Eesti Pokkeriportaal
Näidatakse tulemusi 1 kuni 8, kokku 8
  1. #1

    Kes seletaks lahti puust ja punaselt pot oddsid ja implied oddsid?

    Tere!

    Kas leidub siin keegi tark, abivalmis ja paksu nahaga tegelane, kes suudaks lollile lahti seletada puhtas eesti keeles, pot oddsid ja implied oddsid..

    kunagi küll ranka mulle tegelt natuke seletas pot oddside kohta, aga see juhtus läbi msn olema ja olin parajasti tööl ka ja ei saanud korralikult ära salvestada txti.. ja sinnapaika mu tarkus jäi?

    Implied oddsidest pole mul halli aimugi, wtf need veel on?

    Äkki keegi viitsib eesti keeles seletada, sest kuna matemaatikaga pole üldse eriti kõige paremad lood, siis inglise keeles sellest värgist aru saada on veel raskem kui muffigi ei jaga asjadest :)

  2. #2

    Re: Kes seletaks lahti puust ja punaselt pot oddsid ja implied oddsid?

    Pot oddsid on siis suht kerged, need on enamuse ajast algeline matemaatika. Ma toon mõne näite :)

    Näiteks kui pot on 5 dollarit ning Sul on vaja 2.5 callida, et selles potis edasi olla, siis on Su pot oddsid 2 ühele.

    Näiteks flush draw tõmme õnnestub töenäosuse järgi ühel korral neljast, seega selleks, et flushi tõmbamiseks olexid õiged oddsid peab olema näiteks pot 12 dollarit ja Sul on vaja 3 dollarit callimiseks.

    Implied oddsid on siis selline asi, et on suur võimalus, et kui Sa oma käe hitid, siis võidad ntx kogu vastase stacki.

    Näiteks, Sul on 88 ning pot on 6 ning Sul on vaja callida 2, et floppi näha. Seti hittimise töenäosus on tegelikult 7:1'le, aga kuna Sa tead, et vastased on loose mängijad ning neil on suured stackid ning ka Sinul on suur stack, siis juhul kui Sa 8'le pihta saad on suur võimalus, et võid võita kogu nende stacki.

    Ning samamoodi ka, kui Sul on set, aga vastane sai ntx juba flushi turnis, mõlemal on suured stackid järgi ja tead, et vastane ei ole eriti suur foldija. Sul vb pole õigeid oddse, et full house tõmmata riveriks, aga kui Sa tead, et hittimise puhul maxab vastane Sulle veel ühe suure beti välja, siis see on ka implied odds.

    Vähemalt see on kuidas mina olen implied oddsidest Harringtoni raamatust aru saanud, kui midagi valesti, siis küll keegi parandab :)

    Seega iga kord kui Sa betid terve poti ja mingi donkament tuleb ja saab oma flush draw kätte, siis tegelikult sundisid Sa vastase viga tegema ning pikas jooksus jääd Sa selliste flush drawide vastu kasumisse, sest nad ei saa flushi piisavalt tihti kätte, et nende oddsidega võitjaks jääda.

    implied oddside pärast ei ole mõtet mängida väixeid paare väikeste stackide vastu, sest 7:1'le flopi nägemise oddse ei saa Sa peaaegu kunagi ning seega väixe paari mängimiseks peavad olema head implied oddsid juhul kui Sa callija oled.

  3. #3

    Re: Kes seletaks lahti puust ja punaselt pot oddsid ja implied oddsid?

    Aga ütleme nii: ma olen SB-l 88-ga, mp2 raiseb 4 big blindi, mp3 callib järgi, ülejäänud fold, mida peaksin mina tegema? Kas call on siis seljuhul õige?

  4. #4

    Re: Kes seletaks lahti puust ja punaselt pot oddsid ja implied oddsid?

    Siis vaatadki implied oddse, vaatad üle oma stacki suuruse, vaatad üle vastaste stackide suurused ja kui tead, et 8 hittimise puhul on võimalik Sul saada kogu nende stack või enamus sellest, siis easy call.

    Aga kui Sa tead, et vastased on tuntud pildikaartide mängimise poolest, sis vb pole Sul 8't vaja hittidagi, et võita kui tuleb madal flop.

    Tegelikult tuli mul praegu mõte, et kui keegi väga viitsib, siis võix teha mingi suure sticky teema, kus olexid kirjas kõikvõimalikud oddsid.
    Flopis käe saamise oddse on suht kerge leida, aga sellised oddsid, kus on kirjas , et kui suur võimalus on näiteks ühel paaril areneda kaheks paariks flopist riverini jne, neid pole nagu nii kerge leida. Kunagi vist otsisin ka siukest asja, et palju on kahe paari floppamise võimalus, see üllatas mind, oli vist koguni kõigest 50:1'le :o

  5. #5
    Moderaator Kasutaja -andres- avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Tallinn.
    Postitusi
    4 546

    Re: Kes seletaks lahti puust ja punaselt pot oddsid ja implied oddsid?

    Alustuseks võiksite lugeda Davy blogi. Seal ühes sissekandes on ilusti seletatud Preflop tõenäosustest ja võimalikkusest. Blogi leiate tema kasutaja signatuurist.
    Samuti on Rankal valmimisel oddsidest strateegia artikkel, seega vaid natuke kannatus ja saab teavet.

  6. #6

    Re: Kes seletaks lahti puust ja punaselt pot oddsid ja implied oddsid?

    Deucescracked saidil on olemas ka videoseeria Mathematics of NL Holdem, kus on samuti ilusti ära seletatud.

  7. #7
    Õpihimuline Mängur Kasutaja zyxxx avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    PS & FT NL25
    Postitusi
    453

    Re: Kes seletaks lahti puust ja punaselt pot oddsid ja implied oddsid?


  8. #8
    Pokkerihai Kasutaja Keiss avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Asukoht
    Kose, Harjumaa
    Postitusi
    1 592

    Re: Kes seletaks lahti puust ja punaselt pot oddsid ja implied oddsid?

    Tsitaat Algselt postitas RudiTurbo
    Kunagi vist otsisin ka siukest asja, et palju on kahe paari floppamise võimalus, see üllatas mind, oli vist koguni kõigest 50:1'le :o
    http://www.netipokker.ee/toenaosused.php

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES