Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 11, kokku 29 EsimeneEsimene ... 91011121321 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 201 kuni 220, kokku 561
  1. #201

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    tere,
    tabeli kohta küsimus. Olukorras kus kõik on foldinud ja asun SB tuleb tõsta K7+
    Miks alates seitsmest? On seal mingi tõenäosus taga? Küsin kuna mujalt loetud materjal ütleb, et blindi varastamine on üks no limiti alustala. Seega tundub antud olukorras kohane olevat tõsta iga pildiga käes.
    Või mitte?

    Ilusat aastat,
    Martin

  2. #202
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Ma tahan hoida range natuke tugevamana, kuna algajad ei oska postflopis mängida. Ning K2-K6 on kindlad kaoatvad käed, kui postflopis K-d hitivad algajad, kes ei tunne ära olukorda, kui nad on beat.


  3. #203

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    selline küsimus, et kui ees on 1 limper\kui ees on 2 või rohkem limpereid - nende kate rangede puhul on ka alati raise? või osadel check?

    Et kui ma olen UTG ja saan 22 siis panen kohe raise?

    ja kui olen CO ja mul käes KQ ning ees on 2-3 limperit, siis on ikka kindel fold? tundub suhteliselt ilus käsi aga tutkit. Ja kui Button SB ja BB on üldiselt sellised calling stationid siis ka ei tohi limpidagi?

    Tänud,

  4. #204
    Pokkerihai Kasutaja antnx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 102

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Jah. KQ on ilus käsi aga postflopis satud temaga tihti sitasisse. Pasiivses lauas võid seda isegi raiseda hiliselt positsioonilt, et limpereid isoleerida aga siis peab postflop mäng selge olema. Ise raisen 22+ PP-sid igalt positsioonilt kui ees pole limpereid.

  5. #205

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    sellised käed nagu 22-88 UTG-MP3 on kahtlased. Tabel ütleb küll, et calli neid igaljuhul kui ees on raise (nt 4xBB) aga postflop oled kohe first-to-act ning ongi jänn. siin tuleb nüüd statsid appi võtta, et välja selgitada kas check või raise?

  6. #206

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas leho57
    sellised käed nagu 22-88 UTG-MP3 on kahtlased. Tabel ütleb küll, et calli neid igaljuhul kui ees on raise (nt 4xBB) aga postflop oled kohe first-to-act ning ongi jänn. siin tuleb nüüd statsid appi võtta, et välja selgitada kas check või raise?
    Mis mõttes keeruline? Kui flopis setti kokku ei korja, siis ju suht easy fold enamikel juhtudel.

  7. #207

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    kas muidu on olemas ka mingine ülempiir, millal lauast ära tulla?

  8. #208
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas leho57
    kas muidu on olemas ka mingine ülempiir, millal lauast ära tulla?
    Kindlasti mitte. Lauast lahku siis, kui ei saa, ei viitsi või ei taha enam mängida. Muidugi kui oled mitu buy-ini deep niing lauas on veel teine mängija sama deep, kui sina ja tunned, et sul ta üle ei ole eelist/positsiooni siis võid ka lahkuda. Aga see kõik tunnete värk ja peaksid ise ära tabama selle - mingit robotliku ja mehaanilist piiri öelda siin ei saa.

  9. #209
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    B.Greensteini raamatust: Oma kaotuste piiramine on loogiline, oma võitude piiramine on ebaloogiline. Kuna pokkeris võidad sa mingi põhjusega - sul on edge vastaste üle(jätame kõrvale short-term variatsiooni, kus võid lauas 10 suckouti teha). Seega võib see kõrvalseisjale natuke naljakas tunduda - et "paadunud gambler ei lähe minema, OMG, sa oled sõltane, lõpeta kui veel ees oled" see on jama :D

  10. #210

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Olen 2 päeva mänginud siintoodud põhimõtete järgi Pstarsis ja tulemused on järgmised:
    - mängitud ca 1000 kätt(statsi järgi olen vaadanud floppe ca 20-23% kätest)
    - rahaliselt 0(eile võitsin, täna kaotasin)
    Kindlasti on olnud mõningaid kõrvalekaldeid reeglitest ja postflopi vigu. Eelkõige on nagu keeruline minu jaoks väikese taskupaariga UTG-lt raiseda ja maha visata QJ, KQ jms käed limpamise asemel. Postflopis olen peamiselt teinud vea turnil ikka panustades, kuigi pole saanud soovitud kombinatsiooni kätte. Ja kohati sama viga korranud riveril. Tänase kaotuse põhjuseks on olnud ka alati arvesse võtta tulev asjaolu vist, et callitakse ära mu preflop raise ikka igasuguse rämpsuga, ekstreemseim näide oli 4 7s vist, ja saadakse flopile pihta.

    Lugesin omateada küll kõik postitused läbi, aga siiski vabandan ette, kui juba vastatud küsimus kuskil, et selle põhimõtte järgi siis kui enne mind pole vähemalt 2 limpajat, siis on olemas ainult kaks varianti, raise või fold, ei mingit limpamist, näiteks A 10 vm sarnasega enne MP2-te!?

    Üritan õhtul uuesti ja enda avastatud vigu mitte korrates enam.


  11. #211
    Miljon Põhjust Kodus Olla Kasutaja ranka avatar
    Liitus
    Sep 2008
    Postitusi
    31 018

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tere tulemast foorumisse, Nufik!

    Kui on palju limpereid siis põhimõtteliselt võiks ka positisoonilt limpida väga laia range kätega aga ma ei hakanud seda olukorda kirjeldama, kuna limbitud pottides on 3 või rohkem vastast ning seetõttu postflop mäng muutub veel keerulisemaks. Ja kuna strateegia on mõeldud täiesti algajatele, siis tahaks võimalikult palju keerulisi olukordi vältida ja samuti tighti strateegiaga hoiab strateegiat ise lihtsama ning on strateegiat mängijal tunduvalt kergem omandada.

    Kui baas käes ja esimesed kopikad taskus, siis saab avada käte vahemikke ning minna keerulisemate otsuste juurde - reeglina selle jaoks pole vaja eraldi strateegiat ja edasijõudnud (ehk endised algajad) on nüüd juba ise ametis erinevate nippide testimisel ja siis käte postitamisel või lisainfo hankimisel.

    Ja AT näide seal limbitavas käes on eriti halb, sest nii on potis väga palju mehi ning kui sa peaksid pihta saama oma ässale või kümnele, siis on su otsus ÜLI keeruline ja kindlasti enamus algajaid hakkavad seal raha kaotama. Sest sa pead tundma ära olukorras, kus su käsi on hea ja sa peaksid raha hakkama sisse panema või, et sa oled nüüd taga ja sa peaksid foldima.

    PS! 1000 kätt on väga vähe käsi ja selle aja sees saab juhtuda paljutki! Ära anna veel alla ega ära hakka ka õnnest lakke hüppama, kui toimub õnnestumine/ebaõnnestumine, sest 1000 käe jooksul on veel õnneosakaal väga suur.

    Edu laudades!

  12. #212

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tänased tulemused - mängisin kahel cash laual kokku natuke alla 800 jaotuse, flopi vaatamise % kukkus 15%ni, rahaline tulemus mängupandud bankroll 2,5 kordselt tagasi. Tulemus oli niivõrd hea, kuna paar korda sattusin AA-ga QQ ja JJ vastu ja potid olid üsna korralikud.

    Järgisin tabelit hoolikalt ning vigu võis esineda üksikuid. Samal ajal mängisin ka 45 osalejaga SNGd ja muutsin oma turniiri mängimise taktikat osalt samuti vastavalt siinsele strateegiale, peamiselt hakkasin alla hindama oma keskmiste broadwayde väärtust, kui blindid juba kasvanud olid, ning ka sealt tuli võit. SNG-l kukkus flopi vaatamise % minu tavapäraselt 29-31 kuskil 23-25 peale.


  13. #213
    Pokkerihai Kasutaja antnx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    3 102

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Vähe kukkus. Norm peaks olema 15%

  14. #214

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Kas turniiril ikka peaks ka olema 15%? Cashis kukkuski 15% peale, aga turniiril kus blindid lähevad kärmelt ülesse ma arvan võib 15% päris väikse stäkki peale jääda kui esimese-teise käega kohe ei näkka 15% juures... !?

  15. #215
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas Nufik
    Kas turniiril ikka peaks ka olema 15%? Cashis kukkuski 15% peale, aga turniiril kus blindid lähevad kärmelt ülesse ma arvan võib 15% päris väikse stäkki peale jääda kui esimese-teise käega kohe ei näkka 15% juures... !?
    Turniiril esimestel levelitel 10-15% on normaalne, mida turniir edasi, seda loosemaks peaks mängija minema. Ei viitsi seda 7-t lehte läbi lugeda, aga loodan, et keegi turniiridel seda tabelit ei kasuta

  16. #216

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Samas kas mitte vastupidine loogika ei ole ka olemas, alguses kui stäkk on 100BB, siis võiks ju lubada endale rohkem floppide vaatamist ja pärastpoole just tightim?!

  17. #217
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Tsitaat Algselt postitas Nufik
    Samas kas mitte vastupidine loogika ei ole ka olemas, alguses kui stäkk on 100BB, siis võiks ju lubada endale rohkem floppide vaatamist ja pärastpoole just tightim?!
    Loogika võib olemas olla, aga ma ei usu, et see palju raha sisse toob, kui just mängija ülejäänud lauast tunduvalt parem ei ole. Parem loogika on see, mida Sklansky väidab - et põhimõtteliselt iga kaotatud chip on väärtuslikum, kui iga võidetud. Ja turniiri ICM(independant chip model, mis peaks ära näitama, mis väärtus mängija chipcoundil on, nt $5 turniiril, ilma overlayta on enne 1. kätt iga mängija ICM $5) liigub ka nii, et kui 1. käel satuvad 2 mängijat enne floppi all-inni, oletame A K vs 2 2 , mis on täielik mündivise, siis ICM tõuseb ainult mängijatel, kes foldisid enne floppi(ja kui käsi läbi, siis mõistagi ka flipi võitja). Ainult et flipivõitjal see ei kahekordistu, vaid tõuseb natuke vähem, seega kui see tõuseb ka foldinud mängijatel, siis on tark ootada ainult premium-käsi varastel limiitidel, või ka kõrgeid "implied-odds käsi" nagu madalad pocketpaarid või suited connectorid(7 6 ) ja antakse kohe peale floppi alla, kui mingit super-draw või super-hittimist ei tule, sest iga kaotatud chip on väärtuslikum, kui iga võidetud :)

    Soovitan lugeda Sklansky turniiriraamatut või guugeldada ringi, sest ma ei oska asju seletada :(

  18. #218

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    2. Mängite $0.50/$1.00 blindidega full-ring raha lauda ja olete buttonil käes ARuutu KÄrtu. Enne Teid UTG, UTG1 ja MP1 callisid ehk limpisid ja Te tõstate $7 peale, mis on korrektne tõste.
    Selgitus: Big blind on $1 ja enne Teid kolm mängijat limpis. Valem: 4xBB + limperite_arv x BB. BB oli $1 ja limpereid oli 3. Asendame valemiss: 4 x $1 + 3 x $1 = $4 + $3 = $7. Seega siit tuligi korrektse tõste suurus.

    Mida tähendab + limperite arv? kas 3 bb'd juurde, või netis $3 või nt lives 3eek?

  19. #219

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    3$ tavapärasele juurde. Kolme vastu muidugi raske mängida, sa tahad ühte callijat, pane rohkem. Või call.

  20. #220

    Re: Pokah: Strateegiline artikkel - Preflop Mäng

    Kui blindid 0.05/0.10 , siis 4xBB + limperite arv + bb. siis 40 + (?) + 0.10

    ehk palju siis juurde panna ?

Lehekülg 11, kokku 29 EsimeneEsimene ... 91011121321 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES