Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 548

Niitvaade

  1. #1
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    [NL30 FR] Pokkerimängija Merlot'd ei joo

    Olen 30-ndates meesterahvas, elan ja töötan Tallinnas. Esimene postitus räägib sellest, kuidas pokkerini jõudsin.

    Pokkerist ei teadnud ma hiljuti suurt midagi. Paar aastat kingiti mulle pokkerikohver (mängukaardid, žetoonid, miskipärast ka täringud?), aga sellega pole ma siiani miskit teinud. Kui oli eetris veel Kalev Sport, siis paar korda sattusin vaatama pokkerisaateid, aga ma ei saanud mitte midagi aru ja päris igav tundus.
    Kunagi lugesin Ekspressist üht intervjuud elukutselise pokkerimängijaga, kelle põhitegevus ongi öösiti veebis raha peale pokkerit mängida. See oli päris huvitav lugemine, kuigi arvan, et mind huvitas sel ajal veebis elatise teenimine üldiselt. Pokkerihimu see lugu peale ei ajanud, tundus ikka väga hasartmäng ja ebakindel asi.

    Möödunud suvel sattusin Haapsalus seltskonnas kokku inimestega, kes mängivad veebipokkerit igapäevaselt ja üsna arvestavate rahadega. Päris eksootiline värk, tekitas põnevust. Vaatasin üle õla ka veidi, mismoodi see pokkerimäng siis käib (üks kutt osales nimelt samal õhtul ühel turniiril, lõkke ääres, grilli ja õlle kõrvalt toksis :D. Ma ei saanud jätkuvalt mitte kui midagi aru, igasugu tundmatud terminid lendasid: fold, all-in, flush, pot... Aga põnev oli, lisaks kõik need jutud suurtest summadest ja pikas perspektiivis korralikus plussis püsimisest.

    Ka mu enda kogemus pokkeriga on seni puhtalt veebipõhine. Päris esimese mängu tegin Facebookis :D Seal on veidi tobe, aga väga populaarne rakendus, Zynga Poker on vist nimi. Saad tasuta pokkerit taguda, inimesi on seal alati palju. Huvi püsis, samas andsin aru, et see on mingi lastevärk, õige pokker käib mujal ja teistmoodi.

    Siis ostsin impulssostuna R-Kioskist eestikeelse pokkeriajakirja Card Player (või on ametlik nimi siiski Pokkerikiri?). Muidu poleks ostnud, aga ühe hinnaga anti kaks numbrit, mõtlesin, et kahe numbri läbilugemine annab küll kõvasti tarkust juurde:)
    Ajakirjad on huvitavad, aga neid peab aina uuesti lugema hakkama, sest alguses ma ei saanud loomulikult jätkuvalt midagi aru, mingid stäkid, anted, blindid, heads-up, full ring, pot limit, odds.... pea tahtis uutest terminitest lõhki minna. Ajakirjast jäi meelde vana kooli pokkerihai Ivo Jurno soovitus:

    Algajatel soovitan internetis freerolle mängida, siis saavad nad aru, kui haprale oksale nad tegelikult istuda tahavad. Esialgu riskivabalt.
    Tegin endale selgeks, mida tähendab freeroll :) Tõmbasin alla Triobetist, Unibetist ja PokerStarsist pokkerimängimise tarkvara. Kõigepealt tegin PokerStarsis mõned mängud mänguraha peale, siis osalesin Triobetis mõnel freeroll turniiril. Tavaliselt jäin kusagile esimesse poolde, ühe korra sain 1200+ osalejaga 25. koha, mis oli ilmselt täielik algaja õnn.

    Õppisin freerollidega selgeks, kuidas asi põhimõtteliselt käib, õppisin ka seda, et tasuta osavõtuga turniiridel ei ole päris õige pokker. Inimesed lahmivad suvaliselt, võtavad mõttetuid riske, lükkavad pidevalt kõik nupud keskele. Mingist bluffist ja vastase lugemisest ei ole seal vist suurt tolku, finaallauas ehk.

    Rahamängust ja selle edust/ebaedust edaspidi.

    Aga blogima hakkasin sellepärast, et oma vead ja edud kirja panna. Endal hea lugeda ja analüüsida, ehk satub mõni asjalik pokkerihai ka lugema ja annab mõne kasuliku näpunäite. Neis pokkeriajakirjades rõhutasid mitmed tippmängijad, kuidas neid on väga palju aidanud teiste kõvade meestega mängust rääkimine.
    Viimati muudetud nomerlot poolt : 21.04.10 at 14:57

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES