Tõlkisin ära väikese artikli ühelaua SNG-de mängimisest. Põhimõtteliselt toimib see ka multitable puhul.

Mäng on jagatud kolme faasi vastavalt blindide suurusele.


Esimene faas. Esimene faas kestab kuni sul on vähemalt 24 BB(big blindi) alles. Näiteks kui sa mängu alustad, siis on sul 1500 chipsi ja blindid on 10/20 e. sul on 75 BB. Esimese faasi eesmärk on mängida võimalikult lihtsaid olukordi. Valida preflop juba sellised kaardid, mis on nuts või võivad flopata nutsi. Kindlasti tuleb vältida igasugust kaheldava väärtusega kaartide mängimist, nagu näiteks suited connectorid või Ax suited. Mitte midagi ei juhtu, kui selles mängufaasis ei tule kätte ühtegi mängitavat kätt, kuna blindid on väikesed, siis stack väheneb aeglaselt. Küll aga käib lauas väga suur action, duubeldatakse oma kahe paariga limbitud AA vastu jne. Sellest ei maksa ennast häirida lasta, need stackid sulavad hilisemates faasides neil duubeldajatel väga kiiresti nulli.

Mängida võiks järgneva tabeli järgi:



Parandatud: Kui ees on üks tõste, siis väikese pocketpaariga tasub alati callida, kui antakse piisavad oddsid. Kuna me hitime kolmiku ühel korral üheksast, siis tasub alati callida panus, mis on vähemalt 15 korda väiksem, kui vastase allesjäänud stack. Tihti tasub callida isegi siis, kui oddsid on veel väiksemad, kuna setid makstakse madalates limiitides väga kergesti kinni. Kui ees on mitu tõstet, siis üldjuhul meil vajalike oddse ei ole, kui aga on, siis loomulikult callida.

Raise võiks olla 3bb+1bb iga limperi pealt lisaks. Näiteks meil KK buttonilt, ees kaks limperit, blindid 10/20, meie raise 100.
Reraise võiks olla 3 korda eelnev raise. Näiteks mei KK, UTG raiseb 60, meie tõstame 180 peale. Kui vahepeal on veel üks fish, kes UTG raise callis, siis võiks esialgse raise jagu veel otsa panna, kokku 240. Kui mitu callerit vahel, siis iga näo pealt esialgne raise (60).

Kui meie oleme raisenud või reraisenud ja meie seljataga ärkab veel keegi ja teeb omakorda raise, siis jätkame ainult QQ, KK, AA, AK ja surume kohe allin. Ülejäänud käed lendavad maha.


Keskmine faas.

Keskmine faas algab siis, kui meil on järgi vähem kui 24 BB ja kestab, kuni meil on vähem, kui 13 BB.
Keskmises faasis kaob väärtus ära ka väikestel taskupaaridel, enam pole nendega kasulik limpida, kuna limpimine maksab liiga palju võrreldes potiga, mis meil on võimalik võita.
Üldiselt me tõmbame oma range väga koomale:




Sama kehtib ka selles faasis, kui meie seljataga ärkab veel keegi ja teeb omakorda raise, siis jätkame ainult QQ, KK, AA, AK ja surume või callime kohe allin. Ülejäänud käed lendavad maha

Keskmises faasis lisandub mängu veel üks element, see on blindide varastamine. Blindide varguseks peab mängija olema vähemalt CO-l ja ülekjäänud mängijad temani foldinud.
Blindide varguse tabel:




Kui keegi callib blindivarguseks tehtud raise, siis jätkata vastavalt parimale postflop strateegiale, kui aga keegi reraiseb, tuleb käsi maha visata.

Nagu tabelistki näha, siis hakatakse keskmises faasis suht nõrkade kätega raisema, nüüd tuleb omakorda mängu veel RESTEAL, ehk varguse varastamine?. Selleks peab olema täidetud kindel tingimus, enne meid peab olema ainult üks tõste. Ei tohi olla ühtegi callijat või limperit, see vähendab tunduvalt tõenäosust, et tegemist on ainult blindivargusega. Resteali puhul lajatame me kohe allin, ei mingeid raisesid. Resteali puhul tuleb aga silmas pidada, millisel positsioonil algne raiseja asub. Isegi kõige hullemad mängijad teavad, et buttonilt on hea nõrkade kätega tõsta, sest tõenäosus, et blindidel käsi on, on väike. Samuti UTG pealt tõstes, peab eeldama, et keegi võib tagantpoolt suurema käe leida.

RESTEAL TABEL.




Kolmas faas.
Kolmas faas algab siis, kui meil on järel vähem, kui 13BB. Selles faasis kaob ära igasugune postflop mäng, ainukesed nupud, mida me vajutame, on allin ja fold. Selle faasi jaoks tabelit koostada on võimatu, kuna kõik käed mängivad väga hästi erinevatel hetkedel. Selles faasis tuleb tähelepanu pöörata põhiliselt vastaste stackidele, mitu kohta saavad raha. Selle faasi edukaks mängimiseks on loodud ICM, ehk program, mis võtab arvesse kõiki saadaolevaid tegureid arvutamaks välja kõige optimaalsema liigutuse. Näiteks 4 mängijat alles, kolm saavad raha, meie SB. Kõik on meieni foldinud. Meie lihtne liigutus on siin kõik oma raha keskele lükata olenemata kaartidest, kuna BB-l on väga raske callida meid isegi väga heade kaartidega, kuna otsus tähendab rahadesse jõudmist või ilma rahata jäämist. Samuti võib ära kasutada olukorda, kui meil on suur stack ja bb-l on suur stack, aga kellelgi on lauas juba nii väike stack, et blindide möödumisel temast enam ohtu ei ole. Me võime suure stacki rahulikult allin panna, kuna tal on piisavalt võimalusi järel ilma riskimata rahadesse jõuda.
Mis põhiline, ei tohi väristama hakata. Alguses, kui kogemusi pole, siis tundub uskumatuna selline tegevus, aga hiljem ,kui meie pushed ainult folde leiavad ja meie stack blindide arvelt jõudsalt suureneb, siis saadakse aru, et see on kindlaim viis esikoht saada. Neid ICM programme on tasuta palju saadaval, kindlasti tasub mõni endale downloadida ja harjutada.


Postflopi kohta tõlgin hiljem pikema teksti, hetkel mõne sõnaga.

Postflop mäng peaks olema kah suhteliselt lihtne, Kui me limpisime pocketpaariga ja flopis setti ei hittinud, tuleb käest igasuguse agressiooni peale loobuda. Loobuda tuleb kindlasti igasugusest bluffimisest, käe pealt maha lükkamistest , nõrkuse ära kasutamistest jne.
Kui meie olime preflop raiser ja saime calli või mitu, siis paneme alati cbeti, mis võiks olla natuke üle poole potist. Kui flop meist mööda läks ja meie cbet calliti, foldime jällegi igasuguse vastase agressiooni peale, muidugi väljaarvatud juhul ,kui turn meid aitab. Kui me saime flopis pihta, siis mängime vastavalt sellele, lootusega oma stack duubeldada.