Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 272, kokku 533 EsimeneEsimene ... 172222262270271272273274282322372 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 5 421 kuni 5 440, kokku 10651
  1. #5421

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    Kas te olete ennast ogaraks joonud või? Mis mõttes te ei teeks sellele autole kaskot? On teil aimu üldse, mis asjad maksta võivad, kui midagi juhtub? Mingi harilik velje vargus koos talverehvidega võib maksta vabalt 3K+€ või näiteks hakkad telefoni näppima ja sõidad kellegile tagant selga. Esiots sodi, radikad-värgid sodid, lansekad kõverad ja mootor viltu peal. Kere vajab kerget venitust ja voila - arvan, et selle auto puhul alla 10K€ ei ole ükski sellise remondi arve.
    Ja mis kõige hullem - pannakse rotti maja eest!! Ja siis palju õnne. Ostad tagasi 5K€?
    Kasko on kohustuslik meie riigis, meie oludes.

    Oma kogemustest - sõitsin paar aastat Mazda 3-ga. suvel käisin metsas kalal ja suutsin tagurdada mingi kännu otsa nii õnnetult, et küljekarp jumala sees. Peale vaadates vaatasin, et huinja. Kalkulatsioon tehti, siis pidin perseli kukkuma. Selle käki karbi vahetuse eest küsiti 65K eeku. Auto enda väärtus oli vast 2x rohkem see moment. Maksin 3K oma vastutuse ja olin happy. Ma ei kujuta ette, kui mul ei oleks kaskot olnud....
    Tsitaat Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
    Mida see "Kas sa tõesti arvad, et kindlustusfirmad ei teeni kasumi" jutt siia praegu puutub? Räägime ikka tarbija seisukohast ja kui sa oma vanema A6ga, mille väärtus ca 5-6k euri, linnavahel ringi vurad, siis muidugi sellisele autole pole mõtet panna kaskot peale. Aga kui sul mingi korralikum masin, ca 20-30k euri ringis, siis kasko imo essential nagu ka kotkas ütles. Nendel masinatel juba lisasid nii palju, et ükskõik mis juhtub, sa maksad ennast pärast lihtsalt lolliks.
    tõsised winnerid!

    codecci, ma tõenäoliselt ei paneks kaskot, kui mul oleks ca 5k€ auto. Aga nagu öeldi, siis Eestis on sellisel 20k€+ autol kasko kohustuslik! Eriti kui omad Lexust, MB või BMW-d (mulle räägiti, et nende jupid pidid ühed kõige kallimad olema).

    Obv et kindlustusfirmad teenivad kasumit, muidu nad ei ekisteeriks?!


    Aga thread läheb huvitavaks.
    Codecci, kas sa ei paneks sellisele autole (või ostaksid endale 20-25k€ auto) kaskot?

  2. #5422

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Ega inimesed vist ei mõitsa coddeci pointi hästi.
    Teoreetiliselt:
    Kui sa pead autole kasko peale panema, siis "mängid" sa üle rolli.
    Kuna kindlustusettevõtted teenivad ju kasumit, seega makstakse neile rohkem kui nad ise välja hiljem käivad, seega selgelt -ev. Rohkem tarbijaid maksab kindlustusele rohkem elujooksul kui tagasi saavad, me igaüks peaks olema tõenäosuse järgi see tarbija kes maksab rohkem, kui tagasi saab, seega -ev. Kui sul pole piisavalt life rolli, et oled sunnitud vastu võtma -ev otsuse, on auto liiga kallis.
    See kõik teoreetiliselt.
    Praktiliselt:
    Inimene ei viitsi mõelda ja muretseda, ostetakse kallis auto, kuna tahetakse nautida oma töö vilju ja mugavalt liigelda, kõik ok. Kasko tehakse peale, kuna tahetakse öösel rahulikult magada ja keskenduda enda põhitööle, mitte muretseda "mis siis kui...".

    ( Click to show/hide )

  3. #5423

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Miks ei peaks kindlustusfirma kasumit teenima? Ega tegemist pole MTÜga. Statoil ja Neste teenivad ka kasumit, kütet ikka ostate autole? Minu jaoks on see täiesti loogiline, et äriühing tahab oma tegevusest kasumit saada.
    Ülikooli ajal oli mul Golf 5. Kord loengust tulles avastasin, et üks kena kodanik oli suutnud juhipoolse külje terves ulatuses ära mõlkida/kriipida, tehes elu parimat parkimismanöövrit. Kalkulatsioon remondi kohta tuli 47k, ma oli elurahul, et kasko peal ja ei pea seda ise kinni plekkima.
    Teine hea näide. Sõber ostis uue Mazda6-e, kaks päeva hiljem sõitis õhtul kodu poole ja kusagil Kuusalu kandis hüppas kits teele. Auto läks mahakandmisele.

    Kasko, its problem?
    Ma saan aru, aga mul 10 tuttaval ei ole kunagi ühtegi kitse auto ette hüpanud.
    Not paying kasko, its problem?

    Sarnane näide, saan aru, et on erandeid ja nagu üks mu tuttav ütles, siis hingerahu on ka midagi väärt, aga hetkel räägime puhtalt kas on rahaliselt +EV või mitte ja vastus on ju ei.
    Viimati muudetud KristjanLaas poolt : 08.09.11 at 19:37

  4. #5424
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Need näited ei päde, need ei ole representatiivsed. Nagu "Ma läksin AA-ga all-in ja kaotasin ükskord".

    Ma olen oma elus maksnud üle € 20k kaskokindlustustele. Mitte ühegi sendi eest ei ole neilt kunagi teenust saanud. Kitsi on eest läbi jooksnud, aga on õnneks läinud. Igasuguste kändude otsa pole taguardanud ja jäisel teel pimedas kurvis möödasõitu ei ürita üldiselt. Aga kindlustust ostan ikka, sest liising nõuab ja cashis auto välja osta ei ole ka mõistlik (ma leian sellele rahale parema tootluse kui liisinguintresse maksan).

    Olen nõus, et auto on tarbeese ja keegi ei peaks olema eriti fucked kui see ühel hetkel maha kandmisele läheb. Kui see tõsine probleem on, siis on valest hinnaklassist auto valitud arvestades oma võimalusi. Rusikareegel ütleb, et auto hind võiks jääda 6-12 kuu palga piiresse. Pigem kehtib see küll läänes, mitte meil (mistõttu ongi auto wreckimine siinmail väga suur isiklik tragöödia paljudele).

    Kui keskmine auto sõidab 20,000 km aastas, aga ma sõidaks 5,000 km aastas, siis kas mul poleks õigus väiksemale kindlustusele? Paraku seda ei pakuta. Ja nii maksangi mina oma 5,000 km-ga samapalju kui ringi sõitev müügimees oma 100,000 km-ga aastas. Tema saab sama raha eest 20x rohkem teenust. Ikka tundub, et kõik on fair and square?

    Kindlustus on subjektiivne ja "kallis" või "odav" sõltub paljudest faktoritest. Hea sõiduoskuse ja väikese läbisõiduga juht maksab üle, algaja ja suure läbisõiduga juht saab selle soodsalt.

  5. #5425
    Õpihimuline Mängur Kasutaja mortalvombat avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Postitusi
    412

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Vale arusaam sul long runist. Long run ja +EV kehtib 1 pokkerikäe/1 kuu kasko puhul täpselt samamoodi kui miljoni aasta puhul, ta ei peagi välja tulema.
    100% nõus Codecciga, aga riski maandamine ja hea enesetunne, kui autoga midagi juhtuma peaks maksabki :)

  6. #5426

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
    Kui see tõsine probleem on, siis on valest hinnaklassist auto valitud arvestades oma võimalusi. Rusikareegel ütleb, et auto hind võiks jääda 6-12 kuu palga piiresse. Pigem kehtib see küll läänes, mitte meil (mistõttu ongi auto wreckimine siinmail väga suur isiklik tragöödia paljudele).
    Kes see oli kes selle välja ütles? Tahtsin ennem pmst sama vastata aga nimi ei tulnud meelde. Lisaks ütles ta, et korteri hind peaks jääma 5a sissetuleku piiresse. Vb ka kordas lihtsalt kedagi...

    point siis see, et tahtlikult või tahtmatult on eesti keskklassi BRM nii puudulik ja agro, et swingide osas erilist tolerantsi pole, seetõttu on MÕISTLIKUM/vajalik teha long run -ev otsus. Muidugi naastes mõistlikkuse juurde peaks tegelt viga otsima auto hinna ja sissetuleku suhtest.

  7. #5427
    Vana Tegija Kasutaja rasmer avatar
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    1 307

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas mortalvombat Vaata postitust
    100% nõus Codecciga, aga riski maandamine ja hea enesetunne, kui autoga midagi juhtuma peaks maksabki :)
    Tahtsin just sama öelda, et matemaatiliselt võib ju Codeccil õigus olla, aga südamerahu jms teevad -EV tasa. Kuigi rohkem +EV oleks osta odav auto ja mitte kindlustust peale panna, siis ei ole mingit huvi sõita EV pärast rotima autoga.

  8. #5428
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
    Mida see "Kas sa tõesti arvad, et kindlustusfirmad ei teeni kasumi" jutt siia praegu puutub? Räägime ikka tarbija seisukohast ja kui sa oma vanema A6ga, mille väärtus ca 5-6k euri, linnavahel ringi vurad, siis muidugi sellisele autole pole mõtet panna kaskot peale. Aga kui sul mingi korralikum masin, ca 20-30k euri ringis, siis kasko imo essential nagu ka kotkas ütles. Nendel masinatel juba lisasid nii palju, et ükskõik mis juhtub, sa maksad ennast pärast lihtsalt lolliks.
    Kuidas ei puutu? Sel hetkel kui sina astud kindlustuse uksest sisse sooviga midagi kindlustada viid sa neile piltikult öeldes leiba lauale. Korralik kindlustusfirma teenib kõige pealt (võib olla ka erandeid, aga prolly väga vähe) millele nad kindlustust pakuvad. Kui nad 2008a C-klassi Mersudele kaskode pakkumise pealt raha ei teeniks, siis nad ei pakuks seda kaskot sellise hinna eest.

    Mis vahet sel on, palju masin maksab? Kõik on suhteline. Kui ma enda A6 ostsin oli see minu jaoks enam-vähem sama suhtega net worthi koha pealt kui praegu Coca jaoks antud C-klass. Paljude inimeste jaoks on €5K masin kordades rohkem väärt kui Coca jaoks tema €20-30K masin, kas nad ei peaks siis kaskot võtma, sest sinu kriteeriumi järgi €5K auto ei kvalifitseeru 'korralikuks' ?
    Tsitaat Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
    tõsised winnerid!

    codecci, ma tõenäoliselt ei paneks kaskot, kui mul oleks ca 5k€ auto. Aga nagu öeldi, siis Eestis on sellisel 20k€+ autol kasko kohustuslik! Eriti kui omad Lexust, MB või BMW-d (mulle räägiti, et nende jupid pidid ühed kõige kallimad olema).

    Obv et kindlustusfirmad teenivad kasumit, muidu nad ei ekisteeriks?!


    Aga thread läheb huvitavaks.
    Codecci, kas sa ei paneks sellisele autole (või ostaksid endale 20-25k€ auto) kaskot?
    €20-25K auto ostaks endale siis kui minu jaoks ei oleks väga suur probleem selle kaotus. Kaskot vabatahtlikult ei paneks (tolmuahvi liisinguvariant tundub veel parem tho).

    Btw, tolmuahv - kui sa saaks võtta auto liisingusse ja kasko ei oleks kohustuslik, kas sa võtaksid siiski kasko?

  9. #5429
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Et ta peaks BR´i bustoks laskma, et teada saada?
    interesting

  10. #5430
    Klubi Liige
    Liitus
    Feb 2009
    Postitusi
    2 502

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Btw, tolmuahv - kui sa saaks võtta auto liisingusse ja kasko ei oleks kohustuslik, kas sa võtaksid siiski kasko?
    Ei võtaks.

  11. #5431
    Õpihimuline Mängur Kasutaja mortalvombat avatar
    Liitus
    Jul 2010
    Postitusi
    412

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
    See, millest sina räägid, Codecci, on niivõrd long run, et lihtinimese (elab nt 80 aastat, sellest 50 omab autot) jaoks pole see tähtis. Auto omamisel võib väljaminekute variatsioon lihtsalt nii suur olla, et ilma kindlustuseta on seda raske taluda.
    Point ongi selles, et inimesed ostavad endale sellisel juhul liiga kalleid autosi.
    Aga kui sul on maja/korter mille väärtus ~100k €, saadud päranduseks või mis iganes ajast, keskmine palk. Peaks kindlustama või maha müüma ja odavamasse kolima?

  12. #5432

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Kuidas ei puutu? Sel hetkel kui sina astud kindlustuse uksest sisse sooviga midagi kindlustada viid sa neile piltikult öeldes leiba lauale. Korralik kindlustusfirma teenib kõige pealt (võib olla ka erandeid, aga prolly väga vähe) millele nad kindlustust pakuvad. Kui nad 2008a C-klassi Mersudele kaskode pakkumise pealt raha ei teeniks, siis nad ei pakuks seda kaskot sellise hinna eest.
    Avastad kapitalismi?! Väga tore. Minu jaoks siiski win-win olukord ja ma räägin siinkohal tõesti ainult eesti kontekstist. Võib-olla tõesti kui elaks rahulikult kuskil lõuna-eesti maakohas ja iga päev kindel ning rahulik marsruut, siis poleks vahet, aga suuremates linnades nagu ntks tallinn, no way.
    Tsitaat Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Mis vahet sel on, palju masin maksab? Kõik on suhteline. Kui ma enda A6 ostsin oli see minu jaoks enam-vähem sama suhtega net worthi koha pealt kui praegu Coca jaoks antud C-klass. Paljude inimeste jaoks on €5K masin kordades rohkem väärt kui Coca jaoks tema €20-30K masin, kas nad ei peaks siis kaskot võtma, sest sinu kriteeriumi järgi €5K auto ei kvalifitseeru 'korralikuks' ?

    Mõtle nüüd natuke selle peale, mis sa kirjutasid. Ma ei taha eriti uskuda, et hoolimata life bankroll erinevustest on 5k€ auto mahakandmisele sõitmine võrdne 20k€ auto mahakandmisele sõitmisega.

    Ma ei tea küll ühtegi inimest ja mitte ühtegi põhjust miks peaks 5k€ auto olema kordades rohkem väärt kui 20k€ maksev auto. Need peaksid olema sellised inimesed, kelle jaoks auto oleks elu. Kahtlen, et väga selliseid on. Autode reaalse väärtuse määrab siiski hind ja mida kõrgem see on, seda enam on ka auto väärt.

  13. #5433

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    üle pika aja leidub Pokkeriprodes asjalikke poste (H)
    Huvitav arutelu (Y)

  14. #5434

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    kõik ootavad uusi poste

  15. #5435
    Vana Tegija
    Liitus
    Mar 2009
    Postitusi
    1 078

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas rasmer Vaata postitust
    Kuigi rohkem +EV oleks osta odav auto ja mitte kindlustust peale panna, siis ei ole mingit huvi sõita EV pärast rotima autoga.
    Kuidagi tuttav tuleb see jutt ühest teisest teemast ette. Asju ei osteta mitte vajaduse ja ratsionaalse mõtlemise järgi, vaid selle järgi kuidas naabrist parem olla. 500€-5K€-50K€ autode vahe pole mitte kusagilt otsast seda raha väärt, kui konkreetselt vajadusele ja otstarbele mõelda.

    Aga kui raha ja tahtmist on, siis kellel on õigust kritiseerida.

  16. #5436
    Pokkerihai Kasutaja Maxi avatar
    Liitus
    Nov 2010
    Postitusi
    1 849

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Coca sugune balla highroller mingis 2k maksvas fiestas, ise ka kujutad ette we?

  17. #5437

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Kalli auto puhul peaks ikka olema kasko. Kui ei raatsi osta, tuleb sõita vanema/odavama autoga ja kõik.
    Huvitav fakt kasko kohta mida arvatavasti paljud ei tea. Kasko on 12 kuuline toode! Kõik maksame seda kuukaupa aga nt. täna ostan auto ja teen homme avarii, maksan 12 kuu kasko. Erinevalt liikluskindlustusest, selle üleiigne osa makstakse tagasi.
    Kasko oli hea ost HCC, mercedes- hmm, eks aeg näitab aga üldiselt nad pole sõitmiseks vaid hooldamiseks:D
    ( Click to show/hide )
    ( Click to show/hide )


    ups, shit happens. Isegi sinuga codecci:(

  18. #5438

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    lmao...2k fiesta....


  19. #5439
    Vana Tegija
    Liitus
    Mar 2009
    Postitusi
    1 078

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Tsitaat Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
    lmao...2k fiesta....

    Selliseid saaks sa oma kasko eest iga jumala kuu uue osta...

  20. #5440
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Kadedaid leiab alati. Eriti kadedad on kindlasti naabrid. Ei imesta, kui keegi pidevalt su komput nillib.

    ( Click to show/hide )

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 15 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 15 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES