Eesti Pokkeriportaal

Vaata hääletusi tulemusi: Kas kanep tuleks Eestis legaliseerida?

Hääletajad
111. Sa ei tohi hääletada
  • Jah

    62 55,86%
  • Ei

    41 36,94%
  • Bastard

    8 7,21%
Lehekülg 1, kokku 7 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 131

Teema: Narko!

  1. #1
    Pokkerihai Kasutaja antnx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 102

    Narko!

    Täna oli postimehes suur artikkel kuidas keegi onu jurist ütles, et osa narkootikume võiks dekriminaliseerida/legaliseerida.

    Mis on teie seisukohad/kogemused/muljed jne seoses sellega.

    http://www.postimees.ee/?id=139178

    Ise olen legaliseerimise poolt. Ma arvan, et kangemad narkootikumid (heroiin jne) võiks olla apteegis müügil koos puhta süstlaga (väga odavalt) ning igaüks kes on juba nõela otsas saaks selle asja sealt kätte. Ma väga kahtlen, et mingi koolilaps läheb apteeki ja ütleb: "Palun mulle üks süstlatäis seda eroiini"
    Jagage arvamust

  2. #2
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Narko!

    Elu on näidanud, et legaalne kaup on alati tunduvalt kallim, kui illegaalne kaup ja seetõttu eeldaks, et kui süstal heroiini maksab poes X krooni, siis mustal turul maksaks see 0.6X krooni.

    Süsistval narkomaanil on täiesti pohhui, mis ta omale veeni süstib -- peaasi, et võõrutusnähud kaoksid ja oleks võimalikult odav. Siis, mis sa ise arvad - kas narkar läheb sotik näpus apteeki või 60 krooniga Igor'i juurde? Arvan, et see teine variant.

    Apteegi variant töötaks siis inimeste juures, kes ei ole süstla otsas ja kellel huvi proovida aga heroiini proovimisest sütlaorjaks saamiseni on üliväike samm ning mina näeksin selles veel hullemat kahju riigile. Tekiks veel rohkem narkareid, kelle narkomaani karjäär hakkab just tänu legaalsele pasale.

    Küll aga kanep võiks olla kindlasti legaalne, sest seda on väga lihtne saada ja peaaegu igaüks oma elu jooksul proovib selle ära. Seega riik selle ohjeldamisega mustal turul hakkama ei saa, siis oleks mõtekam ta legaliseerida. Peale seda, savu ei lase miskid narkarid vaid tavainimesed, kes siis juba kindlasti kasutaks apteegi teenust, kui Igori säästuvarianti.

    EDIT: läpparis kirjutada foorumisse posti, mängida kahes lauas turniire ja samal ajal õlli lürpida -- võimatu.

  3. #3
    Õpihimuline Mängur Kasutaja QKulgur avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    484

    Re: Narko!

    Alles oli artikkel et Eestlased on Euroopa üks õnnetumaid rahvaid, pole vaja legaliseerida midagi. Hakkavad kõik veel ainetest lohutust otsima, juua ju ei osata nigunii. Kes tarbivad siis need tarbivad nigunii. Seadused võiks ainult leebemaks teha veidike.. hetkel võrdub kanepi müümine enamvähem mõrvaga, mis on liiga haige. Enamus poemüüjaid oleks siis mõrvarid kuna tubakas ei erine mitte mingil viisil kanepist, vaat et hullem oma sõltuvusega..

  4. #4
    Vana Tegija
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 458

    Re: Narko!

    Kanep võiks küll legaalne olla nagu Amsterdamis, kriminaalne kontingent kaotaks väga palju raha(täna eestis bob 300,-/g amsterdamis saab juba 3euroga) ning riigi kassasse tuleks meeletud summad, mille saaks omakorda suunata igale poole mujale. Nagunii tõmmatakse, lihtsalt raha ei saa mitte riik maksude näol vaid kurjategijad. Sootak muidu mu õppejõud ja väga tark inimene. Karistused on Eesti Vabariigis väga paigast ära - kanepi müümise eest saab samapalju kui mõrva eest. Tapad inimese, võtad elu(hindamatu väärtusega) saad 4a, on see normaalne?

  5. #5
    Grinder Kasutaja Skyline avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    510

    Re: Narko!

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    Elu on näidanud, et legaalne kaup on alati tunduvalt kallim, kui illegaalne kaup ja seetõttu eeldaks, et kui süstal heroiini maksab poes X krooni, siis mustal turul maksaks see 0.6X krooni.

    Süsistval narkomaanil on täiesti pohhui, mis ta omale veeni süstib -- peaasi, et võõrutusnähud kaoksid ja oleks võimalikult odav. Siis, mis sa ise arvad - kas narkar läheb sotik näpus apteeki või 60 krooniga Igor'i juurde? Arvan, et see teine variant.
    Hollandi puhul on toodud näide, et diilereid ehk siis Igoreid jääb peale legaliseerimist nii vähe alles, seega ostetakse ikka apteegist.

  6. #6
    Vana Tegija
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 458

    Re: Narko!

    Jah inimesed ei osta enam tänavalt, miks peaksid? Kui saavad tsiviliseeritud viisil kohvikust endale joindi osta söögi kõrvale.

  7. #7
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Narko!

    Tsitaat Algselt postitas QKulgur
    Alles oli artikkel et Eestlased on Euroopa üks õnnetumaid rahvaid, pole vaja legaliseerida midagi. Hakkavad kõik veel ainetest lohutust otsima, juua ju ei osata nigunii. Kes tarbivad siis need tarbivad nigunii. Seadused võiks ainult leebemaks teha veidike.. hetkel võrdub kanepi müümine enamvähem mõrvaga, mis on liiga haige. Enamus poemüüjaid oleks siis mõrvarid kuna tubakas ei erine mitte mingil viisil kanepist, vaat et hullem oma sõltuvusega..
    Vastupidi karistusi peaks tegema karmimaks! Ma mõtlen, et mõrva eest antakse meie riigis liiga leebeid karistusi!

    Tsitaat Algselt postitas Skyline
    Hollandi puhul on toodud näide, et diilereid ehk siis Igoreid jääb peale legaliseerimist nii vähe alles, seega ostetakse ikka apteegist.
    Ma rääkisin heroiinist ja minu teada heroiin Hollandis ei ole legaalne narkootikum või on?

  8. #8
    Vana Tegija
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 458

    Re: Narko!

    Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.

  9. #9
    Klubi Liige Kasutaja farik666 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    farik666.blogspot.com
    Postitusi
    834

    Re: Narko!

    siin on puhas turu seisu küsimus.. mida vähem materjali liigub, seda kallim ta on ja ükskõik mis kvaliteediga... mida rohkem on materjali seda odavamaks ta läheb ja valitakse kvaliteedi vahel... niiet kui oleks asjad legaalsed oleks nad kvaliteetsed ja odavad..

  10. #10
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: Narko!

    legalize marijuana!

  11. #11
    Õpihimuline Mängur Kasutaja QKulgur avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    484

    Re: Narko!

    Tsitaat Algselt postitas marguzz22
    Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.
    Väga hea, et seened eemaldatakse müügilt kuna tegelikult on see väga karm narkootikum (nagu lsd) ja minuarust ei oleks seda ültse kunagi tohtinud vabalt poes müüa. Üledoosi väga kerge saada ja võib asjatundmatul mõistuse väga sassi tõmmata kui peaks bad tripi saama. Tean tuttavat kes vajas pärast psühholoogi ravi kuna tekkisid sundmõtted ja ärevushäired. Ei anna eriti võrrelda mingi kanepi kommi või antsuga

  12. #12
    Õpihimuline Mängur Kasutaja Foux avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    485

    Re: Narko!

    Tsitaat Algselt postitas marguzz22
    Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.
    KEelatud vili ikka magusam

  13. #13

    Re: Narko!

    Ei poolda igasuguste narkootikumide legaliseerimist. Nagu vähe veel narkareid tänaval liiguks. Lubasin tüdruku ka maha jätta kui too midagi proovib. :o

  14. #14
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Narko!

    Tsitaat Algselt postitas farik666
    siin on puhas turu seisu küsimus.. mida vähem materjali liigub, seda kallim ta on ja ükskõik mis kvaliteediga... mida rohkem on materjali seda odavamaks ta läheb ja valitakse kvaliteedi vahel... niiet kui oleks asjad legaalsed oleks nad kvaliteetsed ja odavad..
    Kui riik kanepi legaliseeriks, siis ta peaks seda müüma sellise hinnaga, et tavararbija suudaks seda osta, vastasel juhul hakatakse eelistama Igroi kaupa riigi kvaliteetsele kaubale. Sama on salaviiinaga - niikaua, kui riik müüb alkoholi viisaka hinnaga, niikaua ostab tavatarbija alkoholi riigilt. Muidugi alati leidub erandeid, kes lähevad Igori ukse taha odavamat maiust otsima aga need erandid ei ole meie ühiskonnas eriti midagi väärt kah. Seda muidugi tänasel päeval.

    Muideks ma ei tea kanepi tootmise hinda aga ma eeldan, et 300 eeki grammi eest on ikka väga räme liigkasu võtt (võin ka eksida) ja riik saaks legaliseerides seda müüa üliodavalt võrreldes praeguse hinnaga.

  15. #15
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Narko!

    Tsitaat Algselt postitas marguzz22
    Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.
    Muideks ma tean ainult ühte hollandlast ja temagi ei ole mitte kunagi kanepit proovinud :)

  16. #16
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 903

    Re: Narko!

    kui siin pol korraldada siis arvatavasti <20 aastased pooldaksid legaliseerimist ja natiuke vanemad mitte. tehke omad järeldused

  17. #17
    Õpihimuline Mängur Kasutaja paradigmlost avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    421

    Re: Narko!

    -Kui kanep oleks legaalne, langeks hind 3-4 korda, kuna tekiksid suured ja korralikud istandused. Igoritel ei tuleks siis pähe kuskil väikestes urgastes väikseid koguseid kasvatada.
    -Karistused on praegu Eesti riigis väga paigast ära, rohttaime kasvatajatest tehakse kriminaalid, mõrvareid karistatakse liiga leebelt.
    -Täiesti vale on igasugune hüppelauateooria! ja oletused, et eestlased hakkaksid massiliselt taime kohe kuritarvitama. (Kel on asja vastu huvi see saab ka praegu kauba kätte, Hollandis on enamik tarbiaid turistid, kohalikud tarbivad väga vähe või üldse mitte).
    - Ei propageeri, aga kanep iseenesest ei ole kahjulik. Kanepi tarbimine suitsetades ja selle kuritarvitamine kahjustab tervist
    (ma ei taha, et Eesti muutuks Hollandiks, vaid lihtsalt seda, et botaanikaga tegelemise ja ennast väga hästi tundmise eest ma karistada ei saaks)

    ilusat suve.peace.

  18. #18
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Narko!

    Ei poolda kanepi legaliseerimist. On paar tuttavat, kes peaaegu iga päev teevad ja nad ikka vähe muutunud sellest, mälu eriti p*rses...

    Ja Igorid parem kasvatagu ja müügu kanepit kui varastagu mu automakki :)

  19. #19

    Re: Narko!

    imo võib selle teema sulgeda .. olen elus korra kanepit proovinud .. ei tea nii ja naa .. rohkem ei ole proovinud ka .. see oli 8 aastat tagasi

  20. #20
    Klubi Liige Kasutaja rohelinekonn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 808

    Re: Narko!

    Ei poolda mitte millegi legaliseerimist. Vana hea alko ajab asja ära.

Lehekülg 1, kokku 7 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES