Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 3, kokku 3 EsimeneEsimene 123
Näidatakse tulemusi 41 kuni 56, kokku 56

Teema: Doonorid

  1. #41
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: Doonorid

    Mul organitega see teema, et kui keegi küsiks siis annaks nõusoleku kõigele mis ülevalpool vööd. Isekas olen.

  2. #42

    Re: Doonorid

    Tsitaat Algselt postitas kilu6
    Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.
    Krt, see oli nüüd küll karm ;D
    Aga ma ise andsin viimane kord sõjaväes, siis sai selle eest ühe päeva lisapuhkust. Eks aegajalt on kutsutud hiljem ka (mul üsna tarvilik veregrupp: 0-), aga millegipärast pole nagu vedu võtnud. Vist siiski peaks, kohati on need varud ikka üsna madalad. Ja tervisele pidavat see ju isegi kasulik olema.

  3. #43
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: Doonorid

    Tsitaat Algselt postitas kilu6
    http://www.neer.ee/includes/Moodulid...hp?file_id=118

    või

    Eesti Kudede ja Organite Transplantatsiooni Ühing
    Puusepa 8 51014 Tartu
    Sekretär 731 8274


    Eestis toimub kõige enam neeru- , silma sarvkesta, veresoonte, luude ja
    tüviraku
    siirdamisi.
    Neerusiirdamine
    Aastatel 2004-2005 tehti Eestis 100 neerusiirdamist. 2006 aasta
    keskpaigaks 19 neerusiirdamist. Praegu ootab Eestis neerusiirdamist
    ligikaudu 46 inimest.
    Silma sarvkesta siirdamine
    Silma sarvkesta siirdamine võib paljudele pimedaks jäänud inimestele
    anda tagasi nägemise. Aastatel 2004 -2005 tehti Eestis 112 silma sarvkesta
    siirdamist. 2006 aasta keskpaigaks on tehtud 22 silma sarvkesta siirdamisi.
    Vaatamata sellele, et Eestis on mullu siirdatud enam sarvkesti kui Leedus ja
    Lätis , ootab siirdamist ikka veel 122 inimest.
    Maksasiirdamine
    Maksasiirdamine on maailma meditsiinis laialt levinud tegevus. Eestis on
    tänaseks tehtud neli maksasiirdamisoperatsiooni ning selle suuna
    arendamine jätkub.
    Tüviraku (luuüdi) siirdamine
    Tüviraku siirdamisi on Eestis tänaseks tehtud enam kui 150. See
    protseduur teeb võimalikuks tervistumise raskete verehaiguste ja kasvajate
    korral.
    Uued ravimid avavad järjest paremaid võimalusi neeru-, südame, maksa,
    luuüdi ja silma sarvkesta siirdamiseks. Maailmas tehakse ka järjest enam
    kõhunäärme, kopsude, südame ja soolte siirdamisi.
    ainult sellisest väiksest kaardist piisabki?
    cool..

  4. #44
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Doonorid

    Kas keegi peale minu on seda dna-huinjaad ka teinud?
    see sugupuu värk, et 100 000 inimest oli vaja täis saada jms?

  5. #45

    Re: Doonorid

    Tsitaat Algselt postitas kilu6

    Endal on kunagisest doonoriks olemisest selline seik. Käidi siis ka mu töökohal võtmas ja kõik oli ok. Läks mingi kolm kuud mööda, sain kirja, et oodatakse mind verekeskusesse Ädala tänavale. Helistasin, et mis värk on, öeldi, et nad ei saa telefoni teel öelda, et tulgu ma kohale. Läksin sinna, seal öeldi, et tere, psühholoogi kabinet on seal. Ma siis, et ohhoo, mis see psühholoog siin asjasse puutub. Astusin sisse ja rääkis ära, et mu proov oli esialgse testi alusel HIV positiivne, aga mingi täpsema testi alusel, mida nad igapäevaselt ei tee (kui esialgne test ei anna põhjust), oli veri korras. Paluti anda uus veri ja siis sain vastuse, et kõik ok. Pidigi neil olema selline asi, et vahel annab test vale tulemuse.
    sellega seoses tuleb mulle meelde üks huvitav kogemus. Sattusin Naha ja Suguhaiguste dispanserisse Hiiul mingi alumise jamaga, vaadati ja katsuti, siis saadeti laborisse. Seal võeti proovid ja kuna sellest on palju aega möödas, ei mäleta ma enam, kas see oli sama päev või hiljem, aga ühesõnaga mingil hetkel pisteti seal labori vahelt proovide tulemus pihku, kus oli selge sõnaga kirjutatud "Spid" ehk Aids vene keeles. Oh seda rõõmu seal ukse taga, istusin seal ja mõtlesin, et vatta fakk, niimoodi käibki või?" Kuule kutt, sul on aids, mine vii nüüd see kviitung ilusasti arstile ja ta kirjutab sulle rohud." Kerge šokk oli, samas polnud mingit hullu ringihooramist toimunud. Viisin siis kuidagi kviitungi arstile ja see vaatas korra, mühatas ja hakkas retsepti kirjutama. Mina et mis värk on, mida see peaks spid tähendama, aids? Arst vaatab veelkord ja "ah see, Spir, mingi spirohee...meelest läinud praegu. Igatahes istusin seal nagu uuestisündinud ja lubasin, et ma ei topi oma kehaosasid iial kuhugi kahtlastesse kohtadesse...

  6. #46
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: Doonorid

    Tsitaat Algselt postitas alaska
    Igatahes istusin seal nagu uuestisündinud ja lubasin, et ma ei topi oma kehaosasid enam iial kuhugi kahtlastesse kohtadesse...
    FYP ;D

    no offence

  7. #47

    Re: Doonorid

    25 korda käind, ise vaatan sellele nii, et saab tasuta tassi pluss nö tervisechecki :)
    oleks vast mõned korrad juureski, aga hemoglobiiniga mingi kamm aegajalt.

  8. #48
    Bännitud Kasutaja Madis Very avatar
    Liitus
    Aug 2009
    Asukoht
    @Tables
    Postitusi
    2 953

    Re: Doonorid

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone
    käisin ka. jumala lõdva oli. nagu kärbes oleks peeru pannud. nüüd sain sõnumi ka, et tulge palun uuesti.

    pull on see, et kui annad tallinna foorumis, siis saad jumala hea võileiva (peale tavaliste mahlade ja tuci-küpsiste jms)
    Kus see on ? Aadress või mingi kuidas ma leiaks.
    Ma uus Tallinna inimene ja ei tea eriti midagi :D. Sobib ka telefoni nr.

    E: http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=113

  9. #49
    Vana Tegija Kasutaja oitarvi avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    1 231

    Re: Doonorid

    Polegi doonor olnud. Mõned aastad tagasi sai koolist minema, et verd andma ja mul muidugi polnud dokki kaasas. Peaks ikka ära käima, saaks veregrupi ka teada.:D
    Ühtlasi võiksite oma veregrupi ka siia kirjtuada. 0 - see veregrupp, mida sai kõigile anda, aga endale saab siis ka nulli ainult anda. See veits paha siis kui kellelgi peaks olema. Kõige haruldasem vist oli AB negatiivne või midagi säänset?!

  10. #50
    Vana Tegija Kasutaja oitarvi avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    1 231

    Re: Doonorid

    Tsitaat Algselt postitas ranka
    Tahate bänni kõik saada w??? Tra ma kardan nõelu ja sütlaid nagu tuld ning ausalt ma hoian parema käe veenist seda teemat lugedes kinni.


    #"¤%¤#%&%¤&¤

    Mitte kunagi ei hakka doonoriks, NEVER! Sõjaväe kommisariaadis andsin ka verd, siis hoidsin seda lapikest peale vere andmist vähemalt tund aega peal ja kätt krampis, kopsu pilti ei saanudki kohe teha, sest ma kartsin seda lappi ära võtta ja käsi kõveras ei saanud pildi peale minna. Arst rahustas pika vaidlemise peale maha :)
    Sa pead sinna kanal 2-e saatesse minema, hirmust vabaks vms. mis sügisel hakkab jooksma telekast.
    Torgitakse seni sind nõeltega, kuni hirm kaob. :D

  11. #51
    Vana Tegija Kasutaja kilu6 avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    1 305

    Re: Doonorid

    Tsitaat Algselt postitas oitarvi
    Polegi doonor olnud. Mõned aastad tagasi sai koolist minema, et verd andma ja mul muidugi polnud dokki kaasas. Peaks ikka ära käima, saaks veregrupi ka teada.:D
    Ühtlasi võiksite oma veregrupi ka siia kirjtuada. 0 - see veregrupp, mida sai kõigile anda, aga endale saab siis ka nulli ainult anda. See veits paha siis kui kellelgi peaks olema. Kõige haruldasem vist oli AB negatiivne või midagi säänset?!
    Eesti elanike hulgas
    A+ (30,8%)
    O+ (29,5%)
    B+ (20,7%)
    AB+ (6,3%)
    A- (4,5%)
    0- (4,3%)
    B- (3,0%)
    AB- (0,9%).
    http://www.verekeskus.ee/?op=body&id=27

  12. #52
    Vana Tegija Kasutaja oitarvi avatar
    Liitus
    Jan 2009
    Postitusi
    1 231

    Re: Doonorid

    Vabanda, ennem ei pannud seda tabelit tähele.

  13. #53

    Re: Doonorid

    Tsitaat Algselt postitas kilu6
    B- (3,0%)
    suht haruldane. kusjuures esimesed paar korda olin B+ aga siis muudeti +/- määramist ja peale seda olen B- olnud, esimese doonorikaardi peale on kirjutatud "rh(DE) negat, rh(C) posit"

  14. #54
    Pokkerihai
    Liitus
    Jan 2009
    Asukoht
    Holliwood
    Postitusi
    3 068

    Re: Doonorid

    mul laibaka peal kirjas B(II)reh-

  15. #55

    Re: Doonorid

    Olen käinud paar korda ja käiks veel, aga pole kunagi õigel ajal kusagile sattunud. Pilti pole virvendama hakanud ja mingit erinevust pole ka peale vereandmist tundnud. Mahl ja küpsised on pärast head. :D 0+ olen .

  16. #56

    Re: Doonorid

    Olen ka doonor. A+. 3. sept lähen vist jälle.

Lehekülg 3, kokku 3 EsimeneEsimene 123

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES