Tsitaat Algselt postitas Kloonike
Johnny, räägi sellest Kõu sarnasest internetist. Ma jõudsin oma elukohta ning siinne wifi on veidi liiga aeglane pokkeri jaoks. Kaablit kohe tuppa ei taha vedada, sest peatun siin vaid ajutiselt. Mis selle CDMA vms jaoks vaja on ning palju see maksab? Kust osta?
Teenusepakkuja on CAT ning osta saab CATi kontorist. Chiang Mais peaks ikka päris kindlasti olemas olema. Vaja ei ole suurt muud midagi, kui USB-porti arvutil. Tegemist siis mälupulga välimusega jubinaga.

Modemi hind oleneb sellest, mis mudeleid neil parasjagu laos saadaval on. Minu oma oli vist 7000 THB vms ning mudeliks Ovation MC760. Maksin igatahes ca 7700 THB ning hinna sees oli siis modem ning kaks kuud tasuta ühendust. Edaspidi maksan oma unlimited paketi eest vist 890 THB/kuu või midagi sinna kanti - sorry, ei mäleta täpselt. Kindlasti oli aga alla tuhande.

Kui vähegi pikemaks ajaks Taisse jääda, tasub see pisike investeering raudselt end kuhjaga ära. Endal sai alguses back-up ühenduseks ta võetud, kui minu suureks imestuseks on see nüüdseks osutunud mu kõige stabiilsemaks ühenduseks. Lepingu sõlmimisega läks max 10 minutit ning kui koju jõudsin, lükkasin modemi lihtsalt USB-sse, automaatselt installeerusid driverid ning soft ning mõne minuti pärast mängisin juba pokkerit.

Siit saad täpsemalt uurida, kui midagi aru saad - eri mudelite ja hindade kohta jne http://www.catcdma.com/home.htm
Tean, et see minu MC760 peaks praegu nendest kõige levinum olema ning üldiselt kiidetakse. Suurt vahet aga ei tohiks olla. Kõige olulisem asi on see, et modem toetaks EV-DO.