Niisiis, lubasin väikse kokkuvõtte teha.

Ehh, ma ei teagi kust alustada.. No teeme proovi.

* Elamine - Võin täitsa öelda, et kui oled nii regular ja tead, et sissetulek koguaeg olemas, võib vabalt hotellis elada. Nt: Elasin Pattaya kesklinnas, hotellis, üle kahe nädala, öö eest maksin u $20, mis ma siis selle eest sain ? Üpris suur tuba + suur kaheinimese voodi, riidekapp, külmik, nurgalaud, telekas, kont, ainuke miinus minu jaoks oli, et vannituba ja wc oli koos, aga noo see ei määra ka väga.
Nii, kööki polnud ja seda pole vaja ka (sinnani jõuame), ahjaa, üks plus oli veel see, et mul oli tuba viimasel korrusel, seega sain hommikuti ärgates kohe katusele suitsu minna tegema ja linna uurima :)
Uurisin ka seal olles üürihindu natuke, suht pooleks eesti hindadega, aga väga ma siiski ei uurinud. Aga Pattaya kesklinnas oleks ostes saanud mõnusa katusekorteri mingi natuke üle miljoni krooni kätte.
Nii,
*Söök
Mainisin ennem, et kööki pole vaja, jah, nii see on, taid söövad enamasti väljas, ja kodus teevad süüa vähesed. Lihtsalt tänavatoit on niivõrd odav ja samas ülimalt maitsev. Näiteks, kõige tavalisem nuudlisupp, selline mõnus ports oli umbes 12 krooni, siis igasugused praetud riisid, nuudlid,kanaga ja ilma, kõik sellised keskmised portsud samuti umbes 10-15 krooni. Kui ikka puhtalt tänaval süüa siis saab väga odavalt läbi, kui minna kuskile söögikohta, aga siiski tellida tai toite siis lihtsalt tänu lauale ja toolile maksad 20 krooni juurde (ei ole ju palju)
aga nii, kui tellid mõnd euroopaliku toitu, nii hind poole suurem.

Mis siis veel, noh liigelda on ülimugav igalpool tais. Linnades vuravad tuk-tukid ja kastikad, millega saab sõita linnades enamasti kuni 10km kõigest 10-25 krooni eest. Muidugi on ka taksod, neid on kahte sorti, ühed on meetertaksod ja teised on minutitaksod, alati on mõtekam võta meeter takso, sest seal tihtipeale ummikud suured, seega minutitaksoga maksad lihtsalt üle.

Üldiselt on kõik väga odav. Söök, jook, riided.. kõik.

Ilmast siis. VÄGA Soe/Kuum, mis mulle isiklikult 100% meeldib. Muidugi ka niiske. Mina satusin sinna, siis kui hakkas vihmahooaeg, ja obv pole see vihmahooaeg selline, nagu mina/me oleme seda ette kujutanud, et kui hakkab kallama, siis jääbki kallama, Not ! Enamasti sajab üldse öösiti, nii et ärgates sa ei pruugi kunagi aru saadagi, et sadanud on, sest masinad mis imevad vett, sõidavad intensiivselt tänavatel ja hommikul vara hakkab päike kütma, mis kuivatab kiirelt kõik ära. Aga noo muidugi, sadas ka päeval vahest, või õhtul kui baaris sai istuda, siis sadas mingi 2 tundi järjest, siis oli vesi tänavatel põlvini, siklid olid pooleldi vee all ja autod kimasid siis pritsisid mõnusalt suuri lained kahte pidi, :D (täis peaga oli fun, tänava ääres passida ja dziipi oodata kes kimab ) Aga üldiselt uurisin kohalike käest, siis nii pidigi olema, et paar tunid päevas sajab (vihmahooajal) aga ülejäänud aeg on ikka soe/kuiv, kuum/kuiv.

Suuri toidupoode seal pole, nagu meil nt Selver vms. Ülipopulaarne on 7eleven kaubanduskett, ehk siis sellised väiksed poekesed, kust saad kõike enamvajaliku (peale söögi) nagu joogid, suitsud, hügjeeni tarbed, maiustused etc.

Kohavalikutest:

Oleneb inimesest, kes tahab, et iga päev/öö oleks lõputult uusi võimalusi, uusi väljakutseid ja mida kõikeohtliku jnejne, sellejaoks oleks Bangkok väga viis koht. Mullegi isiklikult meeldis Bangkok, kuigi ei jõudnud nii palju, kui oleks tahtnud seal elu näha. Aga seda ma ütlen, see linn on piirideta...

Siis olin veel ka Pattayas, mis asub u 150km bangkokist, selline tore linnake, mina pesitsesin kesklinnas, nii et kui hotellist tänavale astusin, siis kahel pool teed oli baare/kõrtse/klubisid täis. Rand asus 100m kaugusel ja põhiline rämeda melu tänav ehk Walking Street asus 300 meetri kaugusel.

Siis midagi palju rahulikumat, selline saar nagu Koh Phangan, umbes 1000km bangkokist, täielik paradiis. Btw, sellest saarest pole kaugel (umbes paar tundi laeva sõitu) on saar, filmist "The beach" nimega Koh Phi Phi, sinna ma ei jõudnud, aga üks Iisraaeli lahe vana teadis rääkida, et obv pole see saar nagu see oli seal filmis, aga paradiis pidavat ikka olema.. eniveis tagasi Phangani juurde.. jah see on seal paradiis. Mis ma oskan öelda.. eem, valge liiv, helesinine vesi ja palmid ranna kohal õrnalt lehvimas.. damn, kui hea on meelde tuletada.. Üldiselt väga rahulik pleiss, kuigi mida paljud ei tea on see, et seal toimub iga kuu üks faking võimsamaid pidusid, eirti nende suve järgi. Selle party nimeks on Full Moon Party, ehk siis igal täiskuul pannakse seal rämedalt pidu.. Mingid väiksed näitadad mis kohe meelde tulevad on, et full mooni ajal tulevad Bangkokist tuhanded üliõpilased, ning ülejäänud seltskonna moodustavad turistid, ja iga kuu on seal rannas üle 20k inimest, hoojal duubelda see arv, kui mitte triple. See on lihtsalt omaette klass, kuidas seal pidu tehakse, kuigi pean tunnistama, et ise ma jäin nädal hiljaks, aga sain nautida half moon partyd :D mis oli ka väga kreisi, magic coctailid hakkasid kõrist alla voolama, mingi hetk avastad ennast suure rahvamassiga täiega reivimas rannal, üle põlevate kõite hüppamas, drink competitonitest osa võtmas jnejne. AWSOME!

Nijah, ega mul polegi väga rohkem Tai kohta midagi rääkida, vähemalt peast küll ei tule kohe. AA, Bhuketis käisin ka, täiesti BEDEDE koht on, neverever ärge minge sinna! Ülejäänud aja tripist veentsin veel Kamboozias ja Hong Kongis. Muidugi Hong Kong on omaette NUTS pleiss, aga selle juures ei peatu hetkel.

Okei, ongi siis vast kõik. Kui on küsimusi veel, siis ma võin vastata, nii palju kui oskan.

Ja Btw, andke tuld, kes tahaks 2010 Tai poole oma sammud seada, mina oleks iga kell nõus. Ootan pakkumisi :)