Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 5, kokku 13 EsimeneEsimene ... 34567 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 81 kuni 100, kokku 254
  1. #81
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas Codecci
    Oled minust 50x rohkem raamatuid lugenud - kuidas see sind minust paremaks teeb?

    Ma ei saa raamatufanattide standardväljendist aru, et kui raamatuid ei loe, siis häbene nurgas. Mis on minu elus halvemat seetõttu, et ma just kõige suurem raamatuhuviline ei ole?
    ei olegi. lihtsalt sa lähened maailmale oma läbielatud variandi läbi, mõtlemata või kaalumatu mida veel teha/arvestada. näiteks mina lugesin kuni 20a saamiseni ma pakun ca 10 raamatut kokku, kuid praegu on riiuli varuks ostetud 9 raamatut ja loen ca 200lk nädalas. tänu raamatutele on mul nii palju ideid nii pokkeriga seotud asjades tekkinud, lihtsalt mingitest ebaolulistest asjadest tekib seoseid mida mujal ära kasutada. +raamatute lugemise tagajärjel on tekkinud minu reisimise huvi, kuna olen avastanud kui palju kohti on olemas, mis tunduvad kinod ja MUST BE ära käimise kohad. a la kus on sitaks kõvad pubidki kasvõi. lihtsalt asjad mille peale googlit kasutades ei oska mõelda ja seega sinnani välja ei jõua. raamatud annavad vihjeid lisaks meelelahutusele.

    Tsitaat Algselt postitas Codecci
    Ma olen 20a, mis sa arvad kui tihti jääb mul seltskonnas midagi rääkimata seetõttu, et olen vähe raamatuid lugenud? 2010. aastal noorte seltskonnas eriti tihti jutt raamatuteni just ei jõua. Õpetajate seltskonnas ka ei liigu.
    20 aastaste seas ei jäägi sa jänni. ja kui ei satu kunagi inimeste juurde kus toimub vähe deepim arutelu kus oleks vaja ka mingeid pidepunkte ja fakte esitada ajaloo, elu ja muude standard teadmiste kohta, siis sinu infobaad on lihtsalt veidi väiksem (see ei tähenda et sa ei peaks hakkama saama. võid võrrelda seda sampliga pokkeris, kui sinu sample mille põhjal pead otsuse tegema on 40 ja teisel 100 kätt, see ei pruugi midagi iga teema kohta muuta, kuid mõne asja kohta saab määravaks)

  2. #82
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas ESTPatrick
    ei olegi. lihtsalt sa lähened maailmale oma läbielatud variandi läbi, mõtlemata või kaalumatu mida veel teha/arvestada. näiteks mina lugesin kuni 20a saamiseni ma pakun ca 10 raamatut kokku, kuid praegu on riiuli varuks ostetud 9 raamatut ja loen ca 200lk nädalas. tänu raamatutele on mul nii palju ideid nii pokkeriga seotud asjades tekkinud, lihtsalt mingitest ebaolulistest asjadest tekib seoseid mida mujal ära kasutada. +raamatute lugemise tagajärjel on tekkinud minu reisimise huvi, kuna olen avastanud kui palju kohti on olemas, mis tunduvad kinod ja MUST BE ära käimise kohad. a la kus on sitaks kõvad pubidki kasvõi. lihtsalt asjad mille peale googlit kasutades ei oska mõelda ja seega sinnani välja ei jõua. raamatud annavad vihjeid lisaks meelelahutusele.
    20 aastaste seas ei jäägi sa jänni. ja kui ei satu kunagi inimeste juurde kus toimub vähe deepim arutelu kus oleks vaja ka mingeid pidepunkte ja fakte esitada ajaloo, elu ja muude standard teadmiste kohta, siis sinu infobaad on lihtsalt veidi väiksem (see ei tähenda et sa ei peaks hakkama saama. võid võrrelda seda sampliga pokkeris, kui sinu sample mille põhjal pead otsuse tegema on 40 ja teisel 100 kätt, see ei pruugi midagi iga teema kohta muuta, kuid mõne asja kohta saab määravaks)
    tytyty sulle ja nomerlotile, lõpuks ometi head vastused ja hakkab juba vaikselt huvi tekkima.

    Mida loed muidu põhiliselt, ilukirjandust?

  3. #83
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    ilukirjandust loen palju jah. kuid ka faktide põhiseid raamatuid.

    viimased raamatud mida olen läbi lugenud:
    Jumala Lood. Andrus Kivirähk (väga humoorikas ja irooniarikas raamat, pole paks ka)
    http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/jumala_lood/105262

    varastatud meistriteoste jäljekütt. räägib kunstivargustest läbi FBI tüübi kes neid taga ajas.

    Bourne Identiteet Selle just lõpetasin, hetkel loen Bourne Ülevõim.

    Varus on 3 hemingway, 1 eesti autor, mis ei meenu(kingiti) + 2 eesti mereromaani: mats traat ja hea sadam. ja siis Bourne Ultimaatum. võimalik et unustasin midagi

    vanglafilmidest küsisid: just lõpetasin teistkordselt: Krahv Monte Cristo. selles pole küll normaalset filmversiooni juba ammu tehtud, kuid raudselt parim vanglaraamat mida mina olen lugenud.

    ja veel kui sul lugemishuvi pole suur, siis ma hakkasin pohmakaga lugema üldse ja loen siiani selles seisundis kõige rohkem. Hea raamat on ka Sherlock Holmes, seal on sitaks lühijutte, mistõttu kui harva lugeda ei lähe järg meelest jne. +suht hea loogika harjutus

  4. #84

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas Codecci

    Oskab keegi mõne vanglafilmi raamatuversiooni soovitada?
    http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?16324

  5. #85

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Mind väga huvitab mis koolis piirduti 11 või 12 aasta jooksul 5 raamatu kohustusliku kirjandusega?

    Mina olen lõpetanud Reaali, kus põhirõhk ei olnud kaugeltki humanitaaraladel ja 11 aasta peale tuli kohustuslikku kirjandust ikka julgelt 50 raamat kokku - alutades "Naksitrallidest" ja "Bullerby lastest" kuni "Hamleti" ja "Tõe ja õiguseni".

  6. #86
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom
    Mind väga huvitab mis koolis piirduti 11 või 12 aasta jooksul 5 raamatu kohustusliku kirjandusega?

    Mina olen lõpetanud Reaali, kus põhirõhk ei olnud kaugeltki humanitaaraladel ja 11 aasta peale tuli kohustuslikku kirjandust ikka julgelt 50 raamat kokku - alutades "Naksitrallidest" ja "Bullerby lastest" kuni "Hamleti" ja "Tõe ja õiguseni".
    Keegi ei viitsinud lugeda peale paari kõige korralikuma, kokkuvõtteid kasutati.

  7. #87
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom
    Mind väga huvitab mis koolis piirduti 11 või 12 aasta jooksul 5 raamatu kohustusliku kirjandusega?

    Mina olen lõpetanud Reaali, kus põhirõhk ei olnud kaugeltki humanitaaraladel ja 11 aasta peale tuli kohustuslikku kirjandust ikka julgelt 50 raamat kokku - alutades "Naksitrallidest" ja "Bullerby lastest" kuni "Hamleti" ja "Tõe ja õiguseni".
    Tead, see, et asi on kohustuslik, ei tähenda, et seda alati loetakse.

    Olen isegi Jumalaema kirikust kirjandit kirjutanud, kui ma seda veel lugenud polnud. Kirjutasin selle pealt, mis tunnis aruteludest meelde jäi.
    Hindeks sain 4- :)

  8. #88

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas nomerlot
    Tead, see, et asi on kohustuslik, ei tähenda, et seda alati loetakse.
    No mul ei olnud küll vist ühtegi klassikaaslast, kes ei lugenud läbi "Kevadet" või "Naksitralle". "Jumalaema kirik Pariisis" jt. Hugo teosed on jah juba pisut kõrgem tase, kuid Eesti kirjanike klassika ja Astrid Lindgreni lasteraamatud võiks iga normaalne kooliõpilane olla juba algaklassides läbi lugenud mitte ainult õpetaja või ema piitsa sundimisel. Enne igasuguseid "isasid" ja pokkeriraamatuid soovitan läbi lugeda näiteks Eesti hinnatuma romaani "Tõe ja Õiguse" esimese osa.

    Mina pole lugenud ühtegi raamatut sellepärast, et teiste ees kiidelda, vaid et see on olnud üsna huvitav ajaviide (ning ajal mil ma koolis käisin, teatavasti "reite", "orkse" ja "viru keskuseid" ei olnud). Soovitan teistele ka. Eelkõige avardab loetud kirjandus inimese silmaringi. Niisamuti ka internetis harivate lehekülgede lugemine, TV (mõistagi mitte mingid tantsud ega superstaarid) ning ka ajalehed/ajakirjad. Kui keegi küsib, et miks tal seda vaja on, siis kujutle, kui leiad paari aasta pärast unistuste tüdruku, kes ei ole juhtumisi mingi suvaline ööklubi grillkana, vaid haritud neiu ning sa ei oska temaga rääkida muust kui VPIP-st, FPP-dest ning joomistest.

  9. #89
    Mr. Puujalg
    Liitus
    Aug 2009
    Postitusi
    6 447

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom
    Mind väga huvitab mis koolis piirduti 11 või 12 aasta jooksul 5 raamatu kohustusliku kirjandusega?

    Mina olen lõpetanud Reaali, kus põhirõhk ei olnud kaugeltki humanitaaraladel ja 11 aasta peale tuli kohustuslikku kirjandust ikka julgelt 50 raamat kokku - alutades "Naksitrallidest" ja "Bullerby lastest" kuni "Hamleti" ja "Tõe ja õiguseni".
    lõpetasin sama kooli ja keskmiselt oli kohustuslikku ca 10 raamatut aastas. imo umbes pooled lugesid raamatu läbi ja pooled otsisid kokkuvõtet (gümnaasiumis). meil oli veel, et kui tahtsid tõde ja õigust saada viite, pidid lugema vähemalt 3 osa. soovitan kusjuures teist osa

  10. #90
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom
    No mul ei olnud küll vist ühtegi klassikaaslast, kes ei lugenud läbi "Kevadet" või "Naksitralle". "Jumalaema kirik Pariisis" jt. Hugo teosed on jah juba pisut kõrgem tase, kuid Eesti kirjanike klassika ja Astrid Lindgreni lasteraamatud võiks iga normaalne kooliõpilane olla juba algaklassides läbi lugenud mitte ainult õpetaja või ema piitsa sundimisel. Enne igasuguseid "isasid" ja pokkeriraamatuid soovitan läbi lugeda näiteks Eesti hinnatuma romaani "Tõe ja Õiguse" esimese osa.

    Mina pole lugenud ühtegi raamatut sellepärast, et teiste ees kiidelda, vaid et see on olnud üsna huvitav ajaviide (ning ajal mil ma koolis käisin, teatavasti "reite", "orkse" ja "viru keskuseid" ei olnud). Soovitan teistele ka. Eelkõige avardab loetud kirjandus inimese silmaringi. Niisamuti ka internetis harivate lehekülgede lugemine, TV (mõistagi mitte mingid tantsud ega superstaarid) ning ka ajalehed/ajakirjad. Kui keegi küsib, et miks tal seda vaja on, siis kujutle, kui leiad paari aasta pärast unistuste tüdruku, kes ei ole juhtumisi mingi suvaline ööklubi grillkana, vaid haritud neiu ning sa ei oska temaga rääkida muust kui VPIP-st, FPP-dest ning joomistest.
    midagi on valesti selles lauses o_O

  11. #91

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas nikitheone
    lõpetasin sama kooli...
    Ahah, nii et laupäeval näeb siis :)

  12. #92
    Pokkeritark Kasutaja variatsioon avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Tartu
    Postitusi
    5 849

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    kas "Fear and Loathing in Las Vegas" H. S. Thompson on tõlgitud eesti keelde?

  13. #93
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    "Tõde ja õigus" on vist ainukene kohustuslik raamat gümnaasiumist, mida ma ei suutnud läbi lugeda. Ca 200 lk siiski lugesin.

    Kokkuvõtted on pussydele.

  14. #94

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas Maheaatom
    Mina pole lugenud ühtegi raamatut sellepärast, et teiste ees kiidelda, vaid et see on olnud üsna huvitav ajaviide.
    Raamatu lugemine peabki olema huvitav, mitte sunnitud tegevus, mida kahjuks gümnaasiumi kohustuslik kirjandus enamjaolt on (vähemalt oli ca 10a tagasi).

    Jah, ma mõistan, et "Tõde ja õigus" peab olema kohustusliku kirjanduse hulgas, aga isiklikult mulle see raamat midagi ei pakkunud. Samas jääb mulle näiteks arusaamatuks, miks peab kohustusliku kirjanduse hulgas olema L.Tolstoi "Sõda ja rahu".

    See kõik on kahjuks pikem haridussüsteemi teema ja läheks OT-ks ära.

    Raamatud on head ja neid võiks lugeda, aga mitte sunniviisiliselt.

  15. #95
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Kohustuslik kirjandus ongi obv 1 põhjustest, miks raamatud paljudele vastumeelsed on.

  16. #96
    Olümpsi Mägi Aivar Kasutaja ESTPatrick avatar
    Liitus
    Nov 2008
    Asukoht
    Privadurrs Suite
    Postitusi
    5 572

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas Codecci
    Kohustuslik kirjandus ongi obv 1 põhjustest, miks raamatud paljudele vastumeelsed on.
    nii on, ma usun et olen enamus neist raamatutest läbi lugenud, kuid enamasti alles pärast seda kui see enam kohustuslik ei olnud

  17. #97
    Õpihimuline Mängur Kasutaja chrosmos avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Postitusi
    340

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    kohustuslik kirjandus juhatab sind noore inimesena kirjandusmaailma ja peale keskkooli hakkad ise rohkem uurima, mis on sinule huvitavad raamatud, mis ajaraisk

  18. #98
    Klubi Liige Kasutaja rahvavaenlane avatar
    Liitus
    Dec 2009
    Asukoht
    LOOMA EKSPONEERIOTAKSE!!!
    Postitusi
    3 044

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    ja üks raamat mis enne meelest läks- "meie mees havannas" , peale selle läbi lugemist on tolmuimejad minu jaoks ikka päris pühad asjad ;D

  19. #99
    kuum poiss Kasutaja pastilaa avatar
    Liitus
    Apr 2009
    Asukoht
    Pahvaku peas
    Postitusi
    7 518

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    See on tõesti kole, et paljud noored saavad keskkoolis "Maa õnnistust" ja "Tõde ja õigust" vägistades lugemisvastase laksu. Peaks üle ühe olema selline raamat ja Mihkel Raua "Musta pori näkku" kohe vahele. Kellel igati arusaadav raamatuallergia, soovitakski seda Raua raamatut. Garanteerin, et see saab ülehelikiirusel läbi loetud ja mõõdukale lugemishoole ongi algus pandud.

  20. #100

    Re: Raamatute teema (pokkerivälised)

    Tsitaat Algselt postitas ESTPatrick
    Bourne Identiteet Selle just lõpetasin, hetkel loen Bourne Ülevõim.
    Mitu osa bourne'i sarjast üldse eestikeelsena ilmunud on ? (kaheksast?)
    Plaanis lugeda neid, kuna filmid olid juba meeldivad, seega võib oodata, et raamatud veel paremad.

Lehekülg 5, kokku 13 EsimeneEsimene ... 34567 ... ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES