Eesti Pokkeriportaal
Lehekülg 3, kokku 5 EsimeneEsimene 12345 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 41 kuni 60, kokku 92

Teema: Lauamängud

  1. #41
    Klubi Liige Kasutaja nomerlot avatar
    Liitus
    Sep 2009
    Asukoht
    Tallinn
    Postitusi
    2 233

    Re: Lauamängud

    Kohe näha, et elukutselised mängijad, krt Monopolis arvutatakse ka oddsid välja :)

  2. #42

    Re: Lauamängud

    Minumeelest ongi ägedad need mängud kus saab kokkuleppeid teha ja kõik ei sõltu ainult sellest, kes kõvem arvutaja on. Diplomacy näiteks, mida ma ise küll üsna vähe mänginud olen aga mis on peamiselt kokkulepete mäng.
    Teine tüüp mis hea tundub on põhimõtteliselt kivi-käärid-paber tüüpi mängud, kus otsused tehakse ühel ajal teineteisest sõltumatult ja siis vaadatakse mis saab. Näiteks Troonide mäng.

  3. #43

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas antnx
    Keegi Dungeons And Dragonsit on mänginud? Kindlasti peaks olema ka dnd mehi. Võiks foorumi rahvaga väikse seikluse teha...
    vot mind väga huvitab see teema... kahjuks ei ole suutnud ma leida kusagilt täiesti nullist õppivale inimesele mingit õpetust. peab ikka need originaalraamatud kaasa sebima kusagilt vms? või mingi kogenud mänguriga õppetunni võtma.

  4. #44

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas leho57
    vot mind väga huvitab see teema... kahjuks ei ole suutnud ma leida kusagilt täiesti nullist õppivale inimesele mingit õpetust. peab ikka need originaalraamatud kaasa sebima kusagilt vms? või mingi kogenud mänguriga õppetunni võtma.
    Oeh, See ei ole päris nii lihtne, et loed juhendi läbi ja hakkad pihta. Saab aga...
    Hea oleks leida kogenud mängujuht (ise kahjuks ei viitsi juba ammu), kes algajad kampa võtab ja pisikese seikluse teeb. Sõltuvus kogu eluks kui vähegi fantaasiavärk meeldib.
    Uurige ka www.dragon.ee, täpsemalt näiteks http://www.dragon.ee/index.php?src=dragon_kuidas

  5. #45
    Pokkerihai Kasutaja Dogers avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    2 500

    Re: Lauamängud

    kunagi mängisin D&D-d mingi paar päeva :D

  6. #46
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    350

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas Codecci
    Oranžid on sellepärast veel nutsid, et majad maksavad 100tk ja 3 hotelli sebimiseks vaja 1500, samas kollastele hotellid tahad peale sebida siis vaja juba 2250. Samas algstaadiumis on tark esimesed 2 tänavat kokku saada, majad maksavad 50, ehk hotellid vastavalt pruunidele 500 ja sinistele 750. Need on lohhid kes iga hinna eest mängu algul üritavad rohelisi või Raekoja platsi hittida.
    see võib olla liiga obv aga ma olen ise yritanud alati iga tänava lõpu majad endale saada, sest majad maksavad seal sama palju kui selle tänava alguses aga kui keegi sinna peale satub peab rohkem maksma. +1 eks?

  7. #47
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas forell
    see võib olla liiga obv aga ma olen ise yritanud alati iga tänava lõpu majad endale saada, sest majad maksavad seal sama palju kui selle tänava alguses aga kui keegi sinna peale satub peab rohkem maksma. +1 eks?
    Jep. Panen spoilerisse MSN-i convo lenC 'iga, mis veidi veel tõestab, et Monopoly on skillimäng:
    ( Click to show/hide )

  8. #48

    Re: Lauamängud

    oot wtf, mispidi on 2te tärisnut visates 7 kõige tihemini esinev number, kas ma olen ainuke loll kes arvab et 8 ja 9 esineavad samatihti? whatnow??!

  9. #49
    Pastilaa?? Ei! Kasutaja Pahvak avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    4 431

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas AshrakWhite
    oot wtf, mispidi on 2te tärisnut visates 7 kõige tihemini esinev number, kas ma olen ainuke loll kes arvab et 8 ja 9 esineavad samatihti? whatnow??!
    Viskad ühe täringu ära, ükskõik mis number tuleb, sul on alati teist täringut visates võimalik saada kokku 7. Aga kui sa viskad esimese täringuga 1, siis proovi teist visates 8 kokku saada. Kombode teema junõu. Tasub pokkeris ka need selgeks teha.

    Teine loogiline põhjendus on see, et kahe täringuviske summa keskväärtus (EV) on 7. Ja enamasti on nii, et keskmised väärtused esinevad teistest tihedamini a la kui eesti mehe keskmine pikkus on 185, siis seda esineb kindlasti rohkem kui 150-t (kindlasti on meil midgeteid).

    ( Click to show/hide )

  10. #50

    Re: Lauamängud

    craps kasutab sama kahe täringu teemat vist. Gambleritele ehk kodusem kui monopoly ;D

  11. #51

    Re: Lauamängud

    Ma pean süsteemi üle vaatama, võibolla on spetsiifilised reeglid piisavalt erinevad või me ei teinud piisavalt palju ostu-müügi tehinguid, aga mul on meeles, et alguses tuleb lihtsalt kõik ära osta, mille peale satud. Sest hiljem on need omadega pe**es lihtsalt, kes alguses ei ostnud. Kellelgi põhjust midagi käest ära anda pole mingile rotile, kes iga ring rohkem renti maksab kui teised, long run raha tuleb lihtsalt.

    Btw, FFFUUUU, mul mänge niigi piisavalt, nüüd pean seda ka meelde tuletama hakkama... ;D

  12. #52
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas Uniquest
    Ma pean süsteemi üle vaatama, võibolla on spetsiifilised reeglid piisavalt erinevad või me ei teinud piisavalt palju ostu-müügi tehinguid, aga mul on meeles, et alguses tuleb lihtsalt kõik ära osta, mille peale satud. Sest hiljem on need omadega pe**es lihtsalt, kes alguses ei ostnud. Kellelgi põhjust midagi käest ära anda pole mingile rotile, kes iga ring rohkem renti maksab kui teised, long run raha tuleb lihtsalt.

    Btw, FFFUUUU, mul mänge niigi piisavalt, nüüd pean seda ka meelde tuletama hakkama... ;D
    Üldine strateegia on selline jah, aga mõningaid erandeid on. Näiteks ma ei ostaks never mängu algusperioodil rohelisi tänavaid kui tean, et mängus pole ullikesi kes mult need kallimalt ära ostaks, sest 3 rohelise kokkusaamine on raske, kelleltki teiselt tahad nt. viimast rohelist osta (ostuhind sellel ~ 300), siis pead maksma miski 1K ringis vähemalt obv ja iga maja maksab 200 sellel tänaval, seega suht mõttetu tänav algul. Aga kui on jobisid kes ostavad kallimalt kokku (tavaliselt on) siis kõike osta on täitsa ok :) (muidugi pead arvestama ka enda rahalist seisu)

  13. #53
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas Codecci
    Üldine strateegia on selline jah, aga mõningaid erandeid on. Näiteks ma ei ostaks never mängu algusperioodil rohelisi tänavaid kui tean, et mängus pole ullikesi kes mult need kallimalt ära ostaks, sest 3 rohelise kokkusaamine on raske, kelleltki teiselt tahad nt. viimast rohelist osta (ostuhind sellel ~ 300), siis pead maksma miski 1K ringis vähemalt obv ja iga maja maksab 200 sellel tänaval, seega suht mõttetu tänav algul. Aga kui on jobisid kes ostavad kallimalt kokku (tavaliselt on) siis kõike osta on täitsa ok :) (muidugi pead arvestama ka enda rahalist seisu)
    imo on olulisem see, et sa saad just vahetada teistele jorssidele selle rohelise millegi väärtusliku vastu. Selline standard papp vs "aktsia" on pigem ebatavaline. Ja nendest tuleb võimalikult vara lahti saada, kui kellelgi monopoli veel kuskil pole, siis tiksub reeglina igale mängijale pappi iga ringiga juurde ja mida rohkem rulli on, seda väärtuslikumad need viimased on.

  14. #54
    Vana Tegija Kasutaja LuuK avatar
    Liitus
    Dec 2008
    Postitusi
    1 138

    Re: Lauamängud

    Kui ma olen monopoly mänginud on kõige kallima tänava omanik võitnud ~80% ajast. Variance?
    Enda strat on muidu intuitiivselt olnud sarnane siin kirjeldatutele.
    Mida arvate ideest arendada krundid kolme majani kui sul on 2 või rohkem tänavat, kuna sissetuleku kasv tundub 3st edasi pidurduvat. Või tuleks ikka nitti panna, 1 tänav hotellideks ja hitti oodata?

  15. #55

    Re: Lauamängud

    Venna ja sõbraga omal ajal mängisime ikka suht palju ja siis ta alati üritas Broadwalk + Park Place (see kõige kallim maa) kätte saada ning jumala tihti sai ka. Ägises, puhises ja lasi kõik oma maad panti, aga lõpuks keegi ikka külastab ta hotelle ja shizamm - $2k kukub ning mäng on gg.

  16. #56
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas LuuK
    Kui ma olen monopoly mänginud on kõige kallima tänava omanik võitnud ~80% ajast. Variance?
    Enda strat on muidu intuitiivselt olnud sarnane siin kirjeldatutele.
    Mida arvate ideest arendada krundid kolme majani kui sul on 2 või rohkem tänavat, kuna sissetuleku kasv tundub 3st edasi pidurduvat. Või tuleks ikka nitti panna, 1 tänav hotellideks ja hitti oodata?
    Variance või väga fishine mäng, veeretate 3h täringut ja ehitate rõõmsalt hotellid ühel ajal ja vaatate "kellel tuleb".

    Seda kolme maja strateegiat pole küll mõelnud, sest enamasti 2 tänavat käes korraga pole, aga minu arust just iga järgneva majaga viskas rohkem peale... A'la kui on 2 maja ja ehitad 3-ndaks on rendivahe mingi 150 vb, aga ehitad 3-st 4-ks on 300 vms.

  17. #57
    Administraator Kasutaja lenC avatar
    Liitus
    Oct 2008
    Postitusi
    6 440

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas LuuK
    Kui ma olen monopoly mänginud on kõige kallima tänava omanik võitnud ~80% ajast. Variance?
    Enda strat on muidu intuitiivselt olnud sarnane siin kirjeldatutele.
    Mida arvate ideest arendada krundid kolme majani kui sul on 2 või rohkem tänavat, kuna sissetuleku kasv tundub 3st edasi pidurduvat. Või tuleks ikka nitti panna, 1 tänav hotellideks ja hitti oodata?
    variance või u suck. Odavamates kohtades peab hotellid kõvasti varem püsti saama kui teised kallimates ja nad ära crushida.

    Ideaalis ehitadki 0-st otse 3 maja ja sealt edasi otse hotellideks kui rulli piisavalt. See on muidu väga üldine soovitus, on olukordi, kus vaikselt juurde laksimine on parem.

    Konkreetse küsimuse peale - mõlemale 3 maja, siin pole küsimustki imo.

  18. #58
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Lauamängud

    Tsitaat Algselt postitas lenC
    Konkreetse küsimuse peale - mõlemale 3 maja, siin pole küsimustki imo.
    Selle saab ju lihtsalt välja arvutada, kahjuks pole monopoli kaarte läheduses.

  19. #59
    Õpihimuline Mängur
    Liitus
    Oct 2009
    Postitusi
    350

    Re: Lauamängud

    jõhker monopoli tunne tuleb peale, keegi korraldage uuel aastal mingi turniir. Palju õlut ja paarisajakroonine osavõtu maks ja ilmselt tuleks suht hunnik rahvast kokku.

  20. #60
    Luuramas Naisteturniire
    Liitus
    Nov 2008
    Postitusi
    7 574

    Re: Lauamängud

    Monopolis ainult see jama kui raha peale mängida, et softplay ja teamimine on liiga easy.

Lehekülg 3, kokku 5 EsimeneEsimene 12345 ViimaneViimane

Teema info

Kasutajad vaatamas seda teemat

Hetkel on 1 kasutajat vaatamas seda teemat. (0 registreeritud kasutajat 1 külalist)

Postitamise reeglid

  • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud
TAGASI ÜLES