka kellegi sünnale tahan süüa-juua, mitte nittida seal.Ja suvel on asi perses. Käid ju palju väljas ja ikka tuttavaga ei joo ju klaas vett.
    Sügisel kergem sulged 4 seina vahele ja pole "ahvatlusi"
    Nii et loeks siin huviga, mis siin toimib ja mitte.
    Ja 6-packiga on see teema, et keegi rääkis, et jõusaali-dieeti võid ju teha, aga keha võtab pekki igalt poolt mujalt kui kõhult. Seda võtab ta kõige VIIMASENA, kui kuskilt enam ei ole võtta.
    Ega Butterfly Abs oligi seebikamuttide unelm, kes topshopist tellisid ja arvasid, et lokaalne rasvade põletamine on võimalik. Samuti rasvadel on üldjuhul kogunemise järjekord ja sealt ka siis vastupidiselt - samamoodi ka kaob.

    Meestel kõhule, naistel puusadele ja siis juba hakkavad säärtele ja kätele ehk tekib nii öelda Michelini mees. Samas järjekorras ka nad kaovad.



    Huvitav küsimus on, et miks sellises järjekorras. Kas tegu võib olla evolutsioonilise kaitsega, et kui toona kannatasime söögipuuduse käes, siis varude tekkimisel esimesena üritati kaitsta rasvkudedega elutähtsaid organeid ja lisaks oli ka sealt vajalik energia kiirelt kättesaadav?

  13. #13

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    See kõlab väga loogilise evolutsiooni käiguna. Tarkusehammastega oli ka see lugu,et kunagi olid nad meile vajalikud seoses toitumisega ja lõust oli ka ettepoole(ei viitsi täpselt järgi uurida),aga tore infokild oli ikka. Kui keegi veel teada saaks milleks seda pimesoolt vaja on/oli ...evolutsiooniliselt.

  14. #14
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tsitaat Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
    See kõlab väga loogilise evolutsiooni käiguna. Tarkusehammastega oli ka see lugu,et kunagi olid nad meile vajalikud seoses toitumisega ja lõust oli ka ettepoole(ei viitsi täpselt järgi uurida),aga tore infokild oli ikka. Kui keegi veel teada saaks milleks seda pimesoolt vaja on/oli ...evolutsiooniliselt.
    No see, mis ma välja käisin, see oli mul lihtsalt oletus. Seega ei maksa seda tõepähe võtta. Pimesoolel pole ju raske arvata, et tegu oli ka midagi, mis aitas seedimisele kaasa ja pole ju välistatud, et tänaselgi päeval võib vajalik olla, kuid siiski peetakse rudimendiks.

    Nii võttes pole meil ju ka sapipõit otseselt vaja, sest sapipõie funktsionaalsus on ju ülilihtne ning kattub väga selle teema - kaalulangetamisega ja seda tegelikult võiks teada. Ise googeldagu juurde, kes tahab, aga annan tööpõhimõtte.

    Sapipõis siis ülilihtne põis, kuhu koguneb maksas toodetud sapp. Sapp aitab lõhustada soolestikus rasvasid. Kui inimene sööb midagi, mis sisaldab rasvast, siis vabaneb soolestikus hormoon, mille nime ma ei mäleta.

    See omakorda põhjustab sapipõie kokkutõmbamise, mille tulemusena vabaneb sapp peensoolde ja aitab lagundada rasvasid. Lihtne. Sisuliselt doominoefekt, et üks asi viib teiseni.

    Kui nüüd hakata sparglit nätsutama ja mingeid lahjasid veesuppe sööma, kus rasvasid ei ole, sest rasvad ju pidid olema hästi halvad, sest teevad paksuks, siis mida arvad, mis juhtub?

    Sapp jääb sapipõite, sest toda hormooni, mille nime ma ei mäleta, ei vabane ja sapipõis ei tõmba kokku. Mis siis edasi juhtub? Kui sapp seisab sapipõies, siis ta hakkab kontsentreeruma ja omakorda kristalliseeruma.

    Selle tulemusena, kui sappi ei eritata, tekivad juba väikesed kivikesed ja aja jooksul tekib neid järjest rohkem ja suuremaid. See ongi sapikivide tekke mehhanism. Et neid vältida, siis tuleks siis ei tohiks dieetidega hulluks minna ja loobuda rasvadest! See on suurepärane viis sapikivide tekkeks.

    Teise näitena neerukivid. See on ka osalt kaaluga seotud. Neerukivide tekkemehannism on suht sama. Mida vähem vedelikke neerudest läbi käib, seda rohkem soolasid neerudes kristalliseerub ja tekivad kivid.

    Kaalulangetamisel unustatakse tõsiasi ära, et olulise osa vedelikest me saame toiduga, eriti kui ülesööme. Kui nüüd ülesöömine lõppeb, siis hakkab tekkima vedelikupuudus, mida me ei pruugi tunnetada.

    Ja kuna vedelikke ei käi neerudest läbi, tekib neerukivide oht. Seega, kui kaalu langetades või ka üldse, märkad, et uriiin on pidevalt tume - tarbi natuke rohkem vedelikke. Vesi, tee, kohvi - jah ka ka kohvi. Kohvi, kui diureetikumi juttudega võib Kuu peale minna, sest kohvi küll aitab vett väljutada, kui netovedeliku kaotust ei tule.

    Ja siit ka vastupidi, et parim viis neerukivide vältimiseks on tarbida palju vedelikke. Vedelikel on loputav mõju, mis aitab eos kristalliseerunud soolad väljutada.

    On olnud neerukivi. Ei soovita. See on valu, mida ei saa kirjeldada. Valu, mis ajab oksendama. Muuseas. Sapikivid pidid ka väga valusad olema. Seega lihtsam on neid vältida.

    Väike pitl ka sapikividest ehk ei räägi miskitest mikrokividest.

    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


    EDIT: Ja siis niipalju, et kui sapipõit ei ole, et mi siis saab? Kui sapipõit ei ole, siis kui enne erituv sapp kogunes sapipõite ja seda väljutati peensoolde, kui oli vaja rasvasid lõhustada, siis peale sapipõie eemaldamist eritub sapp pidevalt peensoolde.

  15. #15
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Trbel. Sa tegid nii hea päeviku, et korra spämman veel. Tegelikult sellised asjad, alates kaalust lõpetades igapäevase bioloogiaga, peaks olema kooliõppekavas, mitte õppima, mitu varvast ja silma inimesel on.

    Kasvõi elementaarne näide, et palavikku ei tohi alandada lampi, sest palavik on immuunsüsteemi osa ja tööpõhimõte on ka lihtne ning geniaalne. Täpsemalt. Kuna paljud viirused on kohastunud eluks väga kitsas temperatuurivahemikus, siis väike temperatuuritõus pärsib nende paljunemist.

    See ongi kõige lihtsam tööpõhimõte. Keha tõstab temperatuuri, et viirused ei saaks paljuneda ja immuunsüsteem saaks nii kiiremini võidu ja inimene paraneb kiiremini. Lisaks on seal ka veel väiksemaid nüansse, et miks on "väike" palavik hea.

    Kui koolis nii lihtsaid asju õpetataks, siis inimesed ei tõttaks alla 39 kraadiga palavikku alandama ja seeõttu nad paraneks ehk päev kiiremini, mis tõttu puuduks nad töölt vmns. vähem. Samuti ei ummistaks emosid ega perearste.

    Sarnaseid näiteid võin võtta vöölt kui indiaanipealik skalpe. Näited elus enesest, igapäevased, lihtsad ja loogilised. Sama ju kaaluga - et kuidas toimub kaalulangetus; kuidas tekivad kivid; palavikud, nohud, köhad, põletikud.

    Ei. Me õpetame kohati mingi süvabioloogiat.

  16. #16

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Kas siis sinul ei olnud vedelike tarbimine elementaarne ? Õnneks mul grindimisega see juba juurdunud ,et kohvi,tee,või sidruni värska pea alati ees,ehk siis ei usu,et järsku vedeliku tarbimine väheneb. Kuna ka nikotiiniga kõik ,eeldan et pigem suureneb vedelike tarbimine. Eeldan olla täiesti ärevil ADHD(moodne haigus mille diagnoosi jagatakse rohkem kui omal ajal toidutalonge) jänes lähinädalatel ja olen leppinud ,et tuleb lihtsalt üle elada 1 minut korraga. Kuna olen ka varem proovinud loobuda,siis tean ette ,et põhivalu algab 3-4ndast päevast. Alguses tuhina pealt oled motiveeritud ja igast rõõmuhormoone täis nagu tupic alguses oli spinnidega .... ja siis tuleb argipäev . Aaa ja miks ma seda üldse kõike teen, mul täiesti tühjast kohast hakkas tekkima juba surmahirm oma elustiili osas. Olid mingid südamepuperdamised , vanus ka juba selline ,et elu roi väheneb iga päevaga. Iga päev ärkad,siis kuskilt valutab. Isegi grindida raske pikalt ,sest toolil niheled pidevalt ja keskendumist segab mugava asendi sättimine pool päeva. Vb lumepallina elustiili muutused tekitavad uut energiat,mida ma isegi ei teadnud ,et mul olemas ja tagasi suunata end micro/lowstakes mugavustsoonist väljapoole. Aga see juba kõrvalprodukt ,kui tuleb siis tuleb see soov kõrgemale ronida,enamvähem suudan ette kujutada mis tööd/aega see võib nõuda-aga see pole eesmärk hetkel

  17. #17
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Ma sain neerukivi siis, kui ma esimest korda kaalu langetasin: https://www.pokkeriprod.com/paksukes...20-000-grammi/

    Siis ma ei teadnud mitte sittagi. Ei ole kindel, kas üldse oli sellega seoses, aga suht kiirelt see tekkis ning alles siis kui probleem oli käes, sain teada, et see võis kaalulangetusega olla seoses.

    Valud olid sellised, et hakkasin oksendama, aga õnneks väljus ise ja see oli veel omaette ooper. Iga kusemisega tunned, kuidas kivi miski millimeeter liigub. Jõhker valu. Ei julgegi enam kusele minna.

    Päevi piinled. Lõpuks kui välja tuli, siis oli sekundiga valu läinud. Käis lihtsalt üks kõlks ja kivi lendas vastu peldikupotti ja kadunud oligi. Võrdluseks seda tundega, et sul on räme pind kuskil käes ja kui lõpuks selle kätte saad, siis koheselt saad aru, et on kõik. Läbi. Hea olla.

    Peale seda läksin poodi, võtsin suure rummi ja hakkasin jooma. Ilus päev oli :D

  18. #18
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    32 986

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Aa ja kogu protsess kestis miski kuu aega. Neeruvalud tulid ja läksid. Vahest oli valusam, vahest mitte, aga jõhker. Teistkorda ei taha.

    Väljumine võttis miski nädala. Joppas, et ise ära tuli. Sellest oleks võinud tulla ka põletikud.

    Artsile läksin ka, kuid selleks ajaks kui UH ehk ultraheli aeg saabus, oli kivi juba ise väljunud. See on ka hea näide sellest, et järjekorrad on nii metsikult pikad, et kodus piinled, midagi ei tehta - lihtsalt oota.

    Arstid ütlevad, et me ei saa midagi teha, ainult valuvaigistava süsti, et sul pole eluohtlik ja kõik.

    Ilmselgel näide meie geniaalset ravisüsteemist.

  19. #19
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 606

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Neerukividega vist jah saadetakse emost tagasi? V tehaks emidagi?

  20. #20

    Re: Kalorite ja MTT grind.

    Tsitaat Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Ma sain neerukivi siis, kui ma esimest korda kaalu langetasin: https://www.pokkeriprod.com/paksukes...20-000-grammi/

    Siis ma ei teadnud mitte sittagi. Ei ole kindel, kas üldse oli sellega seoses, aga suht kiirelt see tekkis ning alles siis kui probleem oli käes, sain teada, et see võis kaalulangetusega olla seoses.

    Valud olid sellised, et hakkasin oksendama, aga õnneks väljus ise ja see oli veel omaette ooper. Iga kusemisega tunned, kuidas kivi miski millimeeter liigub. Jõhker valu. Ei julgegi enam kusele minna.

    Päevi piinled. Lõpuks kui välja tuli, siis oli sekundiga valu läinud. Käis lihtsalt üks kõlks ja kivi lendas vastu peldikupotti ja kadunud oligi. Võrdluseks seda tundega, et sul on räme pind kuskil käes ja kui lõpuks selle kätte saad, siis koheselt saad aru, et on kõik. Läbi. Hea olla.

    Peale seda läksin poodi, võtsin suure rummi ja hakkasin jooma. Ilus päev oli :D
    See post väga hea ja nii lihtsalt võikski asi kirjas olla. Aga no see omaette töösturharu ,kus lollidelt võetakse iga nipiga kõik raha käest ja sellised tasuta postid eales ei jõua kuskil google top otsingusse. Ma isegi kuulnud,et firmad maksavad selleks ,et olla kõrgemal otsingus googles(see külajutt ja ei pane pead,kuna pole IT vend) ala kui kunagi panin otsingusse tellitoit(siis esimesed vasted olid bolt ja wolt ) kuigi mõtlesin,tellitoit.ee-d otsida.

Lehekülg 1, kokku 3 123 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES