Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 2, kokku 4 EsimeneEsimene 1234 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 80
  1. #21
    Pokkerihai Kasutaja lebovend avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    2 420

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    McDonaldsis ka?

  2. #22

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Siin on sellel teemal päris pikalt vaieldud. http://www.tarbija24.ee/?r=322&ft=4976

    Imo jäetakse tippi teeninduse eest. Seega isegi, kui tegu on restoraniga, kuid teenindust selle sõna otseses tähenduses pole näha, siis tippi jätma mitte ainult ei peaks, vaid lausa ei tohiks.

  3. #23

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    ma ikka üldiselt jätan .. tho päeval ma käin söömas, siis enamus kordadega maksan kaardiga vms .. õhtuti pubis õlut libistades n2kse syyes vms siis olen alati jätnud ca 10%

  4. #24
    Pokkerihai Kasutaja Dogers avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    2 500

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Mul sama viga, maksan alati kaardiga, sularaha pmst üldse ei kasuta.

  5. #25

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas muruntau
    ma ka ei saa üldse jotsi teemast aru. Miks ma peaks jätma ettekandjale või veel mõnel teenindaval ametipostil töötavale inimesele jotsi. See on tema töö, ta saab selle eest palka. Ta teeb seda mida ta teeb selle pärast, et see on tema töökohustus, mitte et "õu vana, ma ei liiguta lillegi enne kui sa rahakotti ei tuuluta". Kas ma peaks äkki hakkama poes poemüüjale ka jotsi maksma? Nt ostan uue läpaka ja müüjale 20% oleks täiesti iseenesest mõistetav kusagil Prantsusmaal ja sealt hakkab see komme levima ja nüüd peaks ka mina hakkama sellist debiilsust tegema. Absurd. Samamoodi kogu jotsi teema minu arust.

    Igatahes, suht harva annan. Ja mul on siiralt pohhui kas see jätab või ei minust koonri või roti mulje tüüpidele, kes arvavad, et 500% arvest jotsi anda on seisuse tunnus.

    Edit: ma saan muidugi aru, et see on selliste bisnissite omapära, madal palk ja jõukamad kunded taovad palga kokku. Ikkagi ma maksaks pigem teenuse enda eest nt 5-10% rohkem kui et oleks ühiskondlik surve teha veidi fäänsimates kohtades sellist fkn aita nõrgemat jura. Pealegi on jotsi andmisel selline "mina rikkam, sina vaesem alandav" toon tõsiselt juures.
    jagan sama arvamust, inimesed teevad oma tööd ja saavad palka selle eest, tuleks teha siis mingid boonussüsteemid ettevõtte siseselt. Ennast häirib ka see sama asi, et kuidas ma nüüd annan raha nagu kerjusele vms.

  6. #26

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas vonkartoffel
    Ennast häirib ka see sama asi, et kuidas ma nüüd annan raha nagu kerjusele vms.
    Mina küll ei näe kuskilt otsast seda nii, annan ise tippi, klubides/baarides/söömas/taksodes, mujal ei tule praegu väga ette ja olen ka ise töötanud kunagi teenindava personalina ja minu arust on ülimalt hea tunne kui saad tippi ja ülimalt hea tunne kui annad tippi, saamiserõõm ja sinu vastu meeldivalt teenindatu rõõmsamaks muutmise rõõm.
    Muidugi annan ainult tõsiselt hea teeninduse puhul, kui ikka mingi russ sulle kuskil vastu kisab, et "4ego tebe nada?" siis küsin viimse kui sendi tagasi!
    Kui on äärmiselt hea teenindus võin vahest kasvõi kuni 100% arvele juurde anda (väiksemate arvete puhul muidugi), et teenindaja ise ka saaks aru, et ta teenindusega ollakse äärmiselt rahul ja nii peabki teenindama.

    Kokkuvõtvalt: Teenindusel ja Teenindusel on väga suur vahe sees. Kui teenindaja saab oma põhipalga kätte 6k vms, siis ta võib sulle muuseas selle prae ette visata ja kõik, aga samas on endal ka hea tunne kui tekib tunne, et ikka tuntakse huvi su soovide jms vastu!

  7. #27

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    ei saa ma aru sellest "nagu kerjuse" jutust.
    siis ei saaks ju osasid teenuseid ka kasutada, kui selline suhtumine on. kingaviksija tänavapeal on ka ju siis kerjus ja sa ei lähe tema juurde. hotelli portjee on ka alamklass, kes tassib su 20kg kotte, kui sina käed taskus tuppa marsid jne. miks tuntakse valehäbi teenuse kasutajate poolt, kui selle pakkujad ei tunne häbi(ja õigesti teevad). tipiga sa näitad oma tänulikkust, mitte seda et olen kunn.
    kui oled kuskil regulaarne klient ja annad ka tippi, siis saad ka parema kohtlemise. see on suht loomulik ka, kuna teenindajal kujuneb nn pilt püsiklientidest.
    1 mõne aasta tagune näide, miks on kasulik tippi anda. olime suure seltskonnaga otepääl come backis talvel. suht varakult olime kohal, kui klubi pool tühi. tellisime mitu korda jooke ja alati jäeti ka tippi. pärast kui klubi oli puupüsti rahvast täis ja jooki pidi ootama 10min, piisas vaid käega märku andmisest ja kohhhe olid joogid olemas. win-win imo.

  8. #28
    Vana Tegija
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 402

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Täpselt, see pole kerjuse ja kunni teema vaid just hea teeninduse tänamine :)

  9. #29
    Pokkerihai Kasutaja Rigged avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 535

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Annan alati suht kõvasti tippi.

  10. #30
    Klubi Liige Kasutaja rohelinekonn avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 808

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Kainena annan hästi tipi ja joogise peaga veel paremini. Ise olen restoranis töödanud (küll mitte kelnerina kes tipi saab) ja tean et pole kerge joosta ja kõike hästi sulle teha kui saal rahvast täis on seega hea teeninduse eest alati heameelega jätan. Ja jokkis peaga on kah hea jätta palju tipi. Kuna käin kindlates pubides koguaeg ja sellise lahke meelega olen siis uskuge mind kui hea on et sind teatakse. Pubi võib puupüsti täis olla aga sa saad ikka kõik üli kiiresti.

  11. #31

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas rohelinekonn
    Kuna käin kindlates pubides koguaeg ja sellise lahke meelega olen siis uskuge mind kui hea on et sind teatakse.
    +1

  12. #32
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    328

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Hea teeninduse eest annan alati kui võimalik tippi. Üldjuhul ca 10-20%, kui peenikest raha ei ole, siis jääb andmata. Teenindaja võiks ise nii tark olla, et ei too 100seid tagasi vaid veidi peenemat ka...

    Aga heast teenindusest: Usas hotellis check-outi tehes jätsin oma kotid hotelli hoiule kuna lennukini oli veel aega ja ei viici ju kaamlimoodi mööda linna ringi trampida. Portjee viis siis kõik asjad luggage roomi ära ja ütlesin talle, et sooviks 2h pärast takso saada hotelli ette. Kuna asju oli palju, sai ta 1$ tippi nagu ikka ning tüüp lubas takso orgunnida. Kui linnapealt tagasi tulin oli takso juba kohal ja asjadki peale pandud (jäin ca 5 mintsa hiljaks), kuid takso asemel oli hoopis limu. Tüüp ütles, et headele klientidele on limu sama hinnaga mis takso, ning avas ukse. Super!

    Mu tüdruk, kes oli veidi eemal seisnud, ei tahtnud kuidagi uskuda, et see ikka meie limu on ja arvas, et ma mingi über summa magama pannud et hotellist lennujaama sõita. Portjee sai igastahes mu viimased 10 daala mis tasku olid jäänud ja paistis rahul olevat.

    Mina jäin ka rahule...


  13. #33

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Türgis on erilised piidrid .. tra käisin söömad väljas . . jätsin ca 10-12% tippi .. see piider küsis juurde veel, saatsin pikalt persse ja kõndisin minema .. siuke asi ajab eriti pissed off veel ... imo

  14. #34

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas Cash87
    Täpselt, see pole kerjuse ja kunni teema vaid just hea teeninduse tänamine :)
    Siis võikski olla boonussüsteem nagu normaalses ettevõttes. Tuleb hea tagasisde või on suur käive. Kingaviksija juurde lähen siis küsin palju ta tahab ehk palju tema palk on. Minul on küll imelik anda 100eeku näiteks peale oma kohalikus pubis, kus teenindajad sõbrad. Telekat ostan tuttava juurest ei maksa ka peale. Palju teist maksab peale kui auto ostab? Ma saan aru et mina, rõhutan mina ise palkan inimese, kes aitaks mul autot osta või midagi muud teha, näiteks palkan inimese kes tooks mulle süüa lauda, siis jah ma annan raha talle ehk maksan mingisuguse teenustasu.

  15. #35

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    see et on negatiivseid kogemusi, ei tähenda et kõiki peaks ühe puuga lööma. samuti ei pea kõigile tippi andma. tip on tasu hea teeninduse eest. kui jätad andmata ja saad hea teeninduse sellele vaatamata, lähed ikka tagasi. see on 1 põhjuseid miks mõned kohad on teistest edukamad, populaarsemad.
    kasiinodes oli mingi aeg tagasi veel vähemalt selline asi, et nn saalitöötajad jagasid kogu saadud tipi võrdselt ära miski kord nädalas või 2 nädala tagant.
    viimasti tais käies sõime sõpradega õhtust ühes restoranis, mis asus suht kõrgel kalju otsas. sisse minnes tervitati, kõik oli super sõbralik nagu ikka seal kandis. nn peakelner( ca 40-45a mees) oli üli sõbralik, viskas nalja, tundus haritud jne. uuris kus pärit, teadis eestist fakte jne. siis oli 1 juhus, kus ühele tüdrukule unustati jäätise peale maasikad panna. toodi jooksuga terve kausitäis vabanduseks(free). hakkas päike loojuma. peakelner vudas meie juurde, kuna oli näinud, et mõnel olid fotokad kaasas. ütles et kui tahate ilusaid pilte, siis pange end valmis, kuna päike "kukub merre" üli kiiresti. kukkuski msiki 30-40 sekiga. hakkas tibutama vahepeal kergelt. kuna olime rolleritega, siis ära minnes märkasime, et meie rollerid olid katuse alla vahepeal tõstetud, et märjaks ei saaks. kõik oli üli super ja teenindajad tegid palju rohkem, kui see "mille eest neile makstakse". see teeninduskogemus oli palju suurem, kui kõhutäis(mis oli ka obv väga hea).
    mul oleks ikka väga häbi olnud sealt ilma tippi andmata ära minna. kuigi keegi ei küsinud midagi ega vihjanud. samuti ei võetud laualt enne arve kausta ära, kui olime juba ära läinud. käisime miski 4-5 korda samas kohas veel puhkuse ajal.

  16. #36

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas muruntau
    ma ka ei saa üldse jotsi teemast aru. Miks ma peaks jätma ettekandjale või veel mõnel teenindaval ametipostil töötavale inimesele jotsi. See on tema töö, ta saab selle eest palka. Ta teeb seda mida ta teeb selle pärast, et see on tema töökohustus, mitte et "õu vana, ma ei liiguta lillegi enne kui sa rahakotti ei tuuluta". Kas ma peaks äkki hakkama poes poemüüjale ka jotsi maksma? Nt ostan uue läpaka ja müüjale 20% oleks täiesti iseenesest mõistetav kusagil Prantsusmaal ja sealt hakkab see komme levima ja nüüd peaks ka mina hakkama sellist debiilsust tegema. Absurd. Samamoodi kogu jotsi teema minu arust.

    Igatahes, suht harva annan. Ja mul on siiralt pohhui kas see jätab või ei minust koonri või roti mulje tüüpidele, kes arvavad, et 500% arvest jotsi anda on seisuse tunnus.

    Edit: ma saan muidugi aru, et see on selliste bisnissite omapära, madal palk ja jõukamad kunded taovad palga kokku. Ikkagi ma maksaks pigem teenuse enda eest nt 5-10% rohkem kui et oleks ühiskondlik surve teha veidi fäänsimates kohtades sellist fkn aita nõrgemat jura. Pealegi on jotsi andmisel selline "mina rikkam, sina vaesem alandav" toon tõsiselt juures.
    +1, miks ei võiks tip prae sees olla. Restorani omaniku ahnus? Imelik anda kui ei ole kohustust maksta.

  17. #37

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    tra see teema ajab mind tilti, kõik kirjutava dnii pikki jutte, ma ie viidsi neid lugeda .. võtke yhe lauseg apalun asi kokku

  18. #38

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tegelikkus ongi ju see et, teenindaja peab hästi teenindama. See et restoranides hakati tippi maksma nuhjah. See miski omanike plaan et saaks raha teenida, palga pealt kokku hoides. Igalpool mujal saab hea teenindaja hea töö eest head palka omanikult. Samas see mis vsiu kirjutas ega isegi ei tahaks lahkuda sealt tippi maksmata.

  19. #39

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas leits
    tra see teema ajab mind tilti, kõik kirjutava dnii pikki jutte, ma ie viidsi neid lugeda .. võtke yhe lauseg apalun asi kokku
    ;D

    selle prae hinna sisse arvutamise on see lugu, et see raha läheb koha omanikule reeglina. inimesel endal puudub võimalus teenindajat personaalselt tänada ja teenindaja pole niivõrd motiveeritud. ma ei usu, et see süsteem toimiks. teeninduskvaliteet kannataks.

  20. #40

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas vonkartoffel
    Tegelikkus ongi ju see et, teenindaja peab hästi teenindama. See et restoranides hakati tippi maksma nuhjah. See miski omanike plaan et saaks raha teenida, palga pealt kokku hoides. Igalpool mujal saab hea teenindaja hea töö eest head palka omanikult. Samas see mis vsiu kirjutas ega isegi ei tahaks lahkuda sealt tippi maksmata.
    teenindussektoris(toitlustus, hotellindus) on ühed madalamad palgad terves maailmas. ei saa omanikult head palka.

Lehekülg 2, kokku 4 EsimeneEsimene 1234 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES