Tsitaat Algselt postitas Blonkvist
Kas keegi oskab oelda midagi kambodza kohta(naaber - ehk läheb topikusse)
lähen 5. jaanuaril, algul küll plaanis tiba tais tuuseldada.
kerged eelteadmised on - shianoukk is otsisin - kasiinos robotid. kohalike eestlastega kodumäng tundus ainsa võimalusena.
Niisiis, tahtsid teada Cambodia kohta. Räägin siis nii palju, kui mina tean, nägin ja läbi elasin.

Cambodiasse sõitsin ma rongiga. Rong väljus Bangkoki raudteejaamast. Seal olge ettevaatlikud, ärge uskuge kedagi, kes tuleb teie juurde ja hakkab pakkuma oma hindu vms. Ostke alati õigest kassast, siis saate kindlad olla, et te pole üle lastud. Pilet maksis naeruväärselt u 75 bahti e. kõigest 25 eesti krooni. Vahemaal oli midagi üle 500 kilomeetri, ning sõiduks kulus umbes 6-7 tundi. Rong oli suht NUTS! Puupüsti täis ta ei olnud,(st, inimesed püsti ei seisnud) kuid enamus pingid olid hõivatud. Ainuke mugavus oli see, et seljatugesid said natuke alla lasta. Vagunitel polnud aknaid ees, kui oli siis mõni aken terve vaguni peale. Aga see oli ainult hea ! kuna lihtsalt tohutult palav oli. Laes keerles üks läpaka ventika suurune propeller, mis puhkus õrnalt vahetevahel näole. Süüa ja juua sai ka, kuna iga natukese aja tagant liikus mööda vaguneid tädike, koos oma kärukesega, kellel oli pakkuda kõike head ja paremat. Alustades võileibadest,sajakestest, lõpetades igasuguste sokolaadidega jne. Ka külm jook oli olemas. Vesi, fanta,coca, õlu jne.
Võin ära öelda, et kui sa ise oled vähegi suhtleja inimene, siis ei hakka sul kordagi igav seal rongis, kuna see on lihtsalt nii kirjut seltskonda täis. Alustades muidugi kohalikkega, kes linnast maakodudesse sõidavad, ning samuti koolilapsed, tudengid, kes nädalavahetuseks koju sõidavad. Ning nüüd see põhiline: Backbackerid, ehk noored ja venamd üle terve maailma, avastamas uut ja tundmatud maad. Info mis nendega saab vahetada on priceless. Mina backbackeritega ühte vagunisse ei sattunud, enamused neist olid paar vagunit edasi, küll aga oli vagunitäie bangkoki noorte üliõpilastega ja muidugi minu vastas istusid mees ja naine, filipiinlased, kes õpetavad tais inglise keelt. Cambodiasse jõudes, teadsin nii mõndagi ma filipiinidest ja nende maast + basic tai keel oli suus. Ehk sellised lihtsad asjad nagu tera, head aega jne olid peas. Fun.
Nii, jõudsin Poipeti, see on piiripunkt, kust minnakse siis Taist Cambodiasse. ROngilt maha tulles, võtsin veel tuk-tuki ja sõitsin täitsa piiri äärde. Väike maa, ja mõni kroon kulutust.
Piiril väike paberimajandus, viisa saamine ja ...

Cambodia.
--------


Jõudsingi kohale. Ma ei mäleta mis selle koha nimi oli, igatahes rahvusvaheline piiriületus koht oli. wow, esimene mulje oli skeeri. Kohe meenus aeg, kui kuskil nelvi-viis aastat tagasi läksin venemaale ja sealne esimene linn (Ivangorod) meenutas täpselt seda. Majad olid suht koledad, lagunenud. Tänavad olid räpased/tolmused. Nijaa, ei teadnud ma kohe, mida küll peale hakkan. Kõht oli tühi ja tohutus kuumuses nõudis keha õlut. Piiri peal uurisin muidugi valuutat, ning vahetasin endale natuke, mis tegi insta minust miljonäri . Nimelt $1= 4000 cambodia kohaliku. Kuna üks backbager oli ka varem seal olnud, siis teadsi rääkida, et piiriäärest saab väga head vahetust. Mis pärast ka õigeks osutus. Vahetasin siis umbes $400 ja nüüd oli mul taskus rohkem, kui poolteist miljonit. Tundsin jõukalt ennast :D
Mingi dollari eest viis liinibuss rahvast piiri äärest mõned kilomeetrid edasi, linna algusesse. Seal ma kohe ka kehakinnitust otsima hakkasin. Leidsin mingi väikse telgialuse, kus pakuti .. jah ainult juua :/ süüa ei kuskil, vähemalt lähikilomeetritel mitte. Mis seal ikka, kuna õlu täidab ka kõhtu siis tegin kiirelt neli viis ringi, vaatasin kohalike eluolusid, ning kuulasin kohalike lehmaketti suuruste kuldekettidega gängsterite juttu. Okei, kuna ma teadsin, et siia linna ma kohe kindlasti ei saa/ei taha jääda siis hakkasin otsima, et millega ma saan järgmisesse linna Siem Reap-i. Kümme minutit hiljem sain ühe taksojuhiga kokkuleppele, et ta viib mind sinna $50 eest ära ja kuna vahemaa oli kuskil 200km, siis tundus see hind mulle õiglane olevat. Läksime!
Natukese ajaga selgus, et see taksojuht on suht nuts krazy vend :D Inglise keel oli tal küll pea, et olematu, aga siiski, oli mul väga lõbus ja tegi selle 200km sõitu nauditavaks. Obv andis ta täiega pässi, seega see oli sealsetel kitsastel teedel juba omaette extreemne. Siis erinevalt teistest taksojuhtidest, kes kuulavad mingeid jutusaateid, mängis temal kohalik pop klubimuusika :D Subwoofer oli ka tal, seega sound oli naijss.mingi aja pärast peatusime ja ta näitas kus punased khmeerid olid 70nendatel oma rahvast tohutult tapnud, ning suured majad olid inimest ekonte ja pealuusid täis. Suht sad vaatepilt oli. Väike vaikusehetk.. Tagsi autosse, tümm käima ja edasi. Poole teel tegime peatuse, kuskil ma tõesti ei tea kus, aga sõime kohalikus ilusas ja väga omapärases söögikohas kõhud maitsvalt täis.Ning sõit võis jätkata. Natuke veel olimegi..

Siem Reap
---------

Viimased sõnad taksojuhiga, võtsin talt veel vigase inglise keeles antud soovitusi, andisn raha, ja läinud ta oligi.
See linn on juba hoopist teistest killust. Suht korralikud majad, autod, ilusad hotellid, kuigi tänavad olid ikka tolmused oli tunda, et siin on rikkust rohkem.
Vaatasin kiirelt Lonelyplanetist järele, et kuhu ööbima minna, leidsin ka kohe ühe hotelli, mille tahtsin üle vaadata. Võtsin tuk-tuki ja lasin end hotelli viia. Hotell oli väga ilus, suur. Ma olin väsinud ja pesemata, seega väga ei huvitanud, millised toad välja näevad, vaid võtsin koha toa ära. Maksin selle eest $15 öö eest seega kohe oletasin, et küll need toad peavad olema ikka päris kõvad juba. Ja ma ie pidanud pettuma. Obv kõik oli uus, viimase peal. MEGA suur voodi, telekas, kapp,kont,minibaar, universaaltpult, millega sai juhtida valgusteid,konti ja telekat, ning muidugi ka vannituba.. WAU!
Esimene õhtu siis sai niisama linna peal kakerdatud, joodud. Teine päev käisin mööda Angkor Wat Templeid, need on omaette täitsa nuts vaatepildid. Kõikide läbivaatamiseks ja käimiseks kuluks tegelikult mingi oma nädal aega, kuna neid on tohutult paju, aga mina ostsin oma hotelli tuk-tuki venna käest päevase paketti, mis maksin mingi $30 vist, ei mäleta täpselt. Igatahes sain tuk-tuki venan terveks päevaks oma valdusesse, sain ka passi, mis lubas mul külastada ühel päeval kõige kuulsamaid templeid. Väga huvitav oli. Minu kasuks oli veel see, et tuk-tuki vend jagas inglise keelt ja jutustas mulle palju sealsest elust ja olust. Päeva lõpuks ma olin väga väsinud. Käisin hotellis pesemas ja läksin linna peale. Käisin kuskil peatänaval restos söömas, mis oli rõduga sellele peatänavale, nii, et sai hästi melu jägida. Seejärel läksin baari, tutvusin uute inimestega, jõin,jõin,jõin.. lõbutsesin, ning läksin siis hotelli. Tegin plaani, et järgmine päev panen edasi siit linnast, seega tahtsin täieliku lõdvestust ja magusat und. Kohe viskasin tuk-tuki vennale $5 sa see tõi mulle faking terve kotti täis rohelist ???!!! Hiljem saingi teada, et rohkem see ei maksagi. Aa btw, läks meelest, cambodias saate ka ainult dollaritega hakkama, seal on riigiraha küll camodia kohalik, aga tunnistatakse ka dollrit igal pool. Eniveis, kraam oli nuts.Tegin esimese joindi toas, siis passisin, siis teise tegin veel väljas koos tuki vennaga. Damn, see teine oli liiast, katus hakkas sõitma päris normaalselt. Viskasin selle gigant kotikese tuki vennala ja panin tuppa ajama, enne kui kes teab mis mõtteb pähe tulevad ja mis veeel hulle, enne kui kõht tühjaks läheb. Tuppa jõudes hüppasin voodisse, panin teleka käima ja hakkasin magama.. peaaegu, camodia seebikas jooksis, millest ma mõhkugi aru ei saanud, oli tol hetkel sama huvitav Dexteri vaatamine. Minu õnneks tuli sealt kanalitl mitu osa järjest, need vaatasin ära, vahepeal jõudisn teha ka minibaari täiesti tühjaks, ning hakkasin magama.

Uhh, ma ei jaksa enam. Ees ootab veel cambodia pealinn oma sündmustejadaga, kui ka täitsa lõuna cambodias olev rannaparadiis oma ultimate linnakese ja rannapidudega. Ma ei tea, kui sind või veel kedagi veel peaks huvitama, siis endke teada, siis võin järje kirjutada.