Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 1, kokku 4 123 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 80
  1. #1
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    "Tippimine" ehk jootraha

    Mida arvate "tippimiskultuurist" üldiselt? Kas ise annate söögikohtades jotsi? Taksojuhtidele? Pitsapoistele? Kasiinos diileritele?

    Olen hetkel Inglismaal ja sain restos just õppetunni, miks peab tippima. Eelmine kord ei jätnud jotsi ja seekord pidin 30 minutit arvet ootama.
    Eestis vist eriti levinud jotsijätmine pole? Ma paari söögikohta olen näinud kus arve peal kirjas, et võite jätta jootraha vms (Amarillo ja mingi pitsakoht Kristiine keskuses). Eestis taksojuhtidele jäetakse jotsi?

  2. #2
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Jätan igalpool, söömas ja taksoga, kui teenindusega rahule jäin. 15% olen tavaliselt jätnud, bustona jätan vähem :D

  3. #3
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    vastavalt teenindajale ja kui söök on ikka sitt , siis ei saa midagi, aga üldjuhul annan liiga palju kohati kui arve on 30-35, annan 50

  4. #4
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas lenC
    Jätan igalpool, söömas ja taksoga, kui teenindusega rahule jäin. 15% olen tavaliselt jätnud, bustona jätan vähem :D
    Täpselt.
    Kui olen asjaga rahul, teenindus oli korralik + mul endal rahadega kitsas pole, siis pole probleemi veidi rohkem anda, mõistuse piires loomulikult.

    Paljud sõbrannad on igalpool ettekandjad ning üks neist rääkis, et eelmine suvi Pirita Top Spa restos, kus palju välismaalasi oma jahtidega einestamas käivad jnejne, siis reede ja laupäeva õhtuti parematel päevadel oli näkku jäetud seal 3-4k tipiks.

    A, ja kui näpud põhjas, siis ei käi anyway sellistes kohtades, kus tuleb tippi jätta :D.

  5. #5
    Grinder Kasutaja Supsti avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Asukoht
    kuressaare
    Postitusi
    863

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Mul vend on barman ühes Lounges. Tavaliselt teenib tipi pealt samapalju kui tunnitasugi, seega jäetakse küll. Eesti tavaline on 10% arve pealt. Samas Usas pidi pm 25% Must give olema, vähemalt oldi talle nii räägitud..

  6. #6
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tsitaat Algselt postitas Supsti
    Mul vend on barman ühes Lounges. Tavaliselt teenib tipi pealt samapalju kui tunnitasugi, seega jäetakse küll. Eesti tavaline on 10% arve pealt. Samas Usas pidi pm 25% Must give olema, vähemalt oldi talle nii räägitud..
    Sven just chatis rääkis, et 15%.

  7. #7
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Tuleb meelde ka hetk, kui käisin Türgis. Saabusime just küllaltki korralikku hotelli, taksost maha astudes oli teenindus juba ees, tiriti ise kotid taksost välja, mingil raamile ja kohe sõidutati hotelli sisse, ise ei saanud veel midagi aru. Registratuurist saime uksekaardid ja asjad ning läksime siis oma tuppa. Kärumees ülikonnas vedas ka siis asjad sisse ning ise juba askeldasin muude asjade kallal, vaatan seljataha, et mees ikka ootab uksel. Alguses ei taibanud ja küsisin umbes, et mis viga, et ala rohkem asju mul pole, enne kui tajusin, et mees ootab oma jootraha. Just tulnuna polnud peenikest pea üldse ja pidin natuke suurema summa andma, peale seda igakord kui kuskil käisime ja hotelli tagasi jõudsime mingite asjadega, siis see sama vend suutis meid juba igatseva pilguga uksel oodata.

  8. #8

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    USAs on 15% normaalne, nooblimates kohtades 20-30%. Seal kelnerid saavad umbes 2$ tunnis palka, nii et kogu sissetulek sõltubki jotsist. Ja fucking koonrid penskarid jätava enamjaolt alati 7-10%. Tean rääkida sest töötasin USAs kelnerina.A normaalsed inimesed panevad selle eest kõva jotsi, nii et tasakaalustab ära. Inglismaal ja Austraalias jäetakse ka jotsi

  9. #9
    Pokkerihai
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 485

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Eestis pole vist tippimine nii levinud.
    Aga samas pole ma kohati aru saanud tippimisest.
    Kas maksad seda sellepärast, et hea teenindus oli või maksad selle eest, et töölised oma tööülesandeid täidaks ja sulle "sitta ei keeraks"

    Et toon näite. Ala oled kõva miljonär annad kogu aeg ühes restis nii kova jotsi, et kõik töölised on sillas.
    Äri kõrbeb ja sa käid seal restos edasi, aga oled kõigest nüüd lihtsurelik. Mis juhtub, kuda nüüd töölised sinusse suhtuvad, kui sa neile enam rikkalikku jotsi enam ei maksa? Koheldakse nüüd kui kaltsu?

    Väljamaal veel hullem, ala Türgi või Egiptus, kus kõik näevad sind kui liikuvad rahakotti.

  10. #10
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    nõrgemaid tuleb aidata

  11. #11
    Õpihimuline Mängur Kasutaja paradigmlost avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    421

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    töötan hotellis portjeena.. ja mingi kliendi juurde väljasirutatud käega seisma ei jää kunagi...:D
    saan tippi aint siis kui osutan kellelegi konkreetsema teenuse.. ..millest on kasu ka, ntks kui mingi pere tuleb 7 kohvriga ja ma need käruga üles viin, siis ikka antakse, aga kui mingi moepärast kellegi ratastel kohver näpuotsas üles aidata, siis ei saa sittagi..
    Aga ma tean,et vanalinna restodes on ka Eestis jots suurem kui palk...

  12. #12
    Klubi Liige
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    3 328

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    ma va bustorott annan suht igal pool, sest endal oli tra kui hea meel klubis saada. 10 kuni 20 prossu, sõltuvalt asjaoludest

  13. #13

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    ma ka ei saa üldse jotsi teemast aru. Miks ma peaks jätma ettekandjale või veel mõnel teenindaval ametipostil töötavale inimesele jotsi. See on tema töö, ta saab selle eest palka. Ta teeb seda mida ta teeb selle pärast, et see on tema töökohustus, mitte et "õu vana, ma ei liiguta lillegi enne kui sa rahakotti ei tuuluta". Kas ma peaks äkki hakkama poes poemüüjale ka jotsi maksma? Nt ostan uue läpaka ja müüjale 20% oleks täiesti iseenesest mõistetav kusagil Prantsusmaal ja sealt hakkab see komme levima ja nüüd peaks ka mina hakkama sellist debiilsust tegema. Absurd. Samamoodi kogu jotsi teema minu arust.

    Igatahes, suht harva annan. Ja mul on siiralt pohhui kas see jätab või ei minust koonri või roti mulje tüüpidele, kes arvavad, et 500% arvest jotsi anda on seisuse tunnus.

    Edit: ma saan muidugi aru, et see on selliste bisnissite omapära, madal palk ja jõukamad kunded taovad palga kokku. Ikkagi ma maksaks pigem teenuse enda eest nt 5-10% rohkem kui et oleks ühiskondlik surve teha veidi fäänsimates kohtades sellist fkn aita nõrgemat jura. Pealegi on jotsi andmisel selline "mina rikkam, sina vaesem alandav" toon tõsiselt juures.

  14. #14

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    kui teenindus ja teenus on hea, sis jätan tippi. Ise töötan ka teenindavas sektoris ning tippi saada on alati meeldiv

  15. #15

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Nägin eile Oprahit ja seal mingid ettekandjad vingusid, et me saame 3 dollarit tunnis palka ja 20-25% tuleb anda, muidu oleme kurvad!

  16. #16

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    väljas söömas käies annan mingi 10-15% suht reeglina, vahel rohkem. mingites pubides-klubides-olympsis kokteili/õlle eest 5-10 juurde, rohkem siis kui maailma asjadest enam midagi ei jaga :P
    hiljuti usas käies tõmmati paar korda arvel ring ümber sinna kuhu oli kirjutatud, et tip not included vms :) seal muidugi sõltus kohast, mõnes kohas oli kohe 18% vms service fee otsa pandud, mõnes kohas mitte
    aga eestis on teenindajad võrredes varasemaga õppinud, kui näitesks arve on 100 krooni ja sa maksad 500sega, siis ei tuua sulle enam tagasi nelja sajalist vaid kolm sajalist, kolm 25st, kaks 10st ja viiekas vms, et sa saaks tippi anda kui tahad, no ja reeglina ikka tahan

  17. #17
    Vana Tegija
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    1 402

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Mina annan suht alati tippi nii 10-20% kuna ise olen teendindavas valdkonnas tööd teind ja tean kui head meelt see valmistab :)

    Ja selline suhtumine, et ala see on tema töö ja ta saab selle eest kindlat palka, et mina talle küll tippi ei jäta, on lihtsalt puhas ülbitsemine IMO

  18. #18
    Pokkerihai Kasutaja vennike avatar
    Liitus
    Mar 2009
    Asukoht
    eisidiisimaal
    Postitusi
    1 958

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    oleneb teenindusest. meeldiva teeninduse eest - alati! kui aga mingi ajudoonor letis vastu haugub, siis ma ei jäta enne, kui see urood kinga on saanud (true story, juhtus mere pst bowlingus)

  19. #19
    Administraator Kasutaja Tigrano avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Pärnu
    Postitusi
    7 614

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    Alati jotsi natuke.

  20. #20

    Re: "Tippimine" ehk jootraha

    kaine peaga koonerdan, sodi peaga on ikak jäetud nii mõndagi.

Lehekülg 1, kokku 4 123 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES